Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Fire/SOUL/CD válasza Szellem. (#200) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, a Free-t használom, teljes megelégedéssel. Nagyon lesarkosítva, azt mondhatnám, hogy szinte teljesen mindegy lenne milyen kergetőt használok Returnil mellett.
A boot időt megnöveli valamelyest, ehhez még társul a Kaspersky által hozzáadott idő, így a kettő elég "tekintélyes" boot idő növekedést okoz, de ez számomra nem fontos, mert az a biztonság, amit a returnil azzal ad, hogy mindig tudom, hogy tiszta rendszer indul, az ennyit megér a számomra. Ha esetleg érdekel a Returnil, feltétlen olvasd el a cikket, mert vannak benne változások mióta nem használtad (meg hasznos és fontos tanácsok is, amiket célszerű betartani) ;)

UI: Emellett még Comodo Time Machine-t is használok, így élesben is tudok tesztelni progikat, és 10 másodperc alatt lehet visszaállítani rendszert vagy másik állapotot. [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#202) bajtokarpi válasza Fire/SOUL/CD (#198) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm, akkor hosszabbítok!

Nhorbee:

Akkor ezek szerint mindenki ugyanazt a kulcsot kapta.

Brekecs:

Kíváncsian várom, hogy mit reagálnak a leveledre. Kérlek értesíts minket, hogyha megkaptad a válasz e-mailt.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#203) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#201) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Köszönöm a válaszod. Olvasom a cikket közben. Nagyon jó lett.
Azt hiszem, visszatérek rá, egy lightweight AV társaságában.
Mint írtam a Kaspersky virtuális asztalában nem bízom meg. Talán nem véletlenül.

(#204) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Jöhetne már a Panda Cloud végleges kövi verziója

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#205) smiley007


smiley007
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni tőletek, hogy melyik a jobb vírusirtó, nálam biztos jobban tudjátok mert én eddig csak avastot és nod32 -t használtam, de akkor már inkább avast én úgy gondolom mert a nod soha nem fogott semmit és ezt furcsának éreztem.
Na de az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik a jobb vírusirtó az avast! Free Antivirus 6 vagy az AVG Anti-Virus Free 2011?
Nagyon várom és köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#206) Noctuafan


Noctuafan
csendes tag

Sziasztok!

Valaki használja a Kaspersky Password Manager programját? Nem tudom hogy meg lehet e bízni benne, banki műveleteknél használnám. ( elvileg erre van kitalálva vagyis hozzáférésekhez ) Valakinek tapasztalata?
A LASTPASS-t nem merem banki belépésekhez használni ezért gondoltam a Kaspersky Password Managerre.

Igazából van KIS 2010 előfizetésem és a My Kaspersky Account-ba tudnám hosszabbítani Kaspersky Password Managerre.Tök olcsón majd 4000ft-ért 2pc-re.

(#207) T_Stark válasza smiley007 (#205) üzenetére


T_Stark
őstag

Pár órája is feltetted ugyanezt a kérdést, és választ is kaptál rá: Avast!
De úgylátom write only üzemmódban vagy.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#208) Narxis válasza Noctuafan (#206) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szia!

Szerintem megbízható, amúgy teljes mértékeben ez a program: Sticky Password

Kaspersky átvette és egy kicsit átszínezte. Válaszd azt amelyik számodra a legolcsóbb. :)

Thanos was right.

(#209) Greenebola


Greenebola
senior tag

Itt van egy oldal amin Facebook SCAM infók vannak.
Facecrooks

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#210) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Valaki használ Comodo Anti-Virust?

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#211) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Elméletileg 1 évig ingyenesen használható Comodo Internet Security Pro itt található

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#212) Szellem. válasza ErosenZold (#211) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Legközelebb szerkeszthetnéd a hsz-ed. 5 percen belül voltál.

(#213) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Új verzió VIPRE Antivirus/Premium 4.0.4191.
A javítás egyik oka (google fordítás) "egy konfliktus külön dialup modem-illesztőprogramokat, hogy láttunk problémákat okozni egyes felhasználók számára" forrás itt.
Egyelőre angol nyelven érhető el.
Letöltés: VIPRE Antivirus
VIPRE Antivirus Premium

[ Szerkesztve ]

(#214) TFSi


TFSi
őstag

Van már valami új fejlemény a KIS 2012-vel kapcsolatban? Mintha egy fórumon azt olvastam volna, hogy ezen a héten esedékes az RC...

A nyomkövető cookiek kinyirbálásához mit kell állítani a KIS-ben, hogy magától megtegye? Nem akarom mindig törölni az személyes adatokat és a prefetch állományt... :(

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#215) Nhorbee


Nhorbee
aktív tag

Tudom, hogy nem témába vág, de miért nem tudom telepíteni a Comodo Time Machine-t? A telepítés elején error-t dob, mely szerint nem sikerült inicializálni az oprendszert. :F

(#216) F34R válasza Nhorbee (#215) üzenetére


F34R
nagyúr

Én azt már nem raknám fel , kédéses a jövője sztme x64 alatt kuka a program

(#217) riki válasza Nhorbee (#215) üzenetére


riki
senior tag

Ha ennyire a biztonságra hajazol, akkor a Returnil -t használj. Beállításban kérd Fire segítségét. Nekem is ő segített.Mert azért vannak trükkös dolgok benne.

[ Szerkesztve ]

(#218) Nhorbee válasza riki (#217) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek! :) Korábban használtam már a CTM-et, de ilyen problémám még nem volt. Returnil-t ismerem, egy időben használtam is, nem rossz, de ennyire paranoiás nem vagyok, hogy KIS mellett használjam. Teljesen megbízom benne. :K Rendszer visszaállításra/Backup-ra szeretnék valami jó kis programot.

[ Szerkesztve ]

(#219) #41133696 válasza Nhorbee (#218) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#220) Imi1981 válasza #41133696 (#219) üzenetére


Imi1981
veterán

Én használtam régebben nagyon jó ,de az acronis-al gyorsabban és jobban letömörítve érem el ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

(#221) Evgenii válasza TFSi (#214) üzenetére


Evgenii
tag

Kaspersky Internet Security 2011 12.0.0.374 Beta - Ez a legutolsó fejlesztése a Kaspersky-nek ami elérhető! Persze, mivel Beta, így éles rendszerre csak kísérletezőkedvűeknek ajánlott! :)
Amúgy Softpedia-n tudod mindig figyelni, hogy épp hol tart a Kaspersky!

(#222) Evgenii válasza ErosenZold (#210) üzenetére


Evgenii
tag

Én használtam! :) Persze Malwarebytes' Anti-Malware-el karöltve! :)
Nem rossz, de van jobb!

(#223) Evgenii


Evgenii
tag

A VB szerinti legjobb vírusirtók a 2011. április havi teszt során, sorrendben:
1. Trustport
2. Coranti
3. Lavasoft total
4. UnThreat
5. G Data
6. Kaspersky Pure
7. Avira Free
8. Avira Pro
9. Eset
10. ZeoBit

Ettől függetlenül sok múlik azon, hogy ki mit használ a gépén!
Ha valaki sok szexoldalt nézeget, találkozhat pár elég "kellemes" vírussal!
Vagy ott vannak a warez, torrent, DC, stb. jellegű letöltések amiknél akadhatnak szintén kellemetlen dolgok, vagy épp rootkit-ek!

Régen a következőket használtam:
F-Secure Client Security, Nod32, PC-Cillin, Kaspersky Anti-Virus, Avira Free, Norton Internet Security, Comodo Internet Security, AVG Free, Avast Free, TrustPort Total Protection, Bullguard, Panda Cloud Antivirus Free, Vipre, stb.!

Ezen védelmi programokat XP, Vista, Win 7 rendszeren is végigteszteltem! Ami védelemre jó az egyik, tuti, hogy a másik talált utána valamit!
Szóval lehet mondogatni, hogy kinek mi vált be, de az mind szubjektív lesz! Van aki a Nod-ra esküszik, és az Ő gépén tényleg nem lehet kéretlen dolgot találni más keresővel!
Van aki a Nod-ot szídja!

A mai világban a körültekintés nagyon fontos! Arra sosem szabad hallgatni, hogy "kapcsold ki a vírusirtódat, és telepítsd úgy a programot". A védelmi program csak akkor véd, ha be van kapcsolva!

Ha már mindenképp telepíteni kell valamit, akkor ott a Sandboxie program, ami elkülönítve egy virtuális helyen futtatja a programo(ka)t, így nem kap fertőzést elméletileg az alaprendszerünk!

Vagy, ha nagyon tesztelni szeretne valaki, akkor telepítse az ingyenes Virtualbox nevű programot, arra tegyen fel egy XP-t vírusirtó nélkül, és tesztelje le ott az adott programot működés közben! Így maximum a Virtualbox-ra telepített virtuális rendszer sérül, nem az alaprendszer! :)

(#224) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Microsoft Security Essentials ...amióta megjelent,már több mint egy éve csak ezt használom,és minden gondom megszűnt.Vannak riasztásaim,amiket szépen megold.Időnként más,kézzel induló ellenőrzést is lefuttatok,és soha semmi hibát nem talál az essentials után,én javaslom mindenkinek.A környezetemben is sok embernek javasoltam a használatát,meg az újra telepített gépekre is ezt raktam fel,és mind gondmentesen működnek... :R

Wasabi...

(#225) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Jó reggelt :)
Kérdésem a következő ,
Miben különbözik a Comodo IS Pro ( érdemes váltani ,email vizsgálat? ) ( láttam hogy most van 1 év ingyen Pro ) . a Comodo IS ( most öt használom ) :)
Ezer köszönet :)

(#226) blattida válasza 78zolika (#225) üzenetére


blattida
nagyúr

Semmiben. Vagy hozzá egy külső wifi védelmi kiegészítő és technikai támogatás, egyébként pontosan ugyanaz.

Ha csak a fentiekre nincs szükséged, fölösleges a váltás.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#227) Nhorbee válasza #41133696 (#219) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Köszi szépen! :) Leszedtem a paragon drive backup-ot amihez még kulcsot is találtam a gépen. Egyelőre ezt tesztelgetem. Tudom, hogy van backup és restore is win7 alatt, de szívesebben használok külső programot erre a célra. :P A bejegyzésedhez pedig gratulálok, szépen összefoglaltad.

[ Szerkesztve ]

(#228) Fire/SOUL/CD válasza Nhorbee (#227) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Paragon Backup & Recovery 2011 (Advanced) Free
Ingyenes, telepítéskor igényelhetsz kulcsot, ami pár perc alatt meg is jön.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#229) Nhorbee válasza Fire/SOUL/CD (#228) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Ezer köszönet. :)) Én még a régi promos verziót szedtem le. Nem tudtam, hogy már ilyen is van. :DDD

(#230) Fire/SOUL/CD válasza Nhorbee (#229) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért a fizetős változatokkal szemben vannak "hiányosságai" (Link), de amire Neked kell, arra tökéletesen megfelel.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#231) GEPESZ66 válasza Kronos3000 (#224) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az MSE-t szombaton feltelepítettem az apósom gépére.Akkor frissített. Hétfő este bekapcsoltam a gépet, s 10 perc eltelte után sem frissített automatikusan.Mi lehet a probléma?

(#232) F34R válasza GEPESZ66 (#231) üzenetére


F34R
nagyúr

az hogy egy bizonyos időben frissít , ha nincs addig folyamatosan bekapcsolva a gép akkor nem fog adatbázist frissíteni. próbálj beállítani neki egy időt amikor biztos be van kapcsolva a "masina" v. marad a kézi frissítés.

(#233) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Megjelent a G Data Antivirus/ InternetSecurity/ TotalCare 2012-es verziója.
Egyelőre még csak németül.
(Képek a G Data Antivirus 2012-ről).

(#234) Fire/SOUL/CD válasza Sz_Imre (#233) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az AV és IS változat angolul is elérhető már jó ideje...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#235) Sz_Imre válasza Fire/SOUL/CD (#234) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Valóban, jogos. Én csak ezt oldalt néztem és nem pedig ezt.

[ Szerkesztve ]

(#236) HZoli87 válasza Sz_Imre (#233) üzenetére


HZoli87
veterán

1 hónapja jelent meg, itt vannak az újdonságok/változások, hátha érdekel valakit.

(#237) Sz_Imre válasza HZoli87 (#236) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Köszi az információt. :R
Úgy látszik egy kicsit le vagyok maradva... :W

(#238) F34R válasza HZoli87 (#236) üzenetére


F34R
nagyúr

ameddig atomerőmű kell hozzá addig nem édekel sztem senkit sem :N

(#239) Nhorbee


Nhorbee
aktív tag

Holnap promo-napot tart a Bullguard. Akit érdekel itt lesznek infok.

[ Szerkesztve ]

(#240) dnsi válasza F34R (#238) üzenetére


dnsi
aktív tag

Nem kell már hozzá. :K

(#241) Evgenii


Evgenii
tag

A Microsoft Security Essentials ingyenes! Ergo nem fognak hozzá óránként frissítést kiadni, mint pl. a Norton-hoz!
Persze a védelme is sokkal gyengébb ezáltal!

(#242) Pano válasza dnsi (#240) üzenetére


Pano
addikt

Nem, de a nod32, avira, norton stb szinttől még mindig messze van.

(#243) Brekecs válasza HZoli87 (#236) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia !
Engem csak egy seriall érdekelne hozzá ! :K

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#244) dnsi válasza Pano (#242) üzenetére


dnsi
aktív tag

Norton után van a gépen és semmi lassulás, mondhatnám nem is vesszem észre a gépen. :)

(#245) F34R válasza Evgenii (#241) üzenetére


F34R
nagyúr

azzal semmi baj nincs egyébként asszem nap 2-szer kap , support ha jobb lenne előrébb tartanának 1 napi adatbázisban alig van valami érdemleges.

(#246) Evgenii válasza dnsi (#244) üzenetére


Evgenii
tag

A Norton nem rossz, csak vannak lelki gondjai időközönként!
Nálam pl. a fejlesztői Firefox-ot (Nightly) a frissítés után mindig leirtotta, mondván a Sonar riasztott! :D
No, ilyen esetekben kell a kivételekhez adni, és utána nem zaklatja! :)

Viszont, Norton mellett a MAB nekem talált mindig valami jövevényt! Úgyhogy jó figyelni rá! :)

(#247) polonic válasza F34R (#245) üzenetére


polonic
félisten

3 adatbázist készítenek naponta.

(#246) Evgenii

"Viszont, Norton mellett a MAB nekem talált mindig valami jövevényt! "

Lehet, hogy a felhasználói szokásokon kéne változtatni. :U

[ Szerkesztve ]

(#248) Evgenii válasza polonic (#247) üzenetére


Evgenii
tag

Nézd, erről írtam korábban! :)
De, mint az okosok már megmondták anno, 100 %-os védelem nincs!

Elég körültekintő vagyok, mert azért nem kell újratelepítenem a gépet sűrűn, de olykor Én is beszívok valamit innen-onnan!
Van amikor csak nyomkövetű cookie-k vannak. Na ezt pl. hogy szúrnád ki előre? :) Elég egy banner és máris a víruskereső sípol rá a keresés során! :)
Programokat nem telepítek, mert fix repertoárral dolgozom.

Szóval, még egy körültekintő embernél is lehet találni hébe-hóba meglepiket! :)

(#249) polonic válasza Evgenii (#248) üzenetére


polonic
félisten

Nálam nincs meglepi. Pedig win tűzfalat használok mse-vel. A sütik meg lényegtelen dolgok.
Egyetlen-egy vírusom volt a számítógépes pályafutásom alatt (több, mint 10 éve tart), amit ráadásul még akkor kaptam be, amikor még netem sem volt.

(#250) McKane


McKane
senior tag

már megint terjed valami (ál)hír:

valaki tud valamit róla?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.