Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) gabor7th válasza Silent77 (#34600) üzenetére


gabor7th
addikt

ASUS P8H6... Akkor milyen programot töltsek le? Mert szerintem jót töltöttem (realtek ethernet controller) de nem működik.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#34602) Flashget válasza gabor7th (#34601) üzenetére


Flashget
félisten

Még az is lehet, hogy megpusztult az integrált..kellene egy pci foglalatos

Realme GT Master Edition

(#34603) NotBlank


NotBlank
csendes tag

Sziasztok, az alábbi problémával küszködök: Diginet 100-ra vagyok előfizetve. Akárhogy mérem a netet -router nélkül utp kábel egyenesen a gépbe, router+kábel, router wifivel - a feltöltés minden esetben rendben van, eléri de sokszor meg is haladja az 50Mbps-t, viszont a feltöltés 20-25Mbps körül mozog. Több rendszeren több böngészővel is próbáltam. Azonban egy kis csavar a történetben: speedtest-en egy konkrét szerveren (Szeged, hosted by Netsurf) viszont tökéletesen jön a 100/50 (amúgy szegedi vagyok). Ettől függetlenül standard böngészésnél/letöltésnél a 20-25Mbps érvényesül, bárhonnan töltök. Ez milyen anomália lehet? Érdemes hívnom őket, vagy valamilyen user hiba lesz a részemről? Előre is köszönöm a segítséget.

(#34604) bolic válasza Blaise (#34593) üzenetére


bolic
őstag

Szia!

Frissítetted legújabb gyári firmware-re?

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#34605) lev258 válasza NotBlank (#34603) üzenetére


lev258
veterán

Te tudod, a látogatott helyeken mi a reális, de a letöltés/feltöltés mindig függ az adott szervertől, annak sávszélességétől (illetve mennyit ad egy kliensnek). A tesztek ilyen értelemben mindig hamisak.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#34606) Blaise válasza bolic (#34604) üzenetére


Blaise
veterán

Elvileg igen, az van rajta.

(#34607) asturel


asturel
őstag

Komolyan 60 napot vesz igenybe a savszelessegemeles? Kerdeztem bent, hogy realisan kb. mennyi szokott lenni, valasz: 60 nap :W. Azt mondja router-t kell cserelni meg optikai kabelt huzni :F (FTTB terulet es nincs routerem)

(#34608) hackeeeee válasza asturel (#34607) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem 24 órát mondtak. Másnap már aktív volt a csomag éjfél után, de még nem tudtam használni, viszont reggel már működött az új csomag. 500->1000

Mire váltanál? 500-as, vagy ezres csomagra, kisebb netcsomagról? Mert mondjuk ebben az esetben lehet, hogy igaz a 60 nap.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#34609) Attila 1 válasza asturel (#34607) üzenetére


Attila 1
tag

Én 105-napot vártam Topnet felgyorsításáról Diginet 500-ra.Nekem sokkal tovább tartott. :W :W

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#34610) szabogabor10 válasza Attila 1 (#34609) üzenetére


szabogabor10
veterán

És van, ahol még mindig nem cseréltek switch-et...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#34611) TeeJay


TeeJay
félisten

Dunakeszin FTTH hálózaton tudja valaki megrendelés után kb. hány nap alatt szoktak bekábelezni meg ONT-t kirakni? 15nap alatt kellene nekik elvileg ugye? mi a gyakorlat aki esetleg Pest környéki FTTH területen lakik

szabogabor10:
maradjunk annyiban hogy szinte csak ott cseréltek ahol muszáj volt, akit lehetett ONT-re raktak és csak utána van gigás switch csere... ha besz@rik egy switch akkor sem biztos hogy gigásat hoznak még a helyére ha van bent használt 100-as és elég annak a pár előfizetőnek

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34612) asturel válasza hackeeeee (#34608) üzenetére


asturel
őstag

100-as csomag van most, viszont csak 3 lakasos az emelet, a doboz konkretan az ajtommal szemben van. Masik dolog amit nem ertettem, hogy nekem miert kell itthon lenni hozza :/
Illetve szarmazik nekem valamilyen hatranyom abbol, hogy nem tulajdonoskent van az elofizetes? Elozoleg berlo lakott itt es tole vettem at az elofizetest, hogy ne kelljen megvarni egy ujboli bekotest.

(#34613) Egon


Egon
nagyúr

Friss mérés, félcsúcsidőban (bár lehet hog most még mindenki a strandon döglik):
[link]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34614) Attila 1 válasza szabogabor10 (#34610) üzenetére


Attila 1
tag

Nálunk sem cseréltek switch-et az elosztó szekrényben ONT-re raktak.UTP kábelt húztak az elosztó szekrénytől hozzám.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#34615) TeeJay válasza Egon (#34613) üzenetére


TeeJay
félisten

helyileg hol vagy az országban? FTTH vagy FTTB? feltöltés nálad sem a maxon megy ahogy látom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34616) wwenigma válasza Egon (#34613) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jelentsd fel őket, 12Mbitet ellopkodnak a maximumból! ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34617) Attila 1


Attila 1
tag

Friss mérés TeeJay

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#34618) Flashget válasza asturel (#34607) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem is tavaly 60 napot írtak a szerződésre nyár közepén mikor kértem az 500-as netet. 56. napon jött a szerelő kicserélni a 100-as switchet gigásra, hozta a ZTE csodát meg 2db RJ45-öt krimpelt ;)
Idén július elején váltottunk 500-ról 1000-re...1 hét kellett nekik ahhoz, hogy bent átkapcsoljanak. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#34619) asturel


asturel
őstag

Múltkor vettem észre, hogy PPPoE igazából nem autentikációra van használva, mindössze csak hogy kifelé 'láss' (dummy pppoe user passal is simán megy a net), viszont akkor mire való amit adtak felhasználónév meg jelszó?:D

(#34620) Egon válasza TeeJay (#34615) üzenetére


Egon
nagyúr

Bp, X. ker. Újhegyi lakótelep.
Fogggalmam sincs, hogy FTTH vagy FTTB.
Fentebb írtam, nem nagyon hat meg, hogy nem megy maxon a feltöltés (nem használom ki).

[/wwenigmaB]: ;] :DDD

Szerk.: a békesség kedvéért mértem egy újat, a változatosság kedvéért a digi saját mérőjével. Itt bőven megvan a névleges (218/104), így megismételtem a speedtest-es mérést, ami kielégítőnek nevezhető: 218/96. Szóval reklamálni nem nagyon van okom... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34621) Flashget válasza Egon (#34620) üzenetére


Flashget
félisten

panel, társasház FTTB
családi ház FTTH

Realme GT Master Edition

(#34622) HofiZoli válasza Flashget (#34621) üzenetére


HofiZoli
senior tag

nemrég kábelezett panel, társasház, szintén FTTH.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#34623) TeeJay válasza HofiZoli (#34622) üzenetére


TeeJay
félisten

azok merre vannak helyileg ahol eddig nem volt még DIGI FTTB?
illetve hogy csinálják? behozzák az optikai kábelt rajta van a 32-es passzív osztó és aki rendel ahhoz behúznak egy leágazást és megy rá az ONT, a TV meg lakáson belül oldja meg az előfizető?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34624) poli27 válasza TeeJay (#34623) üzenetére


poli27
veterán

:K Most majd mindjárt kitalálod neked ez kell :D

[ Szerkesztve ]

(#34625) Touch


Touch
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémával kapcsolatban szeretném véleményeteket, segítségeteket kérni.
uTorrent kliens használata közben, amikor több (2-4 vagy több) letöltés fut egyszerre és eléri a letöltési sebesség a 8-9 MB/s-et pár percenként megszakad a kapcsolat és újra kell csatlakozni. Egyéb esetben nem jelentkezik a probléma, stabil a kapcsolat. A sebesség emelés előtt nem volt ilyen probléma.
Routerem nincs, DigiNet 100.

Az én vagy a szolgáltató oldalán lehet a hiba? Tapasztalt már valaki hasonlót?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#34626) zsolt501 válasza Touch (#34625) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Számítógép milyen, és milyen op rendszer, no meg milyen tűzfal, és vírusirtó, mert mind befolyásolják az eredményt

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34627) Touch válasza zsolt501 (#34626) üzenetére


Touch
csendes tag

Asus H97-Pro Gamer
i5 4690
8GB RAM
1 SSD + 1 HDD
Win7 Prof
Nod32

(#34628) zsolt501 válasza Touch (#34627) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Próbáld meg NOD nélkül, mivel a gépednek bírnia kellene.
Ha társas házban laksz, akkor pár szomszédnál érdeklődhetnél, hogy ők tapasztaltak e ilyen hibát.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34629) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

FTTB, most mérve:

Véleményem szubjektív...

(#34630) HofiZoli válasza TeeJay (#34623) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Optika végig a 11 szinten. Lakó rendel, szerelő optikával beáll, hoz magával ONT eszközt, (nekem ilyet: HUAWEI GPON HG8242 ONT), abból kimegy a tv+net. Egy hibája van, 500/200 csomag általában 520/217-et hoz. :D Egyébként okés :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#34631) HofiZoli válasza poli27 (#34624) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Szerintem igen :DD

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#34632) Flashget válasza hackeeeee (#34629) üzenetére


Flashget
félisten

kicsit magas a ping az átlagoshoz képest, de rendbe van.

nálam most ilyen 212-es IP-vel

188-as ip

178-as

94-est nem hajlandó adni :p

Realme GT Master Edition

(#34633) TeeJay válasza HofiZoli (#34630) üzenetére


TeeJay
félisten

na az komoly lehet úgy ha végig optika van. hamarosan FTTB területen is ilyen csomagárak mellett kevés lesz a hálózatuk és gondolom FTTH-ra nem váltanak, max combosabb 10gigás ONT-re kell váltsanak :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34634) Multibit válasza radi8tor (#30843) üzenetére


Multibit
veterán

Végül nem optika lett. ;]
Ami késik, nem múlik! ;]

(#34635) hackeeeee válasza Flashget (#34632) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam mindig is 7-8-as ping volt/van, amióta megvan a szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#34636) wwenigma válasza TeeJay (#34633) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nyugi, nalad még egy darabig elég lesz az ami van. ;)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34637) Lackooo84 válasza hackeeeee (#34635) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálam is 4-6ms.

The Truth is out there...

(#34638) TeeJay válasza wwenigma (#34636) üzenetére


TeeJay
félisten

kivéve ha kiköltözök panelből családi házba 18. kerületben... akkor zsír új FTTH hálózat lesz :K
már csak a helyes lottószámok hiányoznak hozzá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34639) XZoli


XZoli
aktív tag

ma közölte velem a t-home 76000ft a köd-bér, ha felmondom a szolgáltatásokat várok :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#34640) Silent77 válasza XZoli (#34639) üzenetére


Silent77
veterán

És a kötbér mennyi? :DDD

Én még nem hívtam fel őket, egyelőre 2 netet fizetek.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#34641) Attila 1


Attila 1
tag

Friss mérés :R :R 85 ős IP-vel

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#34642) bolic válasza Touch (#34625) üzenetére


bolic
őstag

Nekem is sajnos, így állítottam be az utorrenten hogy csak 1 torrentet töltsön le egyszerre és nem több, a többi seedeléshez nem kell nyúlni. :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#34643) Calogero


Calogero
addikt

DIGI Routerével

Saját routerrel (ASUS AC56U) a digi router mögött

(#34644) kali válasza Calogero (#34643) üzenetére


kali
legenda

a saját routernél lesz valami beállítási vagy egyéb probléma, hogy kevesebbet dob, kivéve, ha utóbbi wifi mérés.

[ Szerkesztve ]

(#34645) Sasos válasza Silent77 (#34640) üzenetére


Sasos
senior tag

Szintén zenész. :K Itt is dolgozik a Digi-s ONT és a T-s HGW is.

(#34646) Calogero válasza kali (#34644) üzenetére


Calogero
addikt

Nem wifis mérés

Asus routerben ezek a beállítások történtek

192.168.1.1-ről 192.168.0.1-re csere
PPPOE felhasználói név és jelszó megadása

ZTE-ben pedig ezek PPPoE pass-through engedélyezése

Kiépítés a következtő:
A netkábel a ZTE WAN portjába, ZTE LAN1->ASUS WAN portjába, ASUS LAN1->Számítógép.

ASUS önmagában nem is tud csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#34647) ACE-


ACE-
addikt

Nekem ennyit bír most:

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#34648) kali válasza Calogero (#34646) üzenetére


kali
legenda

akkor valóban van valami gond, a saját routernek is csatlakoznia kellene, ha minden beállítás megfelelő, a sebességet meg maximálisan hoznia.

(#34649) Calogero válasza kali (#34648) üzenetére


Calogero
addikt

Sajátgép sem csatlakozik.

Csak akkor van net ha ZTE is be van kötve a rendszerbe.

(#34650) adika4444 válasza Calogero (#34649) üzenetére


adika4444
addikt

Port nyitás megy?
Lehet, hogy kaptál egy vpn-t.
A vpn-t asszem üfsz-on ki lehet kapcsoltatni.

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.