Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) kemcso válasza pisti8905 (#47000) üzenetére


kemcso
Ármester

Sehol semmi infó róla -> sanszosan valami ócskaság (vagy csoda, de ennek pici az esélye). Ebay-en 3500 Ft körül fut + szállítás ->ennyiért inkább a Soundmagic ES18 (de az csak füles, nem headset!)
Vagy az összefoglalóból válassz....

(#47002) _q válasza domerator (#46992) üzenetére


_q
addikt

Van rá valami "speciális technika" amivel megoldható a gumiharang biztonságos felhelyezése? (elég félreérthető :D de csak is komolyan)

(#47003) domerator válasza _q (#47002) üzenetére


domerator
veterán

Szerintem semmi spec technika nincs, nagyon kell figyelni... esetleg elotte a vetocsovet kicsit benyalazod, de akkor ez is felreertheto :DDD :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#47004) #16820480 válasza mdraco (#46993) üzenetére


#16820480
törölt tag

A gyári füleseknél általában bármi jobb. A legtöbb gyártó (főleg az olcsóbb modellek mellé) ilyen filléres vackot ad gyári fülesként, amit mondjuk nagyker áron 200-300 Ft/db áron lehetne szerezni.

más: Most vettem a napokban egy számítógéphez való mikrofonos headsetet, ami csak azért kellett, mert a céges konferenciaszoftver hangerejét nem lehet szoftveresen állítani (semmi hatással nincs rá a windows hangerőszabályzója, folyamatosan teljes hangerőn üvölt), így kellett egy olyan, amin van analóg tekerős hangerőállítási lehetőség. Nos, nem vittem azért túlzásba, kemény 18 yuan volt szállítással, ami kb olyan 600 forint, és a felirat szerint Sony márkájú.
Hihehetlen ár/érték arányt képvisel, még ezzel a vételárral is a fenti hányados végtelenbe konvergál :D Magas hangokat nem képes kiadni, de igazából a mélyek is teljesen hiányoznak, a középtartományt pedig kellemesen összemosott búgás képviseli, így még azt az egyszerű feladatát is alig képes ellátni, hogy telefonos konferenciák alatt halljam a másik fele(ke)t. De hatalmas előnye, hogy le lehet halkítani, hogy kevésbé bántsa a fülem.
Sokat elmond, hogy a kollégám, aki a telefonja gyári headsetjén hallgat zenét, is azt mondta rá, hogy ilyen silány minőséget még nem hallott :))

(#47005) honfoglalo válasza #16820480 (#47004) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Bezzeg az Earpods :DDD

(#47006) kemcso válasza honfoglalo (#47005) üzenetére


kemcso
Ármester

Az az általam hallott earbudokhoz képest jól szól. Csak az izolációja elég szar szegénynek...

(#47007) honfoglalo válasza kemcso (#47006) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Annyira tényleg nem rossz amúgy. Azt mondjuk nem igazán értem, hogy ha annyira be tudja dugni valaki a fülébe (nem igazán hagyományos earbud ugye), akkor miért nem vesz már Inear-t - Leszámítva persze azt a párszázmillió embert, aki telefonhoz kapta és boldog vele :)

(#47008) kemcso válasza honfoglalo (#47007) üzenetére


kemcso
Ármester

Azért más a kettő, egyiket a hallójáratodba dugod (IEM), ezt meg csak a fülkagylóba, mint egy earbud-ot. Nem megy mélyre.
Én csak azt nem értem, hogy mivel kb semmit se izolál hogy hallanak a buszon-metrón bármit is a zenéből :F

(#47009) honfoglalo válasza kemcso (#47008) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Egyéni preferencia. Engem pl. jobban zavar az a műanyag bizbasz a fülkagylómban, mint egy gumi, túl mélyre az se feltétlen megy.
Hát föltekerik maxra, és úgy hallgatják mint egy rádiót, én is hallom méterekre, nemhogy ők.

(#47010) kemcso válasza honfoglalo (#47009) üzenetére


kemcso
Ármester

Lehet te jobban hallod, mint ők :DDD

(#47011) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

A Sony okostelefonomhoz keresek headset-es in-ear fülhallgatót, 10000 Ft alatti kategóriában. A telóhoz adott gyári Sony füles nekem teljesen megfelelt, sajnos leamortizáltam, e helyett keresek valamit ami jól szól, de nem nagyon drága. Mit ajánlanátok?

A bevezetőben szereplő lista mennyire naprakész? Volt eddig Maxell Metallics-om, de fél éven belül ment tönkre (a hangját szerettem, de headset mostmár kell). Volt még Brainwavz R1-em az Mp4Nation-ről, szerintem nem szólt olyan jól mint amennyire itt dicsérték, és az is tönkrement 1 éven belül.

(#47012) kemcso válasza NeoExDeath (#47011) üzenetére


kemcso
Ármester

Naprakész, frissítve: 2014.06.19

Sony MH1C (ha újabb fajta a telefonod), Soundmagic E10M kb, ami mikrofonos és az árkategóriában van. Mindkettő mélykiemelt, hangban sokkal jobb náluk a Vsonic VSD1, Soundmagic E30, de ezek nem mikrofonosak.

(#47013) NeoExDeath válasza kemcso (#47012) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

A Sony MH1C az árgép szerint 13900 Ft-nál kezdődik, ami nagyon kívül esik a belőtt árkategórián, én mindenképp 10 alatt költenék most erre. A mikrofon mindenképpen kell.
A Soundmagic E10M szintén 13-nál indul a google találatok alapján. 10 alatt nincs semmi alternatíva?

Az újabb telefon mit jelent? Sony Xperia S-el használnám.

(#47014) honfoglalo válasza NeoExDeath (#47013) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Van, Xiaomi Piston 2. Mondjuk sokan még nem hallották itt, ezért nincs az ajánlottak között, de 5000-ért én simán berendelném, a tesztek alapján nagyon nem lehet vele mellé lőni. (link, link.

(#47015) kemcso válasza NeoExDeath (#47013) üzenetére


kemcso
Ármester

Ebay-en nézd, ott az MH1C 5-6e körül van emlékeim szerint. E10M szintén 10 alatt van...

(#47016) Adrián0419


Adrián0419
tag

Sziasztok! Még mindig nem adtam fel a reményt, hogy valaki véleményezi nekem a creative aurvana in ear3-as fülest, esetleg felvilágosít hogy megéri spórolni rá plusz 10 ezret, amennyiben jobban járnék vele mint a 2-vel.. :D

(#47017) BigBlackDog válasza Adrián0419 (#47016) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Külföldi rendelés nem játszik?

(#47018) Adrián0419 válasza BigBlackDog (#47017) üzenetére


Adrián0419
tag

Egyelőre nem tudom, visszakapom-e a pénzt az elromlott Sennheiserem után, ma vitte vissza iPonékhoz a garanciafutár. Ha csak levásárolni tudom az összeget, tőlük kell rendelnem, ott meg más jó fülest nem nagyon találtam ebben az árkategóriában, mint az In Ear 2 vagy 3, ezért vacilálok a kettő között. (Sennheiserek már nagyon nem játszanak) Miért, mi az ötlet? :)

(#47019) honfoglalo válasza Adrián0419 (#47018) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Bemész a boltba és eladod valakinek a levásárlás jogát. 10p-nél nem hiszem, hogy több, aztán rendelsz kínábul:)

(#47020) Bodz válasza Adrián0419 (#47016) üzenetére


Bodz
nagyúr

Konkrétan a kérdésedre nem tudok válaszolni, viszont eszembe jutottt valami. Rock, metál, hip-hop, ezek nagyon nem a 2 barátai. Kicsit kevés a mély, meg az egész hangja egyszerűen túl nyugis. Inkább érzi jól magát finomabb, kevés hangszeres, jazzes, vokálos dolgokkal például. De ezekkel egész nagyot alakít.

[ Szerkesztve ]

(#47021) zack


zack
nagyúr

Eladtam a G2-öt és várom hogy a 1520-as Lumia nálam legyen. Ha jó lesz zenében, nem veszek mp3 lejátszót, ellenben egy GR07 BE-t lehet megelőlegezek magamnak, amíg nem adom el az IE8-at.
IE8-hoz képest mit kellene hallanom? Van hátránya az IE8-hoz képest?

Gondolkodom az IE80-on is, de ez csak akkor ha elvitték az IE8-at, és ki tudom pótolni (+22k és megint 2 év gari).

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#47022) honfoglalo válasza zack (#47021) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Nem lesz olyan fun hangzású. Élesebb, metszőbb a hangja, cserébe pontosabb, gyorsabb, részletesebb.
+22-ért majdnem egy új MA-750-et kapsz, ami mèg lehet, hogy jobb is :D

[ Szerkesztve ]

(#47023) raven12 válasza honfoglalo (#47022) üzenetére


raven12
senior tag

nem lennék meglepve :U
Garancia-buziknak meg főleg jó. :K

(#47024) zack válasza honfoglalo (#47022) üzenetére


zack
nagyúr

Ő az?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#47025) honfoglalo válasza zack (#47024) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Aha.

(#47026) #16820480 válasza zack (#47021) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hátrány a Sennhez képest a fix kábel, előny meg kb midnen más, de ez persze relatív. Szerintem az IE8 hangja kb olyan részletszegény meleg és lassú folyó, a GR07 meg pontosabb és gyorsabb hegyi patak, ami elsőre lehet, hogy bántó lesz, ha nagyon megszoktad az előbbi hangzást. Hangban nekem a GR07 minden téren jobban tetszett, bár azt hozzá kell tegyem, hogy a tapasztalatok alapján nekem inkább a világos hangzás jön be. Ha több mély kell, meg a garanciára izgulsz jobban, akkor az RMA tényleg jobb választás lehet, mert 3 éven belül zokszó nélkül cserélik újra, és az i változatban távirányító is van.

Egyébként mindkettőt ki tudod próbálni, GR07 elég sok embernek van a topikban, RMA meg honfoglalónak, ha jól emlékszem.

(#47027) zack válasza #16820480 (#47026) üzenetére


zack
nagyúr

Ok. Köszi.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#47028) Nawheera


Nawheera
csendes tag

Sziasztok!
Most jöttem vissza Mo.-ra egy kis időre, és még mindig eladó egy egyszer kipróbált ATH-CKX9 SV baráti áron. Valakinek tapasztalat a SONY MDR-XB90EX fülessel?

(#47029) Adrián0419 válasza Bodz (#47020) üzenetére


Adrián0419
tag

Akkor talán mégis jobban járnék a 3-assal, ha a 2-es ennyire relax feelinget ad. Remélem azért a 3-as rock kompatibilisebb, bár szerintem az nem hátrány egyik műfajnál sem, ha nem tépi le az agyad a túl sok bass. :)

(#47030) kemcso válasza Adrián0419 (#47029) üzenetére


kemcso
Ármester

Mindenképp hallgasd meg előtte a 3-at is, az is inkább a jazz-hez és társaihoz passzol szerintem. De ez egyéni ízlés kérdése is.
Mindenesetre az Aurvana 3 tetszik nekem a 2BA-k közül a legjobban :)

(#47031) Adrián0419 válasza kemcso (#47030) üzenetére


Adrián0419
tag

Pont az a probléma. hogy belehallgatni nincs lehetőségem, ezért próbálok tőletek informálódni, még mielőtt megrendelném. Gitározós muzsikához ennyire nem lenne kompatibilis? :F Más lehetőséget nem nagyon látok iPonon, max Sony XBA-H1, de arról nem sok jót olvastam, Aurvana-val ellentétben.. :)

(#47032) kemcso válasza Adrián0419 (#47031) üzenetére


kemcso
Ármester

Az armatúrások hangja eltér a dinamikustól és a 2BA-kat sokan mélyhiányosnak érzik, ezért írtam, hogy halgass bele. Akár egy másik 2BA-s ba, pl a VC1000, R-50, DBA-MKII, SE425 is hasonló hangzásvilággal rendelkezik.
Sztem is jó füles az Aurvana 3, csak arra próbálom a figyelmed felhívni, hogy ez más. De simán megszokható :K

(#47033) #16820480 válasza Adrián0419 (#47031) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem erősen preferencia kérdése. Én például nem szeretem a túl sok mélyet rock/metál alatt, mert elnyomja a középtartomány (gitár és ének) részleteit, még ha nem is úgy nyomja el, hogy a füles nem képes kiadni, de egyszerűen a mennyiség miatt arra figyel az ember, nem hallja meg a többit.
A H1 papíron izgalmas (felépítésű) füles, de az az egy ember, aki eddig hallotta nem volt elájulva tőle...

(#47034) Adrián0419 válasza #16820480 (#47033) üzenetére


Adrián0419
tag

Ezzel én is egyet értek, 3 évig használtam Sennheiser CX-300 II-t, de úgy éreztem a sok mély elnyomja olykor a lényeget. H1 akkor felejtős. :)

(#47032) kemcso: szívesen tesztelnék egy 2BA-t, de sajna nem tudok hozzájutni ezek közül egyikhez sem hogy kipróbáljam, így látatlanban (hallatlanban :DD ) kell megvennem, de azt hiszem bátor leszek, ha azt mondod hogy megszokható. Nem is baj egy kis változatosság 3 év után. :)

Köszönöm a segítségeteket! :R

(#47035) kemcso válasza Adrián0419 (#47034) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem a 2BA-k közül ez a legjobb választás.
Majd számolj be róla, hogy hogy tetszik :R

(#47036) pisti8905 válasza kemcso (#47001) üzenetére


pisti8905
csendes tag

Ugyan ezt tapasztaltam én is, semmi információ, ezért is próbáltam meg inkább személyes tapasztalatokból meríteni. Egyébként egy rokr eh20-at használok most, kényelem szempontjából meg vagyok vele elégedve, eddig ez a legjobb. Használtam előtte jivo elements fülhallgatót hát az pocsék volt kényelem szempontjából, volt egy samsungom is az sem igazán nyűgözött le. Nem próbáltam még igazán profi minőségű darabokat így nem is igazán van viszonyítási alapom, hogy mit kéne hozniuk, ettől függetlenül a hangzásukra nem panaszkodom. Kicsit pontosítva az igényeimet, egy motorola razr xt910-hez szeretnék füllhallgatót választani, szeretem a kényelmes darabokat, ne kelljen 5 percenkét igazgatni és ne is fájduljon meg a fülem tőle 1 órás vonat út után. A rokr ennek az igénynek tökéletesen megfelelt. Hangzásban kicsit szeretnék előrébb lépni, főleg az elektronikus stílusokat kedvelem pl: house, progressiv, minimal. Természetesen legyen tartós.
Ahogy javasoltad bele néztem az összefoglalóba, ki is néztem a Sony MH1C.

(#47037) weres78


weres78
senior tag

Sziasztok!
Fülhallgató választásban kérnék segítséget Tőletek! Telefonon szeretnék zenét, és ami fontosabb nyelvleckét hallgatni munka közben. A meló tömegközlekedés, vagyis legtöbbször csak az egyik fülem lehet bedugva (nyelvlecke).
Ha valami fontos infó kimaradt, kérdezzetek! 😊

Ja igen, nagyon max 10000em van a célra...

(#47038) Deck válasza weres78 (#47037) üzenetére


Deck
titán

VSD1 9ezer

[ Szerkesztve ]

PS5

(#47039) Ati1979 válasza zack (#47021) üzenetére


Ati1979
veterán

Telefonnak csak ajánlani tudom az 1520-at! :)
Zenét nem hallgattam rajta csak egyszer kipróbáltam. Így sok infóm nincs a hangjáról.

Az ie80-at szerintem felejtsd el. Jobb befektetés a gr07 (BE).
A hátrány talán csak a cserélhető kábel, mint ahogy már írták előttem.

Érdemes lehet kipróbálnod vásárlás előtt néhány 2 armatúrás fülest az ajánlottak közül. Hátha valamelyik megtetszik.

A fórumon van néhány fellelhető füles azért.

(#47040) Don't Panic válasza weres78 (#47037) üzenetére


Don't Panic
senior tag

Sony MDR-EX50 jó szívvel ajánlom

(#47041) kerekfej válasza Don't Panic (#47040) üzenetére


kerekfej
addikt

Csak ami a hangzását illeti az elég gyenge...

(#47042) Kroni1


Kroni1
veterán

üdv! sajàt fülemre tervezett szilikont szeretnék a philips fülesemhez. ilyet lehet valahol csinàltatni normàl àron bp-en?

(#47043) szentkuti11 válasza Kroni1 (#47042) üzenetére


szentkuti11
addikt

Én nem hallottam még ilyenről, inkább a gyári packokban (pl.:Sony Hibrid) kéne megtalálnod az ideálisat.

(#47044) kemcso válasza Kroni1 (#47042) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem ilyet nem lehet sehol csináltatni. A CIEM-ekhez lehet, hallókészülékesnél, esetleg ott érdeklődj.
Vagy van szivacsos illeszték, az felveszi a füled formáját, azt is kipróbálhatod.

(#47045) Kroni1 válasza kemcso (#47044) üzenetére


Kroni1
veterán

pedig egy haver màr csinàltatott ilyet ha jol emlékszem, ugyanitt csinàltak neki egyedi zajvédö dugókat is.. de nem tudom hol és sajna màr töle se nagyon tudom megkerdezni.. :(

(#47046) kemcso válasza Kroni1 (#47045) üzenetére


kemcso
Ármester

Googli a barátod: Klikk ;)

(#47047) Alg válasza kemcso (#47046) üzenetére


Alg
veterán

Ez is, sőt inkább

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#47048) Don't Panic válasza kerekfej (#47041) üzenetére


Don't Panic
senior tag

ez tök relatív én szerettem ahogy szól pedig volt pár fülesem , drágább is...

[ Szerkesztve ]

(#47049) csabi236


csabi236
tag

Megérkezett a Soundmagic ES18 fülesem és nagyon megvagyok vele elégedve.
Eddigi legjobb füles amit használtam .10/10 :DD

(#47050) Hun91FaTe


Hun91FaTe
csendes tag

A következő paraméterekkel keresek fülest

- Műfaj: reggae, hardstyle, rock
- Elvárások: jó basszus, strapabíróság, részletesség
- Ár: 0-10.000 Ft között
- Kialakítás: In-ear, szimmetrikus normál elvezetésű kábel, headset (Lenovo P780 telefonhoz)
- Egyéb: neonzöld szín jó lenne, de nem létszükséglet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.