Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) balbla


balbla
tag

Köszönöm a segítséget. ma elmegyek és megveszem a btr5-öt :DD

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#86002) BLUE TORNADO válasza -NoVa- (#86000) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Hát hogy teljesen őszinte legyek, mindenfajta zenét hallgatok. Leginkább disco. Túl nagy igényeim nincsenek ezzel kapcsolatban, mert a munkába menet/haza jövet hallgatok zenét

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#86003) -NoVa- válasza BLUE TORNADO (#86002) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezesetben Soundmagic E10C az általánosan ajánlott.

(#86004) BLUE TORNADO válasza -NoVa- (#86003) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

:R :R :R

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#86005) #65998848


#65998848
törölt tag

Ebbol a harombol melyik lenne a legjobb valasztas ? (Mindenfele zenet hallgatok, egy Meizu Hifi Pro Daccal hasznalnam)
iTech ProStereo L1
SoundMagic E11c
SoundMagic E50

(#86006) BLUE TORNADO válasza #65998848 (#86005) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

SoundMagic E11c

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#86007) laleeee


laleeee
őstag

Mit jelent az hogy technikás egy iem ? Itt azt hiányolja egy tesztelő [link]

(#86008) -NoVa- válasza laleeee (#86007) üzenetére


-NoVa-
őstag

A lerása alapján kibontotta, nyersen meghallgatta 1-2 órát a default tipekkel, és reviewt írt róla, aztán next. Más magyarázata nincs a lassú basszusra meg mesterséges középre panaszkodásnak, hacsak nem előtte valami extrém high-end 10x-es árú cucc volt a fülében. A mérései is furák, a kettes kapcsoló a 8K-s treble peaket eleve eltolja vagy 500Hz-el, ami az ő grafikonjain egyáltalán nem látszik. Igaz, leírja, hogy pontosan milyen típusú kalibrált mikrofon... klónjával... készítette a méréseket.

Amúgy meg az a technikás, ami képes tiszta dinamikus hangokat jól leadni, nem elgyengülten, nem eltúlozva, egyszerre többfélét. Taps, üvegcsörömpölés, ének, miközben szól sok más hangszer, és mindez egyszerre, nem egymás kárára, nem eltúlozva. Ha sziszeg az énekhang, meg csattannak a magasak, vagy dübörög a basszus ott, ahol nem kéne lennie, az már nem jó. Ha halkan hallgatva már egybefolynak azok, amik hangosan még nem, az sem az igazi, aztán van rengeteg fokozata.

Azt viszont fenntartom, ha a QKZ-nél több basszust keresel, nagyon nem ezt akarod :)

(#86009) laleeee válasza -NoVa- (#86008) üzenetére


laleeee
őstag

Honnan tudod hogy a qkz-n mennyi basszus van ? :)

(#86010) -NoVa- válasza laleeee (#86009) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hasonlítják a Blonnal is.

(#86011) laleeee válasza -NoVa- (#86010) üzenetére


laleeee
őstag

Lehet akkor nézek majd egy Reecho & Peacock Spring-t , azt ismered ?

(#86012) Tulku válasza -NoVa- (#86008) üzenetére


Tulku
veterán

Csak a csatolójáról írt (az az IEC711 klón) gyanítom a mikrofonja sem különb, mert ott lehet a kutya elásva....ettől függetlenül mérhet normális dolgokat...
Semmilyen kapcsoló nem tol el horizontális irányban semmit (ahogy írtad 500 Hz-zel) legfeljebb vertikálisan látszhatna (pl egy peak-et megemel, vagy lejjebb visz)....alapvetően egy kapcsolás max egy másik első vagy másodrendű váltó egyik elemét változtatja meg (rezisztort, vagy kapacitort) ezért kizárólag annyit tud tenni....magát a freki menet egyes kiugrásainak helyét nem változtathatja meg, tehát az adott armatúra karakterisztikáját nem tudja kezelni eképp, max az egymáshoz viszonyított helyzetüket ...
Ennél persze többet várna az ember egy kapcsolástól, itt lehet a kutya elásva, vagyis a mikrofonja nem pressure field, tehát biznyos fokig érzéketlen...

(#86013) -NoVa- válasza Tulku (#86012) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szavakban leírni emlékezetből nehéz (vagy könnyű szarul megfogalmazni), vizuálisan meg másoknál egyértelmű, de legalább valódi hallható eltérés:

Nem csillagászati, de eltérés. Az a 6k-s különbség meg abszolút nem látszott a másik grafikonján, ami vagy a bejáratás alatt jön elő, vagy mérési hiba.

(#86014) Tulku válasza -NoVa- (#86013) üzenetére


Tulku
veterán

Egy peak-et így eltolni elég meleg....most nem írom le pontosan miért, de max csőhosszal lehetne, viszont az is brutális mértékben kellene mondjuk növekedjen....végeztem erre kísérleteket...
A függőleges irány más tészta, az tiszta sor, még ha egy kondenzátor értéket változtat meg akkor is....de ahol akkora völgy volt, ott nem lehet hegy és fordítva...tehát vagy a reference plate-et nem találta el egyik esetben, vagy én nem tudok valamit...

(#86015) -NoVa- válasza Tulku (#86014) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az lehet a fizikai elmozdulás eredménye a mérésben ezek szerint, más szögben odaillesztett füles?

Maga a kapcsoló mögötti rész az elég egyértelmű, már amennyire sikerül lefotózni:

Igény esetén kinti erős fényben rendes állványról rendes macro objektvvel próbálkozok, most ez sikerült asztalon kézből.

(#86016) Tulku válasza -NoVa- (#86015) üzenetére


Tulku
veterán

Pár mm-rel beljebb tolod a vetőcsvet a couplerbe és akár 1 kHz-el eltolódhat a peak...

(#86017) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Sziasztok! Honnan lehet szerzni külön XS méretű gumiharangot? Sajnos kicsi a fülnyílásom és kényelmetlenek a gyári megoldások... Ebeyen esetleg?

(#86018) fericske válasza MeSKA (#86017) üzenetére


fericske
addikt

Sokféle illeszték van ami nem kompatibilis minden fülessel.
Szóval tudni kellene, hogy milyen füleshez, de legalábbis a vetőcső átmérője kellene.
Formára is változatosak ezek az illesztékek. Lehet, hogy egyik féléből XS méret lesz jó, másikból M.
Egyébként többnyire S, M, L méreteket jelölnek meg.

(#86019) MeSKA válasza fericske (#86018) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Fiio FH1/FH1s fülesről van szó...

(#86020) fericske válasza MeSKA (#86019) üzenetére


fericske
addikt

Átlag 4.5 mm méret jó rá. Így keress rá.
Ebből sokféle van ami jó hozzá.
Spinfit, Sony hibrid amik eszembe jutnak, de sok egyéb gyártó illesztéke kompatibilis vele. Ezek is beszerezhetőek külön, füles nélkül.
Szóval a méret alapján keress.

(#86021) laleeee


laleeee
őstag

alt="" title=""
RevoNext QT2S, dobozból kivéve valamivel jobban szól.,mint a Cca , basszus van gazdagon, kicsit treble happy, de rendeltem hozzá egy balanced kãbelt, az szerintem megoldja. 8 ezerért világbajnok.

[ Szerkesztve ]

(#86022) funkmester


funkmester
aktív tag

a hifiman re600 es a vsonic gr07 eloadas modjaban mik a kulonbsegek? mikent kozvetitik a zenet? hangszinpadot festnek? szolnak fejben stb...

(#86023) kecstama válasza funkmester (#86022) üzenetére


kecstama
tag

Sziasztok!

Füleseket néztem 20-30 max35 körül, legfőképpen "IEM"-eket, cserélhető kábellel (Eddigi fülhallgatóim mind a kábelnél vesztel el, a mostani is kontaktos.)

Kettőt találtam ami jónak tűnt nekem:

Fender IEM Nine, Macie MP120.

Nem igazán mélyültem bele, csak úgy ránézésre tűntek ezek jónak.
Nem feltétlen akarom a "legdurvábbat", a lényeg hogy jó legyen, felőlem lehet 20 körül is.

Most egy Tinhifi T1 van, azt váltaná. :R

(#86024) szuzso


szuzso
csendes tag

Sziasztok!
Melyiket ajánlanátok ugyanabban az árkategóriában (kb 7-8k)?
Xiaomi Mi Pro 2
Xiaomi Hybrid Pro 2
Jelenleg az utóbbi az utóbbi a nyerő nálam. Szerintetek?
Zenében abszolút mindenevő vagyok.

(#86025) laleeee válasza kecstama (#86023) üzenetére


laleeee
őstag

Ezek inkább zenészeknek monitor.. zenehallgatásra inkább valami mást szerintem

(#86026) kecstama válasza laleeee (#86025) üzenetére


kecstama
tag

Engem nem zavar a stúdiósabb hangzás ha azért zenészeknek való :R

(#86027) monti0222w válasza laleeee (#86025) üzenetére


monti0222w
addikt

Az AF 160 felfelé mind zenészeknek is ajánlott studió monitor, mégis az én véleményem szerint a legjobbak között vannak, bàr az 1120-t nem hallottam, de a 180 nagyon ütős hangban az összképet nézve, kielégitené az itt lakó topictársak többségét, ami a visszatartó erő az ár!

(#86029) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok eljött az ideje hogy lecseréljem a Soundmagic E10 fülhallgatóm, nagyon megvoltam vele elégedve, csak egy kicsit leharcolt lett szegény.
Nem tudom most milyen lehetőségeim vannak ezt a fülest azt hiszem 8éve vettem kb.
Fontos szempont lehet hogy elektronikus zenét hallgatok, viszont elég nagy zajban dolgozom így szeretném ha hangos lenne így elnyomná a külső zajokat illetve a nagy basszus se hátrány :))
A maximum rászánt összeg 20ezer forint lenne.

(#86031) preludium975


preludium975
tag

Hali, utazáshoz keresek IEM füllhallgatót. Zenéből leginkább progrockot szoktam hallgatni, karakterisztikailag kiegyenlített, illetve egy nagyon picit mélykiemelt hangot keresek, mint pl. egy Sennheiser HD 58X. Kábelvezetést és kialakítást tekintve mindkettőből a hagyományos megoldás érdekel, mikrofon fontos, hogy ne legyen. Egy iFi Micro iDSD hajtaná a fülest. Újonnan vásárolnék, és max 20-25 ezer forintot költenék rá. Előre is köszi a javaslatokat.

(#86032) Kékes525


Kékes525
félisten

Milyen adaptert tudnátok javasolni a Fiio BTR5 2.5 -ös kimeneteléhez, hogy egy 3.5-ös fülhallgatót (RHA MA750i) dughassak rá. Ki szeretném próbálni úgy is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#86033) -NoVa- válasza Kékes525 (#86032) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csak önts bele fémreszeléket, ha rövidre akarod zárni a két szeparált erősítőt, ne bonyolítsd el mindenféle adapterekkel. A balanced lényege, hogy a két oldal teljesen szeparálva megy, nem közös földeléssel.

(#86034) vicze válasza Kékes525 (#86032) üzenetére


vicze
félisten

Az ég világon semmi értelme 2cm-re szétválasztani...

(#86035) lapalapa válasza Kékes525 (#86032) üzenetére


lapalapa
senior tag

Lefordítom a válaszokat: 3 pólusból (3.5) nem tudsz átalakítóval 4 pólust (2.5) csinálni.
Fordítva menne, vagyis 4 pólusból tudsz 3-at csinálni átalakítóval, ilyenkor 2-t összezár az átalakító (föld).
Tehát szimmetrikus (4 pólusú) csatlakozóba csak szimmetrikus kábellel tudsz csatlakozni (új kábel kell)
Vagy aszimmetrikus csatlakozó (3 pólusú, 3.5) levág, szimmetrikus (4 pólusú, 2.5) csatlakozó felforraszt, ha egyébként a csatlakozóba minimum 4 szál kábel megy.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86036) lapalapa válasza Kékes525 (#86032) üzenetére


lapalapa
senior tag

RHA nem csrélhető kábeles, tehát új kábel nem játszik, a forrasztás a mikrofon miatt szintén nem (az lenne az 5. pólus).
Másik füles? Olyan szépek vannak...

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86037) stickrs


stickrs
senior tag

Hello. Egy sennheiser cx300-at használok Sony SBH50 bluetooth vevőjével, de sajnos az egyik oldala néha szól, néha nem.
Az elképzelés, hogy FiiO BTR5 + egy jobb fülhallgató, sok méllyel ( 90%-ban technot hallgatok)...de nemtudom mi lenne a megfelelő, ebben kellene segítség. Ár max 120eur, esetleg ha tényleg sokkal jobbakat lehet venni 20-30eu-val többért, akkor az még nem gond. Jabra elite 65t-m is volt közben, de az sport közben kiesett mindig a fülemből, szóval inkább maradok a kábeleseknél.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#86038) Tulku válasza vicze (#86034) üzenetére


Tulku
veterán

Mindkettőtöket (de főleg Novát) össze kéne kötözni, oszt behajintani a Dunába :DDD
Mer persze jót röhögtem....

(#86039) Kékes525 válasza lapalapa (#86036) üzenetére


Kékes525
félisten

Milyen fülest tudnál erre (2.5-ös jack-est) javasolni, maximum 100 ezer forintig?

Ilyeneket látva gondoltam erre: [Ugreen AUX 2.5 mm jack-ből 3.5 mm jack-é átalakító] Bocs srácok, nem értek hozzá, nézzétek el, ha hülyeségeket írok. :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#86040) -NoVa- válasza stickrs (#86037) üzenetére


-NoVa-
őstag

Erre pont tudom az Urbanfun YBF-ISS014-et ajánlani, és akkor nem feszegettem túl az összeghatárt. Vehetsz belőle kettőt is.
Könnyű, és over-ear kábeles, úgyhogy nem fog kipotyogni futás közben.

(#86041) -NoVa- válasza Kékes525 (#86039) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mert a méret az csak egy szabvány, aztán hogy hány lábon mit csinál, az más. Van unbalanced 2.5mm is pár cuccon, főleg régi mp3 lejátszók szerették ezzel szivatni a népet. Fülesből meg extrém a választék, bármi MMCX vagy 2 pin csatlakozással fogad balanced kábelt is. Veszel egy 26$-os Blon BL03-at, duplázod az árát egy kábellel, kész is vagy aprópénzből. Valami zenei célirányt esetleg írj, akkor már lehet árat és minőséget emelni.

(#86042) kecstama


kecstama
tag

Amúgy mennyire számít a balanced minőség terén?
Megéri kiadni 5-6 ezret a kábelre + még a dacra ami tudja is?

(#86043) Kékes525 válasza -NoVa- (#86041) üzenetére


Kékes525
félisten

50-60-as évek rock és beat, blues-rock, blues, jazz. A mostani RHA MA750i-füllhallgatómnál egyértelműen jobbat szeretnék. A FiiO BTR5-el már elég szépen szól, sokkal jobban, mint a Galaxy S9 plusszal, azonban még lehetne csiszolni rajta. Ja és utcára kellene, erős zajban is használnám. A meleg hangzást kedvelem, szeretem a mély és magas kiemelését, maximum 100 ezer forint értékig. Nem tudom, mennyire lényeges a mély és magas kiemelését a fülestől várni, mert szoftveresen is be lehet állítani. :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#86044) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Kis update, hogy múltkori kérdésem nyomán egy fórumtárstól vettem Final audio szilikon tipeket.
A jó hír, hogy tényleg tökéletesen illeszkedik, szerintem ehhez kell a puhább külső anyag. A rossz, hogy a B&O E8 ennek ellenére nem szól jól vele, idegesítő, magastúlsúlyos. Úgyhogy keresgélek valami szélesebbet.

Másik: Alis Trn ezüstözött rézkábel megjött, egyik oldal nem szólt. Rendesek voltak, küldtek újat, gyors szállítás pickpack pontra.
A minőség szerintem nagyon jó, a másiknál szerintem forrasztási gond lehetett. A csatlakozók nagyon masszívan mennek a helyükre, jól néz ki, jó is a hang, úgyhogy ennyiért nekem ez szuper (Shure SE530).

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#86045) lapalapa válasza Kékes525 (#86039) üzenetére


lapalapa
senior tag

Az az átalakító gondolom mikrofonos 3.5-re jó, szimmetrikus erősítőre nem.
A fülesben lesz itt ötlet, a többiektől.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86046) -NoVa- válasza Kékes525 (#86043) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha nincs túl nagy füled, akkor utcára a ThieAudio Legacy 3 csodálatosan hozza ezt mintkét dipswitchet felkapcsolva. Kár EQ-val bohóckodni, ha lehet elektronikával is :) .
Izolációban nálam eddig a legjobb, de ez fülméret és formafüggő, dícsérik elegen. Ízlés szerint lehet az árat feltolni a 120$-os alaptól 200 fölé is, de annyiért már küldesz füllenyomatot és személyre szabott CIEM-et kapsz, szóval ezzel sem feszegetem túl az összeghatárt. Aztán majd a többiek is bedobnak más tippeket.

(#86047) -NoVa- válasza kecstama (#86042) üzenetére


-NoVa-
őstag

Költeni akarsz, vagy spórolni, mit válaszoljunk? :D

Amúgy fülesfüggő, van, ami csak az extra teljesítményéből profitál, más meg nagyon sokat javul a teljesen szétválasztott üzemben. A P1 inkább az első, jobban szól unbalanced 1W fölötti csöves cuccokon, a Legacy 3 meg extrémen sokat javul térérzetben. Pusztán hangzásban nincs különbség, sztereó térben nagy.
A Blonnak meg mindegy, pont ugyanúgy szól unbalancedről is.

(#86048) kecstama válasza -NoVa- (#86047) üzenetére


kecstama
tag

Most jött meg a Shouer Tape-em, mivel MMCX csatis (legalábbis annak tűnik) így elgondolkoztam egy aliexpresses balanced kábelen, meg egy dacon hozzá :R

(#86049) laleeee válasza kecstama (#86048) üzenetére


laleeee
őstag

Milyen a Tape ?

(#86050) kecstama válasza laleeee (#86049) üzenetére


kecstama
tag

Szerintem nagyon jó,

A mélyei kifejezetten megleptek. Van bőven belőle, de még nem az a búgó kategória. Hozzáértőbb nyelven "feszesek". :) Elektronikus zenéhez nagyon illik, de a kedvenc rock/punkosabb albumaim mellett sem vérzik el.

Magasai nem érik el az álatam kedvelt Audio-Tecnika szintet de ettől függetleül elég jók.

Közép/Ének szintén jó, nincs elnyomva a magas vagy a mélyek által.

Kényelem szempontjából is jó, még hozzá kell szoknom de nem zavar, ellenék vele egy egész napot.

A gyári tokja viszont elég érdekes, "lapos tojás", viszont ez is fém és belül szivacsozott, szóval mégha a dizájnt el is rontották (szerintem) a minőséggel nem spóroltak

Mindent összetéve szerintem jó vétel. Legalábbis amennyiért vettem :D

Most egy Cambridge Dacmagic XS hatja, egy jobb dac/amp biztos sokat dobna a hangon, ilyenkor sajnálom hogy eladtam az Canamp kombómat :))

Majd ha sikerül összeszednem egy Oppo HA2-t vagy hasonló kategóriájú hordozható dac/amp-ot lehet újra írok egy véleményt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.