Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82501) Busterftw válasza 4nick8 (#82499) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez most mire akart valasz lenni?

(#82502) Rowon válasza 4nick8 (#82499) üzenetére


Rowon
veterán

Nekem személy szerint bejön a dizájnja.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#82503) 4nick8 válasza Busterftw (#82501) üzenetére


4nick8
őstag

ez nem válasz. Most jelentették be.
Mint "új" poszt van kint.

(#82504) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
A mai nappal átköltöztem a Montech King 95-be. Sajnos szerelés közben a felső mesh takarópanel jobb alsó fülrögzítőjét sikeresen eltörtem, de megragasztottam, óvatosan kell majd vele bánni, kicsit lehetett volna keményebb anyagból.
A szerelés azért nem volt olyan könnyű, mint amire számítottam. Némi erő és bátorság kell a takarópanelok, és oldallapok levételéhez, de csak bátran! A kábelmenedzsment hagy némi kivetnivalót, de azt az oldalsó ventilátorpanel takarja. :DDD, ez nem a ház, hanem az én saram. Az egyik HDD, ami alulra került be, sajátos módon oldottam meg rögzítés ügyileg, nem a gyári kerettel raktam be, hanem csak 2db gumibak/rezgéscsillapító, plusz csavar kombóval, mert akkor nem tudtam volna alulra két ventit berakni.
A beltér elég szépen kivitelezhető, az alaplapi tálca oldalán és alján jól jönnek a kábelek elvezetéséhez a lyukak.
A gépház elég masszív, nincs olcsó/vékony lemez érzés. Fér bele elég ventilátor, előre bekerült 2x14-es, hátra 1x12, oldalra és alulra 2x12-es Arctic Cooling F PWM PST.
Egyelőre nem tudom, mit hozott hőmérsékletben a régihez képest, de úgy gondolom nyertem pár fokot.
Képek itt, és sorry a minőség miatt, próbáltam azért jókat csinálni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#82505) poli27 válasza Rottweiler89 (#82504) üzenetére


poli27
veterán

Miért nem a HDD tartóba tetted a wincsit, én tuti nem nézegetném ott alul a HDD-t :D Tényleg jó ház én is szeretem, hogy tudtad eltörni? :D

(#82506) Rottweiler89 válasza poli27 (#82505) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Mert 3 HDD-m van, oldalra meg csak kettőt lehet rakni a keretbe. :U Én sem szívesen nézegetem, de muszáj.
Hát az úgy volt., hogy... :DDD Letörtem a radiátorral.

Üdv: Rottweiler89

(#82507) poli27 válasza Rottweiler89 (#82506) üzenetére


poli27
veterán

A venti keretre is fel tudtad volna tenni a kábelvezetőt takaró lemezre :)

(#82508) Elmör válasza CriticalHit (#82498) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszönöm a választ! :R
A Dark Base Pro 900 és 901 már sajna nem ez az árkategória, de lehet mégis ráveszem magamat, mert a 901-et néztem videón és az tényleg úgy néz ki, hogy egyszer megveszem és 1 életre szól.
A Silent Base 802 alapból 2 HDD-t fogad, ugyanaz a probléma vele, mint a jelenlegi házammal, hogy ha be szeretnék tenni még kettőt, akkor sajnos nem fér be a VGA a HDD cage miatt. :(
A Fractal Meshify 2 XL viszont teli találat lenne, de a Dark Base Pro 901 annyira megtetszett, hogy lehet mégis az lesz.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#82509) Tafaya


Tafaya
csendes tag

Sziasztok, gépet tervezek venni, a következőkben szeretnék segítséget kérni:

1. Mennyit szánsz a házra
50-60e Ft

2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
CPU: INTEL Core i7-14700K
Alaplap: ASUS PRIME Z790-P

Ram: KINGSTON FURY 32GB Renegade DDR5 6400MHz CL32 KIT
VGA: ASUS DUAL-RTX4070-O12G Dual OC GeForce RTX® 4070
AIO: ARCTIC COOLING LIQUID FREEZER II 360
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)
Nem kell sem RGB, sem üveg

A FRACTAL DESIGN MESHIFY 2 COMPACT-ot néztem ki, ebbe elfér ez az AIO? Ha nem, akkor van más AIO ami elég ehhez a konfighoz, vagy nagyobb ház kell?

Köszönöm előre is!

(#82510) poli27 válasza Tafaya (#82509) üzenetére


poli27
veterán

Nem a konfiggal van a baj, hanem a hűtő nem szabvány vastagságú, ezért nem minden háznál fér el...
Nekem Montech King 95 van minden röhögve elfér az ugynailyen vízhűtésem is :)

(#82511) smallmer


smallmer
őstag

Még egy dolog :)

Ti a Corsair 5000D Airflow és a Lian Li Lancool 216 közül melyiket tartjátok jobb háznak?

(#82512) MaddeNNNN válasza Tafaya (#82509) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Csak előre tudod berakni a Compactban. Sima Meshify 2-ben mehet felülre is.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#82513) Tafaya


Tafaya
csendes tag

Köszi a válaszokat, új kérdés :)

Jól látom, hogy a Montech King 95 Pro esetén 6 ventillátor már benne van az árban?

Ha igen, akkor a Montech King 95 Pro és a FRACTAL DESIGN Meshify 2 közül melyik a nyerő?

(#82514) Busterftw válasza Tafaya (#82513) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen, a Pro 6 gyari ventivel jon, ilyen felallasban:

A meshify 2 tesztekben jobb helyen szerepel hutesileg es zajszintben, a Montech is jo haz, de inkabb kozepmezony.
Veheto nyugodtan, ha inkabb ez a tipusu haz tetszik.

(#82515) CriticalHit válasza Tafaya (#82513) üzenetére


CriticalHit
őstag

A Fractal Meshify 2 minőségben messze veri bármelyik Montech házat. A Montech újabb házai pedig mindent vernek ár/érték arányban. Ennek ellenére én inkább a Meshify 2-t választanám a jobb hűtési teljesítmény és a nem akvárium felépítése miatt. "Nem kell sem RGB, sem üveg".

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82516) spleenszuru válasza smallmer (#82511) üzenetére


spleenszuru
őstag

Ebből a kettőből, ha nem számít az ár, szerintem ez simán Corsair.

Malaka!

(#82517) poli27 válasza CriticalHit (#82515) üzenetére


poli27
veterán

Sztem nagyon jó minőség a montech, volt már pár házam 100e ft kategóriában is, es ez toronymagasan a legjobb eddig. :) az áráról meg nem is beszélek. A meshifybe nem biztos hogy befér az artic hűtés felülre :)

(#82518) MaddeNNNN válasza poli27 (#82517) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

De, biztos. Sőt a 420-as is befér.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#82519) poli27 válasza MaddeNNNN (#82518) üzenetére


poli27
veterán

Nem nagyságra hanem vastagságra, ugye az artic nem szabvány :)

(#82520) MaddeNNNN válasza poli27 (#82519) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Hidd már el, hogy befér. Ez a 420-as.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#82521) poli27 válasza MaddeNNNN (#82520) üzenetére


poli27
veterán

Elhiszem telon nezegettem a kepeket róla ugy nem tudtam eldonteni :))

[ Szerkesztve ]

(#82522) MaddeNNNN válasza poli27 (#82521) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Így már el tudod, egyébként a 95 Pro-ban nem fér el 420-as AIO sehol.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#82523) poli27 válasza MaddeNNNN (#82522) üzenetére


poli27
veterán

Azt tudom 360 fer bele vagy 280 :)

(#82524) lacus83 válasza CriticalHit (#82447) üzenetére


lacus83
senior tag

"Szerintem a Lancool 3 szerkezetileg feleslegesen túlbonyolított"

Szerintem nem,én imádtam.Azóta is bánom hogy eladtam,első Lian házam volt,de tuti nem az utolsó,habár most vonz a Phanteks P600a.
Régebben volt P300,P400 is,aztán váltottam a Lancool3ra.
Először nagynak éreztem,de azóta már nem is szeretnék kisebb házat.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#82525) forguet válasza lacus83 (#82524) üzenetére


forguet
Topikgazda

Én a Torrenttel voltam így mikor először találkoztam vele, Úristen, ez a ház NAGY. De végül a saját gépemet is abba építettem, és azóta vissza se nézek.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#82526) coller21


coller21
csendes tag

Az elmúlt pár napban a szaksajtót és a teszteket bújtam, és a Lian Li LANCOOL 216 E-ATX ház, helyett az NZXT H7 Flow házat választanám. Azt írják hogy a Lian nagyon hangos, az NZXT meg meglepően halk a tesztek alapján. Mivel én még csak nem is láttam egyiket sem élőben, rátok hagyatkoznék mint szakértőkre, hogy melyik a jobb választás ha egy valóban halk gépet szeretnék?

(#82527) blp85 válasza coller21 (#82526) üzenetére


blp85
aktív tag

Nekem NZXT H7-es házam van, nekem nagyon bejön mind kinézet, hang és szerelhetőség tekintetében. Egyetlen dolog nem tetszik benne, hogy a táp takaró lemezre nem lehet ventilátort tenni, de mondjuk ennek hátrányát eddig nem éreztem. Cinebench teszt alatt sem ment a processzor (Ryzen 5700X) 60 fok fölé, illetve a videokártya (Sapphire Pulse Radeon 6700XT) 70 fok fölé, jóval alatta maradtak hőfokban.
Szóval szerintem jó kis ház, és előzetes terveim szerint vagy 10 évig marad is, ha nem fordul nagyot a világ...
Ja, a H7 elvileg csak ATX méretű alaplapokat támogat elvileg.

A Lian LI-vel nekem nincs tapasztalatom.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#82528) kid46 válasza coller21 (#82526) üzenetére


kid46
tag

Nzxt h6 flow nem jon nalad szamitasba?

[ Szerkesztve ]

(#82529) Busterftw válasza kid46 (#82528) üzenetére


Busterftw
veterán

Ha most kellene házat vennem én elgondolkoznék azon is. :K

(#82530) Elmör válasza lacus83 (#82524) üzenetére


Elmör
senior tag

Hétfőn elvileg megérkezik a Lian Li Lancool 3 Mesh-em, nagyon kíváncsi leszek mennyivel fog jobban szellőzni a ház, mint a mostani kis Sharkoonnal, igaz kétszer ennyibe is kerül. :))

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#82531) coller21 válasza kid46 (#82528) üzenetére


coller21
csendes tag

Azt írják hogy nagyon hangos, nekem meg pont az a fő szepmont, hogy halk legyen. ATX alaplap és fentre egy 360-as AIO van tervezve, még valami csendes táp kell majd hozzá. Azért nagyon köszi az ajánlást, bármit meghalgatok mint PC-s újrakezdő :)

(#82532) CriticalHit válasza coller21 (#82526) üzenetére


CriticalHit
őstag

Kiváló minőségű, csendes ventikkel szerelt, hangszigeteléssel ellátott házakat találsz a Be Quiet kínálatában például a SILENT BASE 601 vagy a SHADOW BASE 800 [link] de akár a Dark Base sorozat tagjai is. A Lian Li Lancool 216 2x160-as ventije valóban hangos de csak 100%-on pörgetve. Leszabályozva 35%-ra már a leghalkabb ház (a H7 Flow pedig középtájon) úgy, hogy a kiváló hűtési teljesítménye alig csökken: [link] 25:00

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#82533) DDaniel


DDaniel
tag

Akinek Fractal Define 7 / 7XL / Meshify 2 / 2XL háza van és storage layoutban használja a gépet, meg tudná mondani hogy befére-e a storage layoutnál írt értéknél hosszabb videókártya ha az ember kiveszi azt a pár HDD trayt, ami útban van?

Meshify 2 XL-en gondolkodom, és a storage layout szimpatikus, úgy viszont maximalizálja 34 centiben a GPU hosszát - és tekintve, hogy időnként milyen téglaméretű kártyák vannak, jó lenne, ha storage layoutban is beférnének...

(#82534) lacus83 válasza Elmör (#82530) üzenetére


lacus83
senior tag

2xer került is többe de hidd el 5x többet fog nyújtani,semmi elfogultság.Nézni kell a teszteket,jól döntöttél.
Tágas,iszonyat jó szerelni,már azon apróságok pl hogy dobozban kapsz temérdek csavart,köszönő kártyát,plusz pcie slot takarót hátra stb már a megbecsülést kelltik.
Anyaghasználat parádés,üresen is dög nehéz.
Hátul a cabel managment hatalmas,plusz fém ajtókkal el is tudod takarni a kábeleket,mivel mind a 2 oldal üvegajtós (azért írom ajtónak mert zsanéros)
Két oldalt az alsó rácsos ablakokat csak akkor tudod lenyitni ha az oldal üveg ajtókat kinyitod.Órákat tudnék róla beszélni,de tényleg nem elfogultság :K
Tanács ha nem elég hosszú a tápod 8 pines alaplapi csatija hosszabbító fog kelleni,olyan magas a ház hogy kell a hosszú kábel hogy felérjen.24 pinessel nincs baj,az közelebb van.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#82535) palfitom válasza kid46 (#82528) üzenetére


palfitom
félisten

Pont most költöztem én is bele, nagyon tetszik! [kép]
Egyébként halál nevetséges, hogy ennyi pénzért nem adnak PWM-es ventiket hozzá... :(((

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#82536) kid46 válasza palfitom (#82535) üzenetére


kid46
tag

Hat nalam , most az nzxt H7 flow rgb feher es a lian li lancool III MESH RGB feher kozott vagy a vacilalas.

(#82537) Elmör válasza lacus83 (#82534) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszönöm a sok-sok infót. Megnéztem 65cm a kábele, 24 pines 61cm, úgyhogy valószínűleg nem lesz gond abból kiindulva, hogy a ház csak 52 cm magas és 53cm hosszú. Viszonylag új (2023-as) a Corsair RM850x Shift táp, talán már ezekkel a ház méretekkel számoltak, ráadásul alapból hátrafelé mennek a kábelek, anno ezért is kellett házat cserélnem, csak akkor nem volt pénzem jobb házra. A kis Sharkoon megmarad tartaléknak. :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#82538) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Sziasztok !

Vissza olvastam egy kicsit és láttam hogy sokatoknak van Montech King 95 , én is nagyon elgondolkodtam rajta hogy ő lessz a befutó !Érdekelne hogy mennyire hangos ?
Tudom hogy inkább a componenseken és a veniken múlik a hang de még is :F

Noctua nf-a12x25 ventik kerülnének bele 3 az aio-ra , 2 oldalra és 1 hátra .

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#82539) poli27 válasza PsycHo88 (#82538) üzenetére


poli27
veterán

Mellette ülök 50cm kb és pont a 14cm venti oldalán, hangtalan... le tudod szabályozni a ventiket szoftveresen 800rpmre, annál lejjebb nem lehet... Viszont ha elkezd dolgozni a gép akkor hangosodik ugye, mert kell a légszállítás és sztem az AIO 360 ventijei hangosabbak mint a házé, de mint írtam mindent tudsz szoftveresen állítani az alaplapod fügvényében 4 pines ventik... :) Ha annyira nem érdekel a hőfok tudsz állítani de akkor ugye magasabb hőfokon mennek az alkatrészek... A kábelezés tök király, akkora a hely benne, hogy minden kényelmesen elfér... a régi házaimnak mindig fel kellett nyomogatni az oldalát a kábelek miatt, nah itt ilyen nincs... :) Egy negativumot tudok mondani, hogy az előlapi üvegpanelt nem rögzíti semmi... csak két gömb van rajta ami belemegy egy lyukba.... azért valami csavaros megoldásnak jobban örültem volna, vagy valami retesz amivel rögzíthető.... így ha nem figyel ki tud esni és ugye összetörik ha rossz helyen fogod meg... Én megoldottam kétoldalas ragasztót kapott fent, és azzal fixáltam, ha kell ki tudom venni, de véletlenüól ugye nem tud leesni :)

[ Szerkesztve ]

(#82540) kid46


kid46
tag

Sziasztok. Melyik az a fehér ház amelyiknek alap tartozeka a vertical stand a vga-hoz. Egyrol tudok biztosan a hyte y60 adjak gyarilag. Koszonom

(#82541) 4nick8 válasza kid46 (#82540) üzenetére


4nick8
őstag

Riser-t kapsz az Y60-hoz. Y40 fehérhez is kapsz riser-t.

(#82542) kid46 válasza 4nick8 (#82541) üzenetére


kid46
tag

Lian li dynamic hazakhoz jar vagy plusz koltseg?

(#82543) coller21 válasza CriticalHit (#82532) üzenetére


coller21
csendes tag

Néztem őket, de sajna nem férnek el szerintem. Szélességre maximum 240-250mm, mélységre pedig úgy hogy a kábeleket is be kell kötni 590-600mm áll rendelkezésre összesen. Fontos az is hogy USB C, 3.2 és jack legyen kivezetve és a ház tetején.

Lian lit meggondolom, köszi az eddigi segítséget.

(#82544) coller21 válasza palfitom (#82535) üzenetére


coller21
csendes tag

H7-hez adnak PWM-es ventiket?

(#82545) PsycHo88 válasza poli27 (#82539) üzenetére


PsycHo88
senior tag

Köszönöm a választ !!

Gondolkodom még rajta :) .

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#82546) Busterftw válasza coller21 (#82544) üzenetére


Busterftw
veterán

3pinest írnak annál is.

(#82547) 4nick8 válasza kid46 (#82542) üzenetére


4nick8
őstag

Fogalmam sincs.

(#82548) Vismajor01 válasza kid46 (#82542) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem adnak hozzá risert, sem bracketet, külön kell megvenni

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#82549) blp85 válasza coller21 (#82544) üzenetére


blp85
aktív tag

3 pines ventik vannak hozzá.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#82550) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Azért ez sem rossz ház. [Chieftec Apex]

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.