Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) ThodEE válasza Krisinto (#12995) üzenetére


ThodEE
őstag

"sajnos" megvan már a ház, nekem bejött a külseje :B

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#13002) Tothgera30 válasza Fecos (#13000) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Rendet tenni mindenhol lehet, az nem a háztól függ. Én V1000-est utoljára használtan láttam, azt hiszem valami 40 ezer forintos összegért.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13003) Sipi-


Sipi-
tag

Sziasztok!

Nagyon egyszerű és a lehető legolcsóbb házat keresem szüleim gépének a részére. Csak pár szempont van:
- világos legyen (cdrw fehér és azt nem akarom cserélni)
- mérete ne legyen nagyobb, mint 40x24x45 cm (magasság x szélesség x mélység)
- olcsó legyen.

Tápom van, tehát az nem számít, hogy van-e a házhoz. Egy ASrock 775Dual 880Pro menne majd bele egy MSI RX300HM-al és valami alap cpu-val meg 1 vagy 2 ide hdd-vel. (minden jött ingyen vagy megvan a régiből, csak cpu-t, hűtőt és házat kell venni)
Milyen, Budapesten is megvehető házat tudtok ajánlani?
A szüleimnek netezésre és képnézegetésre kell csak, de a 900-as Duron már kezdi feladni a harcot a mai flash-el telirakott, nagy oldalaknál.
Köszönöm a segítséget előre is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#13004) speed3456


speed3456
aktív tag

Valaki #12986 erre?

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#13005) VinoRosso


VinoRosso
veterán

És erre ?

@speed3456: Nem jó a link.

(#13006) kopf89


kopf89
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem hogy vkinek van-e tapasztalata ezzel a házzal: Aerocool PGS Vx-9 kapcsolatban és ha igen meg osztaná velem.

Köszi.

(#13007) Blase19


Blase19
tag

Sziasztok,
Coolermaster hyper 212 plus procihűtőt szeretnék venni a közeljövőben. Elvileg 158mm magas a bordája.(ha valaki máshogy tudja javítson ki légyszi)
Ehhez szeretnék venni egy ilyen házat:
[link]
Ez pedig elvileg 190mm mély.
szerintetek jó lesz? ha mást ajánlotok légyszives azonos árkategóriában kb10ezer
köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#13008) nuendo válasza VinoRosso (#13005) üzenetére


nuendo
tag

nekem egy nzxt whisper házam van, és az alján van a táp:) nagyon jó ház...de az ára...nézd meg de ne ilyedj meg tőle annyira :)) ha viszont tényleg veszel ilyen házat, a 16tüs cstlakozódat mérd le hgy milyen hosszu, mert én nekem kellett vennem egy hosszabítót hozá hogy elérjen a lapig :) ha kell szivesen segítek!

(#13009) brownus


brownus
veterán

Üdv,

GIGABYTE GZ-X2 Fekete 420W, ebben melyik gyártó tápja van? nem találtam semmi infót róla... köszi előre is! iponban 14k, most rendelném egy barátomnak, mert ha minőségi a táp akkor ennyiért megéri.

(#13010) kircipeti válasza brownus (#13009) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hali!

Gondolom eliras a 420W. Ezekben Gigabyte Superb 460W-os szokott lenni.

(#13011) Blase19 válasza brownus (#13009) üzenetére


Blase19
tag

Én nem bíznék a házhoz adott tápokban. Inkább vegyen a barátod egy olcsóbb házat és mellé egy márkásabb tápot.
Chieftec ctg-500-80PB
Ennek a teljesítménye elég egy mai felsőközép kategóriás gép kihajtásához.
értsd: hatásfok>85%
persze lehet olcsóbbat is ettől. Inkább olyan gépházat vegyen amibe nincs táp és olcsóbb.

(#13012) brownus válasza Blase19 (#13011) üzenetére


brownus
veterán

én sem, ezért is kérdeztem rá... választottam egy asus házat, meg egy 350es fsp tápot...
FSP FSP350-60APN - 12cm

(#13013) Nova96


Nova96
őstag

Üdv most jött a hír hogy jött HAF család legkisebb tagja HAF 912 És a HAF 912 Plus
[HAF 912]
[HAF 912 Plus]
60$ árba lesz.
Annyi a kérdésem hogy haf 912 képen kilehet venni HDD tartót , a Plusnál nincs ilyen kép hogy ott is kilehet majd venni?

[ Szerkesztve ]

(#13014) VGYke


VGYke
addikt

Nekem pedig Nova96 fórumlakó társam mellett az lenne a kérdésem a CM HAF 912 házzal kapcsolatban, hogy így első ránézésre, mennyivel lehet rosszabb/jobb mint a HAF 922?
Méreteit tekintve: 912=480magas/496hosszú!230széles, 922=502/563/253, tehát ez utóbbi a nagyobb, űrtartalomban 30%-al. Méretekben aggasztó lehet a 912 hossza, a mostani (pl.HD5870) VGA-k miatt.
Ha jól látom a gyári ventik egyformák a két házban: elől/hátul/felül=20/12/20cm (bár a hivatalos honlapon a fordulatok nem egyértelműek, a 20cm-es ventikre a 912-nél 1700rpm, 922-nél 700rpm írnak). Gyárilag egyiknél sincs bal oldalt venti, csak a helye.
Szerk: egyáltalán gyárilag szállított ház esetén venti elhelyezésben lehet hinni a honlapnak?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#13015) Tothgera30 válasza Nova96 (#13013) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Annyi a kérdésem hogy haf 912 képen kilehet venni HDD tartót , a Plusnál nincs ilyen kép hogy ott is kilehet majd venni?

Igen, ki lehet, reklámozzák is egy "nagy" 5870-el.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13016) aero. válasza brownus (#13009) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nyugodtan megveheted, kivételesen nem gagyi tápokat raktak bele.

(#13017) jeni válasza Nova96 (#13013) üzenetére


jeni
félisten

Még az Ati 5970-s kari is elfér a HAF 912 és a HAF 912 Plus házba. Ha tutira igaz akkor sokkal jobban megéri az árát azoknak,mint a HAF 922 vagy a HAF 932 amik jóval drágábbak és nem kivehető a HDD keretük..

(#13018) pincehely válasza jeni (#13017) üzenetére


pincehely
addikt

Ahogy nézzük a dolgot.
Egyrészt igazat adok neked, másrészt azonban én már nem férnék el a HAF 912-ben.
HAF 922 sem valami tágas már a hardvereimnek.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#13019) Tothgera30 válasza pincehely (#13018) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egy átlagos felhasználónak bőven elegendő, de akinek 932-ese volt, az már soha sewm fog 912-re váltani, mert szűkös lesz neki. Én is úgy éreztem magam a Stacker után a P180 miniben, bár nekem így is, úgy is marad még hely benne.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13020) speed3456


speed3456
aktív tag

Valaki erre?

[ Szerkesztve ]

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#13021) aero. válasza speed3456 (#13020) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A cpu hűtőd nem biztos, hogy bele fog férni. A fekvő házakban annyira nem vagyok otthon, annál inkább az állóaknál.

(#13022) scream


scream
veterán

Hali!

Keresek ~20k ig CM RC690 helyett valami masik haziko, ami kevesbe nyitott, de meg azert van szellozese.

Az se baj, ha kicsit nagyobb (magasabb) es van benne ventihely.

Fekete szin elonyben.

(#13023) theboobaq


theboobaq
aktív tag

LAP: MSI 870A-G54
CPU: AMD Athlon II X4 630
RAM: KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz
HDD: Samsung 500GB 7200rpm 16MB F3
VGA: Radeon HD 4550
ODD: Pioneer DVD író
TÁP: Corsair CX400

ehez tudnátok ajánlani valami házat?
Max 15 ezerig mennék el. Jó lenne ha alsótápos lenne a táp miatt.

köszi.

(#13024) petrovicslas


petrovicslas
csendes tag

Sziasztok!

Olyan házat keresek, amibe belemegy egy 160mm magas hűtő. Kb. milyen szélesnek kell lennie a háznak, hogy beleférjen?

Esetleg tudtok ajánlani valamit 10-12 ezerig? Nem kell semmi extra, csak ne nézzen ki hülyén:)

(#13025) Blase19


Blase19
tag

#13007-re valaki?

(#13026) Najz


Najz
tag

üdv!
gépház vásárlás előtt állok !
a jelenlegi tápom gigabyte superb550w és egy Prolimatech Megahalems hütőnek kényelmesen el kéne férnie!
kinéztem pár házat
olcsobbik kategória:
Aerocool PGS Rs-9 , Cooler master Gladiator 600 , Thermaltake V3/V4
vagy ami kicsit drágább Cooler master 690 megéri-e ezt venni vagy akár még drágábbat? illetve nem tudom milyen árban lesznek. Vagy van még jó ház ilyen árkategóriába?
Cooler master haf 912 vagy 912 plus (mivel tud többet)?
haf 922,932-őt túl sokan tartom meg nem is férne bele a keretbe

[ Szerkesztve ]

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#13027) Tothgera30 válasza Najz (#13026) üzenetére


Tothgera30
Ármester

CM Gladiator 600 elég jó lenne, bár szinte minden mai házban elfér a Mega, az 550-es SuperB meg jó kis táp, olyan volt nekem is. A 912 az belül nincs festve, a 912 plusz meg belül is fekete, más különbség nem igazán van. Esetleg használt CM690-et ajánlok, valahogy jól jönnél ki vele, főleg árban.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13028) scream válasza scream (#13022) üzenetére


scream
veterán

UP :F

(#13029) Tothgera30 válasza scream (#13022) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megmondom őszintén hogy először a CM Cosmos-ra gondoltam, azután pedig az Antec P182-re, illetve 183/193-ra :) . De ahogy látom 20k-ba nem igazán férnek bele, szóval ennyiért csak használtan lehet válogatni, de sokkal jobb házat a 690-től nem kapsz :( . Esetleg ha Matx-re váltsz, akkor egy használt és olcsó Antec P180 mini, vagy aprón vársz szétnézel és mintha a múltkor láttam volna egy P180 vagy P182-est is fenn, szóval az sem lenne rossz vétel :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13030) Savanya válasza scream (#13028) üzenetére


Savanya
addikt

Esetleg Lancool K62 .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#13031) scream válasza Savanya (#13030) üzenetére


scream
veterán

Nem rossz ...

Esetleg HAF 912 Plus ? :F

(#13032) Blase19


Blase19
tag

Tudnátok ajánlani egy 10ezer körüli házat amibe belefér egy CM hyper 212 plus és egy HD5870? A segítséget nagyon megköszönném :R :)

(#13033) Savanya válasza scream (#13031) üzenetére


Savanya
addikt

HAF 912 még nincs. Nekem a CM Cosmos alatt az ultra gagyi kategóriát üti meg , bár cm590 -em és lancoolom van .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#13034) rii


rii
nagyúr

sziasztok

úgy alakult, hogy házat kell néznem.

valami egyszerű vonalvezetésű -teljes mértékben szögletes- minden felesleges csicsától emntes házat szeretnék krédezni ... jó lenne szálcsiszolt. LianLi féle,

ár egyeőlre nem számít, ... ha sok akkor úgyis felejtős. vétel datálása: 3-4 hó múlva. Most még csak nézeődnék.

ATX-es laphoz.
esetleg ha vízhűtést kezelné .... oly módon, hogy 3 ventis radiátort befogad. előre is köszi!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13035) AxBattler válasza Savanya (#13033) üzenetére


AxBattler
félisten

Már van a pcgear-en.
Kicsivel drágább lett ugyan, mint amire számítottam, de Jézuskától még így is jó lehet. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13036) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sok winyóhoz (7-8 db) milyen házat javasoltok? Előlapi panelek és dvdrom miatt legalább 3, de inkább 4 5,25ös hely alapból foglalt!
Fontos, hogy jó szellőzése legyen a konfig miatt, valamint nagy ventikkel legyen szerelve a csendes működés miatt (éjszaka mellette alszunk)
Amit jónak találtam és tetszik az a HAF-932, de nagyon felment az ára. A kistesójáé (922) még tűrhető, de nem tetszik annyira, mérete is jóval kisebb, nekem pedig kábelek mint a tenger (de tényleg!)

Szóval mit javasoltok? Lehetőleg plexioldallapos legyen.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#13037) vzsryl válasza AxBattler (#13035) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Várható leszállítási határidő: október 19-től"

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#13038) aero. válasza A_ScHuLcZ (#13036) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a 7-8 ( jézusom ) vinyó miatt: [link]

(#13039) A_ScHuLcZ válasza aero. (#13038) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem rossz, nem rossz, bár ez a teljesen letisztult külső nemigen jön be, de a hangszigetelésnek nagy piros pont, kár hogy csak 2 db 5,25-ös hely van benne :(

A gyártóról még nem hallottam.

(koli-FTP üzemel a gépen, amiatt a sok winyó, de eladással, nagyobb vételével szeretném majd leredukálni 5-6-ra, viszont az még nem most lesz.)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#13040) D-evil


D-evil
aktív tag

hi all!

Raidmax Raptor vagy AeroCool Cyborg-X?esetleg CM 690 II?
lényeg hogy jó hűtése legyen!5870 elférjen benne!ne legyen bivaly nehéz!

üdv és thx

(#13041) AxBattler válasza vzsryl (#13037) üzenetére


AxBattler
félisten

Kösz, ezt nem is figyeltem.
Mondjuk novembernél előbb nem is terveztem....

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13042) pincehely


pincehely
addikt

Láttam hardveraprón egy Silverstone Raven-t.
Nagyon megtetszett az a ház, igazi PC-styleos cucc, ha igényesen van belepakolva.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#13043) magedla


magedla
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!
Új konfigot és új házat szeretnék venni a közeljövőben, egyedül a számítógépasztal adott. Saját tervezés, még az előző gépekhez lett kialakítva, most viszont lehet, hogy gondban vagyok vele. Természetesen át tudom alakítani, de erre csak akkor kerülne sor, ha tényleg szükség van rá.

A ház az asztal alá kerülne egy polcra a padlótól 18 cm magasságban.

Specifikációk:
Magasság: 55 cm (A polc lapja és az asztal lapja között)
Szélesség: 22 cm (A polc szélessége)
Hossz: Indifferens, rengeteg hely van.

A polc nem is annyira polc, mint inkább króm lábakon álló fenyő lap. A króm lábak rövidítésével nyerhetnék némi magasságot...

A kérdéseim:
1. A házat úgy tudom elhelyezni, hogy az alaplapi tálca oldala néz kifelé (tehát az az oldal nézne a fal felé, ami általában plexis/oldalsó ventillátorhellyel van ellátva). Így ki is esnek az ilyen konstrukciójú házak (plexi és oldalsó hűtés nem jöhet szóba). Viszont nem tudom, hogy megfelelő hűtést tudok-e elérni, ha a ventillátorok csak elöl szívnak friss levegőt és hátul, valamint fent tolják ki a meleget.
2. Mennyi hely kell a fenti ventillátoroknak ahhoz, hogy a kiáramló meleg levegő ne rekedjen meg a ház teteje és az asztallap között? Tehát ha a házat tartó polc és az asztal lapja között 55 cm van, max milyen magas házat szabad vennem? Avagy mennyivel vigyem lejjebb a polcot, hogy mondjuk egy 52-53 cm magas ház kényelmesen elférjen?
3. Egyáltalán jó a háznak, ha valamennyivel a padló szintje felett van? Gondolom a por szempontjából jobb, hogy nem a földön van (alsó tápos házat szeretnék), de vannak esetleg hátrányai is?

Esetleg jobb döntés lenne a házat az asztallapra tenni, ahol ilyen jellegű limitációkba nem ütközöm? Emellett ismét szóba jöhetnének az oldalsó hűtéssel/plexi oldallappal ellátott modellek. Porosodás szempontjából a fenti ventinyílások mennyire jelentenek gondot?

Készítettem egy hozzávetőleges rajzot, remélem segít elképzelni. :)

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

Üdv: Ákos

[ Szerkesztve ]

True victory is victory over oneself

(#13044) pincehely válasza magedla (#13043) üzenetére


pincehely
addikt

Hú, szép grandiózus tervek.
Kérdés, hogy a hely miatt kivitelezhető-e?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#13045) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Na mégegyszer.. :)
Sok winyóhoz (7-8 db) milyen házat javasoltok? (Fractal Desing R2-n kívül) Előlapi panelek és dvdrom miatt legalább 3 db 5,25ös hely alapból foglalt!
Fontos, hogy jó szellőzése legyen a konfig miatt, valamint nagy ventikkel legyen szerelve a csendes működés miatt (éjszaka mellette alszunk)
Amit jónak találtam és tetszik az a HAF-932, de nagyon felment az ára. A kistesójáé (922) még tűrhető, de nem tetszik annyira, mérete is jóval kisebb, nekem pedig kábelek mint a tenger (de tényleg!) Lehetőleg plexioldallapos kellene.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#13046) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Sziasztok !

Nekem nagyon megtetszett a Cooler Master 690 II típusú házikója. A szérián belül is inkább a Basic edition érdekelne, mert azok a fícsörök amik az Advanced-ben vannak, azok nekem teljesen fölöslegesek, plusz egyedi ventiket is szeretnék bele pakolni (Scythe S-FLEX 800rpm) , akkor meg már fölösleges pénzkidobás lenne kifizetni az Advenced-hez gyárilag mellékelteket.

De a lényeg nem ez, hanem az hogy nekem plexis edition kéne, mert igazság szerint az alapmodellnek nem tetszik az a "csúnya" oldallapja, amin két marha nagy ventilátor hely van kialakítva. Szóval kutakodtam a neten, de egyetlen magyar lapot se találtam ahonnan beszerezhetném mondjuk az RC-692-KWN3 modellt. Még az is jó lenne, ha esetleg külön be tudnám szerezni hozzá a plexis oldallapot, de ilyet se találtam sehol.

Szóval a kérdés : Honnan tudnék egy ilyen darabot szerezni ? A segítséget előre is kösz :R

[ Szerkesztve ]

(#13047) Tothgera30 válasza A_ScHuLcZ (#13045) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor egy használt HAF 932-re vesd rá magad... :K

#13046 whiteman0524: Elsősorban külföldről, mondjuk egy német weblapon nézegess, mert arrafelé szokott lenni :K . Viszont ha testszik a sima 690-es akkor ahhoz használtan vagy újonnan is kapsz oldallapot esetleg komplett plexis oldalú házat itthon is, esetleg a 692-höz is csinál egy ügyes kezű plexis egy szép oldallapot, ezen nem kell annyit filózni :D .

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13048) whiteman0524 válasza Tothgera30 (#13047) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Köszi a választ :R A sima 690-es annyira nem jön be. A németeknél meg majd szétnézek , bár lehet hogy mégis egy Advanced lesz a dologból, mert ha jól látom azt nyomják mindenütt. Olyanból még plexiset is kapni itt nálunk. Szóval majd még meggondolom. De azért egy Basic-nek jobban örültem volna :)

(#13049) Tothgera30 válasza whiteman0524 (#13048) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem mindegyik nagyon jó házikó. Én bátran ajánlom bármelyiket.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#13050) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

hi
tudnátok nekem valami olyan házat ajánlani ami nemtúl drága de elég nagy és sok vinyó belefér? az hogy hogy néz ki egyáltalán nem számít csak nagy legyen

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.