Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85101) BoB válasza CPT.Pirk (#85100) üzenetére


BoB
veterán

Az amdgpu a videó kártya driver (ami a kernel része), és nem a mesa.

Minél frisebb a kernel, annál frisebb az amdgpu driver.

A mesa csak 3d library-k gyűjteménye (opengl, vulkan, stb), ami lehetővé teszi ezek használatát.

Windows analógia:
VGA driver -> linux kernel (ebben az esetben, vagy nvidia prop, stb.)
directx -> mesa

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#85102) CPT.Pirk válasza BoB (#85101) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ehh, igazad van. Meglátszik, hogy tegnap ittam... :D Töröltem is, hogy ne legyen félrevezető. :)

dances: Amit felraktál az egy olyan disztró, amivel nem kellene várnod a frissítésekkel, pont az új csomagok a lényege.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#85103) ubyegon2 válasza dances (#85099) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az X.org és a Mesa pontosan miért felelősek?

Nagyon egyszerű leszek, az X végzi a 2D, a mesa meg a 3D megjelenítést.

A frissítéssel várok még picit, amíg lesz 21.1.

Itt elakadtam kissé....nem a 20.2 az, amit felraktál? Mert annak a 20.3-ra upgrade-je már totál jól működik és semmi köze nincs a 21-es főverzió első alverziójának megjelenéséhez.

Vagy 20.3-ra frissítesz vagy totál friss új 21 installt csinálsz!

(#85104) growler válasza ubyegon2 (#85103) üzenetére


growler
őstag

Tudom még nem sok idő telt el a kiadás/telepítés óta, de szerinted mi az
ami indokolja(hatja) a 20.3 lecserélését 21-re ?
Magyarul: miben nyújt többet a 21 a 20.3-nál ? (Elsősorban nem az újabb
csomagverziókra gondolok.)

(#85105) dances válasza ubyegon2 (#85103) üzenetére


dances
tag

Friss install lesz majd 21.1 -re.
:R

Only the Good die young.

(#85106) Rimuru válasza ubyegon2 (#85103) üzenetére


Rimuru
veterán

Vagy 20.3-ra frissítesz vagy totál friss új 21 installt csinálsz! - azt hiszem ez nem oregedett jol ;]

Vigyázat, csalok!

(#85107) csixy


csixy
addikt

Segítsetek légyszi!
A porteussal gyűröm magam. Szeretnék egy youtube-dl-gui.txz-t buildelni, azt utána simán xzm-mé tudnám alakítani. A txz slackware telepító csomag fájl, az xzm pedig Porteus modul. A slack buildelésre már rájöttem. Le kell tölteni a buildet , ki kell tömöríteni és belemásolni a tömörített forrást. Rootként indítani a ./buildelendő.Slackbuild fájlt. De a buildelés a végén két hibát dob , ez az :

guest@porteus:~$ su
Jelszó:
root@porteus:/home/guest# ls
Asztal/ Documents/ Downloads/ Letöltések/ Nyilvános/ Public/ Videók/
Desktop/ Dokumentumok/ Képek/ Music/ Pictures/ Videos/ Zenék/
root@porteus:/home/guest# cd Letöltések
root@porteus:/home/guest/Letöltések# ls
youtube-dl-gui/ youtube-dl-gui-0.3.8.tar.gz
youtube-dl-gui-0.3.8/ youtube-dl-gui.tar.gz
root@porteus:/home/guest/Letöltések# cd youtube-dl-gui
root@porteus:/home/guest/Letöltések/youtube-dl-gui# ls
README youtube-dl-gui-0.3.8.tar.gz youtube-dl-gui.info
doinst.sh youtube-dl-gui.SlackBuild*
slack-desc youtube-dl-gui.desktop
root@porteus:/home/guest/Letöltések/youtube-dl-gui# ./youtube-dl-gui.SlackBuild
youtube-dl-gui-0.3.8/
youtube-dl-gui-0.3.8/LICENSE
youtube-dl-gui-0.3.8/MANIFEST.in
youtube-dl-gui-0.3.8/README.md
youtube-dl-gui-0.3.8/ToDo
youtube-dl-gui-0.3.8/locale_build/
youtube-dl-gui-0.3.8/locale_build/HOWTO.md
youtube-dl-gui-0.3.8/locale_build/build_locale.bat
youtube-dl-gui-0.3.8/locale_build/build_locale.sh
youtube-dl-gui-0.3.8/osx/
youtube-dl-gui-0.3.8/osx/Info.plist
youtube-dl-gui-0.3.8/osx/PkgInfo
youtube-dl-gui-0.3.8/osx/YoutubeDlGui.icns
youtube-dl-gui-0.3.8/osx/empty.lproj
youtube-dl-gui-0.3.8/setup.py
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/__init__.py
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/__main__.py
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/downloaders.py
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/downloadmanager.py
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/icons/
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/icons/youtube-dl-gui.ico
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/icons/youtube-dl-gui_128x128.png
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/icons/youtube-dl-gui_16x16.png
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/icons/youtube-dl-gui_256x256.png
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/icons/youtube-dl-gui_32x32.png
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/icons/youtube-dl-gui_48x48.png
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/icons/youtube-dl-gui_512x512.png
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/icons/youtube-dl-gui_64x64.png
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/info.py
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/ar_AR/
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/ar_AR/LC_MESSAGES/
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/ar_AR/LC_MESSAGES/youtube_dl_gui.mo
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/ar_AR/LC_MESSAGES/youtube_dl_gui.po
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/de_DE/
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/de_DE/LC_MESSAGES/
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/de_DE/LC_MESSAGES/youtube_dl_gui.mo
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/de_DE/LC_MESSAGES/youtube_dl_gui.po
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/en_US/
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/en_US/LC_MESSAGES/
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/en_US/LC_MESSAGES/youtube_dl_gui.mo
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/en_US/LC_MESSAGES/youtube_dl_gui.po
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/fr_FR/
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/fr_FR/LC_MESSAGES/
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/fr_FR/LC_MESSAGES/youtube_dl_gui.mo
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/fr_FR/LC_MESSAGES/youtube_dl_gui.po
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/pt_BR/
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/pt_BR/LC_MESSAGES/
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/pt_BR/LC_MESSAGES/youtube_dl_gui.mo
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/locale/pt_BR/LC_MESSAGES/youtube_dl_gui.po
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/logmanager.py
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/mainframe.py
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/optionsframe.py
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/optionsmanager.py
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/parsers.py
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/updatemanager.py
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/utils.py
youtube-dl-gui-0.3.8/youtube_dl_gui/version.py
File "/tmp/SBo/youtube-dl-gui-0.3.8/setup.py", line 24
print error
^
SyntaxError: Missing parentheses in call to 'print'. Did you mean print(error)?
root@porteus:/home/guest/Letöltések/youtube-dl-gui#

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#85108) ubyegon2 válasza growler (#85104) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tudom még nem sok idő telt el a kiadás/telepítés óta, de szerinted mi az
ami indokolja(hatja) a 20.3 lecserélését 21-re ?

A kíváncsiságon túl? Meg azon túl, hogy minden friss ropogós és érzésre gyorsabb az egész rendszer? Nem tudom, tök ugyanaz amúgy, mint az előző, már azt veszem észre, hogy napok óta a 21 fut. Telepítés után azt figyeltem meg először, hogy gyors és szebb lett valahogy a képernyőn minden. Még most is kicsit, hogy sötétítettem a képernyőn! ;]

(#85105) dances

Friss install lesz majd 21.1 -re.

De mire vársz? A Mint az alapból x hónapig csiszolja az Ubuntu alaprendszert a DE-vel és az Xapps.szal, mire kijön a 21, már egy sokszor frissített alapUbuntun ül a DE meg minden. A 21.1 kb ugyanez lesz még több Ubuntu core frissítéssel és szintén DE meg saját programcsomag frissítéssel!

(#85106) Rimuru

Hát ugye pedig de! Értem én, mire akarsz kilukadni, de ez akkor is így jó, ahogy írom! ;] LTS ez és újra kell telepíteni, az a jó neki! Főverzióról van most szó. Ami csak 2 évente van, nem lassan hetente, mint Archnál. :D

(#85109) BoB válasza csixy (#85107) üzenetére


BoB
veterán

Python 2 kódot akarsz python 3 -al futtatni, ami visszafelé nem kompatibilis. A python 2 egyébként már több mint 2 éve nem támogatott.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#85110) csixy válasza BoB (#85109) üzenetére


csixy
addikt

Köszi, egy hete szenvedek vele, ilyesmire tippeltem. Egy működő youtube dl van benne. Merre keressek hozzá egy valamilyen GUI-t buildelni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#85111) BoB válasza csixy (#85110) üzenetére


BoB
veterán

Ez újabb: [link]

Hogy működik -e nem tudom, én nem használok guit ehhez.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#85112) sh4d0w válasza csixy (#85110) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

De komolyan, minek a GUI?

https://www.coreinfinity.tech

(#85113) csixy válasza BoB (#85111) üzenetére


csixy
addikt

Köszi. Mekktróbálom! Ha nincs benne pypi meg pip install csak jobb lehet.

sh4dow:
Igaz. Egy 2 soros textfile-t kell elmenteni mindössze, még meg nem tanulom és azt beillleszteni a terminálba, meg beletenni a linket hogy legyen nekem mp3.
Remélem, hogy a neten megtalálom a sifrát..

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#85114) csixy


csixy
addikt

Jó játék ez a Porteus, meg a Slackware. Kb olyan mint a windows, mert a függőségek ellenőrzésével nem ny@lja ki a s.gg.m, emiatt sok dologból több egymástól független ez az amaz kell, hogy felkerüljön és így is sokszor pofára esik az ember. A vonzó számomra a Porteus moduláris felépítése, kb úgy dolgozik, mint a Mateicek féle Slax. Már a Slaxnak is van ismét Slackware alapú buildje is, de míg a Porteus egy Mercédesz, a Slax csak egy Trabant - nehéz a semmiből rendszert építeni. A Porteus már alapból nagyon sok mindent tud, pl én Cinnamon verziót töltöttem le belőle. A modularitás miatt az éló rendszer úgy működik, mint egy live-linux és egy pendrájvon is megél és hordozható, csak legyen elég RAM. Perzisztenciája tökéletes a changes mappában, de időnként a changes mappából csinálok egy changesX.xzm fájl modult és beteszem a modules mappába. A changes mappát meg kiürítem.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#85115) Rimuru válasza csixy (#85113) üzenetére


Rimuru
veterán

Csinalj ra aliast (vagy shell functiont) es akkor csak annyi lesz hogy my-command "link"

Vigyázat, csalok!

(#85116) csixy válasza Rimuru (#85115) üzenetére


csixy
addikt

Ajaj ez még nekem ógörögül van. Jaaa ez a youtube.dl működtetásáhez kell, már kapisgálom. Kösszi!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#85117) ceia


ceia
őstag

#85084 sh4d0w   Igen, kiskutya, de attól még nem kéne ugatnia! Vakkantania kéne. És nagykutyásan ugat! A háttérképen egy komoly vadállat van, szerintem az inkább macsakafélének néz ki, vagy kutya + macska hibridnek, és akkor ugat kettőt.. Éjjel fent maradt a hangerő, hát érdekes volt.. ;]

#85085 CPT.Pirk   Oké, majd próbálkozom, de jól el van rejtve így első blikkre. Nekem nem kell.

Viszont még az érdekelne, hogy Linuxon mi a Ctrl + Alt + Del megfelelője? Hogy jön be a feladatütemező? Bár most az sem segített volna, úgy megfeküdt a PaleMoon. Nem hogy a Linuxot, még a gépet is vitte! Egy Logitech oldalt kaptam meg keresésre (egy egérről), de valami ázsiai nyelven. Át akartam váltani angol verzióra, erre kiakadt a böngésző. (ekkor még azt hittem) Végül hiába próbáltam lekapcsolni a gépet a hosszan nyomott bekapcsológombbal, arra sem reagált! Ki kellett kapcsolnom a tápon a főkapcsolót, csak az segített. Ilyen Windowson azért nem volt.. ;)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#85118) CPT.Pirk válasza ceia (#85117) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs 1:1-ben megfelelője a ctrl + alt + del -nek. Feladatkezelő persze van, de az meg egyik disztróban ilyen, másikban olyan, függően az asztali környezettől.

Illetve terminálban a htop meg a pkill az univerzális minden disztró alatt és jellemzően még a legnagyobb gebasz idején is át lehet lépni karakteres terminálba az Alt ás F1..6 gombokkal hogy ezekhez hozzáférj, vagy legalább kiadj egy reboot parancsot.

Mondjuk amit leírtál összeomlást az nem igazán jellemző, azt hiszem akkor láttam ilyet egyedül, mikor egy gyenge gépen elfogyott a szabad memória, miközben nem volt beállítva swap terület.
Ha kiadod a htop parancsot terminálban, akkor rögtön kiderül hogy áll a memória és a swap kérdés.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#85119) Warton válasza csixy (#85113) üzenetére


Warton
őstag

Ezt mondjuk nem értem mi olyan bonyi, mp3 letöltés:

youtube-dl -x --audio-format mp3 link

Manjaro alatt a linket 'aposztrófba' kell tenni, mert különben nem megy, más linuxokat nem tudom, windows alatt nem kellett aposztróffal szarozni. Ilyenkor home-ba tölti, valahogy meg lehet adni neki, hogy hova töltse, de eddig még nem vettem a fáradtságot kideríteni hogyan.

(#85120) csixy válasza Rimuru (#85115) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm, egyelőre ennyit írtam a .bashrc fájlba, működik.

alias mp3='cd ~/Music && youtube-dl -x --audio-format mp3'

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#85121) peterattila


peterattila
aktív tag

Nagyon tetszik a manjaro grub menüje, a gép indulásakor. Ezt hogyan tudom megcsinálni LM 21 alatt, ahol csak egy puritán menü van?

(#85122) I02S3F válasza peterattila (#85121) üzenetére


I02S3F
őstag

Vagy a manjaro-ból kiszeded valahogy, vagy letöltöd valami gnome-look vagy hasonló weboldalról, ha fenn van.

Szerk. : Esetleg ha a manjaro artworknek van saját github oldala, akkor onnan.

[ Szerkesztve ]

(#85123) CPT.Pirk válasza Warton (#85119) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Félreérted az aposztróf lényegét, az nem szarakodás miatt van, hanem h. neked jó legyen.

Az aposztrófot azért használják, mert lehetnek vezérlő / különleges karakterek az URL-ben, amit a shell megpróbál értelmezni, hiszen az a dolga. Ha aposztrófba rakod az URL-t, akkor meg tudja, hogy az nem neki szól. Windows alatt is kellene használnod, csak ott idézőjel van erre.

https://manpages.ubuntu.com/manpages/xenial/en/man1/youtube-dl.1.html
"Video URL contains an ampersand and I'm getting some strange" - ebben a pontban írják.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#85124) ubyegon2 válasza peterattila (#85121) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt hogyan tudom megcsinálni LM 21 alatt, ahol csak egy puritán menü van?

Jó az a Mint-es népeknek, mert ugye a GRUB menüt jó esetben egy másodpercig ha nézik vagy meg sem jelenik nekik! ;]

Én a helyedben kifotóznám Manjaro alól a GRUB menüt és Mint alatt beraknám háttérképnek, ha már sokat szeretnéd nézegetni, mert ezalatt mennének a futtatandó programok.

[ Szerkesztve ]

(#85125) I02S3F válasza ubyegon2 (#85124) üzenetére


I02S3F
őstag

Troll on, troll off:C:DD

Szerk. : Haverom munkahelyén panaszkodtak a munkavállalók, hogy "csúnya háttér! Nem lehet megváltoztatni!" Erre az volt a válasza a főnökségnek, hogy nem a hátteret kell nézni, hanem dolgozni kell! :DD

[ Szerkesztve ]

(#85126) fatpingvin válasza I02S3F (#85125) üzenetére


fatpingvin
őstag

nagyon jó :D az én gépeimen nincs is konkrétan wallpaper. az Openbox defaultban nem rendelkezik tudtommal ezzel a funkcióval, plusz appletet ezért meg nemfogok rajta futtatni :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#85127) Warton válasza CPT.Pirk (#85123) üzenetére


Warton
őstag

Csak pl. az általad linkelt leírásban is rosszul van az elején.
Ez van: youtube-dl [OPTIONS] URL [URL...]
pedig ennek kéne lennie: youtube-dl [OPTIONS] 'URL' [URL...]
szerintem.

Nekem hónapokig működésképtelennek volt nyilvánítva ez a progi linux alatt emiatt. Tény, hogy nem fektettem bele sok energiát, mert simán ment windowson és akkor inkább ott használtam.

Ja letöltöttem anno guit hozzá és azzal sem működött, gondolom ott is ugyanez volt a probléma. Pedig ha már valaki guit csinál akkor igazán hozzáadhatta volna a kis programjához az aposztófokat. :U

(#85128) csixy válasza Warton (#85119) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm Neked is. Ahol épp vagy oda tölti le az mp3-at. Én nem teszem aposztrófba a linket, mégis működik.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#85129) Warton válasza csixy (#85128) üzenetére


Warton
őstag

Én is szeretem a Linux disztribúciók konzisztens működését.

Nem akarok semmi jó elrontója lenni, de ha zenét akarsz hallgatni akkor a nuclear progit tudom ajánlani, csak nem kell letöltögetni a számokat a lemezre. De ha mégis, offline-ba is akarsz hallgatni akkor is van rá letöltési opció a programban, de én még nem próbáltam.

AUR-ból simán letölthető, LinuxMintesek meg majd megoldják valahogy a telepítést. ;]

[ Szerkesztve ]

(#85130) csixy válasza Warton (#85129) üzenetére


csixy
addikt

Jó nekem a youtube-dl. Így aliassal egyszerúbb a használata mint GUI-val. Kocsiban hallgatom pendrájvról offline a zenéket.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#85131) ubyegon2 válasza I02S3F (#85125) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Erre az volt a válasza a főnökségnek, hogy nem a hátteret kell nézni, hanem dolgozni kell!

A helyükben a főnökségről raktam volna be egy képet a fenti szöveggel! :DDD Mondjuk időnként én is cserélek valami megnyugtató képre hátteret, de csak boot után látom picit, gondolom hamar megnyugszom és haladhatok tovább!

Anno a főnököm Wines gépére egy légyszimulátort vagy mit raktam fel képernyővédőnek, mert állandóan légycsapóval üldözte a legyeket....kicsit morcos volt, mikor rájött, hogy copatják! :D

[ Szerkesztve ]

(#85132) iceQ! válasza I02S3F (#85062) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi, így már meg is vagyok :) Sikerült a telepítés :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85133) I02S3F válasza iceQ! (#85132) üzenetére


I02S3F
őstag

Nagyon örülök! :)

(#85134) májkimiki válasza csixy (#85130) üzenetére


májkimiki
őstag

Én már leszoktam a youtube-dl-ről önmagában. Clipgrab-et használok mindenhol, behúzza magának a ytdl-t. Grafikus, saját keresővel, konvertál is egylépésben mp3-ba, ha nem kell a video.

(#85135) peterattila válasza I02S3F (#85122) üzenetére


peterattila
aktív tag

Köszi a tippet.

(#85136) peterattila válasza ubyegon2 (#85124) üzenetére


peterattila
aktív tag

Nem akarom sokat nézegetni, csak szimplán tetszik.

(#85137) I02S3F válasza peterattila (#85136) üzenetére


I02S3F
őstag

Viszont, ha azzal megelégszel, a Mint boltban vannak grub skinek! Csak telepíted a boltból és kész!

(#85138) Staradder


Staradder
tag

Halli
Linuxos monitoring programokat keresek amiket itthoni cégek használnak céges környezetben. Név és valamilyen leírás érdekelne ha van magyar nyelvű is az is jöhet.
Dolgozik valaki esetleg ilyen programokkal, problémás egy ilyen munka?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#85139) I02S3F válasza Staradder (#85138) üzenetére


I02S3F
őstag

Nagios, icinga, prometheus graphana.

[ Szerkesztve ]

(#85140) sh4d0w válasza Staradder (#85138) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Mi a franc lenne problémás egy ilyen melóban? Nézed a monitoring console-t, ha esemény van beavatkozol, vagy ticketet nyitsz.

https://www.coreinfinity.tech

(#85141) I02S3F válasza Staradder (#85138) üzenetére


I02S3F
őstag

A nagios sms-t is tud küldeni.

(#85142) gregory91 válasza peterattila (#85121) üzenetére


gregory91
senior tag

Mert hogy nézz ki?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#85143) sisi22 válasza Warton (#85127) üzenetére


sisi22
tag

Ha mar youtube-dl a tema, ra lehet venni, hogy valoban hozzon letre feliratfajlt a videohoz?

Napok ota tobben probalkozunk yt-dl es yt-dlp -vel is, mindenhol csak a meglevo feliratfajlt lehet letoltetni, ha nincsen, akkor nem hozza letre. :-(

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#85144) Rimuru válasza sisi22 (#85143) üzenetére


Rimuru
veterán

csak a meglevo feliratfajlt lehet letoltetni - Ha nincs hozza felirat akkor hogy hozna letre (a semmibol)? :F Max keresel valami speech to text sw-t.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#85145) BoB válasza sisi22 (#85143) üzenetére


BoB
veterán

így: [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#85146) ceia


ceia
őstag

#85118 CPT.Pirk   Köszi, hát arra nem gondoltam volna, hogy a taskmanager más és más a Linuxok alatt. Ha esetleg még baj lesz, majd próbálkozom a terminál parancsokkal. :R

Youtube videó letöltésre ajánlom a JDownloader2-őt, úgy tudom, van Linuxon is!

        it's more fun to compute

(#85147) sisi22 válasza Rimuru (#85144) üzenetére


sisi22
tag

Ha nincs hozza felirat akkor hogy hozna letre (a semmibol)?

Ugyan ugy, ahogy a feltoltott videok tobbsegenel is valami general egy automatikus srt fajlt.

Plane, hogy a yt-dl -nel ott az opcio, hogy vagy megtalalja az automatikusan letrehozott szoveget, vagy ir egyet - csak eppen tenylegesen nem ir semmit, az a parancs nem mukodik.:-(

Max keresel valami speech to text sw-t.

Nem a szoveg a lenyeg, hanem az idozitesek kodolasa, a szoveget gyorsan begepelem, az idosavokat kell valahogy megcsinaltatni, az a sziszifuszi munka.

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#85148) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

a legutóbbi qemu bajlódást elvetettem és friss vbox alól álltam neki a Linux alapoknak. egy viszonylag hosszú kurzus elején vagyok, CentOS alapon megy. jelenleg CentOS Stream 9 VM alatt próbálkozom, de a (szokásosnak tűnő) felbontás problémába ütközöm, minden reboot után visszaáll 800x600-ra. ahogy néztem a vbox guest additions meg kellene oldja.

ennek a telepítésével szívok két napja, egyszerűen nem jutok dűlőre vele. teljesen friss VM (jelenlegi legújabb verzió) és a CentOS-re se nagyon tudok lehúzni semmit. az alábbiak mentén nem haladok, tudnátok esetleg tippet adni?

sudo yum update
sudo yum install tar bzip2 kernel-devel kernel-headers perl gcc elfutils-libelf-devel
sudo reboot

ezek után hibával tér vissza a terminál, amit elvileg itt találok:

/var/log/vboxadd-setup.log
csak éppen azt írja a fenti parancsra, hogy nincs ilyen folder. a guest additions pedig szerintem nem működik. van esetleg ötletetek, hogy merre haladjak tovább? kerestem fórumokon elég sokat, de még nem jártam sikerrel.

ui.: egy ilyet találtam, de nekem 6.1.36 fut, ráadásul az Ubuntu-tól is elég messze vagyok.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#85149) Sonja válasza sisi22 (#85143) üzenetére


Sonja
veterán

Pedig letölti, de csak ha engedélyezve van a videónál. Ennél a videónál nincs felirat engedélyezés (szürke a felirat ikon), nem is tölti. Ezen videónál pedig engedélyezve van, le is tölti a yd-dlp (a --write-auto-subs paranccsal). Olyan videónál ne várd el, ahol magán a Youtube oldalon se tudod ezt engedélyezni.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#85150) csixy válasza májkimiki (#85134) üzenetére


csixy
addikt

Jó ez a clipgrab. Appimage formában szedtem le. Simán fut a Porteusban. Bekonfigoltam, aztán kényelmesre vettem hogy lássak-halljak is valamit átmentem a youtube-ra. Amint egy-egy linket kijelöltem egyből felajánlja, hogy leszedje-e? Hát persze! Kényelmes.Lecsipegettem az egész Mrak-ot.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.