Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) Capt.Obvius válasza akyyy (#75000) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Hááát, nézd meg a Phnateks enthoo szériát. Nagy hely, 4 HDD tálca, de lehet még venni hozzá, 3 ssd hátul, de még lehet berakni máshova is. Elől fentr van 4 USB 3.0 + C, üveg lap, bár nem a legolcsóbb, de a paraméterek alapján oké :)

(#75002) Kiratheonly válasza akyyy (#75000) üzenetére


Kiratheonly
tag

Most nézegettem egy kicsit, ez a Mesify 2 elég jó.
Mesify 2

Amit most én rendeltem magamnak és megfelel a kritériumaidnak, csak hogy maradjunk a BQ vonalon:
Silent Base 802

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#75003) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok, lehet hogy bagatell kérdésem lesz, de ahogy rakom össze a gépemet úgy szembe jött velem a dolog

Adott a vinyóm hátsó nyáklapi része [kép] és ahova felszerelném a házba ott a nyáki részhez hozzáérne a ház fém lapi része [kép] és nem szeretném, hogy meglepetés érjen (esetleg elfüstöltesse a vinyót) ilyenkor mi a teendő? lehet ebből problémám, kell valamit alátennem a ház fémrésze és a vinyó nyáklapi része közé? felszerelni máshogy nem lehet sajnos (pl. hogy a nyák nézzen felém) a másik helyre egy ssd fog menni, azzal ugye semmi ilyen gondom nincs, hiszen az műanyag házas történet

találkoztatok már ilyesmivel, vagy nem tudja rövidre zárni a vinyót így a hozzá érintkező házrész?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#75004) csababarca válasza zsolt19900 (#75003) üzenetére


csababarca
őstag

nem lehet a másik oldalról betenni?
mintha úgy kellene kép alapján.

vagy távtartó csavar beszerzése is segítség. de a bekarikázott részen a 4 csavarhely mintha kiállna a felületből, az elég távolságot ad szvsz.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#75005) akyyy válasza Kiratheonly (#75002) üzenetére


akyyy
senior tag

Az a baj ezekkel a házzakkal számomra, hogy a csatlakozók, azok FENT vannak, és nem elöl. :D

(#75006) fboldog válasza akyyy (#75005) üzenetére


fboldog
senior tag

Szerintem ez a két ház hozza az elvárásaid:
- Phanteks P600S (felső árkategória, de olcsóbb mint a BQ, van type-c)
- Carbide 100R (alsó árkategória, nincs usb type-c)

üdv.: Boldog Ferenc

(#75007) akyyy válasza fboldog (#75006) üzenetére


akyyy
senior tag

a felső nem rossz, az alsóval az a gond, hogy kb ugyanilyen van most is :DDD (Corsair Carbide 200R pontosabban)

(#75008) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Sziasztok! Erről a házról mi a véleményetek? Cooler Master MasterCase H500
Még ez is játszik: be quiet! Silent Base 601 Window Orange Vélemény?

Csé

(#75009) fboldog válasza akyyy (#75007) üzenetére


fboldog
senior tag

Ha én ilyen jellegű házat keresnék, akkor simán a p600s-t választanám.

üdv.: Boldog Ferenc

(#75010) boogie84 válasza CsabaSteel (#75008) üzenetére


boogie84
veterán

A sima H500-as kevésbé jól szellőzik, mint a H500P Mesh! Ha tetszik a ház, akkor az utóbbit válaszd.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#75011) abridabri válasza boogie84 (#75010) üzenetére


abridabri
veterán

A [H500] ugyanolyan jó mint a H500p mesh, csak olcsóbb . Te a H500p re gondoltál mint rosszul szellőző ház-

(#75012) boogie84 válasza abridabri (#75011) üzenetére


boogie84
veterán

Igen, köszi a korrekciót!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#75013) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Erről van vkinek tapasztalata? Mit gondoltok róla?

Üdv

(#75014) fboldog válasza b1sti (#75013) üzenetére


fboldog
senior tag

Tapasztalatom nincs véleményem van.
Szerintem magyon jól ki van találva, okosan van besűrítve és modularizálva.
(mozgatható hátso panel, variálható belső)

Egyetlen hibája számomra az, hogy csak SFX tápegységet támogat.

üdv.: Boldog Ferenc

(#75015) CsabaSteel válasza boogie84 (#75010) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Akkor a H500 lesz a kiszemelt.

Csé

(#75016) boogie84 válasza CsabaSteel (#75015) üzenetére


boogie84
veterán

abridabri kolléga segített! Én benéztem, ő a topik tapasztaltabb tagja! ;)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#75017) CsabaSteel válasza abridabri (#75011) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Köszönöm a segítséget a ház vàlasztàsba😎

Csé

(#75018) b1sti válasza fboldog (#75014) üzenetére


b1sti
senior tag

Igen, sajna nekem is ez az egy bajom van vele... :O Mondjuk kompakt vízhűtést kellene vennem a mostani helyett, hogy minden elférjen benne :D

(#75019) boogie84 válasza b1sti (#75018) üzenetére


boogie84
veterán

Ebben már elférsz sztem rendesen. Lian Li O11D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#75020) b1sti válasza boogie84 (#75019) üzenetére


b1sti
senior tag

Jelenleg ezen agyalok: Phanteks

Az általad említett ház ugyanolyan jól alakítható belül, mint a mini? (Sajna a Lian-Li oldala nem működik)

[ Szerkesztve ]

(#75021) boogie84 válasza b1sti (#75020) üzenetére


boogie84
veterán

Van egy csomó épített XL [link]
Sima O11 [link]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#75022) akyyy válasza fboldog (#75009) üzenetére


akyyy
senior tag

eléggé esélyes hogy ez lesz, igazából mindenben megfelel, max az ára kicsit magas, de még így is olcsóbb mint az elsőre kinézett, illetve hdd-k helyeinek száma, de basszus, most is 3-at használok, elégnek kell lennie :D

egyedül ami gond az az hogy honnan tudom megrendelni :D arukereső 3 helyet hoz, ami számomra eléggé noname, fene se tudja van-e készleten. most úgyis már csak a vga-ra kell vadászni, amint sikerül egyet szerezni, rendelem a többi dolgot :)

(#75023) fboldog válasza akyyy (#75022) üzenetére


fboldog
senior tag

Bluechipnél van. Ők igencsak megbizhatóak.

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#75024) varmi2 válasza akyyy (#75022) üzenetére


varmi2
nagyúr

Enthnoo pro 2 nem játszik?
1 hónapja vettem, elégedett vagyok telejsen itt aprón 47k ért vettem, újanon bontatlanul.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75025) LemonHorse


LemonHorse
tag

Sziasztok! Nagyon tetszik az NZXT H510i háza és fontolgatom a vásárlást. Megéri? Van valakinek tapasztalata? Jó ventikkel jobbfajta levegő áramlást el lehet benne érni?

- Maxi

(#75026) oneal1 válasza LemonHorse (#75025) üzenetére


oneal1
senior tag

ha a levegőáramlás a fontos akkor nem ajánlom.

nekem ugyan egy h500i-van de tulajdonképp ugyan az a két ház. én épp most váltom le a jövő héten.
ha vízhűtést akarsz akkor kizárt, felülre csak egy 120as radi mehet...

[ Szerkesztve ]

(#75027) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok! Hosszú évekre szeretném letudni a ház kérdést. Az alábbi kettő SilentiumPC házat néztem: [link] és [link] . Mivel tudnak többet ezeknél az itt ajánlgatott 40-50-60 ezres házak? (pl Lancool II, H500)

(#75028) tobias88888 válasza tobias88888 (#75027) üzenetére


tobias88888
őstag

Annyit láttam, hogy a lancool II-nél kihajtható az oldala, csak sajnos most nem kapható :(((

(#75029) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Hatha itt valaki tud segiteni. :) Gondolkodom a vizhutes modositasan, es inkabb beruhaznek 2db MORA kulso radira, igy a hazat is lecserelnem valami kicsi, kompaktabb verziora. Na most ket feltetel van, en magat a 2db tartalyt es 2db pumpat a hazban hagynam, a hozzajuk csatolt 2db aramlasmerovel egyutt. Plusz elore kellene hely egy Aquaero -nak, amibe piszok sok kabel megy.(2db pumpa, aramlasmerok, ventik, hofokmerok)
Pumpabol 2db D5 Next -em van, rajta 1-1250 -es RES, es 2db Aquacomputer High Flow sensor.
A flow sensorok jo lenne, ha alul, a tap mogott elfernenek, elrejtve. Egymas mellett a 2db D5 es tartalyok a fo compartmentben, azokon ott a kijelzo is, tehat szem elott kell maradjanak. Es nem lenne hatrany, ha hatul elferne egy 16 -os csovezes, amit felul/alul kitudok vezetni a tartalyoknal. Ez csak hely miatt fontos, en megcsinalnam a furatokat, sima pass-through port -al atvezetnem.

Ami fontos, hogy legyen a hazban szellozes, elol 2db 14 -es venti minimum, hatul egy 14 -es, es felulre is ferjen be 2db 14 -es.Az oldala edzett uveg legyen. Tap also compartmentje legyen teljesen elzarva. Kb. ennyi. Van erre alkalmasnak igerkezo haziko? :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#75030) tobias88888 válasza tobias88888 (#75027) üzenetére


tobias88888
őstag

Ma egy kicsit utánajártam, szóval megválaszolom magamnak, hogy

SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB / Regnum RG6V Evo TG ARGB vs a drágább Lancool II Mesh:
- Jobb anyaghasználat (súlyosabb is jóval 6 vs 11kg)
- Kinyitható ajtó
- Pci express nyilások csavarosak (hatalmas plusz pont nálam)
- 4 vs 9 SSD tároló (bár számomra lényegtelen)

Ha a tartósságot nézzük, szerintem megéri azt a +10 ezer forintot (már ha marad az az ár ami legutóbb az arukeresőn volt még)

(#75031) oneal1


oneal1
senior tag

sziasztok!

részben téma:

kérlek ajánljatok RGB vezérlőket, a lapomon nincs csati az rgb hez. asus z370 h gaming

(#75032) Bapegon


Bapegon
újonc

Sziasztok!
Tudnátok tippeket adni, hogy max 20 (nagyon max 25) ezer forintért milyen házat érdemes vegyek micro-ATX alaplaphoz? Legyen jó a szellőzése, mindenképpen legyen porszűrő ahol kell, legyen elég tágas és ha lehet ne kelljen cserélni a gyári ventiket. Vagy ha esetleg van olcsóbb árkategóriában olyan aminek kell, az se gond. De akkor tudnátok adni tippet milyen ventiket érdemes beletenni?
Köszi előre is a segítséget!

(#75033) aradebil2 válasza Bapegon (#75032) üzenetére


aradebil2
senior tag

nálam anno NR400 és a Silverstone Precision PS15 voltak versenyben, de aztán végül pici ATX mellett döntöttem

(#75034) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Hali!
Olvastam a téma összefoglalót,de kicsit elavult már szerintem... :B

Olyan házat keresek ami:
-jól szellőzik fontos
-belefér egy 360-as radiátor a kompakt vizhűtés miatt(ez is fontos) és lehetőleg előre ne oldalra!
-ha van rajta porszűrő az nagy ++
-20-30e JMFt között(ha tetszik és több kicsit akkor az se gond)
-DVD-RW-nek(5,25) nem kell hely
-USB 3.1-3.2 fogadott akár USB-C is....
-RGB nem fontos,de ha van az se baj.
-Legalább 4x 2,5" slot az SSD+HDD-nek (most épp ennyit használok)

Azért cserélek csak,mert most cseréltem le egy i5 8600K-t i9 9900K-ra,és nagyon forró fejű,kéne valami jól szellőző kis házikó és akkor már kompakt vizhűtést is akarok.És tavaszra szeretnék másik VGA-t is(3060/3070) és ebbe csak a rövid férne bele.

A vizhűtés ami lenne:
-Arctic LF 2 360
-NZXT Kraken X73

Igazság szerint nagyon nincs kedvem cserélni,mert ami van házam az még most is nagyon tetszik bár 2007-ben vettem,de akkorjában drága volt és massziv vastag lemezből van és nem rezonál.Belinkelek egy képet hogy hasonló design tetszik... :B ez 20x44x47,5cm

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#75035) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Ha olyan a ház, ahol az SSD hátulra kerül (alaplap hátoldalára), ahol a kábelek is el vannak vezetve. Ott éri valamennyi légáram hűtés szempontjából az SSD-t, vagy ezek elvannak enélkül is? :U

Life is better with a Titan

(#75036) tobias88888


tobias88888
őstag

Akit érdekel esetleg, végre a merlinhardvernél van külső raktáron Lian Li Lancool II Mesh RGB január 20-21 szállítással. Érdekes hogy sehol máshol nem kapható :(((

[ Szerkesztve ]

(#75037) fboldog válasza tobias88888 (#75036) üzenetére


fboldog
senior tag

Caseking.... ;)

üdv.: Boldog Ferenc

(#75038) tobias88888 válasza fboldog (#75037) üzenetére


tobias88888
őstag

Mármint németből? Szállitással ugyan annyira jön ki, nem éri meg. Plusz itthon azért könnyebb érvényesiteni a garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#75039) bonifa333


bonifa333
aktív tag


Sziasztok!

Tudtok olyan házakat javasolni amibe belefér felülre
Arctic liquid freezer ii 360?
A keret 30 körül megállna.
Köszi :) :) :) :)

(#75040) omfgk


omfgk
addikt

Phanteks házakkal mi a helyzet? Totál eltűntek idehaza.

Pedig a németeknél (pl caseking) van dögivel...

Kell építeni egy PC-t a családban és gondoltam ,hogy maradok a bevált márkánál és vagy p400a vagy p500a de semmi nincs.
p400a - p500a - p600s, egyik sincs semerre. Max Merlinnél kurvadrágán.

(#75041) boogie84 válasza omfgk (#75040) üzenetére


boogie84
veterán

Elég sok pc alkatrésszel van még így a piac.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#75042) chopin42 válasza omfgk (#75040) üzenetére


chopin42
őstag

Hát igen, Kelet-Európa már csak ilyen...Az amazon is szállított ide ingyen egy rövid ideig, de gyordan meggondolták magukat. Meg ugye cél a 4-500 Ft-os euro, így mire bevezetik - ha egyáltalán bevezetik - a valós nettó 150-200k itthoni átlagkereset lesz 3-400 Euro.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#75043) aradebil2 válasza omfgk (#75040) üzenetére


aradebil2
senior tag

Merlin olcsóbban adja mint amennyi casekingről lenne, és elvileg 4-5 nap alatt be is szerzik a cuccokat

[ Szerkesztve ]

(#75044) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A Kolink Aviator M-re panasz kábelmenedzsment részről van nem? Amúgy nem rezonálgat, 120-as ventik mennek bele stb. Tehát átlag használatra, ha tudok ilyet boltolni egy barátommal, akkor nem kell jobb nem? :) Alapvetően a helyes légáram, meg halkság a lényeges részemről.

Semmi extra gép, egy Core2Quad retró félkonfigomat pakolnám bele fiók mélyi R9 380 társaságában :DDD

(#75045) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

Csendes, letisztult, ablakos, rgb nélküli házat szeretnék venni max. 40.000-ig. Jó lenne ha nem lenne túl széles mert nincs sok helyem az asztal alatt. Cpu hűtő még nincs meg de talán BQ dark rock 4.

Néztem NZXT-t, CM silencio S400-at stb. Mit ajánlanátok?

koszi!

(#75046) marvin_BP


marvin_BP
tag

Sziasztok,

Ajanlasokat kerek az alabbi helyzetben:
NZXT 410bol szeretnek atkoltozni valamibe, amiben egy 240es es egy 360as radiator is szepen elfer.
Fo szempont a kraken x52 - szerintem rovid csovei kenyelmesen (esetleg szepen) elvezethetoek legyenek - a vgahoz. Masik AIO egy EKWB 360as lesz, annak meg nem ismerem kozelrol a mereteit, mivel szallitas alatt.
Design tekinteteben a FD Design S letisztultsaga tetszik, ha nem lenne jobb ajanlat, azzal is boldog lennek, de kivancsi vagyok az alternativakra is.
Koszi elore is!

http://www.chucknorrisfacts.com/

(#75047) forguet válasza Ery (#75045) üzenetére


forguet
Topikgazda

Lancool 2 performance, meshify c, p400a, PB 500dx

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#75048) fahrii


fahrii
őstag

Szeretném lecserélni az 1 éves Meshify S2 házamat. Imádom. Masszív, csendes, minőségi kívül - belül. Egy nagy gondja van, az pedig az órási méret. Sajnos így nem tudom felrakni az asztalra, otrombán néz ki és helypocsékló is.
Erősen szemezek egy BQ 500DX házzal. Szerintem nagyon szép és tesztek alapján meggyőző. Esetleg volna ennél kisebb opció a számomra, amelyben rendben elférnék és a lehető legcsendesebb?
Gép: MATX alaplap, BQ Pure Rock, MSI 3070 Suprim (335mm!), 2db hdd, 1 ssd (2.5-ös)
Az NZXT H400i-vel szemeztem még, de azt már sehol sem lehet kapni.

(#75049) aradebil2 válasza fahrii (#75048) üzenetére


aradebil2
senior tag

Meshify C kézenfekvő lenne

(#75050) fahrii válasza aradebil2 (#75049) üzenetére


fahrii
őstag

Sokat szemeztem ezzel a házzal. Elvileg front venti nélkül épp beférne VGA (335 mm). Mennyire pontosak a gyártók ilyen téren? :B

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.