Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) pinnacle válasza pinnacle (#54562) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megjött. Kipróbáltam, nagy különbséget nem hallottam a kettőt között. Nekem kicsit sok a basszus, igaz ez pár gyengébb kódolású .mp3-nál jól jöhet. S Advance tartozék, EHS64-nek "frissebb" a hangzása. Persze lehet, hogy ez a jó basszus, csak én már megszoktam a másikat. Majd valaki szakértő megmondja. Ahogy a videón látszódik, csak kínai felirat van. Remélem eredeti, Piston 3-ra ez jött be, Youth-t nem tudtam beolvasni. Mindkettő kialakítása, elég masszívnak tűnik. +3$-t vettem olyan lehetőséget, hogy Spanyolországba küldessem javításra. Youth gombjainak szerintem jobb a kialakítása. Ha kibírnak 1 évet, szerintem jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#54802) kóóó válasza Spagyi (#54800) üzenetére


kóóó
aktív tag

En is pont erre keresek fulest, hatha valaki tud valamit ajanlani.
Esetleg az uj pistonok kozul valamelyik nem lenne jo erre a celra? Kivancsi lennek, hogy edzes kozben, bent mardna-e a fulben,nem probalta meg senki?

Üdv.: kóóó!

(#54803) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Spagyi + kóóó

Ezeket kifejezetten sportoláshoz tervezték + itthon is kaphatók. Saját tapasztalatom nincs.

Audio-Technica ATH-SPORT2 / honlap

Audio-Technica ATH-SPORT3 / honlap

[ Szerkesztve ]

(#54804) mekker


mekker
őstag

Próbálgatta már valaki itt a zajvédelmi füldugót, mint harangot?
Én már fél-egy éve így hordom, és nekem bejött (Soundmagic e30 - gyári harang, Sony gyári harang és Sony hybrid klón helyett).
[link]
Félbe kell vágni a dugót (kb 1 centi lehet így) a füles nyakához mérten még majdnem ugyanannyit ráhagyni. Forró tűvel lyukat kell égetni bele, az alján kicsit meg kell forgatni, hogy táguljon, ezt 2-3-szor is meg lehet ismételni, hogy tiszta legyen a járat. Nálam a kijárat tűméretnél alig nagyobb, de lehet kísérletezni szélesebb kijárattal is.

Előnyök:
-jobb szigetelés, kevesebb kábelzaj
-szvsz. jobb hangzás
-kényelmes, igazodik a fülhöz
-kevesebb a kényelmetlenség, ha zsíros vagy vizes a fül, akkor sem olyan idegesítű, mint a gumiharang
-nincs driver flex
-füles járata nem koszolódik
-jól is nézhet ki (akinek bejön ez a neon sárga/narancs színű harang)

Hátrány:
-táskában hajlamos felszedni egy kis koszt
-vastag nyakú fülesen nehézkes cserélgetni (bár ha jó, akkor minek)
-emiatt inkább csak ujjal/szivaccsal érdemes tisztogatni időnként

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#54805) blackmajesty válasza mekker (#54804) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Én már évek óta ilyen füldugókat használok. Kb havonta cserélem, ha elkoszolódik nagyon.
Mondjuk én bőrlyukasztóval szoktam lyukat csinálni rá, de az mindegy.

(#54806) Bodor válasza mekker (#54804) üzenetére


Bodor
veterán

Én is évek óta ezt használom, igaz, most már más fülessel és lejátszóval.
Tényleg olyan jó, ahogy írod! Javaslom mindenkinek.

(#54805) blackmajesty: Szintén bőrlyukasztó. :)

[ Szerkesztve ]

(#54807) f4lcon válasza Bodor (#54806) üzenetére


f4lcon
őstag

ennek igy gyakorlatilag nincs vetőcsöve, igaz?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#54808) freelanced


freelanced
addikt

Hello!

Szükségem lenne egy fülhallgatóra, főleg olyanra ami itthonról beszerezhető, mivel 15-ig szükségem lenne rá. Lehetőleg 10 ezer forint alatt. Mit tudnátok ajánlani?

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#54809) Spagyi válasza hobbyone (#54803) üzenetére


Spagyi
tag

Köszönöm, megrendeltem a sport 3-at. :)
Kicsit drágábbra jött ki (18000) mert nem Magyarországon vagyok.
Remelem beválik. :)

[ Szerkesztve ]

(#54810) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Itt vannak a lendme akutális akciói. Nagy extra nincs, a VSD3/VSD3S-re van néhány dollár akció (most kb 11k náluk), meg a GR07 Basshoz jár ajándék UU2.

[ Szerkesztve ]

(#54811) Kroni1


Kroni1
veterán

A Piston 3 hangban hogy viszonyul a Piston 2-höz vagy a SM E30-hoz?! (ezeket ismerem)

(#54812) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!

BRAINWAVZ M1 esetén, illetve több gyártónál is láttam ezt a csavart zugsorcsöves kábelt. Mondhatni, hogy ez tartósabb megoldás mint a sima szilikon, vagy mindegy? Zsebben gubancolódásnál van különbség?

Több mint 3 éve van meg és nem csalódtam benne. Most kezd el törni a kábel és sajna cserélnem kell. Viszont kegyetlen amit kibírt. Edzőteremben póló alatt, telefonnal együtt zsebből kirántás, bringázás. megérte :)

(#54813) peestike


peestike
senior tag

05.23-án rendeltem egy Piston 3-at a banggood-ról, ajánlottam kértem, így tokkal vonóval 5316 huf volt.
06.03-án megjött, 3 napon keresztül járatódott. most próbáltam ki valójában milyen is.
brainwavz beta volt a hasonlítási alap. korábban volt egy piston 2 is, de pont úgy jött meg kínából, hogy hétfői napon megérkezett, aztán hétvégén volt hírek, hogy van 3, így annak menni kellett.
anno akkora különbséget nem véltem felfedezni a brainwavz vs. piston 2 között, úgy rémlik.
brainwavz vs piston 3 viszont most eléggé meggyőzött. szebb a mély, a közép. magassal nem volt gond korábban sem. persze a hangszínszabályzó segít, ha kell. :)
kialakítási különbség, hogy a beta jobb fülese valahogy sosem akart megmaradni a fülemben rendesen, piszkálgattam sokat, hogy jól álljon és kényelmes legyen. piston 3 már első próbánál jobban illeszkedett, annak ellenére, hogy egyel nagyobb a gumi, ami rajta van. remélem, hogy hosszabb távon sem lesz kényelmetlen, a beta azért nem volt tökéletes. ha a piston is kihúz annyit, mint a beta, akkor szerintem nem rossz vétel. (nem reklámozni akartam, csak kis tapasztalat megosztás, hátha valakit érdekel. :D )

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#54814) mekker válasza blackmajesty (#54805) üzenetére


mekker
őstag

A bőrlyukasztó talán elegánsabb megoldás, majd megpróbálkozom vele.

@Bodor
Elég jól néz ki a linkelt képen lévő párna. Most is ilyen röviden használod? (mmint hogy ennyire kiér a hangszóró a párnából)

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#54815) Bodor válasza mekker (#54814) üzenetére


Bodor
veterán

Az csak úgy látszik. Egy szintben van a vetőcső vége, a hab végével, ahogy szerintem kell, hogy legyen.

(#54816) estikornel


estikornel
tag

Hali!

Nagyon max 10e-ig milyen alternatívák vannak Soundmagic E10 és Sony MDR-EX110 illetve EX50 mellett? Utóbbiak ugye olcsóbbak. Sennheiser CX150-em elhalt az évek során, 5 évet bírt és a hangja nagyon tetszett. Legalább ilyen szintű fülhallgatót szeretnék, az E10 már árban nagyon a plafon lenne és csak akkor venném meg ha jelentősen többet tud pl a fenti Sonyknál vagy egy Sennheiser CX200 SII-től.

(#54817) kemcso válasza estikornel (#54816) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglaló :)
Az EX110 felejtős, ahogy a Sennheiser is. Piston 2-3 még alternatíva lehet, de a SM E10 jobb szvsz.

(#54818) Forraszto


Forraszto
tag

Hello

Bizonytalankodik a telefonom (LG F6) headset-je (ami nem a gyári, hanem egy Samsungé :) ), lecserélném. Sok jót olvasok itt a Piston-ról, egy ilyet találtam, és holnap be is tudnék "ugrani" érte, viszont nem tudom, hogy ez az-e amiről írnak. Ez most a 2 vagy a 3 vagy valami hamisítvány? :D Végül is olyan szempontból mindegy, hogy ha hamisítvány is, de jó, akkor ennyiért meg is felelne. Van tapasztalata valakinek erről az edigitalos-ról? Kompatibilis lehet a telefonommal? Az összefoglalóban lévő listában az LG-hez csak azt írják hogy 'All current models are compatible.', de nem tudom.

Még néztem a SoundMAGIC ES18-at, de az ugye nem mikrofonos. Viszont ha annyival jobb, mint a Piston, lehet megbékélek vele, mert hedset-ként minimális a használat (utóbbi hónapokban talán 2 esetben használtam ilyen funkciót)

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#54819) estikornel válasza kemcso (#54817) üzenetére


estikornel
tag

Hm, összefoglalóban lévő Soundmagic ES18 mennyivel tud kevesebbet fele annyiért? Viszont a Sony MDR-EX50 szerepel az ajánlottak között, csak egyel alacsonyabb árkategóriában. Nem ragaszkodok a Sonyhoz, sem a Sennheiserhez csupán a legkevesebb pénzből szeretnék venni fülhallgatót és most az a kettő akciós itt-ott. Piston valamiért nem tűnik szimpatikusnak, nem tudom mennyire működnének rajta a vezérlő gombok Z3-mon, az pedig ha már rajta van jó lenne ha működne.

Edit: Ezen a linken azt írják, hogy Z2-vel egyátalán nem működik, Z3 pedig sokban nem különbözik tőle szóval eléggé visszatart ez tőle.

[ Szerkesztve ]

(#54820) vicze válasza estikornel (#54819) üzenetére


vicze
félisten

Piston 3 vezérlőgombok Z3-on a következő képen működnek: hangerő le/fel(készülékek túlnyomó többségén számváltás), hosszú nyomásra nem reagálnak, play/pasue/hivás fogadás, és középső gomb hosszan nyomva indítja a Now-t hangfelismeréssel.
P2-t holnap tudom letesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#54821) kemcso válasza estikornel (#54819) üzenetére


kemcso
Ármester

Piston 2-3 perpillanat a legtöbbet vett füles itt a topicban, nagyon jó ár/értékarányú (főleg ha külföldről rendeled), olvass vissza kicsit.
Az ES18 nem rossz, de az E30 jobb nála, megéri a különbözetet. Az E10 más hangú, közelebb áll az olcsó Sennheiserek mélykiemelt világához, persze lényegesen jobb hanggal.

(#54818) Forraszto Az Edigital Piston 2.1-et árul, eredetit. Az ES18 nem jobb, mint a Piston sztem.

(#54822) Forraszto válasza kemcso (#54821) üzenetére


Forraszto
tag

Köszönöm a választ, közben olvastam visszafelé, bennem is ez a vélemény érlelődött. Piston lesz, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#54823) estikornel válasza kemcso (#54821) üzenetére


estikornel
tag

Lehet megpróbálok kicsit spórolni akkor, és megpróbálok egy Pistont edigitalból. 6 Mátyásért nem fogok sokat várni, ha meg nem jó a gomb annyi legyen. Ha esetleg nem jó, úgy értem nem érzékeli a telefon akkor visszaveszik adott napon belül kompatibilitási hiba néven? :R

(#54824) freelanced válasza kemcso (#54821) üzenetére


freelanced
addikt

Hello! Ha az eDigitalos Piston és az E10 között kéne választani akkor inkább a Piston? Az E30 csak külföldről szerezhető be igaz? A Piston 3 lényegesen jobb a 2-nél? Kicsit aggódok, hogy a Piston 2 túl nagy lesz a fülembe, a 3-nak már barátibb a kialakítása.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#54825) kemcso válasza freelanced (#54824) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem, akkor inkább az E30 :DDD A három közül annak a legjobb a hangja sztem, de annyiért már érdemes megfontolni külföldről a VSD1-2 szériából valamit.
A Piston 2-3 összehasonlításhoz olvass kicsit vissza, pár napja tették meg.

(#54826) freelanced válasza kemcso (#54825) üzenetére


freelanced
addikt

Igazából most szükségem lenne rá amint lehet, ezért nem opció most, hogy külföldről rendeljek. Akkor az E30 anyagminőségben is van olyan mint a Piston 2-3? Kényelemre milyen? Persze gondolom egyénenként változó, de talán egész jó lehet, kisebb fülűeknek is.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#54827) BigBlackDog válasza freelanced (#54826) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Számomra az E30 kényelmesebbnek bizonyult, mint a Piston 2, ugyan csak rövidebb ideig próbáltam (relatív kicsi a fülem). Hangra, ha jól emlékszem szintén az E30 volt nyerő nálam, kiegyenlítettebb volt a hangkép, a Piston 2-ben több a mély.

[ Szerkesztve ]

(#54828) mekker válasza freelanced (#54826) üzenetére


mekker
őstag

Hátul elvezetős, úgyhogy hosszú távon talán kényelmesebb lehet.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#54829) freelanced válasza mekker (#54828) üzenetére


freelanced
addikt

Köszi a válaszokat, kicsit válogatós a fülem valamiért :U

Némelyik fülesnél valamiért kinyomja az illesztéket és pár perc után kiesik a füles :DDD
Van amelyik meg nem marad bent rendesen mert túl nagy a "ház".

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#54830) estikornel válasza vicze (#54820) üzenetére


estikornel
tag

Köszönöm, a Piston II tesztet még megvárom a Z3 társaságában és akkor utána rendelnék. :R

(#54831) vicze válasza estikornel (#54830) üzenetére


vicze
félisten

Ahogy vártam Piston 2 is ugyan úgy működik mint P3.

(#54832) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Megszeretnék kérni valaki hozzáértőt, aki leírná a Hifiman RE400 és a Yamaha EPH -100 pro és kontra. E kettő közül kizárólag a hangzást figyelembevéve melyik a jobb választás?
Egy barátomnak kellene segíteni a döntésben, de én nem vagyok jártas ezekben a dolgokban.
A segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#54833) BigBlackDog válasza excalibur36 (#54832) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mintha már írtál volna korábban a kettő hangjáról összehasonlításképpen. :) Szerintem ilyen árkategóriában már mindenképpen érdemes a személyes hallgatózás vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#54834) pinnacle válasza BigBlackDog (#54827) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem az a gondom, hogy a Piston 3 és Youth-nál is hiányzik magas hang. Igaz már a Piston 2-nél is írták, hogy mélyorientált. Ezért éreztem a Samsung EHS64-et "frissebbnek". Csak ezt már sehol sem lehet kapni. SoundMAGIC E30-nál nincs olcsóbb füles, max 8k, ami szintén nem csak mély, közép hanem magas hangban is jó?

[ Szerkesztve ]

(#54835) excalibur36 válasza BigBlackDog (#54833) üzenetére


excalibur36
senior tag

Valóban, de az az én véleményem... nekem se tapasztalatom ,se összehasonlítás alapom nincs. :F
Nekem a yamaha EHP-100 van :C
Ezért írtam, hogy kérek véleményt olyanoktól akik ismerik, hallották mindkettőt. :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#54836) Nigér


Nigér
őstag

Ahoj, emberek!

Microsonic Epic Generation 4
(fulmonitor.hu oldalon, mobilról sajna nem tudom linkelni)
Erről mit gondoltok?
4BA, CIEM
Az ára 150k, ez persze soksok pénz de ebből a hasonló műszaki adottságú pl. Westone W40-et sem tudnám megvenni, ez meg mégiscsak Custom IEM

[ Szerkesztve ]

(#54837) freelanced válasza kemcso (#54825) üzenetére


freelanced
addikt

Még egy rövid kérdés. Úgy is megéri az E30, hogy majdnem dupla annyiba kerül mint a Piston jelenleg? Nyújt annyival többet?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#54838) kemcso válasza freelanced (#54837) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem. De jobb :) Ez általánosan igaz, a Westone W40 sem 5x jobb, mint a GR07, egyre kisebb hangminőség javulásért egyre többet kell fizetni...

(#54839) freelanced válasza kemcso (#54838) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, akkor megfontolom. Igazából szerintem a kényelem lesz az amiért megér majd nekem ennyit, remélhetőleg jobban fog illeszkedni mint a Piston. Egyébként telefonhoz lenne, gondolom azért egy Lumia 735 úgy ahogy meg tudja hajtani mindkettőt nem? Tehát nagy eltérés nincs ilyen szempontból, hogy melyiket választom, nem?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#54840) bucsher válasza kemcso (#54838) üzenetére


bucsher
őstag

Ha nem is ötször, de legalább három és félszer, úgyhogy egész jó az arány! :DD

In the pipe - five by five!

(#54841) pinnacle válasza pinnacle (#54834) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletetek? Lehet, hogy a SoundMAGIC E30-nél nincs olcsóbb, amin a magas hangok is szépen szólnak?

(#54842) #42007296


#42007296
törölt tag

(#54843) INTELligent


INTELligent
senior tag

Ha esetleg valakit érdekelné: a Piston 2 minden funkciója tökéletesen működik az esetemben WP-n (Lumia 535 DS) - csak mert én a vásárlás előtt nem találtam túl sok infót a Piston-WP kompatibilitásról.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#54844) pinnacle válasza #42007296 (#54842) üzenetére


pinnacle
nagyúr

(#54845) eszement24


eszement24
aktív tag

Befejeztem a moxpaddal. A hangzása teljesen rendben van, de a minősége az hulladék. Ma végleg elhalgatott a jobb oldala, most meg a bal oldali szilikon "karácsonyfát" kellett ki operálni az agyagból, annyira mélyre csúszott mert fogta magát és levált arról a csőről, amire rá volt rakva. X6 és most 2 hónapos

Holnap elmegyek a nomonoba soundmagicet próbálni.

(#54846) lugosi válasza INTELligent (#54843) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem a hangerő le nem működött ha jól emlékszem (1520) de otthon lecsekkolom.

(#54847) jegenye77


jegenye77
addikt

Piston 3 -nál is ugyan úgy vigyázni kell,hogy nehogy hamisítványba fussunk bele mint a 2-esnél?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#54848) fericske


fericske
addikt

Szijasztok! :)

Kérdezni fogok Vsonic-os GR07-eset.

Személyes véleményetekre lennék kíváncsi a GR07 Classic vs BE edition között.
Szeretem a basszust, de csak addig ameddig nem megy a többi rovására.
Az Aliexpressen elég olcsón hozzá lehet jutni egy BE-hez, meg éppen a Classichoz is olcsóbban mint a közkedvelt kínai oldalakon. Utánajártam, úgy néz ki ezeket nem hamisítják, a képek alapján meg egyezés van.

(#54849) zack válasza fericske (#54848) üzenetére


zack
nagyúr

Így, hogy a Classic lett IE8 után, nekem több mély már nem kellene. :N Nem lesz hiányod, mert nem vágja agyon a közepet, nagyon mélyre megy, és így olyan érzésed van, hogy nem is kell több mély. Nem mindenkit, de engem pl a sok mély kifejezetten fáraszt hosszútávon.
Ahhoz hogy a közép rovására ne menjen, oda nem "V" füles kell hanem balanced.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#54850) fericske válasza zack (#54849) üzenetére


fericske
addikt

:R ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.