Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56601) Hoorus válasza zoo8800 (#56600) üzenetére


Hoorus
őstag

Gyengék ezek az ONT-k wifiben. Ha többre vágysz, venni kell egy jobbféle wifi routert..

(#56602) issti válasza Soma01 (#56599) üzenetére


issti
csendes tag

Az a furcsa, hogy 3 db Gigabites eszközzel produkálja a hibát, a nem Gigabitesekkel pedig nem.Eelőtte az UTP meg volt osztva. 4 ér net, a többi telefon. Le kellett mondanunk a telefont, mert kellett a 8 ér. A régi router most is vígan megy a régi 4 vezetékkel. Nem lehet, hogy a másik 4 nem lett "átállítva" a telefonról nagyobb sebességre? Nem tudom a Gigabites bekötés protokollját, de felfele megy mint állat, de lefele mérésnél "megszalad" 4-5-ig, és mint ha valami korlátozná, leáll. Utána ismét 2-3ig, majd ismét le. Egy ilyen fűrészfog jellegű diagram lesz a végén 1 Mb/s végeredménnyel. Több, mint furcsa, nem?

(#56603) #29810560 válasza issti (#56602) üzenetére


#29810560
törölt tag

Azt nézd meg, hogy egy - a DIGI bejövő kábelére csatlakoztatott - számítógép a hálózati kapcsolatnál gigabites kapcsolatot jelez-e!?

[ Szerkesztve ]

(#56604) Soma01 válasza issti (#56602) üzenetére


Soma01
veterán

Kábel... Ellenőriztesd le a Digivel. Lehet rosszul van bekötve. De azt is meg kell nézni, hogy mit ír ki a kapcsolat sebességére.

(#56605) KurtCobain válasza zoo8800 (#56600) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nekem 1 szobában a ZTE-vel kb 160/120Mbps-et tud. 1 szinttel lejjebb, a nappaliban meg 120/110-et. (Max, 270Mbps-es kapcsolattal.)
Szerintem ez teljesen jó egy N-es, szolgáltatói eszköztől.

Mmm'kay?

(#56606) Soma01 válasza KurtCobain (#56605) üzenetére


Soma01
veterán

Ezek szerint a ZTE, 300 Mbps-os kapcsolati sebességet támogat, a Huawei pedig 150-et.

(#56607) issti válasza Soma01 (#56604) üzenetére


issti
csendes tag

IPv4-kapcsolat: Internet
IPv6-kapcsolat: Nincs hálózati hozzáférés
Kapcsolat állapota: Engedélyezve
Sebesség:1,0Gbps

(#56608) Soma01 válasza issti (#56607) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor is a kábelt kellene megnézni.
Esetleg átállíthatod 100 Mbps-ra. Úgy mekkora sebességet érsz el vele?

(#56609) woodworm válasza Soma01 (#56606) üzenetére


woodworm
veterán

Én inkább a 20MHz -s csatornaszélességre gyanakodnék. Ha minden igaz a huawei 2x2-es.

(#56610) Soma01 válasza woodworm (#56609) üzenetére


Soma01
veterán

Igen az is lehet. De ha közel van a routerhez, akkor megvan a valós 90 Mbps.
A 40 Mhz meg problémás kapcsolat minőséget jelenthet, ha sok a közelben az idegen WiFi. Meg szerintem a UPC sem kapcsolja 40 Mhz-re alapból az eszközeit. Azzal meg jó volt neki. Ezért gondoltam arra (csak tipp) hogy nem 2x2-es az a router.

Nekem a N150-es, ha 150-el kapcsolódik, 40 MHz-en, visz valós 100 Mbps fölött.

(#56611) issti válasza Soma01 (#56608) üzenetére


issti
csendes tag

Hogyan tudom átállítani nem Gigabitesre? A PC-t, vagy a routert?
A laptop külön kábelen megy, és ott is hibás, ha routeren keresztül megy. Anélkül direktben meg hozza a nem gigabites sebességet.

(#56612) Soma01 válasza issti (#56611) üzenetére


Soma01
veterán

Eszközkelelőben.

(Digi) kábel baj lesz.

(#56613) #29810560 válasza issti (#56607) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ezt akkor írja ki, ha a DIGI UTP kábele a számítógép LAN portjába - router kihagyva - van csatlakoztatva? :F

(#56614) Brandynew válasza Brandynew (#56494) üzenetére


Brandynew
őstag

Megjött a címfelmérés eredménye, mégiscsak előfizethető az 1000-es Digi :C Akkor most megyek szerződést módosítani, mielőtt jönne a szerelő bekötni a 100-as csomagot.

(#56615) #29810560 válasza Brandynew (#56614) üzenetére


#29810560
törölt tag

Mondtam, hogy általában megoldják. :K

(#56616) issti válasza #29810560 (#56613) üzenetére


issti
csendes tag

Routeren keresztül írja ezt. Próbáltam átállítani 100-ra, de ugyanaz.
Ma kijönnek a DIGI szerelői. Nagyon kíváncsi vagyok mire jutnak.

(#56617) Soma01 válasza issti (#56616) üzenetére


Soma01
veterán

Direktbe dugd a gépbe, nem kell közbe semmilyen eszköz. És úgy próbálkozz pl. 100-ra állítani a kártyát.

(#56618) #29810560 válasza issti (#56616) üzenetére


#29810560
törölt tag

Sejtettem. Ez csak azt jelzi, hogy a router és a PC között gigabites a kapcsolat, de a DIGI kábeléről még mindig nem tudunk semmit.

Ezért kellene egy számítógépet közvetlenül a bejövő UTP kábelre csatlakoztatni, mert az jelezné, ha nem gigabites a kábelkötés.

(#56619) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Budapesten (2.kerület) meghalt a netem. Próbáltam újraindítani a routert, 5 percig működött újra, de most megint lehalt, és már az újraindítás sem segít. Esetleg valami ötlet?

(#56620) PeterPH válasza Soma01 (#56617) üzenetére


PeterPH
senior tag

A fix (100 FD) sebesség beállítással nem lehet jó eredményt elérni, mivel a túlvégen Autó beállítás van, és az autonegotiation nem fog működni megfelelően.
Ha automatikusan nem áll be a 100 FD vagy 1000 FD, akkor valami gond van (leginkább kábelezés), és ezen nem segít a fix beállítás.

(#56621) Soma01 válasza PeterPH (#56620) üzenetére


Soma01
veterán

De a 100-as porttal rendelkező routerrel meg "jó"... Ezért gondoltam, hogy egy próbát megér. De azt is leírtam már fentebb, hogy szinte biztos, hogy a kábel a rossz. Nem gondoltam, hogy ez lesz a megoldás, csak egy tesztnek szántam. Vagy arra sem jó?

(#56622) issti válasza Soma01 (#56621) üzenetére


issti
csendes tag

Nagyon köszönöm a támogatásokat! Minden ötletért hálás vagyok. Mindenkinek!
Most mentek el a DIGI szerelői, és náluk volt a gond. Valami portok cseréltek, és úgy néz ki működik. :)
:R

(#56623) Soma01 válasza issti (#56622) üzenetére


Soma01
veterán

Király! :)

Nem nálad volt a gond akkor. Mondjuk ezt sejtettük, de én a kábelre tippeltem. Jó, hogy kihívtad a szerelőket.

(#56624) PeterPH válasza Soma01 (#56621) üzenetére


PeterPH
senior tag

Arra sem, mert ilyenkor a (digi) switch auto beállítású portja visszaváltana half duplex módba, tehát megintcsak döcögne fog a forgalom.

(#56625) Brandynew


Brandynew
őstag

A Digi miért nem látja távolról, hogy beköthető-e az 1000-es net vagy sem? Egyrészt azt hinné az ember, hogy pontosan vezetik a szerelők, hogy hol mit kötnek be, másrészt nem kéne távolról is látszódnia, hogy az adott ONT-on, illetve switch-en hány szabad port van?

(#56626) forten válasza Brandynew (#56625) üzenetére


forten
tag

Nem a szerelők vezetik,ők munkalap alapján dolgoznak.Egyébként,azért kell kimenni megnézni ,mert ugyan azt látják szoftverosan,hogy az ont melyik portán mi van, eszköz,vagy ügyfél, viszont nincs erre kapacitás,ezt figyelni.Lehetnek eltérések,pl. bedugva maradt,az előző albérlő,akinek, már lejárt a szerződése,vagy átfedés van.Az előző lakó,szerződése még el 1-2 napig,de a új lakó már beköltözött.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#56627) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Nagynénéknek van internet+tv előfizetésük. Ha a netes regisztrációmhoz kapcsolom a szerződésszám+utolsó számla sorszámával érvényesíthető párosítást, akkor azt használhatom, amíg van előfizetés? Vagy minden egyes hónapban össze kell kapcsolnom a regisztrált felhasználót a szerződésszám+az utolsó (aktuális) számla sorszám párossal? Előbbit tartom logikusnak, de gondoltam rákérdezek, mert még várok az utolsó számlára.
Kb. mikor hányadikán várható a számla a diginél?

(#56628) leslieke válasza bexinho23 (#56627) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem már háromszor küldték elektronikusan.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#56629) Vakegérke válasza bexinho23 (#56627) üzenetére


Vakegérke
veterán

Harmadikán kaptam meg az ehavit, két napja a februárit. Mindkettő elektronikusan.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56630) bexinho23 válasza Vakegérke (#56629) üzenetére


bexinho23
őstag

Elektronikussal az a probléma, hogy nagy valószínűséggel nem is emlékszik a jelszóra a nagynéném. :))

Mi pedig csak a digi sport adók miatt szeretnénk minél előbb hozzájutni ehhez a lehetőséghez. De ha elektronikusan megérkezett a februári (mert elmondása szerint -5-én beszéltem vele- már kidobtam az utolsót), az azt jelenti, hogy a számla pár napon belül postai úton is megérkezik az előfizetőhöz.
Akkor várunk. :)

(#56631) leslieke válasza bexinho23 (#56630) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

E-mailen jön az elektronikus számla.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#56632) bexinho23 válasza leslieke (#56631) üzenetére


bexinho23
őstag

Arra értem, az emailes jelszóra (nem internet mágus. Okostelefonja is csak nem rég óta van, unokák miatt). Szerződésen gondolom csak az email cím szerepel, jelszó az nem. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#56633) leslieke válasza bexinho23 (#56632) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Arra az emailra küldik, amit ő megad. Annak a jelszavát meg csak tudja.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#56634) bexinho23 válasza leslieke (#56633) üzenetére


bexinho23
őstag

Nem innék rá mérget... (gyerekei annak idején FB, Viber, Skype-ot beállították neki, de hogy 2013 előtt milyen emailt regisztrált/tak neki...) Ha édesanyámból indulok ki (akinek a jelszavait saját jelszótároló programomban tartok, generált jelszavakkal, nem az ő kezdeményezésére... :) ), akkor sajnos nem fogja tudni. Délután azért rákérdezek.

(#56635) Akelaus


Akelaus
senior tag

Halihó!

Tegnap megrendeltem a Digi-nél a netet. Nagyot néztem mikor mondta az ügyintéző, hogy akkor a 100-as csomagot jönnek kötni. Kérdezem, miért a 100-as csomagot? Mert jelenleg a családi házas övezetben vannak csak a nagyobb sebességű csomagok (Bp. XV. ker.), talán év végére a panelházakban is elérhető lesz. Figyeljem a postaládát. :D Emlékszem régen pont fordítva volt, a panelházas részen volt a nagyobb sebességű net, a családi házas övezetben meg valami tré. Nem értem miért fordult meg, de talán szerencsém lesz velük. :)
Láttam volt itt olyan aki kért valami címfelmérést, mert az ügyfélszolgálat nem volt tisztában vele mi is az elérhető az adott lépcsőházban, azt hol kell kérni?

[ Szerkesztve ]

(#56636) radi8tor válasza Akelaus (#56635) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom megint eszközhiány van. :(

⭐ Stella

(#56637) Akelaus válasza radi8tor (#56636) üzenetére


Akelaus
senior tag

Egy pillanatra elgondolkoztam a Flip-en. A sebesség ugyanaz, de 1500+ és ott a tv+ a telefon is. Elég volt megértetnem azt az ügyintézővel, hogy már az elején mondtam, nem nem kérek kábeltv-t. Ennek ellenére ott volt a szerződésben, amit szerencsére megnéztem, mert ő csak a saját példányának az aláírós részét tette elém. Szép lett volna hűség nélkül beköttetnem a tv-t is, a franc tudja mennyi bekötési díjért.
A honlapjuk szerint az 500-as elérhető, az ezresnél van ott a csillag.

[ Szerkesztve ]

(#56638) kali válasza radi8tor (#56636) üzenetére


kali
legenda

Igen, az, az egyik szerelőjük mondta, hogy sok helyen azért problémás kivitelezni a sebesség emelését is.

(#56639) slug válasza Akelaus (#56637) üzenetére


slug
senior tag

erdemes a garantaltat megnezni ahhoz a csomaghoz, eleg sovany

(#56640) Akelaus válasza slug (#56639) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ok, én értem, hogy a 100-as a tuti, hogy elérhető az üszis szerint. A honlap szerint meg a 100 és az 500. Vajon az megy, ha jönnek kötni, a szerelők kiderítik, hogy megy az 500-as is, akkor úgy kötnek? Max. bemegyek az üszire, és módosíttatom a szerződést, ott van velem szemben úgyis. :D
Nem kattogok, mert készültem, hogy majd 2 hónap múlva kötnek, erre már hétfőn tudtak volna jönni, de péntekben maradtunk.

(#56641) Brandynew válasza Akelaus (#56635) üzenetére


Brandynew
őstag

Én kértem címfelmérést, mert az ügyfélszolgálat nem tudta megmondani, hogy elérhető-e ott az 1000-es csomag is. 1272-n kértem (miután végigmondja a kötelező szövegeket, az 5-ös gombbal tudsz élő ügyintézőt kapcsolni), mert az ügyfélszolgálatos nő valami hiba miatt nem tudta megcsinálni. Kb. 5 munkanap után jött az e-mail, hogy elérhető az 1000-es csomag, pont jókor, mert így tudtam szerződést módosítani, mielőtt jött volna a szerelő.

(#56642) slug válasza Akelaus (#56640) üzenetére


slug
senior tag

szerintem ugy kellene kerni uj elofizetokent, hogy gigas net + nomadikus telefon. igy tutira nem huznak/hasznalnak el a telefonhoz erparat a kabelen, remelhetoleg a hozzad kozeli eszkozben rendelkeznek ures gigabites porttal

[ Szerkesztve ]

(#56643) Varszegig válasza Vakegérke (#56629) üzenetére


Varszegig
veterán

Én a februárit már 2x is megkaptam, for sure:)

(#56644) Akelaus válasza Brandynew (#56641) üzenetére


Akelaus
senior tag

és: (#56642) slug
Nekem az a furcsa, hogy azt sem tudják milyen eszközük van telepítve. Megkérem a telefonos ügyfélszolgálaton amit kell, aztán talán jövő hét péntekig kiderül. Köszi! :) :R

(#56645) Vakegérke válasza Varszegig (#56643) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én is. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56646) magyar1997


magyar1997
tag

Üdv!

Remélhetőleg, már a napokban nálam is suhanni fog az FTTB-1000 net. Ma voltam szerződést módosítani. A lapon 60 napot írnak, amin belül teljesülni fog az átkötés. Előtte még hívni fognak, időpontot egyeztetni. Olvastam, hogy kerületekre osztva, néhol elég kevés a szerelő, emiatt igen sok időt vesz igénybe ez a folyamat is. Valaki megtudná esetleg mondani, hogy a X. kerületben mennyire szokott ez gördülékenyen menni? Hasonlóan itt is, más kerülethez, kevés szerelő van? Előre is köszönöm a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

FTTB 1000/300

(#56647) mcfly82 válasza Varszegig (#56643) üzenetére


mcfly82
tag

+1

(#56648) Akelaus válasza Brandynew (#56641) üzenetére


Akelaus
senior tag

Megkértem én is, mondjuk én az 500-ast akartam, erre ezresről jött a mél, hogy felvették a címfelmérést. Kérdezte, mikorra ígérték a kötést, mondta talán belefér. Ha elérhető mennem kell az üszire és a kötés előtt módosítani a szerződést. Nagyon rendes, segítőkész ügyfélszolgáltatost fogtam ki, le a kalappal előtte, előttük!

(#56649) jeriko2


jeriko2
tag

A huawei HG8121-es admin belépését nem tudja valaki? Vagy esetleg digisek távolról megváltoztatják? Amikor a szerelő berakta, még be tudtam lépni, elvileg el is mentettem a jelszót, mégse megy. pedig sok jó dolgot tud, dynamikus DNS, QoS, firewall.

[ Szerkesztve ]

(#56650) Hoorus válasza jeriko2 (#56649) üzenetére


Hoorus
őstag

Ott van az alján.. 😃

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.