Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) trafipax


trafipax
tag

PCX-től sose.... inkabb verjenek el egy vödör majommal.... én nagyon megjártam velük :(

szerk: most nézem, a rólunk írták menü alatt kitörölték a véleményezésemet :DD pedig csak az őszintét irtam le, hogy 3x megsértették a vásárlási jog szabályokat

[ Szerkesztve ]

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#33002) Kashim válasza Kashim (#32998) üzenetére


Kashim
őstag

Ha esetleg valakit érdekelne, visszaírtak a Blue Chip-től, ugyanaz a helyzet náluk is, mint máshol.
Csak ablakos van. :(

(#33003) Mate válasza trafipax (#33001) üzenetére


Mate
nagyúr

Én kétszer vásároltam tőlük, illetve most fogok harmadszor. Árban tökéletesek, gyorsak és még nem volt probléma velük :)

(#33004) trafipax válasza Mate (#33003) üzenetére


trafipax
tag

szerencséd. Pü-be elküldöm amit kitöröltek a Rolunk irták szekciobol

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#33005) Met válasza trafipax (#33004) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem is jöhet ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33006) sfefe válasza Kashim (#33000) üzenetére


sfefe
őstag

En is megrendeltem ( nem itt ) de Nekem is 1 honapot mondtak. ( kb 1.5 hete )

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#33007) anytime válasza #98593280 (#32961) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

A szerkesztett szöveged szenzációs :C és bizonyos értelemben magamra is ismertem :K, de ez most OFF lenne.

Elég sok időt töltök mostanában itt, a FÓRUMON és nagyon sok hasznos tanácsot, ötletet, kaptam Tőletek, amit ezúton is nagyon köszönök MINDENKINEK!!!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a jelenlegi vashoz (a cuccok között olvashatjátok), melyik/melyek azok a házak 15-25 eFt-os kategóriában, amelyek a leghalkabb lennének és a lehetőségekhez képest a legjobb hűtési hatásfokkal tudnának üzemelni?

A legfontosabb kritérium a csendes és halk üzemmód lenne, mivel napi 10-12 órát töltök mellette - munkával:) és bizony a nap végére már nagyon hangosnak tűnik:(

Annyi még, hogy a jelenlegi WD640 Caviar Blue-t most cserélném egy WD10EZRX-re 5400 rpm-re (talán ez csendesebb is lesz - nem tudom).

Netán cseréljem a procihűtőt is? Ha igen, annak ajánlásában is kérhetek segítséget?

Mint írtam, ez a gép munkagép marad, a játékra egy másikat tervezek összerakni, így ebbe valszeg VGA kari sem fog bekerülni.

A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm!

Üdv:
anytime

(#33008) anytime válasza anytime (#33007) üzenetére


anytime
őstag

Még egy kiegészítés, jelenleg 55-60 dB-t mérek a telón lévő programmal és ez nekem elég hangos ...:(

(#33009) Kashim válasza sfefe (#33006) üzenetére


Kashim
őstag

Annyit nem várok az biztos. Inkább megveszem akkor az ablakosat. Max szerzek utólag hozzá külön egy sima oldallapot. Sztem fractaltól biztos lehet kérni egyet direktben normál áron.

(#33010) Mate


Mate
nagyúr

Szerintetek 10-12.000 körül, vagy 400-450-es táppal 20-22.000 körül melyik a leghalkabb és legkisebb ház amit érdemes megvenni? Filmnézős, netezős géphez kellene.

(#33011) #98593280 válasza anytime (#33007) üzenetére


#98593280
törölt tag

Véleményem szerint 2 irány létezik, vagy halk azaz hangszigetelt és vagy közepes zajjal rendelkező és jó hűtés.

Az alábbiak a jól hűtő házak:

Ház Min Max
FD Core 3000 49 54
Obsidian 650D 54
Silverstone TJ08 44 52
Overseer RX-1 48
CM STRYKER 45 51
Zalman Z5 Plus 47 52
CM RC-692 49 51
Xigmatek Midgard II (nem hangos)
CM HAF XB 53 62
Lian Li PC-A04 48 52

(Ami Neked innen jó lehet, az az FD3000, RC692, Midgard II.
Még a jó hűtő házak közé tartozik:
Zalman Z11, Carbide 300, CM USP 100.

Mellette szám adatként láthatod a decibel-ben mért zajt. 50 alatt nekem halk, felette közepes/hangos.
Ezek a házak alapban gyári hűtőkkel is jól hűtenek. Természetesen a ventiket lehet bennük cserélni olyanra, ami több levegőt szállít és megfelelő fordulaton esetleg halk is.
Coolink SWIF 1201-et, Bitfenix Spectre-t, Thermalrigh 141-et vagy Xilence piros 12 centiset ajánlok erre a célra.

Amennyiben nagyon halk gépet akarsz, akkor ugyanebben a cikkben megnézheted, mivel lehet halk gépet építeni.

Másik lehetőség, hogy hangszigetelt házat veszel, de ezeknek szerintem gyenge a hűtése is:
Nexus Prominent R
Fractal Define Mini
Bitfenix Ghost...
Silencio 550
A fenti házak a hűtési táblázataim végén találhatóak.

(#33012) sfefe válasza Kashim (#33009) üzenetére


sfefe
őstag

En kivarom...:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#33013) #98593280 válasza Mate (#33010) üzenetére


#98593280
törölt tag

Sharkoon MS140/120

(#33014) zolee0307


zolee0307
őstag

Na megjött a Zalman Z11 Plus házikó, remélem holnap át tudom már költöztetni a gépet. Viszont az érdekelne, hogy mivel ennek a hának az USB3-as csatlakozója hátulra bedugós, nem alaplapi, így azt bedughatom USB2-es portba is? Kompatibilis a 3 a 2-vel?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#33015) #98593280 válasza Mate (#32994) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ez egy mini ITX-es ház, kábel menedzsmentről nem igazán beszélhetünk. Eléggé össze vissza mennek benne a tyúkbelek. Az alaplap felett van a táp, én úgy szereltem be, hogy az alaplapról a táp szívja a levegőt és tolja ki hátul. Az alaplap mellett van egy 8 centis légkavaró, azt egyelőre még be se raktam:)

0.7-es anyagból van, kemény talpai vannak sajnos, a HDD szárak gumisak, 3 db van belőle, ebből 2 db lehet SSD tálca is, a HDD blokkot elöl egy 12-es venti hűti. Maxon sem tűnt túl hangosnak, leszabályozni még nem volt időm... a kábelek feketék mind... az USB3 ugye 19 pines... kissé instabil ha a tető nélkül mozgatom, de nem veszélyes, 3-as 5-ös skálán... VGA karit tekintve akár 34 centis is belemehet, 2 db PCI slot van, tehát max dupla, 3 slotos az már nem:)

Összegezve nem rossz ház, rosszabbat vártam tőle. Szerelni nagyjából lehet benne, bár ha a táp is a helyén van, akkor ember egyen aki az alaplapra vmi kábelt csatlakoztatni tud, mert nincs hely:) Én akkor már csak a 4 pinest dugtam rá.

Hűtési teljesítményéről nem tudok mit mondani, egyrészt még nem volt időm mérni, másrészt úgyis csak a BITFENIX Prodigy-vel tudnám csak összehasonlítani, az meg még nem egy nagy alap...

Ha majd több ITX-es házat letesztelek, akkor lesz ezekről is táblázat, hőfok...

(#33016) PDoki


PDoki
tag

Sziasztok!
Ha a minél csendesebb működés a fő szempont, akkor Xigmatek Midgard II vagy BitFenix Merc Alpha a jó választás? Vagy a benne lévő ventiktől függ igazán a zajszint? Köszönöm a tapasztalt szakértőknek előre is a választ! :)

(#33017) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Érdeklődni szeretnék,hogy a Xigmatek Asgard Pro házban a felül lévő rácsos résznél vannak-e olyan kis rögzítő fülek a porszűrőnek ahova be lehet rakni a porszűrőt?Pl.mint itt:[link]

(#33018) #98593280 válasza #85154688 (#33017) üzenetére


#98593280
törölt tag

Itt is látható a képeken hogy nincsen. Ha beszerelsz ventit, közé lehet tenni, az oda szorítja.

(#33016) PDoki: A Midgard II egy halk ház. A Merc Alpha esetében nagyon zaj mérésről nem beszélhetünk, mert gyárilag 1 db venti van benne, szóval rakni ajánlott még bele 2-öt legalább, utána meg majd attól függ a halkság, hogy milyen ventiket teszel bele. Ajánlom pl. ezt a Xilence ventit, 1300 Ft, halk és igen jól hűt. Úgy hűt mint egy Coolink, Bitfenix Spectre vagy Thermalright 141.

[ Szerkesztve ]

(#33019) anytime válasza #98593280 (#33011) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Nagyon köszönöm az ajánlásokat, a javasolt 3-at még tegnap este áttanulmányoztam.

Történt még egy dolog ...

Tegnap este, mikor a levelemet elküldtem, érkeztek meg sógoromék (a családi saga-t kihagyom, ígérem) és elhozta nekem a régi gépét, ami előtte meg az enyém volt.

A ház egy CM Elite 331, amit ha összevetsz az ajánlottakkal, akkor elfogadható lenne a tegnap megírt célra, de őszintén:), egy ~ 10 éves házról beszélünk, ha jól emlékszem.

Azt hiszem a venti-helyek száma szűk keresztmetszet lesz, de a benne lévőket cserélném, az általad megadottak közül választva, szilikonos rögzítéssel. Ez a ház, a jelenlegi ASUS Barebone házhoz képest, helyben és kábelezésben azt hiszem, mindenképpen előre lépés lenne ..., a hűtés persze nagy kérdés ...

Még egy kérdés a végére. Tudnál a jelenlegi konfighoz egy igazán halk CPU hűtőt ajánlani, azt rögtön:) cserélném.

Nagyon köszönöm!

Gratula és köszönet a privát oldaladért, nagy segítséget nyújt szerintem a kezdőknek és haladóknak egyaránt! Sok sikert és kitartást hozzá!

Üdv:
anytime

[ Szerkesztve ]

(#33020) PDoki válasza #98593280 (#33018) üzenetére


PDoki
tag

Köszönöm szépen a választ ShellKretornak. Megnéztem a tesztedet és a SCYTHE 12cm 800 rpm az ami a legcsendesebb a számadatok alapján. Ha ebből teszek bele még kettőt az elég lenne szerinted?

(#33021) #98593280 válasza PDoki (#33020) üzenetére


#98593280
törölt tag

A 800-as Scythe 2-3 fokkal elmarad hűtésben a legjobbaktól, viszont még maxon hajtva is hangtalan. Amennyiben a halkság a cél, akkor biztosan jó választás még azoknak is, akiknek a halksági érzékenységi szintjük lejjebb van az átlagnál.

(#33019) anytime : Bocs, most nem találom mihez is kellene ajánlani cpu cooler-t, de merlinhardver honlapján sok teszt van, ott decibel értékeket is lehet látni.

[ Szerkesztve ]

(#33022) anytime válasza #98593280 (#33021) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Rendben, megnézem. Egyébként egy iCore3 530 2,93 GHz ami a deszkán van.

Nézem, ne fáradj! Köszi!

(#33023) PDoki válasza #98593280 (#33021) üzenetére


PDoki
tag

Köszönöm szépen a választ! Akkor Merc Alpha ház lesz, ennek zártabb az eleje, talán így picit gondolom halkabb is, plusz két 800-as Scythe ventivel kiegészítve.

(#33024) anytime válasza #98593280 (#33021) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Ha majd lesz érkezésed, ránézel a CM Elite 331-es házamra?

Köszönöm,
anytime

(#33025) trafipax válasza trafipax (#32993) üzenetére


trafipax
tag

#32993 Erre valaki?

Mert kicsit eltértünk közbe a tárgytól :))

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#33026) and1ao válasza trafipax (#33025) üzenetére


and1ao
őstag

Ha csak net meg film akkor szerintem a m-ITX-el jobban járnál és akkor CM elite 120 + táp

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#33027) #78927104


#78927104
törölt tag

sziasztok,
olyan kb. 15k-ig melyik az a ház, amelyik rendelkezik könnyen cserélhető porszűrővel és nem úgy néz ki, mint egy futurisztikus alien gyilkoló robot. (értsd ez alatt, hogy legyen letisztult, mint pl. egy lian li ház)

(#33028) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.Az lenne a kérdésem,hogy nézegettem ezt a két házat.Zalman Z9 Plus és Z11Plus.Ki melyiket ajánlaná.Ami menne a gépbe az alap dolgokon kivül:TV tuner,hangkártya meg mondjuk a VGA-m is elég nagy
(Powercolor HD 6870 PCS++)meg még egy CPU hűtő,ez még nemtudom milyen lesz,de vmi ami jó FM1-es AMD-re.Bár a méretek alapján a Z11 fele hajlok.Ja az árak: Z9 Plus 43 Eu,Z11 Plus 56 Eu.Mindkettő akcióban lenne ennyi még a héten.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#33029) jookomak válasza anytime (#33024) üzenetére


jookomak
őstag

Nekem volt ilyen házam, elviselhető volt, de inkább lecseréltem. Felsőtápos, nincs elforgatott vinyókeret, kábel menedzsment, és még rezonál is. Nem túl durva gépet le is hűt, ha teszel bele +1 ventit a gyári mellé. Ha már megvan, és nem akarsz rá költeni, akkor ok. Amúgy egy xigmatek asgard pro tuti jobb választás lenne.

(#33030) and1ao válasza #78927104 (#33027) üzenetére


and1ao
őstag

Xigmatek Asgard Pro elől illetve táp alatt van porszűrő táp alatti csak egyszerűen kihúzható az elsőhöz ha ki akarod venni nem árt egy fogó de nem vészes az sem (én pl kompresszorral szoktam kifujni)
12.5 HUF kb.

wukodlak.: Mindkettő ajánlott házak között foglal helyet van egyikkel sem fogsz mellé.

Guild Wars2!

(#33031) trafipax válasza and1ao (#33026) üzenetére


trafipax
tag

Lehet, viszont az árban egy kicsit magasabb. Szempont a low cost :)

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#33032) anytime válasza jookomak (#33029) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Igen, ma de. szetkaptam es amit irtal, bizony igaz:(
Elotte inditottam, mertem is mindjart kozel 70 db-t, nem semmi...

Nyomban felertekelodott a jelenlegi ASUS hazam:), ami megmarad majd munkagepnek. Cserelem benne a gyari procihutot es teszek bele plusz 1 ventit ShellKretor ajanlasa alapjan, meg megy bele egy uj 5400rpm-es vinyo es joccakat, nehany db-t talan nyerek a jobb szellozes mellett.

(#33033) Merlinclub


Merlinclub
senior tag

Lian Li PC-100B Hammer [link]

Ennek vajon milyen gyakorlati haszna van?
Elől van a segge????
Biztos van, csak még nem jöttem rá :F

Lian Li oldala

[ Szerkesztve ]

(#33034) and1ao válasza Merlinclub (#33033) üzenetére


and1ao
őstag

Nem csak te vagy így vele hanem én is, szerintem semmi, magamból kiindulva nem fogok előre kábeleket dugdosni, pláne így ahogy néztem, az ajtót mindig kinyitva kell hagyni, mert a rácson nincs kivágás :F

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#33035) Potzee válasza Merlinclub (#33033) üzenetére


Potzee
addikt

Érdekes törekvés... :F
Akkor most ez hogyan is van? Mert tényleg elől van a segge... :D
Vajon mi lehetett a tervező célja? Milyen gondolat vezérelte?
...ezen elmorfondírozok egy pár napig...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#33036) Mate válasza Potzee (#33035) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem nem rossz ötlet. Nekem például jól jönne mert:

1. Baloldalamon van a gép és hiába baloldalán a 250-es vetni rá kellet tolnom a falra.
2. Ha beakarok nyúlni a gépbe, mindig el kell húznom, így kábelek kidőlnek stb.
3. Sokszor kell lehúznom valami miatt a netet, így nem kéne bemásznom az asztal alá, csak lehajolok és kész.
4. Sok-sok "Előlapi, Előseggi" usb

Hangjára és szellőzésre kíváncsi lennék azért, de jó megoldás. Szépen megoldották a kábelek hátravezetését.

[ Szerkesztve ]

(#33037) Merlinclub válasza Mate (#33036) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Én is inkább valami "félipari" háznak gondolnám.
Mindenesetre érdekes....
Van ilyen is! :DDD

(#33038) and1ao válasza Mate (#33036) üzenetére


and1ao
őstag

tovább-ra is irritál rajta az a mindig kikell nyitni ajtó, amúgy meg több monitoros rendszert hogy rákba kötsz rá?

Guild Wars2!

(#33039) Mate válasza and1ao (#33038) üzenetére


Mate
nagyúr

Rengeteg házon van most is az előlapi usb-nél ajtó. Azt is mindig ki kell nyitni :)

(#33040) and1ao válasza Mate (#33039) üzenetére


and1ao
őstag

na hála istennek hogy soha életembe nem volt olyan házam amin bármit is nyitogatni kellet meg is zavarodtam volna :DDD

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#33041) Mate válasza and1ao (#33040) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem volt, csak mindit nyitott állapotban :)

Erről mi a véleményetek?

[link]

Nehezen tudok lemondani a kisméretű gép gondolatáról, de mivel ezekhez való alaplap drága, így már elvetettem az ötletet, amikor is szembejött velem ő. Ha jó a tápja és használható, akkor van remény a kis gépre, mert 10.000 spórolok a tápon, amit rá tudok költeni az alaplapra.

(#33042) trafipax válasza Mate (#33041) üzenetére


trafipax
tag

"Alaplap méret: Mini ITX"

biztos hogy ez a jó méret Neked?

[ Szerkesztve ]

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#33043) and1ao válasza Mate (#33041) üzenetére


and1ao
őstag

hát használható a tápja. Ajtótámasznak! de config mellé hatványozottan nem!

Guild Wars2!

(#33044) glspeter1


glspeter1
őstag

Sziasztok!

Szerintetek melyik házat lenne érdemesebb megvenni ? :)

- Corsair Carbide 500R
vagy
- Cooler Master 690 II Advanced (usb 3.0, plexi oldallap)

Konfigom az adatlapon.
Elsődleges cél a jól szellőzhetőség és a minél jobb kábelelrendezés/szerelhetőség.

[ Szerkesztve ]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#33045) Mate válasza trafipax (#33042) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem tökéletes, de megoldható. Így, hogy a táp használhatatlan, illetve olvastam, hogy hangos is, ezt a házat is el kell vetnem. Nézegettem még a ModeCom Feel 202-est, de egyre valószínűbb, hogy tényleg maradok sima atx-nél és megkeresem abból a lehető legkisebbet és leghalkabbat. Illetve ha alaplapos topicban ajánlják a Biostar lapot, akkor microATX-re lemegyek és valószínűleg Sharkoon MS140 lesz a befutó amit fentebb ajánlottak.

(#33046) Potzee válasza Mate (#33041) üzenetére


Potzee
addikt

Gondolom, hogy ebben a táp is Codegen...hát, én nem bíznám rá a konfigomat egy Codegen tápra... :(
Ne a tápon spórolj!...később nagyon megbosszulhatja magát!
Nekem a ház sem egy nagy szám...inkább egyCooler Master RC-120A-KKN1 Elite 120 Advanced...kicsit ugyan nagyobb és ebben nincs táp, de olyat veszel bele, amilyen szükséges!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#33047) Mate válasza Potzee (#33046) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, az a ház volt a kiindulás, csak ha veszek hozzá 10 körül tápot, akkor nem marad pénz alaplapra, mert jóval drágább a szabvány miatt mint egy atx, microATX

(#33048) Potzee válasza Mate (#33047) üzenetére


Potzee
addikt

Világos, értem! Engem sem vet fel a pénz... :(
Csak egy jó tanács...Házon, tápon ne spórolj! Ezek a legmaradandóbb részei egy gépnek...akár több konfigot is kiszolgál egy jó ház vagy egy jó táp!...de egy rossz választás, sok bosszúságot tud okozni..egy rossz táp pedig sok kárt is!
Inkább egy jó, normál házban, megbízható táppal egy mATX lap...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#33049) Mate válasza Potzee (#33048) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem magamnak lesz a gép, ez okozza a legnagyobb gondot. De egyetértek veled. Én is így vettem házat jó pár éve. A ház nem tud tönkre menni, ezért vettem 40-ért egy CoolerMaster HAF 932-est. Nem olyan halk, de hogy ezt nem fogom kinőni soha és hűtéssel se lesz gond, azt biztos. Valószínűleg túlél engem :D Tápom egy szintén 4-5 éves chieftec 650w-os 80+-os táp, ezzel se volt még gondom.

[ Szerkesztve ]

(#33050) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Azt tudom, hogy a fogyasztóvédelmi törvények miatt a PC házakra 10k-tól 1 év kötelező gari van, de azt nem értem, hogy egy táp nélküli házra miért vállal pl. a Thermaltake 3 év garanciát? Mi az ami elromolhat benne és esetleg garanciálisan kijavítják nekem úgy, hogy még meg is éri nekem a bolthoz a kitérőt?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.