Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) niof


niof
addikt

Na akkor még egy kérdés a Klipsch szilikonokról!
Az eredeti darabokon látható méretjelölés? (S,M,L)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#57002) Tulku


Tulku
veterán

Csak gondolkodom...

Mi lenne ha kiderülne egy ilyen darabról hogy k...a jól szól... :D

Hogy menne az ajánlás? Minyont pattintsuk le?
Ajánlásra pedig minden válasz így kezdődne: Na neee...mááá

(#57003) K1LLMy53Lf válasza Tulku (#57002) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

meg teszteljük, mert főnököm kért ilyet kínából (gyermekeinek lesz) ;]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#57004) Robyka


Robyka
aktív tag

Megtört a piston 2 jack tövénél a kábel. Így most jó szarul szól. Fél éve vehettem kb. :(( Hol cserélik ki és kb mennyibe javítanak egy ilyet?

(#57005) wolfman


wolfman
veterán

Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valakinek feleslegesben tripla galléros gumiharangja (nagyobb méretű) amit a GR07-re tudnék pattintani? Megvenném.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#57006) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Erről a fülesről vélemény? Vagy inkább meg se kérdezzem? :D
[link]

(#57007) PrinceHerceg válasza krisz4b70 (#57006) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:N

(#57008) kemcso válasza krisz4b70 (#57006) üzenetére


kemcso
Ármester

Zöld :DD Hangra valószínűleg kuka :)

(#57009) krisz4b70 válasza kemcso (#57008) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Sejtettem azért köszi :D

(#57010) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok!

Tudom, hogy nem nagy összeg, de annyira nem is vagyok vájt fülű, de szeretném 3000,- Ft az összeghatárig a legjobb earbud fülest. Túl gyakran nem használnám, a mély hangok annyira nem hozna lázba, de ha - árához képest - szépen szól, annak örülök :-) Mit ajánlotok?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#57011) zack válasza Magnum_ (#57010) üzenetére


zack
nagyúr

Piston 3 külföldről. 4-4,5k.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#57012) pulutodurumo válasza zack (#57011) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az nem earbud. Tudod, hagyományos "szivacsos" füles. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#57013) Magnum_ válasza zack (#57011) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi!

de csak agybadugósban találok!

Tudsz esetleg linkelni megbízható oldalt, ahol van nem agybadugós kialakítású?

Puluto: szivacs nem is kellene :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#57014) zack válasza pulutodurumo (#57012) üzenetére


zack
nagyúr

Azon átsiklottam. Nem lehet átalakítani? :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#57015) darvinya válasza Magnum_ (#57010) üzenetére


darvinya
titán

Szia

Panasonic RP HS6, panashop.hu -n 2000Ft-ért kapható, és elég jó.
+Mély van, ha számban van, keményebb hangzású
+Közép nem tolakodó
+Tiszta magas, kicsit érces
−2 évete cserélni kell, mert használat során előregszik a membrán és közép-magas elkezd torzulni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#57016) Magnum_ válasza darvinya (#57015) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nagyon köszönöm! :R

I humbly and respectfully decline™

(#57017) darvinya válasza Magnum_ (#57016) üzenetére


darvinya
titán

RP-HV154E-K még hasonlóan jó, mint a HS6.
HS6 feletti típust kerüld, mert sz…r.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#57018) Luissimo válasza darvinya (#57015) üzenetére


Luissimo
veterán

, hogy nincs készleten, az nem akadály?
Meg kell esetleg rendelni ?
Bringázáshoz, ilyesmihez nekem is jóltudna jönni egy ilyen ...
És nem tömi be a füledet, nem veszi el a külvilág zaját, ami pozitivum...

(#57019) LyonnaisFan1 válasza kemcso (#56976) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Jah :))

Láttam egy távvezérlős denont [link], de sztem ugyanúgy járnék ezzel is, mint a piston hárommal, hogy a távvezérlő teljes gombsora nem működne a G630-on.
Így felejtős.

Valószínűleg csak egy megoldással lehetne kiküszöbölni a gondot, mégpedig azzal, hogy veszek egy bluetoothos [link] fülhallgatót, a gyári fülesét lecserélném mondjuk erre: [link]
Bár a mikrofont buknám, úgysem telefonálnék olyan módon.

Ha összegezve nézném: Sony SBH20 ~8k, JVC füles ~5k
Összesen: ~13k
Kicsit drága megoldás lenne, de kifizetődhet.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#57020) darvinya válasza Luissimo (#57018) üzenetére


darvinya
titán

Általában van boltban Westend-ben és Allee -ban, csak webshop nem pontos.
De HS6-ot lehet venni máshol is (pl: BestByte, InterSpar, stb.) viszont drágábban.

Külvilágot meglepő módon jól kizárja, ha szól a zene.
Duda és szirénát hallani, de normál motorhangot kizárja.

Érdekes membránja van, mert középen lyukas.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#57021) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Megjött a VSD2 fülesem,már 2 hete.Viszont sok bejáratás után sem tetszik a hangja.Szerintem egyik fülpárna sem jó nekem.A kicsi kényelmes,de nem szigetel.A nagy meg hiába nagy nem érzem azt a szigetelést és cuppanást mint a CX500-nál.
Mélyek még jók,bár CX500 után kevés egy kicsit.Ami nem tetszik azok a magasak.Fémes rideg hangzása van.
Sony hybrid javítana rajta?

(#57022) darvinya válasza darvinya (#57020) üzenetére


darvinya
titán

Javítom magam újabb szériában, már csak a hangkeltő test lyukas középen hátul.(persze peremnél is)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#57023) Luissimo válasza LyonnaisFan1 (#57019) üzenetére


Luissimo
veterán

Szia,

én mostanában vettem egy használt de még garanciális SBH20-ast, ami 3 kHuf volt (IGEN)

és azt kell hogy mondjam, hogy cserélgettem a gyári fülesét (van néhány fülesem a sublótfiokban, vsonicGR06, brainwavzM1 és M2, sennh, Xears többféle, sounmagicPL30, sony mdr, pistonP3,,canyon, stb stb ), de nem győzött meg egyik sem, hogy tartósan cseréljem le rá.
A gyári fülese is határozottan jól szól. )és a cserefülesek 120 centis kábele csak utban lenne.Maradt az eredeti, azzal hallgatom.
Nagyon jól tud esni, hogy nem vagy a vezetékek fogságában, mikor sportolsz.

Ez a belinkelt JVC az valami tutibiztos, vagy csak megtetszett a kivitele?
Jó hangja van ?Próbáltad már ?

[ Szerkesztve ]

(#57024) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Rég jártam már erre már. A Sound Magic árak mikor mentek így fel? :Y

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#57025) #16820480 válasza grabber (#57021) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mivel a CX500-ban kb nincs is magas, így nem meglepő, hogy ebben a fülesben furcsának tartod. Szivacs tud például visszább venni a magasakból, azt nem adtak hozzá?

LyonnaisFan1: Igen, ez a vezérlés elég gáz droidon, sehogy nem képesek megoldani egységesre. De úgyis az lesz majd a vége, hogy veszel valami drágább DAP-ot és egy normális fülest, amire nem lesz szükség vezérlőgombokra ;] Csak várd ki a végét :P

(#57026) wolfman


wolfman
veterán

10.000Ft-ig melyik a legjobb fül mögött vezethető in-ear füles?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#57027) deva


deva
tag

Sziasztok!

Eljött az idő fülhallgató vásárlásra, viszont fogalmam sincs, hogy merre induljak el, ezért kérnék egy kis segítséget.. :)

- Legfontosabb, hogy megszabjuk a stílust, hogy milyen irányzat, amit a leginkább hallgatunk, ha vegyes, akkor legalább pár műfaj felsorolásával segítsétek a tanácsadóitokat.
Túlnyomó többségben elektronikus, trance, chillout, d'n'b.

- Mit várunk el a fülhallgatótól leginkább (izoláció, kiegyenlítettség, mélyorientáltság, V-kiemelés, részletesség, strapabíróság stb.)?
Nem árt, ha nagyjából kiszűri a külvilágot, de nem zavar, ha nem.
Jobban örülnék aszimmetrikusnak, ezen belül is az lenne az igazi, ha a bal fül kábele lenne a rövidebb, a jobbat vezetném el nyak mögött, de nem feltétel.
Jobban szeretem a mélyet, így mélykiemeltség jól jönne.
Nem gyilkolnám nagyon, szóval nem kell ipari strapabíróság. :)

- Milyen árban gondolkozunk?
Alapvetően 10-20k körül gondolkodtam, ez egy kicsit mehet feljebb is, ha az indokolt.

- Milyen kialakítást keresünk?
a, In-ear/IEM (hallójáratba helyezhető), esetleg Earbud (fülkagylóba ültethető) fülhallgatót.
Earbud-ot szeretnék, az agybadugást egyszerűen nem tudom megszokni...

b, Milyen kábelvezetésű fülest keresünk, fül felett átvezethető, vagy hagyományos megoldásút.
Hagyományos.

c, Normális kialakítás, vagy nyak mögött elvezethető kábel.
Fentebb írtam: Jobban örülnék aszimmetrikusnak, ezen belül is az lenne az igazi, ha a bal fül kábele lenne a rövidebb, a jobbat vezetném el nyak mögött, de nem feltétel.

d, Van-e szükségünk mikrofonra, vagy távirányítóra? A mikrofon nélküli fülhallgatók minden eszközzel jól szoktak működni, de mikrofonos/távirányítós esetén figyelni kell a választásnál a bekötés polaritására, illetve a készülékek kompatibilitására. Egyes lejátszók, telefonok nem szeretik a fordított/normál polaritásúakat.
Mikrofon és zene indító/leállító gomb mindenképpen kellene, hangerő szabályzás nélkül megvagyok. Jelenleg egy Nexus 4 lenne az elsődleges felhasználás, de tervezek venni Nexus 5X-et, ahogy azt kiadja Google. Amíg tönkre nem ment, egy [Sennheiser PX 200-II]-et használtam, ezen a start/pause gomb, a mikrofon működött, a hangerő szabályzás nem.

- Ha pontos elképzeléseink vannak, akkor jöhetnek az egyéb kívánságok, mint például kinézet, azon belül is a szín, anyaghasználat, vagy speciális célokra való kialakítás, mint például a sportolás közbeni használat.
Kinézetre igazából minél szimplább, annál jobb, nem kell semmi csilivili dolog. Esetleg futáshoz használnám még, ha végre valahára ráveszem magam, hogy elkezdjek futni... :)

Nem igazán tudom, merre induljak el, a segítséget nagyon megköszönném! :R

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#57028) pulutodurumo válasza deva (#57027) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Előre is bocs, telefonról vagyok.

http://m.logout.hu/bejegyzes/domino85/1more_eggyel_tobb_vajon_ennyivel_nyujt_hangzasban.html

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#57029) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Ti vásárlás/kézhezvétel után be szoktátok járatni a füleseket? Mennyire szükséges ez a tevékenység?

Üdv: Rottweiler89

(#57030) #16820480 válasza Rottweiler89 (#57029) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én személy szerint vásárlás előtt szoktam őket járatni, sokkal jobb :))

(#57031) Rottweiler89 válasza #16820480 (#57030) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Jó, oké, de nálam ez nem megoldható :D

Üdv: Rottweiler89

(#57032) kemcso válasza Rottweiler89 (#57029) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalóban le van írva, amúgy igen, én szoktam :)

(#57033) niof válasza Rottweiler89 (#57029) üzenetére


niof
addikt

Nem létkérdés, de ártani nem árt! Én használat közben járattam be eddig mindent. Így is ki lehet hallani, ahogy változik a hangjuk.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#57034) Matisz77


Matisz77
aktív tag

Hali ez mennyire jó vétel 20.000 Ft-ért? Sony MDR-EX650APT

(#57035) kemcso válasza Matisz77 (#57034) üzenetére


kemcso
Ármester

Az összefoglalóban lévők azért vannak ott, mert azokat ismerjük, hallottuk, tudjuk, hogy jó a hangjuk, megéri megvenni őket.
Ez lutri, nagyobb az esélye annak, hogy vacak (legalábbis túlárazott), mint annak hogy jó vétel

[ Szerkesztve ]

(#57036) Matisz77 válasza kemcso (#57035) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Értem, csak sajnos az összefoglalóban abban az árkategóriában amiben nekem kellene, meg úgy mindegyikben szerintem kevés a felhozatal! Egyébként valószínű nem nyúlok mellé a Sony-val, veszek is holnap egyet! Külföldi oldalak dicsérik!

(#57037) LyonnaisFan1 válasza Luissimo (#57023) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Szia!

Elég jó vásárt csináltál azzal a 3k-s SBH20-al :))
Milyen telefonnal használod jelenleg, és azzal minden tökéletesen vezérelhető? Főleg a zenelejátszás terén.
Play/Pause, Volume gombok.

A kérdésedre visszatérve: A kinézete nagyon megtetszett, és az összefoglalóban is bekerült az ajánlott fülesek közé, így a dzsívíszí rossz nem lehet.
Kipróbálni még nem volt alkalmam, de idővel biztosan az is megtörténhet :DDD

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#57038) Tulku válasza Matisz77 (#57036) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem 100x többet ér mint egy hasonló kategóriás zennhejzer...kezemet rá teszem...

Sanyival nagyon nem tudsz mellényúlni...a kötelezőt hozza mindegyik...karcosságtól kell tartani, de sztem ez finom lesz...

(#57039) Luissimo válasza LyonnaisFan1 (#57037) üzenetére


Luissimo
veterán

Lenovo K920 Vibe Z2 Pro (tyű, mostlátom jó hosszú nevet kaqpott a keresztségben :D )

Szóval ezzel a ilyen teloval használom.

neked teccik?
mert nekem teccik :DD

és minden tudása müxik, még az NFC-s társitás is, azonnal felkapcsolodik.
Bringázáskor kb. 6-7 órát tudok vele zenét hallgatni.

Ja és elmondanám, hogy a nagytestvére a "SONY WIRELESS PRO MW1 is tőkéletesen müxik, csak annak még az a jónagy előnye, hogy abba még micro SD-t is lehet rakni, tehát dupla alternativa a zenehallgatásra, az sosem tud kifogyni a zenéből :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#57040) Matisz77 válasza Tulku (#57038) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Köszi a megerősítést! Sajnos holnap nem tudom megvenni max hétfőn vagy kedden érne ide! Majd leírom a tapasztalatokat!

(#57041) darvinya


darvinya
titán

OFF

Magyar Posta elmehet napozni, hogy nem tud normálisan feldolgozni semmit.
Emiatt ugyanonnan, ugyanakkora, egyidőben feladott leveleket nem tudja egyszerre kihozni.

OFF end

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#57042) endeneu82


endeneu82
csendes tag

Sziasztok!
A Philips SHE7050BK és a Denon AH-C260 közül melyiket választanátok?

(#57043) kemcso válasza endeneu82 (#57042) üzenetére


kemcso
Ármester

Egyiket se/bármelyiket :)

(#57044) darvinya


darvinya
titán

Rövid és tömör szubjektív vélemény(típustól függetlenül).

Hajnalig hallgattam több fülessel zenéket.
Arra jutottam, hogy 3 főbb zenei vonal van és ehhez milyen hangzású füles a legjobb.
1. pop/sláger/stb. tucat zenékhez:
-lágy mély
-tompás kicsit kiemelt közép
-lágy magas

2. rock/metál/stb. zúzás zenékhez:
-közép lágy mély
-semleges közép
-lágy magas

3. klasszikus/metál, valódi analóg felvételű zenékhez:
-kémény mély
-karcos közép
-érces magas

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#57045) Zola007


Zola007
veterán

Üdv
Vettem nemrég egy wireless fejhallgatót és nagyon megtetszett, hogy nem vagyok kipányvázva a lakásban zenehallgatás közben. Azonban nem valami jó a hangminősége.

Azonban van jobb hangzású vezetékes fejhallgatóm és fülhallgatóm is. A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e ajánlani olyan pl nyakba akasztható bluetooth receivert, amivel szintén vezetékmentessé tehetném a jobbik fejhallgatóm is?
Vagy ami legalább egy fülhallgatót meg tud hajtani.

Tudom, hogy vannak már olcsón bluetooth fülesek, de nekem megfelelnek a mostaniak és ezzel a fül és fejhallgatót is tudnám felváltva használni.
Találtam ilyesmit a Sony-tól, de valami 15 ezer csak a kütyüt. Némileg olcsóbban keresnék, mondjuk max 5-6 ezer forintig.

Valami ilyesmire gondolok: [link]

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#57046) zack


zack
nagyúr

Ezt láttátok már? Kíváncsi lennék hogy szól. :)

Marshall

Ha csúcs mobil lenne, már adnám is el a G4-et. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#57047) kemcso válasza zack (#57046) üzenetére


kemcso
Ármester

Szentkuti11 kolléga hallotta: IFA 2015: Kipróbáltuk a Marshall Londont

(#57048) RetepNyaraB válasza kemcso (#57047) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nagyot kell villantani a mai parasztra, hogy aztán az övé lehessen a leghangosabb mobil a buszon hazafele :W
Hardveresen közepes középmezőny (sajnos ez egy androidnál nem mindegy, ha élvezni is akarja), a többiért erősen indokolatlan a plusz 80k forint.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#57049) Tulku válasza zack (#57046) üzenetére


Tulku
veterán

Hidd el én is eladnám a G!-et...de szerintem a te ihifi 770C-det nem éri el hangban...hiába wolfson dac...összehozni az erölködő részt nem csekélység...

Bár kívánom hogy ne legyen igazam...én egy fiio X5 hangú ilyenkinézetű telefonnal maximálisan kibékülnék...de szerintem erre még 1-2 évet várnom kell...hogy lesz-e majd?

A válasz: igen!

(#57050) deva válasza deva (#57027) üzenetére


deva
tag

Erre esetleg még valaki valamit? :)

@pulutodurumo: köszi, utána nézek!

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.