Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) Skynet258


Skynet258
veterán

Üdv néktek,

elkezdett foglalkoztatni az edzett üveges házak gondolata (magyarul hamarosan venni is fogok ismerve magamat... :DDD ).

Most van egy NZXT Noctis házam feketében, szeretem, de ugye az ablak jó lenne ha nagyobb lenne (igazából full edzett üveg kellene ahogy írtam is fentebb). Ja, és legyen fehér. :B

Két kinézett opcióm is van:

NZXT S340 Elite

Phanteks P400

El kellene férnie benne egy 480-as Radeonnak (ez gondolom nem lesz gond), és jó lenne, ha felül lenne a vízhűtésem (Fractal Design Celsius S24). Az NZXT esetében inkább előre kerülne a radi ahogy látom, ez mondjuk a VGA hőfokára nem lenne talán annyira jó hatással de nem tudom biztosan...

A Phanteks esetében tetszik a LED csík ami átveszi az alaplapon lévő aktuálisan beállított színeket (Gigabyte Aorus Gaming 5 lapom van).
Egy normál méretű HDD-nek kell csak hely, SSD az alaplapon NVMe formában, más meg nincs is.

Szóval a fentiek közül melyik lenne az ajánlottabb? Illetve jöhet más ötlet is ha van, árban olyan 40k körül jó lenne azért megállni.

Köszi! :R

https://geekpulse.hu

(#64002) fogtunder válasza Skynet258 (#64001) üzenetére


fogtunder
nagyúr

radit egyikben se fogsz fentre rakni, nincs neki hely. az NZXT szerintem jobban néz ki, viszont kicsit igénytelen a HDD keret kivitelezése és nincs fent porszűrő, illetve talán 1-2 fok különbség lehet az ő javára. a P400 ezeket az apróságokat jobban csinálja, viszont a fehér verzió belseje fekete és a világítás a fehéren mutat igazán jól szerintem. az NZXT headset tartó korongot ad, a Phanteks LED szalagot.

sajnos a Thermaltake Core X31-ből, Phanteks Enthoo Pro M-ből és Luxe-ból nincs fehér verzió, ezekbe mehetne fentre a radi, illetve ha fullba tolnád a kretént üveget és vennél egy Anidees AI Crystalt, az is elég finom, mondjuk porosabb környezetbe nem jó választás a full TG. illetve van még a Corsair 400C-ből fehér, ennek zsanéros az ajtaja, szerintem könnyen ki lehetne cserélni a plexit üvegre benne, szellőzés szempontjából az lenne a legjobb, a radi is elfér a tetején.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64003) Skynet258 válasza fogtunder (#64002) üzenetére


Skynet258
veterán

Akkor tökéletes választás nem lesz... :( Kicsit jobban húzok a Phanteks felé bár magam sem tudom miért, mert az NZXT-től ez már a második házam és szeretem a márkát... Megbarátkoztam azzal, hogy elöl lesz a radi, de valóban a fekete belső fel sem tűnt. Corsair 400C tetszik, de az nem üveg ahogy írtad is, illetve az is fekete belül.
Az S340 headset korongja nem izgat, itt a PH-n csinált nekem egy srác fából egyet még évekkel ezelőtt, azt használom... :B A Phanteks ledjében több fantáziát látok, illetve ennél jobb a kábelelvezető megoldása is szemben az NZXT műanyag pántjaival - bár ez már nüansznyi dolog mert egyszer összerakom azt jónapot.

Hát a franc tudja. :(

https://geekpulse.hu

(#64004) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv!

Egy hasonló konfighoz keresnék házat, mint amit bci22 kolléga írt le:
i7, 16B, 1080, Dark Rock Pro, stb

Fiatal kissrácnak lesz, előny a led és az elején egy nagy látványos venti (ne kérdezzétek, ez tetszik neki :D ). Ja és remélem olyan, ami az i7/1080 hőjével elbír :)
Tudtok esetleg ilyet ajánlani? Az ár kérdőjel, 40-50ből gondolom kijön egy ilyen :F

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64005) fogtunder válasza Tsebacsi (#64004) üzenetére


fogtunder
nagyúr

neked is ugyanazt mondom, LED utólag inkább.

az egyik leglátványosabb darab ilyen szempontból az Anidees AI Crystal és még jó is minden szempontból, vagy Thermalatake Core X31 RGB Edition, ebben gyárilag van 3db RGB Riing+vezérlő hozzájuk, ezek elég jó ventik. esetleg a TT View 31-gyel leleht még kísérletezni, de annál limitáltabb a szellőzés.

de van még egy tippem, ha úgyis karácsonyfa épül, akkor In Win 303, ugyan nincs elől ventije, de kell bele 6db 120-as mindenképp, Lepa bol.Quiettel szerintem elég jól nézne ki.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64006) Tsebacsi válasza fogtunder (#64005) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm!

A TT Core vagy View egész pofás lenne szerintem, csak az a kérdés:, hogy ebbe: https://ipon.hu/webshop/product/thermaltake_view_28_rgb_riing_edition_gull_wing_window_atx_mid_tower_chassis/1564312
belefér-e a gép kompletten? M.2 SSD, 1db 2TB-os HDD, 1070 vagy 1080 VGA.
Esetleg még ez lehet befutó: https://ipon.hu/webshop/product/aerocool_syclone_ii_fekete/291357
Vagy ez: https://ipon.hu/webshop/product/coolermaster_masterbox_5_msi_edition_mcx_b5s2_kwnn_03_mi/1565026

Bár én 10 éves gyereknek az Aerocool-t venném a kinézete miatt :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64007) fogtunder válasza Tsebacsi (#64006) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezek így egyik se. ha egy i3+1050Ti menne bele, akkor azt mondanám, hogy jóvan, de az Aerocool ránézésre nem jó konstrukció, a másik kettőnek pedig nem kimondottan jó a szellőzése. beleférhet a gép (CPU hűtőben most nem vagyok biztos), de az nem azt jelenti, hogy érdemes is beleszerelni.

CM-ből a Mastercase 5 az, ami tényleg jó, akár ilyen kategóriás konfighoz is, ez a színvariáns még elég búcsús is :D

esetleg a Cougar Panzer? az eleje rácsos, a LED-es venti valamennyire átjönne rajta és nagyon jó ház, pláne ennyiért.

vagy Corsair 460x

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64008) Tsebacsi válasza fogtunder (#64007) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Értem akkor megpróbálom őket a Cougar felé terelni, köszönöm még1x :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#64009) Steve-0


Steve-0
őstag

Sziasztok, az alabbi konfighoz keresek egy tagas, jol szellözö hazat, árilag 30e-45e gondoltam, de ha azt mondjatok erdemes egy komolyabba fektetni azt is megfontolom!

CPU: i7 6850k +NH15DH
LAP: ATX
VGA1: 1060 GTX 6GB
VGA2: a jövöben bövülne
SSD1: SanDisk Ultra 240GB
SSD2: Samsung EVO 960 500 GB (M2)
HDD1: 4TB
HDD2: 4TB
ODD: Blueray

Köszi!

Üdv. :R

(#64010) fogtunder válasza Steve-0 (#64009) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nem nagyon muszáj, ne építs SLI-t, inkább cseréld valami erősebbre a 1060-at, ha odajutsz.

ezt leszámítva nálam ha kell az ODD, az egyértelmű választás a Phanteks Enthoo Pro M.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64011) Zοltta


Zοltta
senior tag

Na srácok , itt most olyat mutatok, amit eddig nem láttatok még a Fractalos srácoktól :)

Fractal Design MESHIFY C $89.99 Forintban úgy 23 ezer FT

HardwareCanucks bemutató videó

https://youtu.be/2s32Nw6WoGo

Tom's Hardware friss ropogs teszt

Egy igazi Airflow kuckó baromi olcsón. Fractal köntösben :)

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#64012) fogtunder válasza Zοltta (#64011) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Wow, Define C HAF verzió, királyságos. Ha megjelenik, rakom is az ajánlóba.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64013) Zοltta válasza fogtunder (#64012) üzenetére


Zοltta
senior tag

Az tetszik benne baromira ,hogy az alaplap mögé egymás mellé rakhatsz 3 ssd-t és a táp mögé + 2db HDD-t és nem slampos rácsos a előlapi szellőző.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#64014) fogtunder válasza Zοltta (#64013) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de ezt a Define C is tudta, egy az egyben ugyanaz a váz, csak a tetejét nem tudod lezárni kompletten és az eleje rácsos, meg kihagyták a szigetelést. remélem lesz fehérben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64015) Zοltta válasza fogtunder (#64014) üzenetére


Zοltta
senior tag

Nagyon nem is nézegetem, a Fractal házakat, mivel más az ízlés világom, külalakilag :) . De ez az új elgondolásuk egész jó :)

( Szeretem mikor egy ház csalogató ) :D

+ Sajnos a nagyon zárt házakat nyáron nem is tudnám elképzelni a szobámban 20 nm2
(ránézel és nem az jut eszedbe róla, hogy ez meg hogy néz már ki ) :D , tudom jó hülyén fogalmaztam meg ,de máshogy nem tudom :D

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#64016) Zοltta válasza fogtunder (#64014) üzenetére


Zοltta
senior tag

Fehér ? nekem már az is feltűnt, hogy hátul nem fehérek a kimeneti rácsok :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#64017) TomiLi válasza Zοltta (#64011) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem a bekarikázott rész szúrja a szemem...

[kép]

Kár, hogy ordít róla: eredetileg lemez oldallaphoz tervezték a vázat, mert ezt leszámítva nagyon pofás a ház!
Kifejezetten tetszik, hogy rácsos az előlap!
Ebből a szempontból pl. (nekem) jobban tetszik egy NZXT S340 elite, vagy a leendő Phanteks p300s, vagy az Anidees crystal (cube).

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#64018) bci22 válasza fogtunder (#63994) üzenetére


bci22
csendes tag

Köszönöm szépen az ajánlást! Igazából a Noctis 450-en már korábban is megakadt a szemem, így, hogy javasoltad is, szinte biztos, hogy afelé fogok dönteni. Már csak azt kell kitalálnom, hogy a ROG vagy a fehér variánsa legyen végül a befutó. :D A tápos tanácsodat pedig megfogadom és rákeresek a másik topikra is. Amúgy meg én sem láttam sok értelmét az RGB-nek tápnál, de azért hagytam meg mint lehetséges alternatívát, mert szimpi volt a gari időtartama. :U

(#64019) rmbmacko


rmbmacko
újonc

Sziasztok!

Egy új PC-hez szeretnék házat és processzor hűtőt beszerezni.
Konfig: CPU - Core i7 6850k, Alaplap - MSI X99A SLI-Plus, RAM - Geil 16gb super luce ddr4, VGA: GTX 1080, Táp - Corsair rmx 650W

A következő házakat néztem ki:
Coolermaster elite 431
Zalman z9

Esélyes hűtők:
Pure rock
Dark rock 3
Noctua nh u9

Megfelelő lehet a hardverekhez ezek közül a házak és hűtők közül valamelyik ?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#64020) fogtunder válasza rmbmacko (#64019) üzenetére


fogtunder
nagyúr

összefoglalóból:

Mennyit érdemes házra költeni?

Ez nagyban függ az igényeidtől is, de általánosságban elmondható, hogy kb. a beszerelendő komponensek újkori árának 10%-át érdemes elkölteni a házra, ebben az esetben jó eséllyel olyat kapunk, ami teljesíteni fogja az elvárásainkat.

nem véletlen ez, a gyártók nem hülyék, ennek megfelelően árazzák be a házaikat, ha már ennyi pénzt költesz egy gépre, kár pár ezret spórolni a házon, hogy utána vacak élményed legyen. tudom, mindenki azt mondja, hogy pont az ő hardver elemén nem kellene spórolni, a ház meg plusz FPS-t se hoz, de mikor egy 1080 közel 200K, teljesen indokolatlan 15K-s házat venni hozzá.

amiket én ajánlanék ehhez:

Cougar Panzer (nagyon best buy 24K-ért)
Phanetks Enthoo Pro M (nincs benne gyárilag venti elől, két rendes 140-es kb. 7K plusz)
Fractal Design Define S
illetve a tegnap bejelentett Fractal Design Meshify C, de ez még nem kapható

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64021) TomiLi válasza Zοltta (#64011) üzenetére


TomiLi
addikt

Találtam még egy hasonló házat: Aerocool P7-C0 (pro)
Ennél nagyon ügyesen oldották meg az olallap "problémát" (már ami nekem szívfájdalmam a fractal-nál), viszont összességében valahogy a Fractal mégis jobban néz ki.
Meg a dupla üvegoldal miatt drágább is az Aerocool.

Bogyóka

(#64022) fogtunder válasza TomiLi (#64021) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a P7 is jó ház, többnyire az ára miatt szokott kiesni az ajánlásokból, de egyébként simán vehető.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64023) süttyő


süttyő
tag

Sziasztok!
Letettem a ITX pc építésről, ezért marad az ATX. (majd keresek neki más helyet :D )
Tudnátok ajánlani néhány házat 30-40e Ft között vagy ami esetleg még ár érték arányban megfelelő?
A cooler master cosmos SE ház nagyon tetszik, valakinek van rólla esetleg tapasztalata?
Esetleg valami jobb ötlet?
Köszönöm a segítséget!

(#64024) fogtunder válasza süttyő (#64023) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Cosmos jó volt, olyan 5-6 éve. ebben a méretben szerintem NZXT N450 vagy Phanteks Enthoo Pro, inkább az utóbbi.

de ezt a konfigot kisebb házba is be lehetne rakni, akár egy Fractal Define C-be, de jó a Define S, NZXT S340, Phanteks P400, Phanteks Enthoo Pro M, Cougar Panzer is. ez utóbbi nagyon jó 24-ért, edzett üvegy, jó szellőzéds, masszív váz, ha a design bejön.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64025) garfield-r


garfield-r
tag

Sziasztok!

A Fractal Design Focus G Mini házáról szeretnék érdeklődni, mennyire ajánlott vagy sem?
Jelenleg ezeket nézegetem még: Corsair 88r és Coller Master N200
Fő szempontok a csendes működés és az matx méret lenne. Esetleg ha ezeken kívül tudnátok még ajánlani valamit, ami ezeknek megfelel azt megköszönném :R (20e-ig nézelődök jelenleg)

[ Szerkesztve ]

(#64026) fogtunder válasza garfield-r (#64025) üzenetére


fogtunder
nagyúr

20K-s kerettel NZXT S340, nem sokkal nagyobb, mint a mATX házak, ha mehetünk kicsit feljebb, a Fractal Design Mini C

20K alatt nem nagyon fogsz szigetelt házat találni, de a Mini C-ben lévő szivacs se sokat tompít, így leginkább a komponenseiden múlik, mennyire lesz csendes, illetve a szellőzésen, mert több levegő=alacsonyabb hőfok=alacsonyabb venti fordulatszám.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64027) garfield-r válasza fogtunder (#64026) üzenetére


garfield-r
tag

Köszönöm :R akkor NZXT s340 lesz

(#64028) Zοltta válasza TomiLi (#64021) üzenetére


Zοltta
senior tag

Láttam ezt , de nem lett kedvenc a téglalapos világítástól.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#64029) NoX válasza garfield-r (#64025) üzenetére


NoX
senior tag

mATX-hoz én ezzel szemezek: Cooler Master Silencio 352
18e körül van.

Nem sokkal nagyobb, de már nem mATX a Corsair Carbide 100R Silent Edition
19e körül van.

Ezeket a csendesség jegyében találtam.

[ Szerkesztve ]

(#64030) fogtunder válasza NoX (#64029) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szíved joga, csak éppen se a szellőzése, se a szigetelése nem jó Silencionak.

megvan annak az oka, hogy ezek nem szerepelnek az ajánlott listán a 100R-ben lévő szigetelő anyag se fog sokat fogni, a H440-ben vastagabb a cucc, az is csak minimális zajt szűr ki.

20K alatt felesleges szigetelt házat nézni. vagy rá kell szánni a pénzt venni egy Silent Base 600/800-att, vagy Define R4/R5-öt, Nanoxiát, vagy nézni egy értelmesen szellőző stabil felépítsű házat, rakni bele halk ventiket, amiket le tudsz szabályozni, meg egy félpasszív VGA-t és jó nagy proci hűtőt. egy jó ventinek 6-700rpm-nél alig van hangja, játéknál meg úgyis van füles, vagy más zaj, ami elnyomja. sajnos az a helyzet, hogy ahol a levegő ki tud jönni, ott a hang is ki fog, teljesen lezárni a házat meg nem lehet.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64031) NoX válasza fogtunder (#64030) üzenetére


NoX
senior tag

Hajjaj, akkor bajban vagyok :D

A következőre kerestem hangszigetelt, csendes házat:
- mATX
- AMD Ryzen 5 1600 gyári hűtővel, FSP 600W Hyper 600, GTX1070, vagy 1060, esetleg majd később 1080...
- legyen rajta legalább 1db 5.25" hely Blu-ray-nek
- 21cm-nél ne legyen szélesebb (sajnos ennyi hely van ott, ahova tudom rakni)
- eredetileg 20e-ig kerestem, de akkor úgy érzem ezt fel kell adnom, így akkor már 30e-ig keresek

Vagy hagyjam az mATX-et és inkább egy nem sokkal nagyobb midi házat nézzek? Itt kérdeztem, hogy arra mi lenne jó. Esetleg innen valamelyik?

Igazából nincs szükségem a plusz SATA csatlakozókra, további PCI(e) foglalatokra, CrossFireX-re, ezért gondoltam az mATX-re, de gyenge lapot sem szeretnék venni, mert hosszútávra terveznék.

Silent Base 600 majdnem jó, csak 23cm széles :(

(#64032) fogtunder válasza NoX (#64031) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nanoxia Deep Silence 4

De a gyári hűtőt szerintem felejtsd el, azzal soha nem lesz halk géped, legalább egy 212 Evo kellene rá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64033) NoX válasza fogtunder (#64032) üzenetére


NoX
senior tag

És ez mitől szellőzik jobban, mint a Silencio 352? Méretre kb. ugyan akkorák, a szellőzőhelyek és a ventilátorok is ugyan ott vannak.
A Carbide 100R Silent Edition-nél látom, hogy felül nincs hely szellőzésnek.

(#64034) martin66 válasza fogtunder (#64032) üzenetére


martin66
senior tag

A Ryzen hűtők hihetetlenül el vannak találva. gyári órajelen 3,2 1600 nagyon halk sőt még 3,7-en is ebben a nagy 40 fokban is. Szerencsére elképesztően jól eltalálták. És ez nem vicc egy 15k-s noctua hűtőm volt a ryzen előtti Intelemen. Hangba talán egy ici picit hangosabb, de mondhatni nem igen észrevehető a ryzen gyári hűtője.

(#64035) fogtunder válasza NoX (#64033) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát ezt így konkrétan nem tudom megmondani, de ránézésre majdnem minden mATX ház egyforma, aztán mégsem. Shellkretor elvileg kimérte anno és nagyon nem jól hűtött, ellenben a Nanoxia a méretéhez és a szigetelt voltához képest igen, viszont az istenért se bírom megtalálni nála a CM tesztet. illetve gyárilag két Deep Silence venti van benne, ami csendes és még légszállítása is van rendesen, ellenben a gyári CM vackokkal.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64036) fogtunder válasza martin66 (#64034) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ok, prekoncepció alapján mentem, mert eddig se AMD, se Intel vonalon nem találkoztam értelmes gyári hűtővel. viszont akármilyen halk is, ha rendes házventik vannak a gépben, jó a táp és félpasszív a VGA, még mindig ez lesz a leghangosabb a gépben. én mondjuk extrém eset vagyok, más házra nem költ annyit, mint amit én ventikre vertem el, hogy halk legyen a gépem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64037) xekta


xekta
csendes tag

Sziasztok, gépház vásárláson vagyok, jelenleg egy olcsó kategóriás házam van, és szeretném updatelni. Főszempont a jó(jobb) szellőzés és sok venti\ dustfilter\ megfelelő hűtés lenne. Annyit kérdeznék csak, hogy szerintetek megéri e amit kinéztem ház a pénzt.

Jelenleg: Cooler Master Elite Knight K350 [link]

Kinézett ház: SilverStone Primera Series SST-PM01WA-W [link]

(#64038) fogtunder válasza xekta (#64037) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem rossz ház de én a 40K feletti árat azért sokallom érte. én inkább vennék NZXT N450-et, olcsóbb is, meg szerintem jobb is a váz, mint a Silverstone-ban.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64039) Pfund


Pfund
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi konfigurációhoz milyen házat érdemes venni?

Alaplap: Asus Prime B350-PLUS
CPU: AMD Ryzen 7 1700 BOX (AM4)
RAM: Kingston HyperX FURY 32GB (4x8GB) DDR4 2133MHz
SSD: Samsung 850 EVO Basic 2.5" 250GB
SSD: Samsung 960 Evo 250GB M2
CPU hűtés: Noctua NH-L12 + NOCTUA NM-AM4 kit
VGA: GIGABYTE GeForce® GTX 1080
HDD: WD Red 4TB
TÁP: Be Quiet Straight Power 10 500W

Fontos lenne, hogy az előlapon legyen a bekapcsológombok és az USB portok mivel egy szekrényben lesz behelyezve egy másik géppel egyetemben. És a magassága 450mm alatt kellene, hogy legyen.

A segítségeteket előre is köszönöm.

(#64040) abridabri válasza Pfund (#64039) üzenetére


abridabri
veterán

En egy Air 540et javasolnek megfontolasra . Nagyon jol szellozik es belefer az altalad megadott magassag keretbe +a gombok isazelejen vannak. Kerdes a szelessege nem tul nagy -e a szekrenyedbe.

(#64041) Pfund válasza abridabri (#64040) üzenetére


Pfund
csendes tag

Szia, Sajnos ez nem jó, túl széles lesz. 20cm széles helyem van egy gépnek.

(#64042) dqdb válasza Pfund (#64041) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha már ennyire korlátozva van a gép oldalról és felülről (ami eléggé gázos, mert ehhez a konfigurációhoz valószínűleg nem ártana felülre sem egy ventilátor a két első és egy hátsó mellé), ugye hátul lesz elég helye távozni a meleg levegőnek? Azaz a gép hátuljától van-e a falig legalább 20 cm-nyi távolság, ami nincsen bútorlap által befedve és ahol a meleg levegő felfelé tud szállni?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#64043) Pfund válasza dqdb (#64042) üzenetére


Pfund
csendes tag

A szekrényt át tudom alakítani úgy hogy elöl és hátul is nyitott legyen. Továbbá lesz 20 cm mögötte és hátul az oldala is nyitott lesz kb 20cm ,hogy tudjon szellőzni. Felülre pedig beteszek egy szellőzőt az asztal pultjába.
Két egyforma gép lesz egymás mellet az irodában ebben a szekrényben.

(#64044) xekta válasza fogtunder (#64038) üzenetére


xekta
csendes tag

Leginkább a szellőzés miatt érdekel a ház (mondjuk az elülső ventik kinézete se utolsó) és elvileg ebben a kategóriában ő a vezető ház. Amit ajánlottál se rossz annyiért, kinézetre tetszetősebb mint a silverstone az már biztos.

(#64045) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Tudtok ajánlani olyan házat ami hasonló a Corsair 400C-hez, de elfér benne a 360-as AIO CPU hűtő (gyártótól függetlenül) mind a 2 oldalán ventilátorokkal?

A fő gondom a 400C-vel, hogy elméletben belefér a 360-as radi, viszont akkor a kiszedhető takaró mögött lévő HDD keretet el kellene távolítanom így le kellene mondanom a HDD használatáról amit jelenleg még nem lépnék meg...

Batár nagy házat nem szeretnék, próbálom az aranyközéputat megtalálni amiben elférnék és csak annyira nagy amennyire kell, hogy elnyelje mindazt amit beleépítenék.

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#64046) Pfund


Pfund
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek az alábbi konfigurációhoz jó lehet a két ház közül az egyik?

Alaplap: Asus Prime B350-PLUS
CPU: AMD Ryzen 7 1700 BOX (AM4)
RAM: Kingston HyperX FURY 32GB (4x8GB) DDR4 2133MHz
SSD: Samsung 850 EVO Basic 2.5" 250GB
SSD: Samsung 960 Evo 250GB M2
CPU hűtés: Noctua NH-L12 + NOCTUA NM-AM4 kit
VGA: GIGABYTE GeForce® GTX 1080
HDD: WD Red 4TB
TÁP: Corsair RM550x

Fractal Design Meshify C /ha kapható lesz
Fractal Design Define C

Köszi a tanácsokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#64047) fogtunder válasza Puma K (#64045) üzenetére


fogtunder
nagyúr

totál felesleges a push-pull egy 360-as AIO radira, vegyél 3 Akasa Apachet és jó lesz.

amúgy a TT Core X31-ben elvileg fent elfér.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64048) fogtunder válasza Pfund (#64046) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szellőzés miatt inkább a Meshifyt mondanám, ha tudsz várni inkább azt, de jó ventikkel (nem a gyáriak) elvileg a Define C is jó lehet. viszont ha árban belefér, a Corsair 400C jó 2-3 fokot tudna hozni egy Define C-hez képest a VGA-n és amúgy nagyon hasonló. a Meshify valószínűleg annál is jobb lesz, de még nem láttam összehasonlító táblázatokat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64049) Puma K válasza fogtunder (#64047) üzenetére


Puma K
veterán

A TT Core X31 felejtős és a többi is aminél csak felülre lehetne a 360-as radit beépíteni, mert a ház elejébe és állítva szeretném tenni, hogy ne azon keresztül menjen át a gépházban keletkezett hő amit áttolnak rajta a ventilátorok.

BLACKNOISE eLoop120mm B12-PS PWM ventikkel lesz/lenne megtámogatva az egész gép (radiátoron és ház szellőztetésre egyaránt).

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#64050) fogtunder válasza Puma K (#64049) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor vagy feljebb mész méretben, vagy elfelejted a push pullt, én ez utóbbit javasolnám, eLoopból max 4-5 centi vastag brutál radikra kell két sor, egy fokot nem fogsz nyerni rajta, ha elköltesz még 20K-t pluszban.

btw a fentre szerelt radi többnyire kemény 2-3 fokot szokott jelenteni CPU hőfokban, az előre szerelt meg ugyanennyit VGA hőfokban.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.