Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) kemcso válasza #16820480 (#53197) üzenetére


kemcso
Ármester

Az első felére tökéletesen igaz: mást keresünk. Nekem a Mytek+AD eddig mindent visz...

Tudom, hogy ki fogom tudni még próbálni, de az AD-hoz valszeg oly sokat nem adna (aztán lehet tévedek), a Fostex meg nincs nálam és elérhetetlen perpillanat :DDD

(#53202) #16820480 válasza kemcso (#53201) üzenetére


#16820480
törölt tag

Majd kipróbálod vodkaboy T50-ével, azonos driver, csak az (fél)nyitott házat kapott. De szerintem nem fog jobban tetszeni, főleg ha részletes zenére utazol.

(#53203) kemcso válasza #16820480 (#53202) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem tetszett a Fostex a Mytek-ről (persze az árához, zárthoz képest), még talán a legjobb zárt fejes, amit eddig hallottam (és még az AK-ról is elfogadhatóan szólt).
A Fostex inkább a 802-ről lenne érdekes, ha elmegy az AK. De ez off itt :)

[ Szerkesztve ]

(#53204) honfoglalo válasza PpenoO (#53190) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Kerülendő!

(#53205) Newyorker


Newyorker
addikt

Senheiser omx 680, ilyet is leltem az OLX-en :) nah mindegy, nem jutottam előrébb, akkor győzzön a megérzés!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#53206) Ati1979 válasza bucsher (#53195) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem meg óriási különbségek vannak az általam eddig hallott DAP ok között.

Mindenki a saját fülével hall, tehát elképzelhető, hogy más ez máshogy érzi. :)

(#53207) bucsher válasza kemcso (#53196) üzenetére


bucsher
őstag

Mindent saját zenékkel próbálok, és otthon 5mp alatt is kijön az a 80% különbség, amire a puliban 10 perc se volt elég. Persze tudom hogy hangulat- és lelkiállapotfüggő, stb.

In the pipe - five by five!

(#53208) ijjen nincs


ijjen nincs
tag

Kedves Olvtársak!
Tanácsotokat szeretném kérni.
Adott egy Shure se535, amelynek hangja „fájdalmat” okoz a bal fülemben mindegyik gyári univerzális illesztékkel, kivéve a fehér karácsonyfát (a karácsonyfa hangja nem bántó, azonban az egész hangkép elborul).
Fájdalmat úgy kell érteni, hogy borzasztóan kiemelt a középmagas, tehát a cinek csapódása kellemetlen TSSS-é válik, a női vokalisták is elkezdenek SSSSSuSSogni.
Csináltattam egyedi fülillesztéket is, kár volt, dettó.
Próbáltam egy rövidke ideig más 535-el ua. volt az eredmény.
Kissé tanácstalan vagyok, más fülessel és fejessel nem tapasztaltam még ilyet (most ami van, shure se215, sm pl50, grado sr60, akg 240 lp és sennheiser hd 580).
Ti tapasztaltatok már ilyet?

(#53209) BigBlackDog válasza ijjen nincs (#53208) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mióta használod?

(#53210) ijjen nincs válasza BigBlackDog (#53209) üzenetére


ijjen nincs
tag

Használtan vettem, kb 3 éves darab. Hangsúlyozom, próbáltam más példányt is, ua. eredménnyel.

(#53211) BigBlackDog válasza ijjen nincs (#53210) üzenetére


BigBlackDog
veterán

De mióta használod? :) Mennyire volt időd hozzászokni? Ha egy alsó kategóriás fülesről váltasz, saját tapasztalatok alapján simán el tudom képzelni, hogy eleinte zavarónak érzed a sibilance-ot (és még a Shure fülesek nem is a "legrosszabbak" ilyen téren a vágott magasaikkal. :D ).

[ Szerkesztve ]

(#53212) ijjen nincs válasza BigBlackDog (#53211) üzenetére


ijjen nincs
tag

Ja hogy úgy!
Agybörnin!

Nem sokat használtam mert "fáj". Szóval használjam? De miért csak az egyik fülemben szól zavaróan?

(#53213) Bodz válasza eszement24 (#53181) üzenetére


Bodz
nagyúr

Óóóóó, 11 dollárért veszek még egyet tartaléknak. Szinte ingyen van.
Meg javaslom másnak is, ha kell egy kényelmes, mélyorientált, cserélhető kábeles, mikrofonos füles. :K

[ Szerkesztve ]

(#53214) BigBlackDog válasza ijjen nincs (#53212) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az előfordulhat (eddig sok embernél hallottam már róla), hogy felemás a hallójáratod, gondolom adódhat ebből is esetleg az eltérés. Kérdés az, hogy ha felcseréled a két fülest a füledben -ami nem egyszerű művelet 535-nél-, akkor a zavarás is átköltözik-e a másik oldalra. Ha igen, akkor a valószínűleg a technikával lesz valami, ha nem, akkor esélyes, hogy csak a füled felemás. :) Persze ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#53215) ijjen nincs válasza BigBlackDog (#53214) üzenetére


ijjen nincs
tag

Rögtön próbáltam felcserélni ami elég lehetetlen dolog ennél, de másik se 535 nél is tapasztaltam a jelenséget.
Vajon miért nem érzem ezt fejhallgatóknál? A külsőfül beleszól?

(#53216) Bodz válasza ijjen nincs (#53208) üzenetére


Bodz
nagyúr

Velem is előfordul, hogy bizonyos füleseket hasonlóan kellemetlenül, picit féloldalasan hallok. A jobb fülem a problémás mindig. Ilyenkor nincs más megoldás, mennie kell.
Ez volt régebben pl. a VSD1S-el is, ott viszont baromi jól jött a vetőcső állíthatósága, az megszüntette a gondot. Ezért is haragszom a Vsonic-ra, hogy kezdik elhagyni ezt a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#53217) ijjen nincs válasza Bodz (#53216) üzenetére


ijjen nincs
tag

Hmm eladni? Jaj, kár lenne.
A pozícióval kellene játszanom talán. Baromira sajnálnék megválni tőle.

(#53218) Bodz válasza ijjen nincs (#53217) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nekem az se segít igazából. Bár találtam én is olyan pozíciót, ahol megjavult, csak mindig valahogy hülyén sikerült, aztán pár lépés után elmozdult a füles és baszhattam az egészet.
Azért drukkolok, hogy neked sikerüljön valamit kitalálni! :R

(#53219) ijjen nincs válasza Bodz (#53218) üzenetére


ijjen nincs
tag

Köszönöm!

(#53220) flash-


flash-
veterán

oké hát akkor ezt a híres sony féle fülhallgató harangot vennék...

de ebayon nem találok amazonon meg van de az nem szállít magyarországra.

ilyet árulnak nálunk de ez nem teljesen ugyanaz? vagy nyugodtan megrendelhetem?
[link]

vagy csak ez az igazi,az ajánlott?::

[link]

ha igen hol vegyek ilyet??

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#53221) BigBlackDog válasza flash- (#53220) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A termékkód alapján ugyanaz a kettő, ha jól látom... :U

(#53222) kemcso válasza flash- (#53220) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem ez ugyanaz (EPEX10A mindkettő), a magyar oldalon szereplő szerintem újabb csomagolás.

(#53224) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

elhagytam a VSD3S-emhez való egyik fülpántot, amit futáshoz használok.

valaki, aki nem használja, némi huf-ert nem valna meg tole? nagyon jól jönne

(#53225) JayZ válasza Bodz (#53167) üzenetére


JayZ
tag

Moxpad x3 ha jól tudom mostanában akciós lesz aliexpressen. Ajándékba szeretnék venni egy mikrofonos fülest. Van pistonom, nem rossz, de izoláció az szerintem átlagon aluli. X3 hozzá képest milyen izolációban és hangban? (teljesen kommersz használatra lenne, pop-rock-edm kb google stream-es zenéhez)

(#53226) Bodz válasza JayZ (#53225) üzenetére


Bodz
nagyúr

Izolációban jobb, de én rockot nem nagyon hallgatnék vele. Igazi bumm a fejbe, basshead jellegű füles. Azért csak jellegű, mert sok hasonlóval ellentétben azért akad közepe, meg még némi magas is. Viszont ebben a kategóriában baromi jó, tehát a mennyiség mellett még a mélyek minősége se rossz (nyilván áráért gondolom).

(#53227) f4lcon válasza flash- (#53220) üzenetére


f4lcon
őstag

én is kerestem már ilyet, szóval kösz az electrostore linket :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#53228) eszement24 válasza Bodz (#53213) üzenetére


eszement24
aktív tag

Szóval azt mondod, hogy ennyiért az x3 bőven megéri az x6 mellé tartalékban. Mert gondolom nem helyette, hiszen jelentős hangásbeli különbségek lehetnek közöttük :)

(#53229) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Az MW600-amról letörött a csiptető rész. Lehet ilyet valahol kapni hozzá? Vagy javíttatni?
Enélkül teljesen használhatatlan számomra. :(
Köszi

(#53230) Bodz válasza eszement24 (#53228) üzenetére


Bodz
nagyúr

Helyette nem, ez egyértelmű.

(#53231) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!
Sony Hybrid M-es méretű fülhallgató harangot vennék, amennyiben valakinél megbújik egy pár! :R Privátban várom az esetleges felajánlásokat.

meg

(#53232) đe$|re


đe$|re
senior tag

Sziasztok!
Sony MDR-EX50 fülhallgatóm mostanáig hűen szolgált, mai napon viszont feladta a küzdelmet.
Egyrészt le szeretném cserélni, másrészt kicsit feljebb is szeretnék lépni.
A forráseszköz a használat nagy részében egy Lumia 1520-as lesz.
Elektronikus zenétől, rockon át, metalig sok mindent hallgatok.

Az alábbi fülest néztem ki: Astrotec AM-800

48-50 dollárnál feljebb nem szeretnék menni. IEM kialakítású legyen, headsetre nincs szükségem.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#53233) grendel


grendel
újonc

Sziasztok!
Kipróbáltam a sokak által istenített Audio-technica ATH-CKX7 fülest és sajnos elég nagyot csalódtam.
A hangja alapján verhetetlen ebben az árkategóriában, simán alázza a Vsonic családot is, bár hozzá kell tenni hogy a hangképe inkább az elektronikus zenének kedvez, mint az akusztikus vagy komolyzenei felvételeknek.
Kényelem szempontjából sincs gond, a 360 fokban elforduló eartip nagyon sokat javít a kényelmen.
Nagyon nagy kár hogy egy csúnya tervezési hiba miatt használhatatlan a fülhallgató :W
Az a probémám, hogy az egyébként egész jó flat kábel ahol a műanyag házhoz ér ott van kb 2 mm rés, ami pont elég ahhoz hogy bármilyen mozgásnál, már egy lassabb tempójú sétánál is, folyamatosan a házhoz csapódik a kábel, ezzel elviselhetetlen mértékű kábelzajt generálva.

Mi a véleményetek? Ti nem tapasztaltatok hasonlót?
Ismertek olyan fülest az Audio-technica szériában ami hozza hangban ezt a minőséget, de nem csak egy helyben ülve lehet használni?

d( ͡° ͜ʖ ͡°)b

(#53234) #16820480 válasza grendel (#53233) üzenetére


#16820480
törölt tag

Rzt mondjuk meg tudod oldani egy-egy csepp pillanatragasztóval, vagy elegánsabban zsugorcsóvel, közepesen elegánsan szigetelőszalaggal...

(#53235) BigBlackDog válasza grendel (#53233) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem nem amiatt lesz az a kábelzajt. Legalábbis nálam nem volt túlzottan összefüggésbe kivezetésnél történő mozgás és az aktuális kábelzaj.

(#53236) grendel válasza BigBlackDog (#53235) üzenetére


grendel
újonc

Állóhelyzetben is "végigrángattam" a kábelt és sajnos ez okozza. Persze van hagyományos kábelzaj is, ahogy mozgás közben a kábel többi része a ruhámhoz ér, de az elhanyagolható ehhez képest.

d( ͡° ͜ʖ ͡°)b

(#53237) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni fülhallgattó vásárlásához, 10-15ezer FT-ot szánnék rá illetve fontos lenne minél jobb legyen a mély hangzása.

Erről mi lenne a véleményetek?
http://www.netdepo.hu/denon-ah-c260r-5244.html/hun/

(#53238) BigBlackDog válasza grendel (#53236) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor ezt én is kipróbálom otthon. VSonicból egyébként mit hallottál már, mihez tudod hasonlítani? :)

(#53239) hobbyone válasza grendel (#53233) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Az ATH-COR150 csupán a görbét nézve hasonló karakter, mint a CKX7. Itthon nem forgalmazzák, de ebay-en 8 körül kapható.

Hasonló kábelmegoldás van a Sony MH1/MH1C-nél is. Ez a "szellőzés" a Sony-nál hatással van a hangra, tehát ha szilikonnal eltömítik, megváltozik a hang.

(#53240) kemcso válasza BigBlackDog (#53238) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha megnézed a hszeit, akkor látod, hogy a Vsd1-et és a Gr07-et hallotta és szidta de utána már nem reagált semmire. Valszeg a basshead füleseket szeretheti, mert a Vsonicok magasaival volt leginkább baja (a külső kivételével)

(#53241) đe$|re válasza đe$|re (#53232) üzenetére


đe$|re
senior tag

Valaki?

(#53242) tomp


tomp
félisten

Van aki Sony mdr-ex50-ről váltott SoundMagic ES18-ra?
Van legalább ugyan olyan a hangja?
Az mdr-ex450 mellé beruházok egy kevésbé basszus orientált fülesre is.

(#53243) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok, Xiaomi Piston 2 fülhallgatót szeretnék venni, de nagyon nem lenne jó belefutni egy hamisítványba.
Ezt találtam a hozzászólások között [link], kérlek segítsetek hogy ez eredeti-e? Vagy akik már rendeltek, és tudnak másik, esetleg jobb, (olcsóbb!?) beszerzési alternatívát, azt szívesen venném. :) Külföldi rendelés nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#53244) JayZ válasza bump3r111 (#53243) üzenetére


JayZ
tag

ez bizony eredeti :)

(#53245) grendel válasza BigBlackDog (#53238) üzenetére


grendel
újonc

Vsonicból a VSD1-et és GR07-et próbáltam. Az audiotechnica inkább a VSD1 kategóriája, nekem azért tetszett jobban a CKX7 mert nincsenek olyan éles/torz magasai, mint a Vsonic füleseknek és sokkal pontosabb sztereóképet ad.
Ha csak a drivert és az eartipet nézem, akkor jó lenne ez az CKX7 csak a formatervezést szúrták el :)

d( ͡° ͜ʖ ͡°)b

(#53246) grendel válasza kemcso (#53240) üzenetére


grendel
újonc

Épphogy nem a basshead füleseket szeretem, inkább a kiegyensúlyozottabb hangképet keresem, de elég nehéz jót találni a mai kínálatból (vagy még nem próbáltam eleget).
A GR07-et eladtam, mert nagyon nem az én világom volt, ez az erős V alak az elektronikus zenének kedvez inkább.
Bevallom a VSD1-et - bár az is alulmúlta a várakozásaimat - kicsit megszerettem, kár hogy pár hónap használat után leesett és szétnyílt (!) a háza :(

d( ͡° ͜ʖ ͡°)b

(#53247) BigBlackDog válasza grendel (#53246) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk éppen a GR07 a kiegyenlített, főképpen a CKX7-hez képest. Emiatt is váltottam én az CKX7-ről, nagyon sok a mély benne számomra, a magasai meg nem csilingelnek. :(

(#53248) grendel válasza BigBlackDog (#53247) üzenetére


grendel
újonc

tény hogy elférne még magas a CKX7-ben, de a GR07-ben nekem már túlzás a magas. És ha nem valami csúcskategóriás forrással hajtod meg a GR07-et akkor sok a torz hang a magastartományban.
A CKX7 nekem ezért tud élvezhetőbb hangképet nyújtani.

[ Szerkesztve ]

d( ͡° ͜ʖ ͡°)b

(#53249) bump3r111


bump3r111
tag

Na én is berendeltem egy Piston 2-t az iBuyGou-ról 15.99$-ért. Azért elég durva a dodó árfolyama :( Remélem rendben megjön és be is válik, ámen!

(#53250) GribMate


GribMate
aktív tag

Sziasztok!

Sony Xperia Z telóhoz gyárilag szerelt füles megadta magát a napokban és szeretném valamivel pótolni.
Elvárások:
- headset legyen (valójában csak a mikrofon fontos, hogy tudjak hívásokat bonyolítani, fizikai gombjait nem használom egy Sony SmartWatch 2-nek köszönhetően)
- fehér legyen
- IEM legyen
- asszimetrikus kábelű legyen
- meg persze nyilván szóljon jól
- ár tekintetében rugalmas / meggyőzhető vagyok (15k felé azért nem szívesen mennék)

Nem vagyok otthon fülhallgatókban, de úgy tudom a hangzásban minőségibb darabok nem headsetek és vice-versa, de azért kíváncsi vagyok pár tanácsra, hogy mégis mit lenne érdemes venni.

Eddig néztem Sony MDR-EX100AP és Sony MH750 típusú headseteket (6-7k környékén), ezektől van jobb? Illetve a kettő közül melyik a jobb?
Nem ragaszkodok a Sony márkához :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.