Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Deathjay^


Deathjay^
tag

Räikkönen aláírt a McLarenhez?

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#1552) Ijk válasza Deathjay^ (#1551) üzenetére


Ijk
nagyúr

Érdekes lesz ha kirúgják a Ferraritól 33 millával, főleg az utóbbi időben nyújtott teljesítménye alapján. Inkább fejlesztésre költsék a pénzüket, hogy legalább jövőre legyen végre egy versenyképes autójuk. Ha ilyen teljesítményük lesz, azzal Alonso sem hiszem hogy tud valamit kezdeni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1553) shteer válasza Ijk (#1552) üzenetére


shteer
titán

mivel élső szerződése van, azt a pénzt neki kell adni. fejlesztésre lesz másik :)

..szerintem jónak tűnik

(#1554) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

A Renault két év felfüggesztett eltiltást kapott

Nevetséges, szánalmas..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1555) Flashcash válasza Motion_Blur (#1554) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ahhoz képest, hogy a vb végeredményébe is vastagon beleszólt a csalásuk, mivel Massát gyakorlatilag megszivatták a vezető helyről a kis játékkukkal, tényleg nem nagy büntetés.

Gondolom itt a fő cél az volt, hogy a Renault maradjon az F1-ben.

(#1556) #70869248 válasza Motion_Blur (#1554) üzenetére


#70869248
törölt tag

összes konstruktőri, 2011-ig felfüggesztett eltíltás, Symonds 5 évre Briatore örökre eltíltva az FIA sorozatokból.:FIA oldal

[ Szerkesztve ]

(#1557) #70869248 válasza Flashcash (#1555) üzenetére


#70869248
törölt tag

?
A töltőcsövet nem Briatore hagyta rajta a Ferrari-n,...nem ő intett Massa-nak hamarabb hogy menjen.
Ez a Ferrari szempontjából egy egyszerű SC helyzet volt ami bármikor, a verseny bármelyik pillanatában adódhat...egyszerűen erre fel kell készülni.

(#1558) Motion_Blur válasza #70869248 (#1556) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Igen, az általam linkelt cikkben is ezt írják.

Az 'összes konstruktőri'-t viszont nem értem :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1559) wildrain


wildrain
addikt

Én a bizonyítékokat hiányolom egy kicsit. Mert ugye az, hogy a Renault beismerte, az olyan, mintha tanúként állítaná valakikről (Briatore+Symonds+Piquet), hogy ők követtek el valamit. Piquet ugyanúgy tanú, a telemetria önmagában nem bizonyít semmit, csak Piquet hibáját, a rádióbeszélgetésben pedig semmi konkrét nincs...
Nem kétlem, hogy bűnösek, de valahogy nem látom a mindent eldöntő, cáfolhatatlan bizonyítékot.

(#1560) #70869248 válasza Motion_Blur (#1558) üzenetére


#70869248
törölt tag

mert nincs, azt én találtam ki :D

(#1561) brownus válasza #70869248 (#1560) üzenetére


brownus
veterán

pedig az lenne igazságos... kurva anyját a briosnak

szerk: ha jól emlékszem/számolom akkor massa lenne a világbajnok hamilton helyett?!?!

[ Szerkesztve ]

(#1562) deicide válasza brownus (#1561) üzenetére


deicide
veterán

semmi.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1563) Flashcash válasza #70869248 (#1557) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én nem a tankolócsőre gondoltam. Massa 14 kör után első helyen magabiztosan futott 5mp. előnnyel Hamilton és 20-25mp. előnnyel a 4. előtt egy olyan pályán ahol szinte lehetetlen előzni.

A baleset előidézésével kapásból ugrott az első helye, az hogy pontot sem szerzett a Renaultnak és az általuk összehozott safety carnak köszönheti.

Persze ahogy írod safety car helyzet bármikor adódhat, vagy éppen nem. Piquen kívül csinált más safety cart az adott futamon? Nem. Az hogy manipuláció nélkül mi történt volna, már nem tudjuk meg, ha egy valódi safety car helyzetben hibáztak volna nem is lenne semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#1564) #70869248 válasza brownus (#1561) üzenetére


#70869248
törölt tag

:D nem.
Piquet szándékossága csak SC-t eredményezett, Massa korai kiengedést nem...azt a Ferrari csinálta.
Meg egyébként is...ez nem egy rögzített helyzet, ha egy értéket megváltoztatsz a többi érték sem marad fix.

(#1565) #70869248 válasza Flashcash (#1563) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nem...nem annak köszönheti. Egy SC bármikor előfordulhat, nem verhetsz le egyet az SC-t előidéző versenyzőnek hogy de béna vagy most hibáztam mert sietnem kellett.
Mások nem hibáztak, nem raktak fel esőgumit száraz helyett, nem kalimpáltak a nyalókával, és nem álltak döbbenten hogy most mi lesz.
Ez egy SC helyzet volt...szimpla SC, ami bármikor előfordulhat.
A Ferrari meg elengedte Massa-t, mert elrontotta a kiengedésért felelős szakemberük.

Amennyiben Piquet nekiment volna Massa-nak, ...de az SC hozzátartozik a versenyhez.

szerk: ez egy valódi SC helyzet volt, az autó olyan helyen állt hogy be kellett küldeni az SC-t.
A Ferrari hibája irányából teljesen mindegy hogy az SC előidézése szándékos volt vagy sem.
Az SC megtörtént és ők hibáztak a tankolásnál.

[ Szerkesztve ]

(#1566) proof88 válasza Motion_Blur (#1558) üzenetére


proof88
addikt

Őszintén elnézést kért az FIA-tól, és a sporttól az esettel okozott kárért és kellemetlenségért. = MEGBÁNTUK! :D

(#1567) Flashcash válasza #70869248 (#1565) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezek már mind csak feltételezések. Te feltételezed, hogy ha két kör múlva jön a safety car akkor Massaval ugyanúgy elvitetik a tankolócsövet, de ez nem így van. Ahogy te is írtad: "Meg egyébként is...ez nem egy rögzített helyzet, ha egy értéket megváltoztatsz a többi érték sem marad fix."

A Renault csalása és az általuk előidézett helyzet beleszólt a vb pontversenybe, ezen nincs mit magyarázni, ezek a tények. Ha a 3.-4. helyért csinálták volna ugyanezt senkit nem érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#1568)



addikt

Én Ferrari páti vagyok, de Massa box hibáját a Renaultra kenni nevetséges, hagyjuk már.
Hibáztak, vállalják, ennyi. Innen a felelősséget kenegetni kb 6 éves szint.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1569) Flashcash válasza (#1568) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem a boxhibáról és nem felelősség kenegetésről volt szó, de mindegy.

####################
Briattore menedzserként sem dolgozhat tovább:
The FIA imposed further sanctions on Briatore, who ended his nine-year reign as Renault team principal last week in the wake of the scandal.

The Italian has been banned indefinitely from attending any FIA events. A route back into F1 was made more difficult for Briatore as the FIA declared it would not grant a licence to any team he was involved with or renew an F1 Superlicence granted to any driver associated with him.
Renault's double world champion Alonso and Red Bull's Mark Webber are both managed by Briatore while McLaren's Heikki Kovalainen also has ties with the Italian.

(#1570) Motion_Blur válasza Flashcash (#1569) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyedül Briós kapta meg a vétség súlyának megfelelő büntetést. Az is nevetséges, hogy ez a kis pondró piké megússza az egészet. Remélem soha nem lesz helye annak a gyökérnek egy csapatban se.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1571) ne_nezze válasza Flashcash (#1569) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

majd lesz tanácsadó, lol...

siralmas ez az egész :(

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#1572) válasza Motion_Blur (#1570) üzenetére



addikt

Kétlem, hogy bárki is alkalmazná ezután.

#1571: tanácsadóként sem lehet jelen Briatore. Semmilyen kapcsolatban sem állhat csapatokkal, vagy versenyzőkkel. Sőt, ha jól emlékszem még vendégként sem mehet be a boxokba.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1573) Integra válasza Motion_Blur (#1554) üzenetére


Integra
titán

simán szembe tudnám köpni a fiát meg az összes férget ezért a semmiért...
a hondát egy erősen kétesélyes dologért hogy szopatták már szét.
mclarennél is szerintem kardjukba dőltek a döbbenettől....
undorító ez a sok pénzéhes köcsög.
ha a rönónak egy fikarcnyi önkritikája lenne, maguktól eltarodnának a gecibe sűrű bocsánat kérések közepette, és eklesztón meg mózli kussolna.
ennyi.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1574) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Cikk a BBC Formula1 oldaláról.

"Az FIA arra a következtetésre jutott, hogy Fernando Alonso semmilyen formában nem érintett a Renault által okozott szabálysértésben.

Nem mindenki osztja ezt a nézetet. Néhányan, beleértve Piquet édesapját, aki úgy gondolja, hogy a kétszeres világbajnoknak tudnia kellett a tervről. A vita arról szól, hogy egy ennyire intelligens és beavatott pilótának, meg kellett kérdőjeleznie az alkalmazott stratégiát Szingapúrban, ezért el kellett, hogy mondják neki miért döntöttek így.

Mások nem hisznek ebben. A futam utáni felvételek visszajátszása után, Alonso egy pódium mögötti szobában beszélget Briattoréval, és maga a spanyol veti fel a biztonsági autó szerepét, a hangjában valódi meglepetéssel. "Wow, that safety car was a lucky break, wasn't it?"

Az F1-nek nem fog hiányozni Piquet. Az egyik oka ennek, hogy nagyon keveset mutatott a másfél F1-es szezona alatt. De ami sokkal fontosabb a Szingapúri cselekedetei miatt szégyent hozott magára és az egész sportágra is."

[ Szerkesztve ]

(#1575) Integra válasza Flashcash (#1574) üzenetére


Integra
titán

jaj már, hagyjuk ezt az álszent dumát....
az f1 maga a szégyen.
de mondhatnám hogy akkor a ferrari mit csinált ausztriában? semmivel sem volt kisebb szembeköpése a sportnak mint ez...
erről ennyi.t

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1576) JJános válasza Integra (#1573) üzenetére


JJános
addikt

:K Így van. Osztom a véleményed.

2007-05-06 óta itt!

(#1577) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Durva az eset, e én azt mondom elég jól megúszták.
Azért akkor tényleg nem gondoltam volna, hogy igazam van/lesz [link].

Renault csapat lesz egyáltalán jövőre? :F

(#1575) Integra: az f1 maga a szégyen.
Egyébként én is már szinte csak Webber miatt nézem az F1-et. Ez most is beigazolódott, mivel miután kiütötték az első körben én ki is nyomtam a tévét, csak a végeredményt lestem meg.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#1578) puttputt válasza PazsitZ (#1577) üzenetére


puttputt
őstag

Én is nagyon sajnáltam szegényt... mióta bent van, a top3 favoritjaim közt folyamatosan szerepel. Most is, megosztva Vettellel.
Viszont, neki még van némi ideje (remélhetőleg), nem úgy mint Barichellonak - csak ezért örülnék, ha idén ő (Bar.) vinné a VB-t...
Aztán, nagyon bízom benne, hogy Webbernek is összejön majd a cím a közeljövőben...

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#1579) proof88


proof88
addikt

Kiegyenlítik a motorteljesítményt = még szarabbak lesznek ... :U

szerk.: azt meg ne mondjátok már, hogy a Piquet-ügynek nincs köze ahhoz, hogy Massával mi történt azon a futamon... sok minden összefügg sok mindennel, persze lehet akkor is előbb engedi fel a csávó a gombot, amikor még nem kellett volna, ha Piquet nem töri össze az autót, de mivel végtelen sok variáció történhet bármikor bármilyen helyzetből és egy futamon elég sok dolog hatással van egymásra, ezért nem biztos, hogy Massa tankolását elszúrják. Mindazonáltal pont ezen elv követésével az is feltételezhető, hogy Massa megtörte volna az autót és nullázott volna...
Nekem kb. mindegy, ki lett a világbajnok, nem sajnálom Hamiltontól sem a címet (bár Massának remélem még lesz esélye rá ...) és nem is zavar, csak ne zárjátok ki, hogy Piquet ügye hatással volt minden másra is a futamon...

[ Szerkesztve ]

(#1580) Csabee. válasza #70869248 (#1556) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Briatore jól megszívta.. pedig volt neve az F1-ben úgy gondolom! Egy győzelem nem tudom miért ért meg neki ennyit?!..

Üdv: Csabee.

(#1581) ne_nezze válasza proof88 (#1579) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

egyáltalán mi a francnak kellett befagyasztani a motorfejlesztést? :W :(

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#1582) proof88 válasza Csabee. (#1580) üzenetére


proof88
addikt

mert szerelmes Alonsoba

(#1583) puttputt válasza proof88 (#1582) üzenetére


puttputt
őstag

Hát... másra nehéz gondolni.
Elég csak arra gondolni, hogy tét nélkül játszadoztak. A közelében sem voltak a VB-nek, egész évben.
[link] - lap alján a "Standings".
Tényleg hatalmas ökörség volt.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#1584) Csabee. válasza proof88 (#1582) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De még ha csak az F1-től tiltanák el.. de hogy az egész autósporttól! Na az egy nagy érvágás neki .

Üdv: Csabee.

(#1585) Motion_Blur válasza Csabee. (#1584) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nascar a neki való. Ott fel se tűnne, ha időnként falhoz csapatná a versenyzőit :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1586) Csabee. válasza Motion_Blur (#1585) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen, csak az a baj hogy azt is autósportnak hívják :DD

Üdv: Csabee.

(#1587) Kraptor válasza Csabee. (#1586) üzenetére


Kraptor
őstag

NASCAR nem tagja a FIA-nak és csak FIA bajnokságoktól tiltották el.

Más, ezt tényleg hülyeség elemezni, hogy emiatt Massa VB lett volna, ennyi erővel arra is lehet fogni, hogy rosszul fingott egy kanyarban és azért nem lett. Singaporban a Ferka kúrta el a nyalókával (pontosabban annak hiányával:))

Az F1 meg tényleg egy szégyen, sok köcsög van ott akiknek kéne már egy kis verés.

[ Szerkesztve ]

(#1588) jakobinus válasza proof88 (#1579) üzenetére


jakobinus
tag

Egyetértek. Ennek ott nem kellett volna megtörténni, ezt így akarták a nagyok.

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

(#1589) Csabee. válasza Kraptor (#1587) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jah köszi, én azt hittem az is beletartozik! Akkor nincs para.. oda megy :D Vagy ahova éppen akar..

Szerintem is kár a múlttal törődni hogy jaj.. milett volna ha.. ez van ezt kell szeretni! :)

Üdv: Csabee.

(#1590) Kraptor


Kraptor
őstag

Én még mindig azt mondom, hogy Max Mosley személyes hadjárata volt Brios ellen.

(#1591) JJános válasza PazsitZ (#1577) üzenetére


JJános
addikt

Így van, nálad a pont!

2007-05-06 óta itt!

(#1592) #70869248 válasza proof88 (#1579) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nem azt vitatom..én legalábbis hogy nem volt köze hozzá...hanem azt hogy nagyobb köze lenne hozzá mint egy teljesen ártatlan balesetnek.
Előidézett egy SC-t, na és? ...előídézheti bármi. Nem az a lényeg hogy miért jött be az SC, hanem hogy miért engedték ki Massa-t hamarabb mint szabadott volna.
Mert kapkodni kellett? Ez csak azt mutatja hogy nem voltak felkészülve...a hiba nem azért következett be mert baleset történt a pályán és be kellett jönnie az SC-nek...vagy ha igen akkor ez a hiba a következő SC helyzetnél is probléma, azaz valaki nem teljesít kielégítően, mert máshol ezt a helyzetet tudták kezelni annélkül hogy lánglovagot játszattak volna a versenyzőjükkel.

...még ha ez az egyetlen hiba lett volna akkor a csapatnál.
A nem rögzített helyzetet meg nem arra a futamra értettem, hanem arra hogy egy kiegyenlítettebb pontverseny más taktikát kíván a résztvevőktől is. Talán Massa teljesítményére is hatással van, talán a McLaren sem 3hétvégés motorral vág neki Interlagos-nak...ezért teljesen felesleges az eredmény felöl kiindulva rögzített eseményláncként kezelni a megtörténteket ahol az egyik értéket kicseréled és lám máris minden másként fest.
Azok akik belefutottak egy áthajtásosba, mert zárt pit-be voltak kénytelenek behajtani, azok sem Piquet hibáztathatják, hanem azt a szabályt ami ilyen helyzetbe hozhatja a versenyzőket...értelmetlen mindegyikük helyezését átszámolni és valószínűsíteni egy végereményt. Pláne annak alapján újraértelmezni a VB végeredményét az utolsó helyekig.

szerk: Egyébként sry, részemről ez az utolsó hozszólás a témában, csak nemrég értem haza. :)

[ Szerkesztve ]

(#1593)



addikt

2010-es versenynaptár volt már?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1594) Nowhereman válasza PazsitZ (#1577) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nos, nekem amikor 89-ben Senna kitorpedózta Prostot, és még csak nem is tagadta szándékosságát, majd semmi büntit nem kapott, akkor részemről már leégett a sport.
Sumimisi-Hill eset után Webber megjelenéséig elvétve néztem futamot. Most ő Mansell, aki miatt még nézem a műsort, és anyázom a bírókat, mert valahogy mindig megbüntetik, és megbocsájtanak az ellene vétkezőknek.

Ezuttal köszönet kispikének( :R :R :R), hogy brióst a megérdemelt pokolba küldte. Ha valaki Webber 2002-es szezonja után nem tud ülést szerezni egy jó csapatnál, akkor már megérdemli...

Utánam a kondenzcsik!

(#1595) proof88 válasza #70869248 (#1592) üzenetére


proof88
addikt

Nem azt vitatom..én legalábbis hogy nem volt köze hozzá...hanem azt hogy nagyobb köze lenne hozzá mint egy teljesen ártatlan balesetnek. - ok, így értem én is... nem is mondom azt, hogy akkor a box nem hibázik, sőt mondtam is hogy lehet, hogy Massa hibázik a boxkiállás után... de mivel úgy általában a dolgok összefüggésben vannak, ezért idegesítő, hogy egy direkt előidézett, sportszerűtlen dolog került a gépezetbe. :)

(#1596) SzalaiG válasza Kraptor (#1590) üzenetére


SzalaiG
addikt

Röhej, h ennyivel megúszták. Ez a minimum, h repültek személyeskedés nélkül is.

(#1597) Petya25


Petya25
addikt

Ez a felfüggesztett büntetés egy kutyakomédia, olyan mintha semmit sem kaptak volna. Az FIA nem merte kikúrni a csapatot a VB-ről, mert fél hogy kiszáll a Rönyó végleg. Az előző évi és az idei minden eredményét megsemmisítettem volna és Mekis 100 milkás büntetés is kijárt volna.
Az meg milyen már hogy a Merci motorokat fogjuk vissza.... Vicc az egész.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1598) deicide


deicide
veterán

Briatore pert fontolgat

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1599) Ijk válasza Petya25 (#1597) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a vicc, hogy befagyasztották a motorfejlesztést. Remélem Kimi a mercihez vagy a brawnhoz igazol.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1600) lenox válasza deicide (#1598) üzenetére


lenox
veterán

Teljesen ertheto, nem tudom, mennyire van joga a FIA-nak megvonni illetve meg nem adni valakinek a szuperlicenszet az alapjan, hogy kivel van manageri szerzodese, vagy akar visszavonni egy csapattol az indulas jogat, hogy ki alkalmazottja, nekem ezek eleg neccesnek tunnek. Masik dolog, hogy nekem a sportszeruseg oldala nem igazan tobb, mint mikor valaki direkt keresztbe all a masik elott, erre meg mar tobb pelda is volt. A veszelyeztetes meg nem a FIA dolga, hanem egy rendes birosage, azok majd bezarjak, ha akarjak. Szoval szerintem amugy is tul van lihegve, de Brios buntetese inkabb bosszu, mint buntetes...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.