Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) lazioko válasza lazioko (#54129) üzenetére


lazioko
csendes tag

Nos akkor tudnátok nekem segíteni ?

(#54152) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv!
Futáshoz milyen fülhallgatót ajánlanátok max 15k-ért?
köszi

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#54153) #16820480 válasza vicze (#54149) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hmm, hát annyit nem igaán ér szerintem. Errefelé lehetett kapni a simát olyan 70 ezer körül, az S változatot meg olyan 85-90 körül, ha jól emlékszem.

(#54154) vicze válasza #16820480 (#54153) üzenetére


vicze
félisten

A You Save: $0.99 volt a lényeg. :P
110e FT+ esetleges egyéb, azért húzós még a gyomomnak. :)
Németben 120e, angoloknál 118e.

[ Szerkesztve ]

(#54155) #16820480 válasza vicze (#54154) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, az lejött, hogy mekkora akciót toltak rá :DDD De azért gondoltam hozzáteszem, hogy az itteni árán szerintem megéri, de a listaáron nem annyira.
Az Ortofon meg elvileg olyan 50 körül van, azért az nem 100 ezer, bár szintén nem olcsó.

(#54156) MPeter87 válasza #16820480 (#54155) üzenetére


MPeter87
őstag

Ezt az Ortofont én nem merném megvenni. :(
Nem cserélhető a kábele és ránézésre iszonyú vékony is, semmi törésgátló vagy bármi. :(

(#54150) Kos 7

Mennyi idő alatt sikerült elfogyasztanod őket?

[ Szerkesztve ]

(#54157) Kos 7 válasza MPeter87 (#54156) üzenetére


Kos 7
tag

Az első szett egy évig bírta, a második az 2 évig :D és meghalt az elektronika :( , pedig nagyon vigyáztam rájuk.

(#54158) vicze válasza MPeter87 (#54156) üzenetére


vicze
félisten

Hát remélem nem az e-Q5-re gondolt hanem az e-Q7-re az teljesen értelmes, az 5 az tényleg szűrnyű, Mondjuk itt az is inkább 80-90e.

(#54159) MPeter87 válasza vicze (#54158) üzenetére


MPeter87
őstag

Ja, az könnyen lehet, azt nem néztem. :D

(#54157) Kos 7

Azért kérdeztem, mert elég strapabíró darabok pedig.
A hangzása nemigazán az én világom, meg egy ideje nem is nagyon foglalkoztam a fülesekkel, csak megkérdeztem. Többiek gondolom fognak tudni segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#54160) vicze válasza MPeter87 (#54159) üzenetére


vicze
félisten

Nem az 5-ös lesz mégis, a 7 a régebbi modell, és az 5-öt tényleg lehet 50e körül találni.

(#54161) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Piston 3-at próbálta már valaki? Akció van.

(#54162) kemcso válasza vicze (#54160) üzenetére


kemcso
Ármester

Azért óvatosan azzal az Ortofonnal, BA az is, szétszedi a szar zenéket rendesen :) Na meg 1BA, kevés mély lesz benne valszeg :)

(#54163) vicze válasza rayoliviero (#54161) üzenetére


vicze
félisten

Kamu akció. ;) 24-26 között volt eddig, úgy 1hete 18-20-re vitte mindenki, ha jól emlékszek.
Mikor először felkerült az ibuygou-ra úgy szerepelt hogy 3500$. :D
Ggeekbuying-on 18$.

@kemcso: Szinte 100%, hogy nem veszek olyat, ahogy olvasom azonos a Grado GR10-zel a hangzása meg a belseje is.

[ Szerkesztve ]

(#54164) rayoliviero válasza vicze (#54163) üzenetére


rayoliviero
veterán

És jobb ez a fülhallgató a Piston 2-től?

(#54165) vicze válasza rayoliviero (#54164) üzenetére


vicze
félisten

Más.
P2 erősen V-s, a P3 szerintem jóval gyengébben az. Hangképre mások, de minőségre kb. azonos a kettő.

(#54166) rayoliviero válasza vicze (#54165) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez magyarra lefordítva mit jelent? (Nem értek a fülhallgatókhoz semmit.:D)

(#54167) kemcso válasza rayoliviero (#54166) üzenetére


kemcso
Ármester

"- V karater: A hangtartomány két vége (mély és magas) van megemelve, a kettő közé eső tartomány kevesebb hangsúlyt kap." idézet az összefoglalóból.... Nem ártana elolvasni :U

(#54168) lazioko


lazioko
csendes tag

Thinksound TS02-ről mi a véleményetek ? hallgatott már valaki ilyet ?

(#54169) kemcso válasza lazioko (#54168) üzenetére


kemcso
Ármester

Az összefoglalóban szereplőkkel mi a gond? Azokat meghallgattuk és jónak ítéltük.

(#54170) lazioko válasza kemcso (#54169) üzenetére


lazioko
csendes tag

Szia!

A gond csak annyi, hogy egy darab van abban az árkategóriában amiben szeretnék ami nem fül feletti elvezetésű (és ez mikor lett frissítve utoljára?). Ami valljuk be, elég kevés választék. A másik lehet, hogy most le leszek szúrva, hogy mit kötözködök/okoskodok itt, de ez egy fúrom ahol tapasztalatokat osztunk meg, esetleg tanácsolunk mást az illetőnek a leírt paraméterei alapján, és segítünk egymásnak. Lehet, hogy én vagyok ilyen de 54100 bejegyzést nem fogok visszaolvasni egy egyszerű kérdés miatt, amit lehet hogy már 100-an feltettek előttem, de nem válaszoltak rá esetleg.
A megértésed előre is köszönöm és, bocsi, hogy érdeklődök talán kicsit sokat is vagy nyomulósan, de a segítséget sosem baj ha adják egy olyannak aki esetleg full zöldfülű hozzá, de valami jót szeretne okos/ sokat halott emberek ajánlásával :)

[ Szerkesztve ]

(#54171) vicze válasza #16820480 (#54143) üzenetére


vicze
félisten

Ha már keverés, akkor egy kis érdekesség.

RE-600 visszaadva. :(

[ Szerkesztve ]

(#54172) lugosi válasza vicze (#54171) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mi volt vele a baj? :o

(#54173) vicze válasza lugosi (#54172) üzenetére


vicze
félisten

Feljebb kifejtve. :)

(#54174) monti0222w válasza vicze (#54165) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, a Honor topicban van egy egy srác akinek volt Piston 2-se, és berendelte a Piston 3-at, ő azt írta nem hall különösebb változást a 2-höz képest. Ezt csak mint érdekesség írtam le. :)

(#54175) vicze válasza monti0222w (#54174) üzenetére


vicze
félisten

Én csak a saját tapasztalatom tudom mondani, más hallhat mást. :) Nem egyformák a füleink.
De úgy 10 review-t tudok linkelni, ami kb. ugyan azt fejti ki mint én. pl. ez

(#54176) monti0222w válasza vicze (#54175) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem azért írtam, hogy vita téma legyen, csak mint érdekes véleményt.
Érdekelne viszont a véleményed mivel mint olvastam, most már csak volt egy Re-600-as fülésed, nemrég rendeltem egy Re-300h fulest az is ilyen hangvilág lehet, mert olvasva téged nem vagyok meggyöződve arról, hogy jól választottam. :F

[ Szerkesztve ]

(#54177) kemcso válasza lazioko (#54170) üzenetére


kemcso
Ármester

(frissítve: 2014.11.09) ;)
kb két ajánlott mikrofonos van: Piston 2 (3?) és a Soundmagic E10M. Jah meg a Sony MH1C is van. Ezek közül az eredeti igénynek talán a E10M felel meg leginkább.

(#54178) lazioko válasza kemcso (#54177) üzenetére


lazioko
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséged :) további szép estét kívánok :)

(#54179) lugosi válasza vicze (#54173) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja azt olvastam. Én tuti nem adtam volna vissza ezért :)
A kérdés részben arra irányult, mert nekem is van egy hifiman-em, igaz ennél kisebb modell, a re-zero. És nem használom minden zenéhez. Érdekes mert én pont nagy jazz, blues és komolyzene rajongó vagyok, úgyhogy nekem telitalálat lenne ez a füles, cd-ket meg újabban jellemzően az usa-ból veszek (onnan szerintem jobb nyomású cd-k jönnek ki, de röhögjetek ki nyugodtan ha ez placebo). Szóval én a magam részéről ha nem is napi, de heti szinten vagy 4 féle fülest tuti használok, a re-zero-t utcán nem használom, ha irodába fülest viszek az valamilyen mikrofonos, utcán nagy ritkán ha zenét hallgatok akkor az szintén mikrofonos (eddig a sony mh-750 de újabban valami bajom van vele, különben ingyen volt, újabban a piston 2 ami nem egy re-zero de amikor sétálgatni megyek akkor teljesen jó utcai zajban).

Szóval ez így meglepő, eszembe nem jutott volna hogy ezért visszaküldöd, de persze ha feleslegesnek ítéled akkor nyilván más kérdés.
Nem okoskodni akarok, de a "vödör" hangzás úgy megütötte a fülemet (milyen allegórikus :D), nem lehet, hogy egy kis járatás javított volna rajta?

(#54180) vicze válasza monti0222w (#54176) üzenetére


vicze
félisten

Nem hinném, hogy túl sok közük lenne egymáshoz. A 300-at basszra kihegyezettnek írják, szóval teljen más lesz a jellege szerintem valószínű jóval élvezhetőbb.
Várom a beszámolót. :)

@lugosi: Te lehet nagyon élvezted volna. :) Egyszerűen számomra annyit nem ér, hogy egy dobozban heverjen kuriózumként. :( Ez nagyban a zenehallgatási szokásokról is szól már és én tudom, hogy hiába lenne nálam több úgyis csak 1-et használnék főleg. Sportra még a MW600 van és saját fülese, ezt majd valamikor cserélni akarom, ha valaha az életben találok egy hasonló BT fejet Apt-X-szel, de az esélytelenebb, mint a lottón nyerni. :P

[ Szerkesztve ]

(#54181) vicze válasza lugosi (#54179) üzenetére


vicze
félisten

A végét elfejtettem, a járatás az éles szúrós magasakat vette volna vissza nyilván, de a "vödör" nem a füles hibája, ezt kiemelném erősen, hanem a szám hangszerelésé. Ez a füles úgymond megmutatja, hogy egy szám jól van-e megkeverve vagy nem, de erre kicsit luxus tartani egy ilyen gyöngyszemet.
És igen nem mindegy hogy nyomják a CD-t. ;) Ezért nincs is CD-m. :D

(#54182) monti0222w válasza vicze (#54180) üzenetére


monti0222w
addikt

Ok meglesz. :K

(#54183) #16820480 válasza vicze (#54171) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, majd megnézem, ha hajlandó lesz működni a yt :B

lugosi: Nem feltétlen placebo, bár ugye ez nem bakelit, hogy "nyomják" :D De viszont sok zenekarnál/előadónál külön van régiónként más kiadás, más masterrel. Érdemes megnézni például az Iron Maiden albumokat, egyszer láttam, hogy ők három régióra külön dolgoznak: van egy USA, egy EU (német általában, vagy olasz) és egy japán. Néha még azt hiszem egy dél-amerikai is. Ezeknél az eltérő bónusz számokat leszámítva is szokott egyedi studiómunka lenni.

vicze1: Az MW600 házon belüli utódai nem játszanak? SBH20 meg SBH50.

(#54184) vicze válasza #16820480 (#54183) üzenetére


vicze
félisten

SBH20 lenne jó mertében és súlyban, az 50-es egy ló(ezt próbáltam is). Mind a kettő rövidebb üzemidővel rendelkezik mint az MW600(vicces hogy mind a 3-nak azonos az aksi mérete), + a BT 3.0 jelzés nem garancia az Apt-X-re mert a profiloknál nincs felsorolva és Sony tipikusan a Hi-Fi címszóval illeti más termékeken, szóval szinte biztos hogy egyikben sincs. A kritikus pont számomra a súly és a méret, mivel sporthoz van és himbálózik, így 15g max.
MW600-hoz képest a fentiek miatt mind a kettő visszalépés lenne sajnos.
HTC BH S600 biztos Apt-X-es, de megint az üzemidőn vérzik el, szintén 6óra mint SHB20.

(#54185) #16820480 válasza vicze (#54184) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyszerre 6 óránál többet szoktál sportolni? Az jó kimerítő lehet azért :)
Amúgy sporthoz én leginkább valami felkarra erősíthető pántra, vagy méginkább ilyen tokba tenném, akkor nem himbálózik semerre. Az üzemidő szerintem nem a BT verziójától függ, mert a 3.0 meg 4.0 csak bizonyos esetekben használt, az A2DP azt hiszem csak 2.0-n megy mai napig. Hanem inkább a vevőegységben levő hardveren. Lehet, hogy jobb a kimenő teljesítménye, vagy csak többet fogyasztó dac chip került bele.

(#54186) lugosi válasza #16820480 (#54183) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De én úgy tudom, hogy a (gyári) audio cd-ket tényleg nyomják, azaz préseléssel készítik.

(#54187) #16820480 válasza lugosi (#54186) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt hittem, hogy ezeket öntik, aztán írnak bele lézerrel.

(#54188) raven12 válasza #16820480 (#54187) üzenetére


raven12
senior tag

az nagyon lassú lenne tömegtermeléshez.

(#54189) zsoltie14


zsoltie14
csendes tag

Hello,

Maxell Metallics füllhalgatónak a forgalmazása megszűnt. Tudnátok alternatívát ajánlani, mert nekem ez nagyon bejött csak sajnos elhagytam. Leginkább urban zenékre, amikre a maxell-t külön ajánlották is, másrészt vegyes a zenei stilus, és előadásokra, hanganyagokra. Hasonló árkategóriában..

Köszi.

(#54190) Bennyboy válasza Bennyboy (#54152) üzenetére


Bennyboy
őstag

senki?

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#54191) kemcso válasza Bennyboy (#54190) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglaló első körben, másodikban meg én futáshoz vennék valami olcsót, ami viszont jól ül a fülben. Úgyse a hangminőség az, ami számít. Pl egy bulk package Meelec M6, Moxpad X3 vagy valami hasonló, hardveraprón is talán van belőle.

[ Szerkesztve ]

(#54192) vicze válasza #16820480 (#54185) üzenetére


vicze
félisten

Nem. :D De 2-3-at és a fene se akarja naponta tölteni a headset-et is, így is túl sokszor felejtem el. :P
A kábel hogy nem himbálózik, ha a karodon van? :) Nekem bal vállam környékére csíptetve, a L-es kábel meg nyak mögött vezetve, így kb. semmi mozgás nincs a kábelnek.
3.0 tartalmazza az Apt-X kiterjesztést ezért fontos, de nem kötelező benne legyen, mivel licence köteles, szóval maga az Apt-X opcionális. A 4.0 nem tartalmaz semmilyen audio profilt(igazából a 3.0 se csak a 2.1-es profilokat bővítették funkcionalitásban és új verziós profilokat kapott), a csak alacsony fogyasztású egyéb profilokat. Szóval zenére ugyan az kéne legyen igen a fogyasztás bár az Apt-X többet fogyaszthat a nagyobb sávszéleséig miatt, az elvileg nagyobb energiaszint is.
De érted, a 50-es nagyobb kijelzős/rádiós és 8óra, a 20-as kisebb nincs kijelző és 6óra, MW600 kijelzős, rádiós és 10óra.

A CD és DVD-t is nyomják. :)

[ Szerkesztve ]

(#54193) #16820480 válasza vicze (#54192) üzenetére


#16820480
törölt tag

Körbetekered a karodon :C Amúgy én betenném a póló alá, akkor nem lifeghet nagyon.

(#54194) xmaas válasza #16820480 (#54193) üzenetére


xmaas
őstag

Ha bedugod a gatyadba akkor meg elvezni is fogod ha mocorog a kabel :DD

[ Szerkesztve ]

(#54195) xmaas


xmaas
őstag

Na vegre meghozta postas neeni a VSD2/AN16 parost 17 nap utan mar idegeskedtem hogy mi a banat van ., elso benyomasok "out of the box". :

VSD2 : hasonlo hangzasu mint a VSD3 picit kisebb hazba ami jobban simul a fullbe ,kabelje kicsit vekonyabb de maszivnak tunik,kellemes tapintasu es megfeleloen eros nincs szinte semmi kabelzaj ,osszeszereles nagyon rendben van igy a ketto kozott VSD2 vs VSD3 egyertelmuen nalam a VSD2 a nyero

AN16: sokkal kisebb mint VSD3/2/5 meglepodtem hogy mennyire picurka , hangzasa inkabb ilyen monitoros szepen tisztan hallatszik minden hang viszont van megfelelo mennyisegu basszus is ami +++szamomra , szerintem jobb mint a VSD5 eddig ez a favorit

Osszesegben nagyon elegedett vagyok jo uzlet volt ez a csomag ,VSD2 megy ocsemnek ajandekban ,en meg megtartom AN16 ost mert nagyon elegedett vagyok vele

(#54196) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Swedish House Mafia nevű "bandáról" tud valaki valamit? Mostanában nagyon nem hallani felőlük, pedig régebben igen felkapottnak volt mondható. Régebben se adtak ki sok számot kezeik közül, viszont azok egytől-egyig ütöttek. Legutolsó számukat már legalább 1, hanem 2 éve adták ki. Feloszlottak vagy mi lett velük vajon?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#54197) PR0JECTNR56 válasza sutyesz96 (#54196) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

"On June 24, 2012, the group announced via their website that they would split up after embarking on "One Last Tour," which ended at Ultra Miami 2013 on March 24, 2013"

Röviden: már feloszlottak.

(#54198) sutyesz96 válasza PR0JECTNR56 (#54197) üzenetére


sutyesz96
őstag

köszönöm :B

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#54199) pepepepe


pepepepe
csendes tag

Sziasztok!

Nagy dilemmába vagyok és szeretném kérni a segítséget. IEM upgradre készülök. A következő az alapszituáció.
Hallgatok: DnB, House, Chill, Jazz, Classic, Movie Soundtracks (imádom a brutál mélyeket, de a zongorának, vonosóknak is meg kell tudni szólalniuk)

Jelenleg 2 féle képpen hallgatok zenét:

1. Laptop > Fiio e7 > Sony U-hoz kapott gyári füles, gondolom pár ezer ft-os, de nagyon szeretem, kiemeli a mélyet, és a hangja lágyabb. Jól szólnak a mélyek, és a zongora, hegedű is.

2. HTC One M7 -> Sony füles (a HTC eredeti fülese túl fémes hangzású)

Valójában nem sok bajom van ezekkel a "láncokkal", de szeretnék upgradelni, felfedezni. Jelenleg 3 upgrade lehetőséget néztem ki.

1. Fiio X3 DSD + Yamaha EPH-100 (80k akcióban)

2. Sennheiser IE80 (89k)

3. Fiio E12A + Yamaha EPH-100 (80k)

A kérdés, hogy vajon milyen különbségek lennének az opciók között? Vajon melyiknek lenne nagyobb hangminőség különbsége, ha csak az IE80-at veszem meg, vagy ha veszek egy másik DAC/erőstőt is, de olcsóbb fülest?

Ami biztos, hogy nem hallottam egy akg k550-el az e7 és egy HRT MSII DAC közti különbséget. Nem hallottam még hifi rendszeren kábelek közti különbséget, vagy ha hallottam, nem számított, illetve nem hallom a különbséget egy általam kódolt 192-es mp3 és egy 96khzes FLAC között. Hátha van valakinek tapasztalata :) köszi!

(#54200) vicze


vicze
félisten

Ha már felettem is kérdezve, valakinek van tapasztalata Yamaha EPH-100-val kapcsolatban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.