Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) BanJoeJack


BanJoeJack
csendes tag

Köszönöm mindenkinek! :R

(#26002) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok , ti milyen fülhallgatót ajánlanátok maximum 45 000 forintért ? Utcán és utazás közben használnám és a dizájn is eléggé fontos nekem. Jelenleg egy Sennheiser CX 310 Originals fülesem van. Ediig a Monster beats Tourt vagy Turbinet néztem ki magamnak .
Előre is kösz

ui: Főleg rappet hallgatok.

[ Szerkesztve ]

(#26003) Dicker válasza Mirman (#26002) üzenetére


Dicker
őstag

Beats-et felejtsd el szerintem.
A Turbine-al már jó felé indultál el. De azok egy kicsit drágábbak 45-nél. (pro gold, pro cooper)
Ez a kettő, ami már megéri az árát.
Basszus orientáltabb fülesek még:
Fischer Audio Eterna (nem az az árkategória, de mindenképpen említésre méltó a saját kategóriájában.)
Fischer Audio DBA-02

Dizájnban nálam a kedvencek között:
Kozee infinity x1 executive (nagyon szépen szól, egyedi dizájn, és a legjobb: ! a gyártó oldaláról rendelhető!)

(#26004) lugosi válasza blackmajesty (#25993) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi mindenkinek a választ (a lentebb linkelt oldalt megnézem).

Jól gondolom, hogy nekem egy középhangokra optimalizált fülhallgató kellene?

(#26005) Mirman válasza Dicker (#26003) üzenetére


Mirman
őstag

Sima turbineal van valami baj netán ? Számomra egy fülhallgatónál kb ez a 50 ezres az a lélektani határ aminél már fül hanem fejhallgatót vennék tehát a pro verziók ki vannak zárva. ( mellesleg ennél több pénzem sincs most és fejest meg nem vennék utcára )
könnyű eset vagyok tudom :D

(#26006) Dicker válasza Mirman (#26005) üzenetére


Dicker
őstag

A Pro Cooper beszerezhető 50 körüli áron már. Csak azért gondoltam rá, mert nem sokkal lépi túl az általad írt összeget. Hidd el azt a pár ezrest már teljesen megéri. Van különbség a kettő között.
A sima Turbine ára nem éri meg a tudását szerintem. De erről hátha tud valaki más is véleményt mondani neked. Amit az tud nyújtani egy negyed annyiba kerülő füles is visszaadja, mint a Soundmagic PL50, akkor meg minek dobnál ki rá annyi pénzt? A neve miatt?

(#26007) Mirman válasza Dicker (#26006) üzenetére


Mirman
őstag

Linkelj nekem kérlek olyan helyet ahol a Pro Copper 50 körül van újonnan. Akárhány helyen néztem mindenhol 100 +.

(#26008) Dicker válasza Mirman (#26007) üzenetére


Dicker
őstag

Majdnem félárra le van akciózva :)
Link

Szerk.:
Persze meg lehet úszni még ennél is olcsóbban használttal, és újracsomagolt változattal.
(used from $160.99; refurbished from $199.99)

[ Szerkesztve ]

(#26009) Mirman válasza Dicker (#26008) üzenetére


Mirman
őstag

És ha hibás amit küldenek vagy esetleg késöbb elromlik akkor így jártam ? :F

(#26010) Dicker válasza Mirman (#26009) üzenetére


Dicker
őstag

Ez magyar boltoknál is benne van a pakliban. Talán még jobban is... :)
Amúgy meg jogod van hozzá, hogy elállj a vásárlástól.
Nekem volt egy Kínából származó termékem. Nem javították. Újat küldtek, annak ellenére, hogy nem pár forintos dologról volt szó.

Amúgy meg:
"Kockázat nélkül nincs győzelem"

(#26011) contaxg válasza Mirman (#26009) üzenetére


contaxg
veterán

A fülhallgatókra úgy kell vigyázni,mint a hímes tojásra.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#26012) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Újabb kérdést intéznék felétek. 5k környékén keresek In-Ear fülhallgatót, teljesen vegyes zenékhez. Mi a legjobb vétel?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#26013) Dicker válasza r4z (#26012) üzenetére


Dicker
őstag

A Maxell Metallics viszi a pálmát a legolcsóbbak között. Kb. 2.800 Ft.
De ötezerbe talán belefér egy Brainwavz BETA is, illetve kérdezz be a Xears fülesek topikjába is, hátha akad abban a márkában valami, ami ilyen áron elfogadható.
Ha pedig nagyon szerencséd van, és találsz valahol akciót, Soundmagic PL30-at is találhatsz 5-6.000 körül. Az az összes előtte lévő veri minőségben. De általában 5-8 között mozog az ára, de sokszor akciós. Amazonon most 6.000
MEElectronics M6 a Frogbeats-en kapható jó áron. Állítólag nem rossz, de még nem hallottam a saját fülemmel.
Xears oldala
Topikja

[ Szerkesztve ]

(#26014) Mauzes válasza Mauzes (#25961) üzenetére


Mauzes
őstag

Tök más téma, de hátha van tapasztalata az ittenieknek:

Ebben az árkategóriában érdemes lehet elgondolkodni fejhallgatókon is (Sennheiser HD 25-1 II vagy Auido Technica ATH-M50)? Persze hasonló célokra, feltételekkel.

[ Szerkesztve ]

(#26015) Alan[HUN] válasza Mauzes (#26014) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Hát, a HD-25 az más liga azért, mint az M50...:) De lehet, nekem pont van egy M50-em (pont itt fekszik az ölemben a reptéren), és én is hordozhatónak vettem, BKV-zok is. Így egy hónap után belakva repülőn is kellemesen izolál (halkan hallgatok zenét - 30STM, RHCP leginkább - egyébként), mondjuk Edith Piafnak vagy Vangelisnek nem mennék neki, ahhoz minimum autó kell. A kényelem most már remek, észre se szoktam venni ha rajtam van! (Képletesen persze!:DD) Logouton van egy tesztem róla, a blogomban megkeresheted (az az egy cikkem van:DDD), ha érdekel!:K

Illetve, ha nem sürgős, lehet, hogy 1-2 hónapon belül lecserélem egy DT1350-re, és akkor elég gazdaságosan juthatsz hozzá! (25 körül)
A többit majd fejhallgatós topikban, vagy privátban, mert itt OFF!:K

(#26016) 4nick8 válasza Mirman (#26002) üzenetére


4nick8
őstag

Szia,

Ha a design es a jo hangzas a fontos akkor erdemes megnezni az AIAIAI Capital-t.

(#26017) Mauzes válasza Mauzes (#25961) üzenetére


Mauzes
őstag

A Jays q-Jays-ről van valakinek tapasztalata? Ha jól értelmezem, viszonylag jól illeszkedik az igényeimhez. A basszus talán kicsit kevés, erről (is) szeretnék többet megtudni.

(#26018) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Végül meglett a fülhallgató, köszi mindenkinek a segítséget, végül - az ebben a topikban linkelt "multi iem review" alapján - a Hifiman Re-Zero lett.

Amúgy most ha valakit érdekel van az ebayen nagyon jó áron Miles Davis Tribute Jazz fülhallgató, jókat írnak róla, de az eladó rizikós szerintem, de azért itt a link:

[link]

(#26019) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Hello,

elektronikus zenéhez melyik füles passzolna leginkább: Brainwavz M4 (a lassan kapható M5 :D), Soundmagic PL 30/50 vagy Vsonic GR06?

(#26020) contaxg válasza ad4m1337 (#26019) üzenetére


contaxg
veterán

Ha SoundMAGIC akkor ebben a műfajban inkább e30/e10 . :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#26021) Mauzes válasza lugosi (#26018) üzenetére


Mauzes
őstag

A bolti ár negyedéért nyilvánvalóan eredeti.

(#26022) lugosi válasza Mauzes (#26021) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy az-e, nekem is gyanús volt. Bár azt írja hogy refurbished, így még az is lehet. Én se mertem megkockáztatni. Azért szörnyű, hogy már mindent hamisítanak...

(#26023) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Azt egyébként észrevettétek már, hogy az Apple fülhallgatók (nem az iem-fülhallgatók, hanem amiket ipodokhoz, illetve iphone-okhoz adnak) egy idő után elkezdenek szétmállani? A gumi gyűrű körben kicsi megnyúlósodik, és elkezd morzsolódni. Nálam legalábbis mind ilyen volt, pedig már a harmadikat használom (1 ipod, 1 szifon 3G, utána meg a mostani). Az első kettő körülbelül törvényszerűen ugyanannyi idő után kezdett el mállani. Lehet hogy valami időzítő van az anyagában? :DDD

(#26024) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Hali!

Van valakinek tapasztalata/véleménye a sony fülhallgatókról? (A pontos típus amit venni fogok: Sony MDR-EX33LP)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#26025) lugosi válasza sutyesz96 (#26024) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Biztos ezt veszed? A tesztben amit találtak nem írtak róla túl jókat...
[link]

(#26026) sutyesz96 válasza lugosi (#26025) üzenetére


sutyesz96
őstag

Igen, ezt veszem.
Hát nemtom, majd kiderül milyen lesz, de biztos jobb mint amim most van, noname-em. (ami nem is agybadugós) :D

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#26027) Barnee88


Barnee88
tag

Sziasztok!

segítséget szeretnék kérni fülhallgató választáshoz, telefonhoz használnám elsősorban (htc one x), tehát nincs szükség hiper szuper hangminőségre, főleg mivel a telefon hangkimenete sem éppen a legjobb minőségű.

tehát amik a szempontok lennének FONTOSSÁG SORRENDBEN:

- ne agybadugós legyen hanem normális fülhallgató, bár tudom manapság az a divat, de nekem a sima fülhallgatók valamiért sokkal kényelmesebbek, bár lehet, hogy csak azért mert gagyi agybadugósakat próbáltam és a márkásabbak már nem olyan kényelmetlenek. Arról nem is beszélve, hogy minél közelebbről szól a fülhöz a hang annál károsabb, szóval elsőkörben maradjunk a sima fülhalgatóknál

- fehér legyen, mivel a telefonom is az

- szebben szóljon mint a gagyi gyári füles, nem árt ha van benne egy kis basszus és magasak is, elsősorban elektronikus zenét hallgatok.

- nem gubancolódó kábel. arra gondolok ami a gyári is, lapos keskeny kábel, ami nem tud (vagy csak nagyon nehezen) összegubancolódni.

- esetleg lehetne rajta távirányító (hangerő, hívás fogadása) és mikrofon

- olyan 25-30 ezer legyen legfeljebb

márka teljesen mindegy, nem az nekem a fontos.

előre is köszönöm a segítséget!!! :R

(#26028) gatto_ válasza Barnee88 (#26027) üzenetére


gatto_
senior tag

HTC-hez, ha tényleg fontos a mikrofon és távirányító gombok, akkor csak HTC-hez valót tudsz venni, abból pedig szegényes a választék. Nem agybadugós még szegényesebb. Az a legjobb amit az XE-hez és XL-hez kiadtak. [Ezt]

Ha nem ragaszkodsz a mikrofonhoz akkor majd a többiek segítenek.. :)

[ Szerkesztve ]

(#26029) blackmajesty válasza Barnee88 (#26027) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

"Arról nem is beszélve, hogy minél közelebbről szól a fülhöz a hang annál károsabb..." --> hát, az agybadugósok jobban szigetelnek, így nem kell akkora hangerővel hallgatni, hogy halld amit akarsz, és kizárd a külvilágot, így nem hinném, hogy károsabb lenne, sőt, én sokkal halkabban hallgatom az agybadugósat, mint régebben a simákat.

[ Szerkesztve ]

(#26030) Barnee88 válasza blackmajesty (#26029) üzenetére


Barnee88
tag

és nem nagyon kényelmetlen??
másik telefonomhoz agybadugóst adtak, 3 különféle méretű dugóval, de mindegyik nagyon könnyen kiesik a fülemből és ráadásul kényelmetlenek is...
a normális minőségű agybadugósak kényelmesek??

(#26031) PR0JECTNR56 válasza Barnee88 (#26030) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Lényegesen kényelmesebbek mint a sima earbud-ok, nem véletlen, hogy ekkora térnyerése lett az agybadugós füleseknek (és itt most nem csak a komfortosság terén nyújtott előnyeikre gondolok).

(#26032) Dicker válasza Barnee88 (#26030) üzenetére


Dicker
őstag

A HTC-hez én egy Vsonic GR06-ot vettem. Az elektronikus zenéhez nem biztos, hogy megfelelő lenne, de kényelmes, 15 bogyója van, így méret is lenne, és mindemellett szépen is szól. Igaz nincs rajt távirányító, de valami kábeltoldalékot :DDD csak lehet találni pár ezerért valahol. Esetleg úgy keresd.
Amúgy a Klipsch Image S4A-n van azt hiszem távirányító, és a bogyói fehérek.

(#26033) blackmajesty válasza Barnee88 (#26030) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Az AKG K330 az nagyon kényelmetlen volt, mert nyomta a fülemet a háza, de a bogyó a fülemben sosem volt kényelmetlen, most meg szivacsot használok, sima munkavédelmi füldugót, az pedig nekem nem kényelmetlen, így fülhallgatóval sem az.

(#26034) Dunbar


Dunbar
senior tag

JVC HA-FXC51 fülhallgatóm jobb oldala elhalkult, beázhatott futás közben. Klipsch S3 szerintetek milyen? Tudom, hogy a Xears az ajánlott, de azt bonyolultabb lenne beszereznem. A Klipsch pedig 32 dollár most a BestBuy-nál.

(#26035) Dunbar


Dunbar
senior tag

Vagy szerintetek ez jobb választás [MEElectronics M11P+]?

[ Szerkesztve ]

(#26036) Land válasza Dicker (#26032) üzenetére


Land
veterán

Azt mondod, hogy elektronikushoz nem az igazi?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#26037) I-S-T-I válasza Barnee88 (#26027) üzenetére


I-S-T-I
tag

Én egy Shure SE215-öt használok a HOXal! A füles minősége nagyon jó, nekem a hangzása is tetszik. Szerintem az átlátszó változat megy is a fehér telefonhoz.

Az igaz, hogy a telefon kimenete eléggé fos, de ez főleg akkor hallható, ha nem szól semmi, csak a menük között lépkedsz és pittyeg a telefon. Ilyenkor van egy kis alapzaj... :/

-| i7-9700K + RTX 2080 AORUS |- -| Samsung S20 FE 4G |- -| Sabbat E12 Ultra |-

(#26038) thommypl


thommypl
tag

Sziasztok!

Van nekem egy a vodafone által htc-hez adott urbeats fülesem. Ma reggel meglepett azzal, hogy a bal fele halkabban szól mint a jobb. Ez mitől lehet? És a fontosabb, jól sejtem, hogy ez végleges?

(#26039) gatto_ válasza thommypl (#26038) üzenetére


gatto_
senior tag

Nem végleges. Lesz rosszabb is. :D Mikor majd egyáltalán nem fog szólni.

(#26040) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy [SoundMagic PL30] -t Ebay-ről, 5600 Forintra átszámolva. Eredeti SoundMagic lehet ennyiért?

(#26041) Dicker válasza Land (#26036) üzenetére


Dicker
őstag

Hát hallottam már erőteljesebb mélyeket. Nem azt mondom, hogy nem lehet hozzá jó, de a fent leírt 30.000-es árkategóriáig lehet talál elektronikus zenére kimondottan gyártott fülest is.
A magasai szépek, a mélyek is szépek, de nem üt akkorát, mint a magas. Ennek ellenére lehet rajta állítani minimálisat a magas torzulása nélkül, úgy már teljesen jó lesz.

(#26042) contaxg válasza r6man123 (#26040) üzenetére


contaxg
veterán

Én még nem láttam olyat, hogy PL30 manual, viszont gyári dobozt, csomagolást annál többet

A termék leírása is érdekes: 2 WAY HD hub 1080p 1x2 HDMI Splitter Amplifier for HDTV Blu Ray 1.3 UK Warehouse :DDD

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#26043) r6man123 válasza contaxg (#26042) üzenetére


r6man123
senior tag

Ujujuj, elkerülte a figyelmemet, akkor felejtős :))

Esetleg tudtok olyan helyet, ahonnan "jóárasítva" lehet hozzájutni? A korábban linkelt amazonos fülesnél rendelés leadás után azt írja, hogy nincs kis országunkba shipping.

btw hol tudom megnézni amazonon, hogy hova szállítanak? Eddig csak íbéjeztem :O

(#26044) contaxg válasza r6man123 (#26043) üzenetére


contaxg
veterán

Én valahol keletre kutakodnék, mert az EU-ban nem biztos, hogy találsz ehhez hasonló árakat.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#26045) dane


dane
senior tag

Végre megjött a várva várt fülesem themebuilder kollégától. A cucc egy Xears XE200Pro Walnut Edition. Nem akarok ódátak zengeni róla, inkább összefoglalnám a tapasztalataimat röviden.

Az igényeimet már itt leírtam: [link]

Bejáratást még nem végeztem el. Jelforrásnak a következőket használtam:
- Macbook Pro lossless audio lejátszásra
- Iphone standard zenehallgatásra
- Sony MDS-JB940 minidisc player [link]

Amit tapasztaltam:
Kibontás után kicsit "kevés" volt nekem a hangja, ekkor a Medium méretű gumiharang volt rajta. Gyorsan megkerestem a megfelelőt ami egyértelműen a szivacsos harang lett. Na ekkor megjött a hangja és elmosolyodtam. Ilyet kerestem. Az EQ-t kikapcsoltam az Iphone-on mert minden beállítás csak rontott a dolgon. EQ off állapotban a legjobb a hangja szerintem. Mindenből annyi van benne amennyi nekem kell. Nem nyomja az arcodba a basszust erőből és nem nyomja el vele a többi frekvencia sávot. Kiegyensúlyozott, arányos hangja van. A basszusa testes, velős és szépen elkülönül a középtől. A magas hangok is nagyon szépek. A közép pedig pont elégséges, nem kell se több se kevesebb. Sistergő, közép tartományba átnyúló magasnak nyoma sincs aminek nagyon örültem. Könnyű hallgatni, akár sokáig is anélkül, hogy megunnám.

Izoláció:
Nagyon jó!! Se ki se be nem jön zaj :) Pont ahogy kell. Végre nem fogom zavarni a mellettem ülőt a buszon ha hangosan szeretném hallgatni a kedvenc zeném.

Nagyon könnyű meghajtani, nagyon érzékeny szerkezet.

Nagyon jó választásnak tűnik eddig ez a füles. Az én elvárásaimat ki tudja elégíteni teljes mértékben.

Üdv, :R
Dani

[ Szerkesztve ]

(#26046) Dicker válasza dane (#26045) üzenetére


Dicker
őstag

Egy újabb elégedett Xears tulaj. Még a végén meggyőznek, hogy megéri azt a 35 eurós árat a füles :DDD
Bár csak a hosszabb távú tapasztalatokra alapozok, mert akkor szokásuk előjönni a hibáknak. Ami általában szétesés, elnémulás. Talán a német kolléga már jobban odafigyel az összeszerelésre egy idő után. A frissebb tulajok vettek már észre javulást? Csökkent a hibás darabok száma?

(#26047) r6man123


r6man123
senior tag

Az Mp4nation "trusted" webshop? Egész jó áron van a PL30 ;)
Esetleg hasonló oldalt tudnátok ajánlani, ahonnan Sandisk Clip+ is be tudnék szerezni? :)

(#26048) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

sacc/kb mennyit ér most a SE lww (tmobilos,minőségi) fülhallgatója?

(#26049) thommypl válasza gatto_ (#26039) üzenetére


thommypl
tag

Rosszul tettem fel a kérdést:) de a lényeg hogy javulni nem fog

(#26050) #16820480 válasza r6man123 (#26047) üzenetére


#16820480
törölt tag

elég sokan rendeltek innen a topikból is az mp4nation-től, nem tudok gondról (én is rendeltem már tőlük).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.