Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#1749) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Annak idején én is kipróbáltam a Pro-t egy másik kergető társaságában(ne kérdezd melyik volt, már nem emléxem), amivel együtt látszólag kifogástalanul megvolt. Aztán elkövettem azt a "málőrt", hogy amikor 0days kártevőket töltöttem le, nem kapcsoltam ki az MBAM-ot.
Nem volt jó ötlet, mert azzal a pár másodpercre feltűnő kék ablakos, azonnal gépújraindulós, hibajavítás a lemezen effektel jutalmazta... :DDD

Amúgy ha valóságban nem bug, hanem pusztán összeférhetetlenség van a 2 szoftver között(azaz ebből a szempontból kifogástalanul működik az ESET), akkor az ESET nem fog vele foglalkozni. :N (Returnil esetében sem tette meg, a returnil fejlesztői "igazodtak" az ESET-hez...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1752) Szellem. válasza dnsi (#1750) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Mi volt a baj?

(#1753) dnsi válasza Szellem. (#1752) üzenetére


dnsi
aktív tag

Terhelte a rendszerem.

(#1754) Szellem. válasza dnsi (#1753) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azt hittem más volt a gigx! Ez mondjuk sajnos igaz, hogy terheli a rendszert! Hát, nem egy Panda Cloud!

Egyébként, használja valaki az új 1.5-ös Cloudot? Mi a tapasztalat vele? Azt mondják nagyon lájtos, és fogja a kártevőket rendesen. Igaz?

(#1755) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Üdv

Valaki tudna linkelni egy oldalt ahol tesztek,összehasonlítások vannak antivirusokról?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#1756) Stephan89 válasza dnsi (#1750) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Azt hittem, azért volt ott az aláírásodban, mert használod már egy ideje. Felcsillant a remény, hogy végre, valaki! De látom már az ESS van. :D

LiLxWaYnEx: Persze! [link] :DDD Najó, bocs, tényleg linkelek valami konkrétat: [link]

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1757) dnsi válasza Szellem. (#1754) üzenetére


dnsi
aktív tag

Más nem volt gond csak nekem nem jött be így, hogy 25 másodpercre jön be a total commander , más alkalmazásoknál nem nagyon vettem észre ezt.

Az eset az AMSN-t mint a telepítő exe fájt karanténba rakja , de feltelepített AMSN-t nem tartja károsnak. :Y
Win32/OpenCandy veszélyes alkalmazás azt írja.

[ Szerkesztve ]

(#1758) polonic válasza Stephan89 (#1756) üzenetére


polonic
félisten

Ez mégis mi? Jó kis eset marketing.

(#1755) LiLxWaYnEx

Már nem egyszer volt belinkelve av-comparatives teszt. Azt az oldalt nézegesd.

(#1759) Stephan89 válasza polonic (#1758) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Nem érezted az iróniát? :D Pont azért linkeltem, amit írtál: már ezerszer volt szó ilyesmiről, ő meg hetente akarja lecserélni a védelmi programjait és hetente kérdez másik AV-ről itt a fórumon. Ne csak ő nézzen már minket hülyének! :DDD

(#1760) Duplicon válasza ƵøŁĭ (#1755) üzenetére


Duplicon
csendes tag

Tessék.
AV-Comparatives.org és a Virus-Pajzs Portál mostani júniusi.

[ Szerkesztve ]

(#1761) riki válasza Stephan89 (#1756) üzenetére


riki
senior tag

Ilyet már láttunk a Pc-tools-tól. És igazándiból mire jó? Vissza kell lapozni Narxis tesztjére. Szerintem az reális volt.

(#1762) polonic válasza Stephan89 (#1759) üzenetére


polonic
félisten

Nem fogtam fel. :D Most már értem.

(#1763) BigManus válasza Stephan89 (#1759) üzenetére


BigManus
addikt

Naggggyyyon jogos! :C

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1764) riki válasza Stephan89 (#1759) üzenetére


riki
senior tag

Bocsi ,máma lassú vagyok. :R

(#1765) ƵøŁĭ válasza Stephan89 (#1759) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Jajj de vicces valaki ,nem cserélgetem Av-at csak kérdeztem 1-2 weboldalt mert engem érdekelnek ezek a szoftverek és szeretem őket nézegetni teszteket ,olvasgatni róluk. stb vedd figyelembe nem egy korosztály vagyunk még gyerek vagyok.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#1766) F34R válasza ƵøŁĭ (#1765) üzenetére


F34R
nagyúr

azaz mennyi az annyi ? :DDD

(#1764) riki

jah meg helytelen ;]

(#1750) dnsi

az lol

(#1753) dnsi

hát igen csak a cloud ami nem terheli. :D

(#1757) dnsi

amsn az van windowsra is ? update látom multiplatform
nem tudom lecseréljem-e a digsbyt :C

(#1759) Stephan89

én is ilyen voltam nem kell lebaszni :N

[ Szerkesztve ]

(#1767) herb555


herb555
tag

Nem tudjátok hogy a letoltokozpont.hu oldalt miért blokkolja az Eset? Norton Safeweb szerint ok. [link]

(#1768) zed01 válasza Stephan89 (#1759) üzenetére


zed01
őstag

Jó, nem tudhattad hogy egy gyerekről van szó, de én azt gondolom, hogy egy gyereket nevelni, tanítani kell, mintsem gúnyolódni rajta. :R

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#1769) HZoli87


HZoli87
veterán

Giga-mega LOL. Nem lehet bekapcsolt HIPS mellett Officet (2010 Pro, x64) telepíteni lemezről. Este megint küldhetek egy terjedelmes buglistát.

KÉP :DDD

(#1770) F34R válasza HZoli87 (#1769) üzenetére


F34R
nagyúr

"hfs" ezért már neked kijár valami nemigaz hogy egy ilyen hibát nem vesznek észre , próbáltad 32 bitessel is nem lehet hogy csak x64 alatt baszakszik a HIPS?

(#1771) HZoli87 válasza F34R (#1770) üzenetére


HZoli87
veterán

32 bites nincs kéznél. :N

(#1751) Fire/SOUL/CD: ebben az esetben, addig maradok a 4.2-es verziónál, míg nem barátkozik meg egymással a két program.

[ Szerkesztve ]

(#1772) Szellem. válasza HZoli87 (#1771) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Csak azt Office-t nem engedi telepíteni?Más programmal is probáltad?Jó irányt vett fel az eset, de van mit alakitani!Reméljük jó lesz!

(#1773) HZoli87 válasza Szellem. (#1772) üzenetére


HZoli87
veterán

Szépen sorjában, egyenlőre két hibát találtam (Office + Műveletközpont/Karbantartás). Ha most kellene értékelnem a programot, akkor jóindulatúan 10/5, rengeteg hibát tartalmaz, remélem félkészen nem adják ki. :(

(#1774) polonic válasza HZoli87 (#1773) üzenetére


polonic
félisten

Egyelőre. . .
Az egyenlőre ezt jeletni ---> 3+2=5

[ Szerkesztve ]

(#1775) HZoli87 válasza polonic (#1774) üzenetére


HZoli87
veterán

Kösz, ez már berögződés sajnos, javíthatatlan vagyok. :)

De ahogy látom, maximum csak a dobogóra férek fel. Link :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1776) polonic válasza HZoli87 (#1775) üzenetére


polonic
félisten

Igen, sokan összetévesztik.
Ez valahogy bántja a szemem, általában írni szoktam, amikor észreveszem.

És örülök, hogy nem kötözködésnek vetted. :K

(#1777) MolnárPéter

Igen, az is zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#1777) MolnárPéter válasza HZoli87 (#1775) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Az írásjelek esetleges hiánya zavar a legjobban a fórumon. Amikor valaki kisbetűvel kezdi a mondatokat, nem használ vesszőt, pontot, felkiájtójelet. Ha fáradt vagyok, azokat a hozzászólásokat egyszerűen átugrom, mert semmi kedvem kibogozni, hogy mit akar az illető.

[ Szerkesztve ]

(#1778) UserX


UserX
őstag

Nemsokára lejár a Dr. Web licencem, gondoltam szétnézek a piacon, mi változott az elmúlt egy év során.
A Dr. Web ellen szólt, hogy az alverziószám növekedésével szerintem nőtt a rendszerterhelése, scan után rejtélyes fekete halálok win7 32 biten :F , szerintem az adatbázisa is gyengült, a Steam könyvtárat a kivételek közé kellett tenni, mert fagyott a játék. Védelmére legyen szólva, nem kaptam be mellette vírust az 1 év során!
Először a Trustport Antivírust tettem fel, érezhetően fellélegzett a gépem a Dr. Web után. Bár a Laca oldala legnagyobb sajnálatomra megszűnt, ajánlott egy oldalt, amit ezúton is köszönök neki :R . Itt is elég jól teljesített a packokon.
Tettem még egy kísérletet a Panda Antivírus Pro 2012-vel is, jobban lassít mint a Trustport, kevés a beállítási lehetősége, olyan fájlt is egyből törölt (karanténozás nélkül) a megkérdezésem nélkül, ami tuti nem vírus. Így most visszakerült a Trustport, szerintem maradni is fog! :K
A kis laptopomra (1,3 GHz cerka) meg NOD32 5 RC-t tettem. Ezzel gyorsabb, ugyanis azon is kipróbáltam a Trustportot. Én semmilyen bugot nem tapasztaltam az 5-ös NOD-ban...
Ezek az én tapasztalataim!

(#1779) Stephan89 válasza zed01 (#1768) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Igazad van, bár az életkorát nem tudhattam, kizárólag az eddigi hsz-ei miatt ment az inkább poénkodó, mintsem gúnyolódó megjegyzés. Megbántani senkit sem szeretnék, bár időnként mégis sikerül. Nem mindenki viseli el, ha (kizárólag poénból) beszólogatok! :DDD

Szóval remélem nincs harag LiLxWaYnEx!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1780) BigManus válasza HZoli87 (#1775) üzenetére


BigManus
addikt

Na megállj csak, az idézésemért jogdíjat kérek ám :DD

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1781) ƵøŁĭ válasza Stephan89 (#1779) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia nyugi nincs harag,csak kicsit rosszul eset.Lehet ,hogy mi félreértettük egymást ,17éves vagyok bevallom nagy az érdeklődéseim e programokhoz.Szeretek teszteket,véleményeket,videókat,stb nézegetni és tanulni belőle:D :R

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#1782) BigManus válasza ƵøŁĭ (#1781) üzenetére


BigManus
addikt

Ezzel nincs is gond, de ha a géped kapacitása engedi, miért nem virtuális rendszeren tesztelsz?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1783) ƵøŁĭ válasza BigManus (#1782) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Hát ezt én se tudom őszintén,eddig mindig a videókra(tesztekre) hivatkoztam.Majd meglátom mit hozz a jövő,belemélyedek egy nagyobb tesztelésbe.Ugye ez a virtuális rendszer azt jelenti ha ezen a rendszeren fertőződők meg akkor nem hat ki a teljes gépre?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#1784) BigManus válasza ƵøŁĭ (#1783) üzenetére


BigManus
addikt

Kaptam olyan infót, hogy virtuális rendszer alól is tud kiszabadulni kártevő, de az igazság az, hogy még Windows-t használtam és ment a vteszt, több gigányi kártevőt futtattam élesben virtulboxban, de egy sem tudott kiszabadulni.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1785) ƵøŁĭ válasza BigManus (#1784) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Hmm érdekes.Am már későre jár de ezt még megkérdezem [link] ezen az oldalon most amit megnyit az egy példa rá,vki ismeri ezt az oldalt mennyire hitelesek az adatok már kb 2 hónapja fedeztem fel .Ezen felül Avira frissített új verzióra és ugye egy kis reklám bejött kiszámoltam Avira Antivir Premium 1 évre :5500Ft Premium Security Suite :10000Ft --> elég jó árban vannak.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#1786) WhiteEagle77


WhiteEagle77
csendes tag

Hello,
Jelenleg ZoneAlarm Security Suite 7-et használok nagy megelégedéssel. Minap észrevettem, hogy a ZoneAlarm Extreme Security 2012 legteljesebb verziója is £25/év három számítógépre, ami nagyon jó ár. Szóval elgondolkoztam a frissítésen. De, szerintetek:
- Tényleg jobb a 2012-es verzió mint a 7-es? (Mintha kevesebb opció lenne az újban?)
- Jónak tűnik a böngésző virtualizáció - de én Operát használok, azzal is működik, vagy csak IE-vel és Firefoxszal?
- Több helyen a Norton 360 Version 5 jön ki győztesnek (pl. http://www.pcmag.com/category2/0,2806,1639159,00.asp ). Szerintetek tényleg jobb mint a ZA Extreme Security 2012?
Köszi

(#1787) TFSi válasza ƵøŁĭ (#1785) üzenetére


TFSi
őstag

Ennek az oldalnak erősen "tájékoztató jellegű" szaga van... :DDD

Más: az AnchorFree HotSpot Shield szolgáltatása mennyire megbízható? Vagyis mennyire nyújtja az anonimitást és a titkosítást? Bizalmatlan vagyok az ilyen ingyenes és külső szolgáltatásokkal kapcsban, mindenhol kínait látok... :DD

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#1788) TFSi válasza WhiteEagle77 (#1786) üzenetére


TFSi
őstag

Ezek csak nüanszok, és olykor a szaklapok pártatlansága is megkérdőjelezhető, a tesztmetódusok is erősen eltérnek egymástól, ezáltal a minősítések is.

Nézz utána youtube-on, vagy egy-két szakmai site-on, hogy mi a véleményük a felhasználóknak róla! :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#1789) boozoo


boozoo
tag

Win7; tűzfal, MS Security Essentials bekapcsolva. Eddig nem volt gondom. Szerintetek hosszútávon megfelelő védelmet nyújt általános internetezési szokások mellett? Köszi.

(#1790) polonic válasza boozoo (#1789) üzenetére


polonic
félisten

Igen, ha tudod mit csinálsz. Én is ezt a kombinációt használom teljes megelégedéssel.

(#1791) Evgenii válasza WhiteEagle77 (#1786) üzenetére


Evgenii
tag

Nekem Norton 360-am van, és vannak apróbb cseprőbb hibái!
Egyes vírusokat a Spyware Terminator szúrt ki, volt amit az MBAM! Ettől függetlenül nem fogja a gépet és elég sok dolgot kivéd.
Teszteld le, aztán meglátod!

Mondjuk Én egy forintot nem adtam érte, és nem is adnék... :D

(#1792) HZoli87 válasza Szellem. (#1772) üzenetére


HZoli87
veterán

Végére értem jelentem, csak az Office nem települt fel bekapcsolt HIPS mellett, még ma elküldöm a hibajelentést. Pár szabály azért létrejött. :DDD

(#1793) MolnárPéter válasza boozoo (#1789) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Nyugdíjas édesanyám is ezt használja kiegészítve MBAM-al és eddig nem kapott be semmit. Persze semmi warez és egyebek, inkább receptek és bulvárhírek. :) Szóval szerintem jó lesz neked is, normális használat mellett.

(#1794) Szellem. válasza HZoli87 (#1792) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azért ez probléma. Szerintem van még jócskán más program is, ami nem települ fel íly módon.
Megoldás lenne, hogy előre definiált szabályok alapján, a megbízható alkalmazásokat engedje feltelepülni. Kaspersky esetében például így van, mivel ők használják a black & white listes megoldást.

(#1795) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#1792) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gondolom az interaktív módot csak a tesztelés céljából kapcsoltad be, hogy lásd, hogy működik...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1796) Rob23


Rob23
csendes tag

Sziasztok!

A Kaspersky IS 2012 trial verzióját használom és az a problémám, hogy nem akar frissülni. Jelen pillanatban a 2011.06.21 11:52:00-ás adatbázist használja, és tévesen azt "hiszi", hogy nincsen frissebb. Van ötletetek, hogy mivel kellene próbálkozni?

(#1797) Fire/SOUL/CD válasza Rob23 (#1796) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az első frissítést követően mindenképp indítsd újra a gépet, ha kéri, ha nem, mert megkapja a patch a-t. Ha ez megvan, akkor indíts megint egy update-et...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1798) F34R válasza Rob23 (#1796) üzenetére


F34R
nagyúr

itt sem ír többet akkor most nincs is elképzelhető.

(#1799) Nhorbee válasza Rob23 (#1796) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Szia!
Az én adatbázisom kiadásának időpontja 20:16.

[ Szerkesztve ]

(#1800) Rob23 válasza Fire/SOUL/CD (#1797) üzenetére


Rob23
csendes tag

A patch utáni újraindítás már megtörtént. És ennek ellenére produkálja ezt a hibát.

Nhorbee: A másik gépemen nálam is 20:16-os az adatbázis. Innen tudtam, hogy valami probléma van.

szerk:
A Kaspersky fórumában láttam olyan megoldást, hogy törölni kell az alábbiakat:
C:\ProgramData\Kaspersky Lab\AVP11\Bases\Cache
C:\ProgramData\Kaspersky Lab\AVP11\Data\Updater\Temporary Files

De ezzel sem működik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.