Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) fogtunder válasza Ance (#61997) üzenetére


fogtunder
nagyúr

annyira azért nem nagy az a ház, a szélesség nagyrészt azért van, mert az alaplapi tálca mögött van egy valag hely.

nekem XFX Pro 450 van, eddig minden házba elég volt az összes kábele, a mostani H440-em pedig szerintem nagyobb is, mint az F31 és nem tudok róla, hogy az átlagosnál hosszabb lenne. viszont ezt inkább a tápos totyikban kérdezném meg, nem nagyon vagyok képben a tápok átlagos kábelhosszával. viszont legrosszabb esetben mindig lehet hosszabbítani, ha meg nincs abalak, akkor el lehet vezetni a gép belsejében is a kábeleket, ha szépen összegyjtöd és lefogatod őket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62002) Tappancs2001 válasza fogtunder (#61999) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszönöm szépen a választ, akkor a Phanteks Enthoo Pro-t választom.

(#62003) Ance válasza fogtunder (#62001) üzenetére


Ance
őstag

CactuS és fogtunder: Köszi mindkettőtőknek!

Az XFX 550-es a kinézett táp, így akkor most maximálisan megnyugodtam :D

Nekem még nem volt ilyen nagy házam, ezért nagyon nagynak tűnik.

(#62004) Vicoo


Vicoo
senior tag

Üdv!

Frissen vásárolt Zalman Z3 házzal kapcsolatban lenne kérdésem. 3 darab 12 cm venti van gyárilag benne, és egy gombbal szabályozható a fordulatszámuk (gyors/lassú) hogyan kellene bekötni, hogy ez működjön is?
A házból két 4 pines molex jön (hosszabító, mármint szabadon hagyja további eszközök számára) illetve kettő 4 pines fan anya jön.

(#62005) Ruinous188


Ruinous188
csendes tag

Sziasztok!
Új asztali géphez vennék gépházat. Ezek lesznek benne:

Videokari: GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD GeForce GTX 1060 6GB
Alaplap: MSI B150M MORTAR vagy ASROCK B150M Pro4
Memória HyperX 8GB Fury DDR4 2400MHz
Táp: FSP HYPER 500 vagy FSP Hexa+ 500W
Processzor: INTEL Core i5-6500 3.20GHz 1151 BOX
SSD: HyperX 240GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/240G
HDD: WD Red 1TB 5400rpm 64MB SATA3 WD10EFRX vagy WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

A gépházra max 20k-t szánnék, az összefoglaló alapján ezeket válogattam ki: (de ha van egyéb ajánlott, akkor szívesen veszem a tippeket :) )

ZALMAN Z9 Plus
COOLERMASTER N300
DEEPCOOL Kendomen
AEROCOOL Aero 800

Melyiknek van előnye/hátránya a többivel szemben esetleg? Nem nagyon tudok dönteni...

Nagyon köszi!
Ruinous

(#62006) Trexmark


Trexmark
csendes újonc

Sziasztok!

Fiamnak szeretnék egy gépet játékra összeállítani (amit éjszakánként én is használhatnék...), ami 3-4 évig vállalható sebességet biztosít. Visszaolvastam elég hosszan fórumot, de jóljönne tanács. Fontos szempont, hogy amennyire lehet halk legyen (őt nem fogja zavarni a fejhallgatóval a zizegés, de én kb. a hátlap felől fogom hallgatni a ventilátorokat, ezért jó lenne, ha minden nagyon csendes lenne. Pénzügyileg értelmes határokon belül rugalmas tudok lenni... Szgép szerelésben, szétszedésben van némi gyakorlatom, összerakásban első lesz, és a folyadékhűtést még nagy diónak érzem
!
Alaplap: MSI B150 PC MATE
CPU: Intel Core i5-6500 3.2GHz
CPU hűtő: ??? Érdemes-e CPU-ból a Box-ot venni, vagy egy külön hűtő érezhetően halkabb?) Pasztázás miatt aggódjam-e, vagy azért nem olyan nagy dolog?
GPU: MSI GTX 1070GAMING X 8GB
RAM: Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz HX421C14FB2K2/16
Storage: Western Digital Red 1TB
SSD: SAMSUNG 750EVO 250GB (Ez máshoz lett véve, de vadiúj.)
Táp: ??? FSP Hydro X 550W (vagy G? Ez elég halk lesz?)

Ház: Itt sokszor olvasom Zalman z9 Neo ajánlását, de vajon találok-e ennél csendesebbet, ami esetleg még átlátszó oldalfalú és világítós is? (vagy ezek ütik egymást?)

Köszönöm előre is a segítséget!

(#62007) laychi


laychi
veterán

Üdv urak.
Házvásárlást tervezek az adatlapomon lévő konfighoz.

ATX lap,arctic lf 240 "víz",2-3 hdd+1ssd normál méretű bordás ram,vga-nál hosszban és szélben korlátot nem szeretnék,alsótápos kivitel.

Eredeti terv egy noctis 450 volt,de ára miatt elvetettem,phanteks enthoo pro,nem kapható itt a bolktban,nem akarok rendelgetni.

Amit a boltban kinéztem:
Fractal define C Window 90EUR
Corsair Carbide 400C 100EUR
Phanteks Eclipse P400S 84EUR

Jól szellőző,kevésbé zajos(szubjektív,+függ ventitől,hdd-től,tudom),jó anyaghasználatú,variálható,jól szerelhető házat szeretnék
Mindent összevetve melyik lenne a legmegfelelőbb?

(#62008) lanszelot válasza lanszelot (#61944) üzenetére


lanszelot
addikt

(#61944) erre valaki?

(#62009) fi:zi'k válasza lanszelot (#62008) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igen, létezik ilyen megoldás, a HTPC házak között. Néhány példa:
- Techsolo TC 2200 / MS-Tech MC-1200
- Antec Fusion Remote Black
- Silverstone LC16M
- Chieftec HM-02

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#62010) laychi válasza laychi (#62007) üzenetére


laychi
veterán

Ezt a problémát mondjuk már elhárítottam. [link]

Még valami:

Amennyiben a leendő házban elfér előre és fentre is a radi a ventikkel,hova érdemes rakni?
Gondolkoztam,hogy előre és befelé fújja a levegőt, a ház tetejébe meg kifújó ventiket tenni,így a szellőzés jobb lenne,mintha fentre menne a radi,
Viszont ha előre szerelem,akkor hol legyen a csövezés? alul,vagy felül?
Gondolom az aio nincs teljesen feltöltve vízzel a hőtágulás miatt,ezért,hogy ne legyen probléma a keringéssel,a csöveknek alul kell lennie.

(#62011) zolee0307 válasza Trexmark (#62006) üzenetére


zolee0307
őstag

Mindenképp érdemes veni egy CPU hűtőt, mert a gyárinál halkabb, illetve a teljesítményük is jobb. Nézz szét a Scythe, alpenfhöm, thermalright, zalman, be quite hűtői között. A zalman z9 nem annyira halk, az ajánlóban írt be quiet silent base pl jó lenne, de nézd meg a fractal design, nzxt, corsair, cooler master házakat is. A világítós ventit akarsz, akkor érdemes külön megvenni, mert általában a gyári ledes ventik hangosak, vagy veszel led szalagot.

Érdemes még, megnézned Shellkretor honlapját is, van sok ház leírás, teszt, rangsor. [link]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#62012) fogtunder válasza Ruinous188 (#62005) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ha 20K belefér, akkor szerintem NZXT S340, aprón szokott lenni 15 környékén is. Vagy Zalman Z9 Neo, Aerocool Aero 800. Ha nem zavar a porszűrés hiánya elől, akkor a Z9 Plus és a Kendomen is jó, de ezeknek a belső kialakulása már elég régi, én jobban szeretem a kipucolt belsejű házakat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62013) fogtunder válasza Trexmark (#62006) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az a baj, hogy hátul semelyik házon nincs szigetelés, szóval ott jönni fog ki a hang, én erre nem vennék brutálisan szigetelt házat. A Z9 Neo ár/érték arányban nagyon jó, de a ventik nem lesznek túl halkak, bár az kb semmiben sem 30 alatt.

20-ig hasonló ház az Aerocool Aero 800, NZXT S340, a világítás szerintem ne legyen szempont, egyszínű LED szalag kb 2000Ft-ból megvan, RGB 5000. De az amúgy kiváló Lepa bol.Quiet ventik is 3K környékén mennek.

Illetve a Phanteks P400-nak van RGB kontrollere, konyhakész LED szalag kb 4500 hozzá.

Én Phanteks P400-at, vagy S340-et vennék.

CPU hűtőt én vennék mindenképpen, de erre és a tápra is van tematikus topik, ott jobban tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62014) fogtunder válasza laychi (#62007) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én valahonnan vadásznék egy Enthoo Pro M-et, de ha ez a választék akkor 400C, pár fokkal hűvösebb, mint a P400, a Define C pedig annál is gyengébb picit, plusz a vastag radi a LF240-en nem biztos, hogy elfér benne a VGA-val együtt.

Amúgy az anyaghasználat mindegyiknél jó, a szerelhetőségben sincs jelentős eltérés.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62015) laychi válasza fogtunder (#62014) üzenetére


laychi
veterán

enthoo pro m is van a boltban, de néztem az egyik angolnyelvű tesztet és ott elmondták, hogy nagyon különbözik az rendes pro-tól és gyenge az anyaghasználat.
Ha más nem akkor rendelek rendes Pro-t

(#62016) fogtunder válasza laychi (#62015) üzenetére


fogtunder
nagyúr

anno azért megnéztem róla pár tesztet, nem rémlik, hogy panasz lett volna az anyaghasználatra, az oldallapok kicsit hajlékonyak, de az nem érdekel senkit. már az olcsóbb P400 is nagyon jó anyaghasználat szempontjából, én ettől nem félnék. szellőzésben pedig mind a három másiknál jobb lesz, fentre és előre is fel lehet rakni a radit, ahogy tetszik.

ez a hova rakjam a radit amúgy egy érdekes témakör, attól függ, hogy a VGA-nak, vagy a CPU-nak fáj, ha esetleg pár fokkal melegebb lesz. ha a CPU-nak, akkor előre intake-re, ha a VGA-nak, akkor fentre outletre.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62017) smiti válasza laychi (#62015) üzenetére


smiti
addikt

Szerintem nyugodtan veheted a Pro-M-et, én semmi kifogásolni valót nem találtam rajta. :N Pedig tényleg volt már egy jópár házam, de utoljára talán a Fractal Arc Midi R2-vel voltam ilyen elégedett. Ha jól rémlik valami kompakt vizet raknál bele? Ebben nagyon okos találmány a gép tetőben lévő kivehető tálca, sok nyűgtől megkímél.

Azt hiszem ide is raktam fel képet nem is olyan rég.

(#62018) CactuS válasza laychi (#62015) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pro M-nél nekem pár dolog tűnt fel (F51-hez képest, mert előtte azt szereltem):

- nagyon vékony takaró lemezek, részben a hangtompító miatt, részben, mert tényleg vékonyabb. No nem egy 10k-s CM ház kategória, de messze van a merevtől.
- nálam úgy jött a ház, hogy mindkét alsó csavar ferdén volt belecsavarva, így már kicsit könnyen rosszul rögzül a csavar. Tart rendesen, de a szerelés miatt volt 8-10 fel és leszerelésem és ha rosszul tekered be, akkor simán ~ 30 fokban kiáll a csavar a ház oldallapjának síkjából.
- az oldalsó fehér led baromi vakító, annak elég lenne a fele fényereje.

Egyébként ezen felül nekem minden pöpec volt vele, a ház amúgy merev, jó a kábelezés, a kábelrögzítők, nem sorják, tényleg vastag anyaghasználat, jó festés, stb.

smiti: ja igen, a tálca: azt szerelni nagyon jó, visszatolni néhány alkalom után már annyira nem, miután megjelent az első sorja és kicsit "akadt". De nagyon megkönnyíti a szerelést, hogy kivehető, szerintem nagy ötlet.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#62019) Trexmark válasza fogtunder (#62013) üzenetére


Trexmark
csendes újonc

Köszönöm Fogtunder! Akkor meg fogom oldani a gép elfordítását, és nem fog zavarni a hátoldal. Esetleg 30 feletti világítós, átlátszó és csendes ötleted lenne? Köszönöm

(#62020) laychi válasza fogtunder (#62016) üzenetére


laychi
veterán

Hát abból meg akkor esetleg az üvegfalú modell lenne a nyerő(amúgy meg kicsit szűkösnek tűnik,nem tudom(lehet a sima pro miatt),minél nagyobb ablakot szeretnék,főleg,hogy most vettem 20 euroért RGB usb LED szalagot 4x fél méter toldókkal,részenként 9 led,állítható fényerővel,opcionálisan állítható random színváltoztatás különböző effektekkel.
Most meg mutattam az asszonynak a kiszemelt házakat,neki meg nem tetszik ez a letisztult formavilág inkább az olyan,ami kicsit stílusosabb,gameresebb,futurisztikusabb,vagy nem is tudom hogy fogalmazzak.

[ Szerkesztve ]

(#62021) CactuS válasza laychi (#62020) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Csicsás? :B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#62022) abridabri válasza laychi (#62020) üzenetére


abridabri
veterán

Gamer kinezet / futurisztikus /befer a 240es vized :
Aerocool P7 C1 (letezik edzedd uvegfalu verzio is +7k ert)
kicsit dragaban
NZXT Phantom / Phantom 410

(#62023) laychi válasza abridabri (#62022) üzenetére


laychi
veterán

Az általad ajánlott phantomok alkalmatlanak az aio-m beépítésére.Továbbá kicsik az ablakok és perforált oldallap van hozzá,ami nálam kizárt. Többek közt emiatt is akarom cserélni a házam,a perforáción rengeteg port beránt.Valamint ugye ebben sem fér el a hűtés,nem erre lett tervezve,kókányolni kellett.

A Aerocool meg olyan nem is tudom kategória számomra. :D

[ Szerkesztve ]

(#62024) abridabri válasza laychi (#62023) üzenetére


abridabri
veterán

Miert lenne alkalmatlan a Phantom a jatekviz beepitesere ? Ne viccelj mar. A sima phantomba 2*20cm ventihely van felul... a 410 ben is 2*14 .
Nekem is volt 240es aio a phantom tetejeben, 2db 18cm ventivel raadasul

Es letezik gyarilag plexis oldallapu Phantom is egyebkent.

(#62025) laychi válasza abridabri (#62024) üzenetére


laychi
veterán

És a furatok hogy passzoltak? lehetett megint kókányolni? :)
410-nél meg eléggé lelógna ahogy néztem,mert a teteje alacsony.+ továbbra is probléma a perforált oldallap.

(#62026) fogtunder válasza laychi (#62023) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Pedig az az Aerocool elég jó házikó. De jó lenne eldönteni, mi kell, mert indultunk a letisztult kompakt ATX házaktól, aztán a méretben nagyobb Pro M szűkösnek tűnt, most meg már a gamer design házaknál tartunk. Amúgy ha ilyen kell, akkor a Noctis 450 egy igen jó darab. De akár egy H440 is, bár szívesen egyikért se fizetném ki a bolti árat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62027) laychi válasza fogtunder (#62026) üzenetére


laychi
veterán

Ezért is szeretnék a 100 Euron belül maradni,mint írtam a noctis volt a kiszemelt,de ~140Euro....sok(k)
Asszony variál,nekem ez a letisztult formavilág jönne be inkább,elegánsabb,igényesebb.
Inwin 303-at is nézegettem,de Grózi mondta,hogy a szellőzése nem a legjobb,sokan belefutottak...

Sorry a sok offért.Olyat akarok választani,ami maradandó,később is jó lesz.

(#62028) fogtunder válasza laychi (#62027) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Na, én ezért nem kérdezem meg a feleségem ilyen témákban :D

Én 100€-ig, ha nagy ablakos, maradandó ház kell, akkor a Pro M-et venném továbbra is, aprón amúgy szokott lenni 30-ért Noctis mostanság, ha meg tudod oldani az utaztatást. A 30K alatti NZXT Phantomokat én se venném meg amúgy.

Az In Win 303 se rossz, de alaphangon kell bele 6 venti, hogy normális légáram legyen benne. Illetve a helyedben még megnézném, hogy mennyiért lehet arrafelé Anidees AI Crystalt kapni, az full edzett üveg, elég jól néz ki.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62029) laychi válasza fogtunder (#62028) üzenetére


laychi
veterán

Anidees AI Crystal ~150 Euro+kiszállítás.+ráézésre úgy tűnik jobbára csak előre fér el rendesen a radi,mert esetlegesen fentre rakva útban lehetnek neki a ramok és a vrm borda,ha nagyon lelóg. A fenti ventihelyek a ház közepén vannak,nincs eltolva a baloldala felé,mint sok háznál.

Bár itt úgy tűnik elfér,de drága...

Szerk.: valószínűleg nem is nagyon lesz beleszólása,úgy is én vagyok a döntéshozó pc terén,ő foglalkozzon a konyhai dolgokkal :D

[ Szerkesztve ]

(#62030) fi:zi'k válasza laychi (#62029) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Úgy tűnik vagy meg is nézted? :U
A gyártó szerint 6 cm hely van a radinak és a ventinek.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#62031) laychi válasza fi:zi'k (#62030) üzenetére


laychi
veterán

szerkesztettem :)

(#62032) abridabri válasza laychi (#62025) üzenetére


abridabri
veterán

itt igaz 360as radi van a tetejen, de a lenyeg latszik ,semmi kokanyolas nincs , kozepen ott a 4csavar a radiknak.
Ugyanugy a 410 eseteben is. Bar abban nem fer el a vastag AIO :(

[ Szerkesztve ]

(#62033) laychi


laychi
veterán

Még most néztem a Corsair 460X-et, 120 EURO
[link]
De ezzel már közelítek a noctis árához,ami itt fehér kivitelben 138Euro

Így ajánlásodra egyébként nagyon gondolkozom az enthoo pro M-en,de akkor az acrylic verzión,az meg rendelős.
Vagy ha nagyon elszáll az agyam,akkor elmegyek és megveszem a noctist,max az asszony 2 hétig koplal :D

(#62034) süttyő


süttyő
tag

Sziasztok!
Adott egy fractal arc midi r2 haz. A ventilator vezerlovel akadtak problemak. Ha a legalacsonyabb fokozatra van kapcsolva szepen forognak a ventik alacsony fordulaton. Azonban ha kozepre vagy a maximumra allitom a ventik megallnak. Mi lehet a problema?

Koszonom a segitseget!

(#62035) fogtunder válasza süttyő (#62034) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Milyen ventik vannak rajta? 3 vagy 4 PINesek?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62036) süttyő válasza fogtunder (#62035) üzenetére


süttyő
tag

A gyári 3 pines ventik vannak rákötve, ez is befojásolhatja a dolgot? De azthiszem csak 3 pinest lehet rákötni alapból.

(#62037) dqdb válasza fogtunder (#60569) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi, kissé elhúzódott a beszerzés tőlem független okokból :)

Sikerült a kínálatot akkor először a Define C, Eclipse P400S, 400Q hármasra, majd egy második körben a P400S-re szűkíteni. Ami, mint kiderült, jelenleg nem kapható, így aztán a korábban a nézelődésből teljesen kifelejtett és általad ajánlott F31 lett a végső győztes, tökéletesen teljesíti az elvárásokat :R

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#62038) fogtunder válasza süttyő (#62036) üzenetére


fogtunder
nagyúr

rámegy a 4 PIN is, de nem nagyon jó azokat ilyenről járatni, ezért kérdeztem. szerintem kontaktos lett, hallottam már ilyenről, írt a srác a Fractal Supportnak és küldtek újat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62039) fogtunder válasza dqdb (#62037) üzenetére


fogtunder
nagyúr

örülök, hogy bevált

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62040) dani_golf


dani_golf
tag

hellok all
kérdezném Fractal Design R5 -t vennék ablakosban.
de igazából azok tetszenek ami az egész oldala teli átlátszó nem csak egy kis részben.
van ilyen oldal hozzá vagy melyik háznak ilyen az oldala jelenleg?
köszönöm előre is

(#62041) EVL2


EVL2
aktív tag

Sziasztok!

Beköltöztem a Phanteks Enthooo Evolve ATX T.Glass házba. Remekül ment minden. A Ház hozta amit elvártam szinte majdnem minden szinten. Jó tanácsból írom hogyha Phanteks házat vesztek és feketére festett csavarokat kaptok hozzá. Érdemes le ellenőrizni az alaplapi csavarokat mivel nálam 7ből 2 elvolt tömődve a szar festési technológiától. Az első 5 csavar szépen csont nélkül bement, ahogy elvárja az ember. A 6. úgy meg szopatott hogy a.... A 7. ugyan az .... Rendesen felhúzta az agyamat és kb 2órát pöcsöltem vele mire végre megoldást találtam.
Ez a ház kiemelkedő minőségű minden téren. De ez a csavar festési technológia (mártás) valami katasztrofálisan eltudja rontani a költözés élményét. Ráadásul piszokul sérülékeny a festés ennél a módszernél. Nem beszélve róla hogy optikailag sem a legszebb. Alkoholos filccel szebbet lehet színezni.
Jó lenne ha a Phanteks kiadna hozzá egy Pimp csavarszettet! :D Azért a Phanteks-nek kéne kiadnia mert volt otthon még egy tucat alaplapi tartó csavarom de mindegyiknek kicsi volt a mente a házhoz. Szóval egyéni méretet alkalmaz hogy ne tud lecserélni. Hála az égnek adtak mellé egy pót alaplapi csavart. Kellet is, de ha élelmesek akartak volna lenni egy tucatot kellet volna adniuk.
A másik csalódás a már régebben említett műanyag HDD tartó tálcák. Nem fogom nagyon fikázni mert esélyt sem kaptak. Mivel lötyögnek a helyükön alapjáratból is. Nem vészesen de ezen a szinten szerintem már nem fér bele. Mivel nem akartam elrontani a széláramlást ezért mégiscsak maradtam a lenti kamrába szerelésnél. Rendeltem hozzá gyári fém HDD tartó ló fityuszt. Ha kicsit kritikus akarok lenni akkor most azt mondom hogy ez igazán járhatott volna hozzá! Nem baj még 2e a levesbe.
Kicsit viccesek az RGB led vezérlővel is, de ezt megértem, hiszen nekik a lényeg hogy lehúzzák az embert vagyis hogy tőlük keljen mindent vásárolni. Direkt fel vannak cserélve a bekötések hogy csak a gyári általuk forgalmazott RGB szalagot tudd könnyedén bekötni. Kb. 7000ft egy olyan szalag. Ez egy LEDes boltban kijön 1500ft-ból. Szereztem hozzá csatit és átforrasztottam más sorrendbe és így már remekül működik.

Elnézést hogy ilyen hosszúra nyúlott a mondandóm. Tudom hogy nem ide tartozik, de nekem is megkönnyítette volna a dolgomat ha ezeket időben megtudtam volna. Hátha valakinek segít elkerülnie ezt az egy két buktatót.

Ezek fényében sem választanék másik házat. Csodás a kinézete. Remek a kábel managment. Minőség a javából mind az üveg mind a ház anyaga szempontjából. :K 5/4**** (a rohadék csavarok miatt -1*)

(#62042) fogtunder válasza EVL2 (#62041) üzenetére


fogtunder
nagyúr

gondolom ugyanaz a vezérlője, mint a P400-nak és a Luxe-nak, nekem az normál 4pines csatinak tűnt, ami a sima RGB szalagokhoz van. akkor mégsem? amúgy én 5K alatt vettem tőlük az 1m-es szalagot, aminek a nagy előnye az 1500ft-os cuccokhoz képest, hogy mágnessel rögzül.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62043) fogtunder válasza dani_golf (#62040) üzenetére


fogtunder
nagyúr

R5-ből én nem tudok ilyenről. van jópár ház már, aminél van teljes üveg/plexi oldalap, de azok nem hangszigeteltek. szóval ha esetleg elárulod, hogy mik a szempontok, akkor tudunk mondani valamit helyette.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62044) kuzzikan


kuzzikan
csendes tag

Sziasztok,

adott egy config, i5-4690k+corsair h50 1st gen (befele levegőfújós), gigabyte z97-d3h, corsair hx520, asus strix gtx960, wd purple 4tb valamint egy m2 samsung ssd a lapon.

Jövőben szándékozok SLI configot építeni, 1070-ből valszeg.

Erre a célra szeretnék egy hangszigetelt házat, mivel kis lakásban élek, és sokszor megy a gép este is. Jelenlegi CM690-emmel folyamatos rezonanciák vannak, amiket főleg a winyó gerjeszt, valamint kis ventillátor zaj ígyis úgyis kiszűrődik.

Szeretnék egy jó házat sok évre, a keret plafonja legyen mondjuk 60k.

Tippek? :)

Köszi előre is

(#62045) fogtunder válasza kuzzikan (#62044) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mennyire gondolod komolyan az SLI konfigot?

illetve a hangszigetelés nem az egyetlen út a csendesség felé. a stabil váz, a jó HDD keretek és a rendes ventilátorok nagyon sokat számítanak. nálam az amúgy szigetelt H440-ből is kihallatszik némi venti zaj, igaz csak azért, mert a fejem mellett van az asztalon, máfél méterről már nem hallom. de ehhez kellett a ventik cseréje is.

SLI-hez szigetelt házból a Thermaltake Suppressor F51-et mondanám így hirtelen, vagy Fractal Design Define R5, mindkettőből az ablak nélküli verzió.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62046) EVL2 válasza fogtunder (#62042) üzenetére


EVL2
aktív tag

Sajnos nekem két méter kell. Azt nem tudtam hogy mágneses a rögzítése. A ragasztós megoldások mind ratyik mert kb. 1 óra múlva elengedik és leesik az egész. Ez a mágneses dolog érdekelne de nem vagyok benne biztos hogy még mindig mágneses. Itt erről leírást nem találtam. Ez a Phanteks oldal.
Ha tényleg mágneses lehet hogy rendelek mégis inkább gyári hozzávalót csak az a közel 7e rettenetesen drága egy RGB szalag kínai vacakra.

[ Szerkesztve ]

(#62047) fogtunder válasza EVL2 (#62046) üzenetére


fogtunder
nagyúr

biztos, hogy az, én vettem anno a P400-hoz az 1m-esből, kb. 12 centinként van benne mágnes, ez a régi kép, az első széria ragasztós volt, de az több, mint egy éve kifutott. mondjuk az Evolv elvileg alumínium, ha a belső váz is az, akkor ugye bukó a mágneses rögzítés.

nekem amúgy elég jól tart a ragasztás a sima 6060-as RGB szalagon, már hónapok óta ott van és nem akar lejönni, de a mágnes jobb volt. legközelebb szerintem veszek 3M öntapadós mágnes szalagot és azzal oldom meg, de egyébként elvagyok ezzel a megoldással is.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62048) EVL2


EVL2
aktív tag

Itt meg egy kedves kommentelő azt írja hogy nem jó a ragasztója. Mágnesről nem is beszél.
Bocsi látom pont most írtál erről.

Elvileg csak a külső lapok aluminiumok. A belső váz acél, de biztos ami biztos ma letesztelem.
Ilyenről még nem hallottam hogy 3M ből van mágneses ragasztó is. Remélem nálunk Békéscsabán is lehet kapni mert akkor inkább arra ruháznék be.

[ Szerkesztve ]

(#62049) fogtunder válasza EVL2 (#62048) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem tudom, hogy tudott nem mágnesest venni tavaly, én nyáron már olyat kaptam. ragasztó egyébként ehhez is volt, az simán lehet szar, én nem próbáltam.

mágnes szalag, nem próbáltam még, szóval semmi agrancia nincs rá, hogy működik, cserébe nem egy nagy tétel.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62050) EVL2 válasza fogtunder (#62049) üzenetére


EVL2
aktív tag

Elhiszem hogy így van. Ha rendelek azért úgyis írok nekik előtte.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.