Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) juve600 válasza Sage83 (#56999) üzenetére


juve600
nagyúr

sztem a Carbide 200r jobb,minőségibb

(#57002) furumc


furumc
tag

Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatok, kutatok, nézegetek neten micro atx alaplaphoz házakat, de nem találtam olyat ami megfelelne!
Van egy vízhűtés rendszerem, ami egy Thermaltake Tai Chi házban volt. A pumpa kivételével minden eredeti, gyári. Méretei a radiátornak (sajnos nem szabvány méret) :
270 mm * 220 mm * 33 mm
Tud valaki olyan házat ajánlani, amiben 100%, hogy elfér ez a radiátor?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#57003) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van olyan ház amibe két konfig is elfér? Egy atx vagy microatx meg egy itx

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#57004) Grafirka válasza furumc (#57002) üzenetére


Grafirka
őstag

270 x 220 x 33 ? A szelesseget nem irtad el veltlenul es csak 120 ?

(#57005) Vityahun válasza enginev3.0 (#57003) üzenetére


Vityahun
tag

Phanteks ENTHOO MINI XL

Ericsson GA318 - Nokia 5110 - Panasonic GD75 - Nokia 6230 - Nokia 6233 - Nokia 6310i - Nokia E65 - Samsung Galaxy 3 - Nokia E52 - Lumia 710 - Lg Optimus 4x HD - Lumia 520 - Lumia 630DS - Lumia 925 - Lg G3 Titan - Samsung Galaxy S7 - Iphone 7 - Xiaomi MI 9 - Play more!

(#57006) furumc válasza Grafirka (#57004) üzenetére


furumc
tag

Nem, nincs elírva!
Ő az konkrétan :
http://www.techpowerup.com/reviews/Thermaltake/TaiChi/

(#57007) Synthwave válasza enginev3.0 (#57003) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Régi nagy kedvenc.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#57008) enginev3.0 válasza Synthwave (#57007) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azért ilyen brutális nagy nem kell :D :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#57009) Grafirka válasza furumc (#57006) üzenetére


Grafirka
őstag

Ahogy elnezem ez a radiator ehhez a hazhoz lett kitalalva :F .Nem nagyon lattam ennyire szeles (263 mm) torony alaku hazat.

(#57010) abridabri válasza furumc (#57002) üzenetére


abridabri
veterán

Ebben el kell fernie X2.
Bar meglehetosen draga haz az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#57011) furumc válasza abridabri (#57010) üzenetére


furumc
tag

Igen, ezt néztem, jól is néz ki, csak sokallom! :(
Úgy látom nem fogom megúszni olcsón!
Vagy megpróbálom eladni így cakli-pakli a régi Tt házat a vízhűtéssel együtt! Fogalmam sincs egyáltalán el lehetne-e adni...

(#57012) furumc válasza Grafirka (#57009) üzenetére


furumc
tag

Igen, bár annak idején kapható volt a ház vízhűtés nélkül, és gyanítom csak a vízhűtés is külön!

(#57013) Grafirka válasza furumc (#57011) üzenetére


Grafirka
őstag

Szerintem eladhatod , az arabol pedig vehetsz egy szamodra szimpatikus hazat.Ez az agazat is nagyon fejlodott, rengeteg ujdonsag letezik tudasban is kulalakban is.

(#57014) Dolpa


Dolpa
tag

Sziasztok,

Én igazából már tudom milyen házat szeretnék, csak nem találok Budapesti árusítóhelyet, egy pécsi üzletet találtam csak a neten. Szóval EZ kellene. Aminek meg kell felelnie: EATX alaplap méret, egy Asrock EP2C602-4L lesz benne dual Xeon E5-el, mindkettőn vízhűtés, 8db 3.5 HDD, 2-3 SSD és zajszigetelt legyen, jó szellőzési lehetőségekkel.
Ennek számomra csak ez a ház felel meg, postai szállításra ilyen házat nem bíznék ezért szeretnék inkább személyesen elmenni érte. Aki tud árusítóhelyet Budapesten vagy 15Km-es körzetében, az kérem ossza meg.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#57015) Synthwave válasza Dolpa (#57014) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mióta létezik futárszolgálat, szerintem fölöslegesen generálunk problémát ilyenekből.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#57016) HAX válasza Dolpa (#57014) üzenetére


HAX
tag

Szerintem ezt csak a merlinnél tudod megvenni itthon. De mint írtad ott nincs Pesti átvétel.

Ennél drágább házakat is szoktak vásárolni futárral, rendesen becsomagolják nem lesz azzal baj.

(#57017) Dolpa válasza HAX (#57016) üzenetére


Dolpa
tag

Köszi a válaszokat. Végülis igazatok van, csak ha bármi baj van vele (akár garanciális), macerás intézni a dolgot, mert nem a szomszédban van és nem fél kilós darabról van szó. De majd megkérdezem őket.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#57018) kardhalas


kardhalas
csendes újonc

Alaplap: Gigabyte H81M-S2H
CPU: i3-4130 gyári hűtő
VGA: HD7790

Keret: 6-7 ezer

Elvárásom: Nagy legyen és jó hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#57019) Grave_444 válasza kardhalas (#57018) üzenetére


Grave_444
nagyúr

MATX laphoz miért kell nagy ház? Ennyiért nagyon belépő szintűt kapsz 0 hűtéssel.

Zalman Z3 ~11500Ft.

Ugyanakkora lap, de nem ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#57020) kardhalas válasza Grave_444 (#57019) üzenetére


kardhalas
csendes újonc

Ez?
Asrock H81M-HDS

(#57021) Synthwave válasza kardhalas (#57018) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

6-7 ezerért?

Leveszed az oldallapot. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#57022) F4Zi


F4Zi
tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak ezt a házat és ezt a videókártyát. Meg tudnátok mondani, hogy a kártya belefér-e a házba? Elég érdekes lenne ha vásárlás után derülne ki.
Válaszokat előre is köszönöm szépen :)

(#57023) Grave_444 válasza F4Zi (#57022) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem néztem meg, hogy befér vagy sem, de azt előre megmondom egyiket se vedd meg. ;]

Ház nagyon béna, a belépő szint 10k körül van (Zalman Z3). (Ha nagyon szűkös a keret 7k Zalman T2 Plus).

Vga nem éri meg, akkor már GTX 950.

(#57024) Grafirka válasza F4Zi (#57022) üzenetére


Grafirka
őstag

A kartya nem egy hatalmas darab ( 234mm hosszu ) , de azt 5 ezres hazat itt valoszinu senki nem fog ajanlani.

(#57025) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

EATX, sok bővítőhelyes házat keresgélek, eddig ezek a kedvenceim amit találtam, hátha mást is érdekel. Szempont a kulturált, letisztult megjelenés ("gémer" lengyelpiacos megoldások kizárva), sok 5.25" bővítőhely (ekkora házba pakolni is akar az ember), sok hely a kábelezésnek, kényelmesen elférjen egy vízhűtő, be lehessen nyúlni a csavarokért egy összeszerelt konfiguráció mellé is.

Thermaltake Core W100

Gyárilag 3 külső bővítőhelyes, de mivel full legóház, gondolom lehet még venni hozzá kiegészítő beépítőkereteket, amivel föld9g pakolható meghajtóval.

Lian-Li PC-D600

Jól szerelhető belülről, földig pakolható. Nagyon széles, cserébe rövidebb. Itt jobban látszik a mérete.

Lian-Li PC-A79

Hagyományos elrendezésű házból talán a legkulturáltabb. Kivehető alaplapi tálcás, igazi ritkaság már, sajnos mostanában nem adnak az ilyesmire a gyártók.

SilverStone TJ07B Temjin

PHANTEKS Enthoo Primo

A képen nem nagyon látszik, de van ott 5.25"-es bővítőhely rendesen (5 db).

[ Szerkesztve ]

(#57026) dni


dni
őstag

Sziasztok,

i7 6700K procihoz és Noctua NHD14 jellegű proci hűtőhöz keresnék ATX vagy kisebb M-ATX laphoz illeszkedő házat, jó szellőzéssel, vissazfogott megjelenéssel kb 25K-ig. Dedikált VGA nem lesz a konfigban, meghajtókat tekintve is csak 1 SSD-re lehet számítani.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#57027) Dr. Akula válasza dni (#57026) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az árral lesz itt a legnagyobb baj, ennyiért a Codegen-Aerocool-legolcsóbb CM gagyi sávban lehet csak válogatni. Viszont ha már semmi komoly nem lesz benne, akkor elég a miniITX alaplap, ahhoz meg lehet kapni kulturáltat olcsóbban is, pl. ezt itt.

(#57028) Zsmester89 válasza dni (#57026) üzenetére


Zsmester89
őstag

Az a bika nagy hűtő sem kell rá :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#57029) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!
GA-B85M-D3H alaplaphoz (vmi i3-mal) keresnék minél kisebb házat.
Belül hely kell HDD+SSD-nek, viszont NEM lesz benne semmilyen bővítőkártya, tehát VGA sem.
Egyelőre még táp és hűtés sincs a CPU-hoz, úgyhogy ebben is szabadkéz van. Ha konkrétan ezeket nem is tudtok itt javasolni, akkor legalább irányelvet kérnék, hogy mit/mekkorát nézzek.
Köszi, előre is!

ui: Ja és designban és árcédulában is a minimal a nyerő!

[ Szerkesztve ]

(#57030) Dr. Akula válasza Zsmester89 (#57028) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem hát, egy Corsair H90 pont elég a hátsó falra felaggatva, megold minden hűtést, és elfér 1 kockán.

(#57031) Dr. Akula válasza naja (#57029) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

#57027?

(#57032) naja válasza Dr. Akula (#57031) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi, de ez hatalmas. Az ablakot nem minősíteném, de ilyen és az ehhez hasonló dolgok nekem nem jönnek be. Ráadásul szörnyen drága.

Úgy nézem nagyjából ilyen (legalábbis méretre: 440x105x340) a SilverStone Milo SST-ML03. Ez befér a monitor alá (most kb. 10 cm-t van megemelve). Még jó is lenne ez a Milo, de harmad ennyiért. Persze nem kell ez a szálcsiszolt alu sem. Legyen elöl a bekapcs. gomb, megy 1-2 USB esetleg, más nem.
mATX házból nincs olyan, hogy nincs benne 5,25"-ös bővítő hely?

Köszi!

(#57033) Sage83


Sage83
aktív tag

Hali!!

Megrendeltem a corsair Carbide 200r!!! Remélem befér majd rendesen a mugen 4!!! :)

Köszi mindenkinek!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#57034) Pgraph válasza dni (#57026) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Szia! Nanoxia DS 4 jó lehet Neked. Csöndes ház, ennyi vassal a szellőzése is megfelelő szerintem. (A hűtő lehet, hogy kicsit túlzás.)

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#57035) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Milyen fekvő házat tudnátok ajánlani amibe micro ATX alaplap belefér, nem túl magas, nem aránytalanúl mély és keskeny, magasságra legalább egy big shuriken hűtő elfér benne, és nem veszett drága?
A segítségeteket előre is köszönöm!

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#57036) bagaba1


bagaba1
tag

Sziasztok!

Egy kis infót hoznék a Zalman Z9 NEO házról. Itthon eddig egy webshop kínálatába került be, náluk érdeklődtem. E hét folyamán kezdi a Zalman az értékesítést, a merlinhardver.hu-n pedig jövőhéttől lesz megvásárolható. Remélem igaz a hír, én kapásból lecsapok rá szerintem. :)

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#57037) dni válasza Zsmester89 (#57028) üzenetére


dni
őstag

Tuningolni fogjuk a procit, 4.4GHz körül és órákon át teljes terhelésen fog menni, inkább a biztosra mennénk, de ha van jobb ötlet akkor szívesen veszem.

(#57038) rendzso válasza bagaba1 (#57036) üzenetére


rendzso
tag

Sziasztok!

Én is ezt a házat néztem ki magamnak. (Zalman z9 neo). Egy i5 4460+gtx 960 konfigot szeretnék beletenni. 1 ssd és 1 hdd társaságában. Ha jól látom ez valamelyest hangszigetelt ház. Ezert szeretnem kérdezni, hogy a szellőzéssel lennének-e problémáim? Nagyobb megterhelés alatt gondolom ajánlott az első ajtót nyitni, és nem tudom a tetejen az csak kiemelkedik kicsit, vagy ki is vehető?
Esetleg a későbbiekben ha 970-re cserélnék is megállná a helyét?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#57039) Synthwave válasza rendzso (#57038) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Z9 NEO White-ról engem is érdekelne egy kompetensebb vélemény-féleség.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#57040) bagaba1 válasza rendzso (#57038) üzenetére


bagaba1
tag

nemrég érdeklődtem efelől itt a topikban, érdemes visszaolvasni. :)

VGA-t alapból 340mm-ig fogad, de ha kiveszed a középső hdd slotot, 420mm elfér benne, az már bárminek elegendő.

Engem az aggaszt csak, hogy max. 160mm CPU hűtő fér el benne, és rengeteg hűtőt(pl CM Hyper 212 EVO) 158.5-159.5mm-re írnak. Elég neccesnek érzem, remélem van ennyi tartalék benne.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#57041) #65304576


#65304576
törölt tag

Üdv! Ház cseréhez keresek javaslatokat. Nézelődtem már, de teljesen elvesztem a kínálatban, jó pár éve kiestem a hardveres trendekből.
Ami most van: Gigabyte H67M-UD2H-B3 alaplap (microATX), Intel i5-2300K + gyári hűtő, 4x4 GB DDRx-1333, MSI R9 270X, két HDD, egy SSD, egy LG BD/DVD kombó (kihúzva, nem használt), egy FSP Saga II 500W táp, mindez egy Asus Vento TA-B7 házban. Szóval ez így már kicsi. Nagyon kicsi. Az R9-es olyan hosszú (260 mm), hogy a keretnél alig ujjnyi hely van csak, a hdd-k nem is férnek mellé, alulra kellett beraknom őket egymás fölé, a kábelek meg nagyon kényelmetlenül és rossz helyen jönnek le középen, semmihez sem lehet hozzáférni. Felrakott oldallappal az R9-es szinte kettévágja a ház belsejét, emiatt elég hangos is, főleg, ha játszok valamivel, ami megdolgoztatja a vga-t.
Olyan házat keresek, amibe egyszerű átszerelni mindent és több a hely benne. Asztal alatt van, oldalt, emiatt kevésbé fontos a csicsás küllem. Ablak sem kell, de elől legyen legalább két, ajtó nélküli USB 3.0 kivezetése (két külső, archív adattároló miatt, amik folyamatosan rajta lógnak). A zajszigetelés és a porszűrő fontos szempontok. Tudtommal a meglévő táp nem szerelhető át az új házakban szokásos alsó működésűre, a kábelei is elég rövidek hozzá, és a teljesítménye határán is van már kicsit, szóval helyette is szeretnék valamilyen javaslatot kapni. Ha a ház + táp egyben (vagy egy helyen) kapható, az még jobb.
Árban felső határ csak elvileg létezik, de egy ház+táp azért ~50-ből kijöjjön, ennél többet nem szívesen áldoznék rá.
Előre is köszönöm!

(#57042) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Most lehet elküldtök a fenébe :DDD

Egy olyan házat keresek ami fekete/zöld vagy teljesen fekete.
ATX-es alaplap fér be minimum 2 HDD és 2 SSD
Legalább 5 optikai hely van benne, 1 DVD olvasónak, 1 fan controllernek a maradék 3-at kiszedném és egy tartályt raknék a helyére. Ebből következik, hogy vízhűtés is kerülne a házba + 2db 120-as ventilátor is.
Esetleg létezik ilyen ház?

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#57043) #98593280 válasza bagaba1 (#57040) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mi abban a necces? Ha hozzáér a hűtőborda a ház oldalához sincs semmi, áram nem folyik benne.

(#57044) Dr. Akula válasza ZrogNV (#57042) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Rengeteg. >> #57025

(#57045) bagaba1 válasza #98593280 (#57043) üzenetére


bagaba1
tag

nem szeretném ha rezegne, és amiatt zajos lenne.

Egy tesztet esetleg tervezel róla mostanában? :)

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#57046) CptAdamica válasza bagaba1 (#57045) üzenetére


CptAdamica
veterán

Biztos nem fog rezegni emiatt. :)

Megyen!

(#57047) #98593280 válasza bagaba1 (#57045) üzenetére


#98593280
törölt tag

Z9 Neo-ról biztosan lesz teszt.
Egyébként ha hozzáér a ház oldalához, lehet oda tenni egy kis gumi darabot, akár átlátszót is.

(#57048) Synthwave válasza #98593280 (#57047) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

1 héten belül? :D

Csak mert itten lehetne alternatíva az Aero 1000 White mellett, ha jól szerepel.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#57049) #98593280 válasza Synthwave (#57048) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha adsz nekem egyet tesztelésre ma, akkor egy héten belül.

(#57050) MasterMark


MasterMark
titán

Fractal R4 porszűrőit simán csap alatt elmoshatom, vagy van ennek valamilyen speciális módja?

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.