Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) DonMaster válasza poli27 (#34900) üzenetére


DonMaster
addikt

DIgi nél kötbért? 7k csomag ár az ha normálisan lenne számolva napi 230ft, késnek 2napot max 500ft meg érte? kétlem, elcseszel félnapot mire beadod a kérelmi papirod stbstb.
mondjuk egy upc vagy t-home 25e ft/hos csoamgnál megnézném ezt ::D amikor 830ft/nap lenne a korekt kötbér :D nah mindegy. szerintem töknyolc a kötbér, vársz bekötik örülsz, most hoyg nem 15nap hanem 18nap nah bumm, de ezt elöre öksem és te sme tudod, van aki várt 90napot mirebekötötték,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#34902) Huroq


Huroq
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ.
Gondoltam azonnal, hogy az-az 500 Ft-os belépési díj valószínűleg valami hasonló miatt van.
Így tényleg felesleges kötbért igényelni.

(#34903) 5000watt


5000watt
aktív tag

Sziasztok. Most szeretnék erősebb internetet 80/25 volt eredetileg a másik lakásba. De most ahova költöztem oda vennék egy 500 as csomagot. Az a kérdésem hogy ekkora csomagot RJ 45-ön kapok még ? Azért kérdezem mert szétosztanám :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#34904) DonMaster válasza 5000watt (#34903) üzenetére


DonMaster
addikt

ha panel akkor rj45 kivéve ha tlefon is van akor kapsz routert is de onene rj45, ha családi ház akkor ont -t kapsz amiböl rj45jöhet ki.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#34905) 5000watt válasza DonMaster (#34904) üzenetére


5000watt
aktív tag

Köszönöm a választ :) :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#34906) atees válasza Flashget (#34895) üzenetére


atees
őstag

Köszi!
Azt néztem cat6hoz más a csatlakozó, ez a gyakorlatba jelent valami módosítást pc/router?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#34907) MrCsiT válasza atees (#34906) üzenetére


MrCsiT
addikt

Méretében azonos. Vagy magára a fejre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#34908) Sasos válasza atees (#34906) üzenetére


Sasos
senior tag

Az RJ45 csatlakozóban másképp vannak elhelyezve a kábelek Cat5e és Cat6 esetén:

Szerk: A képen a bal oldali a Cat6

Más eltérés nincs, külsőleg teljesen egyezik a két csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#34909) Multibit válasza atees (#34906) üzenetére


Multibit
veterán

Házi használatra lesz, SOHO eszközökkel?

(#34910) radi8tor válasza Multibit (#34909) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Természetesen. :)

⭐ Stella

(#34911) kungzi


kungzi
veterán

üdv

4 éve kb lett bekábelezve az új építésű családi házunk koax-al, jó minőségű, mert upc csinálta. Ugye nem kell a Digi-nek újra kábelezni az egészet? Minden TV-hez ott van a koax, csak rá kellene csatlakozni a padláson a központi csatlakozóra. Az ont a dolgozó szobában lenne, onnan menne a koax fel a padra és csatlakozna az elosztóhoz. A router-em a dolgozóban van, azért kellene oda az ont, + a padon nincs konnektor :D

(#34912) HofiZoli


HofiZoli
senior tag

Win 10-nél nem akar automatikusan csatlakozni az internetre, van erre valami megoldás? Router vásárlásán kívül. :) Keresővel próbálkoztam, de csak kérdéseket találtam használható válaszokat nem nagyon. :N

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#34913) Rison77


Rison77
senior tag

Csomagváltást csak és kizárólag személyesen lehet intézni, vagy esetleg telefonon keresztül is megoldható a dolog?

(#34915) Gejza1981 válasza Rison77 (#34913) üzenetére


Gejza1981
tag

csak személyesen

(#34916) Varszegig


Varszegig
veterán

Várom a digi szerelőket, addig is egy kis érdekesség:
[link]

(#34917) Rison77 válasza Gejza1981 (#34915) üzenetére


Rison77
senior tag

Az csodálatos, még jó hogy a világ végén vannak ügyfélszolgálatok, ráadás gondolom csak az módosíthat akinek a nevén van.

(#34918) lev258 válasza Rison77 (#34917) üzenetére


lev258
veterán

Van a honlapjukon meghatalmazó dokumentum, azzal nem csak a szerződött fél tud módosítani. Fura is lenne, ha csak úgy módosíthatná bárki.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#34919) kungzi


kungzi
veterán

ez tényleg elég hülyeség, hogy csak személyesen lehet
Neten miért ne lehetne módosítani? Mondjuk elküldöd az oldalukon, hogy mit szeretnél módosítani, ők erről kapnak egy értesítést és telefonon tudnád véglegesíteni a módosítást. Nem egy nagy dolog lenne ezt megcsinálni.

(#34920) radi8tor válasza kungzi (#34919) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Telefonálgatni se kéne. Ügyfélkapun keresztül is meg lehetne csinálni 2 kattintással. Mivel hitelesített felhasználóról van szó ezért felérne egy aláírással a kattintás.
Biztos valami jogszabály tiltja ezt vagy csak ők nem akarják bonyolítani az életüket.

⭐ Stella

(#34921) kungzi válasza radi8tor (#34920) üzenetére


kungzi
veterán

Érdekes, mert a UPC-nél lehet. Bár már csak jövőhét csütörtökig "élvezem a UPC szolgáltatását", mert akkor jönnek kötni a Digi-t. Hála Istennek. :))

ebbe tudnál segíteni?

(#34922) radi8tor válasza kungzi (#34921) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Digi nem koaxxal dolgozik, legalábbis ONT-ig.
TV témában nem tudok segíteni, azzal nincs tapasztalatom.

Társasházas vagy családi házas övezet amúgy?

⭐ Stella

(#34923) kungzi válasza radi8tor (#34922) üzenetére


kungzi
veterán

ott írtam, hogy családi ház
az tiszta, hogy az ont-ig behúzzák az optikát a dolgozó szobába, de onnan koax-al viszik a tv-t nem?

(#34924) < CyberBob > válasza kungzi (#34923) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Igen.

ONT-ből jön ki: utp, koax, telefon.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34925) kungzi válasza < CyberBob > (#34924) üzenetére


kungzi
veterán

A 4 éves upc koax szerited jó, vagy újra kábeleznek majd?

(#34926) Varszegig válasza kungzi (#34921) üzenetére


Varszegig
veterán

Ne éld bele magad, most volt itt a digis szerelő, és közölte, hogy a 2 házzal fentebbi doboz full, nem lehet kötni, és elment. Azt mondta, lehet nem is lesz rá megoldás. Nem hittem a fülemnek. Akkor most maradnom kell UPC-nél?????

(#34927) kungzi válasza Varszegig (#34926) üzenetére


kungzi
veterán

Már miért ne lehetne? Ebből a dobozból már két szomszéd is be van kötve. A koaxot a házon belül gondoltam a tv-knek.

[ Szerkesztve ]

(#34928) Varszegig válasza kungzi (#34927) üzenetére


Varszegig
veterán

Csak mondom. Nálunk meg túl sok szomszéd van róla bekötve. Így jártam állítólag, fizethetem tovább a upc-t.

(#34929) kungzi válasza Varszegig (#34928) üzenetére


kungzi
veterán

Ez hülyeség. A Digi-nek meg kell oldania, mondjad, hogy a fogyasztóvédelem majd megoldja akkor. Ilyen nincs, hogy túl sok van rákötve.

(#34930) Varszegig válasza kungzi (#34929) üzenetére


Varszegig
veterán

Most várom a visszahívást, de nagyon megszopom, ha nem tudják bekötni, mert már vettem eszközt az adások vételéhez, meg rohadtul nem akarok már annyit fizetni a upc-nek.

(#34931) poli27


poli27
veterán

Országos internetsebesség-mérő oldalt indított az NMHH

[MTI] Országos internetsebesség-mérő oldalt indított a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH), a szerdától működő szelessav.net honlap valós információkat ad az előfizetőknél ténylegesen tapasztalt hazai internetsebességek mértékéről - közölte a hatóság szerdán.
A magyar nyelvű felületen az ügyfelek független, szakmailag megbízható mérések alapján ellenőrizhetik internetszolgáltatásuk minőségét, a le- és feltöltési sebességet, késleltetést, valamint a hálózatsemlegességet, amely alapján minden internetes tartalomnak, szolgáltatásnak egységes, megkülönböztetés nélküli sávszélesség jár.
A hatóság a fogyasztóvédelmi célú weboldallal, a szolgáltatóknál tapasztalt hiteles adatok közzétételével növeli az internet-előfizetési piac átláthatóságát. Mivel egy helyen, közvetlenül összehasonlíthatóak a versenytársak eredményei, ez a hatóság várakozásai szerint élénkítheti majd a hírközlési szolgáltatók közötti piaci versenyt is.Az előfizetők a honlapon térképes és táblázatos verzióban város- és utcaszintű, részletes lebontásban is rákereshetnek arra, hogy milyen átlagos sebesség- és lefedettségi értékek jellemzőek szerte az országban, a teljes hazai piacon. A fogyasztók regisztráció nélkül is háromféle mérés összesített eredményei közül választhatnak a szelessav.net oldalon: megtudhatók az NMHH mérőautói által dokumentált adatok, a regisztrált felhasználók által elvégzett mérések eredményei, valamint azok az értékek is, amelyeket NMHH-s mérődobozok rögzítenek. Az oldalon közérthető magyarázatok is olvashatóak a kapcsolódó fogalmakról.Az internethasználók saját maguk is beküldhetnek adatokat, ehhez csupán regisztrálniuk kell az oldalon, és már indíthatják is a méréseket a számítógép vagy az okostelefon böngészőjéből. Ha a szélessávú internetszolgáltatások minőségi jellemzői a mérések alapján - elsősorban a le- és feltöltési adatsebesség - elmaradnak a szolgáltatók által hirdetett maximális értékektől, az ügyfélnek lehetősége van arra, hogy regisztráció és öt mérés után mérődobozt igényeljen az NMHH-tól.A mérődobozok a fogyasztó otthonában vagy más, általa meghatározott helyen automatizáltan működnek, olyan időpontokban, amikor a helyi hálózaton nincs olyan egyéb forgalom, amely a mérési eredményeket torzíthatná. A mért adatok alapul szolgálhatnak a szolgáltatónak jelzett előfizetői bejelentéshez, esetleges hatósági vizsgálat indításához is, és a honlapon lévő más adatok összehasonlításával jelezhetik azt is, ha érdemes más szolgáltatót igénybe venni - olvasható az NMHH közleményében.

(#34932) Diopapa válasza poli27 (#34931) üzenetére


Diopapa
addikt

Egy nyamvadt méréshez még majdnem a születési anyakönyvi kivonatomat is elkérik... :U Kösz, de kösz nem!

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#34933) < CyberBob > válasza kungzi (#34925) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Szerintem igen, itt sokkal régebbi koaxon megy hibátlanul a digitális és analóg jel is több elosztóval.

Varszegig: akkor majd bekötik egy másik oszlopon lévő dobozból (8 optikai kábel / doboz). Itt (16 ker) van, hogy 3-4 oszlopon is keresztül viszik az optikai kábelt ha kell.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#34934) Varszegig válasza < CyberBob > (#34933) üzenetére


Varszegig
veterán

Elsétáltam az utcában a másik irányba, mint a szerelő, az első oszlopon 6 bekötés van, és a következő oszlopon is van doboz, onnan jó ha 4 van. Lehet nem volt kedve fára mászni az esőben??

(#34935) Preferia234


Preferia234
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég váltottam digikábelre. Egy Huawai EchoLife modemet tettek be, amely routerként is funkcionál. Ezzel nincs is gond, minden eszköz szépen veszi a jelet, van is internet.

Ugyanakkor a háznak van olyan része, amihez a jel nem ér el, így gondoltam, hogy rákötök egy TP-Link routert. Az lenne a kérdésem, hogy ha a routert állítom be, akkor a jelszónak a digis modem és routerhez való csatlakozáshoz szükséges jelszót kell írni, ugye?
Illetve ha LAN-kábellel szeretném összekötni a digis modemet a laptopommal, akkor is, ugye?

Illetve ha esetleg vmilyen különleges dolgot kellene állítanom a routernél, akkor azt is írjátok le, kérlek.

[ Szerkesztve ]

(#34936) kungzi válasza Varszegig (#34934) üzenetére


kungzi
veterán

Esőben megvan nekik tiltva az oszlopra való felmászás. Hóesésben se köthetnek, ha póznára kell mászni.

(#34937) Preferia234 válasza Preferia234 (#34935) üzenetére


Preferia234
csendes tag

Közben összedugtam a laptopom (win 10) a modemmel, és automatikusan rácsatlakozott (tehát nem kért jelszót és felhasználónevet) egy ugyanolyan nevű vezetékes kapcsolatra, mint a már meglévő wifis kapcsolat. Viszont a vezetékes kapcsolat azt írja, hogy nincs kapcsolat, miközben wifivel ugyanazon a laptopon fel tudok menni a netre. Mi lehet a probléma?

(#34938) Varszegig válasza kungzi (#34936) üzenetére


Varszegig
veterán

Akkor miért nem ezt mondta? Megértettem volna. Kitalált egy mesét, hogy nem lehet bekötni.

(#34940) kungzi válasza Varszegig (#34938) üzenetére


kungzi
veterán

digi-s szerelő volt, vagy alvállalkozó?

(#34941) Varszegig válasza kungzi (#34940) üzenetére


Varszegig
veterán

Az hogy derül ki?

(#34942) kungzi válasza Varszegig (#34941) üzenetére


kungzi
veterán

Digi-s ruhája és Digi-s kocsija van :) legalább is itt Debrecenben :D

[ Szerkesztve ]

(#34943) Varszegig válasza kungzi (#34942) üzenetére


Varszegig
veterán

Akkor alvállalkozó, mert se nem digis kocsi, se nem digis ruha.

(#34944) kungzi válasza Varszegig (#34943) üzenetére


kungzi
veterán

azoktól óvakodni kell, mert xarnak bele a dologba
Debrecenben már van tapasztalatom velük, édesanyámékhoz egyszer jöttek, másodjára a lábukat nem tehették be a házba. Kértem rendes digi-s szerelőt az ügyfélszolgálaton. Küldtek is rendes szerelőt.

(#34945) poli27 válasza < CyberBob > (#34933) üzenetére


poli27
veterán

4 kábel van a dobozokban nem 8....

(#34946) Varszegig válasza poli27 (#34945) üzenetére


Varszegig
veterán

8at mondott a szerelő, de a következőből is 6 jön ki.

(#34947) bzoley válasza Diopapa (#34932) üzenetére


bzoley
veterán

Írni nem kell semmit. Elég ha megtanulsz olvasni.

(#34948) poli27 válasza Varszegig (#34946) üzenetére


poli27
veterán

Területe válogatja te hol lax? van ahol 4 es a doboz és van ahol 8 as.... de a mostanában megcsinált területek mindenhol 4 esek...

(#34949) Varszegig válasza poli27 (#34948) üzenetére


Varszegig
veterán

Pécel. Nem most készült, olyan 5 éve

(#34950) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

Új albérlet, pesti paneltömb, digi van a lépcsőházban, feltűnt, hogy bejön egy rj45 az ajtó mellett a lakásba. (a tulaj is nemrég vette kiadás céljából a lakást, lövése nincs mi volt bekötve).

Gondoltam egy próbát megér, bedugtam, felvillantak a hálókártyámon a ledek (hurrá), de ennyi, szal fizikai kapcsolat él, de semmi nem fut rajta.

Felhívtam a digit hogy mi a helyzet, nem-e lehetne bele lelket önteni, felvette az adataim és közölte, hogy két héten belül hívni fog a szerelő . :F

100/100-ra beszélt rá végül, mert a gigabiteshez '14 napos technikai felmérés' kell.

Szóval, náluk így megy az ügyintézés? Egy portot kellene aktiválni az Ő oldalukon, de ehhez is két hét kell kiszállással? Vagy én értettem félre valamit?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.