Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) ntomka válasza kolosanyi (#30000) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kérdezz rá. :) Az is lehet, hogy tényleg beats van nála, és akkor tuti nem jár ebbe a topicba. :D

ツ Headphones on - World off

(#30002) jookomak válasza kolosanyi (#30000) üzenetére


jookomak
őstag

Ha fórumtag, akkor miért nem sikerült lebeszélni a Beats-ről?

[ Szerkesztve ]

(#30003) kolosanyi válasza ntomka (#30001) üzenetére


kolosanyi
veterán

Miért lenne nála két Beats, meg még egy IEM, ami a Clip+-hoz van kötve? :D Amúgy épp bátyámmal beszélgetek közben. :)

jookomak
Csak a tok Beats (remélem). :)

(#30004) fi:zi'k válasza kolosanyi (#30000) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kérdezd meg tőle honnan van a tok. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#30005) Slownz válasza fi:zi'k (#30004) üzenetére


Slownz
senior tag

vagy a clip+ :P

(#30006) kolosanyi válasza fi:zi'k (#30004) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ebayes rendelés mind a kettő tok. Egyik a lejátszóhoz, másik a füleshez. :D Ronaldo egyébként a nickneve.

Slownz
Bevallom, ezt nem kérdeztem... :D

(#30007) fi:zi'k válasza kolosanyi (#30006) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pedig a Clip+ az simán befér egy füles mellé.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#30008) SG3rg0 válasza kolosanyi (#30006) üzenetére


SG3rg0
őstag

Sandisk clip+ jó lejátszónak számít egy Sony Walkman NWZ-E453 képest? Brainwavz M5-tel használva.

(#30009) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

Ha egy jobb fülhallgató az ajánlott termékeknél felsorol x eszközt, az miért van? Csupán megállapodás a gyártókkal reklám tekintetében? Konkrétan láttam olyat, hogy ZTE Skatet támogat, bizonyos iPodokat nem.

(#30010) kolosanyi válasza fi:zi'k (#30007) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én is úgy használom. :K (Zolinak még ki se fizettem, itt lesz lassan az ideje, ha Pestre értem, feldobom apróra a Sony lejátszót. :) )

zerge861
Nem ismerem azt a lejátszót, de én a saját NW-A808-asom helyett egy Clip+-t használok épp. Szerintem jobb hangja van a Sansának, illetve Zoli is így véli (Zoli, majd ha erre jársz, légyszi írd le a tapasztalataid).

------------------------------------

Hogy on is legyek: Szerintem eladom az XE200-asom, valahogy nagyon nem szeretem a hangját már. Baromi sok a mély (pedig nem olyan rég még tetszett). Azt nem tudom, hova tovább. Az igazán hozzám illő karakter mondjuk a nem rég hallgatott SRH940 lenne. Kicsit magasba húz, de szerintem nagyon eltalált karakter az. Olyasmit szeretnék, csak nyilván kevésbé drágát, így nem is várom el, hogy technikailag egy szint legyen. Van ilyesmi füles mondjuk 20 körül? (Egyébként erős a gyanúm, hogy SE215 lesz, az is kifejezetten tetszik, bár lehetne kicsit kevesebb a mély, viszont a mélyek (meg az egész) minősége bejön. (Még egy kis adalék, jelenleg egy olcsó, vacak Panasonic IEM-et használok sportoláshoz, szerintetek egy SE215 bírná az ilyesmi igénybevételt? Nem ázna el az izzadtságtól mondjuk egy 10 km-es futás alatt?)

(#30011) Zoli133 válasza kolosanyi (#30010) üzenetére


Zoli133
őstag

A clip+/clip zip jobb az általam eddig halott Sony-knál, igazából Úgy 30k-ig nem találtam nekik ellenfelet (be kell valljam nem is kerestem sokat). De itthone egy fiio E17-et használok és míg mással éreztem a hiányát a jó forrásnak, a sansa-val ilyen gondjaim nincsenek.

Azért addig tartsd meg az Xears-t míg találkozunk, már elfelejtettem a hangját.
Se 215 szerintem bírná az igénybevételt (főleg ha egy darab tapasszal nyak környékén megragasztod, hogy a kábel ne feszüljön nagyon), de én sajnálnám ha bírja akkor is. :(

A clip+ meg ráér, hó eleje van, épp azon ügyködök, hogy elköltsem a pénzem nehogy vegyek egy 940-et :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#30012) kolosanyi válasza Zoli133 (#30011) üzenetére


kolosanyi
veterán

Már Ercsi környékén vagyunk. Szerintem 8-felé be is ér a vonat. Tudom, azt beszéltük, hogy nem, de egy gyors Rotana? Legalább meghallgatod a Xearst... :D

Nemtom, nem is a kábelezés miatt aggódnék, az cserélhető. Nincsen semmi a hangvető csövön, ami védené, ráadásul egy zárt IEM, szerintem az izzadtság kikezdené. Ha más nem is, a pára biztos behatolna a házba... Mondjuk érdekes, az a fos Pana már több, mint 2 éve bírja. Driver flex minden behelyezésnél (nem lehet anélkül bedugni), víz, pára, téli hidegek, és még mindig bírja. Azért jól küldi, csak szarul szól... :D

(#30013) fi:zi'k válasza kolosanyi (#30012) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mármint mi nincs védve? :B

Nem vagyok szakértője az emberi testnek, így azt sem tudom mennyi verejték mirigy van a hallójáratban, de szerintem nem veszélyes.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#30014) Alg válasza kolosanyi (#30010) üzenetére


Alg
veterán

Ez alapján valami armatúrásat néznék... PL50, vagy akciósan A151...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30015) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Egy ipod touchhoz szerintetek milyen in ear fülest érdemes venni elég vegyes, de főleg elektronikus zenéhez? Az nem szempont, hogy számot tudjak váltani, illetve hangerőt állítani. Látom árban elég nagy a szórás, de ilyen hordozható lejátszókkal nem hiszem, hogy egy 20-30k feletti fülest ki lehetne használni.
Fejhallgatóból Sennheiser Eh 350-em van, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, csak mivel nyílt, így nem tudom minden helyzetben használni :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#30016) adams55


adams55
tag

Sziasztok! Régebben már adtatok nekem tanácsot, hogy honnan és milyen fülest vegyek, akkor be is vált , de mostanra megadta magát a füles.
Nagy dinamikatartománnyal rendelkező , fület szétszakító Koss The Plug erősségű fülest szeretnék venni, izolálósat, lehetőleg minnél nagyobb basszussal, és hogy ne kotyogjon ki a fülemből, ha forgolódok a buszon! Lehetőleg olyan eszközre lenne szükségem, amivel lehet hívást fogadni és mikrofonnal rendelkezik, és kompatibilis HTC Desire-val vagy HTC HD2-essel. Ezalatt értem a felvevést, és hangerőszabályzást is. Ez mérvadó tulajdonság lenne, de ha nem megvalósítható, nem gond hiszen ez csak egy kényelmi funkció.
Árkategória max 10.000-ig mehet el, de ez alatt kellene találni valamit. Ha esetleg kicsit többért van sokkal jobb, azt is meghallgatom. Minőségre és márkára nem adok, valószínűleg max 1 évet fog kibírni nálam, mert valahogy úgyis tönkremegy :S . Köszönöm előre is a segítséget, várom az ajánlatokat! Több választási lehetőségnek jobban örülnék!

ui:
TD2-es megfelelő lenne nekem? ( mikrofonos kellene mindenképp )
Elnézést hogy ismétlem magam, de eléggé fontos lenne! Köszönöm a válaszokat!

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#30017) Deadzone41 válasza Bdanyy (#30015) üzenetére


Deadzone41
őstag

már miért ne lehetne kihasználni? :F

(#30019) Krampesz


Krampesz
tag

erre senkinek nincs ötlete?

(#30020) darvinya válasza Krampesz (#30019) üzenetére


darvinya
titán

L és 135°, normál csatlakozó egyik sem rossz.
Mind a felhasználon és az összeszerelésen múlik.

Nálad is ez lehet.

3 éves L csatlakozós headset kábelének semmi baja.

A fenti képen pont 135°-os jack-en látszik a rossz minőségű kivitelezés, de ez elmondható a legfelső L-esről is.

Ha nincs gari akkor érdemes házi barkács.
Páka, sniccer, zsugorcső, meleg ragasztó és úgy állítod a csatlakozó fokot ahogy akarod. Vagy az egész jack csere.
4PIN-es jack fémből 150-400Ft-ig, de normál(0°) .

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30021) Krampesz válasza darvinya (#30020) üzenetére


Krampesz
tag

én zsebben hordom a telefonom úgy, hogy függőlegesen áll (persze, ha én is állok), emiatt az egyenes nekem jobb lenne, kivéve, ha leülök :) igazából, amiért inkább az egészet cserélném az az, hogy mióta a laptopomhoz vettem egy re-zero-t, jobban tetszik a kiegyenlítettebb hangzása, mint a cc51p-é, de a mikrofon viszont hiányozna...

(#30022) darvinya válasza Krampesz (#30021) üzenetére


darvinya
titán

Én már házilag raktam össze a Sony MH750c kábelt a Panasonic fülesével, mert nem szeretem az agybadúgosakat, de a mikrofon kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30023) sziszi014 válasza xTech (#29730) üzenetére


sziszi014
csendes tag

Ha jól látom, a kérdésre nem érkezett még válasz, és én is nagyon kíváncsi lennék rá. Minden adatuk ugyanolyan, a csomagolás más, és van kb. 400 Ft árkülönbség. Valaki tud pontosabbat?

(#30024) Tomi0703


Tomi0703
őstag

udv.

3k-ert max, jol gondolom ugye, hogy a metallics a nyero?
visszaolvastam itt meg par helyen ey ez tunik jonak. a canyonrol olvastam, hogy annyira bem tuti mint ez (masik szinuek is mashogy szolnak).

koszi.

(#30025) default.


default.
őstag

sziasztok!

akg k321-et mennyire ajánljátok ? itt aprón 4kért árulja a kolléga, nekem szimpatikus..
illetve akg k330at ?

nem kellenek tolakodó mélyek inkább szép kiegyensúlyozott hang...

mi a véleményetek ?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#30026) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Ugye vettem ezt a maxell fullhallgatot, de megbolondulok, annyira nem viseli el a fulem ezeket a fullbedugos micsodakat. Az eredeti sandisknek meg megtort a kabele es hol szol hol nem. Szoval szeretnek egy olyant, mint az. Ezek meretre egyformak amugy, tehat az a resz, ami a fuledben lesz. Melyiket erdemes azokbol venni? Nem kell akkora minoseg, legtobbet ugyis angolt hallgatok rajt.

Koszonom!

(#30027) PR0JECTNR56 válasza Lauda (#30026) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Feltételezve, hogy earbud fülest keresel, nem egyforma az a rész ami a füledbe megy, mind formában, mind átmérőben lehetnek különbségek. Én a helyedben a Sony MDR-E818LP-t venném, kellemes tapasztalataim voltak vele még korábbról és az 1. hsz-ben is megtalálod, amit érdemes még elolvasnod.

(#30028) Hulkeinstein


Hulkeinstein
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy strapabíróbb fülhallgatót, mert az eddigi 2-4k HUF-osak mind tönkrementek 1-2 hónap alatt, és ez már eléggé idegesít

Amire használnám:
-mindennapi zenehallgatás buszon, utcán, utazás közben (tehát legyen jó a zajszűrése, és kényelmes)
-kondizás közben
-főleg electrot hallgatok, szóval kiemelt szempont, hogy nagyon jó legyen a basszusa
-természetesen fülbedughatós

Amik között vacillálok:

Sennheiser CX-300-II
Sennheiser CX 680 sport
Brainwavz M5
Soundmagic PL50

Árkategória: 10-15k HUF

Kérlek segítsetek, hogy melyiket éri meg a leginkább megvennem! Köszönöm előre is a segítséget!

(#30029) akela91 válasza Hulkeinstein (#30028) üzenetére


akela91
addikt

Brainwavz R1-nek oltári jó a mélye, és nem nyomja el a többit, mint pl a CX 300II.

(#30030) Lauda válasza PR0JECTNR56 (#30027) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom! :R

(#30031) lugosi válasza Tomi0703 (#30024) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, maxell metallics.

(#30032) Lauda válasza lugosi (#30031) üzenetére


Lauda
félisten

Jol szolt, bar szerintem csak a magas es a kozep, a mely egy nagy nulla, illetve kb mint a sansahoz kapott fules.

(#30033) Slownz válasza PR0JECTNR56 (#30027) üzenetére


Slownz
senior tag

...vagy egy ugyanolyan gyári sandisket, ha mindegy a minőség. ;]

(#30034) Tomi0703 válasza lugosi (#30031) üzenetére


Tomi0703
őstag

koszi szepen. rendelek is egyet hugomnak is. 1 evet birjon ki az a lenyeg. :DDD

(#30035) PR0JECTNR56 válasza Slownz (#30033) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Őszinte, leszek engem azzal a fülessel zsarolni lehetne, de a Shure SE-215/SRH-440 kombó után minimum fülvérzést kapnék a Sandisk fülesétől. :D

(#30036) #16820480 válasza Lauda (#30032) üzenetére


#16820480
törölt tag

valószínűleg nem jól helyezted a füledbe, ha nincs elég mélye. de ez gyanítom azért van, mert irritál, ha jobban be kell dugni a hallójáratba. enélkül viszont nem lesz basszusa.

(#30037) Slownz válasza PR0JECTNR56 (#30035) üzenetére


Slownz
senior tag

Én se vettem még sosem elő, pedig van egy pár itthon. Viszont olcsó és ha nincsenek igények...

(#30038) kolosanyi válasza PR0JECTNR56 (#30027) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyébként ezt a Sonyt miért szoktátok ajánlani? Nem tudom, hogy a többi azonos árú earbud hogy szól, de nekem baromira nem tetszik a hangja, volt ilyenem (illetve még meg is van valahol a padláson). Az én fülemnek ráadásul kényelmetlen is volt. Igaz, én IEM-hez vagyok szokva (a mostani terv egy SE215, valószínűsítem, hogy az lesz belőle). Félreértés ne essék, nem akarok senkit lebeszélni róla, lehet, hogy csak nem illeszkedik rendesen a fülembe és azért nem tetszik a hangja, nem tudom.

(#30039) default.


default.
őstag

srácok, térhangzásban illetve mély/közép/magas tartomány-beli erősségüket tekintve melyik milyen ?
össze tudnátok hasonlítani őket ?

Superlux HD 381
[Koss KE 29i]
AKG k330

köszi!

(#30042) PR0JECTNR56 válasza kolosanyi (#30038) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nekem kettő is volt belőle elég tartós darab volt, a hangja nekem bejött (mondjuk akkor még iriver E-100-at hajtottam forrásként) és úgy vélem, hogy a nagy átlag igényeinek is megfelel. Sehol sem szól kiemelkedősen jól de nem voltak vele össze-vissza nyomorított tartományok, egész baráti volt a hangképe és árkategórián belül is jónak tartom.
Egyébként ha ez nem jött be, akkor a többit is kerüld mint a pestist, mert nagyon rettentő példányok is akadnak ennyiért.
A kényelem viszont egy olyan tényező amiben persze én sem tudok tanácsot adni, mindenkinek más füle van és itt ugye nincsenek cserélhető illesztékek.

(#30044) kolosanyi válasza PR0JECTNR56 (#30042) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mondjuk én nem vagyok oda az earbudokért. Eddig tényleg nem találtam kényelmest, az a Sony meg hangilag se volt számomra az igazi. Mondjuk a többi earbudom nagyon vacak volt, azokat utáltam. Szerintem nem véletlen, hogy ennyire elterjedtek az IEM-ek. :)

(#30045) PR0JECTNR56 válasza kolosanyi (#30044) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Én sem szeretem az earbud-okat, a mostani SE-215-öt viszont imádom mindig nálam van. :) Earbud-ok között nehéz is szerintem jót kifogni eleve a fix forma behatárolja a kényelmet, izoláció nincs stb.
A Sony talán abban volt kivétel, hogy miután IEM-re váltottam, azt még megtűrtem, a többi earbud-ot viszont már egy percre sem.

(#30046) Zoli133 válasza kolosanyi (#30044) üzenetére


Zoli133
őstag

Ahogy nézem a fórumot kezd terjedni az over the ear elvezetés is az IEM-eken belül, amit nagyon tudok támogatni. Az se215 után vasárnap a Xearst borzalmas nehéz volt megfelelően behelyezni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#30047) PR0JECTNR56 válasza Zoli133 (#30046) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Erre jelenthet megoldást ez a kiegészítő. Amelyik füles kialakítása lehetővé teszi ennek a felszerelését, annak mindenképpen ajánlott.

(#30048) Zoli133 válasza PR0JECTNR56 (#30047) üzenetére


Zoli133
őstag

Kicsit félmegoldás (legalábbis monjduk a shure gyári megoldásához képest), de jó lehet.

Egyébként érdekes,hogy pont az 535-t említik a hirdetés címében ami pont merevített végű kábellel jön....

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#30049) PR0JECTNR56 válasza Zoli133 (#30048) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Meglepő módon a Shure gyári megoldásával egyenrangú kiegészítőnek tartom (van egy sajátom az SE-215 upgrade kábelén). Az SE-535 stb. gondolom az upgrade kábelek miatt van említve, mivel ott néhánynál nincs meg a Shure gyári kábeléhez hasonló fül mögötti elvezetés segítő rugalmas fémszál, sem egy megerősített anyagborítás.

(#30050) Zoli133 válasza PR0JECTNR56 (#30049) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem is tudtam, hogy nem gyári kábelt használsz a 215-höz.
Milyen kábel, miért cserélted le, tapasztalatok? :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.