Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85501) Warton válasza tordaitibi (#85499) üzenetére


Warton
őstag

Ez a gép még úgy ahogy linuxszal elviselhető, (eredetileg Win7 volt rajta, na az nagyon szar volt) most is erről írok amúgy. Végig lehet rajta nézni egy youtube videót max360p-ben, de azt már nagyon nem szereti, ha közben baszkurásszák.

Nagyon beakadt nálam az amikor valaki kért javaslatot 4GB-os gépre és én mondtam a KDE-t aztán jött a "huhú a KDE, meg a Cinnamon nagyon eszi a RAM-ot, megígymegúgy, inkább tegyél fel valami gagyibb XFCE, Trinity akármi selejtet mert az jobb lesz". NEM LESZ JOBB teljesítményügyileg, kizárólag a felhasználói élményed lesz rosszabb.

(#85502) hcl válasza Warton (#85501) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Végig lehet rajta nézni egy youtube videót max360p-ben, "
Minitube :)
Vagy bármi, ami nem böngészős lejátszó (ha most megy VLC-vel a stream). Sokkal kevesebb procit foglal.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85503) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet a network-manager-sstp 1.3-t downgradel-ni 1.2-re?
VPN csatlakozásnál hibát kapok:
Necessary secrets for the VPN connection were not provided.
Reddit-en valakinek a downgrade segített, de nem tudom hogyan kell :B
Találtam egy oldalt ahonnan le lehet tölteni, de a ./configure állandóan hibára fut, már a 3. féle error-t javítottam és még mindig nem jó :( Hátha van esetleg erre egy egyszerűbb módszer.

Köszönöm! :R

checking for xgettext... (cached) /usr/bin/xgettext
checking for pkg-config... no
checking for GLIB... no
configure: error: in `/home/username/Downloads/NetworkManager-sstp-1.2.6':
configure: error: The pkg-config script could not be found or is too old.  Make sure it
is in your PATH or set the PKG_CONFIG environment variable to the full
path to pkg-config.

Alternatively, you may set the environment variables GLIB_CFLAGS
and GLIB_LIBS to avoid the need to call pkg-config.
See the pkg-config man page for more details.

To get pkg-config, see <http://pkg-config.freedesktop.org/>.
See `config.log' for more details

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#85504) tordaitibi válasza hcl (#85502) üzenetére


tordaitibi
veterán

"Vagy bármi, ami nem böngészős lejátszó"
Támogatom, sokkal erőforráskímélőbb.
A reklámmentesség grátisz.

(#85505) hcl válasza bugizozi (#85503) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Milyen Linux?

Mutogatni való hater díszpinty

(#85506) bugizozi válasza hcl (#85505) üzenetére


bugizozi
őstag

hja bocs a lényeg kimaradt :B KDE Neon 22.04-re frissítve

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#85507) I02S3F válasza hcl (#85500) üzenetére


I02S3F
őstag

Láttam olyan programozói képzés reklámot, hogy "nem az elavult tudást kapod meg, hanem a naprakész, friss, trendi tudást a webfejlesztéshez!" képzelheted:U.

(#85508) hcl válasza bugizozi (#85506) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor az Ubuntu megkavarva :D
Így esetleg.
Vagy fogod a Muon-t (az a grafikus csomagkezelő) és azzal megnézed.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85509) bugizozi válasza hcl (#85508) üzenetére


bugizozi
őstag

Ezt is néztem, de sajna nem találtam régebbi .deb fájlt, csak rpm-et [link] :(

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#85510) hcl válasza bugizozi (#85509) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

http://ftp.de.debian.org/debian/pool/main/n/network-manager-sstp/network-manager-sstp_1.3.0-2_amd64.deb

Google 1. találatán ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#85511) bugizozi válasza hcl (#85510) üzenetére


bugizozi
őstag

Bocs, lehet rosszul fogalmaztam, az 1.3 nekem is megvan az simán felmegy a apt-get install paranccsal repository-ból, azt szeretném downgradelni 1.2-re és ahhoz nem találok .deb fájlt. :N

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#85512) hcl válasza bugizozi (#85511) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az jó, mert én meg 1.2 kerestem, és ezt sikerült belinkelni :D :D :D :D Sry :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#85513) hcl válasza bugizozi (#85511) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

1.2.6.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85514) bugizozi válasza hcl (#85513) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi! :R
Sajnos nem megy egyből, a ppp-t is downgradel-ni kellenne

network-manager-sstp : Depends: ppp (< 2.4.7-3~) but 2.4.9-1+1ubuntu3 is to be installed


Aminek a network-manager-rel van baja

~/Downloads$ sudo dpkg -i ppp_2.4.7-1+4+deb9u1_amd64.deb  
dpkg: warning: downgrading ppp from 2.4.9-1+1ubuntu3 to 2.4.7-1+4+deb9u1
(Reading database ... 199446 files and directories currently installed.)
Preparing to unpack ppp_2.4.7-1+4+deb9u1_amd64.deb ...
Unpacking ppp (2.4.7-1+4+deb9u1) over (2.4.9-1+1ubuntu3) ...
dpkg: dependency problems prevent configuration of ppp:
network-manager (1.36.6-0ubuntu2) breaks ppp (<< 2.4.9-1+~) and is installed.
 Version of ppp to be configured is 2.4.7-1+4+deb9u1.

dpkg: error processing package ppp (--install):
dependency problems - leaving unconfigured
Processing triggers for man-db (2.10.2-1) ...
Not building database; man-db/auto-update is not 'true'.
Errors were encountered while processing:
ppp

Tovább nem mentem a dologban, inkább használom Windows-on ezt a VPN-t :D Vagy van esetleg valami egyszerűbb módja, hogy mindent csináljon meg az sstp kliens downgrade-eléséhez?! :B

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#85515) hcl válasza bugizozi (#85514) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, ezért mondtam a Muon-t. KDE alatti alapértelmezett csomagkezelő, bár downgrade-t nem emlékszem, tud-e. A másik lehetőség hogy tiszta telepítés, és nem frissíted le, majd zárolod a ppp-t és ezt a megfelelő verzión... csak ez meg macera :(

De ez se lehet hülyeség, ha az apt meg tudja oldani, hogy a függőségeket is visszafejtse. apt install csomagnév version=...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85516) Ueda válasza hcl (#85515) üzenetére


Ueda
senior tag

(nem neked akartam címezni, hanem #85514 bugizozi )
Arch linuxon csináltam gyors tesztet : [sudo downgrade network-manager-sstp] .
Nem ír hibaüzenetet. Kapásból ezt tettem fel, tehát valójában nem downgrade -ltem.
Teljesen friss asztali rendszer.

[ Szerkesztve ]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#85517) ubyegon2 válasza hcl (#85515) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez egy spéci helyzet, lehetetlen a downgrade, mivel az előző verzió tárolójában, amiről a frissítés történt, nem létezett a kérdéses csomag! Márpedig tárolóból telepített csomagnál nem fog PPA verzióra visszfejleszteni a rendszer, egyébként is elég sok lényeges csomag függőség van, szóval kizárt a dolog. Egy út marad, az új rendszer telepítése.

Egyébként meg maga a downgrade gyerekjáték lenne, ha tárolóban lévő verziókról lenne szó. :K (mondjuk durva függőségek esetén lehet mégsem...)

20.04-re viszont fel lehetett volna rakni, még a 22.04-re frissítés előtt, de ezt ugye honnan tudná az ember.

Alap konklúzió, ha a rendszer nem egy sima home user rendszer, akkor célszerű mellőzni a főverzióra upgrade-et!

(én is neked válaszoltam most, de valójában a kérdezőnek szól) ;)

[ Szerkesztve ]

(#85518) fatpingvin válasza ubyegon2 (#85517) üzenetére


fatpingvin
őstag

alternatív megoldás az a csótányság, hogy letörlöd a kérdéses csomagot a rendszeredről, megkesesed az előző verziót és egyénileg kijelölt tárolóból vagy ad absurdum manuálisan telepíted. viszont ez már nem kezdő topik mert ha itt valami elcsesződik az már nem kezdő topik helyrekalapálni, arról nem is beszélve hogy ez alapvetően egy nagyon rossz rutin.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#85519) hcl válasza ubyegon2 (#85517) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor azért ilyen, mert upgradelte 20.04-ről :)
Mondjuk ugyanezt szívtam be a Debian homeszerveren, amikor az upgrade célján már megszűnt a php-gd csomag, meg a libraryk sem voltak meg, az Apache viszont a konfigja alapján azt hitte, hogy ott van :D
És miután visszatettem mindent, megy a GD megint :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#85520) ubyegon2 válasza fatpingvin (#85518) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igaz, az megoldás lehetne, de mint írod, nagyon nem kezdő téma lenne, ahogy ránéztem a függőségi fára itt, én már ugrottam is volna tovább a témában. (nekem már az első nyűgösnek hangzik, a libc6...)

Biztosan sokan okkal nem szeretik a friss installt, de főverzió upgrade néha sokkal több nyűggel és időveszteséggel járhat, mint egy tiszta telepítés....

Megyek is upgrade-elek egyet a Dell Precisionon Mint Cinnamon 20.3 - 21 között. ;] Sajna tegnap a KDE nagyon kiborított ezzel a múlt évezred szintű beállítási módszerével....mekkora őstulokság már, hogy egy csúszkás beállítási opció hatását nem látod mozgatásnál, csak adott állásban, ha a végrehajtás gombra kattintasz. Mondjuk fényerő beállításnál volt ez talán...alapból is utáltam, hogy nincs interaktív beállítási mód, Cinnamonnál már óvodás korom óta van ilyen. :(

[ Szerkesztve ]

(#85521) ubyegon2 válasza hcl (#85519) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor azért ilyen, mert upgradelte 20.04-ről

Ja, legalábbis remélem nem 21.x-ről, az lenne az igazi durvaság. Egyre inkább nem opció ez a verzió upgrade, mindig van valami olyan váltás a core-ban, ami miatt csak szívás jöhet! :( Ubuntunál ki kell húzni at 5 évet és utána szépen elengedni és jöhet a totál új.

(#85522) hcl válasza ubyegon2 (#85521) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én általában a LTS lejárta előtt hazavágtam a gépem, és úgyis újra kellett rakni :D Most 18-22 update volt, és teljesen jól működik utána a cuccmány. Mióta vannak virtuálgépek, nem mindent a sajátomon kell próbálgatni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#85523) ubyegon2 válasza hcl (#85522) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem alapból elvetendő dolog a verzió upgrade, ez tény, de szerintem egy belakott rendszer esetén nem árt kis jártasság sem, ha menet közben jönnek a CLI-s üzenetek, azokkal tudni kell mit kezdeni! Sőt, van amikor kifejezetten csak verzió-upgrade-del lehet megoldani valamit, sajnos az új kiadások a régi gépek BIOS-ával néha nem hajlandók együttműködni....jó példa erre Tim84 fórumtársunk társtopikban láthadó problémája, itt a thread, elég tanulságos. :U

[ Szerkesztve ]

(#85524) hcl válasza ubyegon2 (#85523) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért nem szokott olyan bonyolult lenni. ÉS a legtöbb esetben a meglevő konfiggal semmi baja nem lesz.

Illetve a verzióupdate nem támad úgy, mint a Microsoft cuccai, azt egy Linuxon azért le kell okézni, vagy külön elindítani.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85525) ubyegon2 válasza hcl (#85524) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyáltalán nem bonyolult, de kezdő szinten azért gond lehet, pár kedvenc PPA, no meg akinek már oviban is TC vagy IrfanView volt a jele és ezekre frissíti rá az új főverziót... :D Szóval ha egyszerűen zajlik, akkor OK, de ha nem, akkor érdemes látni, miket is ír ki menet közben a rendszer.

Persze ha vannak ilyen helpelő leírások, könnyebb:

How to Upgrade to Linux Mint 21 [Step by Step Tutorial]

(#85526) hcl válasza ubyegon2 (#85525) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"no meg akinek már oviban is TC vagy IrfanView volt a jele és ezekre frissíti rá az új főverziót... :D"
Szerintem a Wine-t pont nem bántja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85527) bugizozi válasza ubyegon2 (#85517) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszönöm a hsz-okat! :R
Ez még egy játszós gép, virtualbox-ban próbálgatom, ha kijön a hivatalosan támogatott 22.04 verzió szerintem lecserélem a Linux Mint-et erre, valahogy jobban tetszik (vagy csak az újdonság varázsa mert meguntam a Mint-et :D)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#85528) hcl válasza bugizozi (#85527) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem alapvetően bejönne a neon, csak tele van bosszantó apróságokkal (mondjuk inkább csak olyan hardveren próbáltam, ami nem triviális, meg virtuálon). Amúgy elég jól össze van faragva, csak inkább koncentrálhatnának arra, hogy minden pöpecül menjen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85529) ubyegon2 válasza bugizozi (#85527) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

lecserélem a Linux Mint-et erre, valahogy jobban tetszik (vagy csak az újdonság varázsa mert meguntam a Mint-et

Megértelek, sokaknak unalmas lehet, ha valami modern és unalmas, mert csak működik! :D Talán épp ebben a Neon-ban dobják először azt a agyzsibbasztó retróságot, ami azért kiakasztó tud lenni, épp imént említettem pár szóban...

Itt van ugyanaz a fényerő beállítás, egyik retro, a másik a csúszka húzásával már változtatja is a fényerőt....

Annak fényében gáz ez, hogy mindkét DE panelappjai-n tök egyszerűen kétujjas tapipadhúzással állítható a fényerő az energiagazdálkodás panelikonon!

virtualbox-ban próbálgatom,

Akkor még időben vagy, remélem élesben nem felejted el, mire kell nagyon fidelni! És igazán nincs mit! :D rendőr fia is úgy tanul, ha kérdez...bocs, de ez a poen most kihagyhatatlan volt! ;]

(#85526) hcl

Szerintem a Wine-t pont nem bántja.

Ööö....OK, azért froclizásnak épp jó volt! :DDD Fene se ismeri ezt a Wine-t, gondolom köze van a Windows-hoz, így nem is szeretném megismerni. Akinek nem elég, amit Linux alatt talál, azegy fac! :P

(#85530) hcl válasza ubyegon2 (#85529) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én igazából annyit láttam belőle, hogy amíg a profilban a .wine megvan (az tartalmazza a c: megfelelőjét), meg nyilván a rendszeren a megfelelő libraryk, stb., addig a Wine is működőképes marad. Amúgy annyi köze van a Windowshoz, hogy megvalósítja a rendszerhívásokat, tehát ha egy progi kéri, akkor használhatja. Szóval nem emulátor (a neve is az, hogy is not an emulator :D ).

Mutogatni való hater díszpinty

(#85531) ubyegon2 válasza hcl (#85530) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szóval nem emulátor (a neve is az, hogy is not an emulator :D ).

Hú ezt pár éve olvasgattam értelmes vitaként valamelyik topikban, hogy nem emu, de emu! :D Ezzel épp úgy vagyok, mint a portás a sassal! ;] Mindenesetre tuti több köze van a Winhez, mint a borokhoz! ;)

(#85532) hcl válasza ubyegon2 (#85531) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, ez egy újraírt, visszafejtett Windóz torzó :D Azért is olyan döcögős.
Amúgy a ReactOS is közös kódot használ a Wine-el, de az kicsit komolyabb projekt (komplett Windows reverse engineering :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85533) tordaitibi válasza ubyegon2 (#85529) üzenetére


tordaitibi
veterán

" Akinek nem elég, amit Linux alatt talál, azegy fac! :P"

Jelen...! :D

Nem sorolnám holnapig, mi nincs Linux alatt. Nem csak simán nincs hanem faragva-vértizzadva se. Ami máshol meg van.

(#85534) tordaitibi válasza hcl (#85532) üzenetére


tordaitibi
veterán

"Amúgy a ReactOS ...
Hát az szegényke se hús se hal. Többször nekifutottam de utoljára, kb. 3 éve is használhatatlan volt.
Lehet nekifutok megint de...

(#85535) májkimiki válasza tordaitibi (#85534) üzenetére


májkimiki
őstag

....3 éve rengeteget fejlődött.

(#85536) hcl válasza tordaitibi (#85534) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tényleg az, még. Azért az nem kis munka, és amúgy jelenleg a hálózat hiányzik, de azon kívül működik. Nemtom 3 éve hol volt, én kb. most télen néztem, és akkor már ez volt a helyzet.
Azért ez magában marha nagy dolog, hogy újraírták a Windows kernelt, a komplett OS-t köré, és működik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85537) #08299776 válasza tordaitibi (#85533) üzenetére


#08299776
törölt tag

Szintén zenész... ;)
Bár én másképp közelíteném meg, mi az ami Linugz alatt van, máshol meg nincs, szerencsére: systemd, pulseaudio, network-manager, xorg, wayland, stb., a sor gyk. végtelen...

(#85538) I02S3F válasza #08299776 (#85537) üzenetére


I02S3F
őstag

Most szívtam a Wayland-al! Anydesk-el nem tudtam csatlakozni az itthoni géphez miatta! Ki kellett kapcsolni! A wayland-ot, még mielőtt valaki azt mondja, hogy a gépet kapcsoltam ki:DD.

(#85539) ubyegon2 válasza tordaitibi (#85533) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem sorolnám holnapig, mi nincs Linux alatt. Nem csak simán nincs hanem faragva-vértizzadva se. Ami máshol meg van.

Azért nyilván tudjuk, hogy a Te eseted igencsak rendhagyó azokkal az égedelem csodagépekkel meg az elvetemült sw igényeiddel. Átlag normál hardverek és felhasználók esetében minden van és működik is Linux alatt. Nyilván egy Lamborgíííni topikban is sorolhatnád, mire nem jó a kocsigépjármű, mert szántóföldön nem tudsz keresztülvinni három fiatal süldő sertésű disznót...no de attól még az elég jó gépjármű! :DDD

Szerintem van amúgy minden, csak éppen nem az, amit megszoktál Windowson, vagy kicsit dolgozni kéne vele, de mennyivel eccerűbb nyekeregni és Wines programokat használni! :P

(#85540) ubyegon2 válasza hcl (#85532) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt a ReactOS-t akkor kifejezetten a Winhez hozzánőtt usereknek fejlesztik? Hasznos... ;]

(#85541) I02S3F válasza ubyegon2 (#85539) üzenetére


I02S3F
őstag

Mindenre gondoltam, csak arra nem, hogy sertést szállítson vele:DD!

(#85542) ubyegon2 válasza I02S3F (#85541) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Már ne is haragudj, de jóval nagyobb esélye van ennek, mint annak, hogy egypupú tevét akarna szállítani, nem? :D Tibikomám írta régebben, hogy szántóföldeken települve is szokott melózni, ezért a példa....

(#85543) I02S3F válasza ubyegon2 (#85542) üzenetére


I02S3F
őstag

Gondolom e kettő faj nő tagjainak seggét nézed az utcán:)).

Tibi koma írhatna is egy könyvet : A varjak társaságában :D.

[ Szerkesztve ]

(#85544) májkimiki válasza ubyegon2 (#85539) üzenetére


májkimiki
őstag

süldő sertésű disznót...
Ezt hogy a viharba hoztad össze? :DD

(#85545) hcl válasza I02S3F (#85538) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Teamviewer már megy Wayland-on, ha esetleg ez infó.

@ubyegon2 : Mint mondtam, egy újraírt Windows, nyílt forrással :D (BTW hogy a búsba' van ezeknek a screenshotokon hálózata?)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85546) I02S3F válasza hcl (#85545) üzenetére


I02S3F
őstag

Akarod hallani a kifogásom? Melóhelyen anydesket használunk. Külön emiatt nem teszem fel a tv-ert.

(#85547) hcl válasza I02S3F (#85546) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondom ha esetleg infó. Amúgy nem tudom, máshol mi van, KDE neon-on lehet választani Wayland és X11 session bejelentkezésnél (ugyanazt az asztalt kapod, csak az alatta futó protokoll más).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85548) ubyegon2 válasza májkimiki (#85544) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyilván a kifejezésnek tartalmaznia kell a jószág életkorát, nemét és a pontos tipusát is, persze hétköznapi nyelvezetben. :K

(#85545) hcl

Mint mondtam, egy újraírt Windows, nyílt forrással

Oppa, ezt akkor átugrottam, hát akkor nem köll! Nemrég pici Lenovo ThinkPadon láttam élőben települni önállóan egy WinX-et...hát komolyan horrorisztikus élmény volt! De érted, hazahoztam a gépet az eladótól üres meghajtóval, bekapcsolom és elkezd rajta ügyeskedni, többször rebootolva a WinX!? :Y Néztem is pislogtam, hogy ez most egy bazinagy vírus akkor? Szerencsére sikerült hatástalanítanom! :DDD

(#85549) I02S3F válasza hcl (#85547) üzenetére


I02S3F
őstag

Vettem a lapot! A bosszúságom inkább a problémának szól, mint neked! :B

(#85550) hcl válasza ubyegon2 (#85548) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, már vagy egy évtizede kötelező OS-el árulni a gépeket, és az általában Windows (aminek az ára benne van a gépében :D ), vagy Freedos, néha Linux.

@I02S3F : OK :D
Amúgy 1-2 hónapja meg a TV sem ment, gondolom azóta megalkották a Wayland support. Valószínű az Anydesk is fog menni.

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.