Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Vagy Citadel Mesh vagy glass -ről esetleg?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#77002) dirtymylo válasza RoryBreaker (#77001) üzenetére


dirtymylo
csendes tag

Citadel Mesh ránézésre jobban szellőzőnek tűnik. :)
Nincs velük tapasztalatom.

ASUS ROG //4 éve LADA [○○===○○] 3 éve HardverApro fertőzött

(#77003) Amerigo57 válasza RoryBreaker (#77001) üzenetére


Amerigo57
őstag

RoryBreaker.
Kolink Citadel Mesh RGB ház jobb választás, mint a Aerocool Atomic v2 ház.
Vásárlói vélemények lefelé görgetve.
Link:
Részletes házszerelés videó. Link:

(#77004) zolee0307 válasza dirtymylo (#76999) üzenetére


zolee0307
őstag

Az NZXT H510 hűtés szempontjából milyen?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#77005) Dluinet válasza zolee0307 (#77004) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ilyen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#77006) dirtymylo válasza zolee0307 (#77004) üzenetére


dirtymylo
csendes tag

I3 9100F volt benne, EKWB Predator (ha jól emlékszem) hűtéssel. Ezért azt ne nézzük, mert maxon 35°C volt.
Az akkori Strix RX480 8gb kártya pedig újrapasztázva 60°C-t hozott. A házban minden lehetséges helyen NZXT venti volt + a radinak elöl mindkét oldalán azthiszem.

Jól szellőző ház (szerintem), bár sokan nem szeretik mert elvileg az NZXT házaknak rossz az AirFlow-ja.

ASUS ROG //4 éve LADA [○○===○○] 3 éve HardverApro fertőzött

(#77007) zolee0307


zolee0307
őstag

Köszönöm dirtymylo, Dluinet!

Egy matx lap, ryzen 5 3600 + gtx 1060/1070 szintű vga-t tervezek, ehhez kellene ház, ami nem dög nagy, de azért nem is kicsi. Ez az NZXT tényleg nem egy airflow, bár lehet ki lehet belőle hozni egy elfogadható hűtést. (a cpu cooler lehet kompakt víz lenne). Designba tetszik, meg lenne is most egy jó árba.

Néztem még a jonsbo U4 plus, U5, UMX4 házakat. Meg ott van még a Lian li 011. Hát nem tudom.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#77008) Dluinet válasza zolee0307 (#77007) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Phanteks P300A (ventit kell bele venni vagy már meglévőt beszerelni, 1db SDD rögzitő jár hozzá, a másodikat külön kell megvenni!)

Corsair 275R Airflow
Phanteks P360A (méretben nagyobb mint a P300, 2 SSD, több venti hely)
SILVERSTONE FARA R1 vagy R1 PRO
Cooler Master NR600
Lian Li Lancool II Mesh
Phanteks P400A
be quiet! Pure Base 500DX
FRACTAL DESIGN Meshify C
Fractal Meshify 2 Compact


JONSBO házak szépek, ha azt szeretnél, vedd azt. A felsoroltak jók. Hangban nem tudom milyenek.



"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#77009) zolee0307 válasza Dluinet (#77008) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi a listát :R .

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#77010) bundaska


bundaska
aktív tag

Sziasztok!
Egy barátomnak segítenék a gépépítésben. A véleményetekre lenne szükségem.

Az alábbiak kerülnének a házba:
MSI Tomahawk max II
Ryzen 7 3700X,
G Skill 16GB DDR4 3200MHz Aegis,
Sapphire RX 6600 8GB,
WD Blue SSD 500GB,
1 db 2TB HDD
Seasonic B12 BC 750W

Amit rá szeretne költeni: kb. 20-25k

Kiszemelt áldozat:
DeepCool Macube 110 BK (ami nem jó, mert mATX-es :D,
én ajánlanám neki, az általam is használt CM MB520-at.
A gép fotószerkesztésre lenne használva, így nem lenne hátrány a jó szellőzés.

Köszönöm a válaszokat!
Üdv:
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#77011) abridabri válasza bundaska (#77010) üzenetére


abridabri
veterán

MB520 rosszul szellőzik ,így az kiesik. Meg 25k ért nagyon rossz vétel egy régi konstrukció (plexi pl )
Ezeket ajánlom inkább 25k ig :
[SG1]
[P400A]
[P360A]
[Matrexx 55 mesh]
[Nova mesh]
[Ventum V4]
[NR600]
[CL500 4F]

(#77012) bundaska válasza abridabri (#77011) üzenetére


bundaska
aktív tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat :)
Közben kicsit elkeseredtem, hogy a ház, amit használok nem a legjobb konstrukció (bár, a zárt első plexi...) :(.
Nem gondoltam anno, de ez van. Marad még egy darabig, még 2 éves sincs...

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#77013) cybermage


cybermage
csendes tag

Sziasztok a 2 ház között vacilálok:
- BE QUIET! Pure Base 500DX
- MSI MAG VAMPIRIC 300R
Az első jobban tetszik. A másodikon csak ezért gondolkodom, mert MSI lesz az alaplapom is hátha igy jobban ki tudom használni a Mystic Light feature-eit. Mit gondoltok? Tanácsok pro/cons?
Udv,
Szilard

(#77014) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Hát lehet nem szarozok és azt fogom megvenni ami tetszik, úgysem 1 évre veszem.
Szóval:
Erről véleménye valakinek?
[link]
Olyannak, aki használta / használja?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#77015) MaddeNNNN válasza RoryBreaker (#77014) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Akkor már inkább az utódja, a Meshify 2 Compact. Újabb, jobb.
Én azt használom november óta, nagyon tetszik. Könnyű szerelni, a légáramlás kiváló, a hozzá kapott ventik nagyon jók. Az egyetlen amit fel tudok ellene hozni, hogy alul a táp "alagútjában" kicsit szűkös a hely az alaplap alján lévő csatlakozók kábeleinek, de beférnek.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#77016) RoryBreaker válasza MaddeNNNN (#77015) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#77017) NY_A válasza cybermage (#77013) üzenetére


NY_A
őstag

Ha fontos a jó szellőzés akkor az 500DX-et vedd, mert annak mesh az eleje.

(#77018) Rájmó


Rájmó
tag

Sziasztok!
Házat keresnék az alábbi confighoz:
- MSI B550 tomahawk
- Ryzen 5600x
- BQ Dark Rock Pro 4
- MSI 1060 6 GB VGA
- 2db 2.5 SSD és egy 5.25 HDD

Ami fontos, hogy kisebb legyen hosszúságban, mint a mostani DeepCool Tesseract ház, ha van rá mód akkor fehér színű legyen a ház és plexi/üveg oldala legyen. RGB ilyesmi nem fontos egyáltalán.
A keret 30k lenne, ha nagyon muszáj akkor 35.
Köszönöm előre is :)

Privátra illik válaszolni :)

(#77019) abridabri válasza Rájmó (#77018) üzenetére


abridabri
veterán

[Meshify C] jó szellős kompakt ház . Bár mostanában nemigen kapni jó árban, HA-n viszont sűrűn szokott lenni 20k körül.

(#77020) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Sziasztok! Félúton vagyok a gépfejlesztésem/gépváltásom terén. Már csak a Z690-es deszka, egy 360mm-es AIO és egy ház hiányzik. Ház kapcsán azonban nem tudok dönteni. Olyan kellene számomra, ami kinézetét tekintve relatíve minimalista, letisztult, elegáns, mindemellett pedig jó az anyaghasználata (pl. szálcsiszolt alumínium és/vagy edzett acél, hőkezelt üveg).

A következő házakat néztem ki:
1) Jonsbo UMX6
2) Cooler Master Cosmos C700P (vagy az M változat)
3) Cooler Master SL600M
4) Thermaltake View 37 (esetleg)

Az SL600M-mel nagyon szemezgetek, azonban azt olvastam, hogy push configban nem férne el felül rendesen a legtöbb 360mm-es radiátor, csak pullban (így viszont nem látszanának a ventilátorok). Mivel valamelyest a belső dizájn is fontos számomra, ezért inkább csak akkor vásárolnám meg, ha a push konfiguráció valahogy megoldható lenne (kérdés, hogy egy jó dagadt Z690-es deszka pl. ezt mennyire akadályozná, vagy akár a RAM).

Ha esetleg full vizes buildet építenék, akkor ez talán nem lenne gond, de nem találom azt a hirdetőt, aki ezzel foglalkozott Hardveraprón, plusz ez valószínűleg már túl drága lenne nekem.

Szóval a kérdés az, hogy milyen házat ajánlottok, illetve meg lehet-e vajon oldani, hogy az SL600M-be rendesen beférjen pullban egy AIO (és ha igen, hogyan)? Egyébként a C700P/M is érdekelne, de horror árakon mozognak, meg tudtommal nincs rajtuk elől USB-C.

(#77021) dirtymylo válasza DaemonX (#77020) üzenetére


dirtymylo
csendes tag

Az én szavazatom a C700-ra esik, szerintem ezek a házak közül az a legmorcosabb, sok modder épített bele külföldön és itthon is. :K

ASUS ROG //4 éve LADA [○○===○○] 3 éve HardverApro fertőzött

(#77022) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Bajban maradtam a gépház cserével, nem kaptam itt vidéken semmit. :W

Abban tudtok segíteni, hogy Budapeseten van-e olyan üzlet, ahol lenne esetleg nagyobb kínálat azonnali átvételi lehetőséggel? Vagy még ha most gyorsan megrendelném, akkor holnap ( Szombaton ) át is tudom venni? Esetleg bazáros kolléga is szóba jöhet! :R

(#77023) smiti válasza smiti (#77022) üzenetére


smiti
addikt

Azt kifelejtettem, hogy olyan ház kellene, amibe belefér egy 360-as radi.

Alzán lenne esetleg be quiet! Pure Base 500DX , és Fractal Design Meshify S2 Tempered Glass is.

Ha a kettő közül kellene választani akkor melyiket érdemesebb. Halkabb, hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

(#77024) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A gépösszerakós Topic-ban nem nagyon tudtam zöld ágra vergődni a házal, úgyhogy itt is megkérdezem:
Elvárások: min. 3db 3.5"-os HDD hely legyen benne és viszonylag hosszú VGA-t is tudjon fogadni. Valamint mivel engem zavar a világítás, lehetőleg (legalábbis elől) ne legyen pl. világítós venti. A CM MasterBox NR600-at ott ajánlották, de hát ez meg épp világítós. És azt sem bannám (SŐT!), ha valamivel olcsóbb is lenne (<22K), de eddig a határig jöhet több ajánlás is. Persze a jó szellőzés is fontos ésatöbbi, tehát nem Tesco budget házat keresek...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#77025) MaddeNNNN válasza smiti (#77023) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

attól függ mennyi a keret rá és mik az elvárások. a 360-as radiátor előre vagy felülre menjen?
elől a jobb házak 99%-ban elfér, felül viszont sokkal kevesebben.
20-tól 50-ezerig lehet találni megfelelőt

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#77026) smiti válasza MaddeNNNN (#77025) üzenetére


smiti
addikt

Ha jól emlékszem pont Te ajánlottad a Fractalt, meg is rendeltem.

Most nem az ár volt alényeg, hanem hogy már holnap legyen, nem szeretem ezt az áldatlan állapotot:

Hangos is, melegszik is....

(#77027) gomzo


gomzo
csendes tag

Sziasztok!

Gépet építek, és egyelőre kábé így néz ki a konfig:

- Táp: Chieftec PowerUp 650W 80+ Gold tápegység (GPX-650FC)
- Lap: MSI MAG B550 TOMAHAWK alaplap
- CPU: Ryzen 9 5900x
- Proci hűtés: ez még kérdéses??
- GPU: használt gtx 1070
- RAM: Kingston FURY Beast Black 2x32GB DDR4 3200MHz (Bár kaptam már ehelyett egy jó tippet, szóval még lehet ez is változik, ez itt most talán mindegy is)
- SSD: KINGSTON NV1 M.2 2280 NVMe 500GB SSD meghajtó + Kingston NV1 2TB M.2 SSD meghajtó
- HDD: Western Digital Blue 4TB merevlemez

Tudnátok javasolni 30 000 Ft környékén egy fasza, jól szellőző, mesh házat?

Köszi előre is!

(#77028) MaddeNNNN válasza gomzo (#77027) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

hát, egy ilyen jó config szvsz megérdemel egy szép és minőségi házat

30k-tól indulva felfelé:
Phanteks Eclipse P400A 30k
SILENTIUMPC Regnum RG6V EVO TG ARGB 30k
Fractal Design Meshify C 35k
LIAN LI - LANCOOL II MESH 35k
Corsair 4000D 36k
be quiet! Pure Base 500DX 40k
Phanteks Eclipse P500A 39k
COOLER MASTER - MASTERBOX TD500 MESH 39k

40-től meg a teljesség igénye nélkül:
Fractal Meshify 2 Compact
Fractal Meshify 2
Corsair 5000D
Phanteks P600S
Cooler Master MasterCase H500P
be quiet! SILENT BASE 802
Darkflash DLX21 Mesh

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#77029) gomzo válasza MaddeNNNN (#77028) üzenetére


gomzo
csendes tag

Köszi!

A Be Quiet Pure Base 500dx az szimpi. Illetve a ledek miatt nem tudom, hogy mennyire szimpi, mert még sosem volt led-es házam, és kicsit "hivalkodónak" tűnik. De hajlok felé, egyszer ki kell próbálni. Btw a ledek vajon mennyire bírják benne a strapát? Cserélhetőek azok?

Tetszik még a Be quiet! BGW36 Pure Base 500 Window Metallic Gray is, ez főleg azért, mert ezen nincs led. Erről esetleg vélemény?

(#77030) SunMount3r válasza SunMount3r (#77024) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A gépet nem írtam, most pótlom:

ASUS PRIME B560M-K
INTEL Core i3-10105 3.70GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral
G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS
FSP Hexa+ Pro 400W
Crucial BX500 480GB SSD
3X 3.5" 7200RPM HDD (!!!)
Később lesz még bele:
RX570 VGA

Végig kattintgattam az ajánlót, de onnan a zömét már nem is lehet kapni. A PC-X-ből, vagy az iPON-ról rendelem majd a gépet, úgyhogy nyilván olyan kellene, amit ott is lehet kapni.

(#77031) MaddeNNNN válasza gomzo (#77029) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Az rgb világítást tudod vezérelni az alaplapod rgb programjával olyan színűre/stílusúra amilyenre csak szeretnéd és ki is tudod kapcsolni teljesen. Itt csak a Te képzeleted szab határt, ha hetente megunod hetente tudod változtatni :) De ha jól emlékszem a ház tetején is van egy gomb amivel tudod változtatni a színét ha nincs szoftver.

Azt nem tudom, hogy cserélhetőek-e a ledek de nem szoktak ezek egyhamar tönkre menni.

A linkelt házat pedig azért nem ajánlanám, mert az eleje nem mesh így lényegesen rosszabb lesz a légáramlás és a hőfokok benne.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#77032) MaddeNNNN válasza SunMount3r (#77030) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

hát abban az ár szegmensben azzal a feltétellel (3db 3.5"-os hely) elég kevés jó ház van
Thermaltake Versa H24 Window 23k

Modecom AT-AMIRANI-PG-10 26k

kicsit drágábban, de most akciós:
Thermaltake Commander C33 TG ARGB Edition 29k

ezt ajánlanám a legjobban, gyárilag 3 ventilátor, hdd-k eldugva alulra, edzett üveg oldallap. pár ezer forinttal többért sokkal minőségibb ház

RGB mindegyikben ki-be kapcsolható és tetszés szerint állítható.

De Neked is azt tudom tanácsolni mint másoknak, ne a házon spóroljunk, nem 1 évre vesszük. Nyilván ha ennyi rá a keret, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#77033) abridabri válasza SunMount3r (#77030) üzenetére


abridabri
veterán

NR600 ban semmi világítás nincs .

TT Commander C31 ben a 2db front venti max rpmen forog . Csak akkor vedd ,ha meg tudod /akarod moddolni a vezérlést : [How to control fan speed on Thermaltake commander C series pre-installed 200mm Fans]

Én inkább ezt ajánlanám 22k alatt 4háttértárhoz :
[Silentium SG1]

[ Szerkesztve ]

(#77034) MaddeNNNN válasza abridabri (#77033) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

SG1-ben nem csak 2x2,5" és 2x3,5"-os hely van? Honlapjukon a technikal specnél azt írják, azért is nem ajánlottam. C31/C33-ról ezt nem tudtam, akkor ezért volt ilyen áron.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#77035) abridabri válasza MaddeNNNN (#77034) üzenetére


abridabri
veterán

Ah igazad van ,ezt benéztem ,tényleg csak 2HDD fér be :R Akkor nincs értelmes ház az [lNR600] -at kivéve .

(#77036) SunMount3r válasza MaddeNNNN (#77032) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, ha ennyit drágít és nem olyan jók, akkor leteszek erről és elég lesz a 2db 3.5"-os HDD hely is. Ebben az esetben mit ajánlanál? Ajánlották a Kolink Citadel-t is pl. de írtak olyat is, hogy előre 2db venti kelleni fog a jó hűtéshez.

#77033abridabri : A képeken nem úgy látszik. Amúgy csak az ODD-s verziót kapni belőle (iPON), amiben csak 1db front venti van szintén.

[ Szerkesztve ]

(#77037) Dluinet válasza SunMount3r (#77030) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lian Li LANCOOL II Mesh RGB

PHANTEKS Eclipse P400A + PHANTEKS PH-HDDKT_02 Modular HDD Bracket (ez nem rejtett HDD tartó

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#77038) abridabri válasza SunMount3r (#77036) üzenetére


abridabri
veterán

A képek csak marketing képek. 2db sima 120mm fekete venti jár hozzá ,nem RGBs. Ennyi pénzért ne várj sok ventit egyébként ,de az i3 + rx570 nek nem is kell 2x120 nál több .

(#77039) SunMount3r válasza Dluinet (#77037) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ár, Ár, Ár... Ezek mind tóllőnek a kereten.

#77038abridabri: Akkor vehető az NR600 ODD version? És Kolink Eclipse? Ebben is van gyárilag 2x 120mm venti és olcsóbb. És később bővíthető is plusz/nagyobb ventikkel.

Ami még fontos, hogy később, ha jön a VGA (amit még nem tudok pontosan milyen típus), akkor ne legyek "zavarban", hogy nem fér bele a házba.

[ Szerkesztve ]

(#77040) gomzo válasza MaddeNNNN (#77031) üzenetére


gomzo
csendes tag

Hát akkor nagyon úgy néz ki, hogy Pure Base 500DX lesz ebből. Kösz a tippet! :))

(#77041) abridabri válasza SunMount3r (#77039) üzenetére


abridabri
veterán

Az a kolink zárt előlapos ,nekem ingyen sem kellene :B
Jó pár [NR600] build van itt, látható bármekkora VGA befér bőven.

(#77042) MaddeNNNN válasza abridabri (#77035) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

ha elég a 2HDD, akkor egyértelműen a SILENTIUMPC Signum SG1 TG
gyárilag 2 venti, mesh előlap, edzett üveg oldallap.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#77043) SunMount3r válasza MaddeNNNN (#77042) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ebbe max. 325mm-es VGA fér, az tuti elég lesz?

(#77044) MaddeNNNN válasza SunMount3r (#77043) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

32,5 cm azért nem kevés hely, vga-k túlnyomó része belefér. Hacsak nem akarsz valami prémium hűtéses rtx 3070 feletti vagy rx 6700xt feletti kártyát belerakni, ott azért meg kell nézni milyen hosszú.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#77045) SunMount3r válasza MaddeNNNN (#77044) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor azt hiszem ez lesz a befutó. (Ha addig nem jönne még pár javaslat esetleg).

Köszi!

(#77046) smiti


smiti
addikt

Megjött a "Kis" kecó. Háááát, nem is olyan kicsi. Még egy picit melegszünk, aztán nekiesek a szerelésnek. Rendkívül kíváncsian várom.... :B

(#77047) Dönc válasza smiti (#77046) üzenetére


Dönc
tag

Szép darab, jó szórakozást a költözéshez. :)
Én tegnap nyugdíjaztam a közel 10 éves Xigmatek Asgard Pro házamat, melynek utódja egy Anidées Ai6 lett.
Ég és Föld a kettő közti különbség, azért látszik, hogy eltelt az a 10 év.
Én jól elszórakoztam az átcuccolással (azért egy-két k betűs szó elhangzott a szerelés közben :) ) , most meg báloznak az alkatrészek, mert van hely mindennek normálisan és még cable management is megoldott normálisan.
Ami számomra külön öröm, hogy végre számomra is elfogadható zajszint mellett működik minden végre. 7/24-ben megy a gépezet 3 HDD-vel.
Maximális impulzusváslás volt a ház beszerzése, rohadtul nem terveztem, csak szembe jött. :)

(#77048) smiti válasza smiti (#77046) üzenetére


smiti
addikt

Na, beköltöztem.... Szerencsére mára kész. Nem tudom, más hogy volt vele, de szerintem ezt borzasztó szerelni.
Legfőképpen az előző Lian Li-hez képest. Az volt a legjobb benne, hogy abbahagyhattam mára. De holnap sajnos megint szét kell kapnom, mert még van 3 db ilyen Vardar ventim, azt még bedobálom.
Ami zavar, hogy a saját venti elosztójára kötve a légkeverőket nem igazán tudom szabályozni őket, nem látom a fordulatokat.


(#77049) Dluinet válasza smiti (#77048) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha minden jó lenne benne, akkor hogyan tudnák a többi házat drágábban adni?
Sokszor az az érzésem, hogy direkt rontanak el, hagynak el, vesznek kisebbre-kevesebbre dolgokat, hogy ha neked ezek számítanak, akkor a drágább verziót vegyed meg. Addig-addig nézegeted, a házakat, amíg kikötsz egy 60000Ft-osnál, majd lejjebb adod az igényeket, és már nem tűnik olyan soknak a 45000Ft. De te eredetileg egy 20-ast szántál volna az egészre.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#77050) MaddeNNNN válasza smiti (#77048) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

mi volt borzasztó benne? nekem nem volt problémám vele, bár igaz nekem a Compact van. egyedüli "kellemetlenség" ami volt, hogy ebben a táp mellett nehezen férnek el az alaplap alsó részébe dugott kábelek, de az sem vészes
Lehet hülye kérdés, de a gép venti elosztóját rákötötted az alaplapra? Mert biztos hogy látnia kellene úgy.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.