Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) kemcso


kemcso
Ármester

Sziasztok,

változott a hirdetések megítélése.

Nem lehet linkelni hardveraprós hirdetést, ajánlásként sem. Egyéb hirdetést (pl banggod, edigital, akármi) is csak akkor lehet linkelni, ha garantáltan semmi közöd a hirdetőhöz.
Leírni sem lehet, hogy XY hirdeti az adott terméket a hardveraprón, csak annyit lehet, hogy nézd meg az hardveraprón is.

Ami nem változott: saját hirdetést semmiféle formában nem lehet a hozzászólásban megemlíteni, sem linkkel sem virágnyelven leírva. Ha keresel vmilyen terméket: az is hirdetés (nem csak ha el akarsz adni)!

Amit nem lehet azt törölni fogom ezután (is)

köszönöm :R

(#58002) contaxg válasza kemcso (#58001) üzenetére


contaxg
veterán

kemény dolgok ezek :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#58003) K1LLMy53Lf válasza kemcso (#58001) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

tehát ezek után, ha jól értelmezem, nem lehet azt, hogy "hol lehetne xyz dolgot megvenni?", mert ezek törölve lesznek? ennek biztos megvan a teljesen logikus/értelmes magyarázata, csak én nem értem :B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#58004) kemcso válasza K1LLMy53Lf (#58003) üzenetére


kemcso
Ármester

Az nem lesz törölve, nem hirdetés. Az viszont igen, ha beírod, hogy "nincs eladó XY fülhallgatója/illesztéke/izéje valakinek?"

Értelmes magyarázat az, hogy ez a szabály. Ha részletesebben érdekel miért született ez a hsz innentől olvasd végig: [link]

(#58006) #16820480 válasza kemcso (#58001) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szóval aláírásban sem lehet már linkelni, vagy megemlíteni eladó cuccokat?

(#58007) kemcso válasza #16820480 (#58006) üzenetére


kemcso
Ármester

De, aláírásban lehet csak nem utalhatsz rá.

(#58008) BigBlackDog válasza kemcso (#58007) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha van egy (akár aprós) hirdetés, ami nem saját, csak esetleg szeretném megvásárolni, akkor azt sem linkelhetem szakmai topikban, hogy megerősítést, véleményt kérjek róla? Gondolom a szabály szerint nem.

[ Szerkesztve ]

(#58009) kemcso válasza BigBlackDog (#58008) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem :(

(#58010) tipuka válasza tipuka (#57996) üzenetére


tipuka
addikt

örülök, hogy aktívak vagytok, de mi lesz velem? :D

[ Szerkesztve ]

(#58011) #16820480 válasza tipuka (#57996) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó nyomon jársz alapvetően, bár nem sokan hallottuk még az E50/80-at, de azok szerint ígéretes, akik hallották. Amúgy szeirntem nem vészes szemüveggel sem a fül feletti kábel, annyi a trükk, hogy a szára alá kell helyezni, akkor nem rántod sehova.
Egyébként ki tudod őket próbálni.

(#58012) BigBlackDog válasza tipuka (#57996) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem egyikkel sem jársz rosszul, hangban és minőségben sem rosszak. :) Mondanám még a VSD3(S)-et, de újabban hallani minőségi problémákról és sajnos az SM (a tapasztalatban leírtak alapján igen korrekt) garanciájával szemben semmilyen itthoni garid nem lenne a Vsonickra.
Az, hogy E50, vagy E80, a hallgatott stílustól függ. Inkább a mély orientáltabbat ajánlanám, de a komolyzenéhez pont nem passzolna az szerintem. Így Neked kell eldönteni, hogy melyik a fontosabb. Az, hogy melyik a mély orientáltabb, ne tőlem kérdezd, én valószínűleg (de nem biztos), sikeresen felcseréltem a kettőt meghallgatás folyamán, mivel pont ellenkező volt a véleményem, mint általában a többieknek.
Persze ez csak a saját véleményem.

(#58011) sheratan: Ha jól tudom, csak Budapesten tudná meghallgatni jelenleg. :)

[ Szerkesztve ]

(#58013) kemcso válasza tipuka (#58010) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem hallottam az E50/80-at, így nem mondanék azokról semmit. Más hagyományos ebben az árkategóriában olyan, ami a zenéidhez passzol nem nagyon van.

(#58014) tipuka


tipuka
addikt

A komolyzenét fel tudom áldozni, ha így könnyebben tudtok ajánlani. :)

(#58015) #16820480 válasza BigBlackDog (#58012) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, igen, azt mindig elfelejtem :B Amúgy meg a netes vásárlás adta lehetőséggel élve, hogy eláll a vásárlástól, ki lehet éppen próbálni, még ha nem is szép dolog.

Amúgy meg már nem kell sokat várni, és lesz vélemény az XBA20-ról is :P

(#58016) vicze válasza #16820480 (#58015) üzenetére


vicze
félisten

Ha akarod lehet véleményed a 300-ról is. :P (Feltéve, ha 27.-ke előtt Pesten leszel.)

Mondjuk a a XBA2/20 pont a legrosszabb a sorozatban a legtöbb vélemény szerint.

(#58017) #16820480 válasza vicze (#58016) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha decemberre gondolsz, akkor leszek 27. előtt Budapesten :)

Amúgy nem tudiom, én a 2-ről olvastam hideget, meleget, de a 20-at jónak írják általában mindenhol, és ami nekem fontos, hogy kényelmes legyen, és jól szigeteljen.

(#58018) mijos


mijos
senior tag

Milyen vezetek nelkuli fulhallgatot tudnatok ajanlani?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#58019) medwe27


medwe27
csendes tag

Sziasztok! Akinek van feleslegessé vált közepes méretű gumija Sennheiser CX200-hoz, az kérem ne tartogassa, hanem ajánlja fel nekem! :) Csak az a méret kényelmes nekem és elhagytam az egyiket. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#58020) contaxg válasza tipuka (#58014) üzenetére


contaxg
veterán

Alapvetően meleg hangzású fülhallgatódra van szükséged ha komolyzenét is szeretnél hallgatni.Ez nem zárja ki,hogy ne szóljon jól ezen bármi más zenei műfaj.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#58021) tipuka válasza contaxg (#58020) üzenetére


tipuka
addikt

Értelek. Most már nem tudom mit tegyek. :DDD

(#58022) monti0222w válasza contaxg (#58020) üzenetére


monti0222w
addikt

Pl. E80?! ;]

(#58023) darvinya válasza contaxg (#58020) üzenetére


darvinya
titán

Alapvetően meleg hangzású fülhallgatódra van szükséged…

Ezzel egyáltalán nem értek egyet, mert nem minden hangszer meleg hangú.
pl: bőgő éles búgó hangú, míg cselló meleg lágy hangú, hegedű kifejezetten ércesebb rideg hangú, rézfúvósoknak meleg ércesen csengők, dobok feszes hangú.

Legjobb a semleges hangképes.
Talán V karakteres, EQ-val semlegessé téve.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58024) contaxg válasza darvinya (#58023) üzenetére


contaxg
veterán

Nem baj hogy nem értesz egyet ;)

Tudod, köztünk az a különbség,hogy én nem elméleteket gyártok :R Tudom, hogy azok a vevők akik komolyzenét hallgatnak milyen készülékeket vásárolnak és tapasztalatom szerint 99%-ban mások is hasonló megoldásokat keresnek erre a problémára. :) Általánosságban elmondható,hogy ha valaki mond három előadót egy életkort, annak igen jó eséllyel megmondható, hogy mi az aminek örülni fog...EQ nélkül :K

#58022) monti0222w
Nem tudom,még soha nem hallottam :B

#58021) tipuka
Ezt én nem mondhatom meg, de mindenképpen járj sokat élőzenei programokra. PL.MÜPA, Zeneakadémia

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#58025) darvinya válasza contaxg (#58024) üzenetére


darvinya
titán

Párszor hallottam élőben ezeket, és ez alapján mondtam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58026) contaxg válasza darvinya (#58025) üzenetére


contaxg
veterán

Én is láttam már kottát, de ettől még nem tudok zenélni :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#58027) darvinya válasza contaxg (#58026) üzenetére


darvinya
titán

:D
Én nem szeretem a kottát, inkább hallásután megkeresem mi hol van és játszom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58028) tipuka válasza contaxg (#58024) üzenetére


tipuka
addikt

Nem is megmondani kell mit csináljak, csak én szegény jószág próbálok itt dűlőre jutni, hogy mi legyen. :D

(#58029) #16820480 válasza contaxg (#58024) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is abba a táborba tartozom, amelyik a melegebb hangzást preferálja komolyzenéhez. Anélkül valahogy túl ingerszegény is számomra, meg néha túl érces, bántó.

(#58030) monti0222w válasza tipuka (#58028) üzenetére


monti0222w
addikt

Jutottál már valamire? :)

contaxg. Tudom. :K

[ Szerkesztve ]

(#58031) tipuka válasza monti0222w (#58030) üzenetére


tipuka
addikt

semmire se jutottam :DDD :DDD :W

(#58032) komyka


komyka
tag

Üdv! Van valakinek tapasztalata a SONY MDR-EX650AP-vel? Mondjuk összehasonlítva a sokat ajánlott Soundmagic E10-el? Egy telefonhoz kapott Sony MH750-et váltana. (Aminek amúgy egy kis EQ babrálással számomra meglepően kellemes hangja van).

(#58033) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Xiaomi Piston 3-at néztem ki magamnak. Kérdés, hogy e-Bayről tudtok-e megbízható eladót. Gondolom az 5 dolláros kínai hirdetményeket nem érdemes nézni :) Esetleg jobb alternatíva (bár az eBayt preferálom)? Geekbuying?

Esetleg valami basszusorientáltabb alternatíva? :) Főleg snowboardozáshoz kell, oda meg nem árt, ha nem ványadt a hangja. De pont emiatt sokat költeni sem akarok rá, nem használnám olyan egetverően sokat erre a célra :) műfajilag leginkább deep house, dubstep, hiphop menne róla, minden másra ott a K500 :B

Köszi

A vér nem válik VAZZE!™

(#58034) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok, gearbestről rendeltem még október 3.-án egy Piston 3 Youth Edition fülhallgatót, ma kaptam e-mailt, hogy sajnos nem tudnak küldeni és vagy cseréljem ki a terméket (és ha drágább akkor fizessek rá) vagy jóváírják nekem a saját nyamvadt oldalukon és majd később költsem el.
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy aki esetleg járt mostanában arra és tudja milyen fülesek vannak az oldalon az tudna segíteni abban, hogy ajánl valami ehhez mérhető/hasonló fülest hasonló árban ($6.89+-1$)?
Ha esetleg valaki szintén vásárolt tőlük és hasonló cipőben jár és sikerült velük elintézni az ügyet, hogy visszafizessék rendesen, akkor tudna segíteni abban, hogy valóban csak ezek az opciók vannak és nem választhatom a pénz visszautalását? Nekem valamiért nagyon az az érzésem, hogy csak terelnek, eddig akárhol vásároltam (magyar webshopok illetve e-bay) mindenhol volt pénzvisszafizetés és még csak nem is ilyen esetek voltak, hogy nem volt a boltnak készleten és ezért nem küldenek semmit + nem is utalnak vissza pénzt. Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#58035) monti0222w válasza orbano (#58033) üzenetére


monti0222w
addikt

Kicsivel többért ott a SM E10 bőven van benne basszus, meg hang, annyit megér simán amiért árulják itthon is lehet kapni 2 év garival. :)

(#58036) K1LLMy53Lf válasza Zsolt1 (#58034) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nekem eddig mindig 2 opciót ajánlott fel GB, ha probléma volt:

"1)Refund 100% of the product to your GB wallet.
The product value is USD$ xx.xx we can refund back to your wallet for further shopping on our store.
And you could have 5 times of refund money GB points to your account.It is xxx points.

2) Refund to your paypal
We could refund you 100% of product value on paypal account which is USD$xx.xx.
Please kindly let us know your decision."

Ugyanakkor hozzá kell tenni, hogy legutoljára elbaxták, mert én option 1et választottam (mivel az több lóvét jelent:) ), és mégis paypal-ra utalták vissza:))

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#58037) f4lcon


f4lcon
őstag

megérkezett a Rock Mula [link] hétvégén jönnek az első tapasztalatok.

(gearbest-es P3 amit korábban rendeltem a páromnak egy hónappal az még mindig nem ért ide, egyre rosszabb a véleményem a gearbest-ről...)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58038) Zsolt1 válasza K1LLMy53Lf (#58036) üzenetére


Zsolt1
tag

Nekem sajnos csak ez a kettő van:
Option 1 Cancel this item and refund in full on your Wallet (store credit) for more discount
We will refund you in full and exceptionally reward you with extra points (e.g. If your item is 1usd = 5 points , 3usd=3*5 points => get 15 points etc).
You can use both your wallet and points to purchase your future products.

Option 2 Choose a replacement
Could you please visit our website again and choose suitable replacement(s)?
Please also consider this alternative: If there is any price difference, we will either refund it to you on your wallet or ask you to cover it (if you choose an item more expensive).
Én sajnos nem Paypal-al hanem bankkártyával fizettem, mondjuk ez volt az utolsó ilyen ezek után. Mindenesetre akkor megpróbálom visszautaltatni. Köszi a segítséget! :R

(#58039) contaxg válasza komyka (#58032) üzenetére


contaxg
veterán

A Sony kb.5000-rel drágább. Annyiért illene jobbnak lennie.
Nem lehet rossz egyébként.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#58040) matyiGo válasza orbano (#58033) üzenetére


matyiGo
aktív tag

Szerintem a Piston 3 egy tévedéve a forumtársadalomnak, rosszak a basszusai. Én is sporthoz használom, nem tudta hozni az adrenalin löketet ami miatt jó dolog. Tudod amikor már full ki vagy merülve de beindul a zene és mégis rákapcsolsz... :-) piston 3nál beindul a zene én épp rákapcsolnék de csak azt hallom hogy a szerencaétlen füles nem tudja kiszólni a középmély tartományokqt, csak 30hz körül düffög felette meg hiányoznak a hangok mintha nem is lennének.

Piston 2-m nem volt soha de talán amiatt tudott átcsúszni a rendszeren az utómodell, most hogy sok embernek van p3 bekapcsolt a kognitív disszonancia. Szóval a piston kettő jól szólhat :-) a kialakitása is biztatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#58041) BigBlackDog válasza matyiGo (#58040) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szóval a piston kettő jól szólhat :-)

Már akinek közelebb áll az ízléséhez az a hangvilág. :B

(#58042) orbano válasza monti0222w (#58035) üzenetére


orbano
félisten

Kicsivel többért? Több, mint a duplája (4500 vs 12000) :Y Na mindegy, rendeltem egy ilyet, majd beszámolok.

A vér nem válik VAZZE!™

(#58043) matyiGo válasza BigBlackDog (#58041) üzenetére


matyiGo
aktív tag

Ez egy erős feltételezés persze, de van rá pici esély. Jókat írtak róla. Mondjuk a Piston 3ról is :-D

(#58044) #16820480 válasza matyiGo (#58040) üzenetére


#16820480
törölt tag

Összességében a Piston kb a belépő szint a fülhallgatózásba, ennek megfelelő tudással. Nem érdemes azt várni tőle, hogy megváltja a világot.

(#58045) kemcso válasza matyiGo (#58040) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez a te véleményed.
A nagy többségé meg az, hogy egy jó füles az áráért. Nem csodákat kell várni egy 5e alatti fülestől, de amit ennyiért ad azzal nem nagyon tud semmi versenyezni az árkategóriájában (legalábbis az ismert típusuk, márkák közt).
Mellesleg nekem még sok is a basszus benne, csak hogy mennyire nem egyforma az ízlés...

(#58046) contaxg igen, ebben is igazad van, de a kolléga minden valószínűség szerint a mindent elnyomó basszusok híve. Az meg nem a P3 ;)

[ Szerkesztve ]

(#58046) contaxg válasza kemcso (#58045) üzenetére


contaxg
veterán

Nem csak az ízléssel van gond. Egyszerűen másképpen szól A fülben egy fülhallgató mint B fülben. Más az akusztikai tér. :)

Neked valószínűleg nem "S" méretű illeszték kell

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#58047) vicze válasza matyiGo (#58040) üzenetére


vicze
félisten

Ennyi erővel minden erősen V-s fülest a sárga földig lehúzhatnék, hogy milyen szar, csak azért mert nem az én hangzásvilágom. P2-t számomra egy borzalmas füles és mellette azok is amiket te használsz mégse mondok hülyeségeket rá, mert el tudok vonatkoztatni, a saját hang "ízlésemtől".
A hang minőség meg még mindig telejen más tészta, mint a hangzás. A Piston minősége továbbra is eléggé jó ár érték arányt képvisel a piacon, ha nem is a legjobb, de az egyik legelterjedtebb és legkönnyebben beszerezhető ezért ajánlott termék.

Hallgass meg egy RE-400-at és megtudod, milyen az a semleges nem kiemelt hangzás.

(#58048) contaxg válasza vicze (#58047) üzenetére


contaxg
veterán

Egy kb 80 dolláros füles soha nem fog semlegesen szólni viszont szerethetően igen. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#58049) Tulku válasza contaxg (#58048) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem a w4r (w40) is messze van a semlegestől...egyébként az Isten mentsen meg engem egy semleges hangzású fülestől...

Remélem ha ma meghallgatom a w60-at arra sem a semleges jelzőt használom majd...mert megy a vetésbe :D

(#58050) kemcso válasza Tulku (#58049) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha megy a vetésbe szólj előtte, hogy hol kell keresni :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.