Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) hunnylander válasza Chip (#2348) üzenetére


hunnylander
őstag

A Google Translate az egyik legjobb viccgenerátor. :D

Az egymáshoz hasonló, illetve a nagy világnyelvek között jól fordít (mert többet is foglalkoznak a fejlesztésével), de magyarra már kevésbé.

www.HunnyF1.com

(#2352) Chip válasza hunnylander (#2351) üzenetére


Chip
aktív tag

Ezzel teljesen egyetértek.

De így is hatalmas segítség azoknak akik nem beszélik azt az idegen nyelvet és szeretné tudni, hogy miről van szó. Kis logikával általában kibogozható a lényeg.

(#2353) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Iszonyúan várom már a következő évadot Alonso miatt. Szegény Massa, már előre is sajnálom.
És ha jó kocsi lesz alatta, akkor mindenkit ;]
Go Alonso!!! :R

(#2354) proof88 válasza Oliverda (#2344) üzenetére


proof88
addikt

a francba, nem akar láthatóan javulni a bal szeménél... de így hogy lát rendesen, olyan mintha nem is egy pontba néznének a szemei?

(#2355) Oliverda válasza proof88 (#2354) üzenetére


Oliverda
félisten

Érdekesen néz ki a bal szeme az biztos. Nem zárnám még ki teljesen az Alonso - Fisichella párost 2010-re.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2356) Ijk válasza proof88 (#2354) üzenetére


Ijk
nagyúr

A bal szeme már így fog maradni, a rugó alaposan elcsúfította azt a részt. Viszont nem gondolnám, hogy versenyzést tekintve gondot okoz, inkább csak kozmetikai hiba.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2357) Csabee. válasza Oliverda (#2344) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ezek a képek... még van nyoma :S

Üdv: Csabee.

(#2358) P00By válasza Csabee. (#2357) üzenetére


P00By
nagyúr

Lesz is sajna :(

(#2359) proof88 válasza Ijk (#2356) üzenetére


proof88
addikt

nagyon remélem, hogy F1-es terhelésnél sem fog előjönni semmi probléma nála és folytatja jövőre... majd remélem kap egy nagy "welcome back Felipe" transzparenst is itt a Hungaroringen :D

(#2360) Sub-S válasza proof88 (#2359) üzenetére


Sub-S
senior tag

Én nem fűznék sok reményt a folytatáshoz...

(#2361) Motion_Blur válasza Oliverda (#2344) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Oké hogy képek alapján nem tudja egy laikus megítélni hogy ezek milyen maradandó sérülések. De tény, hogy a bal szeme teljesen máshogy áll, olyan mintha le lenne bénulva, annyira kifejezéstelen.. :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2362) Csabee. válasza P00By (#2358) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De plasztikával nem tudták jobbra csinálni?

Üdv: Csabee.

(#2363) hunnylander válasza Motion_Blur (#2361) üzenetére


hunnylander
őstag

Ugyan már srácok, a bal szemhéja egy kicsit megsínylette, lejjebb került és duzzadtabb, de ez még javulni fog és szerintem lesznek plasztikai műtétei, pl. valamilyen lapocska a 'horpadáshoz' és ilyenek.

Ez csak esztétikai probléma és plasztikai sebészeti feladat javítani rajta (ha egyáltalán akarja), a látásával nincs gond, nem kell neki szemüveg stb.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#2364) Ijk válasza Csabee. (#2362) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ugyan minek plasztikáztassa még jobban? Háborús sérülés, lehet vele dicsekedni;]
Amúgy meg semmi baja nincs a szemének, idegrendszer nem károsodott nyugodtan visszatérhet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2365) proof88 válasza hunnylander (#2363) üzenetére


proof88
addikt

engem nem zavarna, ha ott maradna a nyoma az arcomon... ahogy Ijk írta, háborús sérülés. :K
viszont a szeme akkor sem áll jól... ok elhiszem, hogy jól lát, de akkor is... ez akkor sem okés így! menjen már el a duzzanat onnan!

[ Szerkesztve ]

(#2366) blazsey2


blazsey2
senior tag

Kova volt a leggyorsabb az első edzésen [link]

PSN ID:blazseydr

(#2367) AMD Power válasza blazsey2 (#2366) üzenetére


AMD Power
titán

Kova? Nem is rossz... :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2368) hunnylander


hunnylander
őstag

Kovalainen nyilatkozott a BBC közvetítésben.

Megjegyezte, hogy Sutil padlógázzal tudta venni a 130R-t, esőben! Erre a McLaren nem képes, jegyezte meg.

www.HunnyF1.com

(#2369) Motion_Blur válasza hunnylander (#2368) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Azért az durva, hogy esőben is fullon tudja venni! És még attól féltek, hogy a tavalyihoz képest gyenge aero miatt nem fogják szárazon sem padlón venni. Ennyit erről.

Meg az edzésről is :O

mod: valszeg ez az utolsó esős session, holnap és vasárnap napos idő várható [link]

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2370) hunnylander válasza Motion_Blur (#2369) üzenetére


hunnylander
őstag

Nem jó ez az esős edzésnap, kilencen (kettő kakukktojás) most versenyeznének előszőr Szuzukában, ismerkedniük kellene a pályával, és szárazon.

Lewis Hamilton
Heikki Kovalainen
Romain Grosjean
(Timo Glock)**
Jaime Alguersuari
Sebastien Buemi
Sebastan Vettel*
Kazuki Nakajima
Adrian Sutil*

*tesztelés, 2006

**Kobayashi megy helyette

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#2371) D@ni88


D@ni88
addikt

Sumi tényleg nem kedvelte Kimit:
"Nagyon örülök, hogy Fernando a Ferrari színeiben indul. Én is részt vettem a döntésben, és mindig is támogattam ezt az ötletet. Fernando jól fogja érezni magát nálunk, és én csak annyit mondhatok: Isten hozott, Fernando!"

(#2372) Oliverda


Oliverda
félisten

Massa: A Renault ellopta a bajnoki címemet

Schumacher: Isten hozott a Ferrarinál, Fernando!

"Nagyon örülök, hogy Fernando a Ferrari színeiben indul. Én is részt vettem a döntésben, és mindig is támogattam ezt az ötletet. Fernando jól fogja érezni magát nálunk, és én csak annyit mondhatok: Isten hozott, Fernando!"

Azt hiszem hogy az "I was having a shit" egy szálka maradt a szemében. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2373) #70869248 válasza Oliverda (#2372) üzenetére


#70869248
törölt tag

Kiváncsi vagyok Kimi-t elviszi-e a Toyota..
Brawn-hoz kellene mennie.

(#2374) Oliverda válasza #70869248 (#2373) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem hiszem hogy a megnyírbált költségvetéssel a Toyota majd ki tudja fizetni a gázsiját. Sőt mág az sem 100% hogy a csapat marad jövőre is. A Brawn-hoz pedig szerintem fix hogy nem megy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2375) Oliverda válasza #70869248 (#2373) üzenetére


Oliverda
félisten

Thoughts on the next driver market moves

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2376) -Mike-


-Mike-
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2377) Oliverda válasza -Mike- (#2376) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, ez kb egy reális kép lehet 2010-re nézve már csak azt nem tudom hogy ki az a Sébastian Grosjean.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2379) wildrain válasza Oliverda (#2377) üzenetére


wildrain
addikt

A mai, hibridautós világba kell egy hibridversenyző is. :D

(#2380) kisJack válasza Oliverda (#2372) üzenetére


kisJack
aktív tag

Itt megtekinthető. :DDD

(#2381) #70869248 válasza Oliverda (#2375) üzenetére


#70869248
törölt tag

Én egyáltalán nem érzem egyértelműnek a Kimi és a McLaren szerződését. 2006-ban többször is bekínálták szerződéssel a McLaren-nél. Akkor lelépett a Ferrari-hoz, most hogy onnan kitették most jönne vissza a McLaren-hez.

(#2382) JJános


JJános
addikt

Jövőre lehet, hogy Barikának nagyobb esélye lesz Williams-el, mint Rosbergnek Brawn-nál?
Remélem meglátjuk. :U

2007-05-06 óta itt!

(#2383) P00By


P00By
nagyúr

Remek szabadedzés lehetett :D

(#2384) wildrain válasza #70869248 (#2381) üzenetére


wildrain
addikt

Ez nem nagyon szokta érdekelni a csapatokat. Eltelt pár év, a körülmények megváltoztak, a vezetés is. Épp úgy, ahogy Alonso első Renaultos szerződésénél pofára ejtette a Ferrarit, és most meg mégis dúl a love kettejük között, ugyanígy nem szól bele Kimi és a McLaren kapcsolatába az, hogy lelépett tőlük. Ha úgy vesszük, oka volt rá, hiszen akkor éppen a csapat elég bénán állt, neki meg már tele lett a töke a sok műszaki hibával, ami az évek során végigkísérte. Nem hinném, hogy ezt nem értenék meg a McLarennél.

(#2385) Oliverda válasza #70869248 (#2381) üzenetére


Oliverda
félisten

Toyota-hoz nem megy mert azt már kijelentette hogy csak győzelemre képes csapathoz szerződik ha egyáltalán marad. Illetve ott van még a pénz is amit nem biztos hogy majd ki tudnának neki csengetni. Brawn sem hiszem hogy belemenne egy 20+ milla körüli fizetésbe, ráadásul szerintem hamarabb fizetnék ki ezt az összeget Button-nak (bár még az ő esetében is húzzák a szájukat). Még esetleg ott van a Renault aki szintén kisebb költségvetésből gazdálkodhat majd jövőre és az autó versenyképessége itt is szintén kérdéses. Akárhogy nézem csak a McLaren maradt aki a megfelelő fizetés mellett még megfelelő autót is tudna nyújtani a számára. Szvsz ha velük nem tudnak megegyezni akkor 2010-ben jön a rally.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2386) #70869248 válasza wildrain (#2384) üzenetére


#70869248
törölt tag

Lehet hogy nem számít, de azért ott van a fejekben. Sztem Kimi fejében is.

(#2387) Oliverda válasza #70869248 (#2386) üzenetére


Oliverda
félisten

A fejekbe ugyan nem lehet belelátni, de itt van pár nyilatkozat az egyik féltől.

A Mclarennél tudnák kezelni a Hamilton-Räikkönen párost

"Kimivel öt évig dolgoztunk együtt, és szerintem mindenképpen pozitív volt az az időszak. Legalább két világbajnokságot nyerhettünk volna, 2003-ban például két pont hiányzott. Ennek a legfőbb oka a gyakori motorprobléma volt, e nélkül biztosan meg tudná csinálni"- próbálta Haug az utóbbi években már valóban megbízható és versenyképes Mercedes motorokkal visszacsalogatni a finnt, aki első ferraris évében, 2007-ben rögtön világbajnok lett.

"Jó kapcsolatban vagyok vele, és biztos vagyok benne, hogy ő is ugyanezt mondaná"- zárta Räikkönennel kapcsolatos mondandóját a német.

A McLarennél összeállhat a Räikkönen-Hamilton páros

Visszatérve Räikkönenre, a finn a németek információja szerint könnyedén visszatérhet a McLaren-Mercedeshez, ahol tárt karokkal várják, és Martin Whitmarsh csapatfőnök is nagyra tartja a 30 éves finnt: "Kimi minden csapat számára érdekes. Talán ő a legnagyobb tehetség az egész mezőnyben".

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2388) Leeza válasza Oliverda (#2385) üzenetére


Leeza
tag

Egyet értek. Vagy McLaren, vagy bye-bye Forma 1.

"Szerintem az téveszti meg, hogy amikor begépeled a szöveget, akkor lefelé nézel... :)" - elmoraan

(#2389) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Lewis Hamilton kijelentette, hogy Suzuka a valaha volt legjobb versenypálya, ahol pályafutása során vezetett

Ebben egyetértünk. Bár nálam Spa-val és Imolávan megosztva trónol az első helyen :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2390) puttputt válasza Oliverda (#2377) üzenetére


puttputt
őstag

Grosjean? Gondolom félig Bourdais. :D Amúgy, jó az a táblázat..., elgondolkodtató.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#2391) aesir válasza Oliverda (#2387) üzenetére


aesir
veterán

Nyilván nem tudod hogy kezelnék de a véleményedre kíváncsi lennék, szerinted hogy kezelnék, vagy éppenséggel Te hogy kezelnéd?

Adva van Hamilton aki első számú pilóta és az is marad. Majd jön Raikkonen aki elmondása szerint világbajnok akar lenni megint. Nyilván Hamilton is. Mondjuk azt, hogy a két pilóta azonos formát hoz (ez egészen biztosan nem így lenne, de mondjuk), és felejtsük el azt a marhaságot hogy a sajtónak azt kommunikálják hogy mindketten egyenlő elbánásban részesülnek mert ez nyilvánvaló hazugság. Tehát?:)

Van saját életem...

(#2392) wildrain válasza #70869248 (#2386) üzenetére


wildrain
addikt

Akkor ilyen alapon azt is leírhatjuk, hogy Alonsonak nem biztos, hogy a Ferrarinál jó helye lesz, mert megmérgezheti a levegőt az, hogy pofára ejtette őket 2001-ben.
Szerintem semmi jelentősége nincs már ezeknek a dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

(#2393) Oliverda válasza aesir (#2391) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudok teljesen átérezni egy ilyen helyzetet de mondjuk úgy mint 96'-ban a Hill - Villeneuve páros esetében. Ott sem volt sorrend pedig Hill akkor már évek óta a csapatnál volt, ráadásul ő is brit volt akárcsak a csapat Villeneuve pedig teljesen újoncként érkezett oda.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2394) #70869248 válasza Oliverda (#2387) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nem mondom hogy nem fogják leigazolni, hanem hogy én nem érzem ezt annyira egyértelmű útnak.
A McLaren szvsz érzi hogy jó úton jár, de látja vagy látnia kell, hogy hol sebezhető. A gyártók bajnokságába nem tudnak beleszólni amíg nincs olyan versenyzőjük Hamilton mellé aki hozza a futamokat is jó helyen.
Ez kihat az egyéni VB-re is, mert csak az egyik versenyzőjük tud pontokat rabolni a riválisoktól.
Kimi jól megfelel, de minek? Rosberg is megfelel és ő nem beszél visszavonulásról.

Azt sem tudom Kimi-vel mennyi időtartamra kötnék szerződést.

(#2395) Oliverda válasza #70869248 (#2394) üzenetére


Oliverda
félisten

Hogy minek? Magamat tudom idézni: Raikkonen már volt McLaren-en, jól ismeri a csapatot és a csapat is őt, ráadásul a marketing értéke is igen magas. Gyors is tud lenni ha megvan a megfelelő motivációja. Talán most hogy kirakták majd újra előtör belőle a bizonyítási vágy és az hogy visszavágjon a Ferrari-nak amiért idő előtt elküldték. Max 2 évre szerződne szerintem.

Rosberg jelen állás szerint nem megy a McLaren-hez neki a Brawn sanszosabb. Legutóbb állítólag éppen ezt nyilatkozta:[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2396) #70869248 válasza wildrain (#2392) üzenetére


#70869248
törölt tag

Pofára ejtette? Akkoriban Alonso még nem azt jelentette amit ma....és nem is azt várnák tőle amit ma.

Alonso bármilyen tette bocsánatos a Ferrari számára, még a kémügy is...hiszen senki sem angyal, mert Alonso-ban érezhetik az erőt..és ez sztem is ott van.
Vettel (még) nem győzte meg őket, Hamilton habitusa nem igazán a Ferrari-é, ő most (még) nagyon a McLaren hatása alatt áll.
Kimi most megy el.
Alonso 2× bajnok, azaz nem csak megnyerte a címet, hanem meg is tudta védeni...itt most eltekintve az egyebektől, pusztán a versenyzőre koncentrálva.
Meg tudta verni MS-t, és elmondása szerint MS is Alonso-t ajánlja.

Massa-ról sem szabad elfeledkezni, de a Ferrari begyűjtötte Alonso-t mert megtehette, és kellett nekik.

A McLaren meg akarta tartani Kimi-t, de Kimi elment a McLaren-től és elment a Ferrari-hoz, és most hogy a Ferrari lecserélte visszajönne.

Kimi VB-t nyert a Ferrari-val, de pont a McLaren tudja a legjobban hogyan, Kimi (és Massa) megszerezte a gyártók VB-jét is abban az évben, de pont a McLaren tudja a legjobban hogyan.
Nem olyan fekete fehér az sztem.
Amennyiben a McLaren-hez megy, akkor sem születet rossz döntés ez hangsúlyozom, de Rosberg esetleges elvesztése is nyomhat még a latban.

(#2397) wildrain válasza #70869248 (#2394) üzenetére


wildrain
addikt

Szerintem Kimi addig marad, amíg van lehetősége versenyképes autót vezetni. Persze ez megfordítva is érdekes téma, hiszen addig lesz lehetősége élcsapatban lenni, amíg ő maga rendesen teljesít.
És a pályafutása csúcspontján (legalábbis az egyiken, mert lehet, hogy lesz még) már úgy tűnik, túl van.

#2396: Igen, pofára ejtette. Ha jól emlékszem, Todt mesélte, hogy nagyon közel jártak a szerződéshez, már a kézfogás is, meg minden megvolt, amikor egyszer csak Alonso meg a Renault bejelentette, hogy aláírták a szerződést több évre. Mindegy, hogy akkor az Alonso név csak egy nagy tehetséget jelentett, ez a gerincességnek egy fokozata lehet a Ferrari szemében (habár ehhez az ügyhöz is köze volt Briatorénak).
De éppen ezt mondom, hogy Alonso is változott azóta, meg a Ferrari vezetés nagy része is, és túlléptek rajta.
Kimi elszerződését én nem érzem ilyen erősnek, mert a csapat megérthette, hogy Kimi elég sokat veszített a csapat miatt, és a pályafutásának kell egy kis felfrissülés. Ezt akkor biztos jól lebeszélték egymás között, mert nem volt fújás.

[ Szerkesztve ]

(#2398) #70869248 válasza Oliverda (#2395) üzenetére


#70869248
törölt tag

'talán'-ra nem szerződtetném.
A marketing értéke az nem rossz, de már nem olyan mint rég. A petícióját 10ezer körül írták alá, az olaszok pl. teljesen elfordultak töle.
Hamilton visz mindent...ezt lenyilatkozta a Santander is, maradnak a McLaren-nél is még egy darabig.

[ Szerkesztve ]

(#2399) Oliverda válasza #70869248 (#2398) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem is neked kell majd szerződtetni. :)

Azon pedig szerintem kár spekulálni hogy hogyan fog teljesíteni ha odakerül Hamilton mellé. Majd kiderül kb. fél év múlva ha egyáltalán marad az F1-ben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2400) #70869248 válasza Oliverda (#2399) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nem spekuláltam :) ..sztem félreérthetted, a Hamilton visz mindent a Mclaren médiaizéire értettem, nem Kimi-vel szemben. Azt majd eldöntik a pályán ha odakerül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.