Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) xtevo válasza BenJoe80 (#28998) üzenetére


xtevo
őstag

Röhögve menne bele! :) Nekem a profilomban lévő konfig volt benne, cpu hűtő level 1, target hőfok 46 fok, ritkán pörgött fel igazán, hd6850 videókártya netezés közben 35 % fordulat mellett durván 35 fokos volt, hdd-k 30 fok körül, a két gyári 800 rpm-es CM ventikkel, a leghangosabb alkatrész a vinyó swap-elése volt, időnként :)
Jó kábelmenedzsment, masszív, nyugodt szívvel ajánlom. ;)

(#29002) €uro


€uro
őstag

A választásom végül az Antec P183-as házra esett.

Előlre veszek bele még egy SCYTHE Kaze Slip Stream 12cm 800rpm ventilátort.

Szerintetek érdemes lecserélni a két gyári ventilátorát is a még halkabb működés érdekében?

[ Szerkesztve ]

(#29003) drunkyboy válasza lorcsi (#29000) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Még egy minőségi javaslat 20k körül: a Xigmatek Midgard II?
Nagyon jó ház, részletes teszt is készült róla.

(#29004) kromatika válasza €uro (#29002) üzenetére


kromatika
veterán

jól választottál szerintem.Vidd haza a házat,üzemeld be ,aztán majd meglátod mennyire halkak az Antec ventik neked.egyébként 3 állásban is állítható az rpm számuk.Én anno "hangosnak" találtam őket.Ha te is így találod,akkor az általad írt SCYTHE ventik tökéletesek lesznek a célnak.

(#29005) €uro válasza kromatika (#29004) üzenetére


€uro
őstag

Értem. Köszi. Rendeltem három ventilátort.

(#29006) Tompie


Tompie
őstag

Ipon kínálatából keresnék házat, csendes de jól szellőzőt ha lehet legyen benne porszűrő ha egyáltalán ilyen tulajdonságok egyben léteznek :)
Ár kb 20K +-2K
THX

(#29007) BenJoe80 válasza xtevo (#29001) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Jól van... akkor minden rendben. Eredetileg egy Lancool K58 házat néztem neki, de sem itthon, sem külföldön nem lehet belátható időn belül kapni. A jelenlegi gépem ebben a házban működik és nagyon megvagyok vele elégedve - hátrány, hogy eléggé zajos - ugyanakkor nekem bevált. Kényelmesen szerelhető, praktikus, tágas, jó a hűtése.

Mondjuk a CoolerMaster Silencio 550-t nem veri, de azért ez újabb modell is. Mindegy, akkor ez lesz helyette. Dögös ház, jól néz ki, praktikus, jók róla a vélemények.

Köszi szépen a segítséget!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#29008) xtevo válasza BenJoe80 (#29007) üzenetére


xtevo
őstag

Igazán nincsmit, használd egészséggel! ;)

(#29009) #98593280 válasza Tompie (#29006) üzenetére


#98593280
törölt tag

Xigmatek Midgard II usb3

(#29010) athomi


athomi
veterán

Melyiket ajánlanátok, Cooler Master CM 690 II Lite vagy Cooler Master Silencio 550? Árban ugyanott vannak, külsőleg mindkettő bejön. :)

(#29009) ShellKretor: Nem hangos(abb)ak az ilyen típusú házak h tiszta lyukacsosak? :F

[ Szerkesztve ]

(#29011) dirrdurr


dirrdurr
csendes tag

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz milyen házat ajánlatok max 20ezres áron?

CPU: Intel Core i5-3570 3.4 GHz
Alaplap: AsRock Z77 Extreme4
Videokártya: MSI GeForce GTX660 2GB GDDR5
RAM: Corsair 8GB (2x4 kit) 1600MHz CL9 low profile
ODD: LG BH10LS38 Blu-Ray író
HDD: Seagate 2000GB 7200rpm 64MB SATA3
Táp: még nem tudom :F

Egy Sharkoon T28-at néztem ki, de itt visszaolvasva láttam, hogy a Midgard II-t (is) ajánljátok hasonló konfigokhoz, az viszont jelenleg nem kapható ipon-nál.
Jó lenne a Sharkoon is? (Számomra jobban is tetszik.)

(#29012) Tompie válasza #98593280 (#29009) üzenetére


Tompie
őstag

Ehhez a házhoz akkor az lenne a kérdésem, hogy FSP Hexa 500W tápot tennék bele amiről tudni, hogy viszonylag rövidek a kábelei, ebben a házban mindenhova kényelmesen elérnének a kábelek vagy hosszabbító(kk)al minden probléma orvosolható? :)
Köszönöm a tippet egyébként.

(#29013) nubreed válasza athomi (#29010) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem pont egy Xigmatek Midgard II van, ma fogom beüzemelni, beszámolok, a hangerőszintről legkésőbb holnap. A két gyárilag beépített ventit kiegészítve még 2 db Thermalright TY-140 -el, ShellKretor jóvoltából, volt neki még 2 eladó darab. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29014) #98593280 válasza dirrdurr (#29011) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Sharkoon T28 kb. ugyanannyira instabil, mint a T5 és a Tauron: katt ide Vékony anyagból van, szerkezetileg elrontott felépítmény, inog mozog szét akar esni. Nem ajánlom a megvételét!

(#29012) Tompie : A tápegység kiválasztása nem csak a háztól függ, hanem hogy milyen CPU-t és főleg VGA-t akarsz vele üzemeltetni. A Hexáknak egyébként rövid kanócai vannak, nem igazán ajánlom őket alsó tápos házba. Inkább ezeket:
Thermaltake TR2 450
Sharkoon Rushpower 500
Chieftec CTG 500
Coolermaster GX450
XFX Core Edition 450

[ Szerkesztve ]

(#29015) Lolman


Lolman
csendes tag

Üdv!
Házat keresnék,i5-3570k,radeon HD 7950-es és egy fps raider 550 W számára.Max 20 ezer HUf,de ez már eléggé felső határ.Idáig Zalman z9 plus volt a választottam,de elméletileg csak okt. 30-an érkezik meg...
Köszi előre is a válaszokat! :)

(#29016) Akcok94 válasza Lolman (#29015) üzenetére


Akcok94
senior tag

üdv.
olyat kérdeznék hogy szerintetek egy codegen 501w-1 megéri moddingolni?
a hhd keretet elfordítanám és feketére fújnám a belsejét, meg at elejébe egy 12cm ventinek csinálnék helyet.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#29017) #98593280 válasza Akcok94 (#29016) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha 15k-ért kb. megveszik, akkor megéri:)

(#29015) Lolman: GIGABYTE Alpha Sumo
Pár nap alatt beszerezhető több boltban és elég jó kis ház.

Az NZXT Tempest 410 mondjuk fentinél is jobb, olcsóbb is és kb. 1 hét alatt beszerezhető.
Futott még a Carbide 300R CORSAIR is, nem sokkal 20k felett van.

[ Szerkesztve ]

(#29018) #98593280 válasza athomi (#29010) üzenetére


#98593280
törölt tag

A kérdés az, hogy mihez ajánljuk. Milyen hardver lesz benne? CPU, dVGA? Számít-e a halkság, mert a Silencio az hangszigetelt.

A lyukacsosság nem okoz hangosságot, ha megfelelően jó, halk, minőségi ventik vannak gyárilag a házba, vagy arra cseréljük őket. Ezenkívül leszabályozni sem árt.

(#29019) Lolman válasza #98593280 (#29017) üzenetére


Lolman
csendes tag

Bitfenix Shinobiról mi a véleményed?Mert iponba az 16 ezerbe kerül és holnap már vihetném is.1 SSD és 1HDD lesz még benne.

(#29020) #98593280 válasza Lolman (#29019) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Shinobi egy jó ár/érték arányú ház. Nagyon masszív, aránylag jól szellőztethető. Amennyiben csak egy-két 3.5 colos eszköz lesz a gépedben, a hagyományos HDD tartókban elférnek. Mivel a tartó nem gumis, sok HDD üzemetetéséhez már nem ajánlanám a házat.
2-3-4 db ventit célszerű benne üzemeltetni.

(#29021) Lolman válasza #98593280 (#29020) üzenetére


Lolman
csendes tag

Köszi a segitséget! :R :R Egy utolsó kérdés,hogy ha a Zalman mellett maradok,akkor az jó választás a többi házhoz képest?

(#29022) #98593280 válasza Lolman (#29021) üzenetére


#98593280
törölt tag

A kérdést nem lehet fekete vagy fehér megválaszolni. A Carbide 300-nak, a Tempest 410-nek, a Zalman Z9-nek, a Midgard II-nek is lehetnek és vannak is kisebb hiányosságaik, vagy olyan szempontok, melyek esetleg Neked mint egyénnek nem felelnek meg.

Általánosságban véve ezek szerintem elég jó házak. A 20k-s kategória élharcosai. Vkinek ez kell, vkinek a másik. Szubjektív dolgok is számíthatnak. A logout-on ezekről mind cikket írtam, bele is olvashatsz egyikbe másikba: katt

A Zalman Z9 nagyon jól hűt. 15-16k -ért igen jó vétel. Persze a Plus verzióban meg több venti van gyárilag, azért kerül többe. Akinek a plexis kéken világítás bejön, annak ez a ház tetszteni fog. Az usb3 csak hátra dugós, meg a PCI hátlapok is csak kitörhetőek, de egy klassz masszív ház.

A Tempest 410 belső széles usb3-as, igen jó áron van, asszem 15k körül, rettenetesen stabil, de csak hagy. vinyó elrendezésű, igaz gumis felfogatásokkal. Vkinek túl durva a kinézete, én imádom.

A Carbide egy letisztult vonal, mint általában a Corsair házak. HDD-t tekintve csak 4 (vagy 3?:) db tehető bele. A Midgard II egy több, akár 6 db HDD-t is gumisan üzemeltetni tudó ház, sata dokkolóval. Stabilitása nem éri el az NZXT-t és a Zalman-t, de megfelelő.

Ezek között már Neked kell döntened szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#29023) Akcok94 válasza #98593280 (#29017) üzenetére


Akcok94
senior tag

de amúgy van véleményed erről a házról? valami pozítiv?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#29024) #98593280 válasza Akcok94 (#29023) üzenetére


#98593280
törölt tag

Élőben nem találkoztam ezzel a típussal, a neve után azt gondolom vmi silány minőségű, fapados, semmit sem tudó ház. Egy helyen látom, ott is majd 9eFt-ért vesztegetik. Én max 3-at adnék érte. 10k körül már azért vehető pár minőségibb ház is. Önmagában a kodegen is egy nagyon visszatetsző név, a sok hulladék tápjuk igen rossz hírt ásott maga alá az elmúlt 10-15 évben.

Ha lefested, leveszed a kodegen feliratot róla és esetleg jól is meg tudod csinálni, akkor esetleg érdemes vele foglalkozni. 12-15k fölé úgysem mehetsz vele, mert ettől az ártól már új, gyári, jobb minőségi házakat lehet kapni.

Ki venne egy kodegen fabrikált házat, ha 12-ért már Asgard Pro-t is vehet. Maximum egy fanatikus, vagy aki nagyon nem ért hozzá:)

(#29025) flexi


flexi
csendes tag

Na megjött a házikó. Midgard 2-tőt választottam. Igaz volt vele egy szép köröm a nagyszerű magyar postával de minden rendbe van, itt csücsül mellettem. ;] Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. :R

Ízelítő

[További Képek]

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3 - Android 8.0

(#29026) #98593280 válasza flexi (#29025) üzenetére


#98593280
törölt tag

A hátsó venti kábelét nem tudod a tálca mögött vezetni? Nem sok a madzag ott a táp körül? Bár lehet nem lehet másképp megoldani, nem tudom:)

(#29027) nubreed válasza nubreed (#29013) üzenetére


nubreed
veterán

Nos, én nem mondanám hangosnak a Midgard 2-t de túl halknak sem. Most egyelőre azt tudom mondani, hogy van a két beépített gyári venti, elől és hátul, a felső HDD bayt kivettem, a jobb légáramlás miatt (az alsóban van a két winyóm) ezenkívűl betettem felülre a proci hűtő fölé egy Thermalright TY-140 ventit, és ezenkívűl még a proci hűtőn lévő venti dolgozik, ami szintén egy TY-140, tehát ezzel a 4 ventivel és úgy, hogy mind a két oldallap le van még szedve, nem hangosabb a ház, sőt talán picit halkabb is, mint az előző házam, ami valamilyen régebbi Aerocool, felsőtápos. Szerintem még halkabb lesz a cucc ha összekötegelem rendesen a kábeleket és visszarakom mind a két oldallapot. Gondolkozom azon, hogy az elől lévő gyári 12 centis ventit, kicserélem a másik TY-140 -re, csak azt most nem tudom fejből, hogy oda be szerelhető e 14 centis venti. egyébként a házhoz adott venti szabályzóra, csak ezt az elől lévő ventit kötöttem rá, a hátsó az egyik alaplapi chasiss fan header-ről megy.

Más: én rohadl nehezen, kis erőltetéssel tudok csak bedugni bármilyen usb-s eszközt a ház előlapi (pontosabban tetején lévő) usb portokba. Másnál is, akinek Midgard 2 van ennyire szorul?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29028) DasH_001


DasH_001
tag

Szellősebb (50-54 cm mély) álló ATX házat vennék.
Feltétel a porszűrős szellőzés, jó, ha a tetején is található. Előnyös lenne az is, ha a 2db előlapi USB port nem középen, hanem alul vagy felül helyezkedne el.

Tudnátok ajánlani ilyen házat? Esetleg olyan boltot ahol lehet vásárolni porszűrőt? Ha ilyen nincs, akkor valamilyen otthon elkészíthető megoldás is érdekelne.

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#29029) #98593280 válasza nubreed (#29027) üzenetére


#98593280
törölt tag

A TY-140, 12 centis furatokkal rendelkezik, tehát ahova fizikailag befér, oda beszerelhető 12-es helyre.

(#29030) #98593280 válasza DasH_001 (#29028) üzenetére


#98593280
törölt tag

515 mély, FRACTAL Design Arc Midi
felül, elöl és alul is porszűrő van, eseteg z oldalára kell venni egy 12-eset külön.
www.pcgear.hu -ban vannak külön porszűrök.
A ház 27eFt, nem jelölted meg mennyit szánnál rá.

[ Szerkesztve ]

(#29031) DasH_001 válasza #98593280 (#29030) üzenetére


DasH_001
tag

Köszönöm, korrekt ház!

[ Szerkesztve ]

(#29032) diegho


diegho
nagyúr

Mini ITX házakat nézek éppen, mert úgy néz ki melóhelyre kell majd 5 gép, amik kicsi helyen elférnek, ezekhez kellene nekem valami olyan kis ház amiben van halk táp (nem fontos, mert vehetek bele sfx tápot), nem rossz a szellőzése és van 3,5" HDD hely, valószínűleg kis G500 szériát fognak kapni, de az is lehet, hogy i3-at, még nem tudom. És ami lényeg, hogy táppal együtt 20-25k-nál ne legyen több.

(#29033) nubreed válasza flexi (#29025) üzenetére


nubreed
veterán

Neked mi a tapasztalatod a ház tetején lévő usb portokkal? Könnyen bele tudod dugni az usb eszközt vagy neked is erőlködni kell egy picit, mert nehezen jár?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29034) EdgarPE


EdgarPE
csendes tag

Én szervert alakítanék ki, ehhez keresek olyan házat ami jól szigetelt, azaz nem megy tele porral a folyamatos működés alatt sem. Értelem szerűen nem számít, hogy csendes legyen.

(#29035) #98593280 válasza EdgarPE (#29034) üzenetére


#98593280
törölt tag

Milyen alkatreszek lesznek benne? Pl hany vinyo stb. Mennyi a keretosszeg?

(#29036) flexi válasza nubreed (#29033) üzenetére


flexi
csendes tag

Most néztem mert tegnap nem sok időm volt, most is utazok el hétvégén. Én nem vettem észre, kicsit jobban tartja az usb csatikat, de gond nélkül bedugható. Rajta van a teteje normálisan? :K

Oneplus 3 - Android 8.0

(#29037) flexi válasza #98593280 (#29026) üzenetére


flexi
csendes tag

Vasárnap majd megnézem, mit tehetek az ügy érdekébe köszi az észrevételt. :R

Oneplus 3 - Android 8.0

(#29038) nubreed válasza flexi (#29036) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi.:) Hát majd megnézem jobban, hogy rajta van e a teteje normálisan de elméletileg igen.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29039) flexi válasza nubreed (#29038) üzenetére


flexi
csendes tag

Az USB3-mas portja az kicsit érdekes azt meg kell hogy mondjam, mivel az egy full port és közvetlen jön ki belőle a vastag kábel míg a két USB2-es ás a többi csati mellette panelon vannak faszán rögzítve és úgy van levezetve külön csatlakozókkal.

Oneplus 3 - Android 8.0

(#29040) giigz


giigz
veterán

Sziasztok!

Ezekről a házakról mi a véleményetek?

Sharkoon Vaya

Igazából ez tetszik a legjobban, elől-hátul van hely két 12 cm-es ventinek, mindent tud ami nekem kell, 8.000 Ft-os árat pedig nem értem... Most ezt tényleg hozzám vágják 8k-ért, vagy elírás, és 18? :) Elég best buy szaga van, de igazából nem értek annyira hozzá, ezért légyszi írjátok meg nekem, mert ez tényleg hihetetlenül olcsó.

Xigmatek Asgard

Ez felsőtápos, ami nekem lehet, hogy jobb lenne, szép fekete ez is, 10k-ért.

Előre is köszönöm a tapasztalatokat, segítséget!

(#29041) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv.
ha elforgatnám a hdd keretet akkor a mostani is megfelel a célnak vagy valamennyivel "lyukasabb" szelősebb kéne a célra?

és ha kéne ilyet hol tudnék venni?

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#29042) hegti válasza flexi (#29025) üzenetére


hegti
aktív tag

a mázlista :D , az enyém leghamarabb 31-én érkezik meg

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#29043) Tompie válasza #98593280 (#29014) üzenetére


Tompie
őstag

Oké akkor Chieftec táp lesz :) Még egy (remélem) utolsó kérdés, ha akarok még beletenni a házba hűtő ventit, tudnál ajánlani egy halkat és ami árban nem durva :D
"iponost" :)
köszi

[ Szerkesztve ]

(#29044) #98593280 válasza giigz (#29040) üzenetére


#98593280
törölt tag

A sima Asgard-ban nincsen lényegében kábel menedzsment. A kettesről itt lehet olvasni egy cikket: katt
A bátyja, az Asgard Pro már jobb egy fokkal. Abban már van normális kábel menedzsment is, belső széles usb3-at is tud. 12500 Ft-ért kapható. Cikk itt.

Miért jobb Neked a felső tápos ház, az a kérdés?
Milyen ketyere lesz benne? CPU és dVGA?

A Sharkoon Vaya az első házikó, ami kábel menedzsmentes. A 8eFt kedvező ár érte, de azért ne várj sziklaszilárd stabilitást és jó anyagminőséget sem. A Sharkoon nem minden esetben rendelkezik minőségi termékekkel. Ez is egy basic alap kategóriás kuckó. Meg lehet venni, főleg ha 8-nál nem szeretnél többet rákölteni...

(#29045) giigz válasza #98593280 (#29044) üzenetére


giigz
veterán

Egy ASRock 990FX alaplapom van, FX-6100 processzorral, CM Hyper TX2 hűtővel, most ideiglenesen egy HD4850-es kártyával, de később 6870 vagy 7850 körül lesz benne valami. Egy vagy két HDD, a táp pedig úgy néz ki, hogy egy FSP Bluestorm II 400W lesz. Nem tudom, hogy ez a táp alkalmas-e arra, hogy alsótápos házban legyen, ha igen, akkor a Vaya lesz a befutó, mert nekem 8k-ért tökéletes, nem fogom mozgatni, szétesni meg csak nem esik szét...

Van most itt egy használt is, 2 hónapos, karcmentes, az meg 6k... Nincs túl nagy szükségem házcserére, de ennyit megér, hogy végre legyen venti is a házban, meg jobb szellőzés, kevesebb por...

(#29046) #98593280 válasza giigz (#29045) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az AMD cpu és a HD4850 is melegszik, ha 2 db HDD is lesz benne, én egy Zalman Z9-et vagy egy Tempest 410-et vennék hozzá, a gumis HDD felfogatások miatt, de legalább egy Xigmatek Asgard Pro-t 12k-ért.

A Sharkoon Vaya a 2 db ventivel kb. olyan gyengén fog szellőzni, mint ebben a tesztben a Coolermaster RC311: katt

Mondjuk ha most egyetlen egy venti sem üzemel a házadban, attól jobb lesz:)

(#29043) Tompie : COOLINK SWiF2-1200, 800 rpm, 2300 Ft

[ Szerkesztve ]

(#29047) EdgarPE válasza #98593280 (#29035) üzenetére


EdgarPE
csendes tag

Egyelőre 2 HDD + 1 SSD lesz benne, később ez még bővülhet. Optikai nem lesz benne, se kislemez, úgyhogy el kell férjenek a dolgok. Árat tekintve nem szánnék rá sokat, mondjuk 10 körül. De többet is rászánok, ha tudom hogy olyan házat kapok, ami tényleg nem porosodik.

(#29048) #98593280 válasza EdgarPE (#29047) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szívem szerint a Midgard II-öt javasolnám. Felül, elöl, alul porszűrő van, mosható. Egyedül oldalt nincs, oda esetleg venni kellene külön szűrőt, 700 Ft-ért van. Bár ha ablakos verziót vennél, ami ájponban volt egy ideig, arra nem kellene oldalra. 2x3 db-os 90 fokkal elforgatott, gumis rezonancia mentes HDD blokk van benne, gyárilag itt egy venti elöl és hátul. Az ára az "sajnos" esetedben magas, 20eFt.

A Tempest 410 is jó lehetne, csak ebben nincsen mindenhol porszűrő. 15eFt az ára, pár külön szűrővel ez is jó lehet. Felül és ha jól emléxem alul nincs benne szűrő. Különbség a Midgard II-höz képest, hogy hagyományos elrendezésű a HDD blokk, de ez is gumis, rezonancia mentes.

10eFt körül esetleg olyan porszűrős ház van, amiben csak 2 db venti van és mindkét helyen, teszem azt hátul és elöl a HDD-k előtt is van porszűrő, vagy teszel bele külön. Egy ilyen házban szinte biztos hogy nincs gumis HDD felfogatás, megfelelő kábel support, lehet hogy SSD tartó sem. Az is valószínű, hogy vékony anyagból lesz és instabil, gyenge anyagminőségű.

Legutolsó jellemzésnek, szinte bármelyik 10k körüli CM fapados ház megfelel:) RC 311 és hasonlóan gyenge hűtéssel rendelkező ház utánzatok.

Amennyiben mATX-es alaplap lesz benne, még akár a Sharkoon MS140 is szóba jöhet. Alul van benne porszűrő, elöl van benne porszűrő. Hátra kel venni bene egy kisebb ventit, egy 9 centiset. Elöl befúj egy 14-es. Akár alulra is tehető egy 120-as. Mindenhonnan védve van portól. A 2 db HDD és SSD meg a 4 db gumis helyre felrögzíthető, mert ebben is van olyan. Nem egy szerver ház konkrétan, de ez jutott eszembe:)

[ Szerkesztve ]

(#29049) Hyacinto válasza #98593280 (#28787) üzenetére


Hyacinto
tag

Tetszik a Zalman Z9 Plus (határeset :D) csak azok a kék ledes ventilátorok ne lennének benne :( . Gondolom nincs olyan bolt/vállakozás a földkerekségen ami azt mondaná, hogy lecserélik a ventiket sima (led nélküli) Zalman ventikre és úgy adják el nekem. Esetleg valaki itt a fórumon aki cserélne velem ledes ventit led nélkülire? :D

Megvárom a Zalman T2 tesztedet inkább :) és ha az pozitív, akkor egy olcsóbb ház+ halk ventik+venti szabályzó kombó lesz :) .

Vagy már én magam sem tudom. Ezt szeretném hűteni:

A jelenlegi házban Gigabyte GA-880GM-D2H alaplapon egy Athlon II X3 445 számolgat, amit egy Alpenföhn Sella hűt és egy Gigabyte HD5750 Silent Cell melegíti a házat valamint dohog benne egy Samsung HD502HJ vincs_eszter. Az elmaradhatatlan energiát egy Chikony Hypro 380W biztosítja a helyi áramszolgáltatóval közösen :P. Ház venti jelenleg nincs.

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#29050) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

ShellKretor, mi a véleményed a Storm Scout II-ről? Látom már nálad járt :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.