Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81651) CriticalHit válasza Grave_444 (#81640) üzenetére


CriticalHit
őstag

Grave_444
nagyúr:
" Különben is van, ahol még így is a Torrent a legjobb, szóval nem értem mit akartál mutatni ezzel. Hagyjuk is."
CriticalHit:
"Az objektív és tényszerű CPU/GPU alap/terheléses mért hőmérsékleti eredmények alapján a Fractal Design Torrent és a Torrent Compact jelenleg a két legjobb léghűtéses ház, szorosan a nyomukban a Lian Li Lancool 2 Mesh és a Lian Li Lancool 216. Jobb nem vitatkozni mért eredményekkel és tényekkel."
Cáfolat?
Tényleg hagyjuk, mert a szövegértési problémáiddal nehéz mit kezdeni.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#81652) Komplikato válasza CriticalHit (#81606) üzenetére


Komplikato
veterán

Ezeket régebben néztem már, másrészt mint írtam, az összes olyan ház kiesik nálam, bármennyire is ajánlottak, ami alul/felül tápos. Tehát olyan kell nekem, aminél sem alul, sem elölről semmi nem akadályozza a légáramlást. Ezért is kérdés számomra lesz e mesh előlap a Dynamic Evo XL-hez, mert a sima Evo-hoz sem volt eleinte. Néztem régebben a Phanteks NV7-et is, de ugye ott is üveg előlap van, viszont ott az volt a bajom, hogy felül indokolatlanul nagy és kihasználhatatlan terület van, de alul meg pont úgy rálógnának az alsó bővítőben lévő cuccok a ventilátorokra, mint a legtöbb házban. Jelenleg az Evo XL, ami ilyen szempontból megfelel, meg talán a Lian Li Oddesey. De utóbbi drága (kivéve mikor féláron van a Hardveraprón ;] ), túl nagy, illetve a képek alapján mint ha lenne kétoldalt 2 centis kis beömlő nyílás, ami kérdőjelessé teszi a porszűrést.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#81653) Grave_444 válasza CriticalHit (#81651) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Továbbvittem a gondolatmeneted, amiben BogyóBP-nek válaszoltál, ahol megkérdőjelezte a Torrentet. A Lancool házakhoz képest írtam le igazából ugyanazt, mint Te.
Erre te is félreérted és engem akarsz meggyőzni indoklás nélkül videó linkekkel.
Ez a másolgatás és a személyeskedés gyerekes. Egyébként könnyen lehet, hogy nem arra válaszoltam vagy félreértettem valamit, munka közben olvastam bele a fórumba. :R

(#81654) Rowon válasza CriticalHit (#81651) üzenetére


Rowon
veterán

Mindketten tévedtek. Jelenleg ez a világ legjobb hűtésű gépháza: [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#81655) RazoR válasza BogyóBP (#81647) üzenetére


RazoR
veterán

Pár részet nem nagyon értem a hsz-ednek...

Amúgy mivan akkor ha az elülső breketet kiveszed és hozzá adott sinekkel épited be aio-t előre? - Pontosan ez volz a kiinduló állapot az utolsó képen

oldalra nem fér el az aio? - hivatalosan nem fér el de gyakorlatban elfér, mint láthatod. annyi, hogy nekem lf 280 van és annak 138mm széles a radija, ennél szélesebb radihoz, már nem lenne elég csak a rögzytő furatokat kifúrni, bele kéne nyúlni másba is a házon.

Én akárhogy néztem nemtudtam rájönni hogy fér be 3db 120 as venti alulra. Az egyik valamelyik irányba ki fog lógni nincs neki elég nut. - pedig bent van alul ahogy láthatod, a két szélsőből kb 1 cm-ert kitakar a ház alaj és azokat csak 2-2 csavarral lehet g rögzíteni

Egyébként oké, hog belefér a házba az ATX lap, nekem is az van benne, de ez igazából egy mATX ház, azzal az alaplap mérettel lehet normálisan elrendezni.

[ Szerkesztve ]

(#81656) RazoR válasza Grave_444 (#81648) üzenetére


RazoR
veterán

Legelőször ITX lap volt benne, tele ventivel és léghűtéssel a procin, aztán jött az ATX lap meg az AIO és a szívás. :DDD

(#81657) BogyóBP válasza RazoR (#81655) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igen az also ventis elrendezesnel pont erre gondoltam amikor azt írtam hogy csak így férhet el. Ez aztán igen biztos jót tesz majd a csapagyazasnak meg a rezgesnek. Na mindegy. Igen ide akkor viszont a gyártói adatok félrevezetőek.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#81658) BogyóBP válasza Busterftw (#81650) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ez már egy nagyon régi design ennél sokkal sűrűbb szövésű mesh mintázatot is láttam már ami alatt porszuro is volt. Szóval ez csak parasztvakitas. Kétszer átmegy a macska a ház tetején és már a mancsarol benne is van par cucc a konfigba nalam ez nem állapot.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#81659) BogyóBP válasza Komplikato (#81649) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igen lehet tologatni matx és itx esetében de atx nel nem. Triviális. Mivel a micronak 6 az itx nek 4 furata van így simán konpantibilis a dolog csakhat a helyzet az hogy igazából az atx ebbe minden irányból nagy. Aztán meg oda írjak hogy eatx vagy mi. Elvileg ha kiveszed a hdd keretet akkor 2 táp egység is belefér gyakorlatilag viszont nem mert a felső eps csatlakozót nemtudod elvezetni

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#81660) forguet


forguet
Topikgazda

Uraim, innentől törlöm a személyeskedő hsz-eket, lszi tiszteljük egymást.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#81661) Ajembumbi


Ajembumbi
csendes tag

Sziasztok.

Házat (és tápot) keresek az alábbi konfignak, összesen kb 80k-ig.

VGA: RX6800 - 340mm
CPU hűtő: be quiet pure rock slim 2 135mm
Alaplap: Asus Prime B550M-A Wifi II
Ventim van 1x140 2x120.

RGB, üveg stb nem szempont, bár örülnék is ha nem világítana feleslegesen.
Minél halkabb annál jobb.
Egyelőre ezt néztem ki:
Táp:
Seasonic Focus GX 850 Gold 48 990 Ft-ért - PC tápegység | Alza.hu
Ház:
Fractal Design Focus 2 Black TG Clear Tint - Számítógépház | Alza.hu
Nem volt még alsó tápos házam, furcsa az elképzelés, hogy a táp nem a házból szívja a levegőt. Kell ilyenkor külön figyelni a táp típusára?
Tudtok esetleg hasonló áron jobbat?

Köszönöm!

(#81662) Rowon válasza Ajembumbi (#81661) üzenetére


Rowon
veterán

Én próbáltam úgy alsótáposnál, hogy felfelé fordítottam a táp ventilátorát és a gépházból szívattam el a meleg levegőt. Azt tapasztaltam, hogy bár alul és felül is áramlott ki a meleg a gépházból, az M.2 SSD-k melegebben kezdtek el üzemelni kb. 10-12 fokkal, ami nem kevés.

Fordítsd lefelé, majd a ház alól szívja a friss levegőt.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#81663) Busterftw válasza BogyóBP (#81658) üzenetére


Busterftw
veterán

Az O11 Air Mini 2 eve jelent meg, a G500A pedig 1 eve, fogalmam sincs milyen regi designrol beszelsz.
Pont az a lenyeg ezeknek, hogy megtalaljak az optimalis egyensulyt a jo legaramlat es a porszures kozott. Es mivel nincs megegy porszuro reteg, jobb lesz az airflow, nem parasztvakitas, hanem egyszeru fizika.

Es az a nagyon suru szovesu mesh minta porszurovel, hogy teljesitett a teszteken?

(#81664) Grave_444 válasza RazoR (#81656) üzenetére


Grave_444
nagyúr

ITX gépnek kicsit túlzás, de legalább elfértél. :)

#81654 Rowon ;]

Busterftw
Volt egy korábbi változata ennek a háznak és utána módosítottak a rácson arra, amit küldtél. Nagyobb lyukak és más sűrűség.

[ Szerkesztve ]

(#81665) MZsoltee válasza RazoR (#81656) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ebből az következik, hogy AIO=szívás. Ezzel egyet is értek, nagy borda, nagy, lassú és halk venit, jó légáramlás. Tönkre max a venti megy, azt meg egyszerű cserélni. A kedvencem amikor a gépház elejébe erőszakolják be az AIO-t és a friss, hideg levegőt áthúzzák az AIO-n ezzel a meleget szépen visszaviszik a gépbe. Csodálatos megoldás, nem tudom ki találta ki... ;]

Ha egy CPU-nak nem elég egy normálás léghűtés, akkor köszönöm én nem kérek belőle. Kisebb fogyasztás kisebb teljesítmény, de szívás nélkül.
Játékra használva manapság nem kell olyan CPU, ami AIO-t indokolna. Van, vannak olyan CPU-k is amikre bőven elég a sima lég. De szerintem munkára is nagyon kis szelet az, akinek olyan CPU kell, amit AIO-val lehet igazán hűteni, oda inkább már szerver a jó megoldás, vagy nem CPU-n kell számoltatni, hanem GPU-n.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#81666) MaddeNNNN válasza MZsoltee (#81665) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Viszont nem mindenkinek olyanok az igényei, mint neked. Ha nem lenne meg az AIO-nak a létjogosultsága akkor rég kihalt termék lenne, de éppen az ellenkezője.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#81667) BogyóBP válasza Busterftw (#81663) üzenetére


BogyóBP
addikt

Fogalmam sincs elméletileg jól, mert a H500M ben olyan van. Egy biztos, a por azon is bejutott de csak idővel. Az viszolnt vicces lenne ha ebben ennek ellenére kevesebb por lenne 10 nap alatt mint abba 10 nap alatt :DDD Még akár ez is megeshet. Meg az se biztos hogy a házba ott jut be ahol porszűrő van. Egy csomo helyen vannak lyukak rajta pl a riser helyénél a venti se takarja ki a hátsó lyukazást teljesen stb stb. És akkor még ottvan a a jó öreg elektrosztatika ami mindent magához húz amit csak lehet. Sajnos a lakásban elég nagy a por és bár hiába van légtisztitó nem segit a dolgon. Kár hogy sajnos nem lehet végleg megszabadulni tőle mert nagyon idegesítő hogy az ember összerak egy high end gépet és mikor 1 év után szétszedi mert bővit vagy a vizhűtésben leengedi a vizet hogy frissre cserélje akkor szembesül vele hogy azért jutott be rendesen. Ventikre a burkolat elemekre főleg. :U Mondom nincs gond ezzel a lian li házzal de lehetett volna 1cm el még a fő kamra szélesebb. Nem rossz kis ház csak nem egyezik az elveimmel.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#81668) Komplikato válasza MZsoltee (#81665) üzenetére


Komplikato
veterán

Megnéztem egy rakás tesztet AIO ügyben és most se tudom az igazat. A videók és tesztek egy része szerint a heat throttling csak víz és vagy AIO hűtéssel kerülhető el. Mások szerint ez hülyeség. Aztán sokak szerint minden AIO sz*r, "igazi" vízhűtés KELL. Közben nézegetem ezeket a 1.5 kilós 40.000 forint+ hűtéseket, hogy biztos marha jók, de ketté törik tőle az alaplap. Mindeközben a Hyte kihozott egy olyan AIO hűtést, ami majdnem 3x akkora radiátor van mint a többiben, de így is beépíthető az új házaikba. Ők valamiért úgy érezték szükség lehet rá. Mondjuk az új csúcs Intel prociknál nem is lepne meg. A Dynamic Evo XL-be építhető 3db 420-as AIO-t az viszont tényleg erős túlzásnak érzem.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#81669) MaddeNNNN válasza BogyóBP (#81667) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Illetve az sem elhanyagolható egy háznál, hogy pozitív vagy negatív benne a légáramlás.
Ugye pozitív esetében több a beáramló levegő tömege, mint a kiáramlóé így a réseken kifelé tolja a levegőt és nem engedi be a port.
Míg negatívnál éppen ellenkezőleg, a réseken beszívja a port.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#81670) BogyóBP válasza MaddeNNNN (#81669) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ezt kicsit kifejtenéd? Negativ légáramlat az mi? hogy több a szivó venti mint a befújó? Esetemben elől lenne két db 200mm es venti beszivásra felül 3 120 as kivezetésre meg hátul is kifele szívásra. Volt egy ismim aki valami pozitiv nyomást is említett hogyha két venti egymáshoz közel van de ellentétes funkciót lát el pl van egy szivó venti a befújó ventik fölött akkor igazából sokat nem ér az a rész mert ami bejön rögtön megy is kifelé. Nyilván itt nálam az elsődleges szempont az lenne hogy a VGA által felfelé szálló hőt illetve a cpu által letolt hőt a lehető leggyorsabban kivezessem a házból. Ezt úgy akarom majd kivitelezni hogy 3db 120mm es ventit teszek felülre. Mivel az alsó táptakaró kamra felől nemtudok légáramlatot biztosítani így marad csak az előről bejutó levegő. Ami egyébként nem baj csak nemtudom pontosan hogy mi tolja tele ezt a takaro lemezt porral ha ott nincs semmi. Lehet a táp szivja oda de nem érintkezik a fémmel illetve a VGA van még ott de az is inkább oldal irányba löki le a meleget. Ha jól tudom és nem pedig lehúzza róla a meleget. Ennél a lianli háznál pedig alulról a 2db 120 as ventivel annyit tudtam elérni hogy a vga 1700rpm helyett csak 1650 en forog :D óriási teljesitmény. Ami azért is fura mert nemtudom 55 foknál mi szükséges a 1700rpm re.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#81671) MaddeNNNN válasza BogyóBP (#81670) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Röviden igen. Ha több levegőt visznek ki a házból a ventilátoraid, mint amennyit be akkor ennek a kiegyenlítésére a ház összes résén befelé fog szívni levegőt és port olyan helyeken ahol nincs porszűrő.

Ha több levegőt szívnak be a ventilátoraid, mint amennyit kivisznek akkor pedig az ellenkezője. A ház összes résén kifelé fog tolódni a levegő. Ez az optimálisabb.

A második kérdésedre: igen, ebben is van igazság de sok mindentől függ

egy mesh házban a front "intake" azaz beszívó venti légáramát kvázi kivezeti a házból a ház tetejében legelől elhelyezett "exhaust" vagy szép magyarosan kiszívó ventilátor ha nagyon közel vannak egymáshoz. így nem jut el a memóriák/cpu közelébe sem.

Pl ha úgy teszel ahogy írod és 3 ventit beraksz felülre kiszívásra akkor a legelső venti ki fogja vinni a fronton lévő felső ventid beszívott levegőjét

egy nagyobb házban ez a hatás csökken a 2 venti közötti távolság miatt

Egy ház akkor szellőzik jól ha a levegő a lehető legrövidebb utón jut el oda ahova kell és a lehető legrövidebb úton távozik. Nyilván egy házban lesz közte kábel, hardver bármi egyéb ami módosíthatja, csökkentheti vagy akár gátolhatja is a légáramlást.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#81672) HREH válasza Komplikato (#81668) üzenetére


HREH
senior tag

Ezt a hülyeséget felejtsük már el, hogy kettétöri a lapot a hűtő.... Már a kisebb tömegű hűtőknél is van backplate, a nagyobb hűtőknél pláne, tökéletesen eloszlik a terhelés.
3 évig 1kg-s hűtő volt a lapon, majd 2 évig NH-D15, semmilyen meghajlás nem volt rajta. Normálisan kell felrakni, ennyi a titok csak :)

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#81673) MZsoltee válasza Komplikato (#81668) üzenetére


MZsoltee
veterán

Én a saját átlagfelhasználói szintemről nézegetem ezt faék gondokozással.
Kell egy PC, amin játszom, dolgozom, igényes és lusta vagyok. Minden történjen azonnal, semmit nem zárok, sok program fut egyszerre és csak hibernálom a gépet nem újraindítom.
Ezt szeretném úgy megtenni, hogy ne legyen óriási fogyasztás és ezáltal hő. CPU-nál 150W-nál többet én nem fogadok el, nem tudom könnyen lehűteni. Vga-nál egy max ennek a duplája az amit el tudok fogadni. Nem alternatív fűtési megoldást keresek a dologozószobámba, hanem számítógépet. Ez a mennyiségű hőt pedig léggel is le lehet hűteni normálisan. Szükségtelen hozzá a víz bármilyen formája a buildbe. Ami ezt némileg megingatja az, hogy a kisebb csíkszélesség miatt egyre kisebb felületen jelenik meg ez az elvezetendő hő, de a laptopok, mobileszközök, vagy a konzolok miatt azt gondolom, hogy erre más megoldást kell találni, így ennek eredménye miatt a a PC-ben sem lesz szükséges az AIO-k elterjedése objektív szempontok alapján. Ha tetszik az más, de ízlésről pedig vitatkozni nem lehet, max veszekedni, annak meg nincs is értelme.

Maradva a CPU-nál jellemzően jó ár/érték arányt igyekeztem mindig választani a fenti logikával kiegészítve az utóbbi pár évben, amikor kezdtek elszabadulni a CPU-k fogyasztás tekintetében.
2800+ Barton, E4400, FX 5000 majd egyéb AM2 és AM3-as , i5 2500k, i7 2600k, R5 2600, R7 2700, R7 3800X, R7 5800X és most 7800X3D.
Az intel jelenlegi szenvedése nagyon emlékeztet a pár évvel ezelőtti AMD Nvidia vga korszakra. Kevéssé látom, hogy mi az ok, ami miatt ezeket a CPU-kat valaki megveszi. Nem látom az értelmét. Fogyasztás/teljesítmény tekintetében sem lehet most épp összehasonlítani a 7800X3D-t egy 14700-assal és akkor még lehet hozzá drágább hűtést is vásárolni. Maxium egy korábbi jó DDR4 KIT az ami az intel mellett szólhatna, de ha annak az árkülönbözetét elköljük AOI-ra, akkor már az sem.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#81674) Busterftw válasza BogyóBP (#81667) üzenetére


Busterftw
veterán

Oke ertem mire gondolsz ez alapjan, van ket mesh reteg igazabol, de ha megnezed az elsonel sokkal nagyobbak a lyukak, mint pl nalam itt a G500A vagy akar az O11 Ai Mininel.

Es pontosan ezt mondtam en is, hogy ugyan nincs porszuro, de ennel a C500M meshnel sokkal kisebbek a lyukak az ujabb hazaknal, igy megszunik ket reteg, ahelyett most 1 van.
Igy egy "akadaly" van csak, ami jo airflowal szolgal + porszurokent is viselkedik.

[ Szerkesztve ]

(#81675) Biga123 válasza MZsoltee (#81665) üzenetére


Biga123
addikt

" A kedvencem amikor a gépház elejébe erőszakolják be az AIO-t és a friss, hideg levegőt áthúzzák az AIO-n ezzel a meleget szépen visszaviszik a gépbe"
Ha meg felülre teszed a radit akkor a VGA melegét húzod át rajta ezzel fűtve a procit :K
Nincs ultimate jó elhelyezés, az én 5700X em kevésbé fűt mint a 3070, (konkrétan a ryzenek nem melegítik fel a radit). Valami mindíg picit csorbát fog szenvedni , mérlegelni kell.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#81676) Busterftw válasza Biga123 (#81675) üzenetére


Busterftw
veterán

+1
Nekem a 3080ti tobbet futott, mint a 12600K, a CPU AIO fentre kerult, a VGA AIO meg elore, a CPU meg se nyekkent ettol a setuptol jatek alatt.
Illetve eleve ha ket AIO van, akkor hova tegyem? :D

(#81677) RazoR válasza BogyóBP (#81657) üzenetére


RazoR
veterán

Nem értek egyet Veled, semmi baja nem lesz egy ventinek az ilyen fajta beszereléstől.
A teljes méretű 360-as rácsozás az alsó porszűrő rögzítésének kialakítása miatt lett így megoldva.

(#81678) makszutov.hu válasza Ajembumbi (#81661) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Ez csak 8K és tökéletes minden célra! Három ilyet használok, teljes megelégedéssel! [link]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#81679) Ajembumbi válasza makszutov.hu (#81678) üzenetére


Ajembumbi
csendes tag

Zavart érzek az erőben, amit linkeltél az 55k :)

Ahogy nézem a tápot nem úszom meg 50 alatt, így a házra 30 körül marad. Leginkább a gyári ventik hangjától félek ebben a kategóriában, gondoltam hátha van valakinek tapasztalata.

(#81680) makszutov.hu válasza Ajembumbi (#81679) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Az 55k az ára. A súlya az, ami 10k alatt van. A hozzászólásodból ("összesen kb 80k-ig") nem derült ki, mire gondoltál. (Bocs, de nem bírtam kihagyni! :DD )

JÓ, MEGBÍZHATÓ tápot 90.000 HUF alatt nehéz lesz találnod - én nem spórolnék rajta, mert ha meghal és viszi magával a lapot, procit, videokártyát; nos az, nem 90.000 HUF...-

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#81681) Rowon válasza makszutov.hu (#81680) üzenetére


Rowon
veterán

"JÓ, MEGBÍZHATÓ tápot 90.000 HUF alatt nehéz lesz találnod"

LOL, mivan? Ezt komolyan írtad?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#81682) makszutov.hu válasza Ajembumbi (#81679) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Ventiknek ajánlanám az Artic ventillátorokat, van 120 és 140mm-es, valamint normál és slim kivitelben is. Csendesek, teszik a dolgukat.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#81683) makszutov.hu válasza Rowon (#81681) üzenetére


makszutov.hu
aktív tag

Igen. Mivel az okos más kárán tanul, én átéltem, mikor a tápom elfüstölve vitte magával az alaplapom és a procim...

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#81684) BioNiCMaN válasza Ajembumbi (#81679) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ajánlott házak. 30k-ig van 14 db, válassz közülük, dobd be ide és majd véleményezzük. HA-n ki lehet fogni jó vételt, én pl a zsír új Lian Li 216-ot postával együtt 40k alatt megúsztam. 👌

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#81685) Ajembumbi válasza BioNiCMaN (#81684) üzenetére


Ajembumbi
csendes tag

https://m.alza.hu/fractal-design-focus-2-black-tg-clear-tint-d7362336.htm#recenze

Ezt néztem ki. Jó tágasnak tűnik, hátha a kövi gpu cserekor nem kell lemezvágóhoz nyúlni :)

Ez a 2 aspect gyanús nekem, illetve, hogy látom a többinél teljesen el van szeparálva a táp.
Ez utóbbi pusztán esztétika?

(#81686) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Visszaköltöztem a CM H500M be a lian li air miniből és hát igazából rosszabb a helyzet mint volt. Sokkal nagyobb a ház de jóval zártabb is. Mini esetében pont egy venti hiánnyal küszködöm annyival kevesebbet rendeltem, téboly..Így se alulra se felülre nem tudok rakni 3db 120 ast mert akkor hátulra már nem marad. Ha teszem azt felülre rakok egy 120 as venti sort alulra pedig nem (érdemleges különbség amúgy sem igazán volt) akkor a hátsó venti mindenképp kell vagy értelmetlenné válik?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#81687) forguet válasza BogyóBP (#81686) üzenetére


forguet
Topikgazda

Ezt a tesztet nézted?
Ha jól értem, van egy AIO-d, a házhoz járól 2x140 és 1x120 venti, meg még vettél 3 120-ast?
Ha így van, én előre tenném beszívásra az AIO-t, oldalra 2x120 kifújásra, lent a 2*140 beszív a VGA-ra, hátulra a maradék 120-ast kifújásra.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#81688) Tangerine


Tangerine
senior tag

Üdv!
Vettem tegnap egy Corsair 4000D házikót az Alzánál. A kibontós videókon úgy láttam, hogy csak 2 ventit adnak hozzá. Milyet érdemes venni hozzá pluszban(és mennyit?), ami halk? Nem kell, hogy világítson.

Ezek lesznek a házban:
Seasonic Prime 750 W Platinum
MSI B450M Mortar
AMD R7 5800X3D
Thermalright Peerless Assassin 120 SE
Gigabyte Aorus Master RTX 4070 (ez még változhat, még nincs meg, csak tervben van)

Esetleg ez a típus jó lehet hozzá? (mert ebből van egy raklappal): "Zalman ZF1225ASH 120mm"

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#81689) BogyóBP válasza forguet (#81687) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem sajnos nincs aio-M csak egy torony hűtő ezért vagyok gondban apátiaban. Igen ezt a videót már láttam

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#81690) forguet válasza BogyóBP (#81689) üzenetére


forguet
Topikgazda

Ez esetben én elöl hagynám a 2*14-et befújni, alul 2*12 be, hátul 1*12 ki.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#81691) BogyóBP válasza forguet (#81690) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ezt a koncepciót csináltam végül meg de csak most tudtam elolvasni amit írtál.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#81692) Tom1939


Tom1939
őstag

Sziasztok!

1. Mennyit szánsz a házra
max 600k értékű rendszerben lenne, amit kinéztem az kb 35k most, ha kicsit több az nem gond
2. Mi megy bele:

A tervezett gép most:
Ház: Fractal Design Define Nano S
Alaplap: ASRock H610M-ITX/ac
Proci: Intel Core i5-12400F
Proci hűtő: Noctua NH-D9L (ha vékony kell: Noctua NH-L9i vagy Noctua NH-L12 Ghost)
VGA: MSI RTX 4060 Gaming X 8G 8GB GDDR6
Memória: MEMÓRIA Kingston Fury Beast Black 16GB / 3200MHz KIT2
Tápegység: Be quiet! Pure Power 11 600W tápegység
SSD: Operációs rendszer: Samsung SSD 2TB - MZ-V8P2T0CW (980 PRO hűtőbordákkal, PCle 4.0, NVMe M.2, 2TB)
Másik adatra: SILICON POWER SSD UD80 2TB M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe 3400/3000 MB/s SP02KGBP34UD8005
Billentyűzet: logitech mk295
Monitor: Mon AOC 23,8" 24G2SPAE/BK

3.Bármi más ami Neked fontos:
Szeretnék minél halkabb gépet kereteim között. Felmerült máshol hogy szabadabban szellőző ház jobb a csendesség szempontjából. Ez amit választottam éppen a hangszigetelt "begombolt" irány. 17 óta pont ezzel a házzal vagy egy gépünk (i5, 1060 hasonló táp és hűtők), az elég csendes de ha van jobb irány annak örülök.

Helyette esetleg felmerülő ház nagyobb sajna nem lehet nem férne el a helyére...

Köszönöm a segítséget.

(#81693) BioNiCMaN válasza Tom1939 (#81692) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Csak mondom, hogy ez a ház ha jól látom, inkább 25k (ipon, pcx, oázis). Mielőtt megvennéd valahol jóval drágábban. ;)

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#81694) Tom1939 válasza BioNiCMaN (#81693) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi hogy szóltál, igen, kevertem valami mással az árat. Oázisnál lesz, általában ott veszem a cuccokat ott 24,6k. De akkor keretnek jó a kb 35k.

(#81695) forguet válasza Tom1939 (#81692) üzenetére


forguet
Topikgazda

Cooler Master NR200-at és a Phanteks P200A-t lesd meg.
Ezek jobban szellőznek, és beférnek a keretedbe.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#81696) Tom1939 válasza forguet (#81695) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm!

(#81697) Komplikato válasza forguet (#81695) üzenetére


Komplikato
veterán

NR200-ból van most ugye valami V2, ami a gyártó oldalán alig vagy semmivel sem drágább, itthon meg majdnem duplája? Az miért?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#81698) Sasa 111


Sasa 111
tag

Sziasztok!

Házat nézek már több napja és már nem tudok dönteni a sok infótól.
Ezért kérném a segítségeteket.
A Fractal Design Pop Silent Black TG Clear Tint és a Fractal Design Pop Air Black TG Clear Tint között én már nem látom, mi a különbség, melyik a jobb vétel minőségi szempontból.
Csak a beépíthető videókártya hossza lenne?
Fractal Design Pop Air Black TG Clear Tint - Számítógépház | Alza.hu
Fractal Design Pop Silent Black TG Clear Tint - Számítógépház | Alza.hu
A paraméterek alapján ezek felelnének meg nekem, de szívesen venném a véleményeteket. Melyik lenne a jobb vétel, van-e tapasztalat róluk?

Köszi előre is!

(#81699) tibcsi0407 válasza Sasa 111 (#81698) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az Air-nek mesh az előlapja, a másiknak nem. Az Air szellősebb.

https://utdetailing.hu/

(#81700) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Használ valaki Phanteks Eclipse G360A házat? Mennyire könnyen hozzáférhető/szerelhető fent egy 360-as radiátor?
A leírása szerint belefér elől és fent is, de jártam már úgy más házakkal, hogy kínszenvedés volt besusákolni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.