Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) K1LLMy53Lf válasza jenei1994 (#54299) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

habár én nagyon nem értek hozzá, de 5k-ig most a Piston 3at mondanám:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#54302) vicze válasza K1LLMy53Lf (#54301) üzenetére


vicze
félisten

Ha basszust, basszust meg basszust akar akkor inkább a P2, és 16Ohm a P3 32Ohm és érezhetően több erő kell neki, szóval a P2 hangosabb.

[ Szerkesztve ]

(#54303) coolmonster8 válasza kemcso (#54294) üzenetére


coolmonster8
újonc

Elolvastam.
Az ár max. 15000 de inkább 10000 körül legyen. BEST-BUY
Arra jutottam, hogy egy in-ear füles kéne. Normál kialakítású. (nem fül mögötti)
Sajnos nem hallgatok egy adott stílust, dupstep, rapp a leggyakoribb.
Utcán használnám tehát IZOLÁCIÓ fontos szempont.
Nem kell hogy mikrofonos legyen, de nem hátrány.
Természetesen itthon venném.
Kösz a segítséget!!! :R

(#54304) jenei1994 válasza vicze (#54302) üzenetére


jenei1994
addikt

Köszönöm!

A p2 hol tudom megvásárolni ?

(#54305) K1LLMy53Lf válasza jenei1994 (#54304) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hát mo-on nem áll meg 5k alatt, hivatalos webshopból is 8k felett van, szállítással.
külföldról véve is kicsit még kilóg az 5kból (19$ körüli összeg). Ha az belefér elvileg geekbuying megbízható.
(ezért javasoltam egyébként a v3at, mert az most akciósan 16$)

Illetve nem tudom mit tudhat a v3 Youth Edition, neten sem találok semmit egyelőre (12-13$ jelenleg)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#54306) vicze válasza K1LLMy53Lf (#54305) üzenetére


vicze
félisten

Nincs Mi hivatalos webshop, a .hu-s webshop csak felvette a nevüket ennyi, random viszonteladók.
Akcióban épp 7e ott. Edigitál és és nagyobb láncoknál is árulják az importőrök ott standard 8e mindenhol.
ibuygou-on 17$ a P2, ők szintén megbízhatók.

A Youth Edition annyi hogy a maradék fém részt is kihagyták és teljesen műanyag az egész, illetve több színben van.

(#54307) -FreaK- válasza vicze (#54306) üzenetére


-FreaK-
veterán

A Youth Edition annyi hogy a maradék fém részt is kihagyták és teljesen műanyag az egész, illetve több színben van.

Ezt a P3-ra érted? Itt van most 12$-ért, gondolkodom a vásárláson asszonynak. Jelent ez a hangminőségben valamit?

Nekem egy Shure SE 215 van, hogy viszonyul ez a Piston 3 hozzá hangminőségben kb.?

(#54308) vicze válasza -FreaK- (#54307) üzenetére


vicze
félisten

Igen ez, és akkor még annyi hogy lapos a kábel.

Mivel pár napja létezik csak szerintem hangminőségről sokat nem tud senki nyilatkozni. :)

(#54309) kemcso válasza -FreaK- (#54307) üzenetére


kemcso
Ármester

A Piston 2 esetében a műanyag házas lényegesen rosszabb volt, mint a fém.

(#54310) randras_83


randras_83
addikt

Bár mostanában nem vagyok aktív, de tegnap megjött a Piston 3, és valóban kiegyenlítettebb, mint a 2.
Ettől persze simán élvezhető napjaink tuc-tuc zenéje is vele. Nekem nagyon tetszik, most ez a favorit, de lehet csak az újdonság varázsa, viszont kell neki pár óra járatás az tuti. A gumiharangok jobbak mint a kettő esetében, a mikrofon és gombok elhelyezése szokatlan a P2 után. Az egész jobban átgondolt,kényelmesen ül a fülemben. Összességében simán mehet az ajánlottba szerintem.

U.i.: meghallgatnám valami komolyabb forrásról, hogy ott hogyan szerepel.

https://www.flickr.com/randras83/

(#54311) toto0569


toto0569
addikt

Sziasztok !

Holnap veszek egy vadi új AKG Y40 fejhallgatót 5000Ft -os villámakció áron munkatársamtól.Azt kérdezném,hogy ez jó cucc e és megéri e az árát ennyiért??
Köszi a válaszokat... :R

(#54312) BigBlackDog válasza toto0569 (#54311) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Inkább errefelé érdeklődnék, talán a fejeses topikban gyorsabban kapsz választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#54313) toto0569 válasza BigBlackDog (#54312) üzenetére


toto0569
addikt

Okés.
Annyira nem lényeges,mert úgy is megveszem.Csak reméltem,hogy valaki ismeri a hangját.

(#54314) BigBlackDog válasza toto0569 (#54313) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Sajnos én még személy szerint nem hallottam, de az eddig olvasott vélemények alapján szerintem az AKG-k alsóbb kategóriában nem annyira érik meg a bolti árukat (mármint fülesek terén). De majd talán akad is valaki, aki már hallotta is. :)

[ Szerkesztve ]

(#54315) toto0569 válasza BigBlackDog (#54314) üzenetére


toto0569
addikt

A 11 éves lányomnak lesz. :U

(#54316) -FreaK- válasza kemcso (#54309) üzenetére


-FreaK-
veterán

Viszont a 3 esetében ugye a ház nagyrésze alapból műanyag, de úgy néz ki ezt jól kompenzálták. Valszeg érdemes lenne megvárni az első teszteket róla, hogy van-e változás hangban az alapváltozathoz képest.

(#54317) pulutodurumo válasza toto0569 (#54315) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Neki fog tetszeni. Kicsit buffogós, de nem vész.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#54318) vicze válasza -FreaK- (#54316) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy aki szinte teljes fém házat akar az ezt kell vegye, szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy 1-1 P3 a belseje, csak a külső minőségibb a 1more -tól.

szerk: Igen a Voice edition most a csúcsmodelljük.

[ Szerkesztve ]

(#54319) #16820480 válasza toto0569 (#54311) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha úgyis megveszed, akkor mindegy, de az nem valami jó fejes. A T-nél adták ajándékba valami termék mellé, aztán kerültek fel halomszámra az apróhirdetések közé, mert senkinek nem kellett. Vannak szerintem ennyiért is jobb fejesek, de 11 éves gyereknek elmegy. majd hallgat még jobbat is.

coolmonster8: Soundmagic E10 vagy Xiaomi Piston 2, ezek megvannak otthon is 10-ből.

kemcso: Egyik kollégám vett ilyen műanyag Pistont a múltkor. Annyi pénzért nem olyan vészes a hangja, de kb 2 hétig bírta, aztán meghalt a füles.

[ Szerkesztve ]

(#54320) toto0569 válasza #16820480 (#54319) üzenetére


toto0569
addikt

Eltaláltad,T-s ajándék volt.
Árulta már többször is a melóhelyen...Tegnap .megkerestem a legolcsóbb hírdetést (6000 Ft) és mivel már több telefont is vásárolt tőlem "akciósan" ,még alkudni is engedett.
Remélem ennyit azért megért... :F

(#54321) #16820480 válasza toto0569 (#54320) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, én inkább vennék egy K430-at vagy Invotone HD2000-et pár ezressel többért, de ha neked ez tetszik, akkor mindegy.

(#54322) vicze válasza #16820480 (#54319) üzenetére


vicze
félisten

Mármint műanyag P2, mert P3 még nincs 2hete. :)

(#54323) toto0569 válasza #16820480 (#54321) üzenetére


toto0569
addikt

Tényleg nem nagy durr...Jóleszaz... :)

(#54324) #16820480 válasza vicze (#54322) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, műanyag P2. Illetve azt nem is tudom, hogy lehet-e 2-nek nevezni, mert a műanyagból szerintem csak egy generáció volt. Az edigital árulja őket basic néven az hiszem.

(#54325) vicze válasza #16820480 (#54324) üzenetére


vicze
félisten

Igen csak ott azért tényleg várható a gyengébb minőség, P3-nál ugye elve kb. díszítés jellege van a fülesen a fém "burkolatnak", illetve a szövet burkolat elhagyása se feltétlen negatívum nem volt túl tartós szerintem. Pl. RE-600-nak is szövet az Y alatti rész, de ég és föld minőségben, azon látszott/érződött hogy nem mállik szét, P3-nál szinte látom, hogy nem fogja sokáig húzni főleg a csatlakozónál.

(#54326) #16820480 válasza vicze (#54325) üzenetére


#16820480
törölt tag

Alapvetően a Piston azért egy olcsó füles, ennek megfelelő anyagminőséggel. A Re600 meg a cég zászlóshajója a hordozhatók közül, szóval érthető, ha jobban odafigyeltek rá.

(#54327) vicze válasza #16820480 (#54326) üzenetére


vicze
félisten

Persze (bár ott inkább a körítés van megfizetve), csak illusztrálni akartam, hogy annyira nem jó az a szövetborítás. :)

EPH-100 gumiborítása is borzalmas szinte pattog. :P Ennyi kábelzajt még éltemben nem hallottam...

[ Szerkesztve ]

(#54328) #16820480 válasza vicze (#54327) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez feature nem bug :P Amúgy hordhatod fül felett is, akkor nem lesz olyan sok kábelzaj.

(#54329) Nigér válasza vicze (#54327) üzenetére


Nigér
őstag

No, és mi lesz a következő áldozat? ;]

(#54330) vicze válasza Nigér (#54329) üzenetére


vicze
félisten

XBA-30. ;) De ez marad most, nagyon kevés számot kivéve nincs vele bajom. Részletesebb eszmefuttatással csak kérésére fárasztok mindenkit. :)
Amúgy a P3 Voice Edition megtetszett. :P

(#54331) Nigér válasza vicze (#54330) üzenetére


Nigér
őstag

;)
Azt, meg az XBA-40-et, meg a régebbieket, az XBA-3-és 4-et én is nézegettem régebben de itthon nem beszerezhetőek, külhonból meg még sosem rendeltem ezért lemondtam róluk.
De addig is jó zenehallgatást az EPH-100-zal!
Az új szériát, az EPH-M100/200-at nem próbáltad amúgy?

Tripla off: Valakinek esetleg van ötlete, itt a fórumon hol tudnék sportcipőket beáraztatni?
Pártól megszabadulnék de be kéne lőni az árukat.

(#54332) vicze válasza Nigér (#54331) üzenetére


vicze
félisten

Igen a beszerzésen vakarom a fejem főleg. :) Kb. a 30-ast kivéve mindegyiket EU-ban azért be lehet szerezni, de a 30-as csak Japán import, nem igazán értem, hogy 40-es miért forgalmaz valami EU-ban 30-ast meg nem...

Az M100/200-at mind a kettőről az írják, hogy gyakorlatilag ""rosszabb"" mint a EPH-100, főleg eltúlzott basszus szerintem nem tetszene, annak ellenére, hogy nem nyomja el elvileg a többit. M200 vetőcsöve amúgy nagyon menő. :)

(#54333) Nigér válasza vicze (#54332) üzenetére


Nigér
őstag

Nézd csak: Logitech Ultimate Ears 600, azt hiszem 3BA, nézz utána, ennyiért jó ajánlat lehet.
Rákerestem, itthon több helyen is hozzájutni, ilyen 1-2 hetes várakozással.
Ha erre járnak a fórumos UE-k ( :P ), kérem véleményezzék!

(#54334) xmaas válasza jenei1994 (#54299) üzenetére


xmaas
őstag

Vegyel egy Piston 2/3 ast azokat a tdk csodakat fene ismeri de nagy valoszinuseggel nem valtjak meg a vilagot .
Amugy a hangero korlatozast nem lehet kijatszani ha regiot cserelsz a telefonon ? Vagy esetleg felpatintasz valami costum romot ? Mert az ilyen korlatozasok softveresek nem hardver van lekorlatozva .

(#54335) vicze válasza Nigér (#54333) üzenetére


vicze
félisten

A 600-as 1BA és 50$ a normál ára. :) A 30e-s akciós ár elég aranyos érte. :P
A 900 az ami 3BA és 400$. :)

(#54336) Nigér válasza vicze (#54335) üzenetére


Nigér
őstag

B@sszus valóban, a 900-al kevertem, szorri... :B

(#54337) coolmonster8 válasza #16820480 (#54319) üzenetére


coolmonster8
újonc

Szia köszi az előző választ én a soundmagic E10-re esett a választásom. Hol tudom megvenni? Mert árukeresőbe, nem találtam? Tudsz valami megbízható de olcsó boltot?

(#54338) kemcso válasza coolmonster8 (#54337) üzenetére


kemcso
Ármester

Itt lehet kapni: Nomono, megbízható bolt, nyugodtan veheted innen. Árukeresőben azok a boltok szerepelnek, akik fizetnek érte...

(#54339) #16820480 válasza vicze (#54335) üzenetére


#16820480
törölt tag

A 900 az BA és két változata van: a sima és az S, ez utóbbi állítólag feljesztett, és kicsit több basszust tud. Amúgy UE cuccokat a német weblapjukról lehet rendelni, ingyenes DHL kiszállítással :K

(#54340) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Ma megvettem az első IEM fülesemet, egy Shure SE215 személyében! :)
Eddig nem sokat üzemelt, kb. 1 órát, de már most nagyon tetszik. Kicsit basshead vagyok, és amilyen zenét hallgatok nagy átlagban, ahhoz tökéletesen meg fog felelni, úgy érzem.

Megdöbbentő volt egyébként az a "csend", vagy nevezzük inkább zajtalanságnak, ami körülvett, mikor beillesztettem a kis szivacsdugókat a fülembe. Olvastam róla, hogy rendkívül jól szigetel, de erre azért nem számítottam! Most történt meg velem először, hogy a buszon úgy jöttem hazáig, hogy nem azzal voltam elfoglalva, hogy gondolatban kizárjam a busz, valamint a körülöttem beszélgető emberek hangjának foszlányait, hanem arra kezdtem el figyelni, hogy nem hallom őket! :DDD
Tényleg nem szabad nagyon belefeledkezni vele a zenélgetésbe, mert könnyen kiléphet az ember egy kocsi, vagy vonat elé.

Lehet még olvasni róla, hogy kicsit vágja a magasakat ez a füles. Nos, ez is igaz, de összességében nem tartom ezt olyan nagy problémának, legalábbis az eddig hallottak alapján. Mostanában amúgy is kicsit érzékeny vagyok a magas hangokra, szóval ez még jól is fog jönni nekem.

A behelyezést és a kivételt még picit szoknom kell, meg a fül mögötti kábelvezetést, de bátran mondhatom, alaptalanul tartottam tőle, pedig nincs nagy fülem, mégsem nyomja, nem kényelmetlen. Sőt!

Amúgy az első stressz teszt is megvolt, a kb. az eddiginél 30cm-el hosszabb kábellel lazán fennakadtam a busz egyik karfájában, de kibírta ő is és én is. :)

Ha meglesz a burn in time körülbelül, majd írok a tapasztalatokról kicsit kifejtősebben is.

UI:
Úgy érzem, van élet a Sennheiser CX400 P. II után is.
:))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#54341) Bodor


Bodor
veterán

Westone W40-hez keresek szivacsos bogyót, mert nekem eddig ezek a legkényelmesebbek és a hangminőség is jó velük. Comply jó lenne, csak túl drága és hamar elhasználódik. Sokan dicsérik a Sony hybrid bogyóit, gondoltam én is szívesen kipróbálnék egy nem szokványosat.
Ebben a cikkben említést tesznek a következőről.
"Természetesen a Hybrid-nek van egy, az alap kivitelől némiképp eltérő verziója. Ez nem más mint a foam szivaccsal kitömött Hybrid harang, amelyet a Sony az abszolút felsőkategóriás fülhallgatóihoz (pl. MDR-EX1000) csomagolt.
Az alap kiviteltől mindössze a harang külső palástja és a hengeres rész közé beillesztett, méretre vágott foam szivacs különbözteti meg, amelynek célja a külső zajok még hatékonyabb tompítása."

Szerintetek hol lehetne ezt megvásárolni? Más szivacsos ötleteket is szívesen veszek! :)

(#54342) lacko6 válasza Bodor (#54341) üzenetére


lacko6
senior tag

japánból lehet rendelni EP-EXN50M csak sokba jön kí...

(#54343) bozont válasza Bodor (#54341) üzenetére


bozont
veterán

Én azt vadászom, csak itt találtam, de még utána kell járni hogy szállítanak-e MO-ra.

Egy pár ~2200Ft + posta ha van.

[ Szerkesztve ]

(#54344) lacko6 válasza bozont (#54343) üzenetére


lacko6
senior tag

(#54345) bozont válasza lacko6 (#54344) üzenetére


bozont
veterán

Köszi, valamiért ebay-en nem néztem. Én berendelek egyet az biztos, aztán ha nem kell öcsémnek, a másik pár akkor eladó lesz.

(#54346) Bodor


Bodor
veterán

Köszönöm a válaszokat. Hát ez sem olcsó, de tartósabbnak ígérkezik, mint a Comply. Remélem jó lesz az M-es méret.

(#54345) bozont: "a másik pár akkor eladó lesz"

Hát azt lehet megvárnám a méretdilemma miatt. Szólsz ha tényleg eladó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#54347) kemcso válasza Bodor (#54346) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha ez a normál Sony hibrid vetőcső-méret, akkor nem lesz jó a W40-re. Annak sokkal vékonyabb a vetőcsöve... A Shure cuccok jók rá, még a Klipsch-ek is tudtommal.

(#54348) PR0JECTNR56 válasza kemcso (#54347) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Shure-on okés a Hybrid, de a tökéletes illeszkedés érdekében egy apró zsugorcsövet érdemes ráhúzni a hangvetőcsőre, mert előfordulhat, hogy túl lazán illeszkedik rajta.

[ Szerkesztve ]

(#54349) kemcso válasza PR0JECTNR56 (#54348) üzenetére


kemcso
Ármester

ühüm, nekem simán leesett a W4-ről... Hekkelhető persze, sárga-zöld szigetelőszallaggal is, de khm :)

(#54350) Hack3er


Hack3er
őstag

Egy nagyon érdekes dologgal állok szembe, miért lehet hogy megfájdúl a fejem ha a gr07-el hallgatok zenét? Eddig nem tapasztaltam ilyet semelyik fülessel-se, nem nyomja a fülemet, sony hybriddel használom, ha laptopra ha dx50-el zenélek akkor is, nem szoktam hangosan se hallgatni. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.