Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Szabesz14


Szabesz14
csendes tag

Csasztok mar megint ujra itt :)Ezek itt :
Corsair CMPSU-430CXV2, 430W, ATX2.2[link]
Gigabyte 970A-D3, socket AM3+[link]
talalnak ,es ha talalnak elfernek ebbe hazba Thermaltake V3 ?

(#19002) smiti válasza Szabesz14 (#19001) üzenetére


smiti
addikt

Az alaplap meg a tápegység az teljesen mindegy szinte a ház szempontjából. Nekem a TT V3 házam az így nézett ki annó belakva: [link]

(#19003) Szabesz14


Szabesz14
csendes tag

kosz ha majd megjott ez segithet az oszeszerelesnel :D

(#19004) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv!

Házvásárlás előtt vagyok. Már kinéztem pár példányt, de több szem többet lát alapon leírom az igényeim és bombázzatok ötletekkel:

-mATX konfigot raktam össze, 965BE+ HD6850 + FPS 400W Aurum Gold + 1HDD + 1ODD.
-Úgy gondoltam, hogy a minimal desing jegyében keresek házat. Lehetőleg olyat amibe méreténél fogva csak mATX fér. De ha szerintetek van olyan torony ami különösen szép ebben a minimal desing kategóriában, akkor írjátok meg nyugodtan.

-Mindenképpen olyan házat keresek ami gyárilag fel van szerelve porszűrővel + 1-2 ventilátorral.
-Nem árt ha gyárilag hangszigetelő anyag is található a házban.
-Táp elhelyezkedése szempontjából mind1, hogy alsó vagy felső tápos.

Ami nagyon tetszik: Fractal Desing Define Mini
Ami kevésbé: Lian Li PC-A04

Jobban bejönnek azok a házak melyeken az ajtó eltakar mindent(ezért a Define mini jön be jobban).

További ötletek?

(#19005) Jim-Y válasza D.Orion (#19004) üzenetére


Jim-Y
veterán

Lian-Li PC-A05FN, vagy BitFenix Shinobi.

(#19006) bsh válasza D.Orion (#19004) üzenetére


bsh
őstag

ajtó, ventik, hangszigetelés, porszűrők, mnimál design: [link]
de nem matx-es.

(#19007) BioNiCMaN válasza D.Orion (#19004) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Antec P182 ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#19008) D.Orion válasza BioNiCMaN (#19007) üzenetére


D.Orion
veterán

Nézegettem őt is. :K Vagy ő vagy bsh által ajánlott ami még elképzelhető.

(#19009) D.Orion válasza BioNiCMaN (#19007) üzenetére


D.Orion
veterán

Hely, de jó lenen ha lehetne is kapni valahol. P183 már nagyon drága, a 180al egyetemben.

(#19010) bsh válasza D.Orion (#19009) üzenetére


bsh
őstag

(#19011) Tothgera30 válasza bsh (#19010) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kúrva jó ár :Y .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19012) D.Orion válasza bsh (#19010) üzenetére


D.Orion
veterán

Az, de durva. Írta, is neki pü-t, hátha. :R

(#19013) kerelo válasza D.Orion (#19012) üzenetére


kerelo
senior tag

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#19014) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Szerintetek Cooler Master elite 430 vagy Thermaltake v3? :D

[ Szerkesztve ]

(#19015) GeneraL_XTX válasza Grave_444 (#19014) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Elvileg tökmind1, bár a v3-ra panaszkodnak anyagminőség terén. Ha szereted a nagy plexi oldalt akkor coolermaster, én is most vettem minden tekintetben kitűnő ház.

(#19016) Tothgera30 válasza Grave_444 (#19014) üzenetére


Tothgera30
Ármester

430

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19017) D.Orion válasza kerelo (#19013) üzenetére


D.Orion
veterán

Vissza is! :C Ilyen se volt még ph-s múltam során, hogy ritka alkatrész keresése során bombáznak ajánlatokkal! :R

[ Szerkesztve ]

(#19018) @matthew@ válasza Grave_444 (#19014) üzenetére


@matthew@
őstag

Nekem is 430-asom van és nagyon jó házikó :K

Matthew 24:42

(#19019) Najz válasza Grave_444 (#19014) üzenetére


Najz
tag

nagyon gyenge az oldal lap a v3 nál inkább a 430 :K

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#19020) kerelo válasza Najz (#19019) üzenetére


kerelo
senior tag

+1 szavazat a 430-ra.Az valamivel masszívabb mint a V3.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#19021) kerelo


kerelo
senior tag

Új ajánlott vétel az alsó kategóriában. Sharkoon Tarea.[link] alsó tápos elrendezés,kábel elvezetés,alaplapi kivágás,letisztult dizájn, 6,2 kg-os masszív ház.Mint ez 37 eu-ért.Jó alternatívája lehet a CM 430-nak,Vagy a Sharkoon T5-nek. Mostanában elég jó kuckókat csinál a Sharkoon jó áron. PH hír[link]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#19022) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Kösz a válaszokat.

Akkor valószínű 430-as lesz, de a sharkoon sem lehet rossz és még a kábeleket is el lehet vezetni...

(#19023) kerelo válasza Grave_444 (#19022) üzenetére


kerelo
senior tag

És van alaplapi kivágás is,és szerintem a súlyából ítélve masszívabb is :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#19024) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Asus E35M1-M laphoz keresek valami kis matx házat htpc építés céljából. Max keret 10k lenne. Ennyiért CM Elite 360-at találtam. Ennél kisebb nincs SFX vagy TFX táphoz való?
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19025) D.Orion válasza Bagira01 (#19024) üzenetére


D.Orion
veterán

CODEGEN MX széria? :F

(#19026) Bagira01 válasza D.Orion (#19025) üzenetére


Bagira01
veterán

A lap amihez kéne matx. Régebben én is néztem itx laphoz,de az a baj, hogy táp túl sok helyet foglal feleslegesen :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19027) D.Orion válasza Bagira01 (#19026) üzenetére


D.Orion
veterán

Bocs, azt hittem azokba belefér az mATX. Öcsémnek mATX laphoz Giga GZ-M1 háza van. Elfér benne a 8800GTS + AC S1 combó. Igaz az AC széléről a díszítő műanyag lemezt már le kellet venni.

Szerk: Sztem CM-el nem versenyezhet itt semmi, ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#19028) horush válasza Bagira01 (#19024) üzenetére


horush
addikt

ATX tápos biztos nem lenne jó? Pl. a CM Elite 341, jó minőségű és hátulra is 12cm-es venti szerelhető bele..

Esetleg 3rsystem r330? Mondjuk abban meg hátul a 6cm-es venti elég "ijesztő"..

[ Szerkesztve ]

(#19029) potyi23


potyi23
senior tag

hellotok! Ugy dontottem h lecserelem a Thermaltake 1,5 eves hazamat nagyobbra,mert eleg ferek el benne!Segitsetek h milyen házat tudnák venni,ami jó nagy,és konnyen turkalhatok,szelerhetek benne.A kozeljovoben Corsair h100 at akarnak beletenni,es jo lenne ha konnyeden elferne.Ar:50eurtol 150 eurig !!Ha egy kicsit tobb az se gond!

(#19030) Bagira01 válasza horush (#19028) üzenetére


Bagira01
veterán

Az a revoltec nem is rossz. Beledobok egy 12-es ventit csak úgy random az is elég sztem :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19031) GeneraL_XTX válasza kerelo (#19021) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

ezzel is az a baj mint a T sorozattal, hogy kevésbé tűnik szellősnek mint a CM430. A kábelelvezetés (szerintem) nem ér többet egy háznál mint a jó szellőzés.

és ha jól látom gyárilag venti sincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#19032) Peetr86


Peetr86
tag

Sziasztok,

Sharkoon T5 Economyról tudnátok nekem véleményt mondani? Tapasztalatokat is szívesen fogadok.

Köszi. :R

(#19033) albert8 válasza Peetr86 (#19032) üzenetére


albert8
addikt

Elég jó ház de mindenképpen kell hozzá egy venti
és fentre nem is lehet rakni :N

lesd meg esetleg a cm 430-ast is

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19034) D.Orion válasza Peetr86 (#19032) üzenetére


D.Orion
veterán

Nekem csak Rebel9 Eco.m volt, arról tudok véleményt mondani. Árához mérten jól összerakott, porszűrővel mérsékelten megrakott házikó. Csak az 5.25-ös első takarókban volt gyárilag porszűrő, oldalt már semmi. Ez a T5 is így van felszerelve, de ebben azt hiszem még elől mozgatható 12cm-es venti keret sincs. Mivel ez kisebb így valószínűleg nem fog rezonálni az oldala, mint a nagyobb tesójának.

Szerk: Sztem is inkább egy CM. Anno én is megbántam, hogy nem CM 3xx(valami) vettem a T9 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#19035) kerelo válasza albert8 (#19033) üzenetére


kerelo
senior tag

Jó ház.Az hogy felülre nem lehet ventit rakni,nem igazán gond,hiszen a meleg levegő felfelé szál,és a prociról jövő meleg levegőt,úgy is a hátsó venti szívja ki nagy részt. Több anyag van benne,masszívabb mint a cm 430,és ahoz is kell ventit venni,mert 1 db kevés.A T5-ben van kábel elrendezési lehetőség is. 430-ban nincs.Én a 430-al szemben ezt venném.

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#19036) PeetR válasza Peetr86 (#19032) üzenetére


PeetR
aktív tag

Nagyon jó ház , cm 430 lehet ellenfele ebben az árban ,de nincs benne kábelmenedzsment és a T5 valamivel jobb agyagból is készült amit a 2 ház súlya mutat.. Az hogy nincs a tetején venti hely szm nem nagy gond mert itt ebben a fórumban is volt olyan aki vágott rá és betett egy 12cm-est és nem voltak nagy különbségek a fokokban.

Szerk.: megtaláltam

[ Szerkesztve ]

(#19037) horush válasza Peetr86 (#19032) üzenetére


horush
addikt

Én T9-re (az szinte ugyanaz) cseréltem az elite 430-at. Szellőzésben rosszabb, mert se felül, se alul nincs benne ventihely (bár vágható, ugye), de ezért simán kárpótol a jó kábelmenedzsment és a minőség. Valamint van elég porszűrőp is a beszívó ventikhez (elől és a tápnál). Szvsz a cm 430 anyagminősége nem volt vmi. túl jó, nagyon vékonynak tűnt emellett. Nyugodtan vedd meg a T5-öt, csak vegyél bele egy jó ventilátort hátra, pl. Arctic Cooling F12 PRO. Ez olcsó, hatékony és halk is.

[ Szerkesztve ]

(#19038) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Elite 430 tulajtól kérdezném, hogy az alaplali tálca és a gépház oldala közt van annyi hely hogy a kábelek elférjenek?

(#19039) albert8 válasza Grave_444 (#19038) üzenetére


albert8
addikt

Hely van neki csak nem lehet bevezetni oda :N
bár ugye ez is megoldható egy kis kézifűrésszel :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19040) Grave_444 válasza albert8 (#19039) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha hely van akkor valahogy megoldom.. :)

(#19041) tatabánya válasza albert8 (#19039) üzenetére


tatabánya
senior tag

ezen video szerint azért kellett a kábeleknek helyet csinálni: katt

(#19042) Peetr86 válasza tatabánya (#19041) üzenetére


Peetr86
tag

fezlergabor, 87bp, kerelo, D.Orion, albert8

Köszönöm a segítséget. :R

(#19044) GeneraL_XTX válasza horush (#19037) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

ezt az anyagminőség dolgot annyira nem értem: a CM430 szerintem kitűnő anyagokból készült, nem rezonál, nem nyaklik össze vissza, belül nem sorjás. Az oldallap nem hajlik egy venti rászelerésétől, ha meg szállításra kerül a sor a kevesebb súly inkább előny. Ezenkívül egy asztalon álló doboznak minek ennél jobb anyagminőség?

a sharkoon ház egyetlen igazi előnye a kábelmenedzsment, a szellőzés kárára.

(#19045) horush válasza GeneraL_XTX (#19044) üzenetére


horush
addikt

Nekem nem tetszett, hogy olyan papírvékony az egész. A legtöbben pedig úgyse tesznek 2-3-nál több ventit egy házba.. Egyébként meg 430 oldallapja elállt, alig lehet felrakni rendesen.. ezt mindennek nevezném, csak nem minőségnek. Komolyan úgy éreztem, hogy az addig használt kodegány házam után visszalépés. Abban is annyi ventihely volt, mint a 430-ban, viszont sokkal masszívabb hatást keltett..
S ha már ablakos a ház, azért nézzen ki benne valahogy a kábelezés..

[ Szerkesztve ]

(#19046) osonte válasza GeneraL_XTX (#19044) üzenetére


osonte
senior tag

Anyagminőséget arra értjük hogy a CM 430 anyagvastagsága 0.5mm, a Sharkoon T5/T9 pedig 0.6 mm.

A 0.5 mm jó ha előtte nem volt olyan házad ami 0.6 mm...

Xiaomi 14

(#19047) GeneraL_XTX válasza horush (#19045) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nálam nem áll el, tökéletesen passzol minden. De azért a kábelezést is meg lehet csinálni viszonylag kúltúráltan, nálam alig látszik valami a kábelekből.

osonte: valahogy még mindig nem értem hogy miért jó nekem az a plusz 0,1mm amikor a ház az idő 99%-ában egy asztalon áll, amikor meg vinni kell akkor az a plusz 2-3 kiló bizony sokat számít. A szellőzés szerintem egy ház elsődleges funkciója, nem az hogy 0,1 mm-el vastagabb az anyaga.

[ Szerkesztve ]

(#19048) tatabánya


tatabánya
senior tag

nem tudok adatokat, de van benne valami, egy NZXT Vulcan után az FD Core 3000-es igencsak vérszegény papírdoboznak tünt. kicsit más: lázadó módon a ház hátsó ventilátorát megfordítottam és befelé fújja a friss levegőt a procihűtőre amivel pár fokot nyertem ahhoz képest amikor a megszokott módon kifelé dolgozott és mind ezek mellett a többi elem hőfoka sem emelkedett.

[ Szerkesztve ]

(#19049) Beretvás válasza osonte (#19046) üzenetére


Beretvás
addikt

Huh ember ne legyél ennyire elszálva attol az egy tizedtöl.. Még ha arrol beszélnél hogy 0,5 vagy 1 mm.. Miért akarjátok rábelészélni az embert hogy rossz házat vett csak azért mert neked nem tetszik a 430??? Tipikus magyar hozzá állás... :W :W

(#19050) Beretvás válasza GeneraL_XTX (#19047) üzenetére


Beretvás
addikt

Szerintem jo kis ház ennyi pénzért.. Nekem csak az eleje nem tetszik de a többi az okés nagyon.. Nekem V3 van de az is 0,5mm es és szerintem elég massziv nem csörög nem zörög. Jo hogy már nem csinálják 1,2mm lemezböl a házakat..
Neked abban semmi jo nincsen hogy 0,1mm el vastagabb mer annyit nem veszel észre.. Tudom mert ezzel foglalkozom, vagyis sokat dolgozom lemezzel, 0,7-1mm lemezekkel föleg.. na ott már van külömbség de nem sok.. És a kábeleket is szépen meg lehet csinálni.. Szoval jo az..

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.