Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82151) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Ezek közül a házak közül mindegyik jó választás?
Ha sorba kellene őket tenni "tudásuk" alapján, akkor mi lenne a lista?

- NZXT H7 Flow
- Fractal Design Meshify 2
- Be Quiet! Silent Base 802
- Phanteks P600S
- Lian O11D EVO RGB

Köszi! :R

(#82152) BogyóBP válasza smallmer (#82151) üzenetére


BogyóBP
addikt

Írtál 5 totál eltérő felépítésű és kinézetű házat és tudás alapján akarnád hogy segitsünk. Mit tudjon ha egy ház tud egyáltalán? Nem értem mit akarsz. Azt igen hogy mindenképp a léghűtésre gyúrjon majd de ezen kívül mást nem. Annyit tudnod kell hogyha olyan házat veszel ami elöl lyukacsos tökmindegy hogy szűrős vagy sem, idővel ventilátor formájának megfelelően fogja egybe gyüjteni a port vagyis kívülről is látszik majd hol vannak a ventik csak épp por formájában.

Be quiet és nzxt háznál is kell majd költened plusz ventire is mert csak 2-t kapsz hozzá. Lian li o11D az egy showcase tipusu ház és meleg levegő oldallapon és felül tud távozni így ha a fali rész ahol ülsz a ház jobb oldalára esik akkor ő kiesett. A fractal egy totál egyszerű ház még csak szépnek se mondanám, ellenben szerelni már nem olyan jó móka. A Phanteks P600S egy nagyon régi formáció a bene lévő takarószelvények miatt szintén csak nehezen és csunyán szerelhető. Igazából nincs jobb ötletem mivel nemtudom mit szeretnél vagy mi az elképzelésed csak beírtál 5 házat amik elvileg jól szellőznek vagy valahol az ajánlott listában van de azt nem hogy neked mik lennének az igényeid. Ha nekem kéne dönteni finnyogva Bequiet. A lian li az egyetlen olyan ház a piacon ezek közül akinél van olyan lehetőség hogy a VGA-t lógatva is be lehet szerelni tehát függőlegesen. Persze az megint plusz pénz meg riser stb és nem is biztos hogy jót tesz a kártyának.

Talán még ez szóba jöhet: Be quiet! SHADOW BASE 800DX

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#82153) kid46 válasza BogyóBP (#82152) üzenetére


kid46
tag

Erre felbuzdulva , most en is tanacsot szeretnek kerni. Probaltam egy teljesen feher gamer gepet osszeallitani, lehet de annyi plusz koltseggel jar , hogy felelmetes. ( gondolok plusz kabelek , amik feherek , ventik csereje stb..)
ha lemond az ember a feher geprol es a belso konfigra kolti erosebb gepet kap. ( igy barmennyire is szep a feher gamer gep lemondtam rola ) Tegnap ejjel talaltam egy videot egy osszesitett tesztrol amin a gepek hangjat is mutatja. Az ez: [link]
nekem fontos , hogy csendes , jol szerelheto legyen, beepitett ventis , rgb , es a jo szellőzés. Mehet bele kompakt vizhutes is ha ugy van. [link] ha ez jo -e, masik csoportbol valaszt nem kaptam még.
Ezek a hazak jonnek szoba: ház ára max 100k.
1: Nzxt H7 flow fekete rgb
2: Nzxt H9 flow fekete
3: Lian Li Lancool Mesh III Rgb fekete
4: Be quiet shadow base 800fx
5: BE QUIET! Silent Base 802 ablakos fekete
6: FRACTAL DESIGN Meshify 2 RGB TG fekete

[ Szerkesztve ]

(#82154) kid46 válasza kid46 (#82153) üzenetére


kid46
tag

Nem engedte szerkeszteni: ha leghutes lesz teljesen ez lesz benne: [link]

(#82155) CriticalHit válasza -Rolika- (#82141) üzenetére


CriticalHit
őstag

A 4 db beépített 140 mm-es ventilátor igen jó ár/érték arányú házzá teszi a kinézett ZALMAN I4 TG-t. Jobb minőségben a Phanteks Eclipse G300A [link] de abba még venned kell 3-4 db jobb ventit, vagy a Lian Li Lancool 205 és kikapcsolod az RGB-t. [link]

[ Szerkesztve ]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82156) FeRRaR1 válasza FeRRaR1 (#82150) üzenetére


FeRRaR1
őstag

[link] 8:14 ha nem onnét indulna. Gondolkoztam hogy csinálok róla videót majd ha építem, de annyi és olyan minőségű van már fent hogy hagyom inkább...

Kb ezt tervezem én is, AIO cpu cooler, gyári 3 ventis VGA, 3 alul, 3 oldalt befelé, fent az AIO kifelé, meg hátul egy kifelé.

(#82157) BogyóBP válasza kid46 (#82153) üzenetére


BogyóBP
addikt

Szia, aki fehér gépet akar szerintem vegyen mac et. Mindenki jobban jár. Mellesleg ha elkezd porosodni borzasztó ronda lesz egy fehér gép belül és kivül is. Beszürkül elsárgul stb stb. BTW az a lancool ház barón néz ki de nekem megint ott van a gond hogy felül rácsos és minden kosz belehullik (macska) illetve elöl is meshed ami miatt ott megfog tapadni a por a venti vonalában. Kár hogy nem 200mm es ventik vannak elől. Biztos van ilyen háza is a lian li nek de ez a ház indokolatlanul nagy. Ahhoz a 802 es házhoz valamiért nagyon ragaszkodtok.. A fractal házat meg engedjük már el. Ebben a kategoriában leveri bármelyik ház ami felette van. Öcsémnek fehér Focus ház van tőle és undormány volt szerelni. Nem azt mondom hogy tré de töltök fel inkább képet.. egy par hónap és ilyen lesz. Hacsak nem vákuum lakásban élsz.

És ez az összes mesh házra igaz. Nekem a Lian li o11 air mini nél ugyanez van igaz nem ilyen látványosan mert ott nincs porszűrő mögötte tehát a házba is bejut de pl a Fractalnál van azért ilyen.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#82158) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Ja és még egy apróság. Nekem pl van egy Coolermaster H500M házam és azt azért voltam kénytelen vissza dobozolni mert egyszerüen a létező összes helyen pereg le róla a festés. A tetejét meg az elejét már egyszer kellett cserélni mert az ott lévő csavarok a takaritás hatására átütnek az üvegen és látszik hol helyezkednek el illetve a rögzitő müanyag bütykök se valami erősek. A táptakaró lemezről nem is beszélve, mert nem egybefüggő mint a legtöbb alsótápos ház esetében hanem van benne egy választék ami kurvára tré megoldás és fogalmam sincs mi volt az elképzelés hogy azt oda rakták.. Kb 1 hónapja jött meg hozzá az IO panel mert az USB-C beszart rajta de még ki se cseréltem a fentebb emlitett idegesítő dolgok miatt.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#82159) MaddeNNNN válasza BogyóBP (#82157) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Vagy mondjuk macskás lakásban gyakrabban kellene takarítani. Meshify 2 Compactom van és fél évente takarítom de negyed ennyi por sincs rajta.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#82160) BogyóBP válasza kid46 (#82154) üzenetére


BogyóBP
addikt

Minek bele ekkora hűtő mit tervezel alá valami ultrabrutális AMD procit? Szerintem indokolatlanul drága ez a hűtés ahhoz képest amit nyujt.

MaddeNNNN

Szerencsés vagy akkor mert valószinüleg a lakásban sincs sok por nálad.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#82161) Angie™ válasza BogyóBP (#82157) üzenetére


Angie™
addikt

Gépet nem tartunk a földön, azért porosodik ennyire :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#82162) BogyóBP válasza Angie™ (#82161) üzenetére


BogyóBP
addikt

Máshova nemtudom tenni kicsi a lakás és a hely is limitált nem fér be 200cm es asztal hogy azon legyen különben úgy lenne.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#82163) Rowon válasza Angie™ (#82161) üzenetére


Rowon
veterán

Ez meg a másik. Bár itt jobb a helyzet valamivel, hogy nem szőnyeg van alatta, hanem parketta.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82164) kid46 válasza BogyóBP (#82157) üzenetére


kid46
tag

koszi szepen, akkor most milyen haz legyen?
Nalunk macska nincs , de szalkas szoru tacsko van es pékség felett lakom, por van de nem is keves es nem is sok.
proci hutom leghutes lesz: noctua nh d15 chromax black ami itt is ajanlott kategoria. Pekseg felett meleg van nyaron nem is kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#82165) BioNiCMaN válasza kid46 (#82164) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szerintem nem ár/érték alapján dolgozol és ezért vagy 1 millás költségvetésben. ;) Magánvélemény.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#82166) Biga123 válasza BogyóBP (#82157) üzenetére


Biga123
addikt

Teljesen logikus az érvelésed, azért ne vegyen senki mesh házat meg felül rácsosat mert nálad por van, meg macska. :C

kid46: van egy baromi jó táblázat az összefoglalóban

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#82167) kid46 válasza BioNiCMaN (#82165) üzenetére


kid46
tag

Az a legnagyobb baj , hogy egy 13 eves gepet kell lecserelnem, mert 13 evig nem foglalkoztam vele. Tehat minden kell, es ha ujitok ugy csinalom , hogy 6-8 evig ne kelljen hozza nyulni. De ha most ha a be quiet kilove , a kicsi haz nem jo mert nem lehet kesobb boviteni, tehat nagy haz kell, akkor mit vegyek? Nem vagyok sertodekeny, de akkor mondja meg valaki mit vegyen az ember, max 100k a haz ara. Ebbe csak van valami ami mindenki szerint is iszonyat jo vagy bestbuy.

[ Szerkesztve ]

(#82168) Mr.Pit válasza Biga123 (#82166) üzenetére


Mr.Pit
kezdő

én még kiegészíteném azzal, hogy takarítani se egy utolsó dolog. Illetve a gépet ki lehet fújni kompresszorral.

Amúgy pedig a Fractal házak nem véletlenül számítanak prémium kategóriának. (Mielőtt vki kérdezné 6 db fractal házam volt/van és mindegyikkel meg voltam elégedve).

(#82169) kid46 válasza Biga123 (#82166) üzenetére


kid46
tag

Tudom, azt nezem, veszek egyet es ennyi. De nem irom ki, mert tuti talal valaki abba is hibat.

(#82170) BogyóBP válasza kid46 (#82169) üzenetére


BogyóBP
addikt

CoolerMaster c700p jó lehet neked. Abba minden is belefér.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#82171) kid46 válasza BogyóBP (#82170) üzenetére


kid46
tag

Szep: de max 100k

(#82172) Mr.Pit válasza kid46 (#82169) üzenetére


Mr.Pit
kezdő

Igazából jó az itteni lista és még Gamernexus yt csatornáján is tudsz tájékozódni, valamint van rengeteg egyéb oldal is pl. [link]

Amúgy a Fractal North baromi jól néz ki. Személyes tapasztalat most a Torrent, ami az egyik legjobb léghűtéses ház és vele garantáltan jó leszel pár évig. Nekem például élvezet volt szerelni őket.

De egy jó tanács vedd meg azt, ami tetszik és az igényeidnek is megfelel.

(#82173) blp85 válasza kid46 (#82169) üzenetére


blp85
aktív tag

Szia!

Az NZXT H7 Flow RGB-t tudom ajánlani, nekem is az van. Ha az A-RGB-s verziót veszed, akkor abban elől 3, hátul 1 ventije van. Szerintem a 400 mm-es videókártya és 185 mm-es CPU hűtőmagasság miatt időtálló, legalábbis én a következő 10 évben nem szeretném lecserélni.
Illetve az itt lévő listában is az ajánlott házak közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#82174) Angie™ válasza kid46 (#82164) üzenetére


Angie™
addikt

Várj, én ott elakadtam, hogy pékség felett laktok ezért egész nap croissant illat van a lakásban :B

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#82175) HREH válasza Mr.Pit (#82172) üzenetére


HREH
senior tag

Én is csak ajánlani tudom a Torrentet, kb. 4 hónapja van meg. Tegnap takarítottam, por szinte nem volt belül, a 2 nagy porszűrő szépen megfogta :)
És egyébként egyáltalán nem hangos, csak le kell szabályozni a ventiket 30-35%-ra, rengeteg levegőt mozgat meg így is, és halk is marad.
Egyetlen gond az ára, én is szívtam a fogam miatta, de házat jobb esetben több évre vesz az ember (én tuti nem cserélek 6-7 évig minimum), így érdemes minőségibbet választani.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#82176) Mr.Pit válasza HREH (#82175) üzenetére


Mr.Pit
kezdő

pontosan ezt mondtam, minden csak ventilátor beállítás kérdése na és persze az egyéni preferencia.

Ami számomra furcsa volt, hogy sok tesztben azt olvastam milyen nehéz a kábelezés megoldása. Nem tudom, ha ez nehéz, akkor lehet az enyém volt a kivétel, mivel baromi egyszerű volt.

Az egyedüli szívásom az volt, de ez az én hibám, hogy a beépített vga támaszt nagyon nehéz volt rögzítenem, mivel a kártyát nem akartam kivenni és így beállítani tényleg pain in the ass volt.

Összességében sztem nagyon jó ház és most nézem 70 körüli áron már elérhető.

(#82177) HREH válasza Mr.Pit (#82176) üzenetére


HREH
senior tag

Nem a Compact-ot nézted? Abban tényleg nehéz kábelezni, sokkal kevesebb hely van hátul, itt még úgy is könnyű volt, hogy hátul kellett elvezetni 10 kábelt (5PWM + 5RGB), a 2 ledszalag kábeleit, plusz én még hub-ot is vettem :) Elment vele vagy 2 óra, de megérte
A VGA tartót be sem raktam, LEGO megtartja :DDD

Nekem egy furcsaság van vele ennyi idő után, az előlapi Type-C csatlakozó nem akar működni, pedig jól van bedugva, megnéztem többször is... nem zavar, mert a lapon is van 2, azt is használom, csak akkor is furcsa, hogy nem működik

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#82178) kesenyi válasza BogyóBP (#82157) üzenetére


kesenyi
tag

Meddig tart odadugni a porszívót heti takarìtásnál, vagy az is fél évente van elő véve? :N Nem vákuum lakás kell hanem egy kis igényesség meg szorgalom.

[ Szerkesztve ]

(#82179) marinea2 válasza BogyóBP (#82157) üzenetére


marinea2
addikt

Nem is ertem hogy juthatsz el idaig :U :P

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#82180) MM válasza HREH (#82177) üzenetére


MM
őstag

"Nekem egy furcsaság van vele ennyi idő után, az előlapi Type-C csatlakozó nem akar működni, pedig jól van bedugva, megnéztem többször is..."

Ez szerintem Fractal betegség sajnos, nálam a Define R5-ben a TypeB 3.0 előlapi csatlakozók nem működnek, folyamatosan eldobálja az odarakott cuccokat, mintha ki-be dugdosnám őket. Már a harmadik alaplappal csinálja...
A 2.0 szerencsére működik, az pendrive-nak OK, de a portable HDD-ket / SSD-ket hátulra kell dugnom emiatt.

(#82181) niof válasza kid46 (#82167) üzenetére


niof
addikt

Deepcool Morpheus-t, pl...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#82182) BogyóBP válasza kesenyi (#82178) üzenetére


BogyóBP
addikt

Az a kép nem az én gépházam 1. A másik pedig ez egy panellakás parkettával és nem szőnyeggel ami köztudottan jobban löki a port. Nos a lényeg az hogy nem dugok oda porszivot mert az milyen már. Van kifejezetten erre egy mikroszálas rongy azzal törlöm le. De ez akkor is nonszensz hogy így koszolodik. Ezért szerettem az ablakos elejű házat mert ott nem tud bemászni a por, nem is volt belül koszos a gép. Ellenben itt már pár hét után benn van a por. Amig az az ideologia hogy a hőt eltolni kell és nem elszivni addig sose lesz jobb. Mindkettő megoldás fontos.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#82183) Busterftw válasza BogyóBP (#82182) üzenetére


Busterftw
veterán

Igy koszolodik mindegyik, a kulonbseg az, hogy milyen gyakran takaritod. (illetve milyen tiszatsag van a lakasban)
Nyilvan igy fog kinezni, ha honapokig ra sem nezel.
Mellesleg nekem pont az ellenkezoje a tapasztalatom, a regebbi feher hazban/hazon kevesbe latszodott a por, mint a mostani feketen.

De peldaul az uj hazban ugyanezert lesz vilagosabb a konyhapulton a ko, mert a mostani fekete marvany ugyan gyonyoru, de 1 nap utan meglatszik rajta minden.

(#82184) BogyóBP válasza Busterftw (#82183) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igen mondjuk ebben van igazság.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#82185) poli27


poli27
veterán

Montech SKY TWO Black - Számítógépház | Alza.hu
Hali

van valakinek ilyen háza? :) Egy jó konfig épülne bele, a mostani ház nem szellőzik eléggé.. :)
Montech SKY TWO Black - Számítógépház - Fő fotó

(#82186) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

CES-ről MSI MEG MAESTRO

KitGuru videó

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#82187) matesz5 válasza BogyóBP (#82157) üzenetére


matesz5
csendes tag

Nekem volt Meshify S2 TG White, de egyáltalán nem volt ilyen. Am attól még hogy fehér helyett fekete lesz a házad, attól még a kosz marad és valamit nem jól csinálsz.

Ha a pöttyös az igazi, rossz ember már nem lehetsz :D

(#82188) 4nick8 válasza poli27 (#82185) üzenetére


4nick8
őstag

hmm, mire emlékeztet engem ez a ház? Ja megvan:

(#82189) BioNiCMaN válasza 4nick8 (#82188) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem kötekedés, de itt nagyjából egyben van az üveg, az előzőnél meg nagyon nem. :N Illetve az előző alul mesh, ez meg tűnik annak (innen).

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#82190) konci79 válasza 4nick8 (#82188) üzenetére


konci79
őstag

Jonsbo Tk 1- 2 hasonló csak az inkább kocka alakú, ez hosszúkás.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.