Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) celf válasza gyiku (#5999) üzenetére


celf
őstag

creative-ot sztem ne. csak rosszakat hallani roluk.

(#6002) helixP válasza gyiku (#5999) üzenetére


helixP
nagyúr

Én a magam részéről RP-HNJ200-t gyűrtem és nagyon jó kis füles ár/érték arányban. Ha eltalálod a megfelelő párna méretet és jól szigetel, nagyon jó hang jön belőle :K Én nagyon szerettem.

(#6003) gyiku


gyiku
nagyúr

thx 4 all :R

hüllő

(#6004) lacikaä@


lacikaä@
csendes tag

Sziasztok!
CX 500-as fülest szeretnék venni, csak félek a hamisítványoktól:(
Szerintetek a Redtower vagy az Aqua mennyire megbízható?
Amúgy Redtowerbe 12 760 a cx 500as, Aqua-ba is kb ennyi (kivéve a feketét mert az valamiért 16.181:F)
Azért ha vki tud megbízható oldalt ahonnan rendelni lehetne, megköszönném!:)

(#6005) Játékos


Játékos
addikt

Jó estét Uraim!

Az lenne a kérdésem, hogy egy kis futáshoz mennyire megfelelőek ezek a fülesek? Van egy kis Sony-m, az nem agybadugós, hanem "sima" fülhallgató, és bizony vissza kell tuszakolnom időnként a fejembe.
Vagy sokkal jobb erre a célra valami pántos megoldás? Esetleg 4-5 erzes kategóriában gondolkodva valami ajánlatot szívesen vannék.
Köszönettel! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6006) helixP válasza lacikaä@ (#6004) üzenetére


helixP
nagyúr

Red Towernél vásároltam egy hete és eredetinek tűnik a seni-m.

(#6007) ku-cu válasza Játékos (#6005) üzenetére


ku-cu
tag

Ezek az agybadugós fülesek jobban a füledbe maradnak mint a hagyományosak, de azért időnként ezeket is meg kell igazítani...
Futáshoz ezt vagy ezt ajánlanám, mert ezek atom stabilan a füledbe/en maradnak. Viszont vásárlás előtt mindenképpen próbálj fel egyet, mert van akinek ezek nyomják a fülét!

szerk:Esetleg az olcsóbb kategóriában ez sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#6008) Játékos válasza ku-cu (#6007) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6009) celf válasza Játékos (#6008) üzenetére


celf
őstag

sima fulbedugos(IEM), a ful mogott atvezetett kabellal imho.
nem kell kulon igykialakitott "sport fulhallgatot" venni plussz cash-ert

ez a megoldas lefogja a kabelzajt is, nehezebben jon majd ki a fuledbol, mert nem huzza a kabel sulya...
szoval szerintem ez a jo megoldas. annyi, hogy ha mely a zsebed es magas vagy akkor lehet mar egy 1 meteres kabel nem lesz eleg hosszu.

(#6010) lacikaä@ válasza helixP (#6006) üzenetére


lacikaä@
csendes tag

Köszi a választ!

Egyébként Red Towernél cx 500 ára még lejjebb ment: bruttó 10 390.- Ft
Visszaolvasgattam és vili13 is írta, h nem valószinű, h hamisat árulnak.
(Naade eennyiééért:F)

(#6011) ku-cu válasza celf (#6009) üzenetére


ku-cu
tag

Na, azért komolyabb igénybevételnél mégis csak jobb ha egy "masszív" dolog tartja a füled-en/ben, mit ha a kábel...

[ Szerkesztve ]

(#6012) celf válasza ku-cu (#6011) üzenetére


celf
őstag

ez igy van.
attol meg tobbe fog kerulni a dolog :)

(#6013) ku-cu válasza celf (#6012) üzenetére


ku-cu
tag

többe, de ha ez fontos az embernek akkor le kell nyelnie az árkülönbözetet. :R

(#6014) celf válasza ku-cu (#6013) üzenetére


celf
őstag

de most jobban belegondolva, futashoz nem kell ilyen speci merevitett pant. esetleg ha coopert futsz... vagy ha nagyon "adsz magadra".

(#6015) ku-cu válasza celf (#6014) üzenetére


ku-cu
tag

Lehet neked van igazad, nem szeretnék vitába keveredni. :) Én csak felvetettem hogy van ilyesfajta megoldás is a problémára.
Játékos: Először érdemes kipróbálnod a "sima füles, kábel fül mögött módszert", ha mégsem váltaná be a hozzá fűzött reményeket akkor szerintem egy próbát mindenképpen megérnek ezek a sport fülhallgatók. 3-4 ezer forintért talán nem is olyan szörnyű... (nekem nagyon bejött egy ilyen sport füles mikor kipróbáltam, csak ezért mertem ajánlani.)

(#6016) Játékos


Játékos
addikt

:R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6017) celf válasza ku-cu (#6015) üzenetére


celf
őstag

egy kis egeszseges vita meg belefer szerintem :)
amugy nagyon jo hogy felvetetted a dolgot mert alapvetoen nem veletlenul van kitalalva ez az ugymond "sport fulhallgato" dolog. tehat igazad lehet, valoszinu ezek felelnek meg a celnak a legjobban.

jatekos majd eldonti, hogy mi kell neki :)

(#6018) Zoluska


Zoluska
tag

Koss KEB79-et ismeri valaki? Kb. egy árban van az ie7-el, de ezekre örök garancia van.

(#6019) Játékos válasza celf (#6017) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi mindkettőtöknek. Elsősorban arra voltam kíváncsi, hogy az agybadugósak mennyire maradnak bent futás közben. Elég jókat hallottam róluk, szeretem is a minőségi cuccokat, és zenehallgatást, de ha erre kell figyelnem futás közben, akkor felejtős...
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6020) vili13 válasza Zoluska (#6018) üzenetére


vili13
őstag

[link]

Szerintem nem is kérdés, hogy az ie7 jobb.

(#6021) Uzi74


Uzi74
senior tag

Sziasztok,
én pántos fülhallgatót keresek rövid kábellel (Jabra 3030 stereo bluetooth-ig kell csak elérnie, ami a nyakamban lóg vagy ruhára csíptetve fityeg). Mivel forgalmon kívüli bicózáshoz is használnam, ne legyen külső zajokat blokkoló fajta, szóval lehetőleg ne fülcsatornába nyomuló - egy vaddisznót azért halljak meg
Sennheiser OMX80 jellegű lenne az ideális 15 cm zsinórral, csak senkinek a kínálatában nem láttam még ilyet. Vagy fülbedugósak, vagy hosszú a zsinórjuk vagy pánt nélküliek. Sonyéknál láttam a legrövidebb zsinórút eddig, 60 cm....
Van valakinek valami ötlete?

(#6022) asadasad22 válasza Zoluska (#6018) üzenetére


asadasad22
őstag

semmi sem örök :DDD

(#6023) picur220 válasza Zoluska (#6018) üzenetére


picur220
veterán

A KOSS-t ne hasonlítgassuk má a sennheiserekhez... Nagyon nem egy kategória, az IE7-tel meg pláne... :C

(#6024) Zoluska


Zoluska
tag

Hmm. Nehéz téma ez. Lehet hogy spórolok kicsit, és veszek inkább egy IE8-at, azon legalább tudom külön cserélni a kábelt, ha megtörik. Hülyét kapnék, ha vennék egy IE7-et, és 1-2 év után feszegethetném szét forrasztani, vagy dobhatnám a kukába.

(#6025) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Sziasztok,
Fülhallgató vásárlás előtt állok, mert meghalt az előző. Valami ütőset szeretnék venni, Sennheiser ie 6 vagy 7-re gondoltam. Mi a különbség a kettő között? Ipod Touch 2G-hez lenne egyébként.

(#6026) celf válasza Stanley-B. (#6025) üzenetére


celf
őstag

IE7 jobban szol. ennyi.
szerintem joljar vele aki megveszi.

(#6027) picur220 válasza Stanley-B. (#6025) üzenetére


picur220
veterán

IE7 biztosan nem szól rosszul 30k-ért, miondjuk az IE6 sem 25ért, de sztem az IE 7 többet ér...

(#6028) mcs


mcs
veterán

A franc...

Úgy hallom, hogy a CX300am jobb oldala el van halkulva. Kb. fele olyan hangerőn szól, mint a bal, lejátszótól függetlenül.
Szóval mehet vissza garba, remek. :((

[ Szerkesztve ]

(#6029) ku-cu válasza mcs (#6028) üzenetére


ku-cu
tag

Vagy [link]. Ez segíteni szokott.

szek: Nehogy körömlakklemosóval próbáld! (az tönkreteszi, tapasztalat :O )

[ Szerkesztve ]

(#6030) mcs válasza ku-cu (#6029) üzenetére


mcs
veterán

70%os alkesz jó neki? :D

(#6031) celf válasza mcs (#6030) üzenetére


celf
őstag

paleszt neki ;]

(#6032) mcs válasza celf (#6031) üzenetére


mcs
veterán

Ugyan, majd egy 80%os fekete absinthenak eresztem neki. :P

Amúgy a 70%os gyógyszertári. :)

(#6033) Valty


Valty
aktív tag

Hello!

2 fülhallgatót néztem ki, de nem tudom, hogy melyik legyen:

KOSS KEB24S

Pioneer SE-CL21M-J-K

Tudom, hogy nem a legjobbak, de több pénzt nem szeretnék költeni, szóval ezek közül melyiket? Esetleg valami más hasonló árban? :)

[ Szerkesztve ]

(#6034) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

iAudio G3-hoz milyen fülhallgatót ajánlanátok ha gyári "kalapács" már elhasználódott ?

Az a gyári "kalapács", állítólag nem a legjobb minőség, mi ajánlott helyette ami jobb választás ?

Nem vagyok képben a termékskálát, és az árakat illetően, de kb. max 15E HUF lenne a határ .

Köszi !

Üdv.

Astra

(#6035) vili13 válasza AstraCDX (#6034) üzenetére


vili13
őstag

(#6036) AstraCDX válasza vili13 (#6035) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali !

Köszi !

De nem "agybadugóst" szeretnék .

Egyéb ajánlat egy jóféle fülesre ?

Üdv.

Astra

(#6037) vili13 válasza AstraCDX (#6036) üzenetére


vili13
őstag

Szvsz elég rosszul teszed, ha nem "agybadugóst" szeretnél, mert azok jobbak.

Ha hagyományos kialakításúból szeretnél jót, az sokkal nehezebb probléma. Pl. a Yuin PK2 vagy PK3 elég jónak számít a kategóriájában.

(#6038) picur220 válasza vili13 (#6037) üzenetére


picur220
veterán

Nem biztos, mert ha pl biciklizés v más "városi" tevékenység közben nem biztos hogy jól jön a szigetelés. :N
De akkor nem is biztos, hogy annyit kell rá szánnod, vagy ha mégis, akkor nagyon jót fogsz kapni. De ha pl telon hallgatsz zenét, akkor vehetsz BT-sat is.

[ Szerkesztve ]

(#6039) need


need
addikt

nem biztos hogy ez pontosan igy lenne vagy van de sok üzlet azt mondja hogy már nem forgalmaz Sennheiser CX95 és Cx500 mert ezek kifutóban lévő termékek

ha még is lehet még kapni az csak valami elfekvő gyári készlet

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#6040) Atlantis


Atlantis
veterán

iPhone-hoz tud valaki jófajta fülhallgatót ajánlani? Sennheiser cx300-asom van, azzal borzalmasan szól, mély még azzal is alig van, viszont magasból meg túl sok is jut. Mindezt EQ használata nélkül. Tudom, hogy alapvetően az iPhone hangja a vacak, de kéne valami füles, amivel ezt úgy-ahogy kompenzálni lehet. Van egy Sony Ericsson HPM-77-es headsetem, annak a felső részével egészen tűrhetően szól, az valószínűleg pont a jó helyeken csal. Viszont ennek meg rövid a kábele.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6041) brumesz válasza Valty (#6033) üzenetére


brumesz
aktív tag

szia!
tanácsot adni nem tudok, csak egy kis tapasztalatot:
tegnapelőtt vettem egy ilyen pioneer fülest. elsőre kicsit nyomta a fülem a közepes gumival,de aztán hozzászoktam. jók a mélyhangjai, viszont a magasakat kicsit torznak érzem. összességében teljesen átlagos. semmiben sem kiemelkedő, de nem is mondanám rossznak
a másikról nem tudok nyilatkozni

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#6042) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Elszakadt a cx500-am az Y elágazásnál. Mit lehet vele csinálni? Ha megforrasztatom minőségben lesz érezhető romlás?
(Garancia erre érvényes? :) )

(#6043) celf válasza Atlantis (#6040) üzenetére


celf
őstag

ez melyik generacios iphone ?
tudom ez nem megodlas, mert gondolom fontos a portability, de vegyel egy FiiO E5-ot es egy custom made (maszek) LOD (line out dock) kabelt. sztem 50 dollarbol maximum kintvagy. igy megkerulod az iphone ugytunik eleg rossz headphone amp-jat. megegyszer, ez melyik generacios ?

masik lehetoseg, hogy hamisitott cx300-ad van. de gondolom probaltad mas source-al is a fulest..

ha olyan fulest akarsz venni ami basszuseros, es nincsennek "hegyes" magasai akkor... nem tudok olcso IEM-elrol amik errol hiresek. amugy nemelyik denon, illetve a turbine-kent emlegetett fules ilyen. talan a koss-ok is olyanok, h tompa magas es eros basszus.

de en nem hiszem, hogy igy ki fogod tudni sakkozni ezt a problemat.
amugy az is kerdes, hogy te magad mennyire vagy audiofil. mert egy audiofil beallitottsagu embernek egy original cx300 valoban borzalmasan szolhat..

(#6044) picur220 válasza celf (#6043) üzenetére


picur220
veterán

Celf, akkor szerinted egy audiofil beállítottságú ember miylen fülest vegyen, ami biztosan megfelel neki? Vmeik topikban írt vki egy 1150 dolláros ultimate earst, bár azokban már te is írtad, hogy csalódtál...Esetleg IE7-8?
És még vmi: kellene sportoláshozegy olyan füles, ami nem esik ki a fülből futás közben, és vmi fülre csíptethetőre gondoltam. Ajánlat? Ja és ne legyen túl drága, mert am nem nekem kell, és az illetőnek elég kicsi a füle/hallójárata, szal...
És még vmi :)) : Miért van az, hogy a telomhoz adott Nokia füles olyan mélyeket ad, mint állat, de brmely másik fülesnek szinte alig vannak mélyei? Ha veszek egy jobb fülest (konkrétan cx55re gondoltam), akkor szted azzal jobb lesz, vaygy egyált lesznek mélyek?

(#6045) helixP válasza picur220 (#6044) üzenetére


helixP
nagyúr

Melyik Nokia gyári fülest használod?

(#6046) zeorsdfd válasza picur220 (#6038) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Megosztanám tapasztalataimat miszerint én városi biciklizéshez (és egyéb városi tevékenységekhez) semmi mást nem használnék mint "agybadugósat" (cx95öm volt amíg el nem szakadt).
Elsőre veszélyesnek gondolná az ember, de csak azért mert nem próbálta. Az igazság az, hogy mivel nem hagyatkozhatsz a füledre -ami amúgy is megbízhatatlan, sőt veszélyes- sokkal inkább körülnézel, így végsősoron biztonságosabb!Ez személyes tapasztalat, sőt mióta nincs rajtam, még mindig bennem maradt a szokás, hogy folyamatosan körülnézek és nem csak megyek előre, mintha egy csőben kerekeznék.

[ Szerkesztve ]

(#6047) brumesz válasza zeorsdfd (#6046) üzenetére


brumesz
aktív tag

engem egyszer majdnem elütöttek mert in-ear fülessel hallgattam zenét. bár a saját f@szságom miatt volt, de akkoris :B

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#6048) j.bravo


j.bravo
addikt

Le tudnátok írni konkrét típusszámmal, melyek voltak az ajánlható költséghatékony (mondjuk 10e Ft alatti) Panasonic agybadugósok?

Erősen agyaltam a CX500 / 55 stb vonalon, de nem vagyok benne biztos hogy több mint 10k-t érdemes kiadni rá, ha egy Sony W350i telefon kimenetére kötöm... (Seni MX450-nel amúgy teljesen hallgatható, csak az utcai/bkv-s használat miatt kéne egy agybadugós).

Vagy HPM-70-nel jobban járnék?

(Tudom, miért nem vettem Sansa Clipet vagy Fuze-t - hát azért, mert tönkrement a telóm is, és ez egy egészséges, valamint költséghatékony kompromisszum volt.)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#6049) helixP válasza j.bravo (#6048) üzenetére


helixP
nagyúr

Én a Panasonic RP-HJE200-ast használtam, és jól szólt, eléggé, de nemtudom hogy jobb-e mint a HPM-70, arról elég jó vélemények vannak ...

[ Szerkesztve ]

(#6050) celf válasza picur220 (#6044) üzenetére


celf
őstag

nekem 1150 dollaros fulesem nem volt. Ultimate Ears Metro.fi 150-t vettem nem olyan reg. alapvetoen nem tartom egy szar iemnek.
UE-nek nagyon sok kulonbozo kategorias fulese van azert. a metro.fi 150 majdnem a bottom line. es ahhoz kepest nem rossz, mondom.
de szerintem egy cx95 jobban szol nala.
az is biztos, hogy a sony MDR-EX082-nek ami a sony s639-el jott jobb.
a panasonic kis 200-as iemje is jobb volt ennel egy picivel.

milyen mas fulest probaltal ki a nokiadhoz ?

nem szoktam sport kozben zenet hallgatni nagyon, futas kozben sem.
de a fulmogott atvezetett zsinor jol a helyen tartja a fuleseket (IEM). de a lelogatos modszerrel sem kene nagyon kisessen a fulbol, kiveve ha allandoan rancigalja a kabel sulya. ez egy egyszeru csipesszel megoldhato szerintem.

ha mindenkepp sportfulhallgatot akar venni az ember akkor arra azert kikell majd adni egy kicsivel tobb penzt. de lehet kapni szerintem ilyen drotmerevito pantot ami pl az en IE8-amhoz jott. csak tudni kell az angol nevet, es rakeresni ebayen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.