Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) thwHUNter222 válasza kemcso (#54100) üzenetére


thwHUNter222
csendes tag

És tényleg :DDD Bocs

(#54102) thwHUNter222 válasza Pocee (#54090) üzenetére


thwHUNter222
csendes tag

Nekem is így járt sennheiserem 1,5 év alatt (cx 200).
A bal nagyon lehalkult és a hangzása is olyan "magnós" (nincs basszus, magasak túl erősek).

(#54103) Hack3er


Hack3er
őstag

Két hét után meg is érkezett :C Vám mentes volt, okosak a kínaiak :K

(#54097) assemble Persze hogy jó vsonic-okra is a hybrid harangok.

(#54104) vicze


vicze
félisten

Egyszer élünk ***meg...

Eddig kb. kultúrsokk... Próbálom értelmezni amit hallok, mert valami nagyon más mint eddig.

(#54105) thwHUNter222


thwHUNter222
csendes tag

Sandisk SANSA CLIP + SoundMAGIC E30?
Jó páros? Esetleg érdemesebb lenne a PL50 az E30 helyett?
sennheiser cx 300 ról vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#54106) Alg válasza thwHUNter222 (#54105) üzenetére


Alg
veterán

A PL50 nagyon rétegfüles :D Csak hallgatás után ajánlott (a topicból szerintem csak nekem tetszik, ami külön veszélyforrás ;] )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#54107) thwHUNter222 válasza Alg (#54106) üzenetére


thwHUNter222
csendes tag

De akkor sandisk + e30 jó?

(#54108) Alg válasza thwHUNter222 (#54107) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem az rendben van, de a többiek majd megerősítenek

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#54109) thwHUNter222 válasza Alg (#54108) üzenetére


thwHUNter222
csendes tag

Még annyit hogy sennheiser cx 300 ról vélemény? Vagy túlárazott? (200 am volt)

(#54110) pető bá' válasza balazs1022 (#54094) üzenetére


pető bá'
őstag

ha megvan még, akkor engem érdekelne :)

"... and I hope you have a great day!"

(#54111) #16820480 válasza thwHUNter222 (#54109) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Sennheisernek nincs olyan fülese, ami nem túlárazott. A CX300 kb ilyen 3-4 ezres kategóriában lenne értékelhető, de ennyiért kb csak hamisat kapsz.

(#54112) kemcso válasza thwHUNter222 (#54107) üzenetére


kemcso
Ármester

:K

(#54113) descence


descence
tag

Sziasztok! Létezik olyan fülhallgató ami nem recseg a c, s, t, sz hangoknál?

(#54114) xmaas válasza descence (#54113) üzenetére


xmaas
őstag

Mi van? :F Normalis fullhallgato nem recseg semmilyen hangoknal de le kene irnod pontosan mit is akarsz mert nem igazan ertheto hogy mit mivel hasznalsz es mi miert recseg neked

(#54115) BigBlackDog válasza descence (#54113) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem ez erőteljesen függ a hangerőtől. Semelyik fülesnek sem szabadna recsegnie, ha nincs túlvezérelve (= túl nagy hangerőre állítva a forrás, amiről hajtva vagyon).

(#54116) Alg válasza BigBlackDog (#54115) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem sibilance-ra gondol...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#54117) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Egy kis közérdekű közlemény és akció a Lendmeurears oldalán:

(#54118) assemble válasza PR0JECTNR56 (#54117) üzenetére


assemble
addikt

Az apropoja pedig h a Vsonic international megvette a LMUE-s (ettol fuggetlenul ez utan is forgalmaznak mas markakat is)

(#54119) PR0JECTNR56 válasza assemble (#54118) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Már nagyon lógott a levegőben ennek a kezdeményezésnek a lehetősége, de nem tudtam, hogy meg is lépte a Vsonic, köszi az infót.

(#54120) assemble válasza PR0JECTNR56 (#54119) üzenetére


assemble
addikt

Jah, itt a teljes szoveg amugy:

Dear Esteemed Customers,
Lend Me UR ears started four years ago as an online platform dedicated to selling audio products that are not readily available elsewhere. The company has since grown and has gained a certain following worldwide. We are happy to inform you that we have been acquired by Vsonic International, Vsonic’s international overseas arm, to be one of Vsonic’s official retail store. This deal took the form of a cash investment and a share swap agreement. However, Lend Me UR ears will remain independent and the sale of other branded products will continue as usual.
In the past, we had received feedback for a more conducive auditioning environment as well as a more centralised location for warranty servicing. With the cash injection, we are now able to do so. We are happy to inform you that our new physical store will open on May 2nd 2015 to provide better services for all our customers.
Here is the location of our new store:
No. 1 Coleman St, The Adelphi
#04-16
Singapore 179803
Store Opening Date: May 2nd 2015, 12 pm-8 pm
In conjunction with the store opening, we will be having a weekend store opening sale! You can find out more about the sale in the flyer attached below.
For Singaporean customers and foreign customers who happen to be in Singapore, do drop by our shop to say hi. We will be having some delicious snacks and we will love to meet and mingle with you.
Lastly, we would like to express our heartfelt gratitude to you, our customers. Without your constant support, we would not be able to progress so far. We hope to continue your audiophile journey with you.
Thank you!
Yours sincerely,
The Lend Me UR ears team

(#54121) Aullah


Aullah
tag

Hello!
Remélem jó helyre írok. Ha volt már, akkor elnézést, nem néztem meg minden kommentet.

Van egy telefonhoz kapott fülhallgatóm, amit jó lenne ha a nagy melegben tudnék használni (a nagy zárt fejhallgató helyett). Ha bedugom speaker-be, akkor nagy a statikus zaj, ami elég zavaró... de amúgy telefonnál nincs, sőt, akkor sincs, ha a speaker helyére dugom be a ház hátulján. Valahogy meg lehet oldani, hogy csökkenjen ez a zaj?
Alternatívaként marad az, hogy veszek hosszabbítót és akkor mehet hátulra, csak itt vidéken bonyolultabb beszerezni.

Kössz mindenki!

(#54122) AGE-T válasza vicze (#54104) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ez miez? :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#54123) vicze válasza AGE-T (#54122) üzenetére


vicze
félisten

Hifimen RE-600, ami megy vissza. :( :( :(

(#54124) #16820480 válasza vicze (#54123) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mi baja van? Hibás, vagy a hangja nem jön be?

(#54125) vicze válasza #16820480 (#54124) üzenetére


vicze
félisten

A baja egyértelműen én vagyok. :(
Most így 10órányi hallgatás után kb. azt tudom leszűrni, hogy ****meg a keverők. :P
Úgy a zenéim 50%-ka OK(inkább hallgatható), 20% gyönyörű, 30% meg grrrr lett tőle. Akkor teret csinál, hogy mikor szétdobja a hangszereket és szarul van keverve a szám, olyan lesz mintha valami vödörből szólna.
Iszonyat tiszta, precíz, rettentő lineáris, tényleg gyönyörű. Ahogy felvették úgy kapom vissza, csak hát itt a baj, hogy ha szarul vették fel. Illetve a közép számomra kicsit túlságosan ki van emelve.
Jazz és rokon műfajokat hallgatók számára ez a füles valami csoda az biztos, húros hangszerek, zongora, ének, csak wow.
De úgy néz ki, hogy nem vagyok kompatibilis vele, 1óráig csak szoknom kellett amit hallok, mert annyira más mint bármi amit eddig hallottam, tényleg más szint. Mintha a fejem meg kellett volna tauja összerakni az ízekre szedett zenét.

Még este kipróbálom Tidal-lal ha az se akkor tudom, hogy kiben van a hiba. Bár amennyire meg tudom állapítani a minőség kb. mindegy neki, max. több dinamikát kapok valósznűleg. (Mivel cégben tiltott Tidal valamiért, így ha azzal jó akkor is kiesik sajnos.)

(#54126) xmaas válasza Aullah (#54121) üzenetére


xmaas
őstag

Valoszinuleg azert van a zaj mert valami szutyok hangszoro kb.zero szigetelessel benne stb, vegyel hosszabito kabelt es azt dugd be egyenesen a gepbe ugy valoszinuleg rendben lesz szenyezodes nelkul tudod hallgatni a dolgokat

(#54117) Eleg jo kis akcio valoszinuleg ki is fogom hasznalni hamarosan :)

(#54127) lazioko


lazioko
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem javasolni 10000-20000 ft környékén fülhallgatót ?
Az igazság az, hogy telefonhoz lenne az sem baj ha vannak rajta szabályzógombok ( hangerő fel-le esetleg felvevő gomb vagy lejátszás gomb). Bár azt nem tudom, hogy ez mennyiben befolyásolja esetleg a hangot? Kicsit mély orientált vagyok, de ha minden a helyén van az is jó. Abszolút laikus vagyok ebben, a fúrom meg nagyon hosszú volt, hogy mindent magamba szippantsak :D. Minden szóba jöhet ami ebben a kategóriában benne van.
A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm szépen.

Üdv.:
Laci

[ Szerkesztve ]

(#54128) lazioko válasza lazioko (#54127) üzenetére


lazioko
csendes tag

És ha lehetséges ne fül feletti legyen, hanem normál és In Ear.
Remélem ezzel is tudtam szűkíteni még egy kicsit :)

[ Szerkesztve ]

(#54129) lazioko


lazioko
csendes tag

Ja és még valami segítségben:

http://www.speedshop.hu/termekek/58999/samsung-ehs64avfwe-sztereo-headset-3-5-jack-felvev%C5%91gombos-hanger%C5%91szabalyzos-feher-gyari-csomagolas-nelkul.html

Jelenleg most egy ilyenem van, ehhez hasonló méret lenne ami jó.

(#54130) descence válasza BigBlackDog (#54115) üzenetére


descence
tag

Xmaas, és BigB. Arra gondoltam, hogy (dalfüggő!!) bizonyos daloknál a fentebb leírt hangok recsegést váltanak ki. A hangerő normál szinten van (nem tökig feltekert equalizer+hangerő), az equalizerben is olyat állítottam be, ami az én fülemnek kellemes. Szóval visszatérve, van amelyik nem, van amelyik kicsit, és van, amelyik nagyon recsegett. Ezért gondoltam arra, hogy felteszem a kérdést. (A fülesem egy Xears TD2 Titan).

(#54131) BigBlackDog válasza descence (#54130) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Előfordulhat még talán, hogy maga a felvétel olyan. Sajnos nem egy albumnál találkoztam már ilyennel. :(
Persze lehet, hogy a fülessel van gond. :) Próbáltad esetleg valamelyik, az összefoglalóban is szereplő fülessel esetleg? Azzal is megvan a jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#54132) Sarge


Sarge
csendes tag

Sziasztok!

Soundmagic E10est v piston 2-t javasoljátok inkább ?
(Melyiknek jobbak a mélyei :) ? )
Köszi!

(#54133) #16820480 válasza vicze (#54125) üzenetére


#16820480
törölt tag

Isten hozott a felső kategória világába, ahol a zenéid felét dobhatod ki, mert eleve szarul vették fel :DDD :( Én is azért hallgatok egyere kevesebb metált, mert egyszerűen siralmasan vannak keverve, élvezhetetlenek egy jobb hangrendszeren. Ellenben sok (akár 40-50 éves) jazz, blues, swing stb felvétellel. De merészet modnok, még a mai elektronikus zenék jó része is értelmesebben kevert és élvezhetőbb, nem csak egy összemosott kavalkád lesz a sok hangszer zúzásától (persze, hiszen azokban nincsenek hangszerek igazából).

(#54134) lugosi válasza #16820480 (#54133) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szvsz (!) a jazz-t általában igényesebben veszik fel és keverik/utómunkázzák, mint a metált.

(#54135) #16820480 válasza lugosi (#54134) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ez nem csak szerinted, hanem majdnem objektív igazságként mondható. Jazzben nincs loudness war, meg eleve nem a haver Józsi tesója keveri a hangot, mert már a garázsban is ő csinálta, és jó arc, hanem esetleg egy normális hangmérnök.

(#54136) vicze válasza #16820480 (#54133) üzenetére


vicze
félisten

Dream Theatherre azért nehezen tudom azt mondani, hogy igénytelen még akkor is, ha megváltozott azért az "overall" hangkép az évek során, de még messze a legigényesebb kategória. Náluk is azzal, hogy elég nagy teret kap a felvétel a vokál háttérbe megy egy kicsit, és valami brutális mennyiségű cint hallok. :D Más füleseknél egyértelműen hiányolom a cint itt meg minden rezdülését hallom(ez általánosan igaz), iszonyat pontosan, és ez már inkább "zavaró" mennyiség, mert eltereli a figyelmet másról.
Tidallal amúgy jobb, a flac dinamikája kicsit javít rajta ahogy gondoltam, de az összkép nem változik. (Amúgy mag a szolgáltatás nagyon jó, ingyenes 30nap mindenkinek ajánlott.)
A modern pop/dance tényleg normálisan hangzik, inkább az OK kategóriába raknám, mert semmi különös tisztán jól szól és kész. Meg hát egyrészt kevés a "hangszer", így nincs szeparáció és a tér igazából 0, mivel nem valós hangszerek vannak felvéve(vagy ritkán) így max. az ének van valahova berakva a többi meg egyenletesen szól max. "sztereózzák", így kap mozgást az egész és élőbb lesz. Szóval így metállal szemben egyszerűbb a producer dolga igazából. Ott a Before the Dawn, ami a legigényesebb death metálnak tartok, és 1 albumon belül az egyik szám agyon van csapva a másik meg gyönyörű az RE600-on, na ezt nem értem. :F

A füles szerintem egyértelműen közép orientált, ha nem is kiemeli, de a karakteréből adódóan kiemelkedik a közép felső tartomány. Még van egy olyan problémám, hogy a magasak nagyon élesek, ez lehet eltűnne egy idő után, de most kellemetlen nekem.
Szívem szerint megtartanám, mert élvezetes szétcincálni a zenét vele(meg Adele, Sarah McLachlan, Jill Andrews, stb. több mint gyönyörű), de a fejem akkor is azt mondja, hogy rövid időn belül dobozban kötne ki. :(

Legalább egyre jobban tudom, hogy mit keresek. Tiszta hangzás, kicsi térrel, sötétebb árnyalattal, ami azért nem mély kiemelt, de picit dübörög, és lehetőleg "smooth", nem éles szúrós.
Next, Yamaha EPH-100, ami elvileg sötétebb és "more fun", majd kiderül...
Egy XBA-30-at valamikor valahogy úgyis beszerzek. :P Még egy JVC HA-FX700(gyönyörű füles) került a célkeresztbe. :) Egyéb ajánlás? :)

Viszont már tudom, hogy a Piston 3 tényleg mély kiemelt, bár messze nem annyira mint a P2, sokkal kevésbé V-s összességében jóval laposabb a hangkép, persze a RE600-tól kb. fényévekre van. :P (Lett egy jó baselineom azt hiszem.) Lágyabb lett így most 2hét után, kifejezetten élvezhetőbb, semmi kiemelkedő, de valahogy úgy tudnám leírni, hogy "get's the job done", abszolút preferálom a XBA-C10 ellenében, nyilván a mélyek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#54137) BigBlackDog válasza vicze (#54136) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Tiszta hangzás, kicsi térrel, sötétebb árnyalattal, ami azért nem mély kiemelt, de picit dübörög, és lehetőleg "smooth", nem éles szúrós."

Szerintem a Shure füleseket kéne meghallgatnod, a leírásod alapján nekem elsőre azok ugrottak be. Bár 425 alatt nem mondanám túlzottan tisztának, de egy próbát megérhet.

(#54138) vicze válasza BigBlackDog (#54137) üzenetére


vicze
félisten

Shure 1 kritériumom miatt kiesik, nem lehet fül felett vezetett. Különben Vsonic-ot próbáltam volna be. :)

(#54139) #16820480 válasza vicze (#54136) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen a DT nem rossz, bár az első albumuk kcisit tompán szól még, de legalább nem túlhúzott. Az újat meg képtelen vagyok hallgatni, annyira nem jön be (zeneileg).

Én az Amorphisnál ábrándultam ki, mert a számok elején a bevezetés olyan szépen szól általában, és amint bejön a többi hangszer, teljesen agyonvágják a dinamikát :(

Amit még tudnék modnani, az egy W30 lenne, Esetleg UE900. Ez utóbbit lehet simán is hordani. De nem tudom miért idegenkedsz annyira a fül feletti kábeltől, nagyon kényelmes tud lenni.

(#54140) BigBlackDog válasza vicze (#54138) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Fül feletti kábelezés miatti kizárást én sem értem. :) Az elején féltem tőle, aztán néhány nap használat után már ugyanolyan gyorsan tettem be, vettem ki a fülemből. Ráadásul kisebb a kábelzaj, jobban megül a füledben, kényelmesebb, stabilabb.

(#54141) f3rdzs0


f3rdzs0
senior tag

sziasztok,

szeretnék új fülhallgatót venni, főképp munkához lenne szükségem rá, tehát jó lenne ha van benne mikrofon. a legfontosabb a jó izoláció (inkább passzív). vannak körülöttem elég hangos emberek, akiket nem szeretnék hallani, plusz repülőn is szeretném használni ha úgy adódik.
árban 8 ezer forint körül gondolkodtam, e fölé nem szeretnék menni ha lehet.

remélem tudtok segíteni,

f3rdzs0

(#54142) vicze válasza #16820480 (#54139) üzenetére


vicze
félisten

Jup főleg Amorphis-ból lett "vödör". :) Nekik vannak olyan förtelmes felvételeik, hogy nem hiszem el, hogy komolyan gondolják. Flac-ben amúgy főleg ők lettek jobbak a nagyobb dinamika segít egy kicsit. A zene az zseniális és erre odahányjak, már a legutóbbi koncerteken is elég igénytelenek voltak. :(

Pusztán csak irritál, hogy a fülem mögött/rajta van valami. Ez az én vesztesem tisztában vagyok vele.

(#54143) #16820480 válasza vicze (#54142) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, elég igénytelen a studiómunkájuk :( A BtD talán valamivel jobb, de csak egyes számok. Még a Dark Tranquillity sem olyan rossz, de nekik meg egy kicsit egyhangúak az albumaik az én ízlésemnek.

A te vesztesed? Google fordítóval fórumozol? :P Amúgy szerintem érdemes megpróbálni, hátha meg tudod szokni. Amúgy hogy veszel fel egy fejest úgy, hogy ne érjen a halántékodhoz? :) Vagy nem használsz fejest?

[ Szerkesztve ]

(#54144) vicze válasza #16820480 (#54143) üzenetére


vicze
félisten

Siettem ebédelni. :P Szóval veszteségem.

Nem a halánték a baj, hanem a fülem. :) On-eart se viselem el, csak ami körbe öleli a fülem és nem ér hozzá, ami hozzáér az grrr.

(#54145) #16820480 válasza vicze (#54144) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezekből szerintem nem érezni többet, mintha szemüveg lenne rajtad. Mondjuk napszemüveg. vagy az sem megy? :)

(#54146) f4lcon válasza vicze (#54144) üzenetére


f4lcon
őstag

az on-ear fülesektől engem is kiráz a hideg, nem vagy vele egyedül :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#54147) vicze válasza #16820480 (#54145) üzenetére


vicze
félisten

Igen, napszemüveg se, pedig azt írni akartam példának. Rosszul vagyok összerakva na. :P

(#54148) #16820480 válasza vicze (#54147) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, hát akkor valóban lecsökken a választék... UE900 esetleg, vagy inkább az UE900s, abban valamit reszeltek a mélyeken. Meg ott az Ortofon is még alternatívának.

(#54149) vicze válasza #16820480 (#54148) üzenetére


vicze
félisten

UE900 úgyis akciós az Amazonon egyem a szívüket... :D
List Price: $399.99
Price: $399.00 & FREE Shipping
You Save: $0.99

Azt hiszem, el fog tartani, amíg megtalálom a nagy őt. :)

(#54150) Kos 7


Kos 7
tag

Sziasztok !
Tudnátok nekem ajánlani egy jó fülest max. 15kból, eddig elnyűttem két pár vsonic gr06-ot, valami hasonló hangzásvilág érdekelne.

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.