Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) csokad válasza csdm (#11999) üzenetére


csokad
senior tag

10k alatt tt v3 a legjobb. alapból hátul van benne egy kék 12es venti ami kifújja a levegőt veszel még bele 3 AC ventit és az alábbi kéet megnézve egy tökéletes szerőzésű házat kapsz link felülre elég 1 és oldalra nem szükséges de ha nincs annyi pénzed akkor elég egy előre ami befele fúj és megvan az átszellőzés. nekem van egy eladó. érdekel?

[ Szerkesztve ]

(#12002) Stirbi válasza audi100td (#11997) üzenetére


Stirbi
addikt

vinyok is elfogytak :C

(#12003) csokad válasza Tothgera30 (#11985) üzenetére


csokad
senior tag

szóval akkor már meg is van? :DDD :C

(#12004) csokad válasza csdm (#11999) üzenetére


csokad
senior tag

meg am hasonló gépem lesz mint neked :DDD az alaplap már megvan meg proci is de az nem olyan mint tied m1 szóval jól teljesít az alaplap? nincs vele gond? megérte megvennem?

(#12005) csdm válasza csokad (#12001) üzenetére


csdm
senior tag

Nagyon tetszik ez a hát, de ha ezt venném, akkor nem maradna pénzem ventikre, max 1-re.
Mennyit adnak hozzá?
Alsótáposba nehezen férnék el, rövidek a tápkábeleim, nem? :S

[ Szerkesztve ]

(#12006) csokad válasza csdm (#12005) üzenetére


csokad
senior tag

nemtudom elég hosszú e mivel nem tudom milyen , mert nincs leírva a cuccaidnál. ventit egy kék 12cm-es ledeset adnak hátulra alapból ami kifele fújja a levegőt, de ezt leírtam az előbb. és elég 1is mondom. veszel előre 1 ilyet ami befele fúj és megvan az átszellőzés.

(#12007) csdm válasza csokad (#12004) üzenetére


csdm
senior tag

Jól teljesít, bár amiért nekem tetszett az usb 3 az lassabban terjed mint gondoltam, így azt még nem tudtam kipróbálni, a másik amiért anno ezt vettem, az volt, hogy tudjam feloldani benne a + 2 magot, így 955 X4-et 10 k-val olcsóbban ki tudtam hozni.
Amikor megjelent januárba, én szinteelsúőként vettem, de azóta nem egy nagyon elterjedt lap, elég kevés embernek van ilyene. Legelső BIOS van rajta, ami valszeg bugos, mert a processzor hőmérsékletét 82-84 fokosnak látja, a magfeloldás után meg mint minden más lapnál 0 fokot ír a magokra, tehát én sose tudom pontosan, mennyire van melege a procimnak :D ( csak idításkor a biosba lépve)
A másik fájó pont lehet, hogyha tuningolnál esetleg a MOSfeteken nincs hűtés, mondjuk én bátor voltam, és csupasz mosfetekkel felhúztam 4 GHz-re a procit, amihez már kellett asszem +0,75V lefuttattam egy tesztet és örültem hogy nem lettt semmi baja.
Amúgy az NorthBridge hűtőjével sem vagyok megelégedve, ugyanis, én véletlenül egyszer ott fogtam meg az alaplapot, és a gyári paszta elvált, azóta mozog az NB hűtőbordája. Újrapasztáztam, a mozgás csillapodott, de ami nagyon érdekes, hogy everest szerint a lapom 40 fok körül van üresjáratban, ahhoz képest az NB hűtőbordájához ha hozzáérek azonnal éget.Ez valszeg a saját hülyeségemből fakad, más tulajnál nem volt ilyen.
Hogy megérte-e? Hát én gondolkoztam pár hónapja hogy leváltom, a jobb hűtés érdekében, egy Asrock-ra, ami árához képest sokkal jobban felszerelt, csak nem a legmegbízhatóbb márkák közé sorolandó (haverom vett egyet iponba, és a dobozból kivéve hibás volt, nem kapcsolt be a gépe, de gariba szerencsérjére kicserélték), tehát arra jutottam, hogy jó lesz ez.

[ Szerkesztve ]

(#12008) csdm válasza csokad (#12006) üzenetére


csdm
senior tag

FSP ATX 400pnf tápom van, és alsótápos házakhoz azt mondják kevés ( CM 690-hez pl)
Ez a ház kisebb gondolom, de nem tudom, hogy elég-e vagy rohangáljak hosszabbítókért.

(#12009) csokad válasza csdm (#12008) üzenetére


csokad
senior tag

sajnos ezt nemtudom :N . a lapról amit írtál annyit hogy én is ott fogtam meg egyzser véletlen és megmozdult aztán picit megigazgattam és most nem mozog de még nem működik mert nincs meg a teljes gép :(

(#12010) z00li válasza audi100td (#12000) üzenetére


z00li
senior tag

OK! Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#12011) Tothgera30 válasza csokad (#12003) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hétfőn küldi a tulajdonosa (aki pár hsz-el feljebb írogat :D )...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12012) csokad válasza Tothgera30 (#12011) üzenetére


csokad
senior tag

nekem pedig úgynézki csdm kolléga veszi aa házikóm mert apum megy pestre és el tudja neki vinni :) végreee. :D

(#12013) RobberBaron válasza csdm (#12008) üzenetére


RobberBaron
tag

Éppen most akarok venni egy CM 690 II advanced-et és ugyanilyen tápom van. Mitől kevés ez a táp, hosszabbító kell hozzá?

(#12014) Tothgera30 válasza csokad (#12012) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Végül milyen lesz? Amúgy neked milyen Alpenföhn hűtőd van?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12015) csdm válasza RobberBaron (#12013) üzenetére


csdm
senior tag

A 4 pines procicsatihoz hosszabbító tutira keleni fog, és a 24 pineshez is lehet, hogy el fog kelleni a hosszabbító kábel. Nekem is mondták, igaz én az előző generiációs CM 690et nézgettem, de méretileg szinte megegyeznek. Nekem ilyen lapom van. Látszik, hogy ha alulról jön a kábel milyen messze is van. Ha neked lejjebb vannak a csatlakozók, akkor lehet hogy nem fog kelleni, de szerintem számíts arra, hogy kell venni hozzá kábelhosszabbítókat.

[ Szerkesztve ]

(#12016) csdm válasza csokad (#12012) üzenetére


csdm
senior tag

Várom már a házat :D

(#12017) johni86


johni86
tag

Sziasztok! Találtam neten egy házat, amit meg szeretnék venni. Egyszerű, nincs rajt semmi csicsa, szerintem jól néz ki. Van valakinek otthon ilyen? Esetleg tapasztalata, jó vagy éppen rossz

(#12018) csokad válasza Tothgera30 (#12014) üzenetére


csokad
senior tag

még semmilyen Alpenem sincs de majd lesz csak még nem tudom milyen :D szerintem ilyen: Alpenföhn Brocken Blue Edition vagy Groß Clock`ner még nem tudom :S

(#12019) csokad válasza csdm (#12016) üzenetére


csokad
senior tag

:DDD :))

(#12020) RobberBaron válasza csdm (#12015) üzenetére


RobberBaron
tag

ok, köszi, akkor nekem is kell hosszabbító szerintem, nekem ilyen lapom van, kb. 5 cm-el lesz közelebb a csatlakozó a táphoz.

(#12021) Tothgera30 válasza csokad (#12018) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Aha, hát kívánom hogy legyen :C . A K58 meg személyes kedvenc :R .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12022) csokad válasza RobberBaron (#12020) üzenetére


csokad
senior tag

neki 8 neked 4pines. és a 24pines-t neki sem kell hosszabítani :)

(#12023) csdm válasza csokad (#12022) üzenetére


csdm
senior tag

Viszont a 4 pinest azt kelleni fog.

(#12024) hibavissza


hibavissza
veterán

Hali!

Tudnátok ajánlani olyan házat, amibe elfér egy 28/29 cm-es videokártya.

Legyen elegáns, és legalább 6 kg.

A CM 500 sileo-t néztem, de bizonytalan, hogy elfér e benne az alsó vinyókeret kiszerelése után, mivel a fix vinyókeret 27 cm-t ad.

Esetleg tud valaki egy használható support mailt CM-ékhez?

THX

[ Szerkesztve ]

(#12025) aero. válasza hibavissza (#12024) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Valószínűleg valós adat, mivel egy atx alaplap 244mm széles.

(#12026) hibavissza válasza aero. (#12025) üzenetére


hibavissza
veterán

Találtam egy házat...CM 334. Az méretben jó, csak az a 6 kg épphogy...

Más: hátha itt nagyobb az élet. Teljesen jó lenne a CM 690, de ez az alsó tápos dolog elég problémásnak tűnik számomra, mivel nem szeretnék porszűrőt mosogatni kéthetente.

Nos a kérdés az lenne, hogy a CM 690 tulajok miért nem szerelik a tápot ventivel felfelé? Van ennek valami oka? A ház használati utasításában hátsó ventis tápot használnak, így az értelem szerűen a ház belsejéből szív. Alsó venti táppal miért a port szívatják a ház aljából, mikor az első venti szűrt levegőt továbbít neki.

(#12027) aero. válasza hibavissza (#12026) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Alulról a táp friss levegőt kap, nem a benti meleget szívja. Az első venti légáramlata el sem ér a tápig, onnan nem sok mindent kapna.

Nem hiszem, hogy beporosodik 2 hét alatt, ennél azért jóval tovább bírja.

(#12028) apollo12


apollo12
veterán

heló ez elég jól lehűti a gépet ez a ház:[link]

(#12029) Krisinto válasza apollo12 (#12028) üzenetére


Krisinto
őstag

Hát nem valami nagy cucc ez a ház!
az oldalán az a böhöm nagy ventilátor,kb mint a repülő hajtóműve,és szerintem olyan hangos is.Alsó/felső tápos házat akarsz venni?

(#12030) apollo12 válasza Krisinto (#12029) üzenetére


apollo12
veterán

csak felső

(#12031) Krisinto válasza apollo12 (#12030) üzenetére


Krisinto
őstag

Akkor ez:
[CoolerMaster]

Ennél jobban szellőző házat ehhez a meleghez nem kapsz (szerintem)

(#12032) Tothgera30 válasza Krisinto (#12031) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tényleg jó kis kuckó :K , bár jobbat kap :P , csak nem ilyen kedvező áron :N .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12033) Krisinto válasza Tothgera30 (#12032) üzenetére


Krisinto
őstag

De sajnos felső tápos ház kell neki :F

(#12034) apollo12 válasza Krisinto (#12031) üzenetére


apollo12
veterán

hasonló házam van
elöl12cm hátul 9.2cm
az a baj az alsó táposokkal hogy egy gigabyte superb 460w tápom van és nem tul nagy a vezetékek
és olyan 20ezer forint lenne a határ

[ Szerkesztve ]

(#12035) Krisinto válasza apollo12 (#12034) üzenetére


Krisinto
őstag

Ismerős a helyzet..ezért váltok én is tápot először és utána meg házat :P

(#12036) apollo12 válasza Krisinto (#12035) üzenetére


apollo12
veterán

de akkor jó lesz amit először írtam, a hang nem számít

(#12037) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Lehet a közeljövőben fontolóra venném egy új kuckó beszerzését. Követelmények: letisztult, minimalista formavilág, lehetőleg alumínium kivitel (nem létkérdés), kellően nagy méret (Raidmax Sagitta szint minimum), no plexi és no led. Persze kedvező áron, tehát nem Lian Li kategória :)

Előre is köszi a tanácsokért! :R

<< Heimdal >>

(#12038) Krisinto válasza Retekegér (#12037) üzenetére


Krisinto
őstag

Könyörgök,ha akartok valamit venni árat írjatok

Szóval milyen árban szeretnél mégis házat venni?
Milyen táp lesz bele?(ez azért fontos,mert nem mindegy,hogy milyen hosszúak a kábelei)
Alsó/Felső tápos házra gondoltál?

(#12039) Retekegér válasza Krisinto (#12038) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Táp: Chieftec GPS400, árkategória: olyan 25 k-ig.
Ja, még egy dolog, zárható ajtós kivitel lenne a legjobb.

Mod.: táp elrendezése mindegy.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#12040) Krisinto válasza Retekegér (#12039) üzenetére


Krisinto
őstag

Szerintem egy CoolerMaster 690II lenne a legjobb választás
Egyszerű,de mégis designos, esetleg a ventilátorokat majd ki kell venned belőle,mert azok kék ledesek :((
De a táp kábelei,nem biztos,hogy elég hosszúak lesznek :F

(#12041) csdm válasza csokad (#12006) üzenetére


csdm
senior tag

Milyen más ventit tudnál még ajánlani? Egyik bolt se budapesti és nem akarok 2szeres áron házhozszállíttatni.

(#12042) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Az adatlapomon látható konfigot szeretném egy Antec P180 Mini-be költöztetni,ha összegyűlik rá a money.Szerintetek jó választás ez a ház?
Szempontjaim:Minimál design,jó szellőzés,prémium minőség,fekete belső,kb ennyi.

Kösz a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#12043) OddMan


OddMan
őstag

A Lian Li PC-Q08B Mini-ITX Tower-Cube - black házat használ valaki, érdemes ilyet venni? :U Szerintetek ehhez a házhoz adnak, tápot vagy külön kell megvenni? :U
Egy kisméretű Mini-ITX alaplapos 4 hdd-s NAS szervert szeretnék építeni és ehhez keresek normálisabb házat.
Esetleg ha tudtok ajánlani ehhez hasonló házat, akkor azt megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#12044) z00li válasza Retekegér (#12039) üzenetére


z00li
senior tag

Mármint hogy ajtós legyen az előlapja? Vagy rendes zárral (kulcsos?) ellátott ajtóra gondolsz? :F Ezt jól megfogalmaztam! :DDD

(#12045) Tothgera30 válasza gooool (#12042) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nagyon jó választás a P180 mini, de ha visszaolvasol, eléggé téma volt nálam is a kuckó. A mostani árával nem vagyok kibékülve, mert lassan karcolja a 30k-t, és az már kissé túlzás egy magyar átlagfizetésből élőnek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12046) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok!

Egy új gépházat szeretnék venni( a mostani alaplap:MSI PT890 Neo v2 (MS-7258). A lényeg hogy jó legyen a szellőzés és egy pár plusz venti legyen rajta:)

Én egy ilyet néztem: [link] bár nem vagyok egy profi ebben a témába és ez igen drága.
Én max. 20k-t szánnék rá.

Kérlek segítsetek!

Köszönöm előre is a válaszokat :)

With every conflict I grow stronger!

(#12047) gooool válasza Tothgera30 (#12045) üzenetére


gooool
őstag

Igen,az ára most nem éppen kedvező,sőt...
De maga a minőség és a minimalizmus ami megfogott benne.Hát ha sikerül használtan fognom egyet,ha aktuális lesz.

Üdv, Balázs

(#12048) Tothgera30 válasza gooool (#12047) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én már egy jó ideje kerestem használtat, szerencsére találtam, és Hétfőn lesz postázva hozzám :D Elég jól fogtam ki, mert a ház csak pár hónapos, és új állapotú, hibamentes ;) Alig várom hogy megérkezzen :R .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12049) gooool válasza Tothgera30 (#12048) üzenetére


gooool
őstag

Én lehet priviben megkérdezem Fel kollégát,hogy nem-e adná el mégis a Mini-t amit már egyszer árult,de nem kellett senkinek.Őt ismerve egy hibátlan állapotú házikó lehetne az enyém olcsón.

Üdv, Balázs

(#12050) varsam


varsam
őstag

Aerocool RS-9 házról mi a vélemény? 14k-ért elég jó ára van, elvileg alapból 6 venti jár hozzá 3 légszűrővel és jól el lehet rendezni a kábeleket is, plusz van ventiszabályzója, ami szintén jól jönne. Ezen kívül sztem jól is néz ki :)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.