Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) estikornel válasza csalafinta65 (#54878) üzenetére


estikornel
tag

Sennheiser CX150-em volt, több mély volt benne (nekem) és kényelmesebb is, de az ár-érték miatt jobb a Piston tényleg.

Forraszto: Én vissza se tudtam még tekergetni nagyon, de nem is fogom nagyon, a jack résznél nekem eléggé benne maradt a hajlítgatás nyoma, így nem szórakozok vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#54902) Forraszto válasza estikornel (#54901) üzenetére


Forraszto
tag

Visszatekeréshez a papírdoboz valamelyik belső oldalán van egy ábra, eddig úgy használom.

Igen, nekem is több helyen látszik a kábelen a gyári hajtogatás nyoma, főleg a szövettel borított részén. Én is azon gondolkodom, hogy inkább csak egy laza tekercset csinálok belőle, ahogy az eddigiekkel, elég strapabírónak tűnik.

Csak ha már adták hozzá a tartót meg prémium meg minden, gobdoltam tárolom "normálisan". :DD

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#54903) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

Edigitalban megéri most a piston 6k-ért? láttam most a piston 3 youth edition-t nézegetik itt páran. Ha esetleg jobb van aki rendel debrecenből?

előre is köszi

(#54904) bucsher válasza #16820480 (#54892) üzenetére


bucsher
őstag

Ki? Hol? Az őrültség lenne! :DDD
Komolyra fordítva: GR07, ha az kevés és/vagy túl olcsó :U, akkor W40.
A lépegetést tényleg hanyagolni kéne.

Ja és: ha a W40 túl drága :U :U :U akkor NE gyere el füles találkozóra. Soha.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#54905) Bodor válasza bucsher (#54904) üzenetére


Bodor
veterán

Ja és: ha a W40 túl drága :U :U :U akkor NE gyere el füles találkozóra. Soha.

:D Erre én vagyok az élő példa ...

(#54906) Hestia válasza BigBlackDog (#54891) üzenetére


Hestia
csendes tag

... a Shure 425 sem lehet rossz 40e Huf környékén (de drágábban már nem éri meg szvsz)

Én ~1 hete vettem, 88-ért, olcsóbban nem dobta ki az árgép itthon.
Nincs sok összehasonlítási alapom, de ennyiért sem bánom.
Kábelzaj, környezeti zajok, azmiaz :-) eccerélünk
Soha rosszabbat!

(#54907) Ghoston


Ghoston
csendes tag

Sziasztok!

Eltelt 3 év, ismét fülhallgató vásár, a Xears bedobta (ismét) a kulcsot és már gari sincs rá, szóval váltunk. Előtte Sennheisert nyúztam évekig és akárhogy is nézem, most ha tartani szeretném a basszus orientált vonalat, de egy fokkal jobb minőséget keresek az eddigieknél, kénytelen leszek RHA MA750-est venni :) .

Olvastam hogy kiválló az összeszerelése és az anyagminősége, épp ezért nem tudom eldönteni hogy érdemes-e az apple-től venni drágábban a 3 év garanciáért, vagy elég az olcsóbb mall.hu-s 2 éves (vagy milyen garancia), hisz úgy sem lesz semmi baja :)) . Ti mit gondoltok?

(#54908) #16820480 válasza bucsher (#54904) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ugyanez igaz volt egy időben az AK100-ra is :P Meg talán a P1-re, de az tényleg elég drága már...

Hestia: Használtan szoktak 40 körül menni. 80-90 körül már azért van más választék is, csak persze bizonyos feltételekkel (használt / külföldről rendelős / stb).

Ghoston: Szerintem megéri, főleg, hogy nem akármilyen garanciát adnak rá, hanem 3 év cseregaranciát, tehát bármi baja van, cseélik. Ehhez képest a mall.hu-nál két év valamilyen garanciát kapsz, aminél valószínűleg problémázni fognak, ha mondjuk a kábel sérül, mert az nem garanciális, stb...
Amúgy ott az MA600 is, ha a 750 túl drága, arról szentkuti tud mesélni.

(#54909) M00NOL1TH


M00NOL1TH
csendes tag

Sziasztok!

Vennék egy IEM mikrofonos fülhallgatót, alapvetően rock stílusra. Szempont a jó izoláció és a kis méret (motoron sisak alatt is használnám, illetve bicikli és futás).
Hangképben inkább a kiegyensúlyozott lenne az ideális. Valszeg szivacs illesztékkel használnám, laptopról és Microsoft Lumiáról hajtva, valamint esetenként gitárerősítőre kötném.
Olvasva a topikintrót, a hozzászólásokat, illetve pár magyar és külföldi tesztet, és az alábbi modellek között vacillálok most, ezeket 6-7 ezerért lehet most megvenni:

Skullcandy INKD 2 - (ilyen áron sem ajánlott?)
Xiaomi Piston 2
Sony MDR-EX100AP
JVC HA-FR37 - (tetszik, h alapból foam illesztékes)
UrbanEars Bagis

Vagy megéri mindenképp egy SoundMagic E10S (12e ért láttam nomono-n)?
A Vsonic VDS3S mikrofonos kábellel Kínából ~80$, már elég drága.

Ti melyiket választanátok?
Vett valaki mostanában hasonló paraméterekkel fülest?

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#54910) Hestia válasza #16820480 (#54908) üzenetére


Hestia
csendes tag

Használtan szoktak 40 körül menni.
A használt fülhallgató nálam fel sem merült, ugyanakkor az újnak az ára "kintről" sem lett volna 88-nál kedvezőbb. (Ismerősöm ma utazott USA-ba, előtte rákerestem, hogy megkérjem-e.)
2014-ben a lejátszóm vásárlása előtti tájékozódáskor ráakadtam az mp3 fórumra, ahol elhűltem az akkoriban meglévő 535-ösöd árától (mert rákerestem). Ez nálam akkor kiverte a biztosítékot, pl.: "annyiért már TV-t is lehetne venni", Viszont már volt egy Shure SRH840 fejhallgatóm, így elindultam a lejtőn.
Jelenleg van egy (szinte újszerű) eladó fejhallgatóm féláron. :-(, már értem az árképzést

(#54911) Nigér válasza Hestia (#54910) üzenetére


Nigér
őstag

Miért ne lehetne használt fülest venni.
Ez is ugyanúgy műszaki cikk.
Szemrevételezés és kipróbálás után persze.
A gumiharangokat simán lehet fertőtleníteni, vagy veszel hozzá boltból/netről egy új szettet és gyí

(#54912) #16820480 válasza Hestia (#54910) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ahogy a kolléga is írja, nem az ördögtől való a használt füles sem, főleg ha megkímélt állapotú. Ezeknél általában már cserélhető a kábel is, így később is különösebb gond nélkül lehet váltani, ha baja lenne, az illesztékeket fertőtleníteni kell, vagy lecserélni újra, és meg is van. Csak azért mondom, mert ilyesmi áron gondoltam például a W30-tól megválást, ami azért jobb füles a 425-nél.

Amúgy valóban, ennyiért lehet tévét venni már. Pont most vettünk a lakótársaimmal egy 50"-os okostévét, olcsóbb volt (kiszállítással, állvánnyal és falra szereléssel), mint annó az 535 :B

(#54913) Bodor válasza #16820480 (#54912) üzenetére


Bodor
veterán

Én sem vettem volna meg az új árán a W40-et, de alig használtan 275 €-ért bomba jó vásár volt. Azóta is minden nap örülök neki :)

(#54914) #16820480 válasza Bodor (#54913) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, annyiért tényleg nagyon jó vétel :K Én mostanában szinte alig használok fülest, mert leginkább irodában hallgatok zenét, így szegény W30 inkább csak a fiókban ül...

(#54915) macimeister


macimeister
aktív tag

Hello.

Fülhallgató szerelő szaki van köztetek? Kábelem kezd megtörni a V alaknál és néha egyik fele nem szól. Ha nem vészes áron javítható akkor érdekelne

(#54916) Nigér válasza macimeister (#54915) üzenetére


Nigér
őstag

Hello, sajna nem tudok telóról linkelni de ha a Hardverapró főoldalon a keresőbe beírod hogy: fejhallgató javítás
Akkor az első helyen hozza Progdavid hirdetését, ő fülhallgatók javításával is foglalkozik

[ Szerkesztve ]

(#54917) csalafinta65 válasza macimeister (#54915) üzenetére


csalafinta65
senior tag

(#54918) TotO'


TotO'
aktív tag

Ezzel a piston2-vel csak az a baj, hogy hallom minden lépésem, a kábelt "dörzsölése" nagyon erősen hallatszik. mintha egy mikrofon ba**ogatnál és azt hallgatnád fülesen keresztül.

4a || Neuzer Courier DT

(#54919) pulutodurumo válasza TotO' (#54918) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Fül mögötti elvezetés fejjel lefelé? Esetleg még egy "earhook" e mellé.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#54920) f4lcon válasza M00NOL1TH (#54909) üzenetére


f4lcon
őstag

a Piston nem kicsi füles, én nekem nem fér be a bukó alá, nyomja a fülem.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#54921) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Xiaomi Piston 2 mennyire bestbuy 6e-ért? (ez a 2-es verzió amúgy?)
Netán jobb alternatíva?

Továbbá telefonon (HTC One - beats audio) mennyire van értelme flac-et hallgatni, pl ilyen kaliberű fülessel? Vagy tök mindegy milyen a füles, értelmetlen mert úgy se veszem észre?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#54922) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

Na végre megtaláltam. Az összes kutyaszaros Pistonotokat toronymagasan veri...[link]

(#54923) BigBlackDog válasza csalafinta65 (#54922) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen a hangja egyébként? Magasai mennyivel másabbak, mint a Piston2-nek?

(#54924) csalafinta65 válasza BigBlackDog (#54923) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Sokkal, de nem tolakodó, és baromi tiszta! A közép szintén kiválóan átjön, a mély brilliáns, de nem nyomja el a többit. Megkockáztatom, hogy a 10-20 ezres sávban is ráver a vetélytársakra.

(#54925) Bodz válasza BigBlackDog (#54923) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nagyon erős V. Ritka karcosak a magasak. Nálam már beleesik az elviselhetetlen kategóriába valamiért, pedig egész edzettnek mondhatom magam. Végülis 8-ért jó szétcsapni az agyat (fület), de különösebben nem egy nagy durranás.

[ Szerkesztve ]

(#54926) TheProb válasza csalafinta65 (#54924) üzenetére


TheProb
veterán

ha ilyen jó akkor mért nincs az ajánlottak között?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#54927) dudika10 válasza TheProb (#54926) üzenetére


dudika10
veterán

Mert egyáltalán nem olyan jó.
Neki éppen ez jön be, de valószínűleg még pár komolyabb hangkeltőt meg kéne hallgatnia.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#54928) TheProb válasza dudika10 (#54927) üzenetére


TheProb
veterán

szóval önjelölt szakértő a kolléga, az más. :B

Ezzel kapcs valakinek vélemény, tanács?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#54929) pulutodurumo válasza TheProb (#54928) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A második kérdésre: a FLAC telefonhoz overkill. 256-os vagy 320-as mp3 bőven elég. És szerény véleményem szerint a Beats "hangzásjavítás" inkább ront a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#54930) zack válasza pulutodurumo (#54929) üzenetére


zack
nagyúr

Dehogy overkill. :N Hallanád a Seal- Killer-t DSD-ben, Note4-en. :) Volt One-om, azon kívül, hogy jó erősítőt pakoltak bele, semmi extra. De a Beats az tényleg vicc. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#54931) #16820480 válasza zack (#54930) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt azért jobb, ha tudod, hogy a note nem tud natívan DSD-t feldolgozni, ahogy nagyjából az AK240 alatt semmilyen hordozható eszköz sem képes erre. Lejátszásnál szoftveresen átkonvertálja a lejátszó app PCM-be, és azt küldi rá a DAC-ra. Ez amúgy rengeteg erőforrást igényel, így végsősoron jobban merül a telefon, illetve több helyet foglal rajta a DSD anyag.
Az meg a másik kérdés, hogy csendes környezetben, a Note4-nél sokkal jobb lejátszón és sokkal jobb fülessel/fejessel hallgatva sem képes az emberek 99%-a különbséget tenni egy DSD és az abból konvertált flac vagy akár mp3 (320kbps) közt. Amit hallasz, az jó eséllyel a DSD masterelés és a CD masterelés közti különbség, ez szokott eltérni. Ha lekonvertálod azt a DSD anyagot flac-be és mp3-ba, majd egy ABX teszten (pl. foobar) legalább 9/10-es eredménnyel megmondod, hogy melyik felvétel melyik, akkor leborulok a nagyságod előtt, mert ezt eddig még senkitől nem láttam :R

(#54932) tomp válasza pulutodurumo (#54929) üzenetére


tomp
félisten

Én Tidal HiFi előfizetést használok az Xperia SP-n V4A driverrel. Jobb a hangja mint a 320-as mp3-nak. :)

(#54933) pulutodurumo válasza tomp (#54932) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az asztali gépemen dedikált hangkártyával és fejhallgatóval nem egyértelmű a különbség flac és 320 közt. De még sokkal komolyabb rendszereken sem. A viper meg egy jó kis eq de nem csodaszer. Nekem is fent van. Lehet hogy a Tidal kicsit megbizergálja a zenéit? ;)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#54934) bozont válasza tomp (#54932) üzenetére


bozont
veterán

Igen a V4A csak egy eq, semmi más. Én töröltem is mert nem szoktam eq-zni, így nem hozott semmi különbséget.

Viszont most hogy van összehasonlítási alapom egy komolyabb dap mellett (X3ii), az Xperia SP is egy igen jó hangú telefon, még egy AN16/gr07 is jó párosítás mellé.
A DSD-t is próbálgattam mivel ez a Fiio is natívan tudja már, mondjuk nem sokat, de én is inkább a masterelés különbségét hallottam. Majd ha lesz egy kis időm, akkor lekonvertálok néhány DSD fájlt összehasonlítom, de igazából mindegy is, részemről túl sok helyet foglal.

[ Szerkesztve ]

(#54935) TheProb válasza TheProb (#54928) üzenetére


TheProb
veterán

és a füleses kérdés? Fogok jobb ár/értékűt találni, mert ha nem igen akkor megrendelem ezt?

Amúgy biztos én vagyok botfülő, de beats-el jobban szól a cucc, mint nélküle. EQ-hoz meg nem értek. :B

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#54937) csalafinta65 válasza TheProb (#54928) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Önjelölt? Megsúgom, hogy nagyon sokáig hangtechnikusként dolgoztam. Pl. a Magyar Rádiónál is, neves hangmérnökök mellett.

(#54938) csalafinta65 válasza TheProb (#54935) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Vedd meg a Piston 2-őt. Helyedben akár 2-t is. :W

(#54939) BigBlackDog válasza csalafinta65 (#54924) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem hangzik rosszul. :) GR07-hez képest milyen? Ha esetleg a GR07-et még nem hallottad, akkor melyik 10-20 ezres ársávban lévő füleshez tudnád hasonlítani?

(#54941) tomp válasza pulutodurumo (#54933) üzenetére


tomp
félisten

Ahogy tapasztalom a Tidalnak jobb a forrása.
pl egy boltban megvett audio cd-n nem olyan a minőség mint Tidalon.
Van Play Music előfizetésem is. Annak a 320-as q0-s zenéi is jobbak mintha én magam csináltam volna a lemezről 320-as q0-s rippeket.
Jobbak a szolgáltatók forrásai minőségben. :K

(#54942) vicze válasza tomp (#54941) üzenetére


vicze
félisten

Én olyan nagyon nem tudtam hallani a különbséget gyengébb fülessel, és a HPM-100-zal se feltételen.
Annyi hogy nagyobb a dinamika Tidallal, ami hallható de csak a HE-600-zal jött ez is ki jobban Play-jel szemben. De összességében a telefon kevésbé ahhoz, hogy megfelelően megjelenítse persze.

(#54943) zack válasza csalafinta65 (#54936) üzenetére


zack
nagyúr

Tegnap SoundBlaster Zx-ről hajtottam a GR07-et (Spotify Premium).Tekerhetted a hangerőt bárhova, itt nem karccolt a magas. :N
Az pedig, hogy ki hol dolgozott nem biztos hogy egyenes arányban van a kifinomult hallással, hiszen a hangmérnökség egy szakma a jó fül pedig egy adottság. ;)
A hangmérnökségeket meg lehet tanulni, a jó hallást nem.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#54944) #16820480 válasza csalafinta65 (#54936) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez az, toljad! Aláhúzni elfelejtetted, úgy még keményebb lennél! Lécci, tolj még ide 5 hozzászólást 3 percen belül, attól annyival jobb lesz nekünk.

(#54945) csalafinta65 válasza zack (#54943) üzenetére


csalafinta65
senior tag

És a hallást el is lehet cseszni, ahogyan ti halsználjátok a füleseket..Na visz nem lát!

(#54946) BigBlackDog válasza csalafinta65 (#54945) üzenetére


BigBlackDog
veterán

ahogyan ti halsználjátok a füleseket

Szerintem lehetséges, hogy itt többen is kíváncsiak lennének ennek a kifejtésére. Őszintén szólva, még nem nagyon hallottam a helytelen füles használatról (eddigi tudásom alapján eléggé triviális a helyes használat mind viselés, mind hangerő tekintetében), viszont örömmel meghallgatnám a véleményét egy hangtechnikusnak. :) Kicsit tudnál írni, akár csak néhány mondat erejéig a témával kapcsolatban (pl. mire és miért kell odafigyelni füles használat közben, hogyan érdemes használni a füleseket a tökéletes hangzás érdekében)?
Tényleg kíváncsi vagyok a fenti témával kapcsolatos részletekre és remélem, hogy sok érdekes újdonságot írsz majd (a korábbi, egy kicsikét indulatosabb hozzászólások ellenére). :)

[ Szerkesztve ]

(#54947) vicze válasza BigBlackDog (#54946) üzenetére


vicze
félisten

(#54948) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Vsonic VSD3-ról lépnék felfelé, és ezek közül melyik lenne ideális választás: Yamaha EPH-100, Brainwavz B2, Vsonic VC1000?

Egy iBasso DX50-el lenne használva.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#54949) TheProb


TheProb
veterán

Arra hogy Xiaomi Piston prémium best buy-e ennyiért vagy vegyek mást, tudna vki nyilatkozni? :)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#54950) Ati1979 válasza HUNNIA1920 (#54948) üzenetére


Ati1979
veterán

Én a VC1000-re szavazok. Ha módod van rá próbáld meghallgatni ezeket a füleseket.

(#54946) BigBlackDog

Hagyjad elment. Ezzel a stílussal amúgy sem tudott beilleszkedni a topic működésébe. A személyeskedései előbb utóbb a moderáláshoz vezettek volna.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.