Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) kemcso válasza Kleroo (#53700) üzenetére


kemcso
Ármester

A Piston sokkal kiegyensúlyozottabb füles, mint a CX300 (kevesebb a mély benne). Aminek hasonló hangképe van az az E10. De mindkettő nagyságrendekkel jobb, mint a CX300

(#53699) monti0222w persze, a netes rendeléseknél kötelező, hogy X (asszem 8) napon belül ha nem vagy elégedett visszaküldheted. Csak a szállítási költséget bukod el.

[ Szerkesztve ]

(#53702) Kleroo válasza kemcso (#53701) üzenetére


Kleroo
veterán

E10-bőll van mic-es verzió?
Pistonból EQ-val kikergethető hasonló agyrobbanás mint anno CX300-ból?
(azért CX300-hoz mérek, mert anno az volt egy nagy áttörés, és sztem mindenki ismeri) Visszagondolva huhh mekkora hatalmas durranás is volt úgy 7-8 éve.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#53703) szentkuti11 válasza Kleroo (#53702) üzenetére


szentkuti11
addikt

Van az E10-ből mikrofonos, az E10s, illetve az E10m. Ha belefér a keretbe, én inkább azt javasolnám.

(#53704) monti0222w válasza kemcso (#53701) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi, nem gond 1 ezresért nem verem magam a földhöz, rengeteget olvasok a RE-400, és a 300 különböző változatairól, külföldi tesztek, vélemények és egyre jobban a 300h felé kezdek vonzódni és ha jól értelmezem a h variáns ami ott van ahol a 400, csak több basszussal. Meg szintén, ha jól értelmezem akkor jobb a kábel és az illeszték is!? Hát nehéz, de csak meghozom a döntést. :)

(#53705) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Elolvastam az osszefoglalot, de "leheletnyivel" jobban erdekel masok szemelyes tapasztalata, ezert is teszem fel kerdesem.
Sok helyen olvasom, hogy piston 2 milyen jo az araert. Engem az erdekelne, hogy hallgat e kozuletek valaki ilyen fulessel death metalt, es mennyire van megelegedve?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#53706) randras_83 válasza Kleroo (#53700) üzenetére


randras_83
addikt

véleményem szerint simán. :) bár cx300-at nem hallottam, de sanszos, hogy szebben szól a piston.
Az E10 esetében több a mély, de a piston sem fog csalódást okozni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#53707) kukulec


kukulec
őstag

helló, a sennheiser momentum fülhallgatóval van valakinek tapasztalata? a másik kérdés, hogy egy jó fülhallgató képes pariban lenni egy fejessel?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#53708) Ati1979 válasza kukulec (#53707) üzenetére


Ati1979
veterán

Divat fejhallgató, viszonylag jól szól de nem az árához képest. Inkább akkor amperior.

Nem nagyon tud. Esetleg egy 3-4 armatúrás drága füles. Attól is függ milyen fejeshez hasonlítod.

(#53709) #16820480 válasza kukulec (#53707) üzenetére


#16820480
törölt tag

Várj, most melyik Momentumról beszélünk? A nagyra, ami fül körél ül, arra igaz az, amit Ati ír, a kisebbre meg az ine-ear változatra már az sem, azok simán csak gyengék.
Azonos áron nem szokott általában tudni versenyezni egy füles egy fejhallgatóval. Talán a legolcsóbbak közt van olyan, mert annyiból egyszerűen nem lehet fejest építeni. Az ilyen RetroDJ meg hasonló fejesek, hát nem is tudom, én inkáb vennék annyiért fülest, akármenyire is dícsérik a fejes topikban őket.

(#53710) SsPL711


SsPL711
őstag

Sziasztok!
Régen jártam erre, mert meg vagyok/voltam elégedve a GR06-al.
De, sajnos a jack csatlakozónál a kábellel történt valami, kezd lejönni a pvc szigetelés a vezetékről. :((
Hasonló hangzású fülest tudnátok ajánlani?
Nem muszáj a fül feletti kábel vezetés.
Esetleg egy gr07 kielégítené az igényeimet a gr06 után?
Esetleg új, szerelhető jack-re át lehetne operálni a vezetékeket?

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#53711) BigBlackDog válasza SsPL711 (#53710) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem a vezeték-csatlakozó átszerelése is megoldható, akár otthon is egy pákával és némi ügyességgel. A GR07 viszont biztosan kielégítené az igényeidet, véleményem szerint minden téren jobb. :)

(#53712) SsPL711 válasza BigBlackDog (#53711) üzenetére


SsPL711
őstag

A sima gr07 nem mélyszegényebb mint a gr06? Az átforrasztással nem lenne gond, csak nem lehet tudni, hogy most melyik szál melyik pólusra van forrasztva.
Bár ameddig nem véglegesítem addig a balance-al ki tudom deríteni, hogy jól forrasztottam e. :)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#53713) kemcso válasza SsPL711 (#53712) üzenetére


kemcso
Ármester

Simán átforrasztható, azzal nem lesz gond.

GR07<>GR06: egy nagyságrenddel jobb a GR07 és sztem még több is benne a mély. Viszont ha nem akarsz ennyit költeni, akkor a VSD1 (vagy az S) is jó alternatíva lehet, kicsit V-bb, mint a 06. Emlékeim szerint a VSD3S lényegesen több méllyel rendelkezik, mint a 06 (és jobban V karakter), és elég sok minőségi probléma is felmerült itt a topicon.

[ Szerkesztve ]

(#53714) raven12 válasza kemcso (#53713) üzenetére


raven12
senior tag

GR06 mélyhiányos GR7-hez képest, és nem mellesleg a GR06 középkiemelt szerintem.

(#53715) SsPL711


SsPL711
őstag

Köszönöm mindenkinek. Előbb megpróbálom átforrasztani, utána ha ez nem segít, megvizsgálom a többi ajánlatot.
A középkiemeltsége számomra nem hátrány. De, legyen mélye is.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#53716) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Van valakinek itt olyan tripla galléros gumija, aminek a belső juk átmérője 3mm vagy kisebb (lényeg hogy 4-nél kisebb). A Vsonic GR07-emre kellene, mert a 4mm-esek leesnek róla és a fülemben maradnak, a sajátja meg nekem picike. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#53717) Ati1979 válasza #16820480 (#53709) üzenetére


Ati1979
veterán

Bocsánat ezt benéztem. :B Fejesre gondoltam...

(#53718) BDave


BDave
őstag

Sziasztok!

Egy Sennheiser CX 150 és 200 között mekkora különbség van (az árán kívül)? Érdemes venni a 200-at vagy ilyen árkategóriában is még felejtős a Sennheiser? Nekem jelenleg egy 150-es van már kb. 3-4 éve, de most kezdett el a jobb oldala halkulni, ezért gondolkozom a cserén. Utcán használnám, mindenféleképpen IEM típust szeretnék, gitárcentrikus zenéhez (indie, metal, blues, stb.). Nem vagyok egy audiofil, meg voltam/vagyok elégedve ezzel a 150-nel, csak gondoltam hátha esetleg lehetne egy kicsivel jobb fülest venni márkán belül, max 10e Ft-ért. Vagy inkább más márka az Összefoglalóban ajánlottak közül?

[ Szerkesztve ]

(#53719) assemble


assemble
addikt

No, a VSD2S-em elvileg mar kikuldve, remelhetoleg par heten belul meglesz :)
Kozben LMUE-rol posztoltak egy kepet az AN16-rol, jo rondak a szamok rajta, de remelem a GR06 haz/GR07 driver miatt azert finom lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#53720) pető bá' válasza BDave (#53718) üzenetére


pető bá'
őstag

"Nem ajánlott márkák
Néhány márka sajnos nem követi megfelelően a piac alakulását, ezért jelenleg vagy rendkívül rossz ár/érték arányú termékeik vannak, vagy esetleg minőségi problémákkal küzdenek. Az alábbi fülesek megvétele nem ajánlott, mert általában kevesebb pénzből jobb/tartósabb/élvezhetőbb ajánlatok közül választhatunk:
[...]
- Sennheiser (rossz ár/érték arány, főleg alsó kategóriában)
[...]
"
inkább más márka :)

"... and I hope you have a great day!"

(#53721) honfoglalo válasza pető bá' (#53720) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Amúgy a Sennheiser Momentum iem a tesztek szerint (megbízható oldalak tesztjei szerint is) jó ár/érték arányú.
Szívesen meghallgatnám.

(#53722) kukulec válasza #16820480 (#53709) üzenetére


kukulec
őstag

értem. a fülhallgatóra gondoltam, mert sok jót olvastam róla.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#53723) #16820480 válasza honfoglalo (#53721) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha jó ár/érték arányú lenne az a füles, az elég érdekes helyzetet szülne házon belül, mert az kellene jelentse, hogy kb jobban (vagy hasonlóan) szól, mint a drágább ie60 és ie80 modellek. De valóban ki kellene próbálni, hogy megítéljük. Látatlanban viszont ajánlani szerintem nem érdemes.

(#53724) honfoglalo válasza #16820480 (#53723) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Igen, meglepő lenne, de végül is a végtelenségig nem gyárthatnak sz@rt. :)
Lehet, hogy kezdtek csökkeni az eladások. Mindenesetre jó lenne kipróbálni.

(#53725) Kroni1


Kroni1
veterán

Sorry ha off, de nem találtam jobb topicot!

Ha egy fülhallgató egyik fele idővel egyre halkabb lesz, az driver hibára utal és vszleg nem a kábel a ludas igaz?!

Csak mert van egy philips SHE9005-ös fülesem, és a mikrofonos kábele szőtt, aranyozott, hangerőszabályzós, android vezérlős, szóval ha lehet a telómhoz tartalék fülesnek megmenteném.. Másik kérdésem ebből jönne: lehet-e esetleg olyan olcsóbb IEM fülest (kábel nélkül vagy akár kábellel együtt) kapni ami szerelhető, forrasztható? Régen a Sony hpm70 füleseimet szereltem agyba-szájba mindig újabb kábellel mikor megtört a gyárijuk..

(#53726) BDave válasza pető bá' (#53720) üzenetére


BDave
őstag

Akkor legyen más márka: a SoundMAGIC ES18 és E10 között mi a különbség? Csak kialakításban, külsőben más?

(#53727) szentkuti11 válasza BDave (#53726) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az E10-nek kicsit eltérő karakterű (kifejezetten mélyorientált), de sokkal jobb hangja van, mint az ES18-nak, jobb az anyaghasználata és kábele, tartósabbnak érződik. Szerintem kifejezetten megéri a felárat.

[ Szerkesztve ]

(#53728) BDave válasza szentkuti11 (#53727) üzenetére


BDave
őstag

És az E10-hez képest milyen a Xiaomi Piston? Mert az árban a kettő között van.

(#53729) szentkuti11 válasza BDave (#53728) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ízlések és pofonok. Ha neked a Sennheiser-es mélykiemelt hangzás tetszik, akkor inkább az E10-et érdemes választanod, a Piston jóval visszafogottabb hangú, ugyanakkor az is egy kellemes darab.

[ Szerkesztve ]

(#53730) BDave válasza szentkuti11 (#53729) üzenetére


BDave
őstag

Nem mondanám, hogy nekem csak a Sennheiser jön be, mert mást nem próbáltam még. Köszi, majd átgondolom. :)

(#53731) Kleroo


Kleroo
veterán

E10M vagy E10s a jobb mices verzió? (droid ZTE Red bull V5-höz lenne)

contaxq: Véletlenül nálad nincs valamelyik? :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#53732) Kroni1 válasza Kleroo (#53731) üzenetére


Kroni1
veterán

az egyik iphone-okhoz van, a másik androidhoz, neked az kell sztem...

(#53733) PpenoO válasza szentkuti11 (#53729) üzenetére


PpenoO
őstag

Nekem van E10 és Piston 2.1 is. Lehet botfülű vagyok de a Pistonba is van bőven mély, ráadásul az E10 nem annyira pontos, nyúlnak/búgnak a basszusok.

E10et inkább Hip Hopra ajánlanám, de ahol fontos, hogy a basszusnak legyen érezhető eleje és vége pl. tucci tucci zenék, a Piston jobban szuperál szerintem.

Kábelezés szinten viszont ég és föld az E10 javára. Húzná a fa..nyakára az, aki kitalálta ezt a "kevlár harisnyázást" a Pistonnál.

(#53734) szentkuti11 válasza PpenoO (#53733) üzenetére


szentkuti11
addikt

Szerintem a Piston-ban nagyjából egyféle basszus van, az E10 azért kicsit részletesebb az alsó tartományokban. Ugyanakkor a Xiaomi-ban is bőven van mély, persze.

(#53735) Kleroo válasza szentkuti11 (#53734) üzenetére


Kleroo
veterán

Piston egyébként nem túl nehéz/nagy? Hölgy tulajnak lenne :)
Akár futáshoz is....

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#53736) Kroni1


Kroni1
veterán

Ha az árkülönbséget nem nézzük, akkor melyiket ajánlanátok V karaktert és mélyeket kedvelő embernek:

SoundMagic E10 vagy Vsonic VSD1?!

Én ahogy olvastam az E10-re jellemző a több mély, viszont a VSD1 talán a jobb szigetelés miatt lehet jó választás nem.. :F

(#53737) kemcso válasza Kroni1 (#53736) üzenetére


kemcso
Ármester

VSD1 ugyan V-nek van írva, de közel sincs annyi mély benne, mint az E10-ban. Cserébe sokkal pontosabb, részletesebb, jobb füles. Sztem :) Jah és az izolációja átlag feletti.

(#53738) szentkuti11 válasza Kleroo (#53735) üzenetére


szentkuti11
addikt

Futáshoz szerintem nagy/nehéz, ha fül mögötti elvezetéssel használod, akkor talán jó lehet, de inkább kényszermegoldásnak nevezném.

(#53739) BDave válasza szentkuti11 (#53727) üzenetére


BDave
őstag

Az számít, hogy az aljzat egyenes vagy L-alakú? Én azt gondolnám, hogy az L-alakú kevésbé törik meg a zsebben egy fektetett telefonba dugva.

(#53740) szentkuti11 válasza BDave (#53739) üzenetére


szentkuti11
addikt

Én az L-alakút favorizálom, ha a telefonod alján vagy tetején van a jack csatlakozó (99,9%), akkor zsebben hordáshoz az a legjobb megoldás. Ennek ellenére csak az egyenes jack miatt nem mondanék le egy jó fülesről.

(#53741) AGE-T válasza honfoglalo (#53721) üzenetére


AGE-T
senior tag

Nagyon sok mély és szinte semmi más. Még nekem is sok, aki amúgy szereti a sok mélyet. Anyaghasználat rendben van.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#53742) repvez


repvez
addikt

Nem tudom, hogy itt jó helyen kérdezem e ,de ez is füllhalgató,de nem láttam itt olyan kérdést ami BT fülhallgatóval foglalkozna.
Ha esetleg valakinek lenne tapasztalata ilyenekkel vagy van egy olcsó,de jó minőségű tipusa amit ebayon vagy más oldalról beszerezhető anak örülnék, mert rendeltem egyet,de sajnos már 1,5m-ról is szakadozik a zene.
Igy meg pont az értelmét veszti el a vezeték nélküli kapcsolat. Futáshoz és kerékpározáshoz kellene,de nem a szilárd keretes verziók hanem ami csak egy sima vezetékkel van a 2 füles összekötve. és az akksik is ott vannak.

(#53743) honfoglalo válasza AGE-T (#53741) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Ez érdekes, a teszt szerint (http://theheadphonelist.com/headphone_review/sennheiser-momentum-ear/) kevesebb benne a mély, mint az ma750-ben. Furcsa.

(Bocs mobilrol nem sikerult a linket kijelölni).

(#53744) eszement24 válasza repvez (#53742) üzenetére


eszement24
aktív tag

Mi neked az olcsó? Nekem volt sok (most is van) nagyon eltérőek minőségben és tulajdonságban meg hangzásban.

(#53745) BDave válasza szentkuti11 (#53740) üzenetére


BDave
őstag

De azért ugye az ES18 se egy rossz füles? Egy Sennheiser CX150-nél mindenképp?

[ Szerkesztve ]

(#53746) szentkuti11 válasza BDave (#53745) üzenetére


szentkuti11
addikt

Egy CX150-nél termédzetesen jobb.

(#53747) repvez válasza eszement24 (#53744) üzenetére


repvez
addikt

Mondjuk 5k a teteje. Mivel nem losless-re kell hanem csak sima mp3, hoz kültéri sporthoz igy csak az a lényeg hogy szóljon valami,de a BT csatlakozással ne legyen probléma és pár napig birja energiával.
A mostanival csak az az egy gondom, hogy 1,5m-ról már szakadozik a kapcsolat a régebbi nagyon jó volt ilyen téren csak 4-5 év után felmondta a szolgálatot az akksija és nem cserélhető.(jabra BT3030)

Tehát a 10m-es csatlakozást tudja és a hangot is átvigyen hivássokkal együtt elfogadható szinten.A huawei P7esem már BT4.0ás. nem tudom hogy a 4.1 jó lenne e hozzá vagy hogy a visszafelé lévők mennyire okoznak gondot.

(#53748) Kroni1


Kroni1
veterán

Hátha valaki mást is érdekel: ebayen a Meelectronics-tól közvetlenül lehet venni új Sport-Fi M6P fülest csak a füldugókkal, a teljes gyári csomagolás nélkül, és jóval olcsóbb mint a retail pack.. Rendeltem is egyet, 5.4k-ra jött ki szállítással együtt, nekem sportoláshoz tökéletes lesz!

(#53749) Kleroo válasza Kroni1 (#53748) üzenetére


Kleroo
veterán

Oszt jóóó cucc ez? :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#53750) kemcso válasza Kleroo (#53749) üzenetére


kemcso
Ármester

Attól függ mire :) Sportolni igen (fül feletti, jó a kábele, nem drága), de a hangja nem nagy szám, ennyiért a SM ES18 lényegesen jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.