Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Tokokból ki milyet használ? Nem tud valami esetleg linkelni nekem relatíve olcsóbb mégnesesen záródó fülhallgató tokot?
Gondolkozom valaminek a vásárlásán, akár, hogy lejátszóval együtt beleférjen (mondjuk egy nagyobb Fiio).

Ez sem tűnik rossznak, csak talán nem túl nagy: [link]

:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#78002) ∂яσнυη válasza darvinya (#78000) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Egyáltalán nem mindegy. Earbud "hibája" alatt gondolom az izoláció hiányára gondolsz, ami a kialakításból adódóan fakad, de úgy gondolom pont ez adja az erősségét is, a nyitott, szellős hangzást.

(#77999) Tulku:Valóban. Nehezen tudom még kifejezni magam, mert nem igazán szoktam hangi adottságokat jellemezni, leírni. De ez az "úgy szól" eléggé egyszerű megfogalmazása a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#78003) darvinya válasza ∂яσнυη (#78002) üzenetére


darvinya
titán

Kicsit kevered egészet, mert mert nyitott fejhallgató nem ugyanúgy működik, mint félig izolált earbud.
Earbud esetében a félig izoláltsággal sok hang elveszik, s ezt legtöbb esetben vagy mocsaras méllyel ellensúlyozzák, vagy középemelt lesz, vagy egyszerűen doboz hangú lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78004) ∂яσнυη válasza darvinya (#78003) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Nem, nem keverek semmit. Sehol nem említettem fejhallgatót, de fejezhetjük is be a dolgot, mert látom nem lehet veled szót érteni.

Earbud esetében a félig izoláltsággal sok hang elveszik, s ezt legtöbb esetben vagy mocsaras méllyel ellensúlyozzák, vagy középemelt lesz, vagy egyszerűen doboz hangú lesz. Oké? Mit csináljak vele?

(#78005) kemcso válasza darvinya (#78003) üzenetére


kemcso
Ármester

Abból általánosítasz, amit hallottál: 2e Ft-os earbudok. Bizony van ennél earbud szinten is feljebb, amiket hallottam az Hifiman ES100, 1More E1008. Itt már beszélhetünk hangzásról is, térről, stb.

(#78006) darvinya válasza kemcso (#78005) üzenetére


darvinya
titán

Már megint árcédulás modern csomagolásúval példálozol, ami csak Te hallottál, ami csak nálad tudta jó izolációt.
És itt a hangsúly a jó izoláció, ami kétes egyenenként earbud-nál.
Lehet akár $1000-os árcímkés, attól egyénnél rossz izoláció esetében nem lesz több, mint $10-os.

Miért nem hallgatom meg ezeket, mert már tudom, hogy nálam semmilyen izolációja nincs ilyen kialakítással, ami két említet earbud.
Tehát nekem is placebo kell, mert díszes matrica van rajta és árcédulája 3 nullás.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78007) #16820480 válasza darvinya (#78006) üzenetére


#16820480
törölt tag

De miért kellene amúgy izolálni? Eleve ilyen kialakításnál nem azon van a hangsúly. Azért, mert neked nem jött be a hangja, másnak még tetszhet. Nekem sem jön be egy csomó füles, de attól még tudom azt mondani, hogy jó, ha a kategóriáján belül tényleg jó hangot ad.

(#78008) darvinya válasza #16820480 (#78007) üzenetére


darvinya
titán

Mert mindennek az alapja az izoláció.

Gondolom akkor neked tetszik a mocsaras mély, vagy középemelt, dobozhangú?

Nekem középemelt jön be(metál zenén nevelkedtem), de legyen mély, amikor kell, mind ezt earbud-on.
Eddig kevés ilyet találtam, mert vagy mocsaras mélyet produkált, vagy dobozhangút, nálam a rossz izoláció miatt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78009) funkmester


funkmester
aktív tag

armaturas fulesek vs fejhallgatok azonos arkategoriaban? felveszik a versenyt?

(#78010) ∂яσнυη válasza darvinya (#78006) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Te inkább az illeszkedésről beszélsz, ami ugyan szoros kapcsolatban van az izolációval, de a kettő nem egy és ugyan az. Igen, lesz akinek kihullik az összes a füléből és lesz akinek nagy füle van és elfér benne. Ha nem jól illeszkedik, egyénenként eltérő lehet a kapott hang.

De kinek a véleményére hagyatkozzunk jobban? Annak akinek megfelelően illeszkedik a fülébe egy adott kialakítás(most mindegy hogy inear vagy earbud) vagy annak akinek helytelenül és nem hallja a teljes potenciálját a fülesnek. (Most tekintsünk el a szubjektív véleményezéstől.nyilván szűrni kell az infókat) Egyszerű a dolog. Ha nem passzol a füles, akkor keres tovább az ember.

Tehát az alap feltevésed, hogy 7eurónál nem érdemes drágább earbudot venni, szerintem egy rossz megközelítés, mivel nem azok véleményére kell hagyatkozni, akiknek nem illeszkedik a fülébe, hanem azokéból kell levonni következtetést (szűrve), akiknek feltételezhetően alkalmas a füle a fogadásra. Azt meg mindenki maga tudja, hogy adott cucc éppen jól illeszkedik vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#78011) darvinya válasza ∂яσнυη (#78010) üzenetére


darvinya
titán

Miért veszel $1000-ért fülest látatlanba?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78012) #16820480 válasza darvinya (#78008) üzenetére


#16820480
törölt tag

Rosszul gondolod. És volt amúgy olyan earbud, aminek szerintem jó hangja volt, annak ellenére, hogy nem tartom igazán kényelmes viseletnek, főleg a fül feletti kábelvezetés hiánya miatt.

(#78013) darvinya válasza #16820480 (#78012) üzenetére


darvinya
titán

Nem gondolom rosszul, hanem Ti gondoljátok félre.
Mivel earbud-ok mind félnyitottak, így külvilági izolációról nem lehet beszélni érdemben.
Earbud-oknál illeszledési izoláció ugyanolyan fontos, mint inear-nél jó illeszték.

Amúgy legtöbb ilyen earbud es100 márka nélküli [link] lehet fül feletti viselés, azaz így érdemes viselni, különben mindig kifordítja kábel a fülből.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78014) tothl válasza maestro87 (#77991) üzenetére


tothl
addikt

Ez az Oneplus eléggé tetszik, kár, hogy out of stock mindenhol.

(#78015) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok! :)
A meghalt xiaomi hybrid (az első verziós ?) fülesemet szeretném pótolni egy hasonlóval. (Vagy akár ugyan olyannal!)
A maximum ár az a 10ezer forint volna amit rá tudnék szánni.
Esetleg van valakinek ötlete, hogy mire érdemes beruházni ? (Itthoni vétel esetén!)

Ha pedig egy ugyanolyan fülest vennék, mert teljesen meg elégedtem vele (leszámítva a kábelt XD - néha kicsit idegesített) akkor egy 100%osan megbízható eladót tud valaki ? (Itthon már nem igazán láttam).

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#78016) kemcso válasza darvinya (#78013) üzenetére


kemcso
Ármester

Te jössz szemben a forgalommal az autópályán, de mi vagyunk a hülyék... :DDD Hárman mondjuk, hogy igenis van jó hangú earbud, de szerinted ilyen nincs, mert nem izolál és szar mind :DD

(#78017) darvinya válasza kemcso (#78016) üzenetére


darvinya
titán

Őőőő…hol írtam, hogy earbud rossz hangú?
Csak annyit írtam, hogy €7/$10-nál többet nem érdemes kiadni, mert ugyanazt fogja tudni, mint 3 nullás árcédulás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78018) kemcso válasza darvinya (#78017) üzenetére


kemcso
Ármester

Ami nettó hülyeség, a saját véleményed, aminek ellenkezőjét hárman állítjuk.

(#78019) f4lcon válasza darvinya (#78017) üzenetére


f4lcon
őstag

én beállok negyediknek, van élet 10$ felett is, még ha hihetetlennek tűnik, akkor is.
attól, hogy te nem hallod, még nem azt jelenti, hogy nincs vagy más nem hallja.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#78020) darvinya válasza f4lcon (#78019) üzenetére


darvinya
titán

És kemcso vak tesztben garantálom, hogy meg sem mondanátok mit raktak fületekbe.
$000 placebo hatást pedig nem vegyük alapul.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78021) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok egy ilyennel szemezek https://www.pcmag.com/review/349686/sol-republic-amps-air
szerintetek megérné?

(#78022) f4lcon válasza darvinya (#78020) üzenetére


f4lcon
őstag

én szívesen állok elébe egy ilyennek :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#78023) vicze válasza Vadasz1 (#78021) üzenetére


vicze
félisten

Mit értnek meg pontosan?
60GBP-ért mennek "használtban"(Amazon Warehouse), de drágállom ezt az árat is, azért amit leginkább nem tudnak. Az hogy az Amazon Warehouse-ben nem kevés van, azt mutatja hogy sokan visszaküldik, így...
Előnye a nagy aksis töltő tok, ezenkívül, semmi érdemleges nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#78024) darvinya válasza f4lcon (#78022) üzenetére


darvinya
titán

Mikor lesz tali közelben, ahol vak teszt külső ember végzi füles behelyezést.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78025) darvinya


darvinya
titán

RHA MA650

Kezembe kerül említett termék, normál fülhallgató kivitelben.
Hangja tipikus populáris V, vagy minek írjam mély tombolóö, megspékelve enyhén karcos magassal, sajna közép elment valahova kávézni.
Tere az van, mikor filmben jön Rambo és lezúz mindent Feláldozva.

Felépítménye masszívnak tűnik, főleg tömör vezeték szerű kábelével, ám ez csak látszat.
Kábelen szép csicsás 3 rétegű külcsín van:
Legkülső réteg kemény átlátszó műanyag cső, alatta újrahasznosított magnó kazetta szalag vékony csíkokra vágva, hogy fonatot hozzanak létre.
Eljutottunk kábel valódi burkolatához, ami vékony lágy műanyag cső.
Ennyit szépségről, jöjjön a lényeg.
Kábel tartalma 3 vezető ér+2 műanyag ér kitöltőnek, ez így magában szépen hangzik.
De a spórolás azon mutatkozik meg, hogy 3 vezető ér egyenként nem vastagabb 1 hajszálnál, ami 6 szálas sodratból áll.(lehelettől elporlad)

Árat…

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78026) Sawyer777


Sawyer777
csendes tag

Sziasztok

Régi Sony MDR-XB50-es fülesemet cserélném RHA MA750i-re. Néhány tesztben olvastam, hogy a mély tartománya nem túl erős... ez igaz? Mert a Sony-m elég durván mély-orientált "Extra Bass" fantázianévvel :D

De valahogy nem tudom elhinni hogy ne verné kenterbe a dupla annyiba kerülő RHA mély hangok terén is, meg mindenhogy máshogy. :)
Valakinek van tapasztalata MA750i-vel , hogy milyenek benne a mély hangok?

(#78027) cubix válasza Sawyer777 (#78026) üzenetére


cubix
tag

Azt a Sonyt szerintem még a KZ ZS3-am is veri hangzásban, nemhogy egy RHA. Számomra az XB50 egy hallgathatatlan valami volt.

「시작이 반이다」

(#78028) #16820480 válasza Sawyer777 (#78026) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az, hogy valami drágább, nem jelenti azt, hogy több basszus van benne, ez ilyen kezdő fülhallgatósok tévhite szokott lenni, hogy basszusban mérik egy füles minőségét. Tudok mutatni tízszeresébe kerülő fülest is, amiben nem lesz "annyi" basszus. Mennyiség nem egyenlő a minőséggel :)

(#78029) Fall-N válasza Sawyer777 (#78026) üzenetére


Fall-N
veterán

Egyébként is az lenne az ideális, ha teljesen lapos lenne a kiemelése, azaz meghagyná olyannak a zenét, amilyen eredetileg. Basszuson EQ-val lehet segíteni, de ha alapból "torzít" akkor azon nem segít semmi.

(#78030) Sawyer777


Sawyer777
csendes tag

Annyira azért nem mondanám már magam kezdőnek, a minőséget szeretem amennyire engedi a pénztárcám persze, fejhallgatóból és fülhallgatóból is igyekszem a lehetőségekhez mérten a legjobbat választani.

Na meg a telón is és gépen is csak FLAC-ben van zeném, de leginkább elektronikus zenét hallgatok meg rock-ot is sokszor, ezekhez sajnos elengedhetetlen a dübörgő mélybasszus :(

Bár az igaz hogy EQ-n lehet húzni, de csak bizonyos keretek közt, mert volt már olyan fülesem ami a legkisebb EQ változtatásra is torzított mint a szar :D Remélem azért ez az RHA bírni fogja ezt a fajta EQ állítgatást...

(#78031) V@ns


V@ns
aktív tag

Megpróbálok még egy kérdést feltenni, hátha.
Ez a Xiaomi bluetooth füles ANC-s, míg a Meizu EP52 nem? Vagy egyik sem ANC-s?
Mert inkább veszem a Xiaomit, mint a Meizut. (Specre ugyan azt tudják, nem? Ráadásul mintha a Xiaomi Hi-Rest is tudna, vagy rosszul olvastam?)

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#78032) #16820480 válasza V@ns (#78031) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hol láttál olyat, hogy ANC? Mert az adott oldalon nem láttam ilyet. Mindkettő aptX-et tud,szóval amilyen hi-res a Xiaomi, annyira a Meizu is.

(#78033) V@ns válasza #16820480 (#78032) üzenetére


V@ns
aktív tag

Valóban, elnézést, nem ANC-s, csak az van írva, hogy noise cancelling. :U :R
Ezt a cikket olvastam, amiben van egy ilyen mondat: The Xiaomi Mi Bluetooth Neckband Earphones LYXQEJ01JY housings inherit a mixed form factor, size and fit of 3 Xiaomi headphones: the spectacular Xiaomi Mi Noise Cancelling Earphones, the Xiaomi Mi Pro HD and the Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro. These Xiaomi earphones are well-known to offer superior fit and comfort (besides their great sound quality) so we expect a similar level of comfort.
Ezt néztem be és hittem, hogy ANC-s.
Akkor igazából teljesen egyre megy, ugyan az mindkettő csak pepitában?

[ Szerkesztve ]

(#78034) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Feleségemnek átlagos felhasználásra szeretnék In-Ear fülhallgatót venni.
Az elvárásaink:
- ne legyen buta, doboz hangzása
- gubancmentes vezeték
- Nem elvárás a Bluetooth-os, de ha hozza azt a hangminőséget mint egy vezetékes lehet elgondolkozunk rajta :)
- Ár: 15k környéke

Tudnátok segíteni, milyen típust érdemes megnéznünk? SoundMagic E50 eddig a befutó a fórum olvasgatása során, de hátha tudtok jobbat. Sajnos nekem ez a márka teljesen ismeretlen, ezért is kérdeztem rá.

(#78035) monti0222w válasza golfvariant (#78034) üzenetére


monti0222w
addikt

Maradhat is az szerintem, van annál szebb hangú is, de nem ebben az árban és szegmensben. Abban a kategóriában jó. :K

(#78036) david7256


david7256
újonc

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani nekem egy vezetékes in-ear fülest? Eddig Mi basic-et használtam. Ennél csak jobb minőséget szeretnék.
Fontos lenne a Mi Basic kialakítása, csak a jack bemenet ne egyenes legyen, hanem 90 fokos.
Árban max 10k.
Előre köszönöm!

Előre.

(#78037) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Gyártanak még olyan in-ear modell-t cégek, aminek a feje "sima gömb" formájú, így nincs benne él és már "elfogadható" szintű a hangzása? Óriási igényeim nincsenek. K324P után EP-630 volt és van nekem, de döglődik. 2012-től kezdve idáig bírta, halkul a bal oldala.
Vennék én egy ES18-at, de félek, hogy az is nyomna, és kényelmetlen lenne mint az ajándékba kapott TDK.

[ Szerkesztve ]

(#78038) kemcso válasza golfvariant (#78034) üzenetére


kemcso
Ármester

Jó az SM E50

(#78036) david7256 mit értesz a Mi Basic kialakítása alatt? Nézd át az összefoglalót.

(#78037) czanga Ha az EP-630 bevált, szereted, miért nem veszel belőle másikat? Ebay-en bőven kapható még: [link]

(#78039) czanga válasza kemcso (#78038) üzenetére


czanga
őstag

Köszi. :R Persze, rendeltem egyet már Rufuszban, mert kapni itthon is, de nem tudom van e ilyen kialakítással valami más, ami normális? Arra se emlékszem már, hogy anno az EP-630 milyen véleményt kapott. (rákerestem, kevéssé szeretitek) Nyilván jobb hangzás sosem baj, de 5-6000 Ft-ért nem várok csodákat.

[ Szerkesztve ]

(#78040) kemcso válasza czanga (#78039) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez annyira egyéni... Nekem nagyon kényelmes volt a Hifiman RE400 de az összes Westone az... Csak valszeg ez nem az az árkategória, amit keresel :DDD

(#78041) david7256 válasza kemcso (#78038) üzenetére


david7256
újonc

Gumiharang résznél azt a 45 fokos hajlítást, mert az egyenes kiesik a fülemből.

Előre.

(#78042) Humbucker


Humbucker
senior tag

Na, végre a kezeim között. 😉 Remélem nem fogom megbánni. 😉

(#78043) starr válasza Humbucker (#78042) üzenetére


starr
őstag

Pont most rendeltem egy ilyet :)

(#78044) Humbucker válasza Humbucker (#78042) üzenetére


Humbucker
senior tag

Sajnos a hangerőszabályzó nagyon fent van bal oldalt, nagyon fel kell nyúlni, ez így nagyon nem jó :F

(#78045) mekker


mekker
őstag

Most adta meg végleg magát a Soundmagic E30-am kábele sok év után. Mit ajánlatok helyette? Max 15k, felül elvezetős kábel nem hátrány, kényelmes legyen és csak egy kényelmesen hallgatható V legyen benne.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#78046) darvinya válasza mekker (#78045) üzenetére


darvinya
titán

Vezeték csere, ha nem rossz a driver-i.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78048) oxox


oxox
addikt

Sziasztok Guruk,

milyen agybadugóst javasoltok számomra?

- Legfontosabb, hogy megszabjuk a stílust, hogy milyen irányzat, amit a leginkább hallgatunk, ha vegyes, akkor legalább pár műfaj felsorolásával segítsétek a tanácsadóitokat.
rock, metal, pop, (Metallica, Guns, Roxette, ilyesmi....old school csávó vagyok

- Mit várunk el a fülhallgatótól leginkább (izoláció, kiegyenlítettség, mélyorientáltság, V-kiemelés, részletesség, strapabíróság stb.)?
bluetooth, sporthoz, futás + kardió, és az sem hátrány ha telefonhivást is letudok benne bonyolitani normális minőségben...lehessen több eszközhöz csatlakoztatni egy időben (ha van ilyen), pl. óra (zene), telefon (telefonhivás).

- Milyen árban gondolkozunk?
szerencsére nem kenyérre kell 15-20k a cél...de 21k-ba kerül valami sokkal jobb akkor meggyőzhető vagyok.

- Milyen kialakítást keresünk?
nincs elképzelés, kényelmes legyen...talán nyak mögötti

köszi :R
skullcandyt vagy mit nézegettem, de itt az összefoglalóban kis is derült, hogy divatmárka :)
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#78049) breezer88


breezer88
tag

Sziasztok,

Az egyik rokonom anno nekem adta az iphone6 -osához kapott teljesen egyszerű füllhalgatóját. Évekig használtam és nagyon elégedett voltam vele, arra minimumra amire használtam arra pont elég volt.

Na most ez tönkrement és újonnan barom drága, sztem messze nem ér ennyit. Az volna a kérdésem, hogy tudnátok ajánlani valami egyszerűbb ÁTLAGOS KIALAKÍTÁSÚ fülest, max ilyen 3-4 ezres kategóriában, ami hozza azt kb mint az iphone6os füles?

Elsősorban sorozatok/filmekhez és podcastekhez kellene nem zenére.

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

mondjuk itt: https://www.appleking.hu/fejhallgato-iphone-6?gclid=Cj0KCQjwzK_bBRDDARIsAFQF7zM6w98fEkirob-kCBEHt-70uUx-5f91ebOpLItxX9uGdlt7e1p5sKQaAq98EALw_wcB

3000-ért persze újravenném, de ezt nem hinném hogy eredeti, szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#78050) dussy


dussy
őstag

Sziasztok.
Utazáshoz keresek fülhallgatót.
In ear kialakítású jöhet csak szóba.
Hip-hop, soul, funky az elsődleges irány, néha mai house zenék. A Jbl T110-et néztem. Ár érték arányban van ennek valami alternatívája? Mit javasoltok? Köszi

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.