Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) mijos válasza Lack999 (#14995) üzenetére


mijos
senior tag

Ajánlom mert jó ház, esetleg még cm692.
Negatívum nekem nem nagyon van, max a porvédelem hiánya. Elől és oldalt hamar porosodik, 2 hét után már fújhatom kompresszorral.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#15002) szepsy


szepsy
senior tag

NZXT Sentry LX van itt valakinek?

(#15003) tarika


tarika
tag

Na végre megérkezett a Sharkoon Scorpio 1000 káprázatos :D

(#15004) d@minator válasza Motion_Blur (#14947) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi, hogy linket is dobtál! A 430-as lesz.

(#15005) hajtömeg válasza tarika (#15003) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Utállak is érte... ;]

(#15006) albert8 válasza hajtömeg (#15005) üzenetére


albert8
addikt

kérlek ne irj ilyeneket vagy off-ba rakd mert ez nem cset!!

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15007) tarika válasza hajtömeg (#15005) üzenetére


tarika
tag

nagyon komoly majd valamiféle kisebb írást publikálok róla :) anyagból van rendesen ..fel is szereltem 4db swif2-es ventivel :) de lehet a két gyári helyett is swif2 lesznek ..a gyári ventik szinte hangtalanok de úgy vettem észre nem sok levegőt szállítanak 800 rpm en mehetnek :)

(#15008) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Hali!

Tudtok nekem ajánlani valami szép,letisztult házat 30 ezerig?Lian li-ban gondolkodtam,de ilyen árban nem lehet kapni sajnos.

Szerk:előny lenne a fekete belső,de ha nem az,az sem baj.

[ Szerkesztve ]

(#15009) HollyBoni válasza HollyBoni (#15008) üzenetére


HollyBoni
veterán

Közben találtam: [link]

Fekete belső,Lian Li,szép,csak felső tápos.Az alsó tápnak nagyobb előnye van?

(#15010) ooloo


ooloo
őstag

Beköltöztem ...

Az új ház beépítése nem egy egyszerű feladat volt a számomra , mivel most építettem először gépet . Nagy fejtörést jelentett az a rengeteg csatlakozó , ami a ház tartozéka . Ugyanis az alaplapom eléggé szegényesen van ellátva csatlakozókkal és maradt egy pár "drót" , amit nem sikerült csatlakoztatnom a laphoz , de ez nem a ház hibája . Úgy érzem , hogy jól választottam. Nagyon jó a ház és ami nagyon tetszik az a visszafogott külső a letisztult formák... semmi felesleges flanc és csillogás . A tágas belső pedig önmagáért beszél .

Az összképet csak a dvd író és a sata kábelek rontják , de már nem volt kedvem ezekkel foglalkozni .

Ha kijönnek a javított Sandybridge alaplapok , akkor ismételten szerelhetek .... :-) de ez tulajdonképpen hálás feladat lesz ... :-)

Tehát egy kép a régi házról ( negatív , lenéző véleményeket kérem mellőzzük ) !

régi

Az Új kuckó.... :-)

Új 01 Új 02

A rendszer indításánál kicsit rám ijesztett a vizes hűtés... úgy csobogott akár egy patak , de aztán megtalálta a helyét a víz és a levegő is . :-)

Köszönet jár annak a fórumtársamnak , aki segített a ház kiválasztásában !

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#15011) HollyBoni válasza ooloo (#15010) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez milyen ház?

(#15012) ooloo válasza HollyBoni (#15011) üzenetére


ooloo
őstag

Corsair Graphite 600T

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#15013) albert8


albert8
addikt

Most ha valakinek van pénze és izlése ezt megveszi[link] :Y

Ooloo:honnan vetted?
nagyon tetszik bár ez a konfig hát ..nem idevaló :P

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#15014) ooloo válasza hajtömeg (#14998) üzenetére


ooloo
őstag

Az "oldalra néző" adattárolóknál tényleg sérülhet a kábel... viszont ennek a hibának a kiküszöbölésére jó megoldás az alábbi képen látható sata kábel .

sata kábel

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#15015) ooloo válasza albert8 (#15013) üzenetére


ooloo
őstag

Nem idevaló konfig? Nem kell lenézni az alaplapomat.. :-)

Félre a tréfával... vannak ennél jóval igényesebb és drágább alkatrészek is a piacon.

A házat és a hűtőt a Pixmania oldalán rendeltem meg . Elég barátságos árakkal dolgoznak , ha euro a fizetési eszköz . Jelenleg Írországban tengetem életem...

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#15016) szepsy


szepsy
senior tag

NZXT Sentry LX van itt valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#15017) pincehely válasza ooloo (#15012) üzenetére


pincehely
addikt

Leginkább a H70 hőfokaira lennék kíváncsi.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#15018) ooloo válasza pincehely (#15017) üzenetére


ooloo
őstag

Az eredeti gyári paszta van a processzor és a hűtő között..... ezt tessék figyelembe venni .

a mérési eredmény

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#15019) pincehely válasza ooloo (#15018) üzenetére


pincehely
addikt

De, ha lehet terhelt állapotot mutass!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#15020) chaval


chaval
tag

Üdv mindenki!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, gépvásárlás elött állok, ki is néztem egy számomra szimpatikus gépházat ami ez lenne: [link]
Viszont 3 dolog merült fel bennem, első részt kicsit picinek tűnik a ház hogy normálisan el lehessen férni benne, illetőleg nem tudom mennyire tud szellős lenni eme szerkezet, és végül de nem utolsó sorban, még soha nem volt alsótápos házam, egy kiszemelt Chieftec CTG-550-es tápot jól ellehet vezetni ebben a gépházban?

Ha netán tudtok hasonló árkategóriában (~11E huf) jobbat ajánlani, azt is szívesen várom.

Üdv:
Tamás..... előre is köszönöm ha segítetek

(#15021) Zohan válasza pincehely (#15019) üzenetére


Zohan
senior tag

arra én is kiv lennék ilyen házban ilyen hűtéssel.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#15022) pincehely válasza chaval (#15020) üzenetére


pincehely
addikt

Írd le, hogy milyen a konfigod, addig senki nem fog tudni neked nyilatkozni arról, hogy szűkös-e, vagy sem.

Az alsótápos elrendezés jobb, mint a felső.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#15023) ooloo válasza pincehely (#15019) üzenetére


ooloo
őstag

Egyszerű felhasználó vagyok... gyakorlatilag hogyan zajlik egy terheléses teszt ? Esetleg van valami program , ami leterheli a processzort és az így mért adatokra vagy kíváncsi ?

Szerintem nem kell csodákat várni ettől a hűtőtől ....

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#15024) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ez a coolermaster 430 engem is nagyon érdekel,iszonyat olcsó.Én is érdeklődnék hogy elférek e benne:

MSI P35 platinum
Chieftec 450
2DB 3,5-ös HDD,1db 2,5-ös
8600gt

Ez elférne?

[ Szerkesztve ]

(#15025) Flashget válasza Lack999 (#14995) üzenetére


Flashget
félisten

kiváló
az
arra néz amerre akarod sőt ki is veheted

én ajánlom a 912Plust

Realme GT Master Edition

(#15026) chaval válasza pincehely (#15022) üzenetére


chaval
tag

alaplapot még passzolom(de valószinüleg olyat fogok nézni amin vannak pcie portok) de Sandy B. Processzor kerül bele, HD 6970,1 sata 2-es vinyó és 1 ODD, egyenlőre.

(#15027) tatabánya


tatabánya
senior tag

sikerült véglegesen bepakolni az NZXT Vulcanba. majd csak alaplap és vga csere lesz.

egy kép:

[]

(#15028) Flashget válasza chaval (#15020) üzenetére


Flashget
félisten

Egy biztos.
Ebben az árban nincs jobb jelenleg a hazai piacon..esetleg a CM 370

Korábbi hozzászólásomban találsz egyet amiben linkek vannak a CM430-ról, infó, tapasztalatok.

Realme GT Master Edition

(#15029) Zohan válasza ooloo (#15023) üzenetére


Zohan
senior tag

igy van.. méghozzá Prime95 nevű progi kell hozzá.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#15030) tactic válasza ooloo (#15010) üzenetére


tactic
csendes tag

Csini, üdv a klubban!
600T-vel egy aprócska bajom van, nagyon szívja a mocskot az elülső rácsháló. Legalábbis én 2 naponta végignyalom egy ronggyal mert irritál a kinézete. 600T tulajok ne, tartsatok perzsa macskát! Fehéret meg főleg! :D

(#15031) ooloo válasza tactic (#15030) üzenetére


ooloo
őstag

Nem tudok negatívumot említeni , mert csak pár órája vagyok a ház lakója ....

Macskát nem tartok ... és más háziállatot sem az atkákon kívül . :-)

Jó ez a ház... formás , tágas , szellős .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#15032) Zohan válasza tactic (#15030) üzenetére


Zohan
senior tag

ez kb minden ilyen szűrő / hálóra igaz.. 690ben a felső fekete fém lyukak kezdenek el porosodni 1 hónap után nem vészes csakkicsit szürkül és ée kell szednia felső műanyagot h kiporold.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#15033) Ultrazord


Ultrazord
tag

üdv
két házat néztem ki magamnak
coolermaster elite 335 és 370
lenne mellé pár kérdésem
-miért olcsóbb jóval a második? mivel tud kevesebbet? vagy csak az első felkapott?
-halkítás szempontjából lényeges, hogy a 370 egy későbbi elit? azaz fejleszthettek rajta?
-alsó tápas megoldás miben rosszabb mint a felső? nekem egy mugenem van és nagyban megkönnyítené, ha alul lenne, de az érdekel, hogy ott meg nem fog a táp túlmelegedni mert kevesebb levegőt kap?
-A cm oldalon mindkettő belseje 163 széles, viszont boltoknál a 355 sokkal szélesebbnek írják180körül, 370 168ra emlékszem, gondolom a külseje. 355ről tudom, hogy befér egy mugen2, nem lesz gond a másikkal sem ugye?!
Az előző kérdésből következik, hogy nem tudom, most a táp alulról szív levegőt vagy a gépházból?
bocs a láma kérdésekért :)

(#15034) Tothgera30 válasza tatabánya (#15027) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szép lett, jól berendezted, bár egy nagyobb procihűtő lazán elférne!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15035) chaval


chaval
tag

Egy cm 430ban egy GIGABYTE GA-H67A-UD3H alaplap kényelmesen elférne HD9670, odd+hdd+ chieftech 550-es társaságban? vagy ajánlotok nagyobbat? Aminek jó a hűtése és csendes

(#15036) pincehely válasza HollyBoni (#15024) üzenetére


pincehely
addikt

Természetesen elfér!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#15037) Zohan válasza chaval (#15035) üzenetére


Zohan
senior tag

ha ekkora kereted van ház vásárlásra... akkor tedd meg nyugodtam a 430as jó lesz.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#15038) Torry válasza Ultrazord (#15033) üzenetére


Torry
addikt

370-t vedd, az alsó táposság nagyon jó dolog. A táp így alulról szívja a levegőt (szőnyegre tenni így tilos a gépet), van porszűrő, így nem okádja teli a tápot porral, ettől nem kell tartani. Úgy is berakhatod, hogy a házból szívja, de annak semmi értelme. Úgy vettem észre, hogy alsó tápos háznál könnyebb a kábeleket elvezetni.
Esetleg nézd meg a CM 430-t is, hasonló mint a 370 árban is csak 1-2k a különbség, lehet jobban fog tetszeni.

(#15039) tatabánya válasza Torry (#15038) üzenetére


tatabánya
senior tag

szerintem ez az alsó táp inkább divat előnyét nem érzem, azt gondolom ha eddig alul lettek volna a tápok a házakban akkor most a felül lévő lenne a menő

Tothgera30: gondolkodok egy jobb procihűtőben, de az már csak a kinézet miatt változik majd

[ Szerkesztve ]

(#15040) ooloo válasza tactic (#15030) üzenetére


ooloo
őstag

A véleményed szerint érdemes lecserélni a ház felső részében elhelyezett 20 cm ventit két kisebbre? .... mondjuk erre: Noctua

Ha jól sejtem ezzel valamelyest javulna a ház szellőzése és a számomra zavaró ledes kivilágítás is eltűnne a gépből ( nem értem miért kell egy ventilátort kivilágítani ! (?)

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#15041) szepsy válasza Torry (#15038) üzenetére


szepsy
senior tag

Ha meg jön a haf x, abba valószínűleg ventivel felfele teszem be a tápom, mert így látszik a szép led:)
Ahogy néztem nincs benne alul szűrő:S elég baj, ennyi pénzért.

(#15042) szepsy


szepsy
senior tag

NZXT Sentry LX van itt valakinek?

(#15043) pincehely válasza szepsy (#15042) üzenetére


pincehely
addikt

Hiába kérdezed meg több topicban naponta 2X, ha lenne valakinek, és járna ide, akkor már válaszolt volna.

Egyébként mit szeretnél tudni a házzal kapcsolatban?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#15044) tarika


tarika
tag

Azt nem értem ezekbe az alsótápos házakba...többek között az enyémben sem, hogy elég a tápnak akkora, hely amit az az egy centis láb biztosít neki ? elemeli egy centire kb a földtől és akkor közte van még a porszűrő is ..ez elegendő neki ? nem fog befulladni a táp ?

(#15045) hajtömeg válasza tarika (#15044) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Hátde a levegőt oldalról (a ház hátulja felől) szívja és fölfelé fújja,nem?

[ Szerkesztve ]

(#15046) pincehely válasza tarika (#15044) üzenetére


pincehely
addikt

A tápnak nem feltétlenül jobb ez az elrendezés.
A tapasztalatok azt mutatják, hogy semmi bajuk sem lesz tőle, csak ne rakd szőnyegre.
Előnye ennek az elrendezésnek, hogy kimarad az általa generált meleg levegő a ház légáramából
Így előnyös.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#15047) szepsy válasza pincehely (#15043) üzenetére


szepsy
senior tag

És aki 2napig nincs gépnél? :D
Am ez venti szabályzó, azért tettem off-ba.
Nem találtam topicot.

(#15048) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok! Milyet ajánlotok nekem, amiben elég sok ventilátor elfér, szép is ( ne legyen nagyon színes) és csavar mentesen lehet rögzíteni benne a cuccokat? 20.000 ft a határ. Leginkább Chiftech, Gigabyte, Aerocool illetve Sharkoon házakban gondolkozok. :)

(#15049) Zohan válasza ch003067 (#15048) üzenetére


Zohan
senior tag

Esetleg Cooler Master?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#15050) pincehely válasza szepsy (#15047) üzenetére


pincehely
addikt

Mi a gond vele?

http://kefetemap.deviantart.com/

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.