Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) szentkuti11 válasza Iginotus (#53000) üzenetére


szentkuti11
addikt

Meelectronics M6, abból például van kék.

(#53002) Zsocó


Zsocó
aktív tag

SONY MDR-EX110LPB fülhallgatóról vélemények?

(#53003) kemcso válasza Zsocó (#53002) üzenetére


kemcso
Ármester

Kereső ;) [link]

(#53004) Iginotus válasza szentkuti11 (#53001) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszi kapni magyar honban? M6 meg az S6 különbözik valamiben? Mikrofon van mindegyikben?

Plug and Pray... :)

(#53005) szentkuti11 válasza Iginotus (#53004) üzenetére


szentkuti11
addikt

Itthon tudtommal egyiket sem lehet kapni. Az S6-ot nem ismerem sajnos.

(#53006) Iginotus válasza szentkuti11 (#53005) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszönöm jól utána néztem.
ME Electronics Sport-Fi M6P Ez kell nekem.
De mire ideérne amazonról 8800 ft lenne ami már sok.
22 Dollár Amazonon. + posta.
Alternatíva esetleg?

Plug and Pray... :)

(#53007) Bpisti84 válasza Iginotus (#53006) üzenetére


Bpisti84
tag

Esetleg M3P 6000-ért?

Bár nem tudom, hogy mi a különbség az M3P és az M6P között...

(#53008) Iginotus válasza Bpisti84 (#53007) üzenetére


Iginotus
őstag

Most olyat keresek amire nem kell 8-14 napot várjak :)

Plug and Pray... :)

(#53009) Mentolka válasza Iginotus (#53000) üzenetére


Mentolka
senior tag

A Meelectronics M6 és M9 mikrofonos verziói az M6P, és az M9P.

(#53010) Iginotus válasza Mentolka (#53009) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszi. Utóbb leesett nekem is.

Plug and Pray... :)

(#53011) pyxystyx


pyxystyx
tag

Sziasztok!

Hozzáértők szerint ezt a JVC HA-FR301 fülest megéri megvenni? Van valakinek tapasztalata vele?

Látom, hogy az FR101- es "kistesó" az ajánlottak között van, ez a mikrofonnal és a 8,5 helyett 10 mm-es driverrel több a specifikációk szerint.
Vajon a mikrofonja és távvezérlője kompatibilis egy Lumia 735- tel?
Vagy ha ebben az ársávban van jobb ajánlat, azt is szívesen venném.
Főleg elektronikus zenére kellene, tömegközlekedés idejére. Fontos a jó basszus, fül mögötti kábelvezetést nem szeretnék.

Előre is köszönöm!

(#53012) malphitee


malphitee
senior tag

Üdv. Akinek van eladó felso kategorias fulhallgatoja,az privátba tegye meg az ajanlatat. Koszonom.

(#53013) assemble


assemble
addikt

Valoszinuleg hulye kerdes kovetkezik:
Hogy teszem ra a szivacs (comply?) tip-et a VSD3S-re? :) Nyomom neki rendesen, deformalodik az egesz, de nem nagyon akar ramenni, barmit csinalok... A belso gyuruje mintha kicsi lenne hozza, de gondolom csak en csinalok valamit rosszul...

[ Szerkesztve ]

(#53014) Szevam válasza malphitee (#53012) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#53015) Citroware


Citroware
addikt

Tudomásom szerint a Sony elég jó fülhallgatókat szokott tenni a mobiljaihoz és az MP4 lejátszóihoz. Nekem is van, és szerintem is jók. Azt szeretném kérdezni, hogyha vennék egy jobbfélét pl a Sennheiser CX szériából, vagy mást, azok vajon jobbak-e a Sony gyárilag adott fülhallgatóinál, és ha igen, mennyivel.

(#53016) Ati1979 válasza Citroware (#53015) üzenetére


Ati1979
veterán

A téma összefoglalót olvasd el és az alapján válassz fülhallgatót. Sony gyári füleseinél egyértelműen vannak jobb fülhallgatók viszonylag alacsony áron. A sennheiser fülhallgatók pedig egyértelműen kerülendőek.
Kivétel talán az ie800.

(#53017) Citroware válasza Ati1979 (#53016) üzenetére


Citroware
addikt

És ez mennyire objektív, hogy kerülendőek? Csak mert ahány fül, annyiféle hallás, és lehet, hogy valaki ízlésének jobban megfelel, pl több ismerősömnek ilyen van és elégedettek vele, ettől függetlenül persze megértem, ha van olyan, amire egyértelműen rá lehet mondani, hogy jobb vétel lenne, csak kérdés, hogy ez mennyire egyértelmű.

(#53018) tybsen


tybsen
addikt

Sziasztok ajándékba szeretnék venni egy fülhallgatót, kb. 6 000-10 000 Ft-ért. Eddig egy denon ahc-260 volt, de elhasználódott. Az itt sokan által javasolt Xiaomi Piston 2 szerintetek megfelelő választás lenne? Deep house, lightosabb dnb, meg mindenféle aktuális zene lenne hallgatva vele. Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#53019) Ati1979 válasza Citroware (#53017) üzenetére


Ati1979
veterán

Teljesen. Elvakult sennheiser hívek gondolkodhatnak másként. :)

Az ie8 ami 70k körüli áron megy (kb. annyi lehet nem néztem meg) 13-14k s fülesekkel játszik egy ligában ha a hangot nézzük.
Körülbelül ezek az arányok a többi seni fülesnél is.

Addig elégedettek amíg nem hallanak mást. :D

A témaösszefoglalóban ajánlott fülesek mind jó vételek. Azért kerültek oda. A sennheiser fülesekről ez nem mondható el.

(#53018) tybsen

:K

[ Szerkesztve ]

(#53020) Citroware


Citroware
addikt

Köszi az eddigi válaszokat. Akkor már ki is néztem két fülest. :))
AUDIO-TECHNIKA ATH-CKP500BL
Xiaomi Piston 2

Az előbbi tetszik a kialakítása miatt.
Az utóbbi pedig azért, mert Xiaomi okostelefonhoz venném, és kérdés, hogy vajon ez előnyt jelent-e, hogy a telefon hozzá ugyanahhoz a márkához tartozik. (azt olvastam valahol, hogy a mobil zenelejátszóban van egy olyan opció is, amit kizárólag a Pistonhoz állítottak be)
Szóval akkor a Xiaomi Piston 2-t lenne érdemesebb beszereznem? Az a baj, hogy itt az országon belül egyelőre nem találok eladó példányt, főleg nem olyat, amiről meg is állapíthatnám, hogy vajon hamisítvány-e...

[ Szerkesztve ]

(#53021) Ati1979 válasza Citroware (#53020) üzenetére


Ati1979
veterán

A pistont veheted. Azzal biztos nem nyúlsz mellé. :)

Hát ebben majd talán a többiek tudnak segíteni. Piston 1 biztos van az edigitalban.

(#53022) tybsen válasza Ati1979 (#53019) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi! :R

Van itt a topikban valami általánosan ajánlott hely, ahonnan biztosan eredeti jön, vagy banggood oké? Köszi szépen (visszaolvasok azért még)

(#53023) Ati1979 válasza tybsen (#53022) üzenetére


Ati1979
veterán

Nincs mit. :)

Sajnos ebben nem tudok segíteni. :(
Viszont ha a keresőt használod akkor meg fogod találni a megoldást. :))

(#53024) tybsen válasza Ati1979 (#53023) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi! :)

(#53025) szomjas


szomjas
csendes tag

sziasztok
olyan kérdésem lenne,hogy mi a véleményetek erről a fülhallgatóról Brainwavz R3 Dual Dynamic Driver.vagy inkább vegyem meg ezt(Audio-Technica ATH-iM50)? :R :R

[ Szerkesztve ]

(#53026) Ati1979 válasza tybsen (#53024) üzenetére


Ati1979
veterán

Nincs mit! :)

(#53025) szomjas

Annyira nem nagy szám. Témaösszefoglalót olvasd el. :)

(#53027) GabeszHUN válasza szomjas (#53025) üzenetére


GabeszHUN
tag

Braint nem ajánlom, énmár megjártam ezekkel a dual-driveres dolgokkal.A hangja se jó.nem éri meg.

For Sale AKG Q701

(#53028) #16820480 válasza GabeszHUN (#53027) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az iM50 is dual driveres :))

(#53029) kemcso válasza #16820480 (#53028) üzenetére


kemcso
Ármester

És egy mélyláda, ahogy mesélted...

(#53030) Bodor válasza GabeszHUN (#53027) üzenetére


Bodor
veterán

Brainwavz B2 pedig kifejezetten jó füles, szinte olyan a a hangja, mint a legendás GR07-nak.
R3-at nem hallottam, arról nincs véleményem.

(#53031) kemcso válasza Bodor (#53030) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezzel nem értek egyet :))
A B2 egy 2BA, lényegesen kevesebb méllyel, mint a GR07-ben van (cserébe a magas és a középtartomány jobb).
Annó azt mondtam, hogy a 2BA (nekem konkrétan a VC1000 hangja volt az etalon)+GR07 mélyei lenne az ideális nekem. Aztán hallottam a W4R-t és ott ez meg is van ;)

[ Szerkesztve ]

(#53032) Bodor válasza kemcso (#53031) üzenetére


Bodor
veterán

:) Engem nem zavar, hogy nem értesz egyet.
Hozzá kell tenni, hogy a saját gyártmányú bogyót használok M3 füldugóból készültet , és így a mélyek is kielégítőek. Vélemény.

"Sajnos" a múlt hét végén én meg hallatom a Westone W40-et, és ha minden jól megy, akkor holnaptól a tulajdonosa is leszek egynek, mert minden tekintetben előrelépés a B2-höz képest, arról nem beszélve, hogy szerintem nagyon klappol az AK-100-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#53033) kemcso válasza Bodor (#53032) üzenetére


kemcso
Ármester

A comply-val tényleg több benne a mély (hozzáteszem én nem ilyen saját gyártásúval hallottam), cserébe lopott a magasakból, és még mindig nem GR07 mélyben. De ettől eltekintve jó füles a B2, csak az én ízlésemnek még így is kevés benne a mély.

Szerk: Bizony, a W40 nagyon jó (és tényleg nagyon passzol az AK100-hoz), gratula ;) Honnan sikerült szerezni ilyen gyorsan egyet?

[ Szerkesztve ]

(#53034) Bodor válasza kemcso (#53033) üzenetére


Bodor
veterán

Nagyon kitartóankerestem a neten, és találtam egyet Bécsben, szóval holnap odakirándulok.

(#53035) szentkuti11 válasza Bodor (#53034) üzenetére


szentkuti11
addikt

És mi lett a 425-tel?

(#53036) bucsher válasza szentkuti11 (#53035) üzenetére


bucsher
őstag

Abból lett a b2 :)

In the pipe - five by five!

(#53037) kemcso válasza bucsher (#53036) üzenetére


kemcso
Ármester

Te voltál a lejtőn továbblökő :DDD

(#53038) szentkuti11 válasza bucsher (#53036) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem fordítva? Legutóbbi füleszalin vette meg tőlem.

(#53039) bucsher válasza szentkuti11 (#53038) üzenetére


bucsher
őstag

Az már régen volt :)

In the pipe - five by five!

(#53040) kemcso válasza szentkuti11 (#53038) üzenetére


kemcso
Ármester

Én is úgy emlékszem, hogy írta, hogy visszatért a B2-re.

(#53041) Bodor válasza szentkuti11 (#53035) üzenetére


Bodor
veterán

Hát az az igazság, hogy a 425 tartósabb hallgatózás után még sem vált be, pedig a talin tényleg jobbnak tűnt, mint a B2. Szóval eladás helyett elcseréltem egy barátommal egy B2-re, mert neki meg olyan volt ( anno én beszéltem rá :) ), és mivel neki nagyon tetszett a 425 hangja, simán cseréltünk, mindenki jól járt!

Már ép megnyugodtam, hogy újra van egy jó fülesem, és újra kezdek utcán zenét hallgatni, no erre jött a füles tali, és vele a W40 élménye...

És máris csúsztam lefelé a lejtőn... :D

Ettől függetlenűl az a változatlan véleményem, hogy a B2 nagyon jó füles, szerintem hangban még az árán felül is teljesít.
Viszont ha meghallgatunk egy komolyabb fülest, sajnos rá lehet jönni, a B2 - az még teljesen fel nem fedezett - hiányosságaira..
A komolyabb fülessel csak egy baj van: Az ára :(
De hát valamit, valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#53042) kemcso válasza Bodor (#53041) üzenetére


kemcso
Ármester

Az azért megnyugvással tölthet el, hogy hordozható cucc terén nem nagyon van lejjebb a lejtőn :DDD Talán a W60, de azt hallani kéne, ahhoz meg végre meg kéne vennie Atinak ;]
Jah meg a P1 és társai, de túl sokat nem adnak hozzá a W4R/W40 hangjához szvsz

(#53043) Bodor válasza kemcso (#53042) üzenetére


Bodor
veterán

Én is azt gondolom, hogy értelmes keretek között innen már nincs tovább "lefelé", se fülesben, se DAP-ban
Az AK-100 W40 páros nálam tartós szerelem lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#53044) Estreetband válasza kemcso (#53033) üzenetére


Estreetband
csendes tag

;)

(#53045) peestike


peestike
senior tag

sziasztok!
segítséget kérnék:
most lesz akció kínában, melyik lenne esetleg ajánlott egy brainwavz beta utódjának:
piston 1: 8 $
HUAWEI HONOR AM12: 12 $
piston 2: 16 $
persze csak, ha érdemes egyáltalán cserélni. :)
köszönöm! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#53046) Handball94


Handball94
aktív tag

Sziasztok!
Xiomi Pistonnal kapcsolatban lenne kérdésem. Honnan ajánlott rendelni, illetve van-e rajta mikrofon? Galaxy S5-el próbálta valaki, esetleg összehangolhatók a gombok?
Köszi.

(#53047) Dapro


Dapro
senior tag

Sziasztok, tudnátok nekem linkelni ebayről eredeti xiaomi piston 2 fülest? :R

[ Szerkesztve ]

(#53048) contaxg válasza Dapro (#53047) üzenetére


contaxg
veterán

Erre való a Xiaomi honlapja

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#53049) Kobe


Kobe
veterán

Az letezhet hogy egy xiaomi mi 4 allergias a vsd 5 vsd 3 fulesekre ? Impedancia, ellenallas stb ?
Probalom megszokni de nehezen megy, kicsit halk, pedig majdnem full hangeron hallgatom, illetve ha pl belep a vokal, mintha automatikusan visszavenne a hangerot, kicsit lapossa valk, nincsenek klonbsegek, sem kiemelkedo tartomanyok. Vagy a comply ennyire befolyasolhatna a kepet ?
Viszont laptoprol meg gyonyoruen szol.....

(#53050) szentkuti11 válasza Kobe (#53049) üzenetére


szentkuti11
addikt

Minden EQ ki van kapcsolva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.