Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) ben-ga válasza forten (#56940) üzenetére


ben-ga
tag

Köszi, régebben olvastam itt, h az F668 tud 3-400Mb/s-t is wifin

(#56952) nfsu17 válasza ben-ga (#56951) üzenetére


nfsu17
veterán

képtelenség
300mbps a linksebessége, annak semmi köze a tényleges, mérhetőhöz

(#56953) dchard válasza Voodoo9 (#56946) üzenetére


dchard
veterán

A levelekkel kapcsolatban: mutasd.

A ping pedig attól lett nagyobb, hogy a két végpont között valaki mondjuk interkonnekt szolgáltatót váltott? Ugye nem gondolod, hogy a te nyugat-európai szerveredig a DIGI viszi a csomagjaidat? Útközben több egyéb tranzit szolgáltató hálózatán keresztül megy a forgalom, ha ezek között megváltoznak a szerződések (amire a DIGI-nek nincs ráhatása), akkor bizonyos végpontok esetleg komoly kerülővel, terheltebb linkeken érhetők el.

Például az NDIX 24ms tőlem, de tudok mutatni Hollandiában olyan végpontot, amit meg 45ms alatt érek el. Pedig országon belül két adatközpont között nem lesz 20ms késleltetés.

Egyébként észrevettél bármilyen problémát a játékkal, vagy csak azon háborogsz, hogy mitől nőtt meg a válaszidő?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#56954) Voodoo9 válasza dchard (#56953) üzenetére


Voodoo9
újonc


Nem tagadják.

[ Szerkesztve ]

(#56955) forten válasza ben-ga (#56951) üzenetére


forten
tag

Akkor,azt javaslom ezek után,hogy még olvasgass.
Bár az ilyet soha nem értettem, miért kérdeznék meg valamit,ha jobban tudják.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#56956) Watercolour válasza Voodoo9 (#56954) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Igazából éppen azt írják, hogy nem ők terelik a forgalmat arra.
A tranzitszolgáltatók hálózatának működésébe tényleg nincsen beleszólásuk.

Eddig azt hittem, csak rosszul olvasom, de tényleg többször pontos jével írtad Romániát.

[ Szerkesztve ]

(#56957) dchard válasza Voodoo9 (#56954) üzenetére


dchard
veterán

Ebben a levélben sehol nem írják, vagy ismerik el, hogy a forgalom Románián keresztül megy. Pedig korábban ezt állítottad: "100% Viszi, a Digi is elismeri"

A kérésedre azért írják, hogy nem tudják teljesíteni, mert semmi értelme nincs a kérésednek (tegyenek át a magyar hálózatba), de nyilván egy ügyfélszolgálatos ezt nem írhatja le.

Erről ennyit.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#56958) #29810560 válasza Voodoo9 (#56954) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Nem tagadják."

.... és el sem ismerik. :N

A saját koncepciódat alátámasztandó olyat látsz/képzelsz bele a levelezésbe ami nincs benne.

Pedig csupán azt a választ kaptad a hibabejelentőtől, hogy csak a saját hálózatukat illetően van csak kompetenciájuk (hatáskörük, felelősségük) és a Te problémád nem tartozik ebbe.

(#56959) Constantin79 válasza Flashget (#24774) üzenetére


Constantin79
csendes tag

Üdv. Kérlek még egy kis segítség ezzel kapcsolatban nekem is: ezt a beállítást melyik menüjében érted el a ZTE668-nak? Nagyon szépen köszönöm! :R

Élni és élni hagyni.

(#56960) sasa311 válasza wwenigma (#56917) üzenetére


sasa311
veterán

Kábel volt :( tiszta szívás

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#56961) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Tapasztalt valaki köztetek olyat a Diginet Routerrel való használatkor,hogy mondjuk 1 hét múlva bontja a kapcsolatot?

(#56962) TeeJay válasza togvau (#56930) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor még 1x :D
FTTB-nél tegyük fel 7-14-21-28 lépcsőházi ONT osztozik egy GPON sávján (2,4/1,2gigabit) persze ezt csak őt tudják tutira mert ahány panel telep annyi féle elrendezésben vannak a panelek valahol 1tömb 4-5 lépcsőház valahol 7 valahol meg 10van egymás mellett
az ONT-t minden lépcsőházban még osztják tovább 20-25előfizetőre legalábbis nálunk így megy de vannak 10emeletes 60lakásos panelek, van 11emeletes 33lakásos, meg még sok féle

tehát a korábbi 2,4/1,2gigabites sáv amit az OLT-n egy GPON port kap az nem maximum 32végpontra oszlik mint FTTH-nál hanem 7-14-21-28x 20-25 előfizetőre
10-20x annyi előfizető jut 2,4/1,2gigabitre mint FTTH esetén

FTTH-t mint írtam nem a meglévő kábelre kötik hanem full új hálózatot építenek hiszen ott már minden lépcsőház kap egy GPON-t mivel max 32felé osztják és általában egy 10-11emeletes panelban 33-44-60lakás van, pl a 60lakásosba alapból 2GPON kell mivel nem 64 felé osztják csak 32felé

vágod így már?
amit te placebo-nak hiszel az baromi nagy ugrás lesz
hogy eddig 3-400 userrel osztoztál egy GPON-on most meg majd 20-25másikkal fogsz így kb. a letöltés mindig csutka lesz de a feltöltés is lazán 500megabit is lehet majd később

még 1x nem ugyanarra a kábelre kötik mert míg kiépítik az FTTH-t addig az FTTB-nek továbbra is mennie kell hiszen előbb mindenkit át kell kötni saját ONT-re optikai szálra és csak utána lehet majd lelőni az FTTB hálózatot meg elvinni a lépcsőházi ONT-t meg switch-et meg koax erősítőt meg mindent

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#56963) ben-ga válasza forten (#56955) üzenetére


ben-ga
tag

Nem cáfoltalak... :)
nem tudhatom, h ki a guru... ;)

(#56964) qqcqqc válasza Csabi1984 (#56961) üzenetére


qqcqqc
őstag

Igen, hetente új IP címet kapsz, mint mindenki.

(#56965) forten válasza ben-ga (#56963) üzenetére


forten
tag

Az igaz,csak kételkedtél,ahogy írtad is: "Köszi, régebben olvastam itt, h az F668 tud 3-400Mb/s-t is wifin"
Guru sem vagyok,na mindegy fátylat rá.
:)

A gépedben lévő wifi kártya(Intel® Dual Band Wireless-AC 7260) megfelelő ahhoz,hogy a maximállis sebességet 867Mbit/s -t ki tudd használni,mindössze egy jó routerra van szükséged.

Először is kérned kell a ZTE ont-det tegyék át "bridge"üzemmódba.Aztán a ZTE F668 után, bekötsz egy Tp-link acherC5,vagy Tp-link acherC7-et(vagy ezekhez hasonló routert) mindkettő gigabites,és tudja az 5Ghz-es frekvenciát.A felhasználónevet,és jelszót,ami a munkalapodon van,be kell állítanod a routered menűjébe.Ha beállíttottad,és felcsatlakozól,ki birod használni a 1000Mbit/s netedet. :)

"Hol volt,hol nem volt..."

(#56966) KurtCobain válasza ben-ga (#56938) üzenetére


KurtCobain
őstag

Szintén AC7260-am van.

D-Link Dir-842-vel a max ~330Mbps volt, átlag 250-270 között tud (5GHz, 867Mbps-os kapcsolattal).

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#56967) Csabi1984 válasza qqcqqc (#56964) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia :) azt értem,hogy változik az IP de attól még nem kellene megszakítani a kapcsolatot nem?

(#56968) togvau válasza TeeJay (#56962) üzenetére


togvau
senior tag

Nem hiszem hogy ennyire szétosztanák, mert akkor még a 100 megás csomag is dugulna... De ezt, hogy minden egyes lépcsőházba behúznak 1-2 gpon-t ha eddig nem tették, az UTP-s alapon is ugyan úgy megcsinálhatták volna, anélkül, hogy a lakásokig kéne kábelt cserélni, és ont-ot osztogatni.

hitler, sztálin, micro usb

(#56969) forten válasza KurtCobain (#56966) üzenetére


forten
tag

Nem megbántás képpen ,de a routerod egy belépő szintű gigabites router,gyengusz a procija.Egy Tp-Link Archer C7,amit neki is ajánlottam,kicsit más kategória.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#56970) TeeJay válasza togvau (#56968) üzenetére


TeeJay
félisten

ne vitázz már
igen baromi sok lépcsőházra van osztva mivel 10éve mikor kiépítették 10-20megás csomagot kellett elvinnie csak... FTTH-nál 1 lépcsőházra lesz csak vagyis pontosan maximum 32végpontra és azért lesz FTTH mert nem akarnak aktív eszközre áramdíjat fizetni méretlenül minden lépcsőházban...
meg ugye nem akarnak vagon 100-as switch-et gigásra cserélni illetve ha telefon kell az előfizetőnek akkor plusz kábel vagy ZTE csodacucc ami szintén nem olcsó

értsd meg az FTTH a legolcsóbban üzemeltethető hálózat és ott mindenkinek lehet 1000-es netet adni meg fullos TV-t meg telefont, egyszer kell behúzni a kábelt aztán majd pár év múlva 10gigabitre simán tudják bővíteni.

FTTB már nem éri meg nekik

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#56971) Đusty válasza TeeJay (#56970) üzenetére


Đusty
addikt

Na ez viszont akkor nekünk jó hír. :)

(#56972) viktorhu válasza dchard (#56937) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor nem pont a belföldi címeket kellene Románián keresztül vezetettnek látni, ha a bix-lábon van a román ip?

(#56973) qqcqqc válasza Csabi1984 (#56967) üzenetére


qqcqqc
őstag

Máshogy nem kapsz új IP-t. Megszakítja a régi kapcsolatot és felépít egy újat az új címmel.

(#56974) dchard válasza viktorhu (#56972) üzenetére


dchard
veterán

Nem a bix lábon van a román IP, tovább pontosítva a korábbi állításomat még csak nem is érinti, nyilván az RCS-nek és a DIGI-nek van saját privát peeringje tehát ez a forgalom a bixet nagy ívben elkerüli. A korábban említett IP csak a belépési pont az RCS transzport hálózatába. Slug kollégának igaza van, hogy a nemzetközi irány hopjait nagyrészt elrejti az MPLS felhő amiből a tranzit útvonal nagy része áll. Ettől még mindketten egyetértünk a tényállításban, mi szerint nem megy a nyugati forgalom Románián át :K

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#56975) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Szegeden csinálják a panelban az FTTH-t. Nálunk már meg van a doboz, ki is van fejtve a splitter.

Véleményem szubjektív...

(#56976) togvau válasza TeeJay (#56970) üzenetére


togvau
senior tag

aham.

És a ZTE csodacuccra ( F668) mikor akarnak ipv6-ot engedni? :) Mert alapon tudja, csak a digis firmware-el nem, vagy nincs engedélyezve.

hitler, sztálin, micro usb

(#56977) TeeJay válasza togvau (#56976) üzenetére


TeeJay
félisten

annyira hátrányosan érint hogy nincs IPv6?
nekem pl marhára nem hiányzik... egy publikus IPv4 címmel évekig elvagyok még a lényeg hogy ne legyen NAT és csá

várom nagyon én is az FTTB-->FTTH átépítést mert nálunk különösen szar a hálózat mivel felvárásolta a DIGI nem ők építették aztán itt jóval több lépcsőházra van osztva a GPON
emiatt 2,5éve mióta volt sebességemelés már csúcsidőben nincs csak garantált minimum körüli feltöltésem
ez van majd FTTH-n meg csutka lesz mindig mert az egész lépcsőházban van 23-24előfizető és kétlem hogy azok nagy töltögetők lennének

reméljük idén vagy legkésőbb jövőre kiépül aztán lehet tolni már FTTH-n

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#56978) adika4444 válasza togvau (#56976) üzenetére


adika4444
addikt

Ha jól rémlik itt olvastam, hogy valami új hw + sw kombója az F668-nak már tud ipv6-ot router módba.
De ha nagyon kell ipv6 akkor bridged mód + megfelelő saját router kombóval működésre lehet bírni:)

üdv, adika4444

(#56979) KurtCobain válasza forten (#56969) üzenetére


KurtCobain
őstag

De hogy jön ez ide? :)
Csak az 5GHz-es wifije van használva, LAN to LAN kötve. 5500Ft-ba fájt, amiket te írtál, az 20-30k körüli kategória.

Mmm'kay?

(#56980) forten válasza KurtCobain (#56979) üzenetére


forten
tag

Úgy hogy Te írtad neki,hogy neked is csak ennyi wifi kapcsolaton:

"D-Link Dir-842-vel a max ~330Mbps volt, átlag 250-270 között tud (5GHz, 867Mbps-os kapcsolattal)."

Ez azt jelenti ne számítson ettől többre.

Erre írtam,hogy a Te routered,nem egy kategoria,amit neki ajánlotttam.
Ő a wifi kapcsolat sebességét nehezményezte nem a lan-t.Ahogy írtad "Lan to lan"az vezetékes,wifi=wlan,valamit elnéztél,vagy passz.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#56981) the.odzsy válasza hackeeeee (#56975) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Merre vagy Szegeden?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#56982) KurtCobain válasza forten (#56980) üzenetére


KurtCobain
őstag

Értem én, hogy segítő szándékkal írsz, de ne forgasd ki a szavaimat, és ne láss bele mást.
Leírtam neki, hogy nekem is ilyen wifi kártyám van, a ZTE ONT-tal mi az amire számíthat, illetve hogy nekem mekkora a max és átlag sebességem a másik routeremmel.
Ez azt jelenti ne számítson ettől többre.
Emeld ki légy szíves ezt a részt a mondandómból, mert én nem találom.
Ő a wifi kapcsolat sebességét nehezményezte nem a lan-t.Ahogy írtad "Lan to lan"az vezetékes,wifi=wlan,valamit elnéztél,vagy passz.
Hogy mi? ZTE LAN portja van összekötve a D-Link LAN portjával, vagyis a ZTE nincs bridge módban, a D-Link gyakorlatilag AP módban fut, semmilyen router funkcióját nem használom ki. Erre a használatra nem fogok 30 ezer forintot kiadni.

Van ami még nem érthető?

Mmm'kay?

(#56983) bolic


bolic
őstag

FTTB rulez! :C :R :K :P ;] Tovább nem vitázok! :Y :P :P :P

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#56984) hackeeeee válasza the.odzsy (#56981) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Makkosháza.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#56985) the.odzsy válasza hackeeeee (#56984) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Kösz! :R Szuper, akkor csak lesz már valami. :K

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#56986) Akelaus válasza hackeeeee (#56984) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ezt magyarázták nekem is pénteken. Ha ezt meglátom felszerelni, már közel ez ezres net. :)
(mondjuk ezt úgy kinyitja bárki ahogy akarja)

[ Szerkesztve ]

(#56987) hackeeeee válasza Akelaus (#56986) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őőő.. Ennek mi köze az 1000Mb-s nethez? Nekem FTTB-vel is megy szépen. 900 felett is szokott lenni. Ip, és idő függvénye.

Asszem alul kulcsos.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#56988) woodworm válasza forten (#56965) üzenetére


woodworm
veterán

Nem akarok beleszólni a vitátokba, de a te hozzászólásod is félrevezető és azt sugallja, hogy a 867 Mbps linken csak erős router kérdése, hogy átmenjen a teljes sebesség. Na, ez nem fog menni, fele sebesség fölött minden Mbit ajándék.
A C7 mellé a gépben is cserélni kellene 3x3-as mimo-t tudó adapterre a jelenlegit, ha ki van építve az antenna a belsejében, ha nincs akkor megfelelő usb-s kell.

(#56989) szaboi6512 válasza woodworm (#56988) üzenetére


szaboi6512
őstag

Teljesen igazat adok. :C

Bár amikor csak 500-as netem volt akkor átjött 330-400 is 5 Ghz-en.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#56990) the.odzsy válasza hackeeeee (#56987) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Mondjuk nekem is!

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#56991) Akelaus válasza hackeeeee (#56987) üzenetére


Akelaus
senior tag

Írhatnám, hogy ezt tőlük kéne kérdezni. :) Nálunk 100/100 a legnagyobb, gondolom ennyi köze van hozzá.
A szerelő mondta, ha a fekete kábelen meglátom a dobozt, akkortól van az új hálózat, és lesz ezres csomag itt is. Jelenleg az ajtómnál a fekete kábel ott lóg feltekerve.

(#56992) hackeeeee válasza Akelaus (#56991) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, panel környezetben az ismerőseim között mindenkinek megy, max a lakásba behúzott kábelt kellett cserélni.

Gondolom az ONT régi ott, és azt már nem akarják cserélni.

Társasházi környezetben egyik ismerősöm várt bő 1 hónapot, de végül megcsinálták neki a váltást, és ott is működik. Az is FTTB.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#56993) Klown válasza Akelaus (#56986) üzenetére


Klown
aktív tag

Nálunk a házban sajnos csak T-s van, de az is hasonló. Annyi, hogy azon 3M felirat van, meg hogy vigyázat, lézerveszély. A földszinti egyik villanyóra szekrényben van. Az a csillagpont, onnan megy tovább a lakásokba.

Úgy néz ki, hogy a közeljövőben én is válthatok DIGI-re (majd egy költözés után). Azt nem tudom, hogy egy 3 szintes 8 lakásos társasházba, hogy települnek be? :F Minden lakásba külön vezeték az utcafrontról, vagy az említett csillagponton át megy a lakásokba?

Kíváncsi leszek a két szolgáltató minőségbeli különbségére! Előzetesen azt tippelem, hogy a T-s netet majd visszasírom, mert az szakadásmentesen 0-24-ben tudja a 945/205-öt, itt meg sokaknak a 800-as down már igazi örömünnep. A T-s kvázi olyan eddig, mint egy béreltvonal fix IP nélkül, viszont a DVB-C sokkal jobb lesz a DIGI-nél. Jobb, mint a T-s IPTV.

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#56994) proradeon válasza Klown (#56993) üzenetére


proradeon
őstag

"0-24-ben tudja a 945/205-öt, itt meg sokaknak a 800-as down már igazi örömünnep"

A két említett letöltési sávszélesség között egyetlen eltérés van: az e-peen mérete. Mert annak semmi jelentősége, hogy pl. 50GB adatmennyiség 7.5 vagy 8.5 perc alatt jön le.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#56995) ben-ga válasza forten (#56965) üzenetére


ben-ga
tag

Thx :R
Vettem egy Xiaomi 3g ac-s routert, ha összedugtam a lanokat az f668-al, itt kellene egyszer megadni a felh.név+jelszó kombót, aztán átállíttatni bridge módba?

Egyébként semmi max igényem nincs, nem torrentezek, csak a kíváncsiság ha már van gigásnet... :)

(#56996) poli27 válasza Akelaus (#56986) üzenetére


poli27
veterán

Minek kéne zárni?.... Nem tudnak szolgáltatást lopni, ez nem koax már :D

(#56997) Akelaus válasza hackeeeee (#56992) üzenetére


Akelaus
senior tag

Igen régi. Gondolom ha az új kiépült, és átkötnek mindenkit, bontják is le a régit, hiszen ott vannak az áramot fogyasztó cuccok. Amiért meg nem akarnak fizetni, mert nem órával mért a fogyasztás. A házak nem járnak jól, de mi felhasználók igen. Az már más tészta, hogy gondolom valami pénzt majd beszed a ház a dobozok helyének használatáért is. :D

(#56998) Akelaus válasza poli27 (#56996) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nem pont a lopásra gondoltam, hanem a hülyegyerekekre, akik brahiból szétcsesznek bármit ha van a fejükbe, meg ha nincs akkor is.

(#56999) Akelaus válasza Klown (#56993) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nekem mióta kénytelen voltam régi routerem betenni, közel sincs meg a 100/100. Előtte ezt mértem: le 94,6 fel: 93,7. Most a router a ludas, majd veszek másikat. Sajnos nem találom a képet amit egyik ismerősöm küldött náluk, családiházas részen az ezres mennyivel megy. :((

(#57000) WaterWave válasza Akelaus (#56999) üzenetére


WaterWave
veterán

nekem a max 11.3 MB/s letöltés 100/100 nettel...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.