Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) abridabri válasza Zοltta (#74000) üzenetére


abridabri
veterán

Passz , ki se probaltam oket :B

(#74002) Zοltta válasza abridabri (#74001) üzenetére


Zοltta
senior tag

Jah ezek amiket látni a videóban, azok nem is tartozék, hanem sajátok ?

Mondom milyen jó ,hogy lehet egyedi szint is állítani :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#74003) boogie84 válasza chopin42 (#73996) üzenetére


boogie84
veterán

Köszi! Ismerem. :R

(#73997) abridabri
:R
A + 2 alsó ventivel milyen meleg a VGA játékok közben? Ha kikapcsolod a VGA alatt lévő 2 ventit, akkor mennyire nyomja hátul a levegőt?
Ezek Arctic ventik? Pontosan melyik típus? Mér a végén kipróbálom a front 3x140mm-t amit javasoltaktok... :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#74004) abridabri válasza boogie84 (#74003) üzenetére


abridabri
veterán

[Alpenföhn] ventik
70-71 C korul megy a VGAm jatekban , nem probaltam ventik nelkul mennyi ,mivel 700 rpmen hangtalanok :B

(#74005) .:Kristian:. válasza Zοltta (#73967) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Köszi, néztem én is ezt a videót, háthavan valami trükkje.
Visszavittem, a srácok is körbejárték a shopban, ilyet még ők sem láttak. :D Hibás volt a ház, valóban nem volt kimarva az a rész. Cserélték egy másikra, ennél már klappol minden.

(#74006) Zοltta válasza .:Kristian:. (#74005) üzenetére


Zοltta
senior tag

Jó a cég minőség ellenőre :Y :C

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#74007) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok

Ez a SilentiumPC gépház mennyire ajánlott vagy nem ajánlott??

(#74008) chopin42 válasza Maxell014 (#74007) üzenetére


chopin42
őstag

Milyen géphez kell? Amúgy zárt az eleje, szóval részemről felejtős.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#74009) Maxell014 válasza chopin42 (#74008) üzenetére


Maxell014
senior tag

Árban nem szeretném átlépni a 35ezret. Ez a design tetszik és a belső felépítése is. Szőnyegen van a gépház ezért jó porszűrős kellene, meg az hogy halk legyen. A hardverek azok amik fel vannak sorolva a cuccaim között. Remélhetőleg év végén lesz VGA csere Rtx 3xxx szériára illetve valamilyen Aio CPU hűtés.

(#74010) abridabri válasza Maxell014 (#74009) üzenetére


abridabri
veterán

" Dont set your computer on carpet "
33k ert mar kapsz Fractal Meshify C-t amiben jo vastag porszuro van ,es jol is szellozik.

(#74011) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Vajon mi lehet az oka hogy magyarhonba nem árusítanak Lian Li TU150-as házat.
Nagyon kevés azon házak amibe bemegy a 3 Slot kártya, igaz ennek ára van, mégpedig az SFX tápgen.
Igazat megvallva nagyon vadászok már egy ilyen PC házba amibe belemennek a széles 3 slot kártyák, de amik alkalmasak persze itthon nemkapni. :O

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#74012) abridabri válasza Kupszi (#74011) üzenetére


abridabri
veterán

[NR 200]
[Hardware Canucks]
Nem reg jelent meg, szoval 1het es megveheted itthon is .

(#74013) Kupszi válasza abridabri (#74012) üzenetére


Kupszi
aktív tag

1 hét múlva megkereslek ezügyben melyik boltba menjek :D

A Lian házat már hónapok óta árulja minden nagy EU kereskedés, kivéve itthon. Persze házat lehet külföldől is, de mostanába kicsit távol akarok maradni tőle.

Nemrossz a CM ház se, de a LL házhoz sose fog felérni.
Azért köszönöm a tanácsot és a tippet, ha nem jutok dűlőre lehet ez lesz majd.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#74014) Zοltta válasza Kupszi (#74013) üzenetére


Zοltta
senior tag

[link]

Megrendelés esetén több, mint 5 nap múlva vehető át üzleteinkben

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#74015) boogie84 válasza Maxell014 (#74009) üzenetére


boogie84
veterán

Miért cseréled a P600S-t? Nem jó?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#74016) Shalee


Shalee
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Közelgő születésnapom alkalmából meglepném magam egy új házzal. Jelenleg egy CoolerMaster MB511 Mesh-t használok, több-kevesebb megelégedettséggel. B450 Tomahawk MAX alaplapom van, R5 3600-al és egy ID-Cooling SE-214-RGB (160mm) hűtővel. 1 HDD, 1 M.2 SSD, 1 Gainward 1660 Pegasus (168 mm, hehe). Igazából 3 lehetséges versenyzőt már kinéztem:

1. Thermaltake Core P3 TG (küllemre ez tetszik a leginkább)
2. Corsair Carbide Series Air 540
3. Lian Li PC-O11-AIR vagy DW

A Core P3-nak nagyon tetszik a tesztpad jellege, az LL házakban viszont nem fér el a mostani hűtőm, bár ez esetben hajlandó vagyok lecserélni. Jelenleg teljes mértékben léghűtést használok, de később lehet kipróbálom majd a kompakt vízhűtést, így kicsit előre terveznék. Mind a 3 ház megfelel az igényeimnek. Ti ebből a háromból melyiket javasolnátok? Esetleg hasonló árban van még valami tipp, ami kicsit eltér a szokásostól, és nem egyszerű torony jellege van?

(#74017) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Laikusként kérdezem, hogy milyen megfontolásból van majdnem minden házon bal oldalt az ablak? Nekem sajnos pont az L-alakú íróasztalom bal oldalán fal mellett 10 centire van a gépházam és semmit nem látni a belsejéből.

Vagy ez szerelés miatt van így, hogy nincs "jobbos" házból kínálat? :U

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#74018) KaitouP válasza la_cc (#74017) üzenetére


KaitouP
veterán

Van jobbosból is kínálat, csak kevés, meg specké elrendezésű. Nekem is jobb lett volna, de végül lebeszéltek róla. A Sharkoon Rev 200-as elég szép, ha gondolod.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#74019) la_cc válasza KaitouP (#74018) üzenetére


la_cc
addikt

Mivel beszéltek le róla? :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#74020) KaitouP válasza la_cc (#74019) üzenetére


KaitouP
veterán

Hogy 40K ez a jobbos Sharkoon ház, és hogy ennyiért már lehet jobb anyagminőségű klasszikus elrendezésű házat is kapni. Végül egy SilentiumPC ház lett (20K-val olcsóbban) ami bár tetszik meg minden, de valahogy nem a legeslegjobb az anyagminőség, fogalmazzunk úgy, hogy 2-3 évig elvagyok benne, aztán majd lecserélem. Viszont a szellőzése nagyon jó, nyilván van ettől jobb, de már ez is bőven jobb a Zalman Z9 Neo házamnál, pedig az se volt rossz, forróság se volt igazán benne.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#74021) la_cc válasza KaitouP (#74020) üzenetére


la_cc
addikt

Nekem most egy ZALMAN Z11 NEO-m van pont és én nagyon meg vagyok vele elégedve alapvetően. Vettem bele plusz ventit és csókolom... :)) A csere oka az, hogy tervezek új gépet venni, ha bejön a 3000-es geforce széria, ami mellé már illeni fog egy új ház is.

Jelenleg egy ilyen COOLERMASTER MasterCase H500P Mesh Gunmetal Edition-ben gondolkozok egyébként, csak elég drágának találom... ;]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#74022) boogie84 válasza la_cc (#74021) üzenetére


boogie84
veterán

Nekem jó tapasztalatom van a kiszemelt házzal. ;)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#74023) la_cc válasza boogie84 (#74022) üzenetére


la_cc
addikt

60k-ért reméltem is... :DDD :DDD :DDD

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#74024) Zοltta válasza la_cc (#74023) üzenetére


Zοltta
senior tag

Ez nem tetszik ? :D még sem 60k

LANCOOL II MESH RGB

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#74025) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok! 20k körül létezik olyan házikó, amiben felülre elfér egy 280mm-es Arctic II AIO?

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#74026) la_cc válasza Zοltta (#74024) üzenetére


la_cc
addikt

Nézegettem ezt is, illetve követem egy ideje a topikot, többetek ajánlotta már ezt a Lian Li márkát, de hogy őszinte legyek valahogy a hideg kiráz már logót láttán, annyira kínai feeling kap el tőle... ;] Tisztában vagyok vele, hogy az "összes" az, de attól még nem lesz szimpatikusabb Lian Li márka maga... :U Mivel egy nagyobb összeget tervezek most gépre elkölteni, az ilyen szubjektív szempontok is szerepet játszanak, főleg, hogy monitor után a gépházat látom legtöbbet, tehát (nekem) igen is számít, hogy tetszetős darab legyen az új házikó.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#74027) boogie84 válasza la_cc (#74026) üzenetére


boogie84
veterán

Akkor nincs mese. Vmi b...szó ház kell! :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#74028) la_cc válasza boogie84 (#74027) üzenetére


la_cc
addikt

Hát ja... :o ;] ;] Egy cimborám szerint ezután jó eséllyel több házat nem kell majd vennem.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#74029) Zοltta válasza la_cc (#74026) üzenetére


Zοltta
senior tag

Én ezeket tudom mondani, mint gyártó, ha végleges házat keresel.

[link]

[link] Trooper SE is baszó ház , de nem tudom a CM miért nyugdíjazta le ...

[link]

Lian Li-t azelőtt meg se néztem a zárt gépei miatt.

Itt meg kikeresheted az adott házad , hogy néz ki be építve. [link]

Mondjuk nekem tetszik a Stryker SE kiadás kikeresem és voala jó pár kiadás :D [link]

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#74030) kovacsamd


kovacsamd
csendes tag

Sziasztok! Egy Phanteks Eclipse P400A házba belefér egy Be quiet! Dark Rock 4 CPU hűtő? 160mm magas a hűtő, és a ház is maximum annyit tud befogadni mm pontosan a leírások szerint.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74031) dennis.nol


dennis.nol
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy két rendszert kellene építenem egy házba. :Y
Tud valaki valami alapot ehhez vagy nézegessem a minél nagyobb cpu hűtő befogadására alkalmas házakat és annyi. :)
Nyilván m-ATX és ITX lenne, de ha valaki mondana olyan házakat, hogy belefér 2db m-ATX (és nem kerül egy autó árába :DD ) annak nagyon örülnék. :R

(#74032) abridabri válasza dennis.nol (#74031) üzenetére


abridabri
veterán

(#74033) valintisti


valintisti
csendes tag

Sziasztok!

Két különböző rendszernek keresek házat:
Az első házba a régi gépem költőzne ami egy kicsit öreg így szeretném egy nem "ablakos" házba átépíteni amiben egyszerű szerelni és nincs rajta 5.25 foglalat mivel a mostani ház egy "porgenerátor".
Keret: 15 000 - 30 000 Forint

Specifikáció:
GIGABYTE GA-B75M-HD3
INTEL Core i7-2600
DEEPCOOL Ice Edge Mini FS Cpu cooler (kép alapján tudtam csak beazonosítani)
2x 4Gb Kingston 1333Mhz Ram
ASUS ROG-STRIX-GTX1660TI-A6G-GAMING GeForce GTX 1660 TI Advanced Edition 6GB GDDR6 PCIE(ideiglenesen)
SEAGATE 2TB 64MB 7200rpm 64MB SATA3 (ST2000DM001)(ideiglenesen)
KINGSTON 120Gb SSD (SV300S37A120G)
CHIEFTEC CTG-500-80P 500W táp

magamtól A Be quiet Pure base 500 -ra gondoltam

A második pedig az új gépemnek lenne (ami még tervezés alatt áll de legkésőbb a télen meg lenne építve)
Keret: 20 000 - 40 000 Forint

De ami már biztosnak tűnik:
egy Amd alapú (ryzen) rendszer lenne főleg filmnézésre és 1080p játékra és ebbe a gépe költőzne át a régi gép videókártyája.Ebben az esetben a légáramlat lenne az elsődleges szempont ,de a kinézet sem lenne mellékes(némi RGB belefér).
Ehhez a géphez (tesztek alapján) a be quiet PURE BASE 500DX re néztm ki, de kíváncsi lennék milyen gépházat ajánlotok a Két géphez?

(#74034) dennis.nol válasza abridabri (#74032) üzenetére


dennis.nol
tag

Ezt már néztem, de köszi :R .

(#74035) abridabri válasza dennis.nol (#74034) üzenetére


abridabri
veterán

Ennel jobbat nem fogsz talalni :N

(#74036) dennis.nol válasza abridabri (#74035) üzenetére


dennis.nol
tag

:((( :W Hát...Szomorú vagyok!
:DD :C

(#74037) Rison77


Rison77
senior tag

Megjött a Lancool II Mesh RGB ház, hát első benyomásra kicsit csalódás az anyaghasználat ennyi pénzért, bár nem vagyok tisztában manapság az ár/minőség mutatóval, de egy 2015-ben vásárolt 26k-s nanoxia DS2 anyaghasználata hát fényévekre van ettől. Felszereltségről ne is beszéljünk, egy kis doboz amibe van pár db csavar szó szerint pár db. Az oldallapon belülről a csatlakozás felőli részén 1-2 helyen le van pattogva, vagy karcolva a festék, és kilátszik a fém is. Felülre szerintem bőven beférne egy 280-as AIO is, az artic freezer II nagyon kényelmesen befér. Bár a felső rácsból is jócskán spóroltak anyagot, eléggé vékony hajlékony lemezből van. Azért remélem megtartja a bordát behajlás nélkül.

Viszont az rgb ventiken nagyon nem igazodok ki. Van 1 db 3 pines argb csatlakozó amit rá tudok dugni az alaplapra az oké. Van még 1 db argb 3 pin tűkkel, gondolom ez csak bővítés, ha rá akarnék még rgb-s ventit rakni. A 3 db venti 4 pines amik össze vannak fűzve, és a vége belemegy az előlapi vezérlőbe, majd a 3 db ventiből jön ki 1-1 3 pines szabad, ami ugye csak feszültségalapú szabályzásra képes, és ezeket kéne rádugni a lapra. Vettem külön hozzá egy 3 db-os 4 pines y kábelt. Most ha a 3 pines fejeket bedugom a 4 pines fejbe, és 4 pines pwm-re dugom az alaplapon akkor tudom őket pwm alapján szabályozni?

(#74038) abridabri válasza Rison77 (#74037) üzenetére


abridabri
veterán

"Most ha a 3 pines fejeket bedugom a 4 pines fejbe, és 4 pines pwm-re dugom az alaplapon akkor tudom őket pwm alapján szabályozni?"
A ventik nem tudnak pmwet ,hiaba pwm (4pines) az elosztod es az alaplapi csatid. 3 pines elosztokabelt kellett vona venned . Majd azt lehetoleg arra a csatlakozora dugni az alaplapon (ez mar lehet 4pines ) ami hybrid (tehat tudod allitani biosban hogy DC vagy pwm alapjan vezreljen )

Erdekes amiket irsz mert nalam egyik sem igaz :)
Fentre kizart a 280 as radi ,se a CPU power kabelt nem tudnam tole bedugni ,de eleve fizikailag se fer be, mert ralogna az alaplapi VRM bordara meg a RAMokra. A festek sehol nem volt serult .pedig Nemetorszagbol jott a haz.
Az anyagvastagsag meg pont olyan mint barmelyik masik haznal ilyen kategoriaban.

[ Szerkesztve ]

(#74039) Rison77 válasza abridabri (#74038) üzenetére


Rison77
senior tag

ÓÓÓ édes. :DDD Szóval akkor ezt a kábelt kukázhatom is? Mondjuk ezt se értem, hogy egy ilyet már miért kell kispórolni a felszereltségből... :((( . Manualban se írják le egyértelműen, de most nézem a képes illusztrációkat , hogy ott a 3pines.. valószinűleg az maradt meg, hogy 3, és 4 pinbe is dughatók, és ilyen volt a pcx-nél kapható, csak gyorsan hozzácsaptam..

Lehet valami hosszan utaztatott példányt kaptam, a képeken látszik, hogy az egyik széle teljesen össze van karistolva. [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#74040) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Xigmatek Midgard II házat mivel lehetne megpucolni? Ragad az a gumis műanyag része, eszi a port...
Bocs ha nem ide való, de nem tudom hol sírhatnék :)

(#74041) forguet válasza CoolBoy323 (#74040) üzenetére


forguet
Topikgazda

Nekem is ilyen van...asszonypajti meglepiből (meg mert nem bírta tovább nézni) lemosta körömlakklemosóval.
Most szép, és már nem gumírozott, hálistennek. Nem is értem így utólag ezt az akkori divatot.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#74042) paltom


paltom
tag

Be quiet silent base 601-ről kinek mi a véleménye? Bele fog férni egy rtx 3070-es kàrtya vagy ezt még nem tudni?https://www.bequiet.com/hu/case/1506

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#74043) CoolBoy323 válasza forguet (#74041) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Vonzza a port a kis rohadék

(#74044) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

A kinézett házam tetejébe szeretnék majd 3 plusz ventit. Tudnátok ajánlani ajánlott márkát / típust légyszíves? Szempont a csöndesség és tartósság, illetve, ha nem nagy kérés, kéne opció RGB-re és sima kékre is... ;]

Elvileg ilyenek valók a tetejébe: 3x 120/140 mm

Egyébként van különbség hűtésben vagy zajügyileg abban, hogy 3 x 120/140 mm méretet vagy 2 x 200 mm-t rakok a tetejébe? Szerintem 3 jobban néz ki, főleg, hogy szemből van 2 nagy gyárilag. :)

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#74045) Ixion77 válasza la_cc (#74044) üzenetére


Ixion77
őstag

Arctic P12
Bagóért adják, és mégis jó.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#74046) chopin42 válasza Ixion77 (#74045) üzenetére


chopin42
őstag

Ő rgb/kéket keresett, +3x120/140.
Ha már p széria: arctic p14 pst. Ez a legjobb venti, nem csak házhűtésre. Ár/értékben verhetetlen (még úgy is, hogy 1k-t drágult :(()
Ha hajlandó vagy lemondani az rgb-ről, nincs jobb választás. Ixion77 javasolta a p12-t, arra úgy keress, hogy p12 pwm pst.
(Rgb-ből mindegy melyiket veszed, mind túlárazott vacak. Szerintem.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#74047) Zοltta válasza Rison77 (#74039) üzenetére


Zοltta
senior tag

Én a helyedben írnék a boltnak ahonnét vettem ,hogy ezek a hibái vannak...

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#74048) la_cc válasza chopin42 (#74046) üzenetére


la_cc
addikt

Köszi! El is mentettem ezt.

Esetleg kék / rgb opcióban értelmes minőségi darabot tudnál ajánlani még?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#74049) Rison77 válasza Zοltta (#74047) üzenetére


Rison77
senior tag

Áhh, tegnap 5 órát töltöttem átépítéssel, szerencsére nem túl sűrűn csinálom. Táp felett van 2 db lemezfedő ahova mehet ssd, vagy venti, 2 db ventit akartam odarakni ezért leszedtem a fedőket 2-2 db csavar tartja őket, az első simán lejött, a második fedőnél az egyik csavar úgy rá volt húzva, hogy meg se mozdult. Ráadás olyan minőségi csavar volt, hogy konkrétan 2-3x erős próbálkozásra szétnyíródott a feje, de úgy, hogy abba már semmilyen fejet nem akasztasz be...Úgy tudtam kiszedni, hogy felhajlítottam a lemezt, és avval csavartam ki, nem forgott benne a csavar mert rá volt feszítve teljesen.. Itt már azért a vége felett voltam, aztán a legvégén jött volna a fellélegzés amikor a 2 üveglapot felrakom.. aha.. az amelyik ilyen ütött volt, nem akart becsukódni csak háromnegyed részig, utána feszült, és nem tartotta meg a mágnes... Először azt hittem, hogy itt is megvan melyik melyik oldalra megy, felrakom a másikat az jó volt, másik oldal ott is ez a probléma... Nézem mi lehet a probléma.. ahhha... a fogantyú.... Látszik a képen hogy el van hajolva, míg a másik nyíl egyenes, ezért nem lehetett becsukni mert feszült.. Nem volt lila a fejem, hogy most akkor szedjem szét az 5 órás munkát azt küldjem vissza.. Megpróbáltam egy fogóval meg némi szivacsborítással visszahajlítani, de nem tudom, mi hajlította ezt el, de iszonyat erő kellett ahhoz, hogy annyira vissza tudjam hajlítani, hogy rendesen becsukódjon az üveglap..szóval ez tuti gyárilag így lett kész. A szivacsborítás hiába volt, olyan szépen lejött a festék, hogy öröm volt nézni :W Illetve ha a ház tetejére radiátor kerül,arra nem gondoltak a mágneses porszűrő kialakításakor, hogy bizony a radiátor csavarjai ott lesznek, és azok miatt nem illeszkedik pontosan. Szóval részemről a minőség ellenőrzésen van még mit javítani, de ezektől eltekintve az airflow tudása megkérdőjelezhetetlen.

(#74050) chopin42 válasza la_cc (#74048) üzenetére


chopin42
őstag

Kékben a lepa bol.quiet pwm volt ajánlott 120mm-ben, de már nem kapható
A legtöbb rgb ventivel az a bajom, hogy a lapátméretet beáldozzák az rgb oltárán. Ami még jó, az a WingBoost 3 argb széria, még azt tudom ajánlani, ha fontos a csilli-villi (az ár-érték kevésbé). Esetleg az eloop-x széria jó, de 9k, és a p12/p14 ugyanolyan, ha nem jobb...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.