Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54251) #16820480 válasza mrgergoke (#54250) üzenetére


#16820480
törölt tag

Például a nomono ilyen bolt. Bár náluk sincs Vsonic, mivel azokat nem lehet hivatalosan forgalmazni az EU-ban. Másik lehetőség, hogy valakit megkérsz a topikból, hogy kipróbáld a kiszemelt füles(eke)t.

(#54252) mrgergoke válasza #16820480 (#54251) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszi! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#54253) pulutodurumo válasza mrgergoke (#54235) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Jelen! Én voltam az.
Szerencsére hasonló véleménnyel vagyunk a fülesről, nekem is tetszik. Persze abszolút értéken nem kiemelkedő, de itthon 5000-ért biztos nincs jobb.
És itt szeretnék xmaas kolléga véleményére is reagálni. Nem vagyok nagy HiFi guru, de szerencsére van fejhallgatóm is (Takstar HI 2050) és hangdobozos rendszer is. Bónusz hangverseny látogatás időnként. Szóval van fogalmam arról, hogyan kéne szólnia a zenének. És ebben a saját koordináta rendszerben a KZ-ED SE vagy 2 ott van a közép tetején. 2000 forint! És normális mély hangjai vannak. V-karakter, mert ez kell a "népnek" ezért középen kissé hiányos, a magasaival komoly gond megint nincs. Szóval nem olyan szar az na.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#54254) xmaas válasza mrgergoke (#54250) üzenetére


xmaas
őstag

Szivesen adnek hallgatozni valot de sajnos nemvagyok Budapesten es nem ugy nezz ki hogy lesz utam arra kozeljovoben se

(#54255) BigBlackDog válasza mrgergoke (#54252) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vsonic VSD3S-et, VC1000-et tudok mutatni hallgatózásra Bpeste. Ha érdekel, dobj egy pü-t.

(#54256) Nigér


Nigér
őstag

Sziasztok, ilyen "karácsonyfa" jellegű gumiharangot hol lehet venni offline boltban, van tippetek? :R

(#54257) mrgergoke válasza BigBlackDog (#54255) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszönöm a felajánlásokat, észben tartom! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#54258) eszement24


eszement24
aktív tag

Alin vett cuccra mennyi a gari? Az x3 máris érintkezési hibás bruttó 1 hónaposan..

(#54259) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Sportoláshoz szeretnék venni valami hasonló Bluetooth-os fülhallgatót, normális hangzással 15E-ig.

Köszi előre is! :R

(#54260) qnadam válasza eszement24 (#54258) üzenetére


qnadam
veterán

az oldalon le van írva, ahol vetted, nincs általános irányelv az alira.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54261) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok ez a Xiaomi Piston elég jó, főleg ennyi pénzért, remélem tartós is lesz, sosem bírtam az agyba dugósat, mondjuk ez az alap gumival is elviselhető, sőt azt mondom nem zavaró.
Hangban gyors tesztben meglehetősen tettszik, és a Lumia 735 is elvileg jól passzol vele (itt főként a mikrofonra értem, mert az AKG K551-em sistereg meg néha recseg is :S)

Köszi mindenkinek :R

(#54262) konyi79


konyi79
addikt

No, az a helyzet belevásároltam magam egy Marley EM-JE013-ba, fene gondolta egy füles vásárláshoz is PH fórumkeresőt kell használni :B
Szóval kinéz ahogy kinéz, viszont a szokott hangerőre állított teló szétütötte a fülem. Mikor visszatér majd a hallásom, fogok ebből a fülesből közepet meg magasat hallani, vagy csak basszust képes kiadni?
Már gondolok itt arra, idővel ha beáll a hangképe, javulhat-e, mert most olyan, mintha nem lenne szinpad...

[ Szerkesztve ]

(#54263) Bodz válasza konyi79 (#54262) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szerintem ne várj csodát, hirtelen nem lesz közép és magas. Vidd vissza a boltba, ajándékozd el, add el, vagy dobd a fiókszörny gyomrába, aztán vegyél valami normálisat! :)

[ Szerkesztve ]

(#54264) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Ne haragudjatok, ha off a téma, de nem tudom, hol tehetném fel a kérdést.

Van valami lehetőségem arra, hogy egy agybadugós fülhallgatót kizárólag noise cancelling-re használjak PC-vel? Van több most érkezett kínai terméken egy picike luk a zsinór kivezetése mellett. Fogalmam sincs, hogy az lehet-e mikrofon, vagy ha nem az, akkor mi, nem vagyok jártas a témában. Szóval lehetne őket valahogy aktív zajszűrésre használni? Így kiváltanának egy közel ideális füldugót.

https://rendeljkinait.hu/

(#54265) konyi79 válasza Bodz (#54263) üzenetére


konyi79
addikt

Valahogy sejtettem, de komolyan nem is értem valami amihez zenész adja nevét, no hagyjuk is...

Szóval ha az összefoglaló olvasása után még nem tudom melyiket kellene, mit ajánlanátok ami: lágy, de határozott basszussal bír, van, de nem hangsúlyos közép és tiszta nem csak cicergő magasat? Úgy árban sem tudom meghatározni, de 15k-nál többet kiadni lehet fájna érte. Ha belefér.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#54266) qnadam válasza konyi79 (#54265) üzenetére


qnadam
veterán

annak a zenésznek max az örökösei...

[mégjobbanoff]egyébként a zenész és a hangminőség igénye nem mindig jár együtt. jópár évvel ezelőtt digitalizáltam egy (azóta már feloszlott) ismertebb magyar alterzenekar klipjeit betáról, és ehhez elkértem a lemezeket, hogy majd arról jobb minőségben aláteszem a hangot. megkaptam. egy írt cédén, 128 kbites mp3-ban. a frontembertől.[/mégjobbanoff]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54267) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!
A fül mögötti kábeles fülesek mennyire kényelmesen viselhetők szemüveggel?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54268) Daffchy válasza Daffchy (#54259) üzenetére


Daffchy
őstag

Senki? :R

(#54269) #16820480 válasza Kékes525 (#54267) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem eléggé. Sőt, még kifejezetten jó is, mert oda tudod tenni a kábelt a szemüveg szára alá, és úgy még stabilabban megmarad a füleden.
Amúgy ki tudod próbálni, bármilyen füles kábelét el lehet vezetni fül felett is.

[ Szerkesztve ]

(#54270) kemcso válasza Daffchy (#54268) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem igazán van tapasztalat a Bluetoothos fülesekkel, merthogy a hangminőségük általában meg sem közelíti a hasonló árú kábeleseket. Keress vissza a fórumon, többen kérdeztek ilyet és utána vettek ezt-azt, majd megosztották a tapasztalatukat.

(#54271) Bodor válasza Kékes525 (#54267) üzenetére


Bodor
veterán

Szia! Én évek óta szemüveggel viselek fül mögötti elvezetésű fülest, és ahogy sheratan is írja, nagyon jó, mert még jobban leszorítja a szemüveg szára.

(#54272) Kékes525 válasza #16820480 (#54269) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#54271) Bodor:

Láttam elég vastagokat is, azt nehezen tudom elképzelni, hogy kényelmesen viselhetők szemüveggel. Csak azért írom, mert sok fórumon nem ajánlják.

Azonban én konkrétan a RHA MA750i gondolok. S6-hoz használnám. Blues, jazz és rock zenékkel. Kiegyenlíttet füleseket szeretem, a túlságosan erős basszusokat nem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54273) kemcso válasza Kékes525 (#54272) üzenetére


kemcso
Ármester

Akkor ne az MA750i-öt válaszd, abban bőven van mély. Sokkal inkább a GR07 classic vagy ha kicsit több mély kell akkor a GR07 BE... (viszont ez nem mikrofonos...)

(#54274) Kékes525 válasza kemcso (#54273) üzenetére


Kékes525
félisten

A GR07 classic sem mikrofonos? Vagy milyen mikrofonost tudnál ajánlani, ami kiegyensúlyozott szép basszusa van, de nem erőlteti és a magas hangjai is a helyén vannak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54275) kemcso válasza Kékes525 (#54274) üzenetére


kemcso
Ármester

Mivel árat nem írtál: Westone W30 pl :)

(#54276) Kékes525 válasza kemcso (#54275) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs! 30 ezerig. Azt hiszem telefonhoz mikrofonos fülesnél ennél drágább szükségtelen.
Erre gondolsz: Westone W30?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54277) #16820480 válasza kemcso (#54275) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mi lett a W40-nel? :))

Kékes525: Én Shure füleseket használtam napszemüveggel, és nem votl kényelmetlen, pedig egész vaskos kábelük van.
Kiegyenlítettebb mikrofonos... Hmmmm, talán a Piston 3? Arra írták itt, hogy kicsit kiegyenlítettebb hangú. Vagy VSD3S, VSD5, mikrofonos kábellel?

(#54278) Kékes525 válasza kemcso (#54275) üzenetére


Kékes525
félisten

-Imádom a sok mélyet / szeretem, ha a mélyek hatalmasat ütnek
- Szeretem a világos hangképet és a friss, csilingelő, előrehozott magasakat
- Szeretem a telt, meleg előre hozott középtartományt
- Szeretnék egy nagyon természetes hangú fülest
- Imádom a végtelen teret, a hatalmas színpadot
- Inkább a V alakú, alul-felül emelt szignatúra jön be nekem Frekvencia tartományra nézve (500 Hz legalul)
- Szeretem az analitikus hangot, azt akarom, hogy a képembe tolja a legkisebb részleteit is a felvételnek
- Azért szép basszusai legyenek, de ne hivalkodó, ne tolakodó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54279) bozont válasza konyi79 (#54265) üzenetére


bozont
veterán

A Vsonic VSD2 kb ilyen, pont ezért jön be a legjobban a VSD-k közül és árban sem vészes.

(#54280) kemcso válasza #16820480 (#54277) üzenetére


kemcso
Ármester

Több basszust akart a kolléga :) Differenciáltan kell ajánlani :P

(#54278) Kékes525
VSD3 v. VSD5-höz elvileg van mikrofonos kábel, nézz esetleg utána. Ott van még a Hifiman RE300i, RE300a, RE400i is, fejhallgatóplázában magyar garanciával kapható, keretbe belefér (i az iPhone-os, elvben a S5 ugyanazt a kiosztást használja). De ha nagyon semmi, akkor végülis az MA750i is elmegy, Honfoglalo kollégánál esetleg meghallgathatod.

(#54281) Kékes525 válasza kemcso (#54280) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#54277) sheratan:

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54282) dudika10 válasza mrgergoke (#54264) üzenetére


dudika10
veterán

Röviden: nem, erre semmilyen lehetőség nincs.

Hosszabban:
Az a pici lyuk nem mikrofon, a kábelen himbálódzó mikrofont meg nem lehet ilyenre felhasználni. Ahhoz, hogy aktív legyen, ahhoz pedig kellene egy aktív eszköz is, ami számol.
Egyébként sem váltana ki semmiféle füldugót, az aktív zajszűrés csak monoton (periodikus) zajra működik, ami nem ilyen, azzal nem tud mit kezdeni (ellentétben a passzívval), ráadásul csodára nem képes egyik sem, nagy zajt lehet lecserélni vele kis zajra, megszüntetni nem igazán tudja.
Egy repülőgépen vagy egy gyárban például működhet elég jó hatásfokkal, de otthon a TV-t nem fogja elnyomni.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#54283) Nigér válasza Nigér (#54256) üzenetére


Nigér
őstag

:F

(#54284) Ekkosh


Ekkosh
tag

Sziasztok. Miután megint kicsináltam egy VSonic fülest, úgy döntöttem hogy befektetek egy talán időtállóbba. A RHA 750i-t néztem ki. Nem tudok leszokni a spotify premiumról, annyira kényelmes és gyorsan tudok zenéket válogatni hogy nincs lelki erőm visszatérni a sansa clip-emhez és flac töltögetéssel vacakolni. Szerintetek túlzás lenne az RHA egy iPad Air (néha HTC one S) + spotify (320kbit/s) pároshoz, meg tudná szólaltatni vagy nem érdemes ennyit áldozni rá ha nem nem elég komoly a forrás oldal? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#54285) kemcso válasza Nigér (#54283) üzenetére


kemcso
Ármester

Nincs offline boltra :) Amúgy ebay, ali. A W4-hez az eredti Klipsch a legjobb minőségű. Csak vigyázz, hogy tényleg eredeti legyen.

(#54284) Ekkosh hagyna benne potenciált, de sztem nem olyan sokat a belefér kategória bőven.

[ Szerkesztve ]

(#54286) jookomak válasza Nigér (#54283) üzenetére


jookomak
őstag

Nincs. ;]
Én ebay-ről vettem anno, boltot még nem láttam, aki forgalmazna ilyesmit. Sőt, úgy egyáltalán bármilyen tip-et. [link]

(#54287) mrgergoke válasza dudika10 (#54282) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Köszönöm!

https://rendeljkinait.hu/

(#54288) Nigér válasza kemcso (#54285) üzenetére


Nigér
őstag

Szia, köszi az infot.
Amúgy nem ahhoz kell hanem dinamikus füleshez, jó vastag vetőcsőre.

Jookomak: Neked is köszi!

(#54289) vicze válasza Ekkosh (#54284) üzenetére


vicze
félisten

Esetleg ha futja rá akkor havi 3e-ért van Tidal és vele lossless streaming, 30nap ingyenes szóval próbát megér. Elve hogy hallod-e a difit.

[ Szerkesztve ]

(#54290) vicze


vicze
félisten

Következő nekifutás. :U

Eddig rendben van, nem hallok semmi "különlegest" főleg negatív értelemben. Hangképre nekem korrekt és helyén van minden azt hiszem. (2 szám után.)
Majd meglátjuk hogy ha Amorphishoz ér a playlist. ;]

[ Szerkesztve ]

(#54291) Ekkosh válasza vicze (#54289) üzenetére


Ekkosh
tag

Köszi a tippet. 3e-ért simán megérné - mivel most 10GBP-t fizetek a Spotify-ért,de ahogy elnézem a Tidal is min 10GBP, és az is csak 320kbit/s. 20 lenne a lossless. Valamiről nem tudok?

(#54292) PR0JECTNR56 válasza #16820480 (#54269) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

+1, évek óta vagyok szemüveges és évek óta használok fül mögött elvezetett kábelű fülest, én a magam részéről nagyon szeretem.

(#54293) coolmonster8


coolmonster8
újonc

Sziasztok!

Egy fülesre szeretnék beruházni, a keret max. 15000 (nagyon-nagyon max :K )tehát a fő szempont a best-buy.
HA van mondjuk 10000k-ért is egy jó akkor azt venném. A kényelem is roppant fontos!
Már kinéztem egy Razer Hammerheadet. DE lehetőleg egy olcsóbbat vennék.

A tanácsokat előre is köszönöm!!! :R

(#54294) kemcso válasza coolmonster8 (#54293) üzenetére


kemcso
Ármester

Olvasd el az összefoglalót első körben kérlek!

(#54295) vicze válasza Ekkosh (#54291) üzenetére


vicze
félisten

Hát akkor az az angol ár lesz. :(
Magyar IP-ről ezt dobja:
1499 HUF a month, TIDAL Premium
2999 HUF a month, TIDAL HiFi

(#54296) Ekkosh válasza vicze (#54295) üzenetére


Ekkosh
tag

Szemetek! Dejó hogy mondtad ezt, már reggelek is proxyval :) Köszi

[ Szerkesztve ]

(#54297) tomp válasza Ekkosh (#54296) üzenetére


tomp
félisten

Megéri előfizetni rá! ;)

(#54298) konyi79 válasza bozont (#54279) üzenetére


konyi79
addikt

Köszi, kipróbálom.
:R

(#54299) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Melyik fülhallgatót érdemes megvenni ?

TDK LoR "Bass Boost" EB410 vagy TDK LoR "Bass Boost" MC300 In-Ear, ?

Egy sony xperia E4-hez lenne ami alapból halk a sony korlátozása miatt... :((( Ezért a hangerő nagyon fontos lenne.
Vagy milyet lenne érdemes vásárolni ? Max ár 5000 ft

[ Szerkesztve ]

(#54300) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Iphone earbud fülest szeretnék használni Sony ps4 kontrollerrel. Jobb és bal szól rendesen, viszont a mikrofon egy magas sípoló hangot generál a hangom alá. Van ötletetek, hogy mi a megoldás?

Egy ilyet próbáltam, de ezzel egyáltalán nem megy a mikrofon:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.