Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) Rowon válasza Rottweiler89 (#81998) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Én ezt a házat inkább retró configokhoz tudnám elképzelni. VGA és procihűtő férőhelyekről 0 infó, a gyártóról sem találok adatot a neten. Hátulra 80-as ventit lehet szerelni, az már elég karcsú. Erőművet ne építs bele, mert megfullad.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82002) Angie™ válasza CriticalHit (#82000) üzenetére


Angie™
addikt

Háát.. :N

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#82003) 4nick8 válasza CriticalHit (#82000) üzenetére


4nick8
őstag

Ez elképesztően messze van a PC házak Rolls Royce-ától. Leginkább az anyaghasználat a kérdéses és persze a stílus sem RR.

(#82004) 4nick8 válasza CriticalHit (#82000) üzenetére


4nick8
őstag

Mondjuk ez fel is veti a kérdést. Kinek mi a PC-s házak Rolls Royce-a?

(#82005) Rowon válasza 4nick8 (#82004) üzenetére


Rowon
veterán

Na ja, én most a Phanteks Enthoo Proval elégedett vagyok, pedig írtad is, hogy 90'-es évek. A retró házak között is van olyan, amibe még mindig szívesen építkeznék, csak már újonnan nem kaphatóak...

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82006) 4nick8 válasza Rowon (#82005) üzenetére


4nick8
őstag

Nekem ez most nagyon bejön:

(#82007) Rowon válasza 4nick8 (#82006) üzenetére


Rowon
veterán

Vagány!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82008) Cray Tyler válasza 4nick8 (#82003) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Lian Li Lancool 3 (Mesh). Nekem.

(#82009) Czimby


Czimby
addikt

30k körüli montech házak mind 340mm-ig fogadnak VGA-t.
Nekem pont 340-es a kártya.
Kérdés, hogy a megadott 340mm-be benne van e a venti vagy csak akkor érvényes ez az érték ha nincs ott venti.
3db 12-es lenne elől ezért kérdezem.

Azt írja a gyártó oldala, hogy ha van radiátor akkor csak 310mm kártya fér el, de a ventire nem tér ki...

Esetleg ha van itt montech tulaj (air 100 lite) lenne kedves megmérni?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#82010) CriticalHit válasza 4nick8 (#82003) üzenetére


CriticalHit
őstag

Éppen, hogy a felhasznált anyagok és az összeszerelés minősége alapján IS nevezi a PC házak Rolls Royce-nak az o11 új verzióját a tesztelő. A Lian Li házaknál pedig az anyagminőség éppen, hogy soha nem volt "kérdéses".
A o11 ugyanúgy kiemelkedik a PC házak mezejéből ( nem hiába létezik már legalább 100 koppintás), mint a Rolls Royce az autókéból.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82011) Rowon válasza CriticalHit (#82010) üzenetére


Rowon
veterán

Én emlékszem olyan Lancool III véleményre, ahol a vevő nem volt elégedett az anyaghasználattal.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82012) Cray Tyler válasza Rowon (#82011) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Csatlakozom, Lancool III tulajként tudnám bőven kritizálni az anyaghasználatot. És nem azért mert szar, hanem mert lehetne jobb. Előtte Lancool 205-öm volt, és mind a két case ugyanabból a lemezből van. Ez a 205-re nézve dícséretes, de a Lancool III-ra nézve hátizé...
Tudok képeket mutatni hogy hol és mennyire pontatlan a Lancool III esetében a lemezek találkozása, vagy hogy a bekapcsoló gomb egyik fele 1-2 mm-el feljebb van mint a másik fele (emiatt "ferde"). Nyilván nem mindegyik ilyen, nekem ez jutott.
Ezzel együtt a legfaszább case amivel valaha dolgom volt. Egy nagyon picit keveslem benne a kábeleknek fenntartott helyet, és a hátsó kábel-takaró ajtók mágneseinek az ereje sem alkalmas egy fullos köteg maguk mögött (csukva) tartására. De én 13db ventillátorral meg egy H170i-vel használom.
Kritika még hogy felülre nem minden esetben fér el a 420as radi (mobo VRM bordák szoktak útban lenni ha push-pull konfigot használsz).

(#82013) Rottweiler89 válasza Rowon (#82001) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Pont annak lenne, vagyis 'félkonfignak' :K

ASRock Z77 Extreme6
Intel Core i5 2500K gyári hűtéssel
Sapphire R9 290 Vapor-X

Ez lenne a másik alternatíva, de kicsit drága ahhoz, amire kellene.
Vagy esetleg valami ajánlat? :R

Üdv: Rottweiler89

(#82014) Rowon válasza Cray Tyler (#82012) üzenetére


Rowon
veterán

Hát igen és volt olyan tavaly, hogy 100k forint körül volt az ára... na most ahhoz képest valamivel többet várna az ember, főleg egy Lian Li-től...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82015) Cray Tyler válasza Rowon (#82014) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Tisztáznám gyorsan, hogy egy kikúrt jó ház, eszemben sincs panaszkodni. De semmi többet nem tud mint hogy megveszed és úgy ahogy van az elvárásaidnak megfelelően tud mindent. Ennyi. Se több, se kevesebb.

(#82016) Rowon válasza Rottweiler89 (#82013) üzenetére


Rowon
veterán

Használt házak között is nézz szét. Pl. nekem ez tetszene és annyi pénzért ingyen van: [link] Előre és hátra is tudsz tenni 120-as ventit. Hátrány, hogy csak Pesten lehet átvenni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82017) Rottweiler89 válasza Rowon (#82016) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Nézelődtem ott is, ezt is néztem pont, csak ugye ahogy te is írtad, csak személyes átvét Bp.-n. :U

Üdv: Rottweiler89

(#82018) 4nick8 válasza CriticalHit (#82010) üzenetére


4nick8
őstag

Anyaghasználat: Lian Li O11 Vision 11kg vs. Inwin Dubili : 15.5 kg.

(#82019) Gothmog válasza 4nick8 (#82018) üzenetére


Gothmog
aktív tag

15,5 kg? Az kemény! :K Ezzel már simán agyon is lehet verni bárkit :DDD

Endure. In enduring, grow strong.

(#82020) Cray Tyler válasza Gothmog (#82019) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Lancool 3 meg 16,5kg :D

(#82021) Rowon válasza Gothmog (#82019) üzenetére


Rowon
veterán

A Cooler Master Cosmos II 22 kg volt üresen... mikor telepakoltam meg szerintem 30 biztos volt.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82022) Biga123 válasza Rowon (#82021) üzenetére


Biga123
addikt

Érdekes dolog ez a tömeg, mert az én Sharkoon Rebel 9 Value házam 7.8 Kg, DE nem érzem nyeklősnek, nem papír vékonyak a lemezek. és már 10+ éve szolgál, most próbából ráültem (80kg) , meg se nyikkant .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#82023) Rowon válasza Biga123 (#82022) üzenetére


Rowon
veterán

Nem biztos, hogy jó a példám, konkrétan arra akarok kilyukadni, hogy a fizika megértése és megfelelő alkalmazása "csodákat" tud okozni.

Pl. a raktárakban használt Salgó/Dexion fémpolcokat, ha megnézed, akkor a vékonyka kialakításukhoz képest nagy terheket képesek elviselni. Láttam olyan gagyi kinézetű polcrendszert, amiben egyetlen polc 200 kg-ra volt hitelesítve (aztán, hogy tényleg bírja-e, az jó kérdés). Ott a mérnökök pontosan kiszámolták azt, hogy adott terheléshez éppen milyen szerkezetű anyagra van szükség, milyen vastagságban, milyen kialakításban, hogy legyenek összeillesztve a különböző elemek, hogy a megcélzott terhelést kibírja. Valami statika nevű tantárgy rémlik nekem is (amihez abszolút nem értettem), de lenyűgöző volt, hogy a természet megértése milyen építészeti és mérnöki remekművekhez tud vezetni.

Ugyanebből kiindulva egy vékonyabb anyaghasználatú, de jól összerakott ház is jó lehet valamire. De szvsz az ilyen 2-3 kg-os házakat ATX méretben már érdemes elkerülni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82024) Biga123 válasza Rowon (#82023) üzenetére


Biga123
addikt

Igen ahogy írod, csak sokan a tömeget hozzák fel mint a "minőség" mérőszáma
"mert, hogy ez nehezebb ergo jobb".
De valóban egy szint alá nem érdemes menni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#82025) Rowon válasza Biga123 (#82024) üzenetére


Rowon
veterán

Feleslegesen nehéz se legyen, inkább az az arany középút. Ha túl nehéz, akkor meg megy a kínlódás vele takarításkor, meg fú arrébb kéne rakni, mert ki kéne alatta is porszívózni, de már kijön a harmadik sérvem tőle, stb....

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82026) CriticalHit válasza CriticalHit (#82000) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ha az o11 a "PC házak Rolls Royce-a", akkor viszont ez mi? [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82027) boogie84 válasza CriticalHit (#82000) üzenetére


boogie84
veterán

Ugye ezt csak viccnek szánta h a felfelé áramló meleg levegőt letakaró üveg lap a Rolls Royce? :))
Valszeg fizetett hirdetés...

Ez már egy jó megoldás: 81995 abridabri

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#82028) 4nick8 válasza Cray Tyler (#82020) üzenetére


4nick8
őstag

Az valószínüleg bruttó.

(#82029) Gothmog válasza Rowon (#82021) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Tudom, persze. Phanteksnek meg van 32 kg-os háza is. :DDD (Enthoo Big Tower akármi - fejből most nem ugrik be pontosan a neve.)

Nyilván úgy érdemes nézni, hogy mekkora a ház, és mellé mennyit nyom. (Plusz ami tele van üveggel, az valamivel mindig nezezebb lesz szvsz.)

Nekem a P600s kuckóm "csak" 13,5 kg üresen, de olyan atomstabil, "nyeklés-nyaklás" mentes, hogy az azt megelőző utolsó két házamat (egy a P600s-sel nagyjából azonos árszinten mozgó BeQuiet és egy Fractal Design volt) remélhetőleg elöntötte az arcpír utólag is :D

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#82030) Rowon válasza Gothmog (#82029) üzenetére


Rowon
veterán

Vannak ilyen pacek kis gurulós kocsik, nézegettem már őket én is neten. [link] De ez szőnyegre nem lehet valami jó, max parkettára.

Ez most csak a 32 kilós Phanteks házról jutott eszembe. lol

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82031) jimpo


jimpo
aktív tag

Sziasztok házcserén gondolkodok. Már amennyiben hőfokot is nyernék vele.
Jelenleg Phanteks Eclipse P400A házikóm van.

1. Mennyit szánsz a házra
30 ezer körül. Viszont érdekelne milyen házak, illetve mennyiért lennének olyan, előrelépés a jelenlegiről.

2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
Gigabyte B450 AORUS PRO, AMD Ryzen 7 5800X3D, Thermalright Peerless Assassin 120 SE, Sapphire NITRO+ RX 7800 XT illetve kettő darab 2.5" SSD

3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)
Csillámpóni nem kell. Persze ha csak azzal árulják a házat és kikapcsolható nagy valószínűséggel akkor jöhet. :U

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#82032) h146207


h146207
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy normális házat. Jelenleg egy Tacens Sagitta házam van.
Hosszú távra szeretnék, ami 10 évig biztosan ellesz, a következő kör gépet is bírja el.

Ár: akár 50.000-ig, de nem bánnám, ha kevesebb lenne, mert semmi extrára nincs szükségem, azt gyanítom, hogy ami nekem kell azt 30ból kényelmesen meg kellene tudnom oldani.
Mi megy bele: jelenleg
MSI B450M Mortar MAX + AMD Ryzen 5 2600X + Geforce GTX 1660 6GB + HDD + 2db SSD + Focus Gold táp
Egyéb: kifejezetten szerény megjelenésű, funkcionális házra pályázok, semmi színes fény ne legyen (Annak örülnék, ha valami vizuális módon messziről látszana, ha be van kapcsolva, mert gyakran úgyfelejti valaki.) . Hely van bőven, így méret kevésbé fontos. Nem pakolgatom, így a súly se fontos. Legyen nyitható az oldala, kábelrendezés legyen jó.
Nappaliban van, sok por jön be néha, így a porszűrés fontosabb, mint hogy nagyon halk legyen.
tuningolni nem szoktam, max gyári OC kártyát veszek :) vízhűtéssel életbe nem tervezek foglalkozni.

Köszi!

(#82033) kerlac


kerlac
senior tag

sziasztok!

gamer, dizájnos házat keresek, COOLERMASTER Mastercase MC500M van jelenleg, ami fontos volna,hogy előlapon min 3 usb csati legyen. VGA 4060 rtx, legalább 3 3,5 hdd és ssd is kerül bele.

50k körül lőttem be az árát.

(#82034) forguet válasza jimpo (#82031) üzenetére


forguet
Topikgazda

A P400A a mai napig egy teljesen jó ház.
30e-ből nem igazán tudsz előrelépni...én megtartanám :)
Azt mondanám 60e környékén kell költeni h feljebb lépj, de az sem feltétlenül hőfok javulást hoz, inkább anyaghasználat, szolgáltatások, QoL dolgokat.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#82035) forguet válasza h146207 (#82032) üzenetére


forguet
Topikgazda

Ha ilyen visszafogottak az igényeid, akkor valóban nem kell feltétlenül 50e-et elkölteni.
Nézd meg az ajánlóban a 30, 40 és 50 ezres kategóriák ajánlott házait.
A Fractal Pop Air pl jó hűtésű, kifejezetten visszafogott megjelenésű, és van belőle teli oldallapos is 30e környékén ha nem akarod nézegetni a belsejét.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#82036) forguet válasza kerlac (#82033) üzenetére


forguet
Topikgazda

Nagyon kevés olyan ház van, aminek van elöl 3 USB3.0 csatija.
Nekem hirtelen a O11 Dynamic XL van a fejemben, aminek van 4db USB3.0 csatija elöl, de az drágább.
Lehet még azt is, hogy olyan házat választasz aminek van 5.25-ös drive slotja, és oda veszel USB front panelt.
Vagy egy USB hubot.
De ha nem feltétlenül szükséges a 3 USB 3.0 port elöl, vagy jó úgy is hogy különböző USB-k kombinációja, akkor ajánlom az ajánlót.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#82037) F.Bence válasza forguet (#82034) üzenetére


F.Bence
tag

Esetleg egy Fractal Torrent Compact? (42 körül láttam valamelyik magyar webshopban üveg oldallappal, az már egész viselhető ár).
Viszont ahogy a képen látszik (Phanteks P400A) már nem a gyári ventilátorokkal van, így lehet hogy nem lenne akkora előrelépés?

Ezeket a kérdéseket magam miatt is teszem fel, mert már egy ideje ház cserén vagyok (jelenleg Phanteks P400, zárt előlapos), de még mindig nem sikerült megtalálnom az igazit, hiába néztem meg rengeteg youtube videót, illetve olvastam különböző fórumokat.

Ahogy néztem, egyik ház sincsen tele gyárilag a legjobb minőségű ventilátorokkal, így ha valaki a legtöbbet szeretné abból kihozni, akkor utólag vennie kell bele. Vagy azért mert alapból nincsen benne elegendő darab vagy nem megfelelő a teljesítménye/nem elég halk (igényektől függően).

Írok egy konkrét példát, hátha lehet erre így választ adni. NZXT H5 Flow, amibe vesz az ember mondjuk 3-4db jó minőségű légkavarót, vajon jobb lehet mint egy "gyári" Fractal Torrent Compact? Összegben nagyjából ugyanannyiból jönne ki. Tudom, hogy minden embernek más az igénye, de itt most nézzük úgy, hogy a két említett ház megfelel az egyéb kritériumoknak.

(#82038) 4nick8 válasza kerlac (#82033) üzenetére


4nick8
őstag

(#82039) h146207 válasza forguet (#82035) üzenetére


h146207
tag

Köszi, elkezdtem, de elég sok van, és amikor a nexusgamers videóban beindulnak az RGB színek, akkor általában kikapcsolom.
A Fractal Pop Airt pont néztem, ott pont mondták, hogy van nem RGB is 10dolláral olcsóbbért, így le is ragadtam annál, ha már így te is ezt mondod, jó cél lehet, köszi szépen!

(#82040) Rowon válasza kerlac (#82033) üzenetére


Rowon
veterán

Asztali USB hub? Akkor házat se kell cserélni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82041) forguet válasza F.Bence (#82037) üzenetére


forguet
Topikgazda

Teljesen jó a H5 is jó ventikkel, ahogy a Torrent compact is, meg ahogy egy rakás másik ház ebben a szegmensben.
Árnyalatnyi különbségek vannak köztük, kinek mi a fontos.
Viszont ha már NZXT akkor én inkább a H7-re mennék rá.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#82042) jimpo válasza F.Bence (#82037) üzenetére


jimpo
aktív tag

Felső tápost nem akarok (Fractal Torrent Compact), pedig a földön van a házikó + padlófűtés.
Bizony, nem a gyári ventilátorok vannak. Előbb P12 volt benne, majd jött a P12 Max.

Nyáron leszek kíváncsi a hőfokokra, most még oké max 20 °C szobahőmérsékletnél. Pedig kajál a gép rendesen 432 W max az előbbi Aida System Stability Test alatt. :U Játék alatt mondjuk a hőmérséklet közel nem ilyen magas. :))
Egyenlőre akkor marad a ház. :K

F.Bence
Régebben lehetett venni csak Eclipse P400A Mesh Panel -t még magyarországon is, azt hiszem a varázslónál. Sajna a linkelt oldalról nem szállítanak magyarba... :(

Stryd Next Gen

(#82043) oroszLajos


oroszLajos
aktív tag

Sziasztok :R
Az NZXT H6 házról véleményetek? H5, H7-et szokták itt ajánlani, de a H6-ról semmi hír 😁
Talán ennyire nem jó? :Y mert eléggé bejön :DD

Pixel 7 Pro Hazel

(#82044) rekid


rekid
addikt

Sziasztok,
Van esetleg valakinek tapasztalata DeepCool CC560 rgb nevű házzal?
Konkrétan a 4 ventivezérlés érdekelne merthogy a gyártó képtelen volt egy normális leírást adni hozzá...

Úgy érkezik, hogy a ventik gusztustalan madárfészek módon össze vannak sorolva, majd bemennek egy fekete kis dobozba amiből egy sata csati jön ki. Ha csak a sata csatit rátolom tápra (a tüskecsatikat sehova nem kötöm) annyi történik, hogy feszültség alá helyezés után szépen világítanak és a ház tetején lévő led gomb nyomogatásával válogat a színek között..

Nincs valahol egy értelmes leírás, hogy kötésmódtól függően hogyan tudom vezérelgetni a ventiket?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#82045) Angie™ válasza rekid (#82044) üzenetére


Angie™
addikt

Abból a kis fekete dobozból, ki kellene jönnie még egy vezetéknek, és azt kellene az alaplapi 4pin-es fan csatlakozóra rakni.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#82046) CriticalHit válasza oroszLajos (#82043) üzenetére


CriticalHit
őstag

Kiváló ház. Elsősorban léghűtésre.
[link]
[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82047) oroszLajos válasza CriticalHit (#82046) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Az baj, ha elsősorban léghűtés :DDD Jelenleg 360as AIO-m van :U
De akkor csere lesz :DD

Pixel 7 Pro Hazel

(#82048) Laccoss válasza oroszLajos (#82047) üzenetére


Laccoss
addikt

Azért felesleges cserélni, nincs sok különbség AIO és léghűtés között. Esetleg akkor van gond, ha mondjuk az AIO csövei túl rövidek.

(#82049) rekid válasza Angie™ (#82045) üzenetére


rekid
addikt

A felso a ház led feliratu gombjatol jon, a jobboldali amit fogok a felsorolt ventik, a sata meg a sata azon nincs mit gondolkodni.
Ezert mondtam, hogy a leiras fabatkat sem er... :F

Gyáva népnek nincs hazája!

(#82050) Laccoss válasza rekid (#82049) üzenetére


Laccoss
addikt

Én pontosan ezt látom a leírásban amit leírtál. Ez a manuális bekötés, ami fixen megy, gombnyomásra változó színekkel.

Ha állítgatni akarod a vetniket, akkor vagy olyan fan switch kell, vagy az alaplapra kell dugni a ventiket. De ezt is tökéletesen mutatja a leírás.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.