Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) tgbrfv válasza jasper07 (#35298) üzenetére


tgbrfv
tag

Mert a UPC-nél sokkal kisebb a maximális sebesség, így azt könnyebb mindenkinek nyújtani.

Míg a digi sokkal nagyobb sávszélt ad, de azt pár százalék nem tudja használni, de a maradék 90+%-nak vagy még többnek sokkal jobb, mintha kevesebb lenne a maximum csak ezért.

(#35302) lajos0001 válasza jasper07 (#35298) üzenetére


lajos0001
tag

És mert a UPC nem pppoe-t használ (infóm szerint). A UPC eljárása jóval könnyebb feladat a user routere/konfigja számára, mintha ppoe-t használna.

[ Szerkesztve ]

(#35303) Flashget válasza lajos0001 (#35302) üzenetére


Flashget
félisten

Digi ugyanazt használja mint az ADSL mi olyan nehéz benne?
UPC vagy előtte mi volt a nevük..a fix ip miatt szoptak az userek a letöltő oldalak miatt vagy 10 éve. Akinek meg pppoe kapcsolata volt bontotta a kapcsolatát és már tölthetett tovább :)

Realme GT Master Edition

(#35304) asturel


asturel
őstag

Napok óta nem működik jól nálam a digi ügyfélkapu, belépek majd bármire (pl. ügyintézés) kattintok felugrik valami loader, majd az oldal (nem a böngésző) popupban közli, hogy túl sok átirányítás történt, alul meg ott a bejelentkezési ablak, nálam van a gond ?:S



(#35305) Flashget válasza asturel (#35304) üzenetére


Flashget
félisten

most néztem meg, nálam FF-el rendbe van.

Realme GT Master Edition

(#35306) TeeJay válasza V/ (#35288) üzenetére


TeeJay
félisten

max annyit fognak csinálni hogy ONT-re kötnek és hátha. de ha pl tele van már akkor marad a gigás switch ott meg lehet van más 200-500-as előfizető még veled együtt az 1/1gigás linken és ott már sosem lesz neked csutka letöltés főleg csúcsidőben.

tőlem kért a DIGI méréseket hétvégéről
csináltam nekik este 20órakor 3oldalon (digi.hu, speedtest és az új szélessav.hu)
mindenhol 50-60megabit között volt a feltöltésem
aztán csináltam 7órával később hajnali 3-kor szintén 3 oldalon akkor meg 215-218megabit volt mindegyiken
most nyomoznak hogy a fejállomáson mi a fene lehet mert szerintük csutkán mennie kellene mindennek de mégsem megy a vissza irány...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35307) V/ válasza TeeJay (#35306) üzenetére


V/
titán

Annyi előfizető nincs ezen a vonalon. Elméletileg a jövő hét közepéig jön egy "optikus" és ránéz a vonalra.

(#35308) Lin3Lord válasza asturel (#35304) üzenetére


Lin3Lord
tag

Chrome for Linux 45.0.2454.85 (64-bit) szintén ugyan ezt tapasztalom napok óta. Mivel mindig hó elején fizet az ember online, így ilyenkor feltűnik, de hó közben is gyakran rossz sajnos. Viszont Firefoxban tényleg jó.

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

(#35309) gazsiazasz


gazsiazasz
csendes tag

Most kötöttek nálam digi netet, fehér huawei retket kaptam. ennyire elégedetlen nem voltam még internet szolgáltatóval, mint ezekkel. ez valami szörnyű, amilyen szolgáltatást nyújtanak.

Rengeteg elbaszott konfig (még most is van benn pár hibajegyem, a felét már nagy nehezen javították), szar szerelők, zéró ügyfélkiszolgálás. Egyedül az áraik amik "jók".

A kérdés: ha a torrent kliensben az látszódik a peerek alatt, hogy potyognak befelé, de aztán egyből el is tűnnek, az arra utal, hogy blokkolja a DIGI a kapcsolatokat, ugye?????

[moderálva]

Fogalmazz kultúráltabban!

[ Módosította: Qru ]

(#35310) kungzi válasza gazsiazasz (#35309) üzenetére


kungzi
veterán

user error :D

(#35311) wwenigma válasza gazsiazasz (#35309) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ritkán itelek nicknév alapján...

Általános sárdobálás helyett konkrétumokat szívesen olvasnék.... :U És nem, tovabbra sem blokkol. User error.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35312) gazsiazasz válasza wwenigma (#35311) üzenetére


gazsiazasz
csendes tag

feltöltés minden kliensen ment, szinte bármilyen torrent-nél

aztán az volt, hogy UPC kihúz, DIGI bedug

feltöltés 0
kiforwardolt portokra nem lehetett kapcsolódni

oké 100.64.0.0/10-ből kaptam IP-t, kértem rendes IP-t

feltöltés 0
kiforwardolt portokra már lehetett kapcsolódni

oké, kértem PPPoE passthrough-ot

de nem volt semmi változás, most már kezd gyanús lenni, hogy korlátozzák a torrent forgalmat

egyébként az Akamai szerverekről tényleg 10Mbps körül van a letöltési sebesség? ez egy kicsit vicc kategóriának érzem a 30Mbps UPC után, csak mert hogy az internetet nem csak torrentezésre meg LAN party-ra használnám úgy mellesleg...

(#35313) gazsiazasz válasza gazsiazasz (#35312) üzenetére


gazsiazasz
csendes tag

de hát így amikre használnám, azok közül nem működik egyik sem, az ügyfél kapcsolattartás valami borzalmas, eléggé átverve érzem magam.

(#35314) wwenigma válasza gazsiazasz (#35312) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

PPPoE passthrou beallitas utan ha nem jo a portforward az user error lesz, az 1000% hogy nincs korlatozva. A routered PPPoE csatlakozik, azaz be lett allitva? Melyik szerverrol lassu a letoltes? Speedtest mit mond Digi szerverről (Dunaujvaros, de meg lehet nezni barhova a vilagon)? Glasnost? Egyedul a baidu szokott megviccelni, a nagy tuzfal mogul nemritkan 10Mbit körül jön csak. Szerón Transmission alatt vannak a linux iso-k, gépen ha kell uTorrent legújabb. (egyaltalan nincs baj vele, de ne erőltesd a titkositast meg ilyenek, csak lassit...)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35315) DonMaster válasza gazsiazasz (#35313) üzenetére


DonMaster
addikt

router ppope-zik vagy a géped? ha a géped akkor beálitotad rendesen? nem csak a név jelszot kell hanem még pár beálitást azok is emg vannak? vagy nem, torrent kliens? probáld emg a transmisint sokkal jobban viszi a digi nett mint a z utorent, másik meg irsz mindne félét kb sárt dobálsz de semmi konkrétum leirod hoyg most kötték az kb 1-2napja , de van már rahedli jegyed náluk hiba , és minden egyben, hoyg lenne sok hiba jegyed ha most köttöték? vagy nem most köttöték , szerelö relativ nem mindegy hoyg digis vagy alvállkozo ment ki, a tornet emg a többi sebesség meg 100% hoyg user error és nem digi error , és nem titlják a torentt felse és lesem, havi bk 1TB megy fel , ncore és társaira, 500/200-al, szerintem az böven sok, persze birna többet is de enm vagyok telhetetlen. lefelé még nem tudtam 100%-osan kihajtani csak speedtesten.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35316) Flashget válasza gazsiazasz (#35313) üzenetére


Flashget
félisten

1. router nélkül kell megnézni úgy milyen a net.
amennyiben jó akkor;
2. UPC után ha ugyanazt a routert használja valaki Digin nem elég átírni benne az adatokat (felhasználónév, jelszó, pppoe kapcsolaton kivül semmi mást nem kell megadni sem klónozni benne) resetelni kell a routert mert valami beragad mindig. Ha ez sem segít akkor máshol kell keresni a hibát.

Realme GT Master Edition

(#35317) V/ válasza gazsiazasz (#35309) üzenetére


V/
titán

Már futottunk ilyen köröket, de nem blokkolna ők semmit, nincs értelme.
Sokban függ a torrent kliensedtől és annak a beállításaitól, meg a sok ingyenes "optimalizáló, gyorsító, karbantartó" programoktól amiket sokan előszeretettel használnak és a vírusvédelmi eszközeidtől is.
A te lakáson belüli rendszere is okozhat meglepetést.

zéró ügyfélkiszolgálás Maradjunk annyiban, hogy ez nem korrekt megjegyzés volt, én 2010 óta az ügyfelük vagyok és soha ilyet nem tapasztaltam.

És csatlakozva (#35316) Flashget üzenetéhez szolgáltató váltás esetén célszerű egy gyári reset a routerben, hogy tiszta lappal induljon. Illetve néha a firmware frissítést is célszerű megejteni, ez független a váltástól.

[ Szerkesztve ]

(#35318) Sanyaaa26 válasza V/ (#35317) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Üdvözlet!

Nekem is 1000-es netem van, a feltöltéstől nem vagyok hanyatt esve, 2-3 mb/s-al megy, nagyon ritkán megy 5 fölé(torrent). Lassan két hónapja megvan a csomag, volt időm tesztelni, minden frankó, egyedül a feltöltés nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#35319) Multibit válasza Sanyaaa26 (#35318) üzenetére


Multibit
veterán

Az mindenképpen a garantált sebesség alatt van! Nem értem miért vártál 2 hónapot? Jelentsd be hibára!

(#35320) qqcqqc válasza Multibit (#35319) üzenetére


qqcqqc
őstag

A torrent feltöltésről írt, nem a ténylegesről.

(#35321) Multibit válasza qqcqqc (#35320) üzenetére


Multibit
veterán

Bocs, azt nem vettem észre. A torrent nem számít. Sok mindentől függ, nem csak a szolgáltatótól.

(#35322) Sanyaaa26 válasza qqcqqc (#35320) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Így van, a torrentről írtam, a teszteken megvan rendesen, kivétel torrent. Nem is várom el a maximumot, de ezek elég gyengécske értékek szerintem, nem tudom nálam van e a hiba, de upc-nél ment maxon a feltöltés mindig (torrent). Itt elvileg a 25mb/sec a maximum, ezt nem várom el, de az általam írt értéket ennek nagyon a töredékei csak.

(#35323) DonMaster válasza Multibit (#35319) üzenetére


DonMaster
addikt

torrent nél??? az miota hiba? ha 1 orent feltöltés nem megy csak 5mb/s-el? persze garantátl alt van de még sedelik melete 100-an abbol még 10 digis nettel másik 90 valmi másal, és van 100leech akik öszben töltik 100-mb/s-el 10 diginetes kiad fejelnként 5-öt a maradék 50mb/-s-et meg 90fö kiadja, torent nél szerintem csak saját torentnél amég te vagy az elsö tudod elérni azt hogy menjen maxon , amég máés torentbe lépszbe amit már töben seedelnek azt nem fogod tudni maxal upolni , nekem is van bent 110torrent feltöltés alalt és van mikor 500kb/s és van mikor 4mb/s a feltöltésem és 500-as netnél ez kevés. de tudom hoyg nem hiba, amég drive és hasonlo helyekre meg pörög sokkal többel a feltöltés.
legjobb leteszteli modszer a feltöltési sebeségnek az ha , fog vagy 5-10gb-os valmit film játék mindegy , csinál belöle egy saját torent fájlt , és azt oda adja akár itt a forumon vlakinek akinek digis netje van , és akor az ö gépe lesz a trakker és ö osztja a társának igy viszont 100% hogy maxon kell pörögjön a sebesség , az up 200-on a down meg 200-on mivel többen nem seedelik, ha igy rendben müködik akkor nincs semi baj a feltötésével csak sokan másik seedelik még rajta kivül.

upc-nél ment maxon? :D és az mennyi? 2mbit/s ?

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35324) Sanyaaa26 válasza DonMaster (#35323) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszi a választ, várom azt az önként jelentkezőt, aki tesztelni szeretne :D

[ Szerkesztve ]

(#35325) Sanyaaa26 válasza DonMaster (#35323) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Ne értsd félre nem istenítem a upc-t, örültem ha megszabadulok tőlük, csak mivel ott is volt tapasztalatom, ezért említettem.

(#35326) V/ válasza Sanyaaa26 (#35318) üzenetére


V/
titán

És mennyit mutat a szelessav.net és a DIGI sebességmérő. Ezekkel az adatokkal tudok csak reklamálni, de ehhez tudnom kellene, hogy mások mennyit mérnek. Ha megmérnéd sokat segítenél, köszönöm előre is.

(#35327) V/ válasza Sanyaaa26 (#35318) üzenetére


V/
titán

Sok mindentől függ a sebesség, de még így hibás kapcsolattal is qBittorrent v3.2.3-al most ezeket mértem.

996.82 MB Seed 254, Leech 145, 10 fölé is ment, az átlag 5,5 MiB/s
264.47 MB Seed 2658, Leech 894, 3,2 a max, az átlag 1,7 MiB/s
976.87 MB Seed 48, Leech 8, 11,7 a max, az átlag 8,2 MiB/s

A DIGI 509,83 Mbps-t mutat, a Gigából.

(#35328) Arni9010 válasza V/ (#35326) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Nálam ha terheltebb időszakban mérek, akkor olyan 700/120 körül van a sebesség, ha nincs akkora forgalom, akkor 800-900/150-200 :)

(#35329) Sanyaaa26 válasza V/ (#35327) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia, szelessav.net: 761 mbit/sec 216.96Mbit/sec
digi: 656 fel, 216 le

(#35330) V/ válasza Sanyaaa26 (#35329) üzenetére


V/
titán

Arni9010, Sanyaaa26 nagyon szépen köszönöm az infókat. Egyértelmű hogy műszaki probléma van és az ő rendszerükbe.

(#35331) DonMaster válasza V/ (#35330) üzenetére


DonMaster
addikt

Sanyaaa26 internetjét kipróbáltuk torrentel, 25,5MB/s-el tudott feltölteni.

Tehát kilehet jelenti , hogy nincs korlátozva a feltöltés digi-nél és a torrent sem.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35332) kungzi válasza DonMaster (#35331) üzenetére


kungzi
veterán

hol tudtátok tesztelni a feltöltést? Én is letesztelném :)

(#35333) DonMaster válasza kungzi (#35332) üzenetére


DonMaster
addikt

egyéniben, csinált egy 2-3gb-os torrent fájt elküldte nekem és én elkezdtem letölteni, és torrenten, ez kb annyi hoyg 1 seed van ö és 1 leech én, nincs más aki seedelné ergo maxal kell jöjön ami be is igazolodot mivel 25,5MB/s-el töltött le nállam ami a max plusz 1 kicsi :D privátba küldesz egy torent fájt ami egy 2-3gb-os saját valmi és avval letudjuk tesztelni.

de mivel torrent trackeren kerezsütl jöt igy 100%ig biztos hoyg korlátozva nincs és torneten azért van néha keveesebb upja mert más is seedeli.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35334) V/ válasza DonMaster (#35331) üzenetére


V/
titán

Azt nem is én vetettem fel, mert tudom hogy nincs korlátozva.
Annyit kihámoztam a szerelőktől az ONT-be jövő optika sem ad át rendesen, ezért szedem össze a sebesség információkat.
Szerintem garantált sáv szélesség megléte esetén nem csinálunk semmit, nem vonatkozik azokra az esetekre amikor a szolgáltató hibás eszközön keresztül szolgáltat, vagy hibásan építette ki a hálózatot, a csatlakozási pontokat.
Ha ő mindent megtett, hogy biztosítsa az elméleti sebesség határt és ezután csak a garantált sebesség jön össze akkor rendben.
Illetve nem, mert akkor nem etikus úgy hirdetni, hogy az adott helyen igénybe vehető az.

(#35335) wwenigma válasza V/ (#35334) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Garantalt minimum, benne van a szerzodesedben. Ha nem tudja a vonal (ez alapjan nem tudja) akkor valts lejjebb egy csomagot. Az 1000es amugy is csak epenis-re valo...

Olyan meg nincs hogy minden atjon kiveve a torrent, optikai hiba miatt...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35336) TeeJay válasza DonMaster (#35323) üzenetére


TeeJay
félisten

egy jó tanács ha már méregettek

legalább 4mérést is érdemes csinálni mondom sorban hogyan
1 uTorrent 2.2.1 kikapcsolt uTP-vel
2 uTorrent 2.2.1 bekapcsolt uTP-vel
3 qBittorrent 3.2.3 kikapcsolt uTP-vel
4 qBittorrent 3.2.3 bekapcsolt uTP-vel

nálam az 1-es felállás megy, letöltéskor 80-90megabájtig is felugrik, ugyanakkor ilyen esetben mellette a feltöltés 1megabájt alatt marad tehát egyszerre gyorsan letölteni és feltölteni nem tudok csak ha visszamegy már a letöltés 10-20megabájt alá

második esetben a letöltés 20-30megabájt max de vele együtt a feltöltés is 10-15megabájt ha van kinek tölteni ellenben úgy vettem észre hogy az uTP miatt sokkal változóbb a sebesség, van mikor csak 4-5megabájt a letöltés és nem megy fentebb gondolom a hálózat terheltség miatt

3. esetben qBittorrent szépen tölt egy időben le és fel is, csak valamiért jobban eszi a RAM-ot meg kevesebb klienshez csatlakozik de amúgy még várok 1-2 verziót fejlesszenek rajta és szerintem át fogok állni rá
ezt a 3. felállást mindenképp érdemes kipróbálni

a 4. pedig szintén uTP-s tehát függhet majd a hálózati terheltségtől úgyhogy ott is lassulhat a letöltés

én szívesen vállalok 16-32gigás tesztfájt seedre berakva de hétvégén látható lesz nálam hogy 8megabájt lesz kb. a plafon vagy még annyi sem
letöltés tesztet pedig szintén vállalok a letöltésem mindig 900megabit felett van szóval aki akarja hogy rámérjek adjon privátban torrent fájlt legalább 8-16-32gigás méretben és megnézzük

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35337) DonMaster válasza V/ (#35334) üzenetére


DonMaster
addikt

1. nem csak neked irtam.
2. lehet hoyg szarul tették rá az optikai csatit, volt rá példa
3. az elméleti max és a garantált és az hoyg elvárod hoyg az elméleti maxon menjen közöt nagy külöbségek vannak, mivel ha neked a nap 24orájábol legalább 1x elérhetö az elméleti max akkor már bukta az elméleted, ade a garantátlnál böven fenébb vagy, másrészröl az 1000-res csoamgot továbbra sem ajánlot meg venni,
1, mert eddgi bugos mérésen kivül snekisem mért 1000-ret rajta csak 900-940-et , az is távol van az 1000-röl ami emg hirdetve van , igy viszont kapásbol minden 1000-res elöfizetö üthetné az ajtot hoyg ez még pedig nem 1000 csak mindig 940 vagy 900 de 1000sose márpedig 1000-ért fizet elö, 500-as csomagnál nincs iylen probléma, lefelé 540 stabilan, felfelé 215 , bár az 1000.-nél is a feltöltés stabilan 200-220közöt mint az 500-as nál, ritka esetekben nem.
lényegében ha a te irásod szerint nézzük a digi-nek nincsen 1000-res internet csomagja csak 900-as van, át nevezhetnáé 900-asra, igen , de az marketingkileg nem szolna akorát mint az 1000, sokal jobban csneg és leeht vele viritani hoyg neked cska 100 nekem emg 1000 közben csak 940, még az árát is tarthatná 5e ft-a a digi ha átnevezné 900-ra ki lenne aki reklmaálna vagiy lekorlátozná 900-ra kireklamálna hoyg 1napja még 1000-ért fizettem 5e ft-ot ma meg 900-asért fizetek 5e ft-ot és miért nem csökent , kétlem hogy lenne aki reklamálna mivel nincs olyan hely ahol 1000-rel menne is a net csak 940.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35338) V/ válasza wwenigma (#35335) üzenetére


V/
titán

A torrent problémás nem én voltam.
A házunkban 5 lépcsőház van. Az előttem lévőben is van DIGINet1000 jó sebességgel, az utánam 2-vel szintén. Nem igazán opció lemondani, amikor csak egymástól -7 és +15 m-re lévő szolgáltatási helyeken normálisan működik.
Nekem a 800-as sebesség elfogadható lenne, annyit tudnak biztosítani, mindegy minek nevezi, de így az 500 az kevés.

[ Szerkesztve ]

(#35339) TeeJay válasza V/ (#35338) üzenetére


TeeJay
félisten

hajnali 2-3-kor is nézted már? akkor is csak ennyi a max?
jelentsd többször hibára nyugi ki fogják vizsgálni hol lehet a hiba

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35340) DonMaster válasza TeeJay (#35336) üzenetére


DonMaster
addikt

kezd jk avval hoyg ha csak arra kiváncsi hogy korlátozot a torent feltöltés vagy csak sok a seed és azért nem tölt fel,
másik kiváncsi vagyok 1v1 seed leech ben hol találsz olyat aki tud neked szerver nélkül 80-90MB-os up ot elérni, de tegyük fel 5 darab 500/vagy1000/-es ember össze ál és mind az 5 seedeli 1nek akkor kipöröghet,
de mindegy meg csináljuk köszi.

kungzi 10MB/s nél töbe nem jön, bár felfelé 24,6MB/s-el megy . :D

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35341) kungzi válasza DonMaster (#35340) üzenetére


kungzi
veterán

szia

azért nem megy 6MB/s-nál többel, mert 3 torrent is megy felfele egyszerre rekord sebességgel

25,8MB/s :Y :C

(#35342) TeeJay válasza DonMaster (#35340) üzenetére


TeeJay
félisten

nem letöltést akarok tesztelni az nekem tökéletes... tőlem lehet feltöltést tesztelni!
aztán mikor hétvégén 50-60megabittől többet nem tudok akkor majd mások is érteni fogják mi a fuck van itt :D
letöltés tesztnél arra jelentkeztem hogy másoknak megnézem a feltöltését ha adnak torrentet mivel garantáltan 900megabit felett vagyok mindig, az tökéletes
ftp.fsn.hu-ról épp kapom le a 16gigás tesztfájlt és SSD-ről fogok seedelni aztán aki akarja megnéz majd hétvégén

a mérés dolgot is azért írtam hogy nem mindegy a kliens program sem illetve hogy uTP be vagy ki van kapcsolva, nagyon nem egyforma sebességek jönnek le és feltöltésre sem
ezt érdemes kitesztelni melyik lehet a legjobb felállás

Kungzi
nálad menni is fog mindig mert FTTH hálózaton vagy és a szomszédok azt se tudják mi az hogy feltöltés
FTTB már neccesebb hétvégén meg minden este csúcsidőben
ha jól láttam a cuccaidnál te 3.4.x klienssel tolod, ha javítanak benne pár dolgot még lehet én is visszamegyek arra és kiderül jobb-e mint a 2.2.1

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35343) DonMaster válasza kungzi (#35341) üzenetére


DonMaster
addikt

királyság, akkor láthatod hogy jol megy, én most 4mb/s-el töltöm bár az elsö vagyok letöltöt menyniségnél de felfelé megy 24,6MB/s-el a cuccod. :D tökéletes arra hoyg elörébb juss helyezésben köszi.

TeeJay

rendben , elsöre is értheöt volt csak irtál 80-90mb letöltésit is,
de mindegy, leg jobb szerintem az lenne ha itt forumra lenne csinálva az open trackeres cucmo és itt fellene téve 1hsz-be mindkei letudná tölteni egy 2-3GB-os fájlt böven elég lenne, egy csont üres teszt fájt ami csak helyet fogl, és akit érdekel gondlom mindnekinek meg oldhato lenne ezt futttni igy akár az 1000-res neteket is lehetne tesztelni evvel a modszerrel bármikor, elinditod a fájlt és kell menjen nagyon gyorsan, lefelé, igaz igy a feltöltést kevésbé lehetne tesztelni, visont ha tesztelés céljábol lenne azon a gépen ahol a feltöltést kéne tesztelni azon inditva lenne és 1 ember töltené egyböl kiderülne mi a helyzet, és amitn vége mind ketten törlik a fájt igy mindig meg lehetne csinál a feltöltés tesztet egyéniben itt forumon.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35344) TeeJay


TeeJay
félisten

jelentkezzen akinek legalább 500-as vagy 1000-es csomagja van és van kedve meg 5-10perce arra hogy 200-as feltöltést teszteljen torrent klienssel. nálam kész a 16gigás fsn.hu-ról lekapott tesztfájl, SSD-ről tolva
utorrent 2.2.1 és uTP kikapcsolva.

természetesen cserébe én is vállalok 900+megabites letöltéssel feltöltés tesztet utorrent és qbittorrent klienssel is :R

azért választottam 16GB-os fájlt mert az legalább 10perc átküldeni és a grafikonon szépen fog látszani mennyire stabil is a sebesség

Donmaster

ha az általam kreált torrentet mondjuk legalább 10-15 100megabit feltöltéses DIGI user lekapja és vállalja hogy stabilan seedeli hetekig akkor más DIGI-s userek is tudnak már letöltést mérni mind mind hálózaton belül ugye. akkor nem kell erre semmilyen szerver.
részemről megcsinálhatjuk vagyunk itt páran 500-as és 1000-es csomaggal

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35345) V/ válasza TeeJay (#35344) üzenetére


V/
titán

Jelentkeztem :)

(#35346) TeeJay


TeeJay
félisten

annyi a kérés hogy nyilvánosba ne tegyétek ki a torrent fájlt hogy csak és KIZÁRÓLAG DIGI-s előfizetők töltsék le és seedeljék mert akkor garantáltan hálózaton belül vagyunk tesztelve és aki letöltést akar majd tesztelni 500 és 1000-es csomaggal csak tőlünk fogja tölteni nem lesz UPC-s meg Telekomos vagy Inviteles user

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35347) DonMaster


DonMaster
addikt

a fájt kreaáld ujra és hagybenne az open trackereket mert igy nem talál seedert és nem tötl semenyivel sme,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35348) V/ válasza DonMaster (#35347) üzenetére


V/
titán

Pontos a diagnózis, elakadt az üzenet...

(#35349) Silent77 válasza V/ (#35348) üzenetére


Silent77
veterán

Várakozó állásba vagyunk addig. :) Azóta nem volt fenn.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#35350) Sanyaaa26 válasza TeeJay (#35344) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Én benne vagyok a tesztben :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.