Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86151) ubyegon2 válasza gregory91 (#86147) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Soha nem találkoztam ezzel a problémával, max olvastam, hogy telepített rendszeren kérte frissítéskor a cdrom eszközt. Igaz mindig Mintstick-kel írtam ki az iso-t, legegyszerűbb dd frontend, sosem okoz galibát! Mindjárt ki is próbálom, ezer éve nem láttam Debiant, legalább valami haszna lesz, hogy ma nincs melóba menet. :)

Anno Wheezy installkor még az is megoldható volt, hogy a telepítőn nem volt rajta a hálókártya driver, talán még telepítés közben kislemezről tudtam beolvasni...és a telepítés ment tovább! Tök laikus kezdőként nem 10 perc volt rájönni a megoldásra, de a rendszer rugalmas volt ebben legalább!

(#86148) I02S3F

Debian grafikus installer egy veszedelem volt mindig, főleg az Ubiquity után, de amúgy informatív volt, csak nagyon kellett figyelni! :N

[ Szerkesztve ]

(#86152) Shyciii válasza gregory91 (#86147) üzenetére


Shyciii
veterán

Őszintén szólva nem tudom, hogy mit csinálsz. Én ebben az évben a munkámból kifolyólag vagy 23-szor telepítettem Debian minimal verziót, és a büdös életben nem kért tőlem egyszer sem cdrom-ot. makacs öszvérnek így végképp nem nevezném, főleg hogy minden ment flottul.

[ Szerkesztve ]

(#86153) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#86151) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Régebben mikor még CD-ről telepítettem Debiant, akkor a a CD-t betette a sources.list fájlba és onnan akart csomagokat telepíteni meg frissíteni... Azt hiszem ez egy ideig akkor is így volt anno, mikor pendriveról raktam fel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#86154) I02S3F válasza CPT.Pirk (#86153) üzenetére


I02S3F
őstag

Ezt már megszűnt.

(#86155) Dinomano válasza ubyegon2 (#86146) üzenetére


Dinomano
senior tag

Kb. 2 hétig használtam netezésre, igaz csak USB-ról, live-ban a kiírt ISO-t. Tökéletesen megfelelt, igaz, a rendszerbe semmilyen módon nem másztam bele, és csak a böngészőt használtam.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#86156) CPT.Pirk válasza I02S3F (#86154) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, múlt időben írtam. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#86157) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#86153) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igaz, ilyen volt és a sources.list-ben ki kellett kommentelni a cd-s sort! Vagy törölni...

Amikor már én telepítettem, akkor grafikus felületen benézve a tárolókhoz, már alapból ki volt véve a pipa a cd-s sor elöl. De még ezekben az időkben is olvastam, hogy többeknek onnan akart frissíteni, nem tudom ez mitől függött, nyilván Cinnamon verziót raktam fel, de nem hiszem, hogy ez DE-függő lett volna. Viszont talán már az a desktopom volt, amiben nem is volt DVD meghajtó...

(#86158) ubyegon2 válasza Dinomano (#86155) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

a rendszerbe semmilyen módon nem másztam bele

Live-ból futtatva kb bármit csinálhatsz a rendszerrel, minden addig tart, amíg fut, ha újraindítod, megint egy nullperces live-od lesz! :) (van egy ún perzisztens mód, ahol bizonyos területet elkülönít és mentődnek a rendszer beállításai)
Viszont RAM mennyiségtől függően tudsz telepíteni programokat és futtathatod is őket, ez néha igen hasznos lehet!

[ Szerkesztve ]

(#86159) I02S3F válasza ubyegon2 (#86158) üzenetére


I02S3F
őstag

Szerintem kvázi csak rendszer megmentésre jó a live.

(#86160) I02S3F válasza ubyegon2 (#86141) üzenetére


I02S3F
őstag

Most visszavonulót fújok ettől az ötlettől! Most ízületi fájdalmam van és nincs türelmem problémákat megoldani. és ez az unstable a Debian wiki szerint igényli a törődést, nem csak két gombnyomás. :U

(#86161) ubyegon2 válasza I02S3F (#86159) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó az bármire is, anno a Toshiba Satellite laptopomat meghajtó nélkül örököltem meg tesómtól, pár hétig pendrive-ról használtam, kb ugyanarra, mint most is használom a jelenlegi notimat. :)

(#86160) I02S3F

Jujj, nagyon nem jók ezek az ízületi dolgok, ez is törődést igényel meg a Debian is, meg vagy lőve rendesen! :O Jobbulást! Ma én is kinyúvadt derék miatt egerészek itthon....

(#86162) growler válasza ubyegon2 (#86158) üzenetére


growler
őstag

"Viszont RAM mennyiségtől függően tudsz telepíteni programokat és futtathatod is őket, ez néha igen hasznos lehet!"
+1 !
A napokban raktam fel egy Mint 21 live Cinnamonra a PipeWire
sound servert (nem kockaztatva semmit :) ) [link]

[ Szerkesztve ]

(#86163) I02S3F válasza ubyegon2 (#86161) üzenetére


I02S3F
őstag

Jobbulást neked is:B

(#86164) Warton


Warton
őstag

Vajon a VLC-t miért listázza ki árva csomagként? :F

(#86165) májkimiki válasza gregory91 (#86147) üzenetére


májkimiki
őstag

Hol kéri ezt konkrétan és melyik telepítő? Free vagy non-free DVD, free vagy non-free CD image? Online vagy offline módú telepítés?

(#86166) BoB válasza Warton (#86164) üzenetére


BoB
veterán

Mert valami függőségeként került fel, viszont az vagy már nincs fent, vagy kikerült a függőségei közül. Megjelölheted szándékosan felrakott csomagként:
# pacman -D --asexplicit vlc

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#86167) ubyegon2 válasza Warton (#86164) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elisa nevű playernek függősége a VLC, nem szedted azt le valamikor? Nálam nem írja VLC-t a listában a pacman -Qdtq kimenete.

pacman -Qent is kilistázza a VLC-t amúgy?

ez valami ilyesmire vonatkozik:

List all explicitly installed native packages (i.e. present in the sync database) that are not direct or optional dependencies

pacman -Qtdq | pacman -Rns - ez a parancs el akarja távolítani a VLC-t? Megnézheted nyugodtan, nem hajtódik végre, van egy y/n választás, mielőtt töröl!

(#86163) I02S3F

Köszi! Szerencsére belgyógyász a dokink, így azon a területen belül szeret mindenféle további kivizsgálásra utalni, de most csak a derekam nyekkent meg, de tudom mit néztem be, volt már ilyen éve is. :)

(#86162) growler

Nagyon a biztonságra mész! ;]

De jó, hogy említed, pár hónapja épp valami hanggal kapcsolatos dolgot javasoltál, ami elsikkadt, most utána is nézek, mi volt az!

Nemrég láttam valamelyik disztrónál, hogy már telepítéskor ki lehet választani ezt a PipeWire-t, vagy Garuda volt vagy Manjaro....

[ Szerkesztve ]

(#86168) Warton válasza ubyegon2 (#86167) üzenetére


Warton
őstag

Elisa nevű playernek függősége a VLC, nem szedted azt le valamikor?

Ördögöd van. Viszont érdekes, hogy két gépen is Manjaro van, és kb. egyszerre szedtem le az Elisát mindkettő gépről, és a másikon nem árvult el a VLC. :F Nem tudom kipróbálni, mert már leszedtem, csak amikor leszedtem, akkor nem vettem észre, hogy ez is köztük van, csak utólag néztem vissza a terminálban, hogy mit csinált. :((
Annyira nem vágom ezeket a függőségeket, meg árva csomagokat.

(#86169) ubyegon2 válasza Warton (#86168) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ördögöd van.

Dehogy, Manjaro-m van! ;] Furának tartottam a dolgot, Ubuntu alapúaknál ismertem a függőség lekérdezést és kíváncsi voltam, miként van ez Manjaron. Nem a legegyszerűbb módon kezdtem el keresni, így inkább megnéztem a VLC csomagot a Paman-ban, ott láttam az Elisa csomagot, fura, mert Ubuntu alapúaknál nincs ilyen függőség.

a másikon nem árvult el a VLC.

Ilyeneken én már meg sem lepődöm... :N

pacman -Qi ill pacman -Si parancsokkal is megnézheted amúgy mindkét csomagot, írja egyiknél azt, hogy Függ, másiknál pedig, hogy Igényli.

Ha nincs meg ez a lap, mentsd el! :K

pacman/Rosetta

(#86170) Petya XT


Petya XT
aktív tag

Sziasztok,

Linux Mint/Ubuntu és hasonló rendszereknél egy GT1030 esetében érdemes feltenni a zárt Nvidia drivert? Olvasgatom itt, hogy a FF nem használja a videólejátszáshoz, egyéb esetekben mennyit hoz a konyhára ha felteszem? Érdemes e vele bajlódni, vagy elég lenne az Intel HD4600?

(#86171) peterattila


peterattila
aktív tag

Mennyire zavarja össze a LM Cinnamon lelkivilágát, ha telepítek rá kde plsma-t? Működik jól a jelenlegi rendszer, ha nagyon nem tetszene neki, akkor nem erőltetem.

(#86172) I02S3F válasza peterattila (#86171) üzenetére


I02S3F
őstag

Én ezt megcsináltam és semmi gond nem volt vele!

Viszont a kde-full csomag feltételét nem ajánlom, mert az mindenféle appot feltelepít, amik haszontalanok!

[ Szerkesztve ]

(#86173) peterattila válasza I02S3F (#86172) üzenetére


peterattila
aktív tag

Köszi! kde-plasma-desktop kerülne telepítésre, hétvégén ráugrok.

(#86174) CPT.Pirk válasza Petya XT (#86170) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha gondod van vele, vagy kevés az FPS valami játékban, akkor próbáld meg a gyárt nV drivert. Egyébként tudásban többet tud, de cserébe jah, hw gyorsításod böngészőben nem lesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#86175) Warton válasza ubyegon2 (#86169) üzenetére


Warton
őstag

A különbség csak annyi, hogy az egyik minimal telepítés volt, a másik full. A minimálon árvult el a vlc. :F

Most visszatelepítettem az elisa-t a pactree -vel látszik, hogy van függősége a vlc-vel. Aztán letöröltem -R-rel az elisát, de nem árvult el a vlc.

(#86176) Petya XT válasza CPT.Pirk (#86174) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Köszönöm! Nincs baj a nyílt driverrel, akkor nem szívatom magam a zárttal. Manjaro alatt rászaladtam egy kernelfrissítés után, ott már nem működött utána. Ahogy így átgondolom, igazából maga a kártya sem kell a gépbe, ha pont azt nem tudja, amire használnám.

(#86177) Rimuru válasza fatpingvin (#86137) üzenetére


Rimuru
veterán

Szigoruan temanal maradva, szerintem debian(+leszarmazottai) az ami legtobb minden csinal postinstall/configure scriptekben.

Vigyázat, csalok!

(#86178) CPT.Pirk válasza Petya XT (#86176) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ráadásul ahhoz már olyan kártyát kellene betenni, ami az újabb dolgokat is tudja hardverből dekódolni, mint pl. a VC-1. Ilyen célra jobb választás az AMD, vagy a mostanában megjelenő Intel kártyák.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#86179) punterhun


punterhun
csendes tag

Sziasztok,

Dell Latitude , suspend mode után fedora 37-en recseg a hang. Egyébként kiválóan fut a rendszer. Hogyan lehetne a fedora sound system-mét újraindítani.
Google nem segített :(
Hogyan induljak tovább?

Köszönöm előre is!

"Weniger, aber besser." - Dieter Rams

(#86180) CPT.Pirk válasza Petya XT (#86176) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, azért ennek nézz utána, hátha: https://www.phoronix.com/news/NVIDIA-VAAPI-Driver-0.0.7

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#86181) Petya XT válasza CPT.Pirk (#86180) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Ez érdekesnek tűnik, ahogy lehetőségem lesz, kipróbálom, bár nem állítom, hogy minden mozzanatát értem, köszönöm.

Van viszont egy másik problémám is, adott egy Dell Inspirion 3737, dedikált AMD GPU val, ami nem jó, Windowsnál eszközkezelőben megtiltom, szépen megy az IGP-vel.

Linuxnál az a helyzet, hogy ha véletlenül úgy indítanám, hogy töltőn van akkor a login screen-nél szétfagy. Gondolom erőltetné az AMD-t, teljesítmény üzemmódban van a töltőn, vagy valami hasonlót tudok elképzelni. Kifejezetten LM-en van e szerinted(tek) lehetőség arra, hogy ezt a hibás eszközt ne is vegye figyelembe, mintha nem is létezne? BIOS-ban nem lehet letiltani, ha elindult töltő nélkül és után dugom be, akkor megy, de továbbra is ott az eszköz.

(#86182) CPT.Pirk válasza Petya XT (#86181) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

lspci -nn

Ez kiadja az eszközöket a gépben. Keresd meg a hibás vga kártyát, a sor végén lesz ilyen: [1002:731f]
Azt másold ki onnan. Ha több is van (mert hangkártya is lehet a VGA-n belül a HDMI miatt), akkor azt is.

Aztán be tudod állítani boot paraméternek, hogy ezekhez az eszközökhöz egy dummy drivert töltsön be, a /etc/default/grub fájlban, ennek mintájára:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="pci-stub.ids=1234:5678,1234:9876"

Aztán már csak frissítened kell a grub-ot, hogy érvényre is jusson és megmaradjon állandóra: sudo update-grub

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#86183) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Kis segítség kellene!

Adott egy NAS, amit windows alól az SMB protokol telepítéssel windows intézőn keresztül simán elérek. Total commander minden egyébbel megtalálom a nast és tartalmát.
Linux alatt (elementary os a legújabb) nem érem el. Hálózatban látom, ha belemegyek, látom a mappákat is, de ha belemennék kiírja ezt.

Egyszerűen nem értem miért nem megy. Annó telepítettem a samba protocolt és simán ment nas. Most nem akar működni.
Valakinek lenne ötlet hogy lehet elérni?
Mert már a print servert össze tudtam hozni, de ez ki fog rajtam. Nem vagyok nagy linux bűvész, saját erőből próbálkozom, de ezzel megakadtam.
Azt neten látom, hogy csatolni kellene a mappákat, de régen tuti nem szenvedtem vele.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#86184) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#86183) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valószínűleg régi SMB protokollt használ a NAS-od, amit már alapértelmezésben tiltanak mind Windows (w10 2017-es creators update óta), mind Linux alatt. Ezt azért is gondolom, mert elvileg semmit sem kellett volna telepítened Windows alatt az SMB megosztás eléréséhez.

Így tudod engedélyezni, hogy mégis menjen a régi protokoll: https://troglobit.com/2020/02/Fixing-file-sharing-in-Ubuntu-20.04/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#86185) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Qualcomm Atheros AR2413/AR2414 Wifi adapter (Mini PCI 802.11bg)
Ezt találtam róla:
Driver included in mainline kernel since 2.6.24.
Lassú a feltöltési sebbeség 3 Mbps annyinak kéne lenne mint a feltöltésnek 20 Mbps. MX-Linux az Os.
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#86186) Sub-ZeRo válasza CPT.Pirk (#86184) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kérdés.
Hogy nyitom meg a fájlt?
Vagyis azt meg tudom nyitni, de nem, tudom menteni, Gondolom oda nem szimpla user kell. Mert megnyitni meg tudom, de mivel csináljam? Mert ha terminálban nézem, nem is meri az mg utasítást.
Hogyan tudom az ilyen fájlokat szerkeszteni? Mert amit küldtél, nem annyira egyszerű még nekem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#86187) sh4d0w válasza Sub-ZeRo (#86186) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Szvsz a samba nem kezdő topic, haladó topicban tán előbb kapsz segítséget (ha a user kezdő is, a subject nem az).

https://www.coreinfinity.tech

(#86188) CPT.Pirk válasza Sub-ZeRo (#86186) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szóval akkor a Linux jogosultság kezelésével még nem találkoztál. Ebben az esetben azt javaslom, hogy először a NAS-on nézd meg, nincs-e rá valami frissítés és / vagy magán a nason nem tudod-e az SMB protokoll verzióját újabbra állítani.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#86189) Sub-ZeRo válasza CPT.Pirk (#86188) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Semmit nem tudok állítani rajta, frissítés meg nincs már hozzá.
Marad az smb csesztetés.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#86190) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Csináltam mentést róla, van backupfájl. Be is léptem a fájlba.

Már csak az a kérdés hogy hogyan rakjam be a sort. Abban kellene segítség. Hova írjam ilyenek. Vagyis a global rész megvan, hogy oda kell, csak beillesztem és kész?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#86191) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#86190) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jó! Megvagyok! Köszönöm ! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#86192) zoltanz válasza CPT.Pirk (#85701) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kipróbáltam. Windows7 (64 bit) mellé telepítettem (nem EFI/UEFI) Linux-ot (32 bit) megy rendben.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#86193) CPT.Pirk válasza zoltanz (#86192) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze. De a 32 bites Linux mire jó?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#86194) zoltanz válasza CPT.Pirk (#86193) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pentium4 notim még 32 bites. 2GB memóriával el lehet vele netezni (Firefox) lassabb persze.
Könnyűsúlyú Epiphany, NetSurf, cirkálósúlyú Pale Moon,és a Windows XP-hez készült forkja a Mypal Wine-vel Linuxon.
Kis filmezés SD 480p felbontásban h.264, VP9 kódolású nemböngészőben.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#86195) K0zm0 válasza CPT.Pirk (#86193) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Lassan lehetne házon belül versenyt rendezni, hogy kinek milyen öreg vasra sikerült felhegesztenie működő Linuxot. Lenne mondjuk pár szempont pl.: lehet-e rajta böngészni, filmet nézni, stb.
(Megy-e rajta a DOOM? :P )

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#86196) tordaitibi válasza K0zm0 (#86195) üzenetére


tordaitibi
veterán

Most nem emlékszek a DOOM volt-e vagy valami más game de van egy őrült aki mindenre, 60 éves csöves tévére, mezei oszcilloszkópra is applikált valami gamet. :)

(#86197) zoltanz válasza K0zm0 (#86195) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mire lehet böngészőt telepíteni? A Chrome forkoknak már SSE3 utasítás készlet kell, (tavaly oòta) a Firefox félék még elvannak SSE2!-n. Pentium4-Athlon64 a hatàr. Aztàn vannak a nem teljes èrrèkû bôngèszõk.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#86198) Petya XT válasza CPT.Pirk (#86182) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Köszönöm, ezt megcsináltam, gyakorlatilag semmi nem történt, ugyanúgy lefagy. Beszúrtam a VGA dolgait, de úgy néz ki, hogy ez komplikáltabb lesz

De neki fogok futni még egyszer, volt már rá példa, hogy másodjára sikerült. :DDD Beszúrom ide majd, hogy mit sikerült kreálni, ha rá tudnál nézni, azt megköszönném. :R

(#86199) K0zm0 válasza zoltanz (#86197) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Hát azért a CLI-s böngészőknél már meghúzhatjuk a határt! Már nem emlékszem melyiket, de próbáltam, elég érdekes élmény böngészni belőle. :P

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#86200) sh4d0w válasza K0zm0 (#86199) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

lynx

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.