Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) JJános


JJános
addikt

Sajnos a Brawnék megint taroltak. Nem drukkoltam egyiknek sem. Kimi grat!
Hami sajna a nagy igyekezetben hibázott, de legalább megpróbálta.

Mondjuk azt még hozzáteszem, ha Kova jól zár, akkor haminak nem kellett volna gombossal küzdeni. Remélem lapátra teszik a fickót.

[ Szerkesztve ]

2007-05-06 óta itt!

(#1252) ToBeY válasza #70869248 (#1239) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nos mivel én egyik versenyzőnek sem drukkolok,így elfogúltság nélkűl nézem a futomokat.Az a véleményem hogy Hamilton hülyeséget csinált,biztos 3. helyett eldobta ami szerintem hiba volt.Mert elég valószínű Buttont nem tudta volna befogni 1kör alatt Kers ide vagy oda.Egy dolog valakit beérni és más dolog megelőzni.

(#1253) puttputt válasza Flashcash (#1249) üzenetére


puttputt
őstag

Button szöget szórt a pályára...? :DDD

Mint:

ha már úgyis volt egy "ügynök" ... :) --- ld. #1204

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#1254) Lauda válasza puttputt (#1253) üzenetére


Lauda
félisten

Vagy az a 30 ezer tifossi szegeket epitett az aszfaltba a verseny elotti ejszaka.... :P :DDD Gombnyomasra elojottek, hogy 3. legyen kimi. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1255) mefistofeles

Most tényleg nem bántásból....
Azért annyira Hamilton fanatikusnak lenni, hogy valaki ezt megmagyarázza :O
Egyáltalán nem volt előzési poziciónak még csak a közelében sem. A kers akkor segíthetett volna neki, ha közvetlenül Button farában van már. Azért rizikózni egy már megszerzett harmadik helyet, hogy az előttem levő hátha olyant hibázik, amit előtte félszáz körön sem, hááát... Egyértelmű, hogy egy versenyző nyomja végig, de egy teljesen kilátástalan helyzetben (tudniillik az uccsó kör volt) felelőtlenség határon, vagy inkább az felett autózni. Amúgy lehet mindent magyarázni, a VÉGEREDMÉNY alátámasztja, hogy hibázott, szerintem nem kicsit és teljesen feleslegesen.

Elhangzott Rossi neve is. Nos Ő valóban jó példa arra, hogy egy inteligens versenyző, hogy vélekedik a kilátástalan helyzetben erőltetett előzésről/felzárkózásról. Indianapolis után szamarat festetett a bukójára.........

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1256) wildrain válasza mefistofeles (#1255) üzenetére


wildrain
addikt

Tudod, én nem vagyok Hamilton szurkoló még kicsit sem, de csak gratulálni :U tudok azoknak, akik ebben a helyzetben azon sírnak, hogy egy versenyző tolta neki, és megpróbálta kihozni a legjobbat a helyzetéből.
Komolyan azt állítjátok, hogy jobb egy olyan versenyt nézni, amiben mindenki csak mérlegel, és beletörődik? Ez most így jött össze, hibázott, aki nem hamiltonos, az örüljön neki, aki meg Hamiltonos, az meg bánkódjon a hiba miatt, de ne az miatt, hogy tolta neki az utolsó körben is. Arra inkább büszke lehet (a hibájára nem).

[ Szerkesztve ]

(#1257) zed1983


zed1983
őstag

Ez a Hamika mindig is ilyen volt, sosem tudta, hogy mi az elég
Jah egyébként keresni kéne, hogy tud-e valaki jobban rajtolni Kimi-től...
Massa-val mi van? Nem úgy volt hogy a ferrari hazai pályáján fog visszatérni?

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#1258)



addikt

Én úgy látom, az itt az általános vélekedés, hogy az a jó versenyző, aki minden körülmények között kinyomja a szemét is a kocsinak és megy, ahogy tud.

Szerintem ezzel a hozzállással valaki maximum szimpatikus lehet, de hatékony semmiképp. Ezt bármelyik japán versenyző meg tudja csinálni. :D Egy klasszis pilótának fel kell tudni ismerni mikor kell odatenni magát, akkor ki kell tudja autozni a 110%-ot is, de azt is észre kell vennie, mikor kell spórolni/taktikázni, egyszóval minden a fegyvertárában kell legyen ahhoz, hogy minden helyzetből ki tudja hozni a maximumot.

Ezt nem feltétlenül a Hamilton kapcsán írom, de úgy veszem észre itt néhány embernél az a default, hogy jó pilota az aki, lelkesen megy előre minden körülmények között, akár fejjel a falnak. Míg ha valaki mérlegel és stratégiában gondolkozik, az egyfajta negatív megítélésben részesül.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1259) #70869248 válasza mefistofeles (#1255) üzenetére


#70869248
törölt tag

Ez nem az utolsó körben volt (Rubinho-k elhaladtak mellette ha feltünt).
Rossi nem egy versneyzőt idegelt ki, csak hogy a kedvencemet Biaggi-t említsem a Brno-i pályán anno.
De én más megközelítésből hoztam fel a nevét, ő előz őrültségből is, van hogy összejön (Laguna Seca pl.) van hogy necces (Gibernau-val az elhiresült ütközése), és van hogy elesik...teszem azt amikor elbukta a VB-t Hayden-nel szemben akkor is elesett, ..és akkor mégsem festett szamarat a bukójára. Az hogy most meg igen az egy Rossi-s dolog.

Szal visszatérve, lehet sírni (a szmájlid után), de a tény hogy volt sansza utolérni és akkor ez csak az én véleményem, valójában ő látta:
"..I was pushing incredibly hard on that lap to try to get close to Jenson and use KERS to pass him, then I exited the first Lesmo and the back-end got away from me and I went backwards into the wall."
De sztem már kifejezetten közel járt, és egy nagyon gyors körén volt...még vannak videók a youtube-n:
[link]

(#1260) #70869248 válasza (#1258) üzenetére


#70869248
törölt tag

..hát csak hatékony, ha VB 2 meg egy VB címe van az eddigi két szezonjában..
ezzel sztem kár vitázni, tudja ő hogy mit csinál..egyszerűen ott az sok volt, ha mindenki tudná hogy mikor sok akkor senki nem esne ki, illetve ha nem próbálná meg hogy tud-e gyorsabb lenni mint a másik akkor nem lesz gyorsabb...stb.

összeségében egyébként egyetértek:
"Ezt nem feltétlenül a Hamilton kapcsán írom, de úgy veszem észre itt néhány embernél az a default, hogy jó pilota az aki, lelkesen megy előre minden körülmények között, akár fejjel a falnak. Míg ha valaki mérlegel és stratégiában gondolkozik, az egyfajta negatív megítélésben részesül."

Én ide tartozom, kivéve a 'fejjel a falnak' részt, egész egszerűen nekem azért negatív mert nem szorakoztató, nem látványos, nincs sója borsa.
Én sem feltétlen Hamilton kapcsán írom, hanem mert én az olyan meccseket szeretem ahol a versenyzők versenyeznek egymással, nem a csapatfőnökök és a szerelőgárda...hozzátartozik, de én alapvetően a pályán történő dolgok miatt nézem és szeretem.

(#1261) #31757056


#31757056
törölt tag

Nagyon túl van misztifikálva ez a Hamilton baleset. Ez az egész szerintem nem azért volt, mert az utolsó körben hitt benne, hogy még előzhet, tutira nem ennyire hülye, egyszeres világbajnok. Szvsz csak egyszerűen kihagyásból szélesebbre vette a kanyarkijáratot vagy talán úgy érezte hogy még nem lesz gáz, ezért aztán megpördült a hátulja, mert valamin elvesztette a tapadást. Kicseszés, hogy ez pont az utolsó körben történt. Személy szerint én, mint régi Kimi Raikkönen drukker, ennek csak örültem. :)

(#1262) válasza #70869248 (#1260) üzenetére



addikt

Logikus, hogy a szurkolóknak az a hozzállás a szimpatikus, mivel ők "vért" akarnak látni, meg előzéseket.
De a pilótának meg elsősorban a saját érdekeit kell nézni, legalábbis ha én f1ben vezetnék, azt tenném.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1263) Dumb válasza #70869248 (#1259) üzenetére


Dumb
senior tag

Csak a levezető körben mentek el mellette, vagy tévedek?

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#1264) #70869248 válasza (#1262) üzenetére


#70869248
törölt tag

Ez olyan mint egy Böröczky-s közvetítés :) ...ha elesett az első kettő mert vívtak akkor azok 'hülyék' míg az az okos aki kivárt a 3. helyen és nem ment bele csatákba...
Na de könyörgöm, aki mindig 'okos' és nem megy bele csatákba az nem kerül oda. :)

Egyébként tölem távol áll hogy vért akarnék látni, de az tény hogy szeretem az előzéseket.

(#1265) #70869248 válasza Dumb (#1263) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nem, Hamilton az 52. körben esett ki, Rubinho-t pedig az 53.-ban intették le...az lehetett zavaró hogy mivel sárga alatt futottak be, így Rubens végig integette a kört :)

(#1266) válasza #70869248 (#1264) üzenetére



addikt

"Na de könyörgöm, aki mindig 'okos' és nem megy bele csatákba az nem kerül oda. "

Én nem azt írtam, hogy mindig kivár. Hanem, hogy a klasszis tudja mikor kell nyomni és mikor kivárni. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1267) #70869248 válasza (#1266) üzenetére


#70869248
törölt tag

:)..Sztem akkor az a tökéletes versenyző..azaz pl. soha nem csúszott ki.

De akkor felhozhatom Rossi-t újra, ezek szerint ő nem klasszis hiszen ha csak 10-n belül fut be az utolsó futamán akkor világbajnok, de elesett így Hayden lett az.
Szal akkor Rossi nem klasszis :)

(#1268) zed1983 válasza (#1266) üzenetére


zed1983
őstag

Erre csak azt tudom mondani, hogy fogadnom kellett volna a 3.körben Kimi lesz a 3.-ik, mert pont tesómmal néztük a futamot és mondtam neki, hogy most hamika nekivágja és Kimi befut harmadiknak és ahogy ezt kimondtam be is következett...bárcsak mindig így volna

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#1269) Flashcash válasza #70869248 (#1265) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Visszanéztem a futamot Rubenst kb. 40mp-el Hamilton balesete után intették le, azonos körben.

[ Szerkesztve ]

(#1270) #70869248 válasza Flashcash (#1269) üzenetére


#70869248
törölt tag

Veled nem vitatkozom valszeg úgy van, gondolom akkor a sárga miatt leintették..elvileg a Monzai nagydíj 53 körös, és Hamilton az 52. körben verte oda. +1 kört írnak a neve mellé.

zed1983: az tény hogy hibázott, azt nehéz is lenne vitatni elég látványos volt :)
Itt az a vita lényege hogy miért nem maradt okosba a fenekén a 3. helyen, miért próbálta meg megszerezni a 2.-t az utolsó körben.
(illetve én csak a hülyézés miatt kezdtem el írni, de ide lettünk :) )

[ Szerkesztve ]

(#1271) zed1983 válasza #70869248 (#1267) üzenetére


zed1983
őstag

Minden versenyzőnek van hibája egyik sem tökéletes...ezt el kell fogadni, a mai futamon Hamika hibázott így erről beszélünk, ezt hülyeség megmagyarázni.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#1272) tibi666


tibi666
senior tag

szerintem hamilton elbambulta a dolgot, nem azért nyomta már ő, mert azt hitte, fél kör alatt megelőzheti buttont. én sajnáltam, pedig nem bírom különösebben a srácot. barichellonak örvendtem. :)

(#1273) Flashcash válasza #70869248 (#1270) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mindegy egyébként. Eddie Jordan is annyit mondott, hogy Hamilton ilyen és VB jelen állásában teljesen természetes, hogy megpróbálta.

Kovalainenről meg azt, hogy a mostani futammal lépett ki a McLarentől. But he is a very kind man. :))

(Én azt hittem utolsó kör van már, ezért nem értettem minek nyomja, de így plusz egy körrel, talán összejöhetett volna a célegyenes szélárnyék)

[ Szerkesztve ]

(#1274) P00By


P00By
nagyúr

Hamilton nagyon sietett :D
Jó futam volt.

(#1275) Jarod1


Jarod1
addikt

én aszondom Bari legyen a világbajnok.. ;) ;) ;) :DD

(#1276) #70869248 válasza Flashcash (#1273) üzenetére


#70869248
törölt tag

..háát nem volt egy acélos a versenyének az eleje az biztos sőt az kicsit gáz volt sztem :( ..kieshetett a ritmusból, és aztán nehezen vette fel újra..nagyon sok pozíciót bukott.
Aztán volt még egy vívása valamelyik Force India-val amikor az hideg gumikon jött ki elé, és Kova' a Roggia előtt ráugrott, de aztán kicsit elveszett módon próbálkozott..nem is sikerült.

(#1277) Flashcash válasza Jarod1 (#1275) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Néztem egy interjút Rubens-el Valencia után egy héttel. Vicces volt mert olyan elborult harci nézése volt, mintha egy hétig úgy maradt volna a futam után is. :D Nagyon eltökélt az biztos, már ekkor látszott rajta, hogy ő nem a 'megszokott' Rubens lesz a hátralevő futamokon.

Buttonnak ebben a kiegyensúlyozott mezőnyben a pontelőny ellenére nem lesz könnyű dolga mert Barrichello mostanában előtte van, és hiába pici a különbség ez bármikor jelenthet 3-4 helyezést is.

[ Szerkesztve ]

(#1278) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nah, kiderült, hogy 130%-ot is tud már Hamilton :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1279) válasza #70869248 (#1267) üzenetére



addikt

Naa, ne fordítsd ki. Persze mindenki hibázik, attól még klasszis lehet valaki, hogy kicsúszik.

Annyi, hogy miután megtörtént a dolog a Te szép kis tökéletes világodban Hamilton azt nyilatkozza, hogy "háát, sajonos ez most nem jött össze, de meg kellett próbálnom. legközelebb gondolkodás nélkül így tennék mert versenyző vagyok".

Az én kis tökéletes világomban pedig Hamilton azt kéne nyilatkozza a futam után, hogy: "kicsit elragadott a hév a futam végén és fölöslegesen túlmentem a határon, de legalább ma is tanultam valamit."

Remélem érthető a különbség. De tovább már nem szeretném ragozni, tényleg lehet, hogy akkor is kicsúszik, ha épp nem üldöz senkit, egyszerűen csak szélesre vette.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1280) Motion_Blur válasza #70869248 (#1270) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ezt most Te komolyan mondod? 53 kört teljesítettek..

Szal fullra feleslegesen tolta már neki, amikor hátra volt a Lesmo 2, az Ascari és a Parabolica. De gondolom Ő ezen kanyarok bármelyikében is képes lett volna előzni! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1281) #70869248 válasza Motion_Blur (#1280) üzenetére


#70869248
törölt tag

Ezt is írtam. (mármint a 'fullra felesleges' előtti részt)

[ Szerkesztve ]

(#1282) andy83 válasza Motion_Blur (#1280) üzenetére


andy83
aktív tag

Lehet, hogy csak simán belefeledkezett, és csak nyomta neki, nehogy kiessen a ritmusból. Csak így meg mégis kiesett... :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1283) Motion_Blur válasza #70869248 (#1281) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Spa-ban Hamiltonék az első körben estek ki, mégis 0 van a nevük mellé írva.

Nem volt semmilyen plussz kör, azért írnak 52 kört, mert annyit teljesített. Jókor intették le a futamot.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1284) andy83 válasza Motion_Blur (#1283) üzenetére


andy83
aktív tag

A befejezett köröket nézik a versenyzőknél, vagyis most csak 52-t teljesített az 53ból, ezért -1lap, amikor meg az első körben esett ki, nem teljesített egyet sem.

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1285) Brent


Brent
aktív tag

Mekkora tulok ez a Hamilton :DDD utolsó körben kirepül... no comment!

(#1286) gézu


gézu
őstag

Hát jó hülye volt ez a Hamilton, tényleg. Autóversenyen autóversenyezni akart. :U
Miért is kellett volna megelégednie a biztos harmadik hellyel? Talán még lehet VB? Jól csinálta, hogy nyomta neki, mint állat, 1mp-en belül volt Buttonhoz, volt még 4 kanyar és neki volt KERS. Kicsit besokallt, de ez néha megesik.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#1287) Motion_Blur válasza gézu (#1286) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Megmondanád nekem, hogy HA utol is éri Buttont, hol előzött volna? Talán az Ascari sikánban körbeautózza? Vagy a Parabolicában legyorsulja? Ne nevettess már..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1288) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Nah.. délután megnéztem a futamot, halál unalmas volt, Hamilton a végén vitt bele egy kis izgalmat.. Brawn-ok feléledtek, főleg Button..:) Örülök hogy Bari nyert!

Üdv: Csabee.

(#1289) Ijk


Ijk
nagyúr

Azért Kimi drukkerként jó érzés, hogy ő egyedül volt stabilan dobogós az utóbbi 4 futamon:) Persze a mostani ajándék volt, dehát ez is benne van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1290) Csabee. válasza Ijk (#1289) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én is örülök neki! Kíváncsi lennék Massa hogy menne..

Az Fisichellanak milyen rossz lehet hogy látja hogy mind a 2Force india előtte volt!?!:)

Üdv: Csabee.

(#1291) Motion_Blur válasza Ijk (#1289) üzenetére


Motion_Blur
félisten

De ismét egy gyorsabb autó előtt végzett ;) És egy olyan autóval hozza az eredményeket, aminek a fejlesztését futamokkal ezelőtt leállították. Hungaroring óta kijön neki a lépés, bejön a taktika. Meg persze keni neki rendesen :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1292) Ijk válasza Motion_Blur (#1291) üzenetére


Ijk
nagyúr

Főleg a KERS-nek köszönhetően most folyamatosan legjobban rajtol a mezőnyben. És azért ott sokminden eldől. Mondjuk ahhoz is kötél idegek kellenek, hogy folyamatos nyomás ellenére is hiba nélkül versenyzik. Szóval, ahogy pár hónappal ezelőtt is mondtam, nem írnám még le az ő F1-es pályafutását.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1293) madstunt válasza Motion_Blur (#1278) üzenetére


madstunt
addikt

Ha tudta hogy kifog esni minek hajtotta a motort.Kell az még a többi versenyre:DDD

[ Szerkesztve ]

(#1294) JColee válasza Ijk (#1289) üzenetére


JColee
őstag

ez a sorozat engem kicsit a régi kimire emlékeztet, még a mclarennél :)

(#1295) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ti figyeltétek hogy F1 közben hogy benyomták az NFS SHIFT reklámot? :) :DDD

Üdv: Csabee.

(#1296) AMD Power


AMD Power
titán

LH ,hogy mit csinált az utolsó körben. Teljesen felesleges volt. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1297) JColee válasza Csabee. (#1295) üzenetére


JColee
őstag

mekkora csíra volt az a reklám...
bár palikot meg gyulámat hallgatni sem volt jobb

(#1298) Deathjay^ válasza Csabee. (#1295) üzenetére


Deathjay^
tag

Jaja, ment az köznem meg a végén is. Elég jó reklám lett szerintem. A játékot még nem próbáltam. :C

[ Szerkesztve ]

xbox ONE gamertag: DeathzOor

(#1299) Csabee. válasza Deathjay^ (#1298) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Biztos jó játék.. lehet sokan felfigyeltek rá! :) Jól időzített reklám volt, jó reklámfogás :K

Üdv: Csabee.

(#1300) proof88 válasza Motion_Blur (#1287) üzenetére


proof88
addikt

Számított arra, hogy Button esetleg hibázik... persze nem szokott túl sűrűn, de most nem múlik VB-cím rajta Hamiltonnak, megpróbálta, nem jött össze. Ezért nem kell elítélni. Amúgy szeretem Kimit, örülök a 3. helyének, Hamiltont meg sajnálom, de úgyis túlteszi magát rajta. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.