Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) raven12 válasza Ati1979 (#35999) üzenetére


raven12
senior tag

GR07 MKI(!) vs BE összehasonlítás

"As for the GR07 Bass Edition, its sound is quite close to the vanilla version but provides a weightier low end for a fuller, more impactful bass presentation. The disparity is only a few decibels, so the Bass Edition still won't do for proper bassheads. Other differences between the two earphones mostly stem from the more prominent bass of the GR07 BE. Especially noticeable is that the extra bass makes the mids sound a touch more recessed on the BE compared to the more balanced GR07."

(#36002) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok, megint fülhallgató vásárlás előt állok.
Szeretném hogy :
- cserélhető vezetéke legyen (mert mindig az szakad el)
- mikrofon, gomb, mert telefonnal is szoktam használom
- a cserélhető audiofilter. (Van annak értelme, vagy csak vakítás?)
De ilyen fülest nem igazán találtam, van egyáltalán ilyen?
Köszi! :)

(#36003) Ati1979 válasza kemcso (#36000) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen csak itt erről is volt szó ma. :)

Ez megint nem elég prcíz árkategórizálás. 10 és az 50k között sok a különbség. :)
Amúgy az eslő a lejátszó a hangminőség szempontjából. Inkább arra kell költeni nem a fülesre.

(#36001) raven12

Valahogy éreztem én ezt. :)

[ Szerkesztve ]

(#36004) Integra


Integra
titán

ahoj,

nexus 4-hez keresek mikrofonos/hangerőszabályzós komolyabb minőségű fülhallgatót, mint pl ez az akg k375 agybadugós.
zene alapvetően elektronikus 80%-ban, a többi régi klasszikus rap vagy rock.

kiderült, hogy a nexus 4 már nem a régi OMTP, hanem az új, AHJ szabványt használja a távirányító vezérlésnél, ahogyan az apple is, így ha minden igaz, akkor bármi, amire azt írják, hogy apple-t vezérel, jó az n4-hez is. sajnos sehol nem írják, egyetlen oldalon sem a vezérlő szabványt.

szóval a fent említett kategóriában keresek, sennheiser, bose, mit mondanátok még alternatívának, amik után érdemes lenne olvasni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36005) kemcso


kemcso
Ármester

hobbyone (35963) én ilyet nem hallottam, azóta pedig direkt figyelek rá és többféle zenét hallgattam több forrásból.
A MEE bogyócsomag látszatra sem jó hozzá (mint ahogy a Bw M5-höz való se jó)

Ati1979 (36003) Tudom, hogy nagy az ár-intervallum, de hallani kéne, hogy hangban ez mit jelent. One vs. 10e lejátszó +23%? One vs 49e lejátszó +37%? :)
Én is első körben a lejátszón lépnék tovább.

(#36006) Ati1979 válasza Integra (#36004) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez elég jó választás szerintem.

Sennheiser, bose, akg felejtős. Túlárazott, gyege ár / érték arányú füleseket gyártanak.

(#36005) kemcso

Sajnos ez nem így működik. Kéne egy konkrét ár és az alapján tudnk neked ajánlani. :)

Ez nem egy gépesített mechanizmus. :) Szubjektív és objektív dologok keverednek. :)

(#36007) Integra válasza Ati1979 (#36006) üzenetére


Integra
titán

ez sajnos kapásból kiesik, ez surlódik a ruhához és behallatszik nagyon durván, tudom, a cx300 ugyanilyen idegesítően szar emiatt :(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36008) Narakh válasza #16820480 (#35982) üzenetére


Narakh
senior tag

Reméltem, hogy így van, az eddig próbált fülesek elég elkeserítőek.

PL21-et volna még jó meghallgatni, de az még nomononál sincs...

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#36009) sarkanyolo2 válasza #48201984 (#35938) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Amire én kértem:
Korrekt basszus, megfelelő közép és magas társaságában
ezt ajánlották a srácok, vagyis a 101- est. Edigitalnál most 4k-ért beszerezhető a 101, 6300- ért a 201- de én végül a 101 mellett döntöttem, a napokban rendelem meg, edifital ingyen hoz házhoz.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#36010) zack


zack
nagyúr

Uraiiim! Sikerült! Megcsináltam! :C :C

Az volt amit a Sennheiser szervizes mondott. Loctite Attack Gel-el visszaragasztottam a vetőcsövet, és olyan mint új korában! Hihetetlen, hogy ez ekkora bajt tudott okozni.
Nagy megkönnyebbülés, mert nagyon szeretem, és hozzám nőtt. :B Ez amit kibírt már mellettem, nem tudom hány füles működne még.
Nem cserélem én ezt semmire, annyira szeretem. Majd ha kifingik, akkor. :DDD

dudika10-nek is köszönöm a segítséget, mert azért hasznos tanácsokat adott ő is. :C

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36011) bucsher válasza zack (#36010) üzenetére


bucsher
őstag

részvétem :DDD

In the pipe - five by five!

(#36012) lesli.h


lesli.h
aktív tag

Segítene valaki? aki jól beszél angolul?
Vennék egy ilyen fülest csak nem tudom,hogy ezek szállítanak Magyarországra és van-e posta költség?
[link]

(#36013) #16820480 válasza Integra (#36004) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ahogy írták már, az AKG, Sennheiser, Koss, Bose és hasonló nagy nevek nem igazán használhatóak ebben a kategóriában (van, amelyik semmilyen kategóriában sem az). N4-hez amúgy nem annyira érdemes jó fülest venni, mert nem egy nagy szám zeneileg.
Egyébként nem csak a csatlakozón múlik a hangerőszabályzó, hanem szoftveren is. Nem tudom droidon melyik lejátszó támogatja a három gombos távirányítót, talán a Poweramp vagy a Neutron, de ki kellene próbálni. Nekem eddig egyik sem kezelte, amit használtam.

(#36014) Narakh válasza lesli.h (#36012) üzenetére


Narakh
senior tag

Ahogy nézem, csak az államokba és Kanadába szállítanak.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#36015) contaxg válasza lesli.h (#36012) üzenetére


contaxg
veterán

Ebből a boltból nem szállítanak Európába

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36016) lesli.h válasza Narakh (#36014) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Köszönöm a gyors és segítőkész válaszokat nektek. :R

(#36017) lesli.h válasza #16820480 (#36013) üzenetére


lesli.h
aktív tag

A PowerAmp támogatja, csak nem minden telefon és füles kompatibilis egy mással. :N

(#36018) Integra válasza #16820480 (#36013) üzenetére


Integra
titán

jelenleg cx300-at használok ami kemény 13e pénzbe került anno, szóval nem egy nagy wasistdas, mégis fényévekkel jobb vele mint bármilyen gyári tartozék meg az 5-6e ft-os csodák. ez alá nyílván nem megyek, ne mondjátok nekem, hogy egy jobb minőségű füles felesleges és jó a gyári meg az olcsóbb, mert röhöghetnékem támad. óriási a különbség már ezzel az amúgy erősen alsó közepes fülessel is a többihez képest. szóval nem, ebben nagyon nem értünk egyet.
ha egyenes és vékony csatlakozós lenne, valszeg most nem is foglalkoznék a kérdéssel, de mivel sajnos ez még régi, muszáj, nem gondoltak a szilikon tokokra, ezért veszek egy másikat.

poweramp pro-t használok, az támogatja a headset-et.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36019) kk831228 válasza Integra (#36018) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem nem erre gondoltak... :U Inkább arra hogy, egy bizonyos szint fölött nem érdemes jobb fülest venni telóhoz. :U A cx300 még nem az a kategória amit nem szolgálna ki a teló... :B Persze ez csak SZVSZ!!

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#36020) Narakh válasza Integra (#36018) üzenetére


Narakh
senior tag

Szerintem inkább arra utalhatott, hogy azonos áron jobb hangminőséget is megkapsz, ha nem olyan gyártóhoz ragaszkodsz, amelyik a nevéből él.

Ha nálad 13k "nem nagy wasistdas", irigyellek. ;]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#36021) #16820480 válasza Integra (#36018) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Cx300 hangját manapság egy 5 ezer forintos Sony EX50 vagy hasonló árú Maxwell Metallics is hozza töredék áron, ez volt az egyik, amire utaltunk itt többen a topikban. Lehet rajta mosolyogni, csak ne fagyjon le a mosoly, amikor meghallgatod a kettőt esetleg egymás után.
A másik, amire utaltam, az az volna, hogy egy bizonyos szint felett felesleges drágább/jobb fülest venni telefonhoz, mert nem fogja tudni kihajtani. A N4-nél ez nagyjából szerintem a jó ár/érték arányú fülesekből a 15-20 ezres határ, afelett már a telefon a gyengébb láncszem. Mondjuk egy Vsonic GR06 vagy VSD1 jó választás még, egy Klipsch S4 is, az említett Beyer is, de efelett már nem nagyon érdemes. Persze ezekből nem mindből van mikrofonos, de azért akad több olyan is.

(#36022) zack válasza kk831228 (#36019) üzenetére


zack
nagyúr

Én ezzel sem értek egyet. IE8 előtt Sunrise Xcape ver1-et használtam szintén telefonokhoz. Ez a 18-20k szint.
IE8-cal pedig minden sokkal szebben szól azóta. Tehát hogy nincs különbség, az szerintem baromság, azzal a korábbi állásponttal viszont egyetértek, hogy 20-30k felett nincs egyenes arányban a minőség az árakkal. Tehát 40k-val nem jobb az IE8 az Xcape-nél.

Mindenesetre a Fuze+-nál és a Clip+-nál szerintem jobban szól IE8-cal az LG G2.

(#36021) sheratan

Szerintem a Nexus 4 nem szólt jól. :U Legalább is vannak nála sokkal jobbak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36023) kk831228 válasza zack (#36022) üzenetére


kk831228
addikt

Én is így akartam érteni valahogy... :B Egy bizonyos szint fölött nem érdemes azt írtam. pl. ajánlottak közül 30-40 ami gr07. Már az se biztos hogy megéri telefonhoz megvenni. Gr06-nál 2szer drágább. Amit írogatnak a i8 meg majd nem egy szint hang minőségre vele. :U

Pl. Adott egy hd 600 vs 650 senni. Ugyanarról a cuccról(gyengébb) jobban szól a hd600 mint a 650. Pedig nem rosszab a 650. :) A 650-hez már egy jobb cucc kell hogy megérje a ráfordítást.

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#36024) Zoli133 válasza kk831228 (#36023) üzenetére


Zoli133
őstag

A példában említett eset drágább cuccokkal is előfordulhat, nem ár függvénye, inkább magának a láncnak minden összetevője és illeszkedés az adott fejeshez árra való tekintet nélkül.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#36025) DEJVID


DEJVID
őstag

Valaki, akinek van itt gr06-ja és budapesti, megmutatná nekem a jövőhéten mondjuk?

(#36026) Integra válasza #16820480 (#36021) üzenetére


Integra
titán

na, látod, nem két napja vettem :) lépek egyet előre, meglátom mit. az biztos, hogy az n4 nem sokáig lesz meg, ha valóban lesz n5 32gb 3k akksival.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36027) zack válasza kk831228 (#36023) üzenetére


zack
nagyúr

De ez két külön dolog. Persze hogy most van jobb vétel, akkor is volt jó vétel amikor én vettem 2 éve az IE8-at.
Csak azért 1-2 dolgot ne felejtsünk el az IE8 kapcsán. :U Először is cserélhető kábeles, ami igen ritka, mi több fehér holló az olcsóbb kategóriákban. Ez elég fontos szempont annak, aki nyúzza. A másik a garancia, mert az IE8-at itthon is szervizelik, nem kell Hong Kong-ba küldened, és nem kell rá 2 hónapot várnod, mire visszaér, feltéve ha elromlik. Ezt előre senki se tudhatja. Tehát a support terén mondjon bárki olyan gyártót, ami felső kategóriás, és az itthoni support is perfekt. Harmadik, a mélyeket vezérlő csavar, amivel lényegében kihozható kis túlzással az, amit egy balanced füles tud. De ha akarod, feltekered, és olyan mélyei lesznek, hogy beszakad a dobhártyád. Persze 1-2 példa mindenre lesz, de választék nem. Ha az Xcape-em bexart volna, hiába 20k alatti, még ha csak az oda postát is kell csak fizetnem, költség, mert a világ másik fele.
1 szóval lehet okos az ember, ár/érték arányban mi minél jobb, de azért az én választásom mögött más szempontokat is figyelembe vettem.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36028) MPeter87 válasza zack (#36027) üzenetére


MPeter87
őstag

Az oda posta nincs 1500 Ft elsőbbségiként, ajánlva, HK-ba. :))

(#36029) zack válasza MPeter87 (#36028) üzenetére


zack
nagyúr

Költség? Az. 1,5-2 hónap? Annyi. Akkor nincs miről beszélni, és szőrözni apróságokon. ;)
Persze nem a postaköltség fog senkinek se odavágni, hanem inkább a füles nélkül eltöltött idő.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36030) Ati1979 válasza Integra (#36007) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor valami olyasmi kéne neked ami fül mögött elvezető kábelezésű és mikrofonos. Azt hiszem a soundmagic-ok között van valami ilyesmi.

(#36010) zack

Gratula! :C

(#36011) bucsher

Igen továbbra is ezt kell használnia. :DDD

(#36018) Integra

Cx300 hangminőségben nagyjából a 3k-s kategória. Szinte bármilyet veszel az ajánlottak közül jobban jársz.
Csináltunk egy 20 fülesből álló összehasonlítást. Egymás mellett, ugyanabból a forrásból. Többen pontoztuk, és mindenkinek ez volt a véleménye.

(#36023) kk831228

+1

Nem vagyok benne biztos, hogy hd650 az agyonszínezett hangzásával jobb mint a hd600. Sokkal kiegyenlítettebb hangzást nyújt szvsz. a hd600.

Szóval szerintem a példa nem jó, de az elv az igen. :)

Másik példa. Eddig aki hallotta senki sem tartja indokoltnak az LCD2 és az LCD3 között lévő hatalmas 1000usd-s árkülönbséget. (én sem) Nemrég olvastam egy tesztet egy 5k-s csöves erősítőről, ahol a teszt írója leírja, hogy a meghallgatás során első eset amikor indokoltnak találja a két fejes közötti dupla árat.

Be is fogom linkelni majd a fejes topicba. :D

[ Szerkesztve ]

(#36031) zack válasza Ati1979 (#36030) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. ;)

(#36011) bucsher

Sokan a fél karjukat odaadnák azért, hogy IE8-cal rohangálhassanak, pláne akik hallottak hasonló kategóriát. ;]
Jobbak mindig is voltak, és lesznek is, mert mindig jön egy újabb és jobb.
Ha most vennék új fülest, és árérzékeny lennék, én is GR07 BE-re invesztálnék be, ha a lent említett többi szempontot nem venném figyelembe, és csak a zene minősége számítana.
Aki meg azt mondja X kategória felett hülyeség beinvesztálni, ha telefonról hallgat valaki lossless-t, az nem tudja mit beszél. Persze. Abból az aspektusból valóban hülyeség, hogy a 2x drágább füles sosem lesz 2x jobb.
De ez asztali hifi-ről, vagy profi mp3 lejátszóról hallgatva is igaz.
A felső kategória sosem a jó ár/érték arányról volt híres. Nem csak az IEM-ek között, hanem semmiben sem. ;)

Mondom. Meg kell fülelni egy LG G2-öt egy 10-20k kategóriával, és egy 30-60k kategóriával. Lesz különbség.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36032) Ati1979 válasza zack (#36031) üzenetére


Ati1979
veterán

Nincs mit! :)

(#36033) MeSserke


MeSserke
csendes tag

Sziasztok,
Vsonic GR02 Bass Editionhoz mellékelt rengeteg gumi közül a színeseket hogy lehet feltenni a fülesre?
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy más kialakításúak, legalább is nem tudom úgy rátenni őket, mint a feketéket.

(#36034) Ati1979 válasza zack (#36031) üzenetére


Ati1979
veterán

Kár, hogy nem voltál ott a 2 fülhallgatós találkozón.

Szerintem, ha ott lettél volna gyökeresen megváltozott volna a véleményed ezekről a dolgokról. :)

Sajnos hangzásban eljárt az ie8 fölött az idő. :(

Csak leírok néhány személyes tapasztalatot:

Vettem egy shure se425-öt.
Először wolfson dac-os wave 1ről használtam. Jó volt, de nem volt az igazi. A részletek el voltak mosva, igazából ha 30-40%-ot kihozott a fülesből akkor az már jó.
Aztán vettem hozzá egy F series sony walkmant. Szerintem ez kihozta füles tudásának a 80-90%-át. Ez röhögve elveri hangzásban az összes telefont amúgy. Szóval ez így ok volt.

Következő lépés az a&k120 volt. Rögtön érezhető volt, hogy mennyire kevés hozzá az se425 és az se535 is.
Térben és részletességben egyszerűen meg sem közelítik a lejátszó szintjét.

Amivel elég jól szólt az a westone4r.
De valószínű, hogy kénytelen leszek beinveszálni egy komolyabb fülesbe. Lehet, hogy egy se846 lesz a befutó.

Amúgy az első a forrás. Jó forrásra szinte bármit rárakatsz jól fog szólni. A füles mindig a második.

Szóval nyilván vehetsz jobb és jobb füleseket, de sajnos nem érik meg a befektetett pénzt. De ha veszel egy nagyon jó forrást arra viszont már tudsz építkezni. Szóval én először inkább arra költenék pénzt.

Ne tudd meg, hogy hogy szól az ak120 egy 10k-s fülessel. :)

(#36035) zack válasza Ati1979 (#36034) üzenetére


zack
nagyúr

Volt Sony-m...S618F. Jól szólt, de nem szólt jobban vele az IE8 mint egy jobb zenei képességű telefonnal.
Így voltam a Clip+ és a Fuze+ lejátszóval is. Azért adtam el őket, mert nem kell még egy kütyü azért, hogy azon a szinten hallgassam a zenéket, ahogy telefonon is. Biztos van jobb lejátszó a telefonoknál, de az megint zsebbenyúlós, és egy kicsivel fogok többet kapni, viszont cipelhetek 2 eszközt.

Csodálkozol, hogy a Wave1-el nem szólt jól az SE425? :U Wolfson DAC ide vagy oda, baromi régi konstrukció az a telefon.

A G2-ben ez a DAC van: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36036) Integra válasza Ati1979 (#36030) üzenetére


Integra
titán

tudod melyik volt anno a legjobb kialakítású füles? a nokia régi headset-je, amit a nyakad mögött csiptettél össze azzal a kis szétpattanó műanyag bigyóval.... nem húzott, nem sifitelt, szimmetrikusan stabil volt, nagyon kényelmes..
hogy miért nem lehet ezt ma megoldani... :-/

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36037) zack válasza zack (#36035) üzenetére


zack
nagyúr

LG most rendesen belehúzott...Ezt a DAC-ot a Samu csak az S5-be rakja bele, ami még több mint fél év.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36038) Ati1979 válasza zack (#36035) üzenetére


Ati1979
veterán

Az a sony egy alapmodell. Az F series walkman a sony csúcsomodellje. [link]

Most jelent / jelenik meg az utódja.

A clip + fuze is úgyszintén belépő kategória. Jobb fülesekhez már kevesek általában.

Ez nyilvánvalóan így van, de akkor meg nem érdemes nagyon drága fülest venni.
Szóval, ha az egyik részre komolyabb pénzt költ az ember nem kerülheti el azt, hogy a másik részre is költsön.
Ezek a telefonok nem (komolyabb) zenehallgatásra vannak kitalálva.

Arra megvannak a céleszközök.

(#36039) Integra válasza Ati1979 (#36038) üzenetére


Integra
titán

mégis van létjogosultsága, sőt egyre nagyobb lesz, mert egyre kevesebb ember van, aki két eszközt akar magánál hordani, továbbá megvásárolni. tehát hiába, hogy zenehallgatásra van céleszköz, kutyát sem érdekli nagy mennyiségben, ezért feküdnek szépen lassan rá a telefonokban is az egyre jobb hangminőségre. ez elkerülhetetlen.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36040) Zoli133 válasza Integra (#36039) üzenetére


Zoli133
őstag

A telefonos hangminőség 2009 óta egy helyben toporog és nem is várható fejlődés hisz a userek nagy részét nem érdekli, akit meg érdekel vesz másik eszközt.

Igen, hallottam a HTC One-t is és jó de neml léptünk vele előre, ott van mint az eddigi jobb hangú mobilok azaz már eléri egy 10 alatti sansa hangminőségét.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#36041) raven12 válasza Integra (#36039) üzenetére


raven12
senior tag

Mert az átlag-fogyasztót aztán érdekli, hogy milyen Wolfson dac van a telóban... Aki audiofül, az vállaljon kompromisszumot. Ne várd, hogy az emberiség 0,1%-a miatt majd kialakul a telefonok között az egyre jobb "hangkörnyezet" kialakítása.

(#36042) zack válasza Integra (#36039) üzenetére


zack
nagyúr

Így van. Pár éve ez a műfaj még gyerekcipőben járt. Azóta nagyon sokat fejlődtek. Snapdragon 600 beépített DAC-ja is baromi jó lett. A One-ban meg valami profibb erősítő kapott helyet. Szóval mindig fejlődnek évről-évre.
Biztos a sok rádiós résztől tisztább a jel céleszközön, de ezt inkább beáldozzák az emberek, mint + kütyüt cipeljenek nap mint nap. Ráadásul sokszor észre se vettem ha keresnek, mert mp3-ról hallgattam a zenét, és nem hallottam a csörgést hiába rezgett is.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36043) Ati1979 válasza zack (#36035) üzenetére


Ati1979
veterán

Ugyanaz a dac van benne, mint a galaxy S-ben. (ha jól tudom, mivel egyszerre jöttek ki)

Az a mai napig megállja helyét zene fronton a telefonok között.

A DAC-nak jóval kevesebb a jelentősége, mint a hozzá adott mérnöki munkának.

Ebben a 2 lejátszóban ugynaz a DAC van. [link] , [link]

Wolfson wm8740. Általában ezt pakolják mostanában az összes jobbfajta lejátszóba. Vagy a Sabre ES9018-at.
Ezek asztali szintű dacok.

Csak hallgasd meg a két lejátszót egymás mellett. Azon fogsz majd gondolkondi szerintem ebben az esetben, hogy az egyik 4* vagy 5* jobb-e mint a másik. :)
Hangsúlyozom ugyanaz a DAC. (ok az egyikben kettő van)

(#36036) Integra

Én javaslom neked a shure fülesek kipróbálását. Fül mögötti kábelezésűek baromi kényelmesek és extrém módon izolálnak. Kapható hozzájuk egy csomó féle (custom is) kábel. Mikrofonos is...

(#36044) Integra válasza zack (#36042) üzenetére


Integra
titán

persze, hogy így van, de már elfáradtam az értetlenekbe és a sopánkodókba, akikből dől a negatív és a pesszimizmus és képtelenek átlátni és megérteni alapvető piaci mechanizmusokat, inkább lefekszem.

Ati:
nagyon köszi, igen, tervben van a shure átböngészése is :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36045) Ati1979 válasza zack (#36042) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ez az emberek egy részének (többségének) elég.

De nyilván nem mindenkinek. Ez annyira nem nagy fejlődés sajnos. Mindig ég és föld a különbség a telefon meg rendes lejátszó között.

Amúgy az ak120 pl. van olyan funkció, hogy bt segítségével jelzi ha hívás jön a telefonodra.
Én még nem próbáltam...

(#36044) Integra

Nincs mit! :) Szerintem elég jó fülesek, nagyon nem lehet mellényúlni velük.

[ Szerkesztve ]

(#36046) gelbelex válasza Ati1979 (#36045) üzenetére


gelbelex
őstag

AK120 BT hívásjelző: :C
(Persze az áráért elvárható. ;) )

(#36047) #16820480 válasza zack (#36027) üzenetére


#16820480
törölt tag

Shure SE215 mindent tud jelenleg 22 ezerért, amit felsoroltál, kivéve a basszusszabályzó pöcköt, és nem kicsit olcsóbb az IE8-nál, hanemben meg kb egy szint. :U Egymás után hallgattam azonos forrásról a kettőt, többedmagammal, és ez volt a konklúzió.

(#36026) Integra: Igen, IEM-ek terén pár éve még a CX széria volt a szint, de manapság már nagyon felpörgött a piac, és sok feltörekvő kis gyártó lehagyta őket. Igaz ez amúgy a mobilok terén is. Nézd meg pár éve ki hallotta a Meizu, Xiaomi, Oppo, Huawei, ZTE neveket, aztán manapság lassan oda jutunk, hogy ők diktálják a piacot a régi nagyok (Motorola, Nokia, Sony) helyett.
Egyébként én nem várnék az N5-től nagyon jobb hangminőséget, a Google sajnos erre nem nagyon ad. Persze a nagyobb tárhely meg a nagyobb akksi vonzó dolog lenne magában is, de én például csak ezekért nem váltanék rá.

(#36031) zack: Sokan a fél karukat odaadnák azért is, hogy egy Beats by Dre fülessel rohangáljanak, vagy akár valami Bose vagy AKG csodával :U De nem ettől lesz valami jó. Ez annyit jelent, hogy márkás.
Egyébként önmagában a DAC keveset jelent sanos. Elég ha azt megnézzük, hogy az SGS-ben is benne volt, csak éppen drivert nem irtak hozzá :D De több másik gyártó is használ Wolfson DAC-os megoldást, már az LG-nél is volt pár telefonban, mégis gyakorlatban szarul szólnak. :( Kell az a hozzáadott mérnöki tudás is, amivel összehangolják a komponenseket, és nagyon erős a gynaúm, hogy egy telefongyártónál nincs is meg az a mérnöki gárda, aki erre képes lenne.

(#36036) Integra: Szerintem egy sima fül felett vezetős füles ezt tudja. Amúgy a GR06-ot egy ideig hordtam úgy, hogy a nyakam mögött áthúzva felcseréltem a két oldalt, mert elég hozzú hozzá a kábel, de anyira nem volt kényelmes. De például a GR06 és az SE215 esetében is elmondható, hogy a fül feletti vezetés miatt gyakorltilag nincs kábelzaj, még akkor sem, ha a lengő kábel nekiütődik ruhának, lábnak, stb. Nem véletlenül terjed ez a kialakítás, sok előnye van.

(#36039) Integra: Létjogosultsága lenne, de kicsit olyan ez, mint a mpx háború volt, hogy most rányomják valamire, hogy 24/192-s lejátszás, oké, elviszi az ilyen fájlokat, és minek? Most attól, hogy valami például 18mpx méretben rögzít képet, attól nem lesz jó minősége, simán lehet, hogy egy halom zajt látsz majd a képeken (sőt, a pixelméret miatt valószínű is). Sajnos a lelginkább dinamikusan fejlődő piacon nincs hely a rétegigényeknek (audiofil 1%). Szerintem ezt a DAC dolgot is azért találták ki, mert a kamera, a kijelző meg a SoC hájpolása kezd kifújni, már nincs akkora hatásuk az emberekre. Most új csontot dobnak a tömegbe, amit lehet rágni.

(#36040) Zoli133: +1 Komolyan mondom a legjobban szóló telefonom még annó a Meizu M8 volt!

(#36042) zack: Ez kb olyan, mintha azt mondanád, hogy mennyit fejlődtek az integrált VGA-k az elmúlt években. Ez igaz is, de még mindig hol tartanak egy dedikált megoldáshoz képest...? Nyilván nem muszáj külön eszközt cipelni, sokan nem is teszik (jelenleg még én sem), de ez komoly kompromisszumokal jár. Pontosan úgy, mint a fényképezés terén az ultrapixel meg pureview meg hasonló csodák egy DSLR-hez képest. Hiába teszel bele akár egy 18-20-40mpx-es érzékelőt a telefonba, az előtte levő hangyafingnyi objektív köszönőviszonyban sem lesz egy normális üvegel, amit a céleszköz használ. Még ha valahogy meg is tudnák oldani, hogy a fél körömnyi CCD vagy CMOS hozza azt a szintet, amit egy APS-C legalább, akkor sem tudná kiszolgálni az érzékelőt az optika. Pont ez a helyzet a mobil DAC és füles esetében is. Még ha meg tudnák oldani, hogy a 8-9mm-es vastagságba sűrített elektronika hozza a céleszköz szintjét, akkor sem feltétlenül tudná kiszolgálni a fülest.

(#36044) Integra: Budapesten fiziknél meg tudod hallgatni az egész repertoárt (215, 315, 425, 535) normális forrásról is, így lesz hasonlítási alapod. Csak óvatosan, mert én is így tettem, és azóta 535-re gyűjtök :B

(#36046) gelbelex: Az AK100-ban is van, fele árért :)

(#36048) Ati1979 válasza gelbelex (#36046) üzenetére


Ati1979
veterán

Majd előbb utóbb használni is fogom. :)

(#36047) sheratan
+1

Mindig a legfontosabbat, a hozzáadott mérnöki tudást bagatelizálják el. Tök jó DAC-kal is lehet szar lejátszót produkálni...

Hopp ezt nem is tudtam, csak sejtettem. :) Akkor elég jól össze fogod majd tudni hangolni a telefonoddal.

[ Szerkesztve ]

(#36049) #16820480 válasza Ati1979 (#36048) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk csak egy helyen írták rá, hogy a BT ilyet tud Az biztos, hogy van benne BT, de hogy ezt a funkciót is tudja-e, azt nem tudom pontosan, de majd kiderül. Ha tudja, akkor még arra leszek kíváncsi, hogy képes-e egyszerre két telefont kezelni :D És milyen hatással lesz az üzemidőre... :U

(#36050) Ati1979 válasza #16820480 (#36049) üzenetére


Ati1979
veterán

Túl sokat akarsz. :))

Szerintem biztos tudja. Max kell egy szoftverfrissítés...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.