Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

http://i.ebayimg.com/images/g/hpIAAMXQWzNSpTJH/s-l300.jpg

Van jelentősége annak, hogy ha a vezeték széles-lapos? Nehezebben gubózódik össze, mint a hagyományos, vagy tökmindegy? Sportoláskor zavaró lehet ez ("húzhatja" az ember fülét a vezeték súlya?)

(#66002) kemcso válasza vicze (#66000) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem a Vsonic illeszték is rettenetes, kemény, kényelmetlen (GR07-et és a VSD1-et próbáltam) :) Szóval ezen nem ront sokat :D Ha ennyire tiltakozol, nem muszáj ajánlottnak lennie, de szvsz ennyiért kevés viszonylag kiegyenlített füles van.

(#66003) AlrightSir


AlrightSir
tag

Sziasztok!

Ma kaptam kézhez a SoundMagic E10 fülesem, és olyan problémám van vele, hogy a jobb oldala enyhén tompábban szól, mintha erősebb lenne benne a basszus. A magas hangok nagyjából rendben vannak, de néhol olyan, mintha bedugult volna a jobb fülem. Nem mindig jön ki egyértelműen, de néhol rettentő idegesítő ez az apró különbség. Felcserélve cserélődik a dolog, tehát nem a fülemmel van a baj.

Találkozott már valaki ilyennel? Várjak vele hátha bejáratódik vagy próbáljam meg egyből visszacserélni?

(#66004) kemcso válasza AlrightSir (#66003) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem csere, ha új, akkor ez hibásnak tűnik.

(#66005) Samus


Samus
addikt

Olcsó, de korrekt minőségű (árához mérten persze) EARBUD fülhallgatót keresek, sajnos az IEM nem opció. Létezik még manapság ilyen? Az árkategória max. 10 dollár.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#66006) darvinya válasza Samus (#66005) üzenetére


darvinya
titán

Itthon Panasonic RP-H szériái.
Ha fül klipsz nem zavar akkor RP HS6.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66007) Sopi


Sopi
senior tag

Sziasztok!

Van egy ILYEN Brainwavz R1-em, amit futáshoz szoktam leginkább használni. Nagyon szeretem a fül fölötti elvezetést és Comply Foam-al zseniális.
Viszont nem rég kontaktos lett az egyik oldal, avagy a kábel bizonyos állásaiban nem szól rendesen az egyik oldal. Gondolom valami szakadás lehet... nem cserélhető kábeles... :(.
Van rá esély, hogy valaki értelmes áron tud ilyet javítani nekem vagy jobban járok egy új, hasonló típus vásárlásával?
Meelectronics M6p és M7p között gondolkodok. Mikrofon alap, hogy legyen, ha másért nem, akkor azért, hogy futás közben tudjak számot váltani :). M6p 20$ körül van, míg M7p 40$. Próbáltam fórumban visszaolvasni ezek kapcsán, de nem igazán találtam összehasonlítást róluk, hogy megéri-e a 2× -es ár.

Üdv,
Sopi

(#66008) Tulku válasza Sopi (#66007) üzenetére


Tulku
veterán

Lépj érintkezésbe a feletted szóló macskával.... :)

(#66009) Sopi válasza Tulku (#66008) üzenetére


Sopi
senior tag

IEM-et preferálok, azok sokkal jobban kizárták a külső hangokat, illetve könnyebb nagyobb szintű mélyeket elérni, ami nem mindig a hangminőség mellett szól, de egy futáshoz jól tudja adni a ritmust :).

(#66010) kemcso válasza Sopi (#66009) üzenetére


kemcso
Ármester

A javítás miatt írta a kolléga, hogy keresd meg Darvinyát.

A BW nem tudom hogy szól, az M6 nem túl jól, szerintem olyan 10 max 15$-t ér meg, azt sem a hangja hanem az építési minősége miatt. Az M7-et nem hallottam.

(#66011) f4lcon


f4lcon
őstag

Xiaomi Piston 3 Basic (vagy Simple) edition, ezt vicze-n kívül hallotta már valaki?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#66012) kemcso válasza f4lcon (#66011) üzenetére


kemcso
Ármester

Ugyanaz mint a Youth hangra csak a vezérlőn egy gomb van. Igen, hallottam, de sztem így te is :)

(#66013) balazs1022 válasza vicze (#65848) üzenetére


balazs1022
őstag

Az a thomson tisztara olyan mint a kz egyik fulese. Sztem ugyanaz lehet, csak atcimkezve es az olcsobb is. Jo lenne osszehasonlitani

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#66014) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Jelenleg egy Piston 2-t használok, de van otthon Piston 3 Youth is (a kettő jobban bejön hangzásvilág szempontjából).
A kérdésem az lenne, hogy a Dual Driver az mennyire ajánlott? A mostani (Piston 2) számomra nagyon szépen szól, tiszta, viszont elég kevés benne a mély. Egy DD-ssel mennyivel lennék vajon előrébb?

;) - The Power of the Light Side

(#66015) kemcso válasza Anonymus23 (#66014) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem (csak) a dinamikus driverek mennyiségétől lesz egy fülesben sok vagy kevés mély, sokkal inkább a hangolástól. Ha a kevés a P2-ben a mély, akkor próbáld meg a Piston Hybridet, abban több van :)

(#66016) Anonymus23 válasza kemcso (#66015) üzenetére


Anonymus23
veterán

Lehet nem jól írtam, az lett volna a kérdésem, hogy a Hybrid Dual Driver fülessel előrébb lennék-e, de akkor elvileg igen...

;) - The Power of the Light Side

(#66017) kemcso válasza Anonymus23 (#66016) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, abban több a mély, mint a p2-ben. A dupla DD pl a Tennmak Pro-ban van (két dinamikus driver oldalanként), de ennek a mélyeinek a mennyisége meg sem közelíti a PHybridet (amiben egy BA és egy DD van oldalanként).

(#66018) Anonymus23 válasza kemcso (#66017) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszönöm, akkor utánanézek, hol lehetne legolcsóbban eredetit venni...

;) - The Power of the Light Side

(#66019) flash-


flash-
veterán

A Vsonic Gr07 nektek is hamar szétesett?
(2015 februárjában vásároltam)

viszonylag korán, 1 év alatt széthullott, pedig nem használtam sokat.
(A ragasztásnál a készülékház.. már nem tudom hányszor pillanatragasztóztam újra)

tudnátok ajánlnai hasonló minőségű fülest hasonló áron?
Jó lenne ha a hangzás is hasonlóan lenne részletes, és szép, viszonegy egy picit melegebb hangzás nem ártana...

ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#66020) darvinya válasza flash- (#66019) üzenetére


darvinya
titán

Most ugyanazt a tré minőséget keresed, vagy csak hangzását?
A kettő nem ugyanaz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66021) xmaas válasza flash- (#66019) üzenetére


xmaas
őstag

Probalj ki egy hybrid cserelheto kabelest ugyan abba az arban van kb mint a Vsonic GR 07 es sokan dicserik kulfoldi forumokon Rose no.7

[ Szerkesztve ]

(#66022) fericske válasza flash- (#66019) üzenetére


fericske
addikt

(#66023) darvinya válasza gbela (#65987) üzenetére


darvinya
titán

Na kiderül, hogy ez valami új ficsör Windows-on, mert Android-os telon Skype alatti hívásnál ezek a lehetőségek lettek:
Bluetooth - hang van / mikrofon nincs
Fülhallgató - hang nincs / mikrofon van
Készülék(kihangosító) - hang nincs / mikrofon nincs

Megint alkottak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66024) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni Bluetooth fülhallgatót. Pl amit kinéztem: QCY QY19 Phantom vagy Mpow MBH26 Bluetooth 4.1 viszont az én telefonom, csak 4.0. Samsung Galaxy Express
Fog kommunikálni a két eszköz egymással? Én úgy olvastam hogy visszafelé kompatibilis de nyugodtabb lennék ha megerősítenétek :B
Alkalomadtán egy Dell 5430 laptoppal is pároztatnám, az működne simán?

Köszönöm a segítséget! :R

btw: a két füles között melyik a jobb? Az Mpow az Apt-X miatt?

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#66025) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Egy Yamaha EPH-100 füles le/kiváltására alkalmas lenne egy SoundMagic E50-es, vagy visszalépés lenne a Yamaha után az E50? Nagyon más karakter a kettő?

Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#66026) #16820480


#16820480
törölt tag

Nézegettem a BT füleseket, és megakadt a szemem rajta, hogy az SBH54-et zajszűrősnek írják a Sony holnapján. Ez vajon zen alatt is működő aktív zajszűrést jelent, vagy csak hívások alatt több mikrofon használatát, hogy jobb legyen valamivel a beszédhang minősége?

(#66027) darvinya válasza #16820480 (#66026) üzenetére


darvinya
titán

Mindenhol működik, de csak Sony eszközzel, ami támogatja a zajszűrő funkciót.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66028) vicze válasza #16820480 (#66026) üzenetére


vicze
félisten

Echo, wind and noise cancellation***

*** Single mic, for call only

(#66029) Hope08


Hope08
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Xiaomi piston 3 fülhallgatót. Az Ebay-en találtam is, de nekem gyanúsan olcsónak tűnik.
Ez lehet eredeti?
http://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Piston-3-Headphone-In-Ear-Headset-Stereo-Earphone-With-Remote-Mic-/331809601943?var=&hash=item4d4164b997:m:mrROg2GVclhM_vSUqhuYqWg

Esetleg tudtok ajánlani olyan helyet itthon, ahol be lehet szerezni 5000 Ft körüli áron?

Nagy különbség van a Xiaomi Piston 3 és a Xiaomi Piston Basic fülesek között?

[ Szerkesztve ]

(#66030) #16820480 válasza vicze (#66028) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hmm, hát az nem feltétlen ér olyan sokat. És vajon az MDR-NWBT20N?

(#66031) AlrightSir válasza kemcso (#66004) üzenetére


AlrightSir
tag

Visszavették, visszaküldték a pénzt is. Egyből cserélték volna, de én inkább visszatérek a Sennheiser CX 300-amhoz, túlságosan a szívemhez nőtt.

A Nomono-t mindenképp ajánlom, ha valaki mégis SoundMagic-et szeretne. (Sennheiser után ne szeressen - személyes vélemény :DDD )

(#66032) maathe válasza AlrightSir (#66031) üzenetére


maathe
senior tag

Nekem hasonló hibám volt (az egyik oldala meghalt) ugyan ezzel a fülessel és szintén Nomono-ról vettem. Azt mondták, hogy erre nem vonatkozik a garancia majd nagylelkűen felajánlottak 10% kedvezményt. :)) Én inkább azt mondanám, hogy mindenki kerülje ezt a boltot.

[ Szerkesztve ]

(#66033) K1LLMy53Lf válasza maathe (#66032) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

azért aközött, hogy gyárilag hibás vagy használat során x idő elteltével hibás lett, van egy "lehelletnyi" különbség... Hiába ugyanaz a hiba...

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#66034) maathe válasza K1LLMy53Lf (#66033) üzenetére


maathe
senior tag

Ez igaz, de jobb helyeken még így is garanciális hibának minősül.

(#66035) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, az egyik haverom szeretne fülest venni az Xperia M4 Aqua telefonjához, szereti a dinamikus hangzást, mély basszust, ezeket nézte ki:

- Sony MDR-XB70AP
- MDR-EX650AP

Van vkinek velük tapasztalata? Meg tudja hajtani a telefon ezeket vagy "gyenge" lesz hozzá? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#66036) darvinya válasza K1LLMy53Lf (#66033) üzenetére


darvinya
titán

Ha nem rágcsálta meg a fülest, akkor bizony garancia időszak alatt ez a hiba javítani/cserélni kell, mivel nincs fizikai behatás.
Főleg vásárlástól számított 6 hónapig az eladónak kell bizonyítani mi történt vele.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66037) vicze válasza #16820480 (#66030) üzenetére


vicze
félisten

Igen az rendes ANC-s. Eh, elfelejtettem odaadni ott volt a talin a NC31 amivel ezt adják, meghallgathattad volna mennyire szűr.

(#66038) #16820480 válasza vicze (#66037) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, izgi lett volna, ha a tűzriadót ki tudja szűrni :))

Amúgy szerinted mennyire használható? És vajon milyen hangja van...?

(#66039) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#66001) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Valaki, tapasztalat?

"Van jelentősége annak, hogy ha a vezeték széles-lapos? Nehezebben gubózódik össze, mint a hagyományos, vagy tökmindegy? Sportoláskor zavaró lehet ez ("húzhatja" az ember fülét a vezeték súlya?)"

(#66040) #16820480 válasza kalapacsolok (#66039) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én nem láttam sok előnyét a lapos kábelnek. Nálam ugyanúgy össze tudott gubancolódni.

(#66041) vicze válasza #16820480 (#66038) üzenetére


vicze
félisten

Írtam róla, kereső. :P

Zajszűrése közepes, úgy 20dB körül.

[ Szerkesztve ]

(#66042) #16820480 válasza vicze (#66041) üzenetére


#16820480
törölt tag

20dB? Az nem olyan sok... Egy CIEM olyan 26 körül van, pedig nem is aktív.

[ Szerkesztve ]

(#66043) vicze válasza #16820480 (#66042) üzenetére


vicze
félisten

Ennyi amit az ANC csinál, nyilván a normál szigetelés még rájön. Mivel a nc31 nyitott így az alap szigetelése elég gyenge amúgy, repülőn nekem elég, de nem egy QC35. Az árához képest nagyon jó szerintem.

(#66044) #16820480 válasza vicze (#66043) üzenetére


#16820480
törölt tag

Aham. Hát ezt amit kérdeztem most ebay-en kezdett az ajánlottak közt megjelenni, 22 ezer forint Japánból ingyen postával (de gondolom még jön rá áfa majd). Annyiért nem tudok jobbat EU-ban sem igazából. Az SBH54 az 25 ezer, és nincs ANC.

(#66045) vicze válasza #16820480 (#66044) üzenetére


vicze
félisten

Ha mutatsz olcsóbb ANC-et meglepődök. :) Ugye nekem BT nélkül 20GBP volt, ANC+BT drága mulatság.

[ Szerkesztve ]

(#66046) #16820480 válasza vicze (#66045) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudok olcsóbb ANC-t mutatni, de engem csak az érdekelt, hogy ez megéri-e :))

(#66047) bugizozi válasza bugizozi (#66024) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Erre valaki? :B :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#66048) thingol válasza darvinya (#66036) üzenetére


thingol
tag

egyetértek, az első hat hónapban a törvény szerint az értékesítőnek kell igazolnia, hogy a hiba nem volt ott az értékesítéskor. ha _tényleg nincs_ fizikai behatás, akkor véleményem szerint egyszerűen átverték

a második hat hónapban már bonyolultabb, akkor nagyobb az értékesítő mozgástere, mert nem tartós fogyasztási eszköz esetében már a fogyasztónak kell bizonyítania, hogy nem az ő hibájából lett rossz a termék..

(ui: a nomono két év garanciát vállal a termékre...)

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#66049) wanted5


wanted5
őstag

sziasztok,

van most valamilyen best buy olcsóbb füles? Mint pl a Piston 3 volt, de azt már egyre nehezebben találok megbízható oldalakon. Esetleg karácsony fele közeledve hátha lesz valamilyen jó akció.

Csupán azért kérdezem ezt, mert látom, hogy az összefoglaló már több mint fél éve nem frissült.

(#66050) vicze válasza #16820480 (#66046) üzenetére


vicze
félisten

Ha azt nézed, hogy a QC30 az 80e, a ~25e jó ár. :) Nyilván nem az a minőség, de nem 60e-vel jobb ugye és a Bosenak vannak annak olyan "apró" hülyeségei, hogy ANC nélkül nem működik, ami miatt az üzemidő jóval alacsonyabb.
Persze van egy ilyen problematika a dologban, hogy ANC-s IEM-eket 1 kezem megszámolom. :P

Van még az ATH-ANC40BT ~150$, és random kínaiak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.