Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54851) WiZARD


WiZARD
addikt

Sziasztok!

Asszonynak keresek futáshoz fülest. 10k körül, mikrofon legyen rajta.
Mit tudtok ajánlani?

(Mindenféle popzenét hallgat, eddig egy AKG Q350 volt, az kb 2.5 évet bírt)

thx

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#54852) syzegy09


syzegy09
csendes tag

Fehér Xiaomi Piston 3 YE 8.09$-ért a geekbuying.com-on! Másnak is ennyi vagy csak nekem bugos? :D
Köszi a válaszokat! :)

(#54853) szentkuti11 válasza syzegy09 (#54852) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ez a Youth Edition, a Banggood-on is ennyibe kerül jelenleg.

(#54854) vicze válasza syzegy09 (#54852) üzenetére


vicze
félisten

Igen, nem bugos most fel van árazva. ;) Akciós ár 7$.

(#54855) Nigér válasza Nigér (#54836) üzenetére


Nigér
őstag

Sziasztok!

Szóval erről lenne szó.
Megérné ezzel szöszölni, vagy nem lenne előrelépés egy quad armatúrás pl. Westone-hoz képest?

(#54856) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Üdv!

Párom keresne magának egy fülest galaxy s3-hoz. Néztem az összefoglalót de 0-5000 ig egy csomót nem gyártanak már ami fel van sorolva. Max 4ezer lenne a keret de az is már a MAX.
In-Ear jöhet szóba.

Köszi

(#54857) TotO'


TotO'
aktív tag

Sziasztok!

VSD3 kábelt hegesztett már valaki? Csak olyan kombinációt sikerült találni, amivel csúnyán dobozhangja van az ojjektumnak.

Tudom, hogy lehet venni pótkábelt, de már kettő törött van... tepsifónnal hamar megtörik úgy, hogy minden leüléskor gyilkolássza az ember.

4a || Neuzer Courier DT

(#54858) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Megjavítattnám fülhallgatómat. Tudok szervizt ajánlani, esetleg itt már volt valaki?

(#54859) bucsher válasza zack (#54849) üzenetére


bucsher
őstag

GR07-nél sajnos néha marad olyan érzés, hogy kéne még egy kis mély, de a BE az mindenképpen zavaróan túl sok. Nekem. :B

In the pipe - five by five!

(#54860) syzegy09 válasza JegesEmber20 (#54856) üzenetére


syzegy09
csendes tag

Xiaomi Piston 3 Youth Edition, durván 2400 ft-ra jön ki és jókat olvasni róla (ennyi pénzért...). Én is most rendeltem innen. :)

(#54861) syzegy09 válasza vicze (#54854) üzenetére


syzegy09
csendes tag

Köszi a választ, azért néztem mert 1-1.5 napja még 9.79$ volt az ára :)

(#54862) vicze válasza syzegy09 (#54861) üzenetére


vicze
félisten

7-12$ között fog mozogni folyamatosan, el kell kapni a jó pillanatot. :)

(#54863) Spagyi válasza Spagyi (#54809) üzenetére


Spagyi
tag

Megérkezett, és megy is vissza cserére.
A jobb oldal mélyeknél recseg. :(

(#54864) #16820480 válasza Nigér (#54855) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem sok embernek van itt szerintem CIEM tapasztalata, de ilyen árban már van azért választék, én inkább valami (audió terén) ismertebb márkát választanék, mint a Noble, 1964ears, de akár a Westone is csinál CIEM-et.
Ez elvileg úgy működik, hogy vagy a gyártó küld egy mintavevő szettet, amivel elmész egy megfelelő szaküzletbe/fülészetre, és ott leveszik a mintát, vagy eleve ilyen boltba mész az eszközökért is, majd utána elküldöd a mintát a gyártónak, aki pár héten belül visszaküldi a fülest.

Azt érdemes figyelni, hogy mivel ezek teljesen kitöltik a hallójáratot, és nem is annyira puha anyagból vannak, így mondjuk az állkapocs mozgatása jelentősen befolyásolja a hangérzetet, mivel ilyenkor a hallójárat is deformálódik. Én legalábbis így tudom, de nem próbáltam még szeméylesen.

Izoláció és illeszkedés terén tudnak többet nyújtani ezek szerintem, hangzás terén egy amúgy azonos felépítésű (tehát mondjuk azonos gyártó CIEM és univerzális modelljét hasonlítva) fülessel szemben nem hinném, hogy nagy különbség lenne. Inkább ott jön ki az eltérés, hogy CIEM-ből van 6-10 armatórás is, míg univerzálisból nem nagyon láttam még 4-nél többet (kivétel a W50 és W60).

(#54865) Nigér válasza #16820480 (#54864) üzenetére


Nigér
őstag

Szia, köszi a választ!
Ezt amit leírtál, különbséget, tudom, csak visszaolvasgatva, asszem Zoli133 írt olyat hogy egy tripla BA UE fülest, próbált egy kiállításon, egy olyan technikát amit ciembe tesznek csak a kiállításra való tekintettel univerzális, tehát az érdeklődők által felpróbálható házban volt a motyó.
Írása szerint határozottan jobb volt mint a W4R.
Jó persze az a linklethez képest kb. 3x-os áron volt.
Mert ahogy nézegettem a netet, ez ciem-ként kifejezetten gazdaságos ajánlat, ha fogalmazhatok így.

[ Szerkesztve ]

(#54866) Ati1979 válasza Nigér (#54865) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem is elég sok múlik a gyártón. Nem véletlenek a CIEM-ek közötti hatalmas árkülönbségek.

A másik dolog amire érdemes lehet felkészülnöd, ha ilyet veszel, hogy a füled alakja folyamatosan változik így egy idő után újra kell csináltatnod a házat. Ami még probléma lehet, hogy mintavételezés nem sikerül tökéletesen így nyomhatja a füled.

(#54867) estikornel


estikornel
tag

Heló!

Megjött a Piston 2 edigitalból 6k-ért. Csomagolás k. igényes (kimondottan :P ). A hangzás nekem teljesen jó, valóban hozza a régi Sennheiserem minőségét. Elsőre nagyon kényelmetlen volt, vágta a fülem az a fém recés külseje de hamar hozzá lehet szokni ha rendesen be van helyezve.

És még valami: Xperia Z3-mon az összes gomb megfelelően működik, megállítás és hangerő is patenten állíthtó + az a smart irányítós app is.

Kipróbálom majd még később a többi gumiharanggal is, hogy mi változik tőlük, a mély lehetne kissé több de EQ majd rátesz még ha úgy adódik..

Köszönöm mindenkinek, aki segített a döntés meghozásában, elsősorban Kemcso-nek. :K

(#54868) INTELligent válasza estikornel (#54867) üzenetére


INTELligent
senior tag

Én is most vettem ugyanonnan, de milyen app is van hozzá? :U

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#54869) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Helló!

Kb 2 hónapja vettem ED-ben ezüst Pistont. Nagyon durván szólt, össze sem hasonlítható a korábbi füleseimmel. Viszont 2 hete elkezdett halkulni. Nem vészesen, csak éppen már a metró zaját hallom ugyanannál a zenénél, ahol eddig nem. Nem tudom, más tapasztalt ilyet? Ki lehet cserélni vagy ezrét nem fogják visszavenni? Állati idegesítő, nagy nehezen legyűrtem a kínai gyártókkal való előítéletemet, erre meg...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#54870) estikornel válasza INTELligent (#54868) üzenetére


estikornel
tag

Smart Key ezzel tudod beállítani, hogy a play/stop gomb többszöri megnyomásával léptess a számok közt. :K

(#54871) Forraszto


Forraszto
tag

Üdv!

Az ED-s Piston-hoz én is hozzászólnék, mert hétfőn én is megvettem végülis. Nagyon szépen szól, tényleg megéri, főleg annak feltűnő, aki eddig sima gyári headset-eket használt, vagy max. 2-3 ezres "jó lesz ez"típust (pl. én: ) )

A hangerőgombok sajnos nekem nem működnek, csak a középső, de ez nem a Piston hibája, hanem a telefonomé. "Régi" android van rajta (4.1.2), azt olvastam KK alatt fordul ilyen elő, szóval ez ne tartson vissza senkit.

Egy kérdés merült fel bennem, hogy mennyire jó ez a gyárilag hozzá adott tartó, nem törik-e meg tőle idő előtt a vezeték? Van a dobozon is folyamatábra, és YT-n is vannak videók higy hogyan kell beletekercselni, de nekem nagyon szorosnak tűnik. Vagy ez rendben van? Más típusokat hogyan, miben tartanak a tulajok, van valami speckó tekercselő vagy csak megy a zsebbe, vagy mi az eljárás? :)

(#54872) fericske válasza GeryFlash (#54869) üzenetére


fericske
addikt

Nem lehet, hogy csak bekoszolódott a porszűrője a vetőcsövön?

(#54873) wanted5


wanted5
őstag

mivel elég régen lett már frissítve az összefoglaló hsz, ezért kérdezek

olyan 3-4 ezerig in-ear fülhallgatót keresnék, persze a cél a minél szebb hangzás lenne, ki mit tudna ajánlani?

(#54874) JegesEmber20 válasza syzegy09 (#54860) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Biztos, hogy ez a legjobb? Magyar boltokban ebben az árban milyenek vannak?

(#54873) wanted5
Kb én is ugyanezt kérdeztem egy kicsit feljebb, és az a válasz jött amire most épp válaszolok.

[ Szerkesztve ]

(#54875) INTELligent válasza estikornel (#54870) üzenetére


INTELligent
senior tag

Wp-s vagyok, de azért köszi :) - ott ment magától minden :D

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#54876) wanted5 válasza JegesEmber20 (#54874) üzenetére


wanted5
őstag

igen, látom, akkor ez esetben a mostani kérdésed engem is érint :D

ebay, amazon, stb külföldi oldal nem kizáró ok nálam

(#54877) csalafinta65 válasza Forraszto (#54871) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Azért nem vagy elragadtatva ettől a híres Piston-tól...

(#54878) csalafinta65 válasza estikornel (#54867) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Milyen Sennheisered volt, amit a Piston ver?

(#54879) Forraszto válasza csalafinta65 (#54877) üzenetére


Forraszto
tag

Bocsi ha nem voltam egyértelmű, ami azt illeti ez az eddigi legjobb fülhallgatóm, ezért is vannak ilyen láma kérdéseim, az eddigi pár ezer forintosak nem ez a kategoria...

(#54880) wanted5 válasza syzegy09 (#54860) üzenetére


wanted5
őstag

ettől a youth fülestől kb mire kell számítani? nem igazán vagyok otthon a témában

van egy sony xb600-as fejhallgatóm (az nagyon jó), és mondjuk ahhoz képest, vagy mondjuk amiket a 30-40-50 ezres telefonokhoz csomagolnak gyári fülest, ahhoz képest kb milyen?

(#54881) pulutodurumo válasza wanted5 (#54880) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az a Sony (extra bass széria) nem olyan jó azért. Nem fikázni akarom! Kontrollálatlan és sok benne a basszus. (Meglepetés? Nem.) Szóval a Pistont nem biztos hogy egyből megkedvelnéd, de érdemes lenne megpróbálni. A gyári fülesekhez képest jobb.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#54882) #16820480 válasza wanted5 (#54873) üzenetére


#16820480
törölt tag

Frissítenénk, ha lenne valami újdonság, amit érdemes betenni, de nem nagyon van. Egyedül a Pistonok voltak mostanában, meg kcisit feljebb a VSD2, és kb ennyi.
Ha vállalkozó kedvű vagy, akkor vehetsz bármit, kipróbálod, esetleg elhozod egy találkozóra, hoyg a többi fülessel össze lehessen mérni, és akkor bekerülhet, ha jónak találják az emberek. Pontosan így működött ez a mostani ajánlott fülesekkel is, olyat nem szoktunk ajánlani, amit nem hallott senki, csak esetleg valami kétes hírű blog/magazin írt róla egy pozitív véleményt.

A Sony XB széria amúgy elég hírhedt a fejhallgatós topikban, nem tartozik a jobbak közé. Persze attól függ mit vársz el. De a sok basszus nem egyenló a jó basszussal. Főleg alsó kategóriában inkább a mennyiségre mennek a minőség helyett, emrt olcsóbban kijön, és el lehet adni.

csalafinta65: Nagyjából a teljes CX szériát veri ahogy van. Az IE széria már felér a VSD2-3 szintjére (illetve az IE800 jobb, de mennyibe kerül már). A CX széria nagyjából 10 éves technológiát használ, mocsaras, sötét hangja van, elfolyó mélyekkel a lassú driver miatt. Kicsit elhúzott mellettük a piac, mivel a Sennheiser nem nagyon foglalkozik a fülhallgatós vonal fejlesztésével.

[ Szerkesztve ]

(#54883) Shalala


Shalala
senior tag

Sziasztok,

Elore is elnezest az ekezetek hianya miatt.

Uj fulhallgato vasarlasa elott allok, es sajnos nincs lehetosegem letesztelni a kiszemelet tipusokat.
Van valamelyikotoknek tapasztala, hogy mi lenne a jobb valasztas Shure SE215 vs Sony XBA-H1 kozott?
Tobb tesztet olvastam, ahol egyenertekunek allitottak be a ket fulest.
Ahonan megtudnam rendelni, ott pontosan ugyanabban az arban vannak ($149 AUD).
Ha esetleg ebben az arkategoriaban tudtok jobbat ajanlani azt is megkoszonnem. A forum osszefoglalo alapjan a Vsonic Gr07-es tipus lenne meg ajanlott, de az jelenleg nem elerheto. Viszonylag szukos ido all rendelkezesre ezert kizarolag a kovetkezo helyrol tudom megrendelni a fulest: http://www.minidisc.com.au/

Magamrol: fokep elektronikus zeneket hallgatok szamitogeprol(integralt kartya), illetve telefonrol.

Koszi elore is,

Udv.

(#54884) Shalala válasza Shalala (#54883) üzenetére


Shalala
senior tag

Meg egy dolog ami kimaradt az elozobol. Fontos hogy minel jobb legyen az izolacio, mert legnagyobb %-ban utazasra lesz hasznalva.

(#54885) #16820480 válasza Shalala (#54883) üzenetére


#16820480
törölt tag

Soundmagic E30 sem rossz, vagy esetleg valamelyik Etymothic lehet még jó, régebben páran eléggé szerették a topikban, aztán úgy kihalt a márka innen. Amúgy ha sok basszus kell, akkor ott az ATH-iM50/iM70, ha kiegyenlítettebb hangzás, akkor a Re400 egy jó füles eléggé.
Szerintem ennyiért a nem annyira jó vétel az Se215, és a H1-ről sem ovlastam eddig igazán lenyűgöző véleményeket.

(#54886) Shalala válasza #16820480 (#54885) üzenetére


Shalala
senior tag

Koszi a gyors valaszt!

Nezek par tesztet roluk.

Igen az arak sajnos nem a legjobbak ezen az oldalon, de szerencsere eltudom szamoltatni a ceggel ($150-ig).
Ha az arat nem szamitjuk akkor hova helyezned pl az SE215-ot az altalad emlitettekhez kepest?

(#54887) #16820480 válasza Shalala (#54886) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hangra az E30 körül lehet, csak más a hangképe, több a mély. Anyagminőségre és szigetelésre jobb nála, főleg a kábel, szinte elnyűhetetlen.

(#54888) Shalala válasza #16820480 (#54887) üzenetére


Shalala
senior tag

huh, ha hangra hasonlo, akkor lehet hogy berendelem mindkettot es majd visszakuldom azt amelyik kevesbe tetszik.

e30 harmad arban van ennel a webshopnal.. viszont a "hangszigeteles" majdnem annyira fontos mint a hangminoseg mert elsosorban hosszu utaknal fogom hasznalni.

(#54889) #16820480 válasza Shalala (#54888) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, otthon is nagyjából ilyen az árkülönbség. Ha vissza tudod küldeni, akkor simán kipróbálhatod. Az E30 sem szigetel rosszul, de a 215-tel simán besétálhatsz a vonat alá, annyira nem hallani a külvilágot a zene mellett (a comply illesztékkel).

(#54890) bozont


bozont
veterán

Egy Fiio X3ii-höz szerintetek milyen fülest érdemes venni, amit ki is tud hajtani? Most inkább az árkategória érdekelne jobban, bár jöhet egy-két példa is. Hangzásban a kiegyenlítettet szeretem, ez az AN16 már nem rossz. Talán kicsit lágyabb magasak és picit több mély jó lenne.

(#54891) BigBlackDog válasza bozont (#54890) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem 60-80e Hufos fülest még esélyes, hogy ki tud hajtani (ha nem is teljesen, de kielégítő mértékben). Talán a Westone UM10-20-30, W10-20-30, illetve a Logitech UE900 szokott ajánlgatva lenni ilyen ársávban. Ha nem kell a magas és megfelel a kiegyenlített hangkép, akkor még a Shure 425 sem lehet rossz 40e Huf környékén (de drágábban már nem éri meg szvsz). Illetve még ott van a Sony XBA (H2,) H3 is, amit már szívesen meghallgatnék én is egyszer. A probléma csak annyi, hogy ezek közül nem hallottam egyiket sem, így csak az eddigi ajánlásokra építve írtam le a véleményemet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54892) #16820480 válasza bozont (#54890) üzenetére


#16820480
törölt tag

Meddig szeretnél/tudnál elmenni árban? Azért az a lejátszó már szerintem egész normális füleseket ki tud hajtani azért. Van itt olyan is, aki egy DX50-ről hallgat W40-et :))

(#54893) bozont válasza #16820480 (#54892) üzenetére


bozont
veterán

Még nem tudom pontosan, ezért is kérdem mi az a szint amiben nem hagy sokat a lejátszó. Bár a W40, bevallom elég nagy ugrás lenne hirtelen az AN16-ról, ha váltok is akkor inkább a 40-60e Ft-is kategória ami inkább játszik (legalább lesz hová fejlődni még :) ). Ez sem most, pár hónap pihi azért kell. Most sokat költöttem hangkeltőkre.

Az ajánlott füleseknek utánaolvasok.

(#54894) BigBlackDog válasza bozont (#54893) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem a 40-60e Ft-os árkategória eléggé "gyér". Ha ugrani szoktak, akkor már 100e Huf környékére érkeznek általában, ott nagyobb a választék is. A másik probléma szerintem ezzel az árkategóriával, hogy relatív kevés (jó) füles tanyázik itt és azt a keveset sem tudod kb. sehol sem meghallgatni. A felsőbb kategóriás fülesekből azért van egy-két embernek, akik füles talira is szoktak járni.
De inkább aludj rá még néhányat, hátha sikerül megállni a lejtőn végül! :DDD

(#54895) zack válasza bozont (#54893) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem a 40-60e kategóriát a 30k GR07 is hozza. Ahogy annó a Sunrise Xcape V1 17k árával simán belenyalt minőségben a 30-40k fülesek minőségébe.
De ahogy írják is, 100k+ ahol van komolyabb választék, de az ár/érték arány minél drágább, annál csapnivalóbb. Nem biztos hogy egy GR07-tel szemben 3-4x többet is érnek.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#54896) kemcso válasza bozont (#54893) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem nem érdemes lépegetni, anyagilag jobban jössz ki, ha egyből megveszed azt, ami a végleges (vagy kvázi végleges). Én a Westone W30-W40 szintjén gondolkodnék, akár használtan, ha sikerül találni. Vagy a még ajánlott UE900 szintén használtan, mert asszem már máshogy nem is kapható.
Az AN16 (ha a GR07 szintje körül van) után a 2BA (Shure 425, VC1000, stb) eléggé szegény lesz mélyben, én minimum valami 3BA felé indulnék. De mindenképp mindez meghallgatás után.

(#54895) zack nyilván ár/értékben egy GR07 után a W40 durván 4-5x ára nem hoz 4-5x hangjavulást, de szvsz megéri (ha ki tudod fizetni), ebbe a lejtőbe itt többen is belefutottak ;] (megfelelő forrásról, ahhoz már egy telefon kevés)

[ Szerkesztve ]

(#54897) zack válasza kemcso (#54896) üzenetére


zack
nagyúr

770C leárazása lezárult, 2-3 hét és nálam van. ;) És ez már a WM8740 DAC-kal szerelt változat, ami a sima 770-ben is dohog. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#54898) bozont


bozont
veterán

Értem. Mindenképpen megpróbálok majd eljutni legalább az egyik füles találkozóra. Ha majd egyszer megjön az elhatározás hogy ennyit kiadjak egy fülesre, azt természetesen csakis hallgatózás után.
Sokak szemében már azért is elvetemültnek számítok az ismerősök közül, hogy ennyit kiadtam az X3ii-re. :D

(#54899) wanted5 válasza pulutodurumo (#54881) üzenetére


wanted5
őstag

neked is és sheratan-nak is köszi, :R
azt hiszem teszek egy próbát akkor a pistonnal

(#54900) Forraszto


Forraszto
tag

Valaki erre pls... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.