Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#86989) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Csak röviden, volt már eleget:
SM E80
futott kb 48 órát tisztán eddig. Kellett neki határozottan (és kell is még). Egyértelműen jobb mindenben, mint elődje, a tenore (aki amúgy kellemes mindenes és semmit nem tol túl). Utóbbi kicsit fáradt, fád és bádog magasai vannak az E80 mellett. Ez viszont kicsit feldúsított basszussal bír, ami hiba és a magasai enyhén beszorultak, nem szabadok, egyelőre nem tudom máshogy leírni. Cserében élénk, közvetlen, "fun".
A tenore eszelősen kényelmes, bármeddig (nagy szó egy in earnél), az E80 vastag dömper, ami legalább is véleményes. Nem ül olyan stabilan a fülben, mint a japán és a zajizoláció is rosszabb.
Az illesztékekkel nyilván sokat lehet játszani (pl a szűk lyukú nagyon rossz hangképet ad, a teljes vetőcső szélességű sokkal szabadabb, a comply-t nem próbáltam egyelőre), de most a gyári állapot volt a cél.
Jelenlegi akciós ~35 font körüli ára erősen bestbuy szerintem.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87002) jegenye77


jegenye77
addikt

CP 500 at szeretnék rendelni de nem tudom melyik méret lenne jó nekem.
Itt a képen látszik, hogy 10 - 12 - 14 mm es van.
Nekem a mostani gyári FiiO FH3 hoz kapott 9mm es de a közepe az 11mm. Tehát ahol illeszkedik a fülembe ott vastagabb.
Amit látok a fotókon, hogy a CP 500 nak viszont " kúpos" alakja van. Ott tényleg az alja a legvastagabb része.
Ezek alapján melyik lehet jó nekem?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#87003) laleeee válasza jegenye77 (#87002) üzenetére


laleeee
őstag

Lehet hogy egyik sem.1 mm sokat számít. Én mindenből L-eset használok, de a cp500 L-ese túl nagy nekem

(#87004) leon11 válasza RetepNyaraB (#87001) üzenetére


leon11
tag

" kicsit feldúsított basszussal bír, ami hiba és a magasai enyhén beszorultak, nem szabadok, "
Kell még idő neki, kinyílik majd szépen a magas is. Majd a szűkebb szilikonnal kontrollálhatod a mélyeket.

(#87005) Tulku válasza RetepNyaraB (#87001) üzenetére


Tulku
veterán

Rakjál rá spinfit-et...nézd meg mi változik...illetve égesd még vagy 100 órát...

(#87006) skt


skt
tag

Sziasztok!
Adott egy sima akg füles (amit s10-hez adnak), ezt szeretném windows-on használni, azonban amikor bedugom a kombo jack-be, a hang szuperül működik, viszont mikrofonként, továbbra is a laptop mikrofonját akarja használni, nem a fülesét. Erre van esetleg valami megoldás? :R

(#87007) Greg204538 válasza skt (#87006) üzenetére


Greg204538
tag

Gépház->rendszer->hang beállításainál a mikrofont esetleg ki tudod választani.

(#87008) jegenye77 válasza laleeee (#87003) üzenetére


jegenye77
addikt

Lehet akkor a legkisebb kellene belőle.
Melyik típus ajánlott még?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#87009) laleeee válasza jegenye77 (#87008) üzenetére


laleeee
őstag

Ha a 11mm szélesség neked a megfelelő, akkor nézz egy ilyet S-es méretben Spinfit100 [link]

[ Szerkesztve ]

(#87010) laleeee válasza laleeee (#87009) üzenetére


laleeee
őstag

Vagy SpinFit CP100Z , az a lapított változat

(#87011) -NoVa- válasza jegenye77 (#87002) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem állok neki méregetni, de ha a FiiO-ból a legkisebbet használtad, mint én, akkor CP500-ból S vagy M kell neked. Részemről az M-es jobban bejön belőle, és egyben az egyetlen Spinfit, amiből nem az S-es kell, a kicsit más formája miatt jobb a nagyobbik. De mindegy is, mert az Acoustune és a Xelastec lényegesen jobban bevált rajta. Meg kapott indokolatlanul erősebb meghajtást is, de az itt off :)

(#87012) jegenye77 válasza -NoVa- (#87011) üzenetére


jegenye77
addikt

Ezekből melyik pontosan? Megnézném őket is, hogy még nehezebben tudjak dönteni :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#87013) -NoVa- válasza jegenye77 (#87012) üzenetére


-NoVa-
őstag

S-es Acoustine AET08, vagy S-es AZLA SednaEarfit XELASTEC.. Utóbbi jobban izolál, és jobban kapaszkodik az anyaga miatt, az előbbit könnyebb kivenni, ha sokszor szólnak hozzád.

(#87014) laleeee válasza -NoVa- (#87011) üzenetére


laleeee
őstag

Jobban szól mint a btr5? :)

(#87015) jegenye77 válasza -NoVa- (#87013) üzenetére


jegenye77
addikt

Köszönöm megnézem ezeket. Kábelt már cseréltem a FiiO FH3 on már csak ez maradt.
Nem mintha eddig nem lett volna jó de egy kis tuning nem árt :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#87016) -NoVa- válasza laleeee (#87014) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy vezetékes DAC/AMP, nagyobb erősítőteljesítménnyel (3.5mm-en konkrétan dupla), hasonló belső párhuzamos felépítéssel, és 2 db, egy generációval újabb, nagyobb áramfogyasztással gazdálkodó DAC-cal. Mégis mitől szólna jobban, ugyanmár... :D

(#87017) laleeee válasza -NoVa- (#87016) üzenetére


laleeee
őstag

Nem tudom hova ez az iszonyú kimeneti teljesítmény, a dc03-at is fülhallgatókhoz tervezték, de teremhangosításra is alkalmas, sőt a Sziget nagyszínpad is elmegy róla félhangerőn :)

[ Szerkesztve ]

(#87018) kamikaze7


kamikaze7
tag

Hi! Meg jött a fenguru tingo tc 200, hát b**ki, az 5$ árához így bejáratás nélkül is nagyot szól, iszonyat jó a hang képe, a színpadot nagyon jól át adja, basszus is van, szal egy szó, nagyon jó. Utoljára a monk plus tol voltam ennyire el ájulva, de ez még annál is jobban át adja az összképet. Aki szereti az earbudot és nem sajnálja az 5$, bátran ajánlom, és még táska is jár hozzá. 10/10. [kép]

(#87019) -NoVa- válasza laleeee (#87017) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aztán dugj rá valami kevésbé érzékeny, vagy nagy ellenállású/mindkettő fülest vagy fejhallgatót, és rájössz, hogy az a 80mW csak a telefonról is egész jól hajtható IEM-ekhez tűnik nagyon soknak. Nem a hangerő, sokkal inkább a halk hangok dinamikája, az egész zene testessége alacsony/közepes hangerőn javul.

(#87020) laleeee válasza -NoVa- (#87019) üzenetére


laleeee
őstag

Nagyobb hangerőn meg romlik. dc03 egyharmad hangerőn spotifyon már hangos. Kicsit furcsa ,tény hogy a legjobb DAC amit eddig próbáltam,részlet hangszínpad, miegymás..

(#87021) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Megvettem az ajánlott EP340-et, de van egy kis gond vele, akivel beszélek telefonon, vissza hallja magát telefonban, erre van valami megoldás?

(#87022) Kékes525 válasza -NoVa- (#86242) üzenetére


Kékes525
félisten

Most már van tapasztalat a ThieAudio Legacy 3 és a BTR5 párossal Samsung S9+ telefonról, veszteségmentes formátumokkal, amelyek "csak" CD felbontásúak. Nagy felbontású zenével még nem próbáltam, pedig van jó néhány.

Elképesztően jól szól. Az eddigi legjobb, legszebb hangzás nekem. Nemcsak relatívan. Jobbnak tartom, mint az Audio-GD-11-USB32 - (Sennheiser RS 195 sőt a Sennheiser HD650) párost PC-ről foobar2000-el. Kipróbáltam a BTR5-öt a Sennheiser 650-el ugyancsak PC-ről foobar200-el. Nagy hangerőn megtudta hajtani nagyjából, de nem volt jó így sem.

Nekem a HD650 bármelyik erősítőmmel (Audio-GD-11-USB32 vagy BTR5) kevésbé tetszik, mint a ThieAudio Legacy 3 - a BTR5, - Samsung S9+ telefon hármas).

A HD650 a tompában szól, kevesebb magas hangja van, még EQ-val is, mint a ThieAudio Legacy 3. Ezt ti értitek?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87023) fericske válasza Kékes525 (#87022) üzenetére


fericske
addikt

Én értem. A hd650-et nem könnyű kiszolgálni, hogy brillírozzon. Feltételezem még nem hallottad korrektül megszólalni azt a fejest.

(#87024) Tulku válasza fericske (#87023) üzenetére


Tulku
veterán

Valami ilyesmire tippelek én is....

(#87025) Kékes525 válasza fericske (#87023) üzenetére


Kékes525
félisten

Marantz PM6006 vagy a Marantz PM6007 az már remélem rendesen megtudja hajtani.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87026) fericske válasza Kékes525 (#87025) üzenetére


fericske
addikt

:N

(#87027) Tulku válasza Kékes525 (#87025) üzenetére


Tulku
veterán

Felejtsd el....vmi bivaly kínai thx kütyü balanced módban esetleg...
Vagy az én Gustard H10-em :K

(#87028) Kékes525 válasza Tulku (#87027) üzenetére


Kékes525
félisten

De hangfalat is meg kell hajtana, nem csak fejhallgatót.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87029) -Skylake- válasza Kékes525 (#87028) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez nem így működik.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87030) -NoVa- válasza Tulku (#87027) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt mondják az én kínai THX kütyümről is (FiiO Q3), hogy elboldogul vele balanceden, de én nem kínoznám 300 Ohmos cuccokkal, Topping A30/D30 stacket meg nem akarok az asztalra emiatt. Inkább kötök kompromisszumot, és jobban hajtható fejest hajtok jobban. Meg a 150 Ohmos Faaeal Rosemary-t, az csodásan zenél róla. A P1 is. Lassan egész bátran nézegetem a review siteokat, semminél nem jön rám az instant vásárlási inger.

" Kékes525 - Elképesztően jól szól."
Ennek meg örülök, azért is mertem ajánlani.

(#87031) -NoVa- válasza Kékes525 (#87028) üzenetére


-NoVa-
őstag

Általában nem jellemző az igazán jó minőségű fejhallgatókimenet a hangfalakhoz való erősítőkre, inkább csak szükségmegoldás van bennük. Nem véletlenül nem írják ki a specifikációit a dobozra.

(#87032) Kékes525 válasza -Skylake- (#87029) üzenetére


Kékes525
félisten

--------------

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87033) Kékes525 válasza -NoVa- (#87031) üzenetére


Kékes525
félisten

A Marantz PM6007-nél én jó minőségű DAC-okról olvastam. Ha nincs benne jó minőségű, akkor nekem nem ér meg annyit. Neked milyen THX-ed van?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87034) -Skylake- válasza Kékes525 (#87032) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az, hogy ez kezd már már egy ilyen járványszerű félreértés lenni , az integrált stereók azok nem fejhallgató erősítök. Ez két teljesen külön termékkategória, az integráltak elején a 6,3 jack az nem azért van, hogy lehessen fejes erősítőként használni, hanem ilyen vészhelyzeti megoldás, ha valamiért valamit muszáj azon meghallgatnod. Elmehetsz , vehetsz egy milliós Marantz-ot és azt oda vissza picsázza egy Atom is 20ezer forintért , mert az egyik egy fejhallgató erősítő a másik pedig nem az.

"A Marantz PM6007-nél én jó minőségű DAC-okról"

Ennek meg kutya semmi köze nincs a fejhallgatóhoz egyébként. Attól még lehet benne jó DAC , hogy fejhallgató erősítőként valójában nem használható.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87035) s4tch válasza Kékes525 (#87028) üzenetére


s4tch
veterán

Ez itt már teljesen off, de ha tényleg ilyen eszközt keresel, akkor TMP Ant kell neked.

(#87036) Tulku válasza -NoVa- (#87030) üzenetére


Tulku
veterán

Nem ilyenre gondoltam...asztalira, amiben rettenet erő van...tán most is kínálnak egyet vhol...

Kékes: Vagy hangfal, vagy fejes erőlködő....öszvér nincs...

[ Szerkesztve ]

(#87037) fericske válasza Tulku (#87036) üzenetére


fericske
addikt

De van. Mint pl. az Ant, ahogy s4tch írta.
De van a sztori tovább is.
Utána kell nézni pontosabban, de youtube videós okfejtés is van arról, hogy érdemes befogni fejhallgatózásra (is) régi (vintage) 70-80-as években készült sztereó erősítőket. Hasonlóan mint az Ant-nál, a fejhallgató kimeneten is megvan az a hangminőség mint a hangszóró kimeneten, illetve kraft is van mellette, mert nem lett túlbonyolítva ez a téma.
Konkrét típusok is vannak említve, de amúgy általános volt.

(#87038) kemcso


kemcso
Ármester

Ezt a fejhallgatós, erősítős témát folytassátok kérlek a megfelelő topikban. Köszönöm :R
Fejhallgató erősítő és DAC topik

[ Szerkesztve ]

(#87039) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! A napokban betértem a Kácsa Audióhoz, kábeljavítás céljából, és amíg csinálták, én balga - hogy elüssem az időt - meghallgattam két fülest is. Az Astell&Kern Diana is szépen szólt, de nekem sok volt a mélye. Viszont az AK T9iE hallgatva egy kis idő után elkapott a "must have" érzés. Az én kis SR-15 lejátszómmal olyat szólt, hogy csorgott a nyálam...
Csak hát az ára, ugye... A kérdésem az lenne - mielőtt elkapkodnám a vásárlást - hogy szerintetek ebben az ársávban, vagy inkább alatta, mit lenne érdemes még meghallgatni? ( És vajon találkozón kívül hol? ) Mik a vetélytársak?

(#87040) lapalapa válasza Bodor (#87039) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ennyit költöttem fejhallgatóra.
Fülesért kicsit húzós, de biztos egy "csoda".
Az okosok biztos mondanak valami okosat (is).
:K

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#87041) kemcso válasza Bodor (#87039) üzenetére


kemcso
Ármester

Ahogy nézem, a AK T9iE egy dinamikus driveres cucc, ami a Beyer Tesla driverére épül. Hallani nem hallottam, de ebben az árkategóriában (1300$) már bőven van konkurens, 6-8-10BA-val, 64Audio, CampfireAudio, stb. Beszélj Tulku-val elsőkörben a G-iről.

(#87042) lapalapa válasza kemcso (#87041) üzenetére


lapalapa
senior tag

3 db BA van benne a KÁCSA szerint, máshol meg dinamikus, érdekes.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#87043) fericske válasza kemcso (#87041) üzenetére


fericske
addikt

Akkor csak a BA? :)
A Diana is az...
A T9ie a Beyer Xelento-ra épül, amit hallottam.
Az jó füles, de szerintem túlárazott, és bőven van konkurenciája, hangkeltő technológiától függetlenül.
Viszont a kipróbálások füleseknél macerások, ugyanakkor erősen javasolt, mind kényelem és persze hangzás tekintetében ilyen ármagasságban.
Ezért csak tippelgetni tudnék, mi tetszhetne neki, azt meg nem akartam, ezért nem is szóltam hozzá.
Tulku fülesére én is kíváncsi vagyok, azt ki is tudja próbálni, de azon kívül mit tudna még és hol, azt nem tudom.

(#87044) kemcso válasza fericske (#87043) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem mindenképp, én még nem hallottam olyan dinamikust, ami olyan jól hozta az összes tartományt, mint a BA-k. A Diana egy 3-BA, a kérdezőnek 4BA van a tudomásom szerint, az semennyire nem lenne előrelépés, mint ahogy nem is volt.
Campfire-ből van itthon pár, én is hallottam vagy kettőt, U-ból nem tudom.... Ezért javasoltam én is elsőre Tulku füleseit, azok meghallgathatóak.

(#87042) lapalapa az AK oldalát kell nézni, szépen le van írva, hogy Beyer alapú tesla coil van benne (hogy mennyire alapú és nem uaz az kérdéses, a marketing mindent elbír).

[ Szerkesztve ]

(#87045) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziaszok, nem biztos, hogy ide tartozik, de van egy USB-C csatlakozós mikrofonos fülhallgatóm, HTC telóhoz kaptam. Én ezt szeretném a laptoppal is használni, ezért vettem egy USB-C to USB adaptert (charging and data transfer). Viszont ezzel rádugva a laptopra, nem érzékel semmit.

Valaki tud segíteni, hogy miért nem, és meg tudom-e mégis oldani?

(#87046) fericske válasza kemcso (#87044) üzenetére


fericske
addikt

Nem marketing van az AK-nál. Korrektül le van írva, hogy melyik mester munkáját dícsérik a fejeseik, füleseik.
Eddig, ha jól tudom, a Finalt, JH-t és a Beyert kérték fel ilyen munkára.
Persze kapnak AK elnevezést, mert nem pont ugyanazok mint a gyártó "azonos" termékei.
A Xelento-s tapasztalatom is csak idézőjeles lehet a T9ie viszonylatában.
Dinamikusokból miket hallottál eddig?
Szubjektíven én azokhoz húzok inkább, de igaz, hogy objektíven nézve, általában a BA akkurátusabban teljesít. De azért össze tudnék vetni árában néhány DD-t velük (egyik sem filléres darab, persze).

(#87047) s4tch válasza Mauzes (#87045) üzenetére


s4tch
veterán

https://mobilarena.hu/tema/fulhallgato_erositok_dacs_headamps_headphone_amplifiers/friss.html

Ide tartozik. Majd írd meg azt is, hogy milyen oprendszert használsz. Ha olyat, amihez nincs UAC2 driver, akkor ott lesz a probléma, nem az adapter körül.

(#87048) kemcso válasza fericske (#87046) üzenetére


kemcso
Ármester

Az előző teslás AK-ra azt írták, hogy az 1-1ben Beyer (Xelento), T9ie meg azt, hogy módosítottak rajta. Erre írtam, hogy lehet marketing, hogy el tudják adni az újat, de össze kellene hasonlítani.
Újat egyet se, főleg nem a drágább régióból. A régebbi tapasztalatom az, hogy egyszerűen nem teljesítenek ilyen kis méretben minden tartományban jól a DD-k, részletességben meg elmaradnak egy sokBA-tól. Hybridekből vannak jók, pl ami volt Tulkunak Campfire.

(#87049) fericske válasza kemcso (#87044) üzenetére


fericske
addikt

Ok, rendben. Nem kötözködésből, tényleg, csak nem jön át az érvelésed :)
A kérdezőnek van egy 4BA fülese, ezért nem izgult rá egy 3BA iem-re.
Van egy DD amire ráizgult a 3BA és 4BA ellenében.
Mennyi BA kellhet, hogy ezt a hibát kiküszöbölje? :)
Ne tudom. Final FI-BA-SS. 1BA csak, de az ott van.

(#87050) -NoVa- válasza fericske (#87049) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na ez tipikus én, amikor jött az infofoszlány, hogy jön néhány héten belül a Shuoer Tape Pro, az eredeti árán, és elvileg csak a 3k környéki hegyet reszelik le az eredeti hangképéhez képest, és még nincs EST driveres fülesem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.